Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Výroba automobilů dosáhla loni v ČR rekordní úrovně

Automobilová výroba roste v ČR nepřetržitě od roku 2003. Tehdy se u nás vyrobilo asi 444 tisíc vozidel všech kategorií, dnes je to téměř dvojnásobek.
Zpět na článek
22. 1. 2008 09:53
neregistrovaný "exxon"
22. 1. 2008 09:54
neregistrovaný "JiVi2"
22. 1. 2008 10:26
neregistrovaný "A2"
22. 1. 2008 11:30
neregistrovaný "A2"
22. 1. 2008 09:47
neregistrovaný "1prekladys"
23. 1. 2008 14:52
neregistrovaný "Fiti"
22. 1. 2008 09:09
Česko:automobilový ráj?
Do pár let ještě rozjede svůj výrobní kolotoč gigant Hyundai a polovina českého národu bude ekonomicky závislá na prodeji automobilů... :*)
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "exxon"
22. 1. 2008 09:53
Re: Česko:automobilový ráj?
to už je teď.. :'-(
neregistrovaný "JiVi2"
22. 1. 2008 09:54
Re: Česko:automobilový ráj?
tak si srovnej co je lepsi ... nic tu nestavet a trit nouzi .. zavistive koukat jinam ... nebo tu neco postavit, mit z toho profit a casem se uvidi, co bude dal ..

tihle priposrankove z budoucnosti nejsou hybnou silou sveta ;-)
neregistrovaný "A2"
22. 1. 2008 10:26
Re: Česko:automobilový ráj?
Tohle jednostraně vyvyjející se prostředí není nic pozitivního, náchylnost k poklesům resp. pádu je na hodnotě nahánějící strach. Za deset, patnáct let, všechny tyhle montážní závody složí a odvezou třeba do Rumunska.
Avatar - T613
22. 1. 2008 10:53
Re: Česko:automobilový ráj?
jinými slovy máš deset, patnáct let na to, aby si zúročil nepřímé vlivy těchto kolosů ve svůj prospěch. Fńukáním o tom, že je chybou tady stavět automobilky nikam nedojdeme.
Tyhle kolosy dají lidem práci, a ti budou výplaty utrácet za služby. Navíc dost lidí zde přičichne ke strojařině a nebude chtít být stále jen zaměstnanci a založí vlastní firmy a firmičky zaobírající se strojařinou. To podhoubí musí někde vyrůst, lamentováním člověk ještě nikdy nic nedokázal.
neregistrovaný "A2"
22. 1. 2008 11:30
Re: Česko:automobilový ráj?
Já nefňukám, to za prvé (týkalo by se mi to maximálně nepřímo), nevím, kde si na to přišel,vyjadřuji pouze svůj názor, který je ovšem zcela plně ztotožněn s realitou v této problematice. Ty však zřejmě zastáváš názor, že kdo má jiný pohled na věc, fňuká proti tobě, přitom máš zatím pouze naivní vize.
Avatar - T613
22. 1. 2008 12:24
Re: Česko:automobilový ráj?
Naivní vize? spíše vidím někoho, kdo si neustále myslí, že ho někdo spasí. Je mi vcelku jedno, že automobilový průmysl tvoří většinu našeho průmyslu, důležité je nezaspat a peníze investovat v tomto období do jiných oblastí. Co znám podnikatele (malé a střední), tak vesměs všichni začali jako zaměstnanci a až pak se udělali pro sebe.
22. 1. 2008 11:04
Re: Česko:automobilový ráj?
Navyše v EÚ je viac-menej jednotný trh, aj pracovný, takže sem prichádzajú Bulhari s Rumunmi, Česi pôjdu robiť do Nemecka (o 3 roky bez obmedzení) a pod. Pracovné príležitosti nemusia byť obmedzené Českou republikou.
22. 1. 2008 14:37
Re: Česko:automobilový ráj?
:yes:
22. 1. 2008 14:37
Re: Česko:automobilový ráj?
Určitě je dobré ,že se v Česku,notabene na Ostravsku,investuje a rozvíjí průmysl.Ale není dobré,že smeřuje pouze automobilovým směrem,tohle se může v budocnu vymstít. ;-)
neregistrovaný "1prekladys"
22. 1. 2008 09:47
Všeho dočasu
Přestože mě tento vývoj těší, mrazí mne v zádech při představě, že z Česka a Slovenska se postupně stává evropský Michigan, kde v určitých letech přes 3/4 HDP měly původ v automobilovém průmyslu. Dneska tyhle 3/4 HDP chybí a země tam místy připomíná "kulturní krajinu" našeho velkého východního bratra... Pokud si chtějí mladoboleslavští odboráři stávající stav udržet co nejdéle, měli by se chovat jako jejich něměčtí kolegové a netlačit tak na růst mzdových nákladů.
Rozbalit vlákno
0
22. 1. 2008 14:33
temer dvojnasobek?
... me vychzi vice nez dvojnasobek!? Tak jak to tedaje? ;-\
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Fiti"
23. 1. 2008 14:52
Česko:automobilový ráj !
Je to tady tak úžasné. Právě kvůli tomu jsem se rozhodl investovat do obnovy svého 15 let starého vozu. Nechám na tom vyměnit skoro všechno - brzdy, tlumiče, výfuk, čepy, prahy. Jsem šťasten žít v tomto automobilovém ráji.
Rozbalit vlákno
0