Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nové české auto: MW Motors Luka EV! Krásné elektrické retro kupé se zrodilo u Plzně!

Česká společnost MW Motors představila funkční prototyp kupé Luka EV. Designem se vrací do 50. let minulého věku a pohání jej elektromotory v kolech.
Zpět na článek
10. 4. 2018 18:09
Re: Jedno elektro retro už tu bylo
přesně tak, ale upřímně ten design ve mě více evokuje Mini než Trabanta Universal, vím o čem mluvím, mým snem je si jednoho překopat do elektra ale na úrovni a modernizaci celého skeletu
10. 4. 2018 18:06
Re: Je to celé nesmysl
není el. motor ako el. motor... všechny neodpružené části + brzdy proti pidi el. motůrkům o výkonu 12.5 kW ???? ty váží sotva 5 kilo a to přeháním kde máte křídele na 4x4, ztráty na výkonu, diferenciály atd. a ty brzdy co sami mohou vážit jedná i 5 kg ? vše je o dobré dimenzaci a v naší kotlině u malých výrobcu bych se nebál že počítají minimálně s koeficientem bezpečnosti K větší jak 5 tzn. na 12,5 kW teoreticky nápravy z 0,5 mm plechu profilovaný daj 2 mm berte jako teoretický příklad ale uvažujete na druhou stranu hodně správně takové 50kW motory bych si v náboji nedovedl představit
10. 4. 2018 17:59
Re: Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
Chlapci je to tak, ale tu BMW i3 vám opravdu od srdce závidím, ale jenom v dobrým, hold budu muset se sebou něco udělat ať začnu vydělávat na to co by se mi líbilo :-)
10. 4. 2018 17:56
Re: Hrůza
12,5 kW elektro motor není o moc, není-li dokonce lehčí nežli kvalitní brzdy od Bremba pod 16. palcové kola včetně hřídelí ke kolům ohledně přenosu výkonu navíc 4x4, každé kolo vlastní motor, studoval jsem techniku ohledně aut a trošku do toho vidím a ten dojezd 300km, teoreticky i více s tímto systémem, navíc mi díky konstrukci el. motorlů odpadaj provozní brzdy, když se zvolí určitá technologie el. motorů a dalších systémů, za mě palec nahoru, mým snem je si obdobně udělat trabanta
10. 4. 2018 12:24
Re: Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
Myslíme hodně podobně. :-)
Na denní ježdění mám i3 a na delší cesty, dovolené, celou rodinu, atd. mám v garáži dodávku V-Klasse. Nikdy jsem nebyl spokojenější. :-!
9. 4. 2018 21:03
Re: reinkarnacia
Ty si jak naši voliči. Pred rokmi šli do volieb s tým, že budú voliť hocikoho okrem Mečiara. Dnes sú mnohí schopní voliť hocikoho okrem Fico. A ty na mňa pôsobíš rovnako. Čokoľvek iné je dobré, je fuk, že je to ***... 8-s
Avatar - KubikCv
9. 4. 2018 16:13
Jedno elektro retro už tu bylo
A docela dotažený..ale příliš brzy... rok 2009 [odkaz]
9. 4. 2018 15:27
Re: reinkarnacia
No hlavně bych pochválil, že to nemá standardní EUROdesign jako většina nových aut. Za mě rozhodně :yes:
9. 4. 2018 13:55
Re: Je to celé nesmysl
...ale nejak si sa prerátal čo sa týka počtu kolies...
9. 4. 2018 13:16
Re: Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
My to řešili trochu jinak. Máme taky dvě auta, ale jedno je BMW i3 a druhé S-max TDCi. Pro lidi, co potřebují dvě auta, je to ideální kombinace.
Avatar - Dinar
9. 4. 2018 12:12
Re: Každý
Ten plurál "tolerujeme" si odpusť, z mého pohledu není nic trapnějšího než šmudla s falešnýma rolexkama. Přesně tyto věci vypovídají o člověku nejvíce.

Každopádně, případ luka nejsou falešné rolexky, je to spíše varianta, kdy se na základě digitálek někdo snaží předstírat ručičkové automaty, prostě to nedává smysl, je to rozpoznatelné na první pohled, přitom digitálky v pěkném moderním designu můžou být hodinky jako víno.
Avatar - Hammunasakra
9. 4. 2018 11:26
Re: Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
Zatim ne. Maličko sme něco takovýho zvažovali = ale došli k Priusu plug-in a bohužel cena..

