Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Škoda Octavia RS iV odhalena. Je to plug-in hybrid se 180 kW

Škoda Octavia RS bude v nové, čtvrté generaci dostupná se třemi různými pohony. Novinkou je plug-in hybrid, který se právě odhaluje světu.
Zpět na článek
3. 3. 2020 09:50
3. 3. 2020 10:49
3. 3. 2020 10:14
3. 3. 2020 10:21
3. 3. 2020 10:35
3. 3. 2020 11:08
3. 3. 2020 11:12
3. 3. 2020 11:15
3. 3. 2020 13:30
3. 3. 2020 12:58
3. 3. 2020 13:53
3. 3. 2020 13:03
3. 3. 2020 09:00
si to spocitali ale nic moc
Lepsi zrychleni neni pro prumernyho ridice potreba. Ale za 8 sekund v realnym zivote je na “sportovni model” malo. Chce to minimalne kolem 6,5sekund aby sis nenamlel hubu az budes predjizdet vyjebanej kamion
Rozbalit vlákno
21
Avatar - Zetti
3. 3. 2020 09:10
Re: si to spocitali ale nic moc
Pro tebe staci par radek a uz vis jak auto jezdi. Musis mit hodne jednoduchy zivot
Avatar - Alf1k
3. 3. 2020 09:30
Re: si to spocitali ale nic moc
6,5sek. jsem měl v předchozím autě a vždy mi to na běžnou jízdu stačilo. (1.8tsi 141kw)
8 sekund snad dnes dává i atmosféra v Mazdě ne?
Avatar - Uživatel_5340709
3. 3. 2020 09:34
Re: si to spocitali ale nic moc
To jsi měl to Tsi transplantováno v mazdě mx5?
Avatar - Alf1k
3. 3. 2020 09:39
Re: si to spocitali ale nic moc
https://m.youtube.com/watch?…
Přetoč si to video na nějakou 40 sekundu jestli chvátáš.
Avatar - Uživatel_5340709
3. 3. 2020 09:51
Re: si to spocitali ale nic moc
Je fakt, že ofic. čas je 6,7 s http://www.auto.cz/…ti-zalezi-122903
Avatar - Alf1k
3. 3. 2020 09:58
Re: si to spocitali ale nic moc
Jojo realita byla někde mezi podle pneu atd. ale šlo to i s manuálem, kterej jsem měl já. Jo a postnul jsi odkaz na 2.0tsi, já měl starší model: https://www.auto.cz/…jako-remen-87481 :-)
4. 3. 2020 08:09
Re: si to spocitali ale nic moc
Nevim, jestli žijeme ve stejné zemi a na stejné planetě, ale tvrdit, že 6,5 sekundy "stačí" mi přijde trošku jako slabý slovo. Drtivá většina aut v ČR má zrychlení někde kolem 9.5 až 14sec. Už auta kolem 7,5 sekund v současném vozovém parku, víc, než dostatečně vystupují z řady a cokoliv pod tuto hodnotu je stále zbytečné a dá se v klidu považovat za "sportovní". A na bezpečné předjíždění s přehledem stačí oněch 9s, stejně jde hlavně o pružnost. Takže mi zrychlení nové RS přijde naprosto ok, vždyť ani nejde o čistokrevný sporťák a provoz rozhodně brzdit nebude. A pokud bych tu pružnost měl osobně srovnat.. Vlastním dvě BMW, jedno má zrychlení 6.9 a druhé 5.9. Už u toho prvního mi přijde, že oproti většině ostatních vyloženě lítám a málokdy se najde situace, kdy mi nějakým způsobem chybí výkon. U toho druhého mi přijde, že okolní provoz téměř stojí a tam mi výkon nechybí téměř nikdy..Takže bych to neviděl tak bledě, jak většina přispěvovatelů tady, ona velká část z nich nebude mít ani těch 9s.
3. 3. 2020 09:38
Re: si to spocitali ale nic moc
7,4 pokud nebylo otuněno.
