Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Natočte nastartované auto a dostanete část z pokuty, aneb udáváním za čistší ovzduší

Za čistší ovzduší se dá bojovat mnoha způsoby, britská think thank organizace Bright Blue však přišla s nápadem, který se dá označit jako placené udavačství.
Zpět na článek
14. 8. 2019 00:26
14. 8. 2019 11:46
14. 8. 2019 07:36
14. 8. 2019 09:14
14. 8. 2019 11:36
14. 8. 2019 13:11
14. 8. 2019 13:13
16. 8. 2019 01:02
14. 8. 2019 08:51
14. 8. 2019 09:31
14. 8. 2019 09:54
14. 8. 2019 10:14
14. 8. 2019 10:23
14. 8. 2019 10:35
14. 8. 2019 10:39
14. 8. 2019 11:15
14. 8. 2019 11:43
14. 8. 2019 11:47
14. 8. 2019 11:58
14. 8. 2019 12:17
14. 8. 2019 12:48
15. 8. 2019 18:04
17. 8. 2019 22:01
Avatar - CICERO
13. 8. 2019 18:17
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
14. 8. 2019 10:38
Re: TOYOTA TUNDRA 5,7 V8 Clean Air
Tak hlavně že ti nevadí u vesla bonzák Bureš.
Avatar - CICERO
14. 8. 2019 11:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 8. 2019 19:46
Druhé kolo potom bude udej si svého žida
Druhé kolo potom bude udej si svého žida. Lidstvo se točí v kruzích.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - CICERO
13. 8. 2019 20:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 8. 2019 23:18
Nase "civilizace"
Nevim jestli na teto veci je horsi princip bonzactvi nebo to, ze v honbe za cistym prostredim se resi nastartovane auto, zatimco se vyrabi vice a vice vetsinou totalne zbytecnych veci...ktere nic nevydrzi a furt se musi obnovovat (rozumej neopravovat, ale kupovat nove). Zemedelstvi se dela uplne spatne. Plodiny se vozi po celem svete. Lide vic a vic letaji a jezdi lodemi.

Konzum kam se podivas a tady se budou resit nastartovana auta nebo auta obecne. Nase civilizace se (nejen kvuli zivotnimu prostredi) vydala opet na cestu zaniku....vlastni blbosti, pokrytectvim, pretvarovanim a samozrejme vladou penez :'-( :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - beibej
14. 8. 2019 00:26
Bonzi bonz
"A co si predstavujete Kefalín pod pojmem zbytečné stání s nastartovaným motorem?"
Musím nové auto ničit tím, že nesmím zahřívat studený motor/olej/turbo před jízdou?
A patří k tomu třeba dochlazování turba?
:no:
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Machýrek
14. 8. 2019 01:06
Re: Bonzi bonz
Zmr*y co tohle vymejšlej, kondice tvýho turba nezajímá.
Avatar - CICERO
14. 8. 2019 11:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 8. 2019 07:36
Re: Bonzi bonz
Auto sa zahrieva pomalou jazdou, nie 10timi minutami stanim na volnobehu, kedy aj tak nezohrejes tymto sposobom ani motor a ani olej. V principe mi ludia, co maju zbytocne nastartovane auto vadia. Panicka v zime nastartuje svoj vrak a odskoci si na 15 minut do obchodu, ved auto sa zatial zohreje a smradi to rovno pod oknom. S tymto problem fakt mam. Dalsi magor nastartoval auto, presiel s nim 20m (fakt nekecam), vystupil, nechal ho nastartovane a siel si tiez nieco kupit do obchodu. No co otvorene auto, otvoril som dvere a vypol mu zapalovanie. Iny pripad chlapik zaparkuje, stretne sa s rovnakym postihom, auta nastartovane a oni si zapalia a kecaju, kecaju a kecaju - 15-20 minut.
Ak ma niekto problem, ze nemoze vypnut, lebo dobija baterku a uz by nemusel nastartovat pripadne fakt ide na minutu nieco nalozit/vylozit a aj ked si potrebuje v zime kurit v aute je OK. Ale nie pripady vyssie, dohovorit takym ludom je strata casu, uz som to skusal, takze na takych len pokuta a s odmenou na to, ze dotycny ma aspon motivaciu to riesit.
Avatar - WinDiesel
14. 8. 2019 08:13
Re: Bonzi bonz
Tedy jinými slovy říkáš že nabonzovat svého žida je SPRÁVNĚ.
Děkujeme za otevřený názor.
Vždycky se tady najde nějaký blb který bude bonzáctví a udavačství sáhodlouhým pismem obhajovat.
14. 8. 2019 09:14
Re: Bonzi bonz
Bonzovanie neschvalujem, ale to by si musel chapat aj kontext. Zobral si si z toho co je tebe vlastne, co vypoveda o tebe nie o mne. Ale chapem, vzdy sa najde blb, co je egoista a nezaujima ho nic okrem seba a jeho potrieb pricom vykrikuje nieco o obmedzovani.
Avatar - xxc
14. 8. 2019 11:36
Re: Bonzi bonz
Možno by tým ľuďom to stačilo aj vysvetliť, že znečisťujú životné prostredie nám všetkým. Ale nie, polícia by ako prvé videla pokutu. Ľudia sú blbí, niekedy ani netušia, že nové auto nemusia zahrievať na mieste :-)
14. 8. 2019 13:11
Re: Bonzi bonz
Máš dve skupiny ludi, väčšinou ich ľahko rozoznáš. S neznalými môžeš diskutovať a možno sa poučia. Ale vaľká časť, je magorov čo nemajú problém, ti za upozornenie obísť auto s klúčom.
14. 8. 2019 13:13
Re: Bonzi bonz
To nerieš, Win je taký miestny liberal čo nemá problém obmedzovať druhých svojou jazdou a smradľavým autom klepajúcim pri škôlke, ale ak chceš obmedziť jeho, tak kvičí jak ranené prasa.
Avatar - Beefcake
14. 8. 2019 12:52
Re: Bonzi bonz
Poslys b(e)lbej, dochladovanie turba po niekolkominutovej jazde po meste ? Ze to je pri novych autach blbost ani nespominam. Nevedel som, ze u vas koncia dialnice a RZ kazdemu pri dome.
A inak ano, auto si tym nicis, ak zahrievas motor pred jazdou, miesto pomalej jazdy. Zahrievat turbo pred jazdou na volnobehu ? Dobry vtip :) Hlavne teraz v lete si vsetko predohrej.
Co tam mas dalsie ?
Avatar - beibej
16. 8. 2019 01:02
Re: Bonzi bonz
Já ale mluvím o benzinovým turbu. Ty jsi nečetl návod od výrobce tak sklapni troubo!
Zahřívat turbo na neutrál je vtip? Jak dlouho se ho asi vydržíš dotýkat? Nezahřeje se? a po jízdě chladit je to nutnost, jinak to nejde.
Nejdřív se dovzdělej :no:
Avatar - Beefcake
17. 8. 2019 21:56
Re: Bonzi bonz
Ten nick je fakt trefny...
Avatar - Ozzman
14. 8. 2019 08:51
Super
Ještě bych dal důchodcům provize z toho, když nabonzují špatné parkování, Eltodo toho tolik nestíhá !