Teď máme 2 nový benzín hybridy :yes: :-)

Možná příště ;-)
Avatar - Blue Sun
9. 4. 2018 10:37
Re: Každý
Když můžu mít levnější kopii, proč si ji nepořídit? Tolerujeme to u mobilů, hodinek, proč ne u aut?
Avatar - Stejsn
9. 4. 2018 10:35
Celkově vzato
tvarově je to docela pohledné, ale detaily jsou mizerné. Zadní světla, přední mřížky, části palubky - všechno to vypadá strašně prototypově a je potřeba to ještě dopilovat. Technické parametry jsou dost hrozné a bude záležet na ceně. Zatím na to na mě působí jako ty auta pro náctileté - plečka s designem z vesmíru pro pocit, že mám žihadlo, když mí vrstevníci jezdí na kole.
Avatar - WinDiesel
9. 4. 2018 09:52
Re: Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
už sis to koupil? >:D
Avatar - Hammunasakra
9. 4. 2018 08:48
Re: Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
[odkaz]
Avatar - KANKUNEN
9. 4. 2018 08:27
Já asi něco nepochopil, já myslel, že elektrika
měla do měst přinést čistější vzduch. Nějaká retrosplácanina, el.supersport nebo luxusní sedan jsou auta, která ovzduší pomůžou neměřitelně. Původní myšlenku splňuje Zoe a Twizzy a z hybridů Yaris.
9. 4. 2018 08:23
Re: "Krásné elektrické retro kupé. "
Není. Série, pokud k ní dojde, nebude lepší.
9. 4. 2018 08:20
Hrůza
Elektromotory v kolech, to je šílenost. Velké neodpružené hmoty a za jak dlouho se asi vymlátí na českých silnicích ložiska? Navíc s 22 kWh baterkou ujedete 300 km jenom v případě, že pojedete 40 km/h naprosto po rovině na rovném a hladkém asfaltu. Technické řešení je tragické. Ano, na sestavení naprosto primitivní. Ale to je tak vše.
Avatar - Dinar
9. 4. 2018 08:09
Re: Každý
Já vím, když nemáš limetku, dej tam citron. Tohle je jak jídlo od Babici na kolech, nebo možná ještě od Ládi Hrušky.

Když na něco nemám, tak to prostě nemám...
Avatar - Blue Sun
9. 4. 2018 07:50
Re: Každý
No jo, každý nemá dva milióny euráčů na originál DB5...
Avatar - Dinar
9. 4. 2018 07:38
Každý
ať si peníze strká, do čeho chce, osobně záměru výroby podobného auta moc nerozumím. Proč retrodesign? Lidé, co si kupují auta z padesátých let, jsou fandové, kteří si ta auta kupují právě pro to, čím jsou, produkty padesátých let, tedy spalovacími motory poháněné, z plechu a dřeva zbouchané, řvoucí a kouřící artefakty na kolech.
Jakou atmosféru má navodit elektromobil bzzzz, bzzzz v replice karoserie z padesátých let? Opravdu nerozumím důvodu pořízení takového auta. Je účelem předstírat, že kolem jedu v autě z padesátých let? Tys dal za DB5 2mil. EUR a já má stejné auto za půl mega v českejch? Cha, chá, to jsem s tím vydrbal! Nebo je to jinak? Možná se na to dívám špatně, ale prostě nevěřím, že elektromobil v rádoby retrohávu se prodejně chytne.
Avatar - Bubáq
9. 4. 2018 07:12
Re: reinkarnacia
Souhlasím s obojím: ani koza, ani rak, Původní design byl nádherný a spíše než retro s tak trochu odkazy na předlohu měli vzít předlohu a trošku jí modernizovat (generál po bitvě ;-) ). A zpracování interiéru si opravdu zaslouží více řemeslné zručnosti a přísnosti na kvalitu práce.
Avatar - bystron
9. 4. 2018 06:46
Re: "Krásné elektrické retro kupé. "
To jo, ale je to prototyp. Na prototypku je OK ;-)
9. 4. 2018 01:42
Je to celé nesmysl
Do města neprakticky dlouhé, design kočkopes, elektromotory v kolech = extrémní neodpružená hmota a drncavá jízda. Na delší cesty nanic, protože elektromobil. Invence ve stavbě elektromobilu vypadá jinak: [odkaz]
9. 4. 2018 00:42
Re: reinkarnacia
"Celkový výkon 50 kW (68 k) však stačí k akceleraci z klidu na stovku během 9,6 s. Pravda, maximální rychlost 146 km/h není nijak vysoká, jenže na dálnici máme povolenou stotřicítku..."

"Baterie s celkovou kapacitou 21,9 kWh umožní až třísetkilometrový dojezd na jedno nabití"

Tá snaha o chválu za každú cenu je dojímavá...
Dizajn je otrasný, obkukali kde sa čo dalo, a je to ani koza, ani rak, podobá sa to na všetko možné, akurát to nie je žiadne plus..

Pohľad z druhej strany: Vzniklo to vpodstate na kolene v malej firme, takže potlesk je na mieste, resp. radšej im držme palce, aby všetko vyšlo a ďalší model bol krajší a schopnejší. Potom to naozaj bude stáť za potlesk. A za veľký.

P.S.: S dôslednou reinkarnáciou JK by urobili asi väčšie terno. [odkaz]
Avatar - beibej
8. 4. 2018 23:45
tleskám, ale...
chtělo by to cabrio, dál se mi nelíbí ten karbon. Nahradit to dřevem. Taky méně Mercedesu a Astonu by prospělo.
8. 4. 2018 23:42
"Krásné elektrické retro kupé. "
Já však mám o kráse poněkud jiné představy. :-!
Avatar - dock37
8. 4. 2018 20:46
reinkarnacia
Ako vzor použitá JK 2500 s prvkami od Mercedesu a VW.Trošku by to chcelo zapracovať na stredovej konzole,ale inak OK.