Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 16:28
Mám nedobrý pocit, že jediným účelem "popření" mateřské značky Seat u verzí Cupra je naděje vedení firmy, že pak na tyto sportovní deriváty budou moci nasadit mnohem vyšší ceny - viz Cupra Ateca. Jsem opravdu zvědavý, kolik zákazníků bude tak prostoduchých, že jim tento prastarý marketingový trik zbaští, zvláště pak v Evropě... Takový Citroën se svým podivným projektem DS by jistě mohl Seatu vyprávět svoji nedobrou zkušenost s touto strategií... :-O :-O :-O
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 16:35
Patrně mají pocit, že to zákazníci chtěji. Uvidíme, kolik dalších značek podlehne těmto domněnkám.
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 16:41
Podle mého je to pro Seat velmi riskantní strategie nejen z imageového, ale i ekonomického hlediska. Reklama a úpravy showroomů je budou stát obrovské peníze a výsledek této námahy je velmi nejistý a navíc je to marketingový běh na velmi dlouhou trať... Já značce Seat odjakživa velice fandím, ale v tomto případě mám vážné obavy, jestli se vydali správnou cestou. No uvidíme za pár let. Snad si napřed udělali pořádné marketingové průzkumy a ekonomické rozvahy... :-O
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 16:55
Španělácí? Marketingový průzkum? Ekonomická rozvaha? Zajímalo by mne, jestli vůbec předložili koncernu business case? Nedivil bych se, že ne..... :-!
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 17:06
No mne to prijde neuveritelny, do jakych projektu se vrha koncern.

Myslel jsem, ze sportovni znacku uz ma: Seat
Rodinnou taky: Skoda
100% mainstream: VW
Premiovou: Audi

Proc vytvari dalsi, mi hlava nebere. Ale treba se pletu :-)
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 19:14
Neřekl bych, že Seat je sportovní značka, Seat je stejně sportovní/nesportovní jako VW nebo Škoda. Dokonce když uvážím, že sportovnost mimo jiné dotváří i angažovanost a především úspěchy v motorsportu, tak Seat je na tom momentálně asi nejhůře, VW má tituly z WRC nebo z rallycrossu, Škodovka z WRC2, Seat má velké kulové. Daleko sportovněji zaměřené značky v koncernu VW jsou Audi, Bentley, Lambo a především Porsche. Takže pokud chtějí další sportovní značku, tak ji skutečně musí budovat na zelené louce. Samozřejmě je otázka, jestli to třeba vedle toho Porsche má vůbec nějaký význam, podle mě pokud ano, tak jedině zaměřením jako nějaké Porsche pro chudé v podobě třeba nějakého na kost "odrbaného" caymanu, pokud jenom přeznačkují atecu nebo leon tak je to nesmysl..
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 19:36
Je docela smutný, že jako Čech nevíš, že P. Fulín dosáhl s Leonem titul mistra Evropy v šampionátu cest vozu. Jinak průběžnně se daří, i když v minulosti byla pro Seat zlatá éra nekonečných vítězství ve WTCC. Nyní se záměřují na elektřinu, proto má Seat první čiště elektrický závodní auto na světě.
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 20:05
Ve vší úctě k Fulínovi je jeho titul v ETCC vedle světových titulů Ogiera ve WRC nebo Kristofferssona ve WRX doslova nic. U běžné produkce Seat operuje s mainstreamovou technikou VW a ve sportu prostě lepších výsledků nedosahuje. Seat je typická mainstreamová značka a udělat z ní nebo z Cupry sportovní bude hodně dlouhá a složitá cesta jak ve sportu, tak v produkci aut.
Avatar - holden2
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 20:26
fulinuv titul ma vetsi hodnotu nez ten kopeckyho v druhorade soutezi.
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 21:00
Aha doslova nic.. no tak tady už cítím velký zaujetí a nemá smysl v naší diskusi dál pokračovat. Aha typická mainstreamová značka, která v Martorellu ladí auta (závodní speciály) pro ostatní koncernové značky.. jestli o tom opět nevíš. No můžeš mít na to pohled jakej chceš, to je tvoje věc. Cupra budoucnost má.