Chápu, že když nějaký *** nechá 10-20 minut čoudit studený starý auto v ulici a jde někam do pryč, je to hnus, pokutu ať dostane, ale motivovat lidi finančně, aby donášeli?! To je hodně velká zhovadilost. To když už, ať pokutujou vybržďování na základě záznamu z kamery a z toho lidem rozdávají, takoví řidiči by měli zaplatit 50 tisíc a ještě dostat pár facek.

Nejvtipnější je, že si hrajou na ekologii, ale jediná ekologie, která bude opravdu fungovat ve městech je ta, že se KONEČNĚ DOSTAVÍ INFRASTRUKTURA !!!!! A Nebudou všude kolony !!! Pak si po Praze můžu klidně jezdit starou Avií ....
Rozbalit vlákno
11
14. 8. 2019 09:31
Re: Super
Ja uz som sa nad tym zamyslal davnejsie z ineho dovodu. Clovek aby mal chut nieco s organmi riesit, potrebuje financnu motivaciu. Je to mozno hnusne, ale musi vidiet z toho prospech. Ak zavolas na policiu, ze tam a tam je nastartovane auto a bezdovodne, tak ho musis nejaku dobu pozorovat, potom zavolat a kym sa dostavi hliadka su to desiatky minut a kvoli hluposti. Pricom by stacilo malo - aby sa ludia nespravali ako hulvati vseobecne a vobec nie su potrebne taketo restrikcie a regulacie. Tiez by to zobralo vietor z plachiet takymto extremistom.
Avatar - Ozzman
14. 8. 2019 09:54
Re: Super
Promiň, ale finanční motivace, aby někdo nabonzoval nastartované auto? Je tolik daleko horších přestupků u kterých bych s tímto bonzáctvím i přimhouřil oko, jako extrémní nebezpečná jízda, nebo když vidím očividně opilého řidiče motajícího se po silnici, jen tohle je prostě extrém, z jakého důvodu ? Ekologie? To je výsměch...
14. 8. 2019 10:14
Re: Super
Cisty vzduch je nic? Ja suhlasim s tebou, ze su dolezitejsie veci, ktore by mali mat vyssiu prioritu a na takuto vec netreba regulaciu ak by sa ludia spravali zodpovedne aj k svojmu okoliu. Na strane druhej dokazem takuto iniciativu pochopit z dovodov napisanych vyssie.
Avatar - Ozzman
14. 8. 2019 10:23
Re: Super
Psal jsem to v tom prvním příspěvku, tohle čistý vzduch vůbec nevyřeší, to je jako bojovat proti tanku klackem. Pořád se v zájmu EKO rozdávají peníze na hovadiny, které mají nulový efekt, v tomto případě je to lokální zdroj znečištění, to není ani kapka v moři.

