Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Interiér Škody Fabia se příští týden změní. Dorovná krok s Octavií a Kodiaqem

Nová generace Škody Octavia dostala některé prvky jako první škodovka vůbec. Teď si postupně nacházejí cestu do dalších modelů.
Zpět na článek
11. 6. 2020 13:19
11. 6. 2020 21:29
12. 6. 2020 07:15
11. 6. 2020 13:57
11. 6. 2020 16:03
11. 6. 2020 21:43
12. 6. 2020 15:22
11. 6. 2020 13:19
Dost dobře
nechápu, co to škodovku raflo.
Zákazníci značky jsou poměrně konzervativní a dosavadní volanty jsou super.
Oddychl jsem si, když odešel smajlík na airbagu...a po pár letech tohle.
Není to tragédie...ale není to ani potřeba.
..tuším, že tam naperou ty nový (tak problémový a otravný) infotainmenty ze Skály a Kamzíka. Paráda. Přesně to potřebujeme, načítací kolečko a nápis "ověřují se data" do podělání nebo PDC samo od sebe zobrazený i když jedeš kilo. 1000x a jednou kecy o ochraně dat. atd,
ne, tohle se nepovedlo.
A nejhorší je, když máš verzi s Laurou. První hlasové ovládání, které podstoupilo lobotomii.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - palix
11. 6. 2020 21:29
Re: Dost dobře
Ono to vyzerá tak, že musia niečo inovovať za každú cenu. Aj keď je to "staré" dobré, musí sa niečo obetovať, aby boli prémie a aby zákazník videl nejaký "pokrok".
Mne sa napríklad nepáčia tie "čínske budíky". Oveľa radšej by som tam mal klasiku - tie s "dojezdem 480 km" :). Je to funkčné na 100% a pôsobí to elegantne.
A volant? Ten mohli radšej nechať 3 ramenný a spraviť ho okrúhly. Bola by to elegantná, funkčná klasika. Volant, budíky a podobné veci sú len detaily, ktoré celkom nepresvedčia zákazníka aby si kúpil práve dané auto. Tiež mi o volant veľmi neišlo pri výbere auta, aj keď som rád, že ho mám presne taký istý aký má Mazda MX-5 :). Kúsok športiaku v obyčajnom hatchbacku :).
Avatar - kaa
12. 6. 2020 07:15
Re: Dost dobře
Super. Nejošklivější a nejvíc diskutovaný prvek z Octavie se nacpe do všech modelů. Je to paradox. Ten volant se opravdu nepovedl.
12. 6. 2020 09:46
Re: Dost dobře
Já doufám. že alespoň budou trochu kvalitnější ty tlačítka než ve stávající fábii. Nevím jaké v dlouhodobé praxi ty infotainmenty ze scaly/ kamiqu jsou, ale bezdrátový apple carplay a snad i android auto by mi nevadily. (nevím jestli už android auto bezdrátově funguje, říkalo se že je potřeba update )
Když už se bavíme o tom co je ve výše zmíněných autech jinak, o něco málo hůř se shánějí levné a kvalitní kabely s usb-c na obou koncích a otg redukce + usb-a/usb-c kabel vypadá pěkně hnusně. (Co se týče applu tak dlouhou dobu mfi certifikovaný kabel usb-c/lightning byl normálně dostupný jen originální) Prý dává scala na jeden port max 2A ... mohli tam rovnou dát power delivery s nějakým rozumným limitem a nechat z toho člověka rovnou nabít třeba notebook.
11. 6. 2020 13:57
Super
... líbí se mi.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - _Karel_
11. 6. 2020 16:03
Fabia?
Jsem zmaten, tohle je vážně Fabia, jak tvrdí popisek? https://www.auto.cz/…tavii-a-kodiaqem?…
Super :yes: nejlepší interiér ve třídě.
Patřím dle ankety k menšině, mě se volant docela líbí.
Teď ještě aby Škodovka natentovala do všech aut plně dotykový ovládání všeho, nový nefunkční software, (viz Fostek) , když tak se pak po pádu prodejů prohodí dva pitomci ve vedení a jedeme dál. :-(
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Agent  Bureš
11. 6. 2020 17:17
Škoda triky
Na fotkách se mi nelíbí. Ve skutečnosti jsem ho zatím neviděl. Je v tom hrbolu alespoň nějaké tlačítko? Nebo je to jen pokus o neobyčejný design?

Naprostá senzace bude až Škodovka za několik let přijde s jednoramenným volantem :*)
Rozbalit vlákno
3
11. 6. 2020 20:38
Re: Škoda triky
V tom hrbolu je sundavaci krytka (na dvou packách) a pod ní šrouby. Jakmile to člověk jednou objeví, musí ji podvědomě vyndavat pořád... jde to samo.
Avatar - palix
11. 6. 2020 21:43
Re: Škoda triky
"Petrkloia" Nemusí sa nič vyberať ;). Ja som na mojom aute zistil, že páčky (smerovky / stierače) majú zozadu otvorený priestor pre kábliky a ešte, že k vnútornému späťáku vedie neukrytý" kábel. Som si povedal - hrozné, ako to Japonci odflákli. A potom mi to prestalo absolútne vadiť - užívam si ergonómiu a klady auta :). Aj pretekárske autá sú skvelé a majú plno optických nedostatkov - hlavne v interiéri. To je ale na 1. mieste funkčnosť. Nemusí byť všetko absolútne dokonalé ;). Vlastne môže, ale potom to má značku Rolls Royce a stojí ako XY Fabii. To som zistil už pri predošlom aute, kde som riešil rôzne pazvuky v interiéri. Niečo sa mi podarilo odstrániť, iné nie. Hlavne auto jazdilo spoľahlivo 10 rokov a isto jazdí doteraz (13. rok).
12. 6. 2020 22:15
Re: Škoda triky
ja jednorameny volant mam
12. 6. 2020 12:52
Dvouramenný volant...
... je jasným šlápnutím vedle, vždyť toto řešení ihned evokuje šetření na nesprárném místě, nehledě na to, že v principu něco takového naposledy používala Felicia.... ;-\
Rozbalit vlákno
1
13. 6. 2020 18:46
Re: Dvouramenný volant...
A čomu ten volant vlastne vadí?
12. 6. 2020 15:22
PŘÍPLATEK
Neví někdo, za jaký příplatek bude ten docela hezký původní volant ? ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - honzaHK
12. 6. 2020 22:58
Re: PŘÍPLATEK
Je to paket "Více méně" za 55k, je v tom tříramenný volant, ale zas jenom jeden pedál. Nic víc.