Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hybridní BMW 530e nabídne delší dojezd, nižší spotřebu a nově i systém xDrive

Hybridní zástupce pětkové řady prošel drobnou modernizací, která kromě výkonnější baterie přináší i variantu s pohonem všech kol xDrive.
Zpět na článek
12. 8. 2019 20:44
12. 8. 2019 18:57
Sotřeba od 66 km ?
Až se aku vybije, jakob bude mít auto spotřebu ? Na dálnici tipuju 8 litrů a veškerá ekologie končí .
Rozbalit vlákno
5
12. 8. 2019 19:45
Re: Sotřeba od 66 km ?
A za pár rokov bude 1kW hodina stáť na čerpačke viac ako liter benzínu či nafty.
Avatar - Zetti
12. 8. 2019 20:19
Re: Sotřeba od 66 km ?
Mundy, az bude stat kWh (ne kW) na cerpacke jako benzin, tak si majitel plug-inu natankuje benzin a elektrinu pro jizdu si vyrobi.
Jinak to neni realita za par let, uz dneska si na tranzitnich cerpackach rikaji nesmysly ale plug-iny si majitele na verejnych nabijeckach nenabijeji ani dneska i presto ze jich je mraky zdarma.. Tedy aspon ja ne.
Tedy tvuj prispevek je hodne mimo, pokud se zamyslis tak na to prijdes taky. Ten patri pod clanek s elektromobilem.
Avatar - Jenik3
12. 8. 2019 20:03
Re: Sotřeba od 66 km ?
Jako asi takto. Par desitek km na elektrinu se do mesta hodi. Cekani na semaforech, poskakovani v kolonach bez pusteneho spalovaciho motoru je jedine plus. Mimo mesto at jede treba za deset. Za mne ma tento koncept palec nahoru. Osobne jsem si toto vyzkousel pred lety s jettou 1.4 benzin
12. 8. 2019 20:44
Re: Souhlas
Moje řeč. Letos jsem vyzkoušel Volvo XC90 s plug-in hybridem. A získalo si mě to docelo. Teda k autu a jízdním vlastnostem bych měl pár výhrad, ale ten samotný pohon je super věc. Ve městě tiché a čisté rozjezdy. Bylo to v Norsku, takže takové rozjezdy měla třeba půlka aut - opravdu je to o hodně příjemnější. A zároveň jsem se nemusel stresovat tím, kde najdu nabíječku - dálky prostě jedu na benzín a jsem v klidu. Naprosto si tenhle koncept dovedu představit jako svoje příští auto.
Avatar - Ja Prvni 123
13. 8. 2019 08:47
Re: Souhlas
No, nevim... tech 8 litru by mel i bez hybridniho pohonu.
Takze to aspon neskodi.
Nemam rad modu elktroaut, ale hybrid mi nevadi. Jedine riziko je, ze se to bude kazit a nepujde to opravit, ale to je zatim "teoreticke" riziko.
Common-rail je taky servisne narocnej a driv nebo pozdeji se musi draho vymenit.