Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Letní kolony a jak na ně: Poradíme, jak se vyhnout zácpám

Nervy na pochodu jsou při letních cestách koloritem silnic: desítky nahlášených uzavírek a objížďky nehod na páteřních komunikacích jsou o prázdninách horší než přes rok. Jak se vyhnout kolonám? Které pomocníky si chválí redaktoři Světa motorů?
Zpět na článek
20. 7. 2019 09:00
20. 7. 2019 20:35
20. 7. 2019 09:24
20. 7. 2019 16:50
20. 7. 2019 09:00
Google maps
Google si bere data z Waze, ale je možné že je nějakým algoritmem upravuje.
Rozbalit vlákno
3
20. 7. 2019 15:02
Re: Google maps
proč by to bral od Waze když má tisíce svých androidích systémů na cestách?
Na a vlastně google nebere od waze. Waze je vlastně google od roku 2013, tak používá jedny data ve dvou aplikacích.
20. 7. 2019 20:35
Re: Google maps
Mně přijde, že na Gmaps se třeba nehoda objeví později než na Wazu. Možná čekají, než to potvrdí určitý počet lidí, kdežto Waze to tam vpálí okamžitě, nevím.
21. 7. 2019 00:29
Re: Google maps
Nevím Waze jsem nainstalovat vyzkoušel a smazal. Tolik zbytečných hlášení bylo nad mě síly. Nejvíc mě dostala dlouhá kolona před železničním prejezdem. Pak upozorňování na údajnou policejní hlídku, coz mne fakt nezajímá a doporučení jet mimo dálnici kde z dlouholetých zkušenosti vím ze se to nevyplatí. Ano to čekání na potvrzení od více lidi to možná je, z mého pohledu k dobru věci.
20. 7. 2019 09:24
Waze
Moje osobní zkušenost nejen z ČR ale i ze střední / západní Evropy a Balkánu - nejlepší a nejpřesnější je Waze. Nejhorší zkušenost - navigace v Golfu v Andalusii, tedy "Der Konzern" šajze.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ozzman
20. 7. 2019 09:38
Já jezdím podle ceduli
A vždy jsem dojel :D Někdy do kolony , ale někdy taky ne :D

Ale teď vážně, léta jsem navigaci používal jen když už jsem hledal konkrétní adresu někde ve městě , kde to neznám. Poslední dobou ale zapnu navi i po Praze, kde to znám nazpaměť, abych se podíval na dopravni situaci a nedojel do ulice, odkud už na hodinu není cesty zpět a kolikrát je to ulice od které to člověk nečeká .

Používám Google a spokojenost, v zahraničí pak jezdím dle navi v autě , kdy natolik kritizovaný SYNC2 funguje perfektně ( to je jeho jedině pozitivum) a hlásí kolony i když není zapnutá navigace , tohle oceňuji a ne, nebojte, nemyslím si, že jiná auta to neumí, ale Google mapy to nemají :D

Ještě taková odbočka:

Nedávno jsem zkoušel párkrát jet postaru po Středočeském kraji po okreskach a dojet nějakých pár desítek km v místech, kde to neznám jen dle značek je utrpení... Tak špatně značené, žádné naváděcí značky na větší města a záchytné body... Musel jsem vždy po pár km zastavit a použít Google :/
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2019 09:50
Jak se vyhnout zácpám ?
Nejlépe nikam nejezdit. Jelikož bydlím ve velmi klidné a příjemné vísce, tak jsem na dovolené celoročně a je pouze na mém každodenním rozhodnutí, jestli dneska budou kopečky, les nebo mám chuť to vzít po asfaltu a vše absolvuji po vlastních nebo na kole. ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - _beta
20. 7. 2019 09:51
Úplne ideálne sú vlaky
Naozaj.
Úplne ideálne by bola kvalitná sieť rýchlovlakov. Nasadneš a ideš 250km/h kam potrebuješ. Efektívnejšia než autá a porovnateľná s leteckou dopravou na stredné vzdialenosti.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2019 10:04
Re: Úplne ideálne sú vlaky
:yes: :yes:
Avatar - xxc
21. 7. 2019 13:10
Re: Úplne ideálne sú vlaky
A nie je lepšie neobmedzovať rýchlosť? Po diaľnici sa dá ísť kľudne 200, pokiaľ to premávka dovoľuje a nemusí človek riešiť, ako to bude ďalej od stanice. Rýchlovlaky určite všade stáť ešte dlho nebudú.
20. 7. 2019 16:50
Waze
Já bych ten plus u Waze dal jako velký mínus. Onehdy jsem viděl, jak díky Waze desítky řidičů (z důvodu nehody na hlavní silnici) totálně ucpaly jednosměrky v klidné lokalitě rodinných domků a to tak, že místní nemohli vyjet. Za cenu, že ušetřili pár minut čekání, tak zkomplikovali spoustě lidí život. Bohužel Waze dělá z velké části svých uživatelů řidiče bez vlastního rozumu. Nebo letos v zimě kdy Waze navádělo cestu z Kroměříže do Velehradu přes Lutopečny a Zdounky. Přičemž v půlce cesty uprostřed lesů je nutnost zimních řetězů (sníh se na cestě drží i měsíce v kuse) a běžně tam traktory vytahovaly i dvě auta denně.
Rozbalit vlákno
0