Avatar - kari.laz
3. 3. 2020 09:35
Re: si to spocitali ale nic moc
Tak je sportovní a sportovní. Pokud auto neumí nabídnout vytříbené jízdní vlastnosti, jako například MX5/ Fiat spider, nebo i třeba toyobaru, tak už na zábavu "zbývá" jen ten výkon. Viz třeba Octavia RS. Ta bude jezdit lépe než klasická Octavia, ale tak agilní a zábavná zase nebude a tak zábavu dožene silným motorem. Ale zase na nějaké zatáčkovité trati si více užiješ s toyobaru, MX5 a to klidně i když bude jen s tou 1,5 sky.
3. 3. 2020 09:43
Re: si to spocitali ale nic moc
Chápu, co tímmyslíš. Také mám posit, že na OcRS není nic sportovního.
Na drzhou stranu tebou jmenovaná auta mají slabý výkon. Což je tak opruz. Když tě vobloží dieselový kombi, jakmile skončí zatáčky.
Avatar - kari.laz
3. 3. 2020 10:19
Re: si to spocitali ale nic moc
Samozřejmě vocamcať pocamcať. Ale záleží, kde a jak chceš auto provozovat. Za určitých podmínek ti to slabé poslouží lépe, než silnější, ale méně agilní. Ale souhlasím, ze pokud už je výkon hodně slabý, tak těch situací, kde to bude lepší celkem ubývá.
Avatar - wakantanka
3. 3. 2020 10:12
Re: Re: si to spocitali ale nic moc
No ale ono to auto nakoniec môže mať lepší handling. Predsa len ľahší motor vpredu, baterky vzadu môže znamenať lepšie rozloženie hmotnosti. Bude záležať od výsledného naladenia. Že to ale nebude kladivo na plnotučné HH je každému hádam jasné.
Avatar - iudex
3. 3. 2020 11:12
Re: Re: si to spocitali ale nic moc
To je diskutabilné, samozrejme iné rozloženie hmotnosti bude cítiť, len sa môže stať, že to bude byť nepríjemné. V niektorom teste Superbu iV som zaregistroval, že ľahší predok a ťažký zadok spôsobuje v určitých situáciách nečakanú pretáčavosť a to môže byť pre mnohých nepríjemné prekvapenie, hlavne keď pretáčavosť u predokolky vôbec nečakáš.
Ale hlavne je tu tá zvýšená hmotnosť, čo je hlavný faktor proti lepšiemu handlingu a agilite.
Avatar - wakantanka
3. 3. 2020 11:45
Re: Re: si to spocitali ale nic moc
Tak ono tých faktorov tam je podstatne viac. Námatkou niečo urobí aj nižšie ťažisko. Preto píšem, že záleží ako to bude naladené. Očakávam trochu iný setup ako pri Superbe iV, ktorý nemá "športové" ambície a hraje skôr na komfort. Kým to niekto nevyskúša a neporovná trebárs s čisto benzínovou verziou varíme z vody. :)
Avatar - iudex
3. 3. 2020 12:33
Re: Re: si to spocitali ale nic moc
Jj. Ja ostatne ani netvrdím, že by hybridná RS mala byť nejak ostro naladená, práve naopak, z môjho pohľadu to ani nemuselo byť RS, len také príjemne výkonné rodinné auto. A tomu nasvedčuje napr. aj fakt, že iV nemá na rozdiel od benzínového RS znížený podvozok.
