Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz GLB oficiálně: Kompaktní SUV nabídne až 7 míst

Automobilka Mercedes-Benz dnes představila svůj nový model GLB, kompaktní sedmimístné SUV, které by mělo zákazníkům dopřát dostatek místa pro rodinu i přátele, schopnost překonávat lehčí terén a samozřejmě i dojem luxusu typického pro vozy s třícípou hvězdou.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2019 11:42
pekne
po vacsom GLE druhy meda beda ktory mi vizualne opat zacina robit radost.... to akesi celkove zahranatenie tvarov s vyslednou vizazou akehosi kvadra sa mi moc lubi :yes: ziadne roztecene svetlomety cez pol kasne ani maska ako vycerene celuste "velkeho bieleho" .. ale uplne peckovo posadene linky a citlivo stylizovane detaily .. pritom vo vysledku docela az maximalne jednoducha kasna ale zaroven sikovne elegantna a predpokladam ze bude aj pomerne dost prakticka .. genialne .. som nadseny ... ani neviem kde skor zacat.... este k tomu dokonale aj velkostne posadene auto .. predsa len vacsie GLE je uz hebedo ktore mnohym uz ani netreba.... ale toto je doslova dokonalost aj velkostne..... GLB bude mega trhak... ale ta kasna... pani a dami.... som nadseny... uz len pri blatnikoch sa rozplyvam brilantna vizaz.... aj tie proporcie .... ja tam vidim k tomu aj akesi retro a... ale hlavne je to tam... je tam naspat to co chcem u MB vidiet.... este dat do poriadku aj limuziny a pojde to.. kazdopadne aspon tie SUV od medu bedu uz zacinaju byt vyzorovo "podarene" a maju aj tu charizmu aj akesi vyzarovanie ake si predstavujem od hviezdy za dane prachy .... aj tie zadne partie.... uplna hecovacka... neskutocne maso https://img2.auto.cz/…ull/5759050_.jpg .. yes yes...
11. 6. 2019 10:02
Podivná šeredka...
...s utrápeným úsměvem. Q3, X1, Evoque určitě nemusí připravovat razantní snížení cen.
12. 6. 2019 20:58
Co ta klika, proboha!!!
Mně se design hlavně předních partií moc líbí :-) , ale koukněte se na zadní kliku dveří, je tam zcela nesouměrně!! Fuj!! :-( A pak se mi nelíbí tvarování zadního bočního okna, v dolní části se tak podivně zvedá.... Fuj :-(
Avatar - CICERO
12. 6. 2019 14:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
11. 6. 2019 15:48
Re: Podivná šeredka...
The GLB has a length of 4634 mm, width of 1890 mm and a wheelbase of 2829 mm. Q3 a X1 su kratsie. Toto bude konkurent Grand Scenica :-) Alebo toho BMW 2 GAT. Inak je pekne, len mam obavy, ze uz bude cenou nad Q3 a X1.
11. 6. 2019 15:00
Re: memo
ja by som to zadara bral :D
11. 6. 2019 14:18
konečně trochu GLK
I když to není náhrada za GLK, tak to mnohým jistě bude stačit. Škoda, že GLC šlo jinou cestou... Sice to není hranaté malé Géčko (ale to už má Suzuki :-) ), ale určitě to bude docela praktické vozítko a žádná velká snobárna. Fajn jsou podélné hagusy, GLC je integrovalo do střechy a to trošku komplikuje variabilitu. Škoda, že není zmínka o závěsném zařízení, zda bude vyklápěcí (elektricky ?) a nebo Westfalia jako u GLK (což by bohatě stačilo). Škoda, že to nemá tunel na lyže, sklopné je jen celé prostřední opěradlo. také nikde není vidět, jak je to pod podlahou kufru, to je docela pro čechy zásadní, že ano :-) ? Místo rezervy se tam dá nacpat ještě spousta zavazadel. A vzduch u podvozku asi také nebude??? Když to bude AMG s těmi novými řadovými motory, tak to bude určitě velká paráda... i s gýčovým interiérom :-!
11. 6. 2019 13:43
memo
Tak ten interiér, to je masaker :'-( :'-( :'-(
Narovinu, to sa niekomu odtiaľto naozaj páči? Neviem si asi predstaviť gýčovejší interiér ako to, čo robí teraz MB s tými modrými svetielkami...
Avatar - donPedro
11. 6. 2019 12:10
Quo vadis M-B?
M-B GLB made in SAPA industries ltd., designed by Titiťou&Tiťouti, sislo doby, ty velkej, cicapade. Kdeže ty loňské sněhy předfaceliftovaného M-B GLK jsou? To vám bylo synci take fajne auto :-(
Avatar - 3_diamanty
11. 6. 2019 11:57
Re: Podivná šeredka...
GLA je skor konkurent pre X1/X2 podla mna .. GLBecko je predsa len uz vacsi kus auta a ponuka aj 7 miest... mne to pride velkostne presne nieco ako discovery sport https://img2.auto.cz/…ull/4644205_.jpg pripadne ako RAV-ka .. ale ta je len 5 miestna
11. 6. 2019 11:33
Re: Podivná šeredka...
second service please
11. 6. 2019 10:39
Re: Podivná šeredka...
GLA je spíš proti X2 ;-) Ale přijde mi to jako promarněná příležitost, M-B chce evidentně změnu výrazu, ale tohle nic pohledného není.
Avatar - wakantanka
11. 6. 2019 10:19
Re: Podivná šeredka...
nie je toto skôr akýsi nepriamy konkurent voči BMW 2GAT? Proti Q3 či X1 by som staval skôr GLA. Evoque si hraje vlastnú ligu. :)
11. 6. 2019 12:13
Re: pekne
No takze sa predavat moc nebude. Vid tvoja prognoza k Eclipse crossu, ktoremu si tiez predpodvedal megauspech a uspech bude, ked predaju aspon tie na sklade.