Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: HSV GTSR W1: Poslední ostrý Commodore má kompresor a 645 koní

Holden ukončí výrobu v Austrálii. Fanouškům legendárního Commodore s vidlicovými osmiválci dá na rozloučenou opravdu hezký dárek...
Zpět na článek
3. 2. 2017 09:59
3. 2. 2017 12:46
3. 2. 2017 13:27
12. 2. 2017 14:29
12. 2. 2017 16:00
Avatar - Barrichello
3. 2. 2017 09:59
Nádhera
škoda že Holden jako výrobce končí. To bude zřejmě konec i pro Chevrolet SS, takže jediný kdo bude dělat sportovní americké sedany budde Cadillac a Dodge. A pro Australyn bude jediná možnost koupit si taky něco takového nebo pak evropskou, mnohem dražší konkurenci
Rozbalit vlákno
17
Avatar - praděda7
3. 2. 2017 11:20
Re: Nádhera
Bacha! Ne všichni výrobci nabízí performance modely s "right hook", obzvláště ne Američané... :-! Holdeny jsem neměl nikdy rád, ale i tak je to velká škoda, že končí. "Writing was on the wall" už v roce 1984, když tehdejší ministr průmyslu sen. Button přišel s globalizačním plánem pro australský průmysl. Australské automobilky, bylo jich v jednu chvíli 7, neměli proti asijské nízkonákladové konkurenci šanci a držely se při životě jen díky finančním dotacím ze strany státu.
Avatar - Barrichello
3. 2. 2017 13:25
Re: Nádhera
Právě že v roce 2018 se má Cadillac do Austrálie vrátit jako ta náhrada za Holdeny. A myslím že s plnou nabídkou.
A Chrysler tam nabízel 300C SRT8, to už se ale aktuálně nevyrábí, takže nevím jak to je.
Avatar - praděda7
3. 2. 2017 17:45
Re: Nádhera
Vrátil jsem se z Austrálie něco před vánocemi. Většina aut, co tam momentálně jezdí, jsou japonského nebo korejského původu. Ještě poměrně často jsou vidět místní Camry, Holden Commodore a Falcony. Něco málo z Evropy a z Ameriky? Sem tam nějaký nový Mustang. Velkou většinu taxíků tvoří místní Camry hybridy. Ano, 300C SRT8 se tam ještě za mě prodávalo. Byla to tenkrát bomba. Cadilac s prostraným řízením pro Austrálii? No, nevím, nevím...za mě se takové věci povídaly a povídaly, ale skutek utek...právě proto, když se v Aussie objevila ta 300C, tak to byla taková bomba. V 60tých a začátkem 70 let se ještě různé ameriky do Aussie dovážely, myslím, že se na nich dělala místní konverze řízení, ale pak na dalších 30 let zmizely.
Avatar - Barrichello
3. 2. 2017 17:50
Re: Nádhera
Tak GM tam ten trh určitě nechce pustit a bude zkusit nalákat ty co kupovaly Commodore na ty ostré Cadillacy CTS-V a ATS-V + pak možná i Camaro a Corvette
Avatar - praděda7
3. 2. 2017 18:38
Re: Nádhera
No vidíš...a Ford je již s Mustangem přeběhl... ;-)
Avatar - qwerty99
3. 2. 2017 12:46
Re: Nádhera
Achhhhhh jo,

tohle auto je od dob me navstevy v AU a svezeni se s Holden Commodore VE SS sen, uz jsem i koukal na VF pro amiky jako chevy, SS ale ten je bohuzel jen sedan (kazdej poradnej sportak by mel byt kombi).

bohuzel uz to byl posledni originalni model z produkce holdenu. NIcmene si za to mohou Australani a jejich odbory sami.

no nic jeste jednou ach jo a doufam ze az se zase dostanu do AU bude tam jeste dost takovych stroju na pujceni :-)

ted me tak napada a co serial V8 supercars :-(

qwerty
Avatar - Barrichello
3. 2. 2017 13:21
Re: Nádhera
Sedan je naopak nejlepší >:D
Avatar - CHerokee
3. 2. 2017 13:27
Re: Nádhera
Taky bych vybral sedan! Ten je fakt pěkný, měl by podle mě šanci i v Evropě. Opravdu škoda.
Avatar - twistedTSD
3. 2. 2017 13:35
Re: Nádhera
Dá se sehnat i v Evropě, ale s řízením na špatné straně. A ne levně. Každopádně je Commodore ohromná škoda, byl to takový můj malý australský sen.
Avatar - Barrichello
3. 2. 2017 13:49
Re: Nádhera
Si myslím že jako Vauxhall už se to nedělá. jediná možnost je dovoz Chevy SS z USA či Kanady. A to taky brzy skončí asi.

Pak už zbyde jen Dodge Charger SRT8 a Hellcat a Cadillac CTS-V

Jinak OT: koukám na prodejní čísla FCA z ledna a katastrofa. A ta Alfa ne a ne se jim rozjet, v lednu prodali 70 ks Giulií.....
Chrysler meziroční pokles 39%, vono s dvěma modely se toho moc dělat nedá, kor když se ten druhý prodává hůř než ten co nahrazoval >:D

U Jeepu se slušně prodává už jen Renegade, Grandčíro a s odřenýma ušinama Wrangler, zbytek už letí dolů, tolik zde opěvovaný obludný Cherokee má meziroční propad 25% Jako obykle sem měl pravdu že se toho trh nasytí a pojede to dolů.....
Mi tu nevěřili, jako tradičně.

No a u Dodge klesá vše krom Journey.

Takže tam to bude zajímavý u FCA.

Propady samo měli i ostatní včetně GM, ale ne ve výši 39 či 17% ale někde kolem 2-4% s vyjimkou jediného Buicku, jenže ten narozdíl od FCA živí Čína.
Avatar - twistedTSD
3. 2. 2017 22:16
Re: Nádhera
Vauxhall ho má stále normálně na svých stránkách.
Avatar - praděda7
3. 2. 2017 18:04
Re: Nádhera
Neměl by cenově šanci... ;-\
Avatar - praděda7
3. 2. 2017 18:00
Re: Nádhera
Serial V8 Supercars in some form lives on.......vše nastaveno tak, aby Holden zase vyhrál...;-) [odkaz]
Avatar - praděda7
3. 2. 2017 18:08
Re: Nádhera
Co ti budu povídat...na co takové auto...v Aussie max. povolená rychlost na dálnicích 110km/hod, camery a radary za každým rohem... ;-\ Kdys tam žil, tak bys byl z takového auta jen nešťastný...jediná záchrana pro mě byla, že jsem byl členem aktivního car clubu, se kterým jsem jezdil často na okruhy.
12. 2. 2017 14:29
Re: Nádhera
vubec nemáš pravdu.. v Austrálii jsou jedny z nejhezčích cest na světe - Great Ocean Road, oblast Great Dividing Range, centrální část Tasmánie.. jezdit tam s takovým autem tam je naopak radost.. nevim, kdes žil, ale všude se tady dá něco najít..
Avatar - praděda7
12. 2. 2017 16:00
Re: Nádhera
Žil jsem 40 let v Melbourne a mám sježděno vše a všechny okruhy. Pamatuji dobu, kdy na Hume Hwy nebyl speed limit a jezdilo se tam běžně 100mil/hod. Zkus to dnes hochu... ;-\