Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mazda 3 2.0 Skyactiv-G AT vs. Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG – Dokonalé protiklady

Mezi kompakty byste nenašli dva odlišnější přístupy k vytvoření toho správného hatchbacku. Volkswagen vsadil s golfem na kosmickou techniku v konzervativním hávu. Mazda se tváří sportovně, ale drží se zavedených postupů.
Zpět na článek
11. 9. 2020 08:06
11. 9. 2020 08:15
11. 9. 2020 08:34
11. 9. 2020 08:41
11. 9. 2020 09:07
11. 9. 2020 10:27
11. 9. 2020 10:33
11. 9. 2020 10:42
11. 9. 2020 09:13
11. 9. 2020 10:23
11. 9. 2020 10:25
11. 9. 2020 10:45
11. 9. 2020 11:33
11. 9. 2020 14:36
12. 9. 2020 23:04
13. 9. 2020 13:07
11. 9. 2020 08:46
11. 9. 2020 08:52
11. 9. 2020 09:12
11. 9. 2020 10:07
11. 9. 2020 10:34
11. 9. 2020 13:33
11. 9. 2020 14:48
11. 9. 2020 15:29
11. 9. 2020 19:55
11. 9. 2020 22:30
12. 9. 2020 21:49
Avatar - hugino
11. 9. 2020 08:06
Golf VIII
Zase vyhral Golf.Včera tu bola diskusia na staršiu Mazdu 3 a dnes sa mi to znova potvrdilo že Golf je lepšie auto ako Mazda 3.Na G VIII sa mi nepáči predok a prístrojovka takže momentálne by som zobral nový Leon.Palix ideš. :yes:
Rozbalit vlákno
21
Avatar - SKAY
11. 9. 2020 08:15
Re: Golf VIII
Každé má něco ,ale tak nějak komplexně golf ty srovnávaky často vyhráva. Mě už ten předek nepříjde tak odpudivy.S leonem souhlas a mají i kombi :-) tedka se dívam na cenik golfa a oni mají i krytky kol ala RR :-) :yes:
Avatar - hugino
11. 9. 2020 08:34
Re: Golf VIII
Ale tá Mazda má perfektný interiér /až na tvar výduchov klimatizácie vedla prístrojovky, podobné ako mal starý Citroen myslím Xsara / kvalitné materiály ale presne tam bolo napísané že malý vnútorný priestor,zlý výhlad a tá atmosféra už v dnešnej dobe hlavne v pružnom zrýchlení je dosť za zenitom.Je sympatické že Mazda ide vlastnou cestou a stále ponúka atmosferický motor ale v predajoch im to asi moc nepomôže.Takže z užitkoveho hladiska bude Golf komplexnejšie auto čo potvrdil aj tento test.A tá cena čo dnes pýtajú za Mazdu 3 je priam šialená.
Avatar - SKAY
11. 9. 2020 08:41
Re: Golf VIII
cena on i ten golf skoro bez niceho s litrem je za 500 a slusný střed spis 800. Ja se ted svezl základní mazdou 3 a nebylo to špatné ,Pružné zrychlení využiváš pořád, atam Turbo asi vede. A stim že jeto jednoduchá atmosféra jak stím kdekdo operuje.. krom turba.
každý si vybere.
Avatar - hugino
11. 9. 2020 09:07
Re: Golf VIII
Ale pri tomto teste je rozdiel v cene 70 000 kč v neprospech Mazdy a to je dosť.A neviem ako u vás ale u nás je rozdiel ceny servisnej prehliadky pri Mazde voči VW značný.Servisná prehliadka na M 3 stojí min 300 Eur a to ti vymenia len olej pri Golfe je to okolo 200 Eur.S Mazdou musíš ísť na servis každý rok naopak VW má servisný interval 2 roky alebo 30 000 km takže aj tam sú vyššie náklady na prevádzku Mazdy voči VW. Mazda pre mňa robí suverénne najkrajšie japonské autá ale na to čo ponúkajú/ výkon,úžitkovú hodnotu,spotrebu,cena servisu / sú velmi drahé.
Avatar - Ada je zase tady
11. 9. 2020 09:12
Re: Golf VIII
Škoda, že je ten Golf tak extravagantní :no:
Avatar - Ozzman
11. 9. 2020 10:27
Re: Golf VIII
Ale můžeš ho mít v nafte
Avatar - Snooob
11. 9. 2020 10:33
Re: Golf VIII
Ale je bez "ručky" a ťahá brucho po zemi...
Avatar - Ozzman
11. 9. 2020 10:42
Re: Golf VIII
No ani Ada nemůže mít všechno :D
11. 9. 2020 09:13
Re: Golf VIII
Tak zrovna delsi servisni interval beru spis jako minus. Chapu, ze clovek usetri, ale pro auto to dobre neni
11. 9. 2020 09:59
Re: Re: Golf VIII
Pri golfe je prehliadka kolo 220 ked menia iba olej. Ak si das vycistit napr. klimu, pride na sviecky atd si tiez za 350
Avatar - hugino
11. 9. 2020 10:33
Re: Re: Golf VIII
Hovorím o základnej cene prehliadky.Je jasné že čím viacej vecí si dáš skotrolovať tým viacej platíš a takisto s olejom nemusíš čakať 2 roky môžeš si ho za cca 50 Eur vymeniť každý rok alebo povedzme 10 000 km.Závisí na každom ako sa rozhodne ale vždy to vychádza lacnejšie ako servis Mazdy.A kórejci sú ešte drahší.
11. 9. 2020 10:43
Re: Re: Golf VIII
Ja si osobne na cenu garancky u nasi I30 nemuzu nijak extra nadavat. Je to kazdeho vec, ale nastaveny servisni plan 2 roky nebo 30 tis se mi vubec nelibi a je to pouze kalkul ktery na oko dela servis levnejsi a dlouhodobe to auto neprospiva. Ale jasny, pokud si vezme nekdo auto cca na 3 - 4 roky, tak to resit nemusi.
Avatar - iudex
11. 9. 2020 10:23
Re: Golf VIII
Ad prvá veta: si si istý? Lebo ja nikde cenu testovaných áut nevidím. Na fotke je Golf, ktorý celkom zjavne nie je vo výbave "verzie Sveta motorov", ale je vybavenejší. A trúfnem si odhadnúť, