Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: IAA živě: BMW řady 1 není jako dřív, přesto má čím zaujmout

Jednou z bavorských výstavních premiér je nová generace BMW řady 1. A jak asi tušíte, je to auto plné kompromisů.
Zpět na článek
Avatar - pradeda777
10. 9. 2019 14:53
Re: Predokolka s trojvalcom
Benzinový čtyřválec je v nabídce zatím jen jeden a ten stojí bratru 1.2 mega. Nevím, proč do toho BMW takto šlo, ale myslím, že to nebyl zrovna ten nejlepší nápad.... :-!
10. 9. 2019 13:29
Predokolka s trojvalcom
Motorom a pohonom zrovna nezaujme, tak teda čím? Akurát je opuchli ľadviny.
Avatar - pradeda777
10. 9. 2019 17:19
Re: Predokolka s trojvalcom
Ano, BMW mělo nabídnout i nějakou "cooking" verzi se slabším čtyřválcem. Třeba 141kW verzi, kterou používají v X1, X2 a 2AT...... :-!
10. 9. 2019 20:39
Re: Predokolka s trojvalcom
Lowcostové EV? Kde?
10. 9. 2019 20:38
Re: Predokolka s trojvalcom
Alebo v čom je od iných lepšia, aby sa oplatilo priplatiť si za BMW? Popravde ja nevidím dôvod ani pre obdobné modely iných značiek. Čo by ma ako kupca malo pre taký model nadchnúť?
11. 9. 2019 20:28
Re: Predokolka s trojvalcom
Pletieš piate cez deviate.
Nesadnem si na zem z bavoráka, lebo je to bavorák a prémia. Pochválim ho a uznám, keď sa mi bude páčiť a ponúkne mi to, čo od bavoráku čakám. Teda okrem dizajnu aj športové ladenie, aspoň 4 valce, motor vpredu pozdĺž a zadný náhon. Trojvalec s pohonom predných kolies ponúka kde-kto, a ani v týchto prípadoch ma nadchnúť nedokáže. Rovnako nepochválim Cayenne, je to Porsche, ktoré ma skrátka nemá čím nadchnúť. Jediné BMW, s ktorým som jazdil, bolo 325i (E30) a celkom rád naň spomínam. No a ešte 850 CSi, toho si pestuje v garáži sused cez ulicu, ale s ním som šiel možno 100 km.
Možno predokolka od BMW jazdí lepšie ako konkurencia, aj s tromi valcami, ale už to nie je to, čo bavorák dlhé časy robilo bavorákom. Takže budem kritizovať, nie chváliť. Mysli si čo chceš. Ja mám zase pocit, že si zaujatý voči elektromobilom, a pravdu povediac tá zášť voči EV, ktorú tu mnohí hrubo a neomalene predvádzajú, je mi ťažko pochopiteľná.
A moja garáž? EV v nej nie je. A rozmýšľam, ako si prišiel na môj údajný boj za "baterkáče", nič také si nepamätám.
11. 9. 2019 09:09
Re: Predokolka s trojvalcom
Ty si vtipný. Keď je niečo takzvaná prémia, tak to musí byť automaticky dobré? A čo nie je prémia, tak je bez rozmýšľania horšie? Máš to v hlave divne nalinkované. Ja si robím názor podľa seba a nie podľa toho, čo je zaužívané. Trojvalec a predný náhon mi k bavoráku nesedia, jednoduché a účelné riešenia k VW zase áno. Prečo s tým máš problém? Že nejdem s davom?
Avatar - Ja Prvni 123
10. 9. 2019 19:58
Halo halo, pravoverni vrtulkari...
To se vam fakt jako libi, tohleto?

:-(
12. 9. 2019 07:48
Re: Predokolka s trojvalcom
Reagoval som na teba? Poučuj svoju mamu. Ja píšem vlastný názor a mám na veci svoj pohľad, netvárim sa, že mám patent na pravdu. Čo si myslíš ty, je mi úplne ukradnuté. Utri si z brady mlieko a nemiešaj sa tam, kde ťa nevolajú.