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 21:34
To není zaujetí, ale prostá fakta, stačí se podívat na sledovanost WRC vs ETCC nebo si jednoduše dát do vyhledávače Sebastian Ogier WRC vs Petr Fulín ETCC a podívat se na počty výsledků nebo se podívat kolik TV nebo YT kanálů právě dává zpravodajství z rallye Monte Carlo a zjistit si totéž o nějakém závodě ETCC, zcela neporovnatelné výsledky. Tím nijak neshazuji Fulína a jeho úspěch, ale z hlediska budování image sportovní značky je Fulínův přínos prakticky neměřitelný. Souboje Ogiera s Neuvillem a dalšími zná mnoho lidí po celém světě, souboje Fulína s Homolou a dalšími zná hrstka českých a slovenských fandů.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 10:00
" Cupra budoucnost má. " To teď ale věštíš z křišťálový koule. :-!
Avatar - Blue Sun
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 15:49
To, že se jim záměr nepovedl ale neznamená, že ten plán neměli. Vždyť to VW velkohubě prohlašoval, jak Seat bude ta sportovní značka, minimálně konkurence pro Alfu Romeo. Škoda bude levnější, rodinná značka, zaměřená na poměr ceny a výkonu.
Nějak se jim to nedaří a nedaří...
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 17:12
Ta Ateca je šikovné autíčko. 300k/400Nm, to jsou na 1.6t malou SUVku dobré parametry. V rozumné konfiguraci cca 1.3 mil. :-!
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 19:13
Tak to se nemusíš obávat, že něco podcenili.. Seatu teď šéfuje opravdová managerská kapacita se spoustou zkušeností v této oblasti a Seat pod jeho rukama doslova vzkvétá. Ten nic nepodcenil. Nedávno byl o něm článek na idnesu.. doporučuji přečíst. Skepsi ohledně značky Cupra vidí jen ti co jí vidět chtějí. Prodejní cíle jsou stanoveny velmi reálně a na silnicích to bude unikatnejsi vůz co se týka prodaných vozidel než Porsche. Kdo se bude chtít odlišit tak bude nadšen. Nedá se říct Seat je mrtvý ať zije Cupra >:D prostě Cupra vždy bude nedílnou součástí Seatu.
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 23:08
A úspech cupry vidia len tí, ktorí ho vidieť chcú, čo? Vzkvétá = po rokoch nie je v strate. Žiadne odlíšenie od seatu to nie je, veď to má iné len nárazníky a znak. Je pravdepodobné, že tento experiment zanikne hneď pri prvej kríze predaja áut.
Ale súhlasím, že to bude väčší unikát ako Porsche ;-)
Avatar - _Karel_
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 08:31
"na silnicích to bude unikatnejsi vůz co se týka prodaných vozidel než Porsche" - tak to je skvělý prodejní cíl a strategie. A kdyby zkusili být na silnicích unikátnější, než Bentley, to by teprve byl úspěch!
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 10:17
Hele nevím kolik prodává Bentley.. to mě nějak nezajímá, ale pod označením Cupra bylo loni prodano tuším nějak 14 tisíc aut. Do pěti let si stanovili za cíl, že se objem zvojnasobí. Tady totiž nejde o objem, ale o jedinečnost, ale to majitele Octavek apod.. jen těžko pochopí a to se nechci nikoho dotknout. Prodejní cíle jsou jasný a snadno dosažitelný a klidně by mohl být i menší. Cupra nemusí a ani nechce prodávat statisice aut ročně. To je to co mnozí lidi nechápou.. že všechno není jen o prodejích, rozhodně ne v případě Cupry. Tady jde o vášeň. A příběh začíná dobře.. autem, ktere nemá ve sve třídě konkurenci, touhle Atecou.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 11:08
Jo už jsem pochopil, ty jsi fanatik. :-!
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 11:56
Nepochopil si nic a nic ani nepochopíš.. fandim jedinečnosti a sportovnosti a obojí Cupra ztělesňuje, proto se mi líbí.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 12:13
>:D >:D >:D
Avatar - Blue Sun
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 15:44
Co je na té značce jedinečného? Přelepené Seaty, stejná koncernová technika s VW a Škodou... kde je ta jedinečnost, když to vypadá a jezdí stejně jako všechno ostatní?