Pokuty a zákazy neřeší problém, jen ho přesouvají či odsouvají do jiných městských částí, problém by se vyřešil pouze, pokud bude doprava plynulá = dostavět infrastrukturu, plánovat uzavírky hlavou a né zadkem.
14. 8. 2019 10:35
Re: Super
Auto, co ti jeho bordel ide priamo do okna budes rozhodne riesit viac ako 100 aut jazdiacich po ceste o 50m dalej. Inak s tebou suhlasim.
Avatar - Ozzman
14. 8. 2019 10:39
Re: Super
Tak řeknu řidičovi, že je ko,kot a že na něj když to bude opakovat, zavolám městapo, ale rozhodně je mi volné, že bych měl dostat nějakou korunu za to, že ho nabonzuju...To akorát povede k tomu, že budou lidi volat policii i na někoho, kdo zastaví, vyndá tašku manželce, kterou někde vyhazuje a bude chtít jet dál....
14. 8. 2019 11:15
Re: Super
Řešení je jediné správné a to takové,jako píše Ozzy. Pokud ti někdo čoudí do okna dýl , než je nutné ,upozorní ho a neschovávej se za anonymitu udavače. A nebo se odstěhuj někam kde auta nejezdí.
14. 8. 2019 11:43
Re: Super
Hovoris o niecom o com nemas ponatia ako funguje v reale. AK by si cital moj prvy prispevok, tak by si vedel, ze to tak praktizujem - resp som sa zo zaciatku snazil. odporucam po upozorneni zavolat na policiu a cakat ci vobec dorazia, alebo byt za dementa, ked auto medzitym odide. Ja sa nepotrebujem schovavat, akurat, ze dnes to uz riesim posvojom pretoze s organmi ani blbcami sa natahovat nebudem a nic z toho nemam.
Avatar - Ozzman
14. 8. 2019 11:47
Re: Super
A když dostaneš provozi za to, že si tu MP zavolal a mezitím auto odjede... co se změní ? Nic...
Avatar - CICERO
14. 8. 2019 11:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
14. 8. 2019 12:17
Re: Super
Ano dnes sa nezmeni nic, po realizovani navrhu sa zmeni vela.
Avatar - Beefcake
14. 8. 2019 12:48
Bullshit
Vyborne. Ked to inak s tymi hovadami nejde, pojde to takto.
Tato nedela - rad pred zmrzlinou tak na 10 minut, blbecek dovezie panicku, necha ju vystupit, odstat si rad a pockat si ju vo svojom nastartovanom ciernom Passate TDI, kym sa jej uraci vratit. To viem uplne presne, lebo stala za mnou. Hned ako odosiel, prisiel tam na jeho miesto dalsi borec, cierna Octavia TDI, mrsk to zaparkovat do protismeru a repete, dalsich 10minut TDI traktorovej vonavky.
Vsetko toto par metrov od ludi, co sedeli na terase pri stolikoch.
Bezohladne hovada.
Tak tu nevyplakavajte bachorky, ako si tu niekto musi zahrievat olej, auto pred jazdou. Total bullshit a nikto to nerobi. A chcem vidiet toho borca, co to robi v lete ...
Zato tieto zbytocne smrady, to je kazdodenna rachotiaca a smradiaca realita. Viem, ste na to hrdi, ze mate motor, ktory je pocut, ale neotravujte tym ostatnych.
To je kazdodenna realita, nehovoriac o saadzometoch za jazdy.
Alebo to spravte ako borecek , strieborna Octavia Scout TDI a keca tam vzadu pri vlastnom nastartovanom aute a meter od vyfuku vyfuku snad 20 minut s nejakou kamaratkou. Asi ju chcel otravit a zbavit sa jej.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - _beta
15. 8. 2019 18:04
Re: Bullshit
Niekde som čítal, že pri kúpe dízla musíš prisahať, že ho nebudeš vypínať alebo tak nejako.
Alebo je to možno len druh úchylky. Teraz už presne neviem.
Avatar - Beefcake
17. 8. 2019 22:01
Re: Bullshit
Oni ti daju x dovodov, od setrenia baterky az po turbo...
J/e to smutne, ale kazdy den staci ist do prace a spat a vidim minimalne jedneho cudiaceho. Co teda beha po cestach, to fakt si ani netrufam odhadnut, ked to zacivam pri jedinej jazde.

Fakt odporucam vsimat si hoci len pri nakladani nakujpu, ake auta chodia po parkovisku. Moj odhad je minimalne 4 dizle na 1 benzin a z tych 4 polovica echt smrdi. Az sa mi nechce verit, ze ten oficialny pomer nafta:benzin ma byt tusim 40:60.
A ta uchylka stojaceho auta, to je moznoj 1 benzin na 10 naft.