12. 9. 2019 08:05
Re: Predokolka s trojvalcom
..yep..dokonale si predviedol svoj intelekt 🤦‍♂️ Tvoje nazory, nikym nevyziadane ( a hlavne nicim nepodlozene ), su podla Teba "vhodne", ale nazory inych, ktori poukazuju na Tvoju nekompetentnost uz ziaduce nie su...to vela vypoveda aj o Tvojej "objektivite" a charakterovych vlastnotiach :-O ja len prezentujem moj nazor na Teba 😂 to snad nemozem ? 😂 btw si dal skutocne kvalitnu detsku a hystericku reakciu 😂
12. 9. 2019 11:22
Re: Predokolka s trojvalcom
Jaj, niekto je fakt múdry, no klobúk dole teda. Proste si ma nasral. Ak nezmeníš rétoriku (ak vieš čo to je), možno sa ti to prihodí častejšie. Ale nečakám, že to tvoja premúdrelá hlava poberie.
Avatar - 3_diamanty
10. 9. 2019 19:24
teda ten rypak
je des a hruza... jak toto preslo do seriovej vyroby .. sanka dole.. nepochopitelne .. zlaty golf astra a pod :yes:
12. 9. 2019 07:39
Re: Predokolka s trojvalcom
Zrejme si to neuvedomujes, ale sam si zo seba prave urobil zaslepenca. Nikdy v zivote si BMW 1 nejazdil a ak nahodou ano, tak urcite nie 140 i / ix ... takze nemas ani najmensiu predstavu o tom, ako take auto jazdi. Len si sa docital niekde na forach, ako mnoho ludi Tebe podobnych, ktori nikdy take auto nejazdili, prijalo "konsenzus", ze je to super spica bomba. BMW kvoli malemu dopytu po silnejsich verziach BMW1 a kvoli dorovnaniu ziskovosti s konkurenciou v triede, zmenilo koncept na rovnaky, ako ma MB a AUDI ... a Ty uz dnes presne vies, ze prednokolka s automatom a 4valcovym turbo motorom bude uplny shit ... zase len preto, lebo o tom pisu dalsi "mudrlanti", ktori v tom aute este nesedeli a 99,99 % z nich ani nikdy sediet nebude. Takze ... skus sa nad tym zamysliet a opytat sa sam seba, ako asi ludia, ktori na takychto autach jazdia a poznaju ich, vnimaju kritiku niekoho ako si Ty, ktory si na podobnych autach nikdy nezajadil a ani nedokazes objektivne posudit jazdne vlastnosti starej, ci novej verzie. Ano, mame demokraciu, ale ako mozes byt tak zaslepeny, robit zo seba hlupaka a kritizovat nieco, comu vobec nerozumies a nemas s tym ziadnu, ale vobec ziadnu skusenost ? :) Pochopim, ked niekto kritizuje dizajn auta, ktore vidil v realnom zivote ... pretoze to auto proste vidi "na vlastne oci" - vie posudit, ci sa paci, vie posudit kvalitu spracovania a materialov, "lebo sa ich moze dotknut"... a presne z toho isteho dovodu je na smiech kritika niekoho na jazdne vlastnoti auta, ktore "nikdy osobne neriadil". To, ze Ty mas "predstavu" vo svojej hlave, ze "jedine spravne BMW" je zadnokolka, s manualom a minimalne 6valcovym motorom ... to je az trapne "bigotne" ...
Avatar - iudex
10. 9. 2019 15:12
Re: Predokolka s trojvalcom
Sám najlepšie vieš, že aktuálne sú pre 1er v ponuke len 2 benzíny, základný 1,5 R3 (118i) a topmodel M135i s 2,0 R4. Takže máš síce pravdu, že "štvorvalec je len jeden", ale je to len pre nekompletnosť ponuky.