Avatar - wakantanka
3. 3. 2020 13:26
Re: Re: si to spocitali ale nic moc
V tom sa určite zhodneme, no ale vieš ako to v koncerne je. Keď je GTE tak je aj RS iV. :D
3. 3. 2020 09:42
Re: si to spocitali ale nic moc
S tím 7.2s na 100 jsem myslel, že vidím blbě. To RS znamená co? Racing sport nebo tak něco? To se nestydí v roce 2020 nadělit takovou mr.ku? V době kdy tyto technické hodnoty strčí do kapsy základní diesel 320d. :no:
3. 3. 2020 09:48
Re: si to spocitali ale nic moc
A to ještě musí bejt nabito. Jinak ta 1.4 chcípne, než pojede kyliána. :no:
3. 3. 2020 10:53
Re: si to spocitali ale nic moc
Voni by asi mohli udělat i kickdown verzi, kdy by to zrychlilo za cca. 6s, ale akumulátor by to dal jen jednou za nabití :D Takže 7.2s je s nabitým, na suchu a na slickách a v reálu teda 7.9 a bez aku tak 9.8s
3. 3. 2020 11:07
Re: si to spocitali ale nic moc
RS znamená Rallye sport.. Rskama Škoda poukazuje na to že působí také v autosportu.. Takhle nějak jsem to někde četl. Rs není závodní auto a ani pro tohle jí nevyrábí..Ale jak fakt že se s ní užije víc srandy než s 1.5 TSI
Avatar - Ozzman
3. 3. 2020 10:38
Re: si to spocitali ale nic moc
Nebo holt počkáš, až budeš mít volno a pak předjedeš... Jinak souhlas.
Avatar - Uživatel_5340709
3. 3. 2020 09:24
Octavia IV.
se mi líbí, ale doufám, že přijde i full verze RS, a větší designový a motorový odvaz!
Rozbalit vlákno
2
3. 3. 2020 09:40
Re: Octavia IV.
Tak pokud vím tak hybrid je jen jedna z variant. Bude tam i 2,0 TSI a 2,0 TDI. Podle mě by ryzí RS mělo mít benzín, ale když u do něj naroubovali naftu, tak proč ne hybrid.
3. 3. 2020 09:50
Re: Octavia IV.
Nafta tam bude, ptz ji lidi chtěj. Prostě se prodává.
Je to přirozené - navzdory všem rádoby pilotům a marketingu to není sportovní auto.
Naproti tomu hybrid je jen kvůli flotilovým emisím.
3. 3. 2020 09:25
Edit clanku
....zatimco kombi ma spojler v barve karoserie...a na fotce cervene kombi s lesklym cernym spojlerem na strese...proc si to proboha po sobe autor neprecte alespon.. :no:
Rozbalit vlákno
7
3. 3. 2020 09:45
Re: Edit clanku
Jedná se o člověka, kterž předevčírem napsal, že AMG63 je vidlicový čtyřválec.
Nečekej od něj nic, vůbec nic.
:-)
Avatar - Alf1k
3. 3. 2020 09:50
Re: Edit clanku
Tak to jo :-[]
3. 3. 2020 10:21
Re: Edit clanku
Asi si mě s někým pletete. O AMG 63 jsem v minulých dnech nepsal :-)
3. 3. 2020 10:46
Re: Edit clanku
Dobrý den,
omlouvám se. Opravdu jsem se spletl. Ten blábol se čtyřválcem napsal kolega Pavlůsek.
Nebyl jsem sám, kdo ho na to upzornil.
Opět (jak je redakčním zvykem) potichu opraveno.
Ale Vám se ještě jednou omlouvám.
Avatar - Uživatel_5340709
3. 3. 2020 10:02
Re: Edit clanku
Teď jsem zhlédl vysvětlení na Top Speed sk, vystavovaný kus má spiler v černém lesku, ale na poslední chvíli se v MB rozhodli dát do série lakovaný. Autor asi četl ofic. vyjádření automobilky.
3. 3. 2020 10:19
Re: Edit clanku
Dobrý den, viz oficiální tisková zpráva:
"Verze liftback má černý zadní spoiler, verze kombi nabízí střešní spoiler v barvě vozu."

Jak píše kolega, Škoda zřejmě ještě změnila názor, jak to bude, protože v sadě fotografií jsou obě verze, s černým i červeným (v barvě karoserie) spoilerem u kombíku.
Avatar - iudex
3. 3. 2020 10:49
Re: Edit clanku
Z videí vyplýva, že čierny spoiler má len promo model, do série ale pôjde RS kombi s lakovaným spoilerom.
3. 3. 2020 09:36
Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
...s manuálem, tak toto RS bude velmi atraktivní volba. Ale nepochybuju o tom, že ceny budou pěkně přestřelené... :-(
Rozbalit vlákno
24
3. 3. 2020 09:46
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
No to si piš...Okta přes mega je humus.
