Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Kamiq detailně: Prohlédněte si nové SUV, se kterým se jen tak nesvezete

Mladoboleslavská automobilka představuje světu své již třetí SUV. Zatímco Kodiaq a Karoq se u nás prodávají jako teplé housky, nejnovější Kamiq budete shánět hodně těžko.
Zpět na článek
23. 4. 2018 13:12
23. 4. 2018 13:22
23. 4. 2018 13:23
23. 4. 2018 13:52
23. 4. 2018 16:31
23. 4. 2018 13:54
23. 4. 2018 16:21
23. 4. 2018 17:29
24. 4. 2018 09:11
24. 4. 2018 10:51
24. 4. 2018 13:16
24. 4. 2018 21:15
25. 4. 2018 16:01
26. 4. 2018 16:40
23. 4. 2018 15:52
Avatar - Stefič
23. 4. 2018 12:46
proč všechna současná
SUV Skody vypadají stejně??? Jsem myslel, že tohle je už přežité.
Rozbalit vlákno
4
23. 4. 2018 13:02
Re: proč všechna současná
suv od skody su ako matrjošky, velke, mensie a este mensie .. a stale to iste a nudne
Avatar - _Karel_
23. 4. 2018 13:19
Re: proč všechna současná
Doporučuju návštěvu očního lékaře. Tohle není podobný ani Karoqu ani Kodiaqu.
Avatar - Googlit
23. 4. 2018 19:47
Re: proč všechna současná
Doporučuji návštěvu psychiatra / psychologa s tím že potřebuješ vyšetření pomocí Rorschachova testu.
Avatar - _Karel_
23. 4. 2018 20:25
Re: proč všechna současná
Hloupost je nejzvláštnější ze všech nemocí - netrpí jí nemocný, ale všichni okolo něj.
Avatar - Hittman
23. 4. 2018 13:12
Si rýpnu,
ale trošku mi to z venku připomíná BMW X.. ;-)
Tak v Číně kopírují všichni..
Rozbalit vlákno
2
Avatar - _Karel_
23. 4. 2018 13:22
Re: Si rýpnu,
Taky mě to napadlo. I když X-ka vypadají určitě líp.
Avatar - Verny_2013
23. 4. 2018 13:55
Re: Si rýpnu,
Taky tam vidím siluetu X1. A Teď mi teprve došlo proč angažovalo BMW Kabaně, přece aby jim se Škodou nelezl do zelí.
Avatar - nalimer
23. 4. 2018 13:23
SUV?
Prerastený kombík od Fábie. Ale do terénu by som s tým asi nešiel.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Verny_2013
23. 4. 2018 13:52
Re: SUV?
Toto auto je primárně určené zejména do města. Mimo silnici se dostane tak akorát při parkování na trávníku na zahradě.
Avatar - Emel
23. 4. 2018 16:31
Re: SUV?
V Číně jsou SUV ještě mnohem větší hit než tady co jsem tak slyšel, naopak kombíky tam nikdy neletěly. Tohle bude asi takové "budgetové" auto, nic moc technika v módním kabátku... ale zase nakonec proč ne.
23. 4. 2018 13:54
co dodat..
to je zase slátanina. výdaje na vývoj nulové, očekávané zisky v Číně obrovské. Poskládají plechy trochu jinak, dají tam vnitřek z jiného modelu a hned je nové auto na světě.
Rozbalit vlákno
15
Avatar - Emel
23. 4. 2018 16:21
Re: co dodat..
Na druhou stranu... nebylo by trošku neefektivní, kdyby globální automobilka pro rozvojový trh začínala s vývojem podobného auta od nuly? Od toho přece jsou ty modulární platformy a "stavebnice"...
23. 4. 2018 17:00
Re: co dodat..
jistě, potom se ovšem kolem toho nemusí dělat takový cirkus že....
Avatar - Emel
23. 4. 2018 17:29
Re: co dodat..
Kliknul jsi na článek, napsal jsi do diskuse? Účel splněn... ;-)

Ne, dobře... jsou to první slušné fotky toho auta, k tomu nějaká omáčka... to mi přijde celkem standard. To spíš minulý článek o skicách auta byl podivný.
23. 4. 2018 19:30
Re: co dodat..
ano a z těch fotek je vidět, že jde o naprosto tuctové, průměrné auto a nebýt loga "Škoda" , těžko by tomu někdo věnoval další pozornost. Chápu, že se dali touto cestou rychlého zisku, no evropský zákazník už pro ně mnoho neznamená, přitom na něm vyrostli...
Avatar - Emel
24. 4. 2018 09:11
Re: co dodat..
Že staví auto pro Čínu přece neznamená, že se na evropského zákazníka kašle... pokud jde o SUV, jsou tu dvě nová během roku a další v přípravě, klasické modely se průběžně inovují, vyrábí se na hraně kapacit. S čím jsi jako evropský zákazník nespokojený?
24. 4. 2018 10:28
Re: co dodat..
S čím? Cožpak nevidíš, že se asijskému trhu přizpůsobuje i design, který pak chtě nechtě musíš v Evropě zkousnout. Pryč jsou doby líbivých škodovek ze začátku milénia jako byla Fabia první generace, Octavia první i druhé generace do jejího faceliftu. a co názvy aut, tradiční a musím říct i líbivé, jako byla třeba i Felicia nahrazují slátaniny typu Kodiaq, Karoq, teď Kamiq. To musí být fakt hlava sedět a tyhle názvy vymýšlet:-)
Avatar - Emel
24. 4. 2018 10:51
Re: co dodat..
Nevidím. Za mě je Superb III naprostý vrchol toho, co kdy Škodovka vyrobila a Octavia III je daleko nejlepší ze všech tří generací. Ok, facelift se mi nelíbí... ale zase nemyslím, že to je šité na míru Číně, spíš se to prostě nepovedlo nebo mi to nesedlo.

SUV... myslím, že Karoq je střižený přesně na míru toho, co si žádá evropský zákazník.

Jo, názvy... hm, ani za tím Čínu nevidím, spíš inspiraci větším bratrem z Ingolstadtu. Yeti byl lepší než Karoq, ale zas až tak mě to neva.
24. 4. 2018 12:46
Re: co dodat..
Současný Superb asi ano, to je bohužel ale vše. Designově se velice povedly první generace Fabie a Octavie ať se na to díváš jak chceš, nástupci už pouze postupně zapadli do koncernové šedi jako ostatní modely. Sama automobilka si to uvědomuje, proto se chystá stáhnout Rapid liftback, aby příliš nepřipomínal Octavii
Avatar - Emel
24. 4. 2018 13:16
Re: co dodat..
Pro mě osobně je jak u Fabie, tak u Octavie i u Superbu nejhezčí třetí generace. Octavia I bylo velké auto na malém podvozku, po faceliftu celkem pohledné, ale trojka s xenonama na hezkých kolech (a ideálně třeba RS před faceliftem) je pro mě rozhodně hezčí auto.
[odkaz]

Fabia I byla hezká uvnitř. Zvenku mi úplně nesedly přední blatníky protažené až kolem světel, to Fabii opticky zužovalo.

Stažení liftbacku u Rapidu je podle mě spíš věcí výrobních kapacit než nějaké koncernové šedi, Rapid je by-design auto na hraně low a main a design je spíš jeho přednost než problém.
24. 4. 2018 13:58
Re: co dodat..
respektuju tvůj názor, jasně je to i úhel pohledu a vkusu, ale dovolím si v lecčems nesouhlasit. Fabia I byla od pohledu vyváženějším vozem a to zejména v porovnání kombíků, kde první generace byla povedeným uceleným kouskem, navíc vyvolávalo optimistický dojem ůsměvu ze předu, někdo třeba dnešní agresivní styl nemusí. dnešní fabia mi prostě příjde zase jako hatchbeck s batohem na zádech...u Octavie taky nesouhlasím, tehdejší po faceliftu, který se opravdu povedl vypadala na tehdejší dobu opravdu nadčasově. dnešní se po dvou letech okoukala. O tom Rapidu to nebude jen výrobními kapacitami, celý program liftbacku rapid zůstal za očekáváním
Avatar - Emel
24. 4. 2018 21:15
Re: co dodat..
Fabia I byla hezky udělané auto, to jo. Najdu ti ale pohled, který ilustruje to, co se mi na ní (vlastně jako jediné, ale zato dost) nelíbilo: [odkaz] Vím, ošklivá fotka... ale je na ní vidět, jak díky světlům to auto působí užší než je.

Rapid za očekáváním... já nevím. Vem si, okolnosti vzniku - šlo o to přibouchnout dveře levnější konkurenci u těch kupců, pro které byla Octavia drahá, primárně na chudších trzích, nahradit Tour. Rapid dlouhodobě prodává +- totéž co třeba Ceed a prodeje jsou celkem stabilní. Podle mě je to za ty ceny úspěch. Že se prodává o kus líp Spaceback... to pravda úplně nechápu, mně dává větší smysl lift.
25. 4. 2018 11:09
Re: co dodat..
díky za tu fotku, no je to zajímavé, ae třeba mě se tento detail líbí, Fabia I byla naprosto originální auto, nezaměnitelné s žádným jiným a to třeba právě i díky těmto světlům. O dnešní Fabii toto říct nelze. U Rapidu mi taky dával větší smysl lift, ale myslím, že škodovka si uvědomila že lift a Octavia se navzájem parazitují a proto od liftu ustupuje a nový spaceback už bude "pouze" plnohodnotný hatchback
Avatar - Emel
25. 4. 2018 16:01
Re: co dodat..
Dobře.. ne že bychom se úplně shodli, ale asi si rozumíme.

Já jsem s evropskou nabídkou Škody spokojený. Co mi fakt vadí je facelift Octavie, co se mi fakt líbí je Superb... ten zbytek je někde mezi tím... ale ničivý asijský vliv za tím necítím.
25. 4. 2018 20:52
Re: co dodat..
ok, dobře napsáno.

To já s nabídkou Škody moc spokojen nejsem. Nelíbí se mi současná strategie honby za rychlým ziskem na úkor skutečných potřeb zákazníků. Opravdu lidi potřebují tolik modelů SUV? No marketing tvrdí, že ano, je to na lidech ... Zoufale mi chybí nějaký ten normální hatch v nižší střední třídě, tam se odráží potřeby evropské klientely. Octavia se tváří a chce tvářit jako něco co není, a navíc s teda hodně sebevědomou cenou.
Avatar - Emel
26. 4. 2018 16:40
Re: co dodat..
Ač se to tobě nebo mě třebas nelíbí, jsou SUV ta skutečná potřeba. To je to, co si trh žádá a co je na 18 měsíců dopředu vyprodané, trendy v číslech mluví jednoznačně a je to stejné v Číně, Evropě i USA (viz plány Fordu na zaříznutí všech sedanů v US).

Jako zákazník té klasiky si ale zatím nemám na co stěžovat, nabídka nikdy nebyla bohatší... maximálně někomu může chybět nástupce Roomstera, ale to co já vnímám jako jádro nabídky (Fabia-Octavia-Superb) určitě nástupem SUV nestrádá.

Klasický céčkový hatch v nabídce Škodovky nikdy nebyl, aktuálně je tu aspoň ten Rapid SB. Octavia je šestá v Evropě celkově a druhá ve své třídě. Focus, Astra, Megane - ti všichni ji sledují z uctivé vzdálenosti. Takže na otázku, jestli by nebylo lepší vyrábět klasický hatchback, mám jednoduchou odpověď - nebylo... a cenové sebevědomí je zřejmě oprávněné:
[odkaz]
23. 4. 2018 15:28
skoda clanku
Nieje to pre EU trh, nevyraba sa to v EU, nekupite to v EU tak naco sa tu vobec o tom pise? Lebo Skoda? Milion aut roznych znaciek ma rozne modely na roznych kontinentoch ale na ACZ sa samozrejme dozvieme len o Skode. Inak nechcel by som to auto ani keby sa tu predavalo. Reklama na 50 odtienov sedej.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Emel
23. 4. 2018 15:52
Re: skoda clanku
No... chápeš, proč má Škoda vyráběná v Číně větší pozornost čtenářů než třeba Buick vyráběný v Číně, ne? A píše se o tom, co má potenciál zaujmout čtenáře.
Avatar - twistedTSD
23. 4. 2018 20:39
Re: skoda clanku
Protože milion různých značek nepřinese žádané prokliky. Přesto se tu sem tam článek o čínském DS nebo ruském Kapturu objeví. Nějaké další dotazy?
23. 4. 2018 18:09
Větší než Karoq
Karoq is 4,382mm long.
Zde v článku, Kamiq je 4390 mm dlouhý.

VisionX je o třídu menší, takže i na čínský VisionX si počkáme. (to jenom k Vaší zmínce o VisionX).
Rozbalit vlákno
0
Avatar - bystron
23. 4. 2018 20:05
zcela typická Škodovka
+ relativně hezké, díly pasujou na víc modelů takže se lépe shánějí, větší kufr, nerezaví

- malý dynamický poloměr kola s nízkou gumou, úzká zadní náprava, z volantu trčí pivní mozol, unylý interiér
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
23. 4. 2018 20:16
No aspoň že to jméno konečně trefili,
Škoda Komik je trefné.
Rozbalit vlákno
0