Btw. ak sa Ti zdá 45300 eur za 306k jednotku priveľa, ako potom hodnotíš koncepčne identické a parametrami takmer identické A35 AMG (2,0 R4 vpredu naprieč, 300k, haldexová štvorkolka, automat) za takmer 50t?
12. 9. 2019 21:52
Re: Predokolka s trojvalcom
Ja by som po prečítaní vlákna a pár ďalších príspevkov na decko tipol skorej teba. iudex je asi chlop v najlepšom veku, čo má rád rýchle vozy a TT asi najskorej nejaký senior.
11. 9. 2019 10:14
Re: Predokolka s trojvalcom
... tak nejak ... ale to je tak ako ked dostane Skoda Octavia s 3valcom 1TSI 4 hviezdicky v teste a BMW 320 xd len 3 :)
Avatar - iudex
11. 9. 2019 13:44
Re: Predokolka s trojvalcom
Práveže s davom ideš ;-) , rovnako kritizuješ niečo, o čom nemáš moc predstavu, len z princípu, že v minulosti bola 1er zadokolka a mala aj R6 a dnes to je inak, tak je to automaticky zle. Novú 1er ešte nikto poriadne netestoval, M135i jakbysmet, ale Ty už vieš, že to auto nebude mať čím zaujať. Btw. šoféroval si minulú generáciu 1er? Tipujem že nie, ale ak áno, tak musíš uznať, že so slabšími motormi si tie výhody zadokolky absolútne nepocítil a nevyužil, naopak pri 140i to už bola dosť premotorovaná beštia, ktorú skrotiť bol na inej ako dokonalej vozovke pomerne problém. Preto si myslím, že prechod na FWD ničomu reálne neublíži. A dovolím si odhadnúť, že technici BMW dokážu naladiť aj predokolku tak, aby predčila jazdne svoju konkurenciu. Pretože nie je všetko len o papierových predpokladoch daných koncepciou (to by Dacia jazdila rovnako ako Mercedes a asi nejazdí, že).
Btw. vyhol si sa tej vlastnej garáži, tak je ten Tvoj boj za baterkáče len idealistický, alebo je to obhajoba garáže?
11. 9. 2019 10:12
Re: Predokolka s trojvalcom
... aj Ty sa tak dobre bavis ? :) od kedy predstavili novu 1er a "superodbornici" ( ktori na take auto nikdy nebudu mat ) zistili, ze je z nej prednokolka, tak si nasli "hate" :) a predsa BMW 1 musi byt zadnokolka s manualom a 6valcom :) Ak by si vsetci takyto "superodbornici" predchadzajucu generaciu BMW1 so 6 valcom a manualom kupovali, tak by koncepciu nemenili. ale kedze BWM a ( skoro ) kazda ina automobilka je zamerana na dosahovanie zisku, tak koncept zmenili ... aby sa dostali ziskovostou na uroven A a A3. Presne ako pises ... rovnaki "superodnornici" vychvaluju A35 a S3, pricom ide presne o ten isty koncep ... 4valec s automatom a nizsie motorizacie su prednokolky. Jeden z top manazerov BMW uviedol, ze cez 80 % BMW 1 sa predava s malymi motormi ... Maly sportovy HH zostane BMW 2 coupe. Nova 1er ... exterier ... tak tym som si vobec nie isty. Skutocne zatial ( na fotkach a videach ) vyzera tak nejak ako Kia, ci Ford ... pevne dufam, ze ide len o nefotogenicnost a v realne bude krasne ako BMW 3. Interier ? Aktualna TOPka v kategorii ... ani Acko ( ktore je krasne auto ) sa na kvalitu a spracovenie nove 1er nechyta ( vychadzam z porovnania interieru 3er a Acka ) ... no a technika / jazdne vlastnosti ? v tomto pripade nemam pochybnosti ... BMW bolo a je v tejto oblasti vacsinou najlepsie. Mam len obavy ohladom exterieru a mrzi ma, ze sa do novej 1er nezmesti 6 valec. Zaciatkom oktobra by sa mali objavit prve kusy v salonoch, tak uvidime. A samozrejme sa tesim na 135ix ... :)
Avatar - iudex
11. 9. 2019 08:37
Re: Predokolka s trojvalcom
Aha, takže testovali M135i, ale vlastne to bolo X2, a nie s motorom 35i, ale vlastne s dízlom. Ach bože... 8-s :-(
10. 9. 2019 14:34
Re: Predokolka s trojvalcom
No a proč nevzít R4? Nebo rovnou xDrive? V čem je ta koncepce horší od leta prodávaného M-B A nebo A3?