Avatar - Ham.
3. 3. 2020 10:03
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Záměr je jasný, cena benzínové verze bude nějakých 100-150thczk plus (to je zhruba náklad na pokutu za co2), cena naftové verze bude cca 50-75thczk plus (opět ve výši pokuty) a cena PHEV bude nejnižší (protože jedno PHEV "vydělá" na 4 benzinová RS nebo na 2 naftová RS). A pokud to nepomůže, tak PHEV bude bez omezení a benzínové RS bude na pořadník jako kdysi auta v Mototechně. Nedělám si srandu, jen píši co jsem slyšel u velkého pražského dealera.
3. 3. 2020 10:05
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
No tak to bude "super" situace, děkujeme ti, z.k.u.r.v.e.n.á EU! :-( :-( :-( :no: :no: :no:
3. 3. 2020 10:23
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Tak se toho fešáka dealera zeptej, jaký mají 2020 prodeje. Až se rozbrečí, pochopíš, že žádný pořadníky nebudou.
Avatar - Ham.
3. 3. 2020 10:27
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
To se ptát nemusím, prodeje Octavií mají zatím nejlepší za několik posledních let, protože stále lifrují OIII se čtyřválcem 1.5 TSI v kombajnu ve verzi tour s nějakou dodatečnou výbavou ve dvou nebo třech nebarvách za 490 a lidé jim trhají ruce a firmy ještě víc, protože ty se dostanou na ceny, které nejsou daleko pověstnému pakateli.
3. 3. 2020 10:49
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Nová okta se neprodává. Skoro vůbec.
Tak se nehádej.
Neprskej vo starým modelu. Ten končí.
A když už - tak Tour už se nedělá.
Teď je verze 125 a ta vychází o 40 víc než byl Tour.
A radši se fakt ptej - moc toho nevíš.
Avatar - iudex
3. 3. 2020 10:52
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
O IV zatiaľ ani nie je poriadne v predajniach, tak logicky sa nedá hovoriť o žiadnych predajoch.
3. 3. 2020 11:22
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Můžeš objednávat jak jatej. Ale skoro nikdo neobjdnává.
Já to vím, ty ne.
K tobě se dostanou čísla o registracich za půl roku.
Buď rád, že ti dávám informace e nemluv o logice, když druhej má čísla.
Avatar - Ham.
3. 3. 2020 10:55
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Tour se samozřejmě prodává.
https://www.autojarov.cz/…ledni-sance.html
3. 3. 2020 11:20
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Ne neprodává.
Teď je 125ka, ještě není ve veřejným konfigu. A stejně tak tam dávno není Tour, protože se už měsíce neprodává.
To je ležák s podzima - fakt trhač rukou :)
Odkaz jak prase...starý OC, starý Golfy a starý Leony :)
Hehe, podle tvojí logiky se prodává i Lexus LFA. V Americe maj na salonech i po letech pár novejch.
Avatar - Ham.
3. 3. 2020 11:50
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Tour se samozřejmě prodává, 30 jsem jich kupoval pro servisáky před 14 dny, přebírají se tento týden. O IV je jedna vystavená na salónu a tím to hasne. Veřejný konfig si můžeš vetknout.
3. 3. 2020 13:49
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Ano, mohl jsi koupit skladovky. V současné době se neprodává.
Pr blbý: neprodává.
Avatar - _Karel_
3. 3. 2020 15:50
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Snad možná "V současné době se nevyrábí. Pro blbý: nevyrábí
To by si asi velký guru a ajatolláh automobilismu plést neměl.
https://stock-cars.skoda-auto.com/260/cs-CZ/?…
Avatar - _Karel_
3. 3. 2020 11:04
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Tak u nás teprve minulý týden dorazila na salon, myslím, že ji ani nemají na značkách. Jak se bude prodávat netuším, ale zatím mi přijde brzo na soudy.
3. 3. 2020 11:23
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
viz já víš iudexovi.
Já mám z čeho soudit, tak chlapi nechte toho.
