Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: SPZ na nosič kol: Jak zažádat o třetí RZ a hrozící pokuta v Česku i Evropě

Vozíte na tažném zařízení jízdní kola a přendáváte stále zadní značku na nosič a zpět? Nebo pořád používáte samodomo vyrobenou tabulku, případně vás nechává bicyklem zakrytá SPZ zcela chladnými? Koledujete si o malér!
Zpět na článek
5. 8. 2018 22:19
5. 8. 2018 22:29
6. 8. 2018 08:41
6. 8. 2018 10:46
7. 8. 2018 08:49
7. 8. 2018 10:03
1. 8. 2020 11:03
5. 8. 2018 22:19
Nic moc
Vyzera to tak, ze este aj my sme pred vami. Clovek pride na DI, poziada o vydanie tretej tabulky, zaplati 16,5€(vydanie TEC na nosic), coz je daleko menej ako 600+50KC a vec vybavena. Nikde sa tento ukon nezapisuje a uz vobec nema nic spolocne s technicakom. Tabulky su zvycajne do tyzdna.
Rozbalit vlákno
5
5. 8. 2018 22:29
Re: Nic moc
Nechával jsem si ji dělat a též byla v pohodě do týdne na uřadě k vyzvednutí.
6. 8. 2018 08:41
Re: Nic moc
Co se týče času vydání, je to zřejmě podle vytížení fabriky na značky. Já žádal ve čtvrtek a hned v úterý jsem ji již měl. Ale to bylo v únoru.
Co se týče cen poplatků, tady jsme dražší než na Západě. V Německu stojí značka na přání 40€, tady stojí min. 2x5000,- Kč.
A kdybyste chtěl i značku na nosič auta, které má RZ na na přání, tak se neplatí 600,-, ale dalších 5000,- Kč. To mnoho majitelů značek na přání neví a pak se diví, že musí vypláznout další pětku za značku na nosič...
6. 8. 2018 10:46
Re: Nic moc
Tak nema to nic spolecneho s technicakem, ale s vozidlem ktere je v tom technicaku uvedeno. A muzou byt situace, kdy je dobre vedet, napr. diky zapisu v technicaku ze vozidlo ma 3 RZ.
7. 8. 2018 08:49
Re: Nic moc
O tom, ci sme "pred" sa da pochybovat. A k tomu technicaku: bol som osobne pri tom, ked natvrdly policajt trval na tom, ze nosic bicyklov sa musi najprv zapisat do technicaku (!), inak neda tretiu znacku.

Nepomohlo ziadne vysvetlovanie, ze je to blbost, ved nosic si mozem aj pozicat. Bol to skratka typicky stary, brunatny policajt, prechlastany a tupy ako poleno, s ktorym nepohol ziaden argument...
7. 8. 2018 10:03
Re: Nic moc
Takze si zavolal jeho nadriadeneho, nech si ho da doporiadku ci?
6. 8. 2018 07:54
Stale se ohanime zahranicim
Stale se ohanime prebiranymi tresty a omezenimi ze zahranici. Ale proc nekdy neprebereme i rozumne nastavene pravidla?

Kdyz jsem sel prihlasovat auto v Mnichove, probehlo to nasledovne:
- dostal jsem poradovy listek
- po cca 20min (za tu dobu odbavili cca 12lidi) jsem se dostal k urednikovi
- za 5min jsem odchazel s cipovou kartou k automatu, kde jsem zaplatil za vyrizeni a dostal potvrzeni.
- s timto jsem se odebral k jednomu (z nekolika) vyrobcu RZ primo v budove dopravky
- zde mi vylisovali znacky, kdy cely ukon trval zase kolem 5min
- se znackama jsem si zasel na informace vyzvednout vsechny ostatni dokumenty, ktere mezitim urednik dokoncil.