Avatar - _Karel_
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 11:58
A to bylo co, těch 14t Cuper? To asi nebyly Atecy... Cupru Atecu jsem ani nenašel ve statistikách.A o jiné prodávané Cupře nevím.
Silně pochybuju, že VW dovolil oddělit Cupru kvůli vášni svých manažerů. Kdyby dokázali prodávat 100t aut měsíčně, klidně by to dělali, nějaká jedinečnost je hloupost.
A příběh začíná blbě, autem, který sice nemá konkurenci, ale není na něm nic sportovního, je to jen silné SUV.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 12:25
Aha slovíčkaření.. Cupru Atecu si ani nemohl najít jelikož její prodej a dodávky se rozjíždí hlemýžďim tempem, vždyť to vidíš sám snad, že teprve teď se otvírá showroom. Zas ty Kvasiny.. Psal jsem s označením Cupra, jistě že se jedná typuju tak z 95% o leon Cupra. Jen jsem tím chtěl popsat prodejní cíl, který je nastaven velmi nízko. O tom, že z Cupry neplanujou udělat masovou záležitost vypovídá i prodejní cena, počet oficiálních dealerů a samotný prohlášení Seatu.

Příběh začíná nejsportovnějším suv ve své třídě. Je to vážně blbě? Jak pro koho..
Avatar - _Karel_
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 12:48
Tomu říkáš slovíčkaření?! Jestli se prodalo 14t Seatů za 3/4mil., nebo Cuper za 1,2mil., to je slovíčkaření?
Nejsportovnější SUV by mohlo být fajn bonbónkem na konec, ne otvírákem.
No za rok uvidíme.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 13:18
Cupra za 3/4 mega to už dávno není pravda.. běžně se skladovky Leon Cupra ST pohybujou s výbavou kolem 1 mega.. Kdybych si měl osobě vybrat mezi Cuprou Leonem ST a Atecou Cupra tak jdu do ST, ale na druhou stranu chápu, že si je někdo ochoten připlatit za auto s větší univerzálností, kterou suv přináší.

Jo to máš pravdu, že začít mohli nejdřív s Ibizou Cuprou a pak jít dál, ale přišli nejdřív s tímto, protože je móda suv.
Avatar - wakantanka
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 22:09
Tak mi vysvetli čo je okrem ceny také jedinečné na Seate s inými nárazníkmi a označením. Velkoseriova technika zabalená v konfekcii s pár cingrlátkami. Kým tej technike nedajú aspoň vlastný kabát nedá sa konštatovať nič iné.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 10:03
A ty děláš v marketingu Seatu ?
Co je špatného na značce Seat?
| 26. 1. 2019 19:17
DS je úplně jinej příklad, DS - zaměřeno na luxus, Cupra - sportovnost. Cupra má už navíc jméno, každej ví, že to byla sportovni divize Seatu kdežto DS vznikla od základu jako novej projekt.. docela odvážný. Cupra to má "jednodušší"
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 10:21
U DS taky každý ví, že si vypůjčili jméno jednoho ze dvou historicky nejslavnějších Citroënů, a nevypadá to, že by jim to moc pomáhalo... :-O
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 12:16
Ale Cupra je něco jinýho.......řekl to věštec, tak o tom nepochybuj ;-)
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 12:35
Nemůžeš přece DS srovnávat s Cuprou.. to je jako srovnávat hrušky s jabkama. DS loví za Citroen v prémiových vodách.. to mi přijde o dost těžší. Přesto prodává slušně ne? Rozhodně více než plánuje Cupra. Asi nikdo nemohl čekat, že DS bude prodejně soupeřit s BMW, Mercedesem navíc když ani nemá proti nim portfolio..
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 12:44
Proč by to nešlo srovnávat? Řeč je tu totiž o tom, že zmiňované značky mají potřebu ( a nejspíš nebudou jediné) přebalit to co už nabízejí a prodávat to pod nově vytvořenou odnoží. Bez ohledu na to jestli je zaměřená na luxusní, nebo sportovní svezení.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 13:23
Ja ako majitel limitky CUPRA R si myslim, ze vytvarat samostatnu znacku len preto, aby sa CUPRY nevolali SEAT, ale CUPRA nemalo zmysel. Ale ako som uz pisal, mozno nas casom prekvapia niecim samostatnym a CUPRA ATECA bol iba zaciatok...