Avatar - iudex
10. 9. 2019 14:48
Re: Predokolka s trojvalcom
Myslím, že na novej 1er sa nájdu veci, čo idú kritizovať, ale je vtipné, že túto prémiu kritizuje ten, kto vo vedľajšej diskusii jasá nad lowcostovým elektroautom.
12. 9. 2019 10:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
12. 9. 2019 11:28
Re: Predokolka s trojvalcom
som sa pobavil 😂 decko ako Ty mi je ukradnute 😂 ved si na smiech 😂😂
Avatar - iudex
11. 9. 2019 13:47
Re: Halo halo, pravoverni vrtulkari...
Mne sa to zvonka moc nepáči, príde mi to jednak trochu generické, jednak trochu málo ostré, dynamické, pôsobí to tak vysoko ako croccover.
Zvnútra výhrady nemám, tam je posun oproti minulosti dramatický.
Technika tak napoly, za RWD nesmútim a s FWD či xdrive nemám žiaden problém; toho R6 je samozrejme škoda, bol to fantastický motor, ktorý nejaký R4 nedokáže nahradiť.
11. 9. 2019 06:52
Re: Halo halo, pravoverni vrtulkari...
Z hlediska tvarů ano, z hlediska koncepce přišel krok dozadu a je srovnáno z M-B nebo Audi. Bohužel...
12. 9. 2019 08:33
Re: Predokolka s trojvalcom
Teba tlacia v novej 3er sedacky ? :) tak to si si potom vybral zly model sedaciek :) jazdil som v m-packetovych a nemam pocit, ze by boli nepohodlne. presiel som na nech ale len par sto km ... Ty snad hodnotis na zaklade prejdenych niekolko sto kilometrov a nie na zaklade pocitu ked si so do novej 3er sadol v autosalone..ci ?
Avatar - xxc
12. 9. 2019 08:16
Re: Predokolka s trojvalcom
V Mercedese Acku tiez tlacia sedadla? Iba to soferove, spolujazdcove je v poriadku :-) Alebo ake horsie spracovanie moze mat Acko?
Avatar - iudex
11. 9. 2019 08:36
Re: Predokolka s trojvalcom
Vo Frankfurte? Na IAA? Na stánku Volkswagenu? ;-)
Avatar - xxc
10. 9. 2019 16:59
Re: Predokolka s trojvalcom
Myslim X2 tu testovali s tym silnym motorom a podla hviezdiciek nenadchla. Teda nie, opravujem, testovali s najsilnejsim dieselom.
Avatar - iudex
10. 9. 2019 16:09
Re: Predokolka s trojvalcom
O akom teste hovoríš? Tu na ACZ ešte netestovali nielenže M135i, ale žiadnu novú 1er a nemám vedomosť o nejakom českom či slovenskom teste M135i. Videl som len porovnanie M135i s M140i a tam logicky novinka prehrala (pochopiteľne, 2,0 R4 s 305k vs 3,0 R6 s 340k), otázka je hlavne, ako si bude M135i stáť v porovnaní s priamou konkurenciou, ktorou je A35AMG a S3. A nejak sa mi nechce veriť, že BMW by malo problém práve s podvozkom.
Avatar - xxc
10. 9. 2019 15:24
Re: Predokolka s trojvalcom
Neviem, či to bude to pravé s top benzínom. Ale jazdiť to bude vinikajuco a pohdlne aj s obyčajným dieselom. Veď aj teste sa celkom na ten silný benzín sťažovali. Na to ten podvozok veľmi nie je.