Avatar - iudex
3. 3. 2020 11:30
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
No neviem, okrem Tvojho nepodloženého vyhlásenia nemám z čoho usudzovať. Daj nejaké bližšie dáta, inak je to v pozícii JPP.
3. 3. 2020 13:50
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Věř nebo ne. Je mi to jedno. Povíme si za pár měsíců.
JPP :*)
Avatar - Ozzman
3. 3. 2020 11:32
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Je fakt, že začíná březen a ani po Praze není jednoduché potkat O4, jezdí tu zatím pár kusů výhradně jako kombi.

Navíc jsem slyšel od člověka z vývoje, že mají veliké problémy s palubními systémy u O4 , ale objevuje se to prý u Scaly, takže stále ladí.
3. 3. 2020 13:51
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Ladí už půl roku....je to zlý.
Ale to nemá na prodeje vliv - hrnou to lidem co to chtěj statečně jako by se nemetlo. Samozřejmě se to týká i Kamiqu.
Avatar - Ozzman
3. 3. 2020 13:59
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Človeče Kamiq je taky vidět poskrovnu... čím to ?
3. 3. 2020 20:14
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
No u nás na maloměstě (Vysočina) je Kamiq ještě docela vidět, to Scala je vyloženě vzácnost, naposled jedna jako služebák v barvách pivovaru. No a k těm systémům, Kamiqa si koupila jedna obchďačka co k nám jezdí, po 14 dnech skončilo auto na dílně, prej se zbláznili asistenti, cukalo to s autem, nedalo se s tím jezdit. Do servisu jezdili technici z fabriky a nikdo moc nevěděl co s tím. Nakonec trvalo 2 měsíce než to odladili a auto jí vrátili.
4. 3. 2020 19:26
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Ale 125 let je jen pro kamiq scalu a karoq ne pro Octavií 😉
3. 3. 2020 11:11
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Bude to přesně naopak. Nejlevnější je opět benzinová verze, potom diesel 4*2, pak hybrid a potom diesel 4*4.
3. 3. 2020 11:24
Re: Až příjde normální, nehybridní benzinová verze...
Přesně. Von mele nesmysli. Slyčel to v autosalonu. :)
Avatar - _Karel_
3. 3. 2020 10:14
OIV RS
Auto docela pěkný, vnitřek jakbysmet. Jen ta alcantara na palubce, byť to nevypadá špatně, je dost nepraktická. Volant s třetí příčkou prokoukl.
Nepřijde mi úplně šťastný variantu s 1,4TSI nazývat RS. Ale to o naftové platí ještě víc, tak co už.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Alf1k
3. 3. 2020 10:21
Re: OIV RS
Alcantara na palubce mi přijde taky na palici, říkám si proč..
Avatar - twistedTSD
3. 3. 2020 10:35
Re: OIV RS
Souhlas, vypadá parádně. :yes: 1.4 TSI není o nic horší, než dosavadní 135kW diesel, u kterého velká část majitelů dohání nedostatek výkonu odvahou. Škoda, že to "pravé" RS člověk dost dobře nepozná.
Avatar - iudex
3. 3. 2020 11:08
Re: OIV RS
Karle plne súhlasím (ako častokrát). Z videí sa mi veľmi páčila, dizajnovo je to to správne vylepšenie základu, pekné detaily zvonku aj zvnútra. Len to zahrnutie do "športovej rodiny" RS mi proste nesedí, pri hybride ešte viac. Pretože okrem samotného výkonu (ktorý je tak na spodnej hranici toho, čo dnes za HH považujeme) sú tu aj ďalšie faktory, a to hlavne hmotnosť, ktorá bude pri hybride značne vyššia ako pri benzíne, čo ovplyvní agilitu a dynamiku. A tiež sú tu nespomenuté faktory ako je svetlá výška auta, ktorá je o 15mm väčšia ako pri benzínovej RS (alebo inak povedané podvozok je vysoký ako v sérii a nie znížený ako pri normálnom RS).
Teda ja vnímam RS iV ako fajn hybrid, ktorý ma oslovuje parametrami i výzorom, len ho proste napriek papierovému výkonu rozhodne nevnímam ako alternatívu k benzínovému RS.