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 13:24
A co je na tom jako špatnyho? Pokud se jim to vyplatí.. Kdybych ti to měl vysvětlit jako malýmu dítěti, tak existují lidi, kteří jsou zakomplexovaní a kteří by si drahý Seat nebo Citroen nekoupili jednoduše kvůli tomu odznáčku. Tohle je řešení.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 13:37
Nemusis mi to vysvetlovat ako malemu dietatu, lebo ja velmi dobre viem, ze hlavne v CR je kvantum soferov, ktori maju zo znacky SEAT veeeelke komplexi (lebo SKODA)... Co sa tyka inej casti sveta neviem...
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 14:20
To jsem nereagoval na tebe. Jinak máš pravdu s ČR, je to bohužel tak.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 16:30
Vystihl jsi to bohužel naprosto přesně. Co já už jsem se Čecháčkům navysvětloval, proč jsem si koupil Leona ST a ne Octavii Combi! >:D
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 17:07
To ja som si pred asi 5 rokmi kupil Seat Toledo 1,2 TSI a musel som vysvetlovat preco vlastne benzin a preco nie Rapid :-)
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 13:46
len informacne, pozrel som cenniky: Leon CUPRA R ST od 44.163 a ATECA CUPRA od 42.990 EUR...
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 13:49
Doteď si Seaty s přídomkem Cupra lidi kupovali. Vytvořit tedy pro pár zakomplexovaných hlupáků (kteří budou mít lepší pocit, že mají na kapotě svého Seatu jiný znak než Seat), novou značku je jen známka nabubřelosti manažerů. No svět chce být klamán.Pánbůh jim pomáhej. :-!
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 14:09
Suhlasim s tebou, ak to bude rovnake auto ako SEAT, ale bude mat iny naraznik a znak CUPRA, nevidim v tom zmyel. Tie auta ale navyse budu mat tak vykonne motory, ktore SEAT mat uz nikdy nebude.
Fakt neviem, ci ten motor je dovod na novu znacku...?
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 14:19
Smysl to má, jen mnozí skalní fandové Seatu zaplacou ze už nebudou mít na masce Sko
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 14:30
Seat už není jedna značka, ale tři v jednom: Seat Cupra a Sol

Vznik Cupry je zcela přirozený. Dříve sportovní divize SEAT Sport ze které se stala Cupra a teď se osamostatnila.
Co je špatného na značce Seat?
| 27. 1. 2019 14:18
Je to tak, že tím chtějí vytvořit něco nad Seat, něco víc.. koncern dlouhodobě chce mít vybudovanou takovou značku, která tohle bude ztělesňovat tak si plní přání.
Avatar - rokyta.p
značky netřeba
| 26. 1. 2019 17:36
Zrovna Seat už měl přídomek jakéhosi sportovního auta, auto emocion. Takže dělat Cupru jako značku mi přijde zbytečné. Zejména pokud jsou v mí modely, které má i normální Seat. Stačilo Seatu přifouknout trochu větru do plachet. Může být nějaká sportovní edice Seatu s názvem Cupra, jakoby ekvivalent GTI, to určitě ano, ale to je tak vše.
Avatar - J@...
značky netřeba
| 26. 1. 2019 19:53
Taky mám pocit, že tento projekt zvaný Cupra nedopadne dobře. ;-)
Avatar - Blue Sun
značky netřeba
| 27. 1. 2019 15:47
On už nás koncern přesvědčí, že jsou to vlastně úplně jiná, lepší a dokonalejší auta...
marketing sem, marketing tam....
| 26. 1. 2019 21:17
.... všechny auta na fotkách jsou hlavně hodně škaredé a obyčejné.... na tomhle chcete rýžovat peníze pánové od VW.... mám celkem pochybnost že se to povede.... ;-\
ČR
| 26. 1. 2019 23:02
Kdyz bude nekdo chtit sportovnejsi auto tak pujde pro cupru? Ve spanelsku jo ale u nas?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku