Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Omlazený Renault Espace prozrazuje české ceny. Benzin i nafta stojí stejně

Renault Espace dostal facelift a českému zákazníkovi se nabízí s benzinovým i naftovým motorem. Výbava je k mání jediná, ta nejbohatší.
Zpět na článek
5. 2. 2020 18:31
5. 2. 2020 18:56
6. 2. 2020 00:05
6. 2. 2020 13:23
Avatar - CICERO
5. 2. 2020 18:27
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
5
5. 2. 2020 19:13
Re: Espása Pičín a ceny od ,- CO???? 1,2 MIO?
Jelikož jsem jeden z těch 74, kteří si ho letos koupili, tak se k tomu myslím mohu vyjádřit :-) Požadavky dva - rozumné umístění 3 dětských sedaček do druhé řady a benzín. Jediná další reálná volba byl Peugeot 5008, dodací doba 8 měsíců, a o tom motoru 1.6T jsem slyšel jen to nejhorší.
5. 2. 2020 23:46
Re: Espása Pičín a ceny od ,- CO???? 1,2 MIO?
S-Max nebo Sharan uz neni v nabidce v benzinu?

S-Max urcite byval, ale nevim jestli je i ted.
A je pravda, ze jsou to zase rozmernejsi auta.

PS: Jezdi v tom Francouzsky president, tak to nemuze byt tak spatny auto ... :-)
6. 2. 2020 08:40
Re: Espása Pičín a ceny od ,- CO???? 1,2 MIO?
SMax uz jen nafta aasi rok ho nabizeli s 1.5 EB trivalec a i kdyz ten motor neni spatny, preci jen do takoveho auta trivalec je proste takovej divnej.
5. 2. 2020 20:16
Re: Espása Pičín a ceny od ,- CO???? 1,2 MIO?
A co tak třeba úžasnej Leaf..v téhle ceně v top výbavě a super dojezdem?😶
Avatar - CICERO
5. 2. 2020 22:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 2. 2020 18:31
Drahý Renault
Tak už i Renault žene cenu vzhůru. Cena Espace 1.2mio Kč, ikdyž v plné výbavě, je poměrně dost vysoko. Loni v CZ prodal jen 74ks, tak jsem zvědavý jak se mu povede letos s touhle "palbou" ;-\
Rozbalit vlákno
8
5. 2. 2020 18:58
Re: Drahý Renault
Konkrétne tento Espace je drahý už od uvedenia. A áno, hlavne preto sa v našich končinách predáva slabo.
5. 2. 2020 19:17
Re: Drahý Renault
Já tu předchozí generaci moc nepamatuju, ale fakt byla o tolik levnější? Slabě se to prodává, protože těch vícečlenných rodin zase tak moc není (a kdo jinej by si to kupoval) a radši šáhnou po nějaký tý překábátěný dodávce, která je klidně za půlku.
Avatar - speedfred
5. 2. 2020 19:39
Re: Drahý Renault
Moj Galaxy bol v ceníku za niečo cez 1,2M ale predajná cena bola úplne niekde inde. Nad Espacom som hodne uvažoval ale nakoniec som skončil u "efka" (kiež by niekedy u toho pravého) ;-)
5. 2. 2020 20:42
Re: Drahý Renault
Predtým boli k dispozícii aj menej bohaté výbavy, poslednú generáciu pretvorili na luxusné auto.
Avatar - Ada je zase tady
6. 2. 2020 13:45
Re: Drahý Renault
Možná jste si mysleli, že je to auto, ale je to jen rendlík
6. 2. 2020 15:42
Re: Drahý Renault
Aj o tebe som si kedysi myslel, že nemáš v hlave nasrané, a mýlil som sa.
Avatar - xxc
5. 2. 2020 20:29
Re: Drahý Renault
Za tu cenu predali celkom dost. Je to taka nalestena bieda :-)
5. 2. 2020 20:41
Re: Drahý Renault
Naleštená bieda je leda tak tvoja premúdrelá hlava.
Avatar - Ada je zase tady
5. 2. 2020 18:44
Za rendlika
je i třetina příliš. Uvědomte si, že každý, kdo si ten vehikl koupí, bude vypadat, jako ten znak na kapotě..
Rozbalit vlákno
6
5. 2. 2020 18:53
Re: Za rendlika
No ono když máte tři nebo víc dětí a nechcete jezdit v dodávce, tak už moc na výběr není. S-Max, Galaxy taky končí a pak co, leda tak možná Peugeot 5008 a to je podle mě Espace lepší. A ta cena půjde dolů, dalo se to sehnat i v té Initiale lehce pod milion, i když je možný, že teď po FL budou chvíli dělat drahoty.
Avatar - CICERO
5. 2. 2020 22:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 2. 2020 23:57
Re: Za rendlika
Adu ignoruj, on proste R nesnasi, tak si pod kazdym clankem odfrkne a tim to konci.
Ikdyby mu dali pod stromecek Megane RS tak to posle ze skaly ani startovat to nebude. Proste to neni diesel a taha to bricho po zemi a rucku to ma beztak elektronickou ... vyjmenoval jsem to vsechno Ado? :-)
6. 2. 2020 11:10
Re: Za rendlika
SMax nebo Galaxy nekončí. Podle posledních článků se počítá s hybridy, takže ještě pár let tu budou. Ale nutno priznat, ze Ford prochazi spatnym obdobim, takze buhvi jake modely zustanou.
6. 2. 2020 16:44
Re: Za rendlika
Idiot jsi od narození, nebo se ti to stalo až v pozdějším věku ??
6. 2. 2020 22:04
Re: Za rendlika
Myslíš ako brúsený diamant?
5. 2. 2020 18:56
Haha
Za tu cenu neprodejna francouzská kraksna
Rozbalit vlákno
2
6. 2. 2020 00:05
Re: Haha
Za tu cenu budes rad kdyz sezenes stejne vybavenej Superb.
6. 2. 2020 13:23
Re: Haha
A proč bych scháněl další kraksnu?
Avatar - 3_diamanty
6. 2. 2020 11:53
vyzera paradne
aj motoricky... pecka... luxusny dostavnik... ale uprimne... kolko ludi dnes chce uz taketo auto? je ich coraz menej... fakty nepustia... a rovnako ako kupatka ci kabria aj tieto vacsie MPV to uz asi maju nahnute... a aj ked by som rad videl nastupcu tohto espace obavam sa ze renaultu sa uz ani vyvijat neoplati...

PS: kym v roku 2016 predal espace v europe 26 tisic aut tak v roku 2019 to bolo uz len nieco okolo 9700 !!! ... a to je fakt malo ... hodne malo.. a tento rok ked preda aspon 6000 aut tak asi bude vela... zbohom espace...
Rozbalit vlákno
11
Avatar - xxc
6. 2. 2020 12:47
Re: vyzera paradne
Ked pouzivaju rovnake lepidla, ako do Scenica, tak to je fakt pecka :-) Praveze kupatka sa celkom predavaju, je to novy hit.
6. 2. 2020 15:43
Re: vyzera paradne
Ty máš s tými lepidlami nejaké bohatšie skúsenosti, že? Ale dávaj bacha, nie je to veľmi zdravé.
6. 2. 2020 15:11
Re: vyzera paradne
Nevyrabi se od cervence, tak se ani nemohl prodavat. Nicmene otazka je, jestli by se prodaval, kdyby se vyrabel :)

Ted snad uz vyrobu faceliftu rozjeli. Tak se uvidi jaky cisla budou letos.

Myslim, ze je to dost nedoceneny auto, ja mel moznost to ridit a proste to jezdi dobre, ma to smrnc, je to chytre vymysleny, rodina se tam pekne posklada. A to ridim momentalne podstatne drazsi a radoby “lepsi” nemecky auto. Facelift vyresil vetsinu dosavadnich slabin, takze ja doufam, ze to dopadne a brzy vymenim nemce za toto :)
6. 2. 2020 17:06
Re: vyzera paradne
S tou výrobou to bylo nějaký divný, já objednával v květnu a původně to bylo k dodání koncem srpna / počátkem září, nicméně nakonec to bylo až koncem října. Teď nějakou dobu nebyl ani v ceníku. Je pravda, že ten facelift řeší všechny ty věci, který jsou slabina toho auta - matrix LED, adaptivní tempomat až do 0, lepší odkládací prostory uvnitř. Jsou to všechno spíš drobnosti, ale pokrok jde určitě správným směrem. A za ten 1.8T se to fakt stydět nemusí, to nejezdí vůbec špatně.
6. 2. 2020 17:39
Re: vyzera paradne
Mozna se od cervence neobjednaval a vyrabeli jeste uz objednany auta. Me bylo receno nekde v zari, ze v CR jsou posledni 3 skladovky. Tak jsem se rozhodl pockat na facelift.

Facelift me potesil, prave proto, ze resi velke mnozstvi drobnosti, ktery celkovy dojem trochu kazily. A zasadni chyby tam pred faceliftem nebyly - motorizace, jizdni vlastnosti, odhlucneni, komfort, moderni look&feel - vse bylo na spicce uz pred fl.
6. 2. 2020 17:43
Re: vyzera paradne
Jediný, co se tomu dá po faceliftu ještě objektivně vytknout, je absence 4x4. Jinak to má podle mě vše, co je potřeba :-)
Avatar - speedfred
6. 2. 2020 17:56
Re: vyzera paradne
Adaptiv tempomat sa dal nastaviť max do 140km/h a vôbec nešiel prepnúť na normál. Fl vyriešil aj toto? U Fordu sú 3 druhý tempomatu.
6. 2. 2020 20:47
Re: vyzera paradne
Už před fl to bylo 150km/h a je pravda, že nešel přepnout na manuál. Po fl je limit 160km/h, což je za mě ok. Jestli jde přepnout po fl na manuál to nevím. Bylo by to dobrý.
6. 2. 2020 17:11
Re: vyzera paradne
No jo, MPV skomírají ve prospěch civilních verzí dodávek a SUV. Je to trochu paradox, na jednu stranu mají v EU plnou hubu ekologie, na druhou stranu trh tlačí auta, ve kterých objektivně spousta lidi vozí úplně zbytečně vzduch a plech navíc. A přitom by třeba stačila jedna drobnost, dělat zadní lavici aut ve dvou provedeních, kdy by tam místo standardních 2 velkých míst a jednoho nouzového, byly na přání tři menší pro děti s Isofixama. Pak by stačil jakýkoli trochu prostornější kombík a harakiri s dodávkama nebo MPV by potřebovalo už jen pár lidí, co mají ještě víc, než tři děti.
6. 2. 2020 17:46
Re: vyzera paradne
Přesně, moje řeč. A přitom to dřív šlo, viz třeba Peugeot 307 SW. Je to diskriminace rodin s více dětmi, nechcete to prosadit v EU komisi? ;-)