3. 3. 2020 11:12
Re: OIV RS
Je to takový M Paket na BMW 116i ;-)
Avatar - iudex
3. 3. 2020 11:15
Re: OIV RS
Asi tak. ;-) Možno to mohli nazvať RS line. :D
Každopádne ako píšem s tým nemám problém, ako normálne rodinné auto by som tento hybrid bral bez výhrad. Len nakoľko u Škody na tie obdoby M paketov na čomkoľvek nie sme zvyknutí a preto s tým dizajnom a logom RS sa to hrá na niečo, čo nedokáže celkom splniť.
Avatar - wakantanka
3. 3. 2020 13:30
Re: OIV RS
No ale oni takú líniu predsa majú a volá sa Monte Carlo nie?
3. 3. 2020 11:58
Slušelo by 300k
Nevím proč nedají do Oktávy 2.0TSI 300k 4x4, když S3, Golf R i Leon Cupra to mají. Byl by to takový velkoplošný hot hatch -> sorry hot kombi. Ideál pro tatínky co občas jeszdí na hory :-)
Rozbalit vlákno
3
3. 3. 2020 12:13
Re: Slušelo by 300k
Proč? No to je přece jednoduché, Volfsburg nedovolí. Už takhle jsou místní odboráři na Škodovku nasr..ní jako prase, protože vyrábí levněji,a přitom žádanější modely! ;-)
3. 3. 2020 13:52
Re: Slušelo by 300k
Protože českej vidlák dá raketu i za TDI nebo 245ku.
3. 3. 2020 21:58
Re: Slušelo by 300k
Octa není auto na 300 koní.
3. 3. 2020 12:58
Dobře tak
Kupovali si to lidi, co s tim jezdili jak ko.oti, tak to udělali radši líný :D
Rozbalit vlákno
3
3. 3. 2020 13:53
Re: Dobře tak
Nazdárek Mazdo666. jak ti hrká těch pár koníků?
3. 3. 2020 14:01
Re: Dobře tak
Asi ses přehlídl, už jsem ti to vysvětloval minule...
3. 3. 2020 14:43
Re: Dobře tak
jseš mimo blbečku retardovanej. Ani si nepamatuješ nick, jaký jsi tele.
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2020 13:03
super
sice to bude okrajova motorizacia ale auto vyzera aj bodykitom paradne :yes:
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2020 17:29
Paródia na športové auto
Octavia RS s motorom 1.4TSI :-[] :-[] :-[] :-[] to je dokonalá paródia na športové auto....a to ako poznám embečku, cena bude jak keby to bol Mercedes AMG :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
velebnosti, jdu blejt
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Emel
3. 3. 2020 18:11
Dobrý... nevím jestli dost dobrý
Exteriér fajn, přiostřeno tak akorát... detaily se mi vesměs líbí, i ty černé ploutvičky vzadu se dejme tomu vejdou do mé definice nepřetuněného auta. Akorát ta stříbrná kola na červeném kombíku s black paketem vypadají divně, ale to je snad věc konfigurace. Pořád se mi lift líbí víc.
I interiér fajn, alcantara na palubce... hm, je lepší než látka... jasně, údržba je s otazníkem, ale za mě asi žádnej velkej problém. A všechno to vypadá moc hezky, volant, sedačky. Jen ta ergonomie ovládání... no uvidíme, muselo by se to zkusit, ale z toho co jsem viděl a četl je tohle asi největší mínus.
Takže pro mě... lift nebo i kombík, 2.0TSI manuál, modrá nebo červená metla, antracitový kola. Velký otazník je samosvor... pokud bude, tak si to dejme tomu obhájí cenu +- na úrovni Focusu ST Combi, jinak bych čekal třeba o 50 míň... což se asi nedočkám.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - mrha
3. 3. 2020 22:40
Pěkná černá maska
Velmi se mi líbí ta černá maska a ten "semišový" interiér také.

Najednou už mi nepřipadá tan předek tak "šešláply".

Kdybych na to měl, hned bych šel do RS iV
Rozbalit vlákno
0