Dohromady jsem tedy na uradu nestravil o moc vice, nez pul hodiny a vse probihalo bez sebemensich problemu a zadrhelu. Neco podobneho bych mohl prohlasit i o TUV prohlidce... nehledali za kazdou cenu za co by me vyhodili. Na drobne nedostatky (27let stare kabrio na vikendy), ktere u takto stareho vozidla ceka kazdy, upozornil. Celkove pochvalil jako dobry zaklad pro budouciho veterana a rozloucil se s usmevem a se slovy, ze se uvidime zase za dva roky...
Rozbalit vlákno
4
7. 8. 2018 08:40
Re: Stale se ohanime zahranicim
Ale já jsem u nás neměl jinou zkušenost, snad mimo to, že mi značky dala hned a nečekal jsem na vylisování. Přišel jsem, vzal lístek, vypsal formulář a byl na řadě, předal papíry, počkal 5min a vypadl s malým TP a značkama.

Stejně tak na STK se 43 let starým autem..hlavně chtěli aby to brzdilo svítilo a houkalo. Upozornili mě na mírný únik oleje a volnější čep řízení. Auto prošlo jinak bez problémů. Čep jsem nechal vyměnit.

Asi hodně udělá náhoda
7. 8. 2018 13:40
Re: Stale se ohanime zahranicim
Ono v tomto pripade, kdy bych chtel treti znacku, tak nemam sanci to vyresit v ramci jednoho pobytu v CR. Protoze na vyrobu znacky je 30dnu.
Osobni zkusenost s malym odborem dopravy mam vybornou, ale ve velkych mestech to byva vyrazne horsi (V CR).

Co se tyka STK, mam auta ve stavu, kdy se snazim mit vse v TOP stavu (vzhledem ke stari vozidel) a nemivam problem.
Ale par znamych uz problemy mely i kdyz k autum pristupuji podobne. Naposledy zkusenost jednoho, kdy mu auto nebyli schopni nacist na emisich (stare kabrio od Forda), ktere ani nacitat vlastne dle pokynu nemaji/nemusi.

Bohuzel je to i o pristupu lidi u nas, kdy se dost lidi snazi se vsim vydrbat. Pokud nemam auto v dobrem stavu, snazim se ho dat co nejdrive do stavu, kdy se s nim nebudu muset bat vyjet na cestu ja nebo mi blizci. Podobny pristup tad yvidim i u rodilych Nemcu (to rodilych je dulezite)
7. 8. 2018 18:08
Re: Stale se ohanime zahranicim
Dneska můžeš na kterýkoliv DI. Vyber si, který ti vyhovuje a tam si to můžeš zařídit.
Akorát dvojí návštěvě se jednoduše nevyhneš (jedině přes plnou moc).
7. 8. 2018 08:54
Re: Stale se ohanime zahranicim
No ja ked som prihlasoval auto v AT, tak som zasiel este na prepravnych znackach do poistovne ktoru som si vybral, nechal im tam papiere aj s autom, a isiel sa najest. O dakych 20-30min mi pipla sms-ka, ze vsetko je vybavene. Po dobrom obede som sa vratil do poistovne, a tam ma uz cakalo auto aj so znackami, technicaky, a poistna zmluva...
1. 8. 2020 11:03
3 SPZ
Jak to tak čtu,jak vysokou pokutu bych měl dostat za podomacky vyrobenou SPZ na nosič kol,dokonce ztratu řidičaku,tak muzu jen konstatovat,ze tady je buzerace na vysoke urovni.Asi to bude tim,ze jsme na to byli zvykli z dob komunismu..Strana a vlada nařidila a tak to bude. Mozna to muže byt i tim,ze jsem teměř 30 let žil v USA a tam takove ptakoviny nikoho nezajimaly.
Rozbalit vlákno
0
16. 2. 2021 12:52
Náhradní SPZ tabulka nebo třetí značka
Nejednoduší je někde objednat a nechat vyrobit a starosti jsou pryč, jako třeba zde: https://viprz.cz/
Rozbalit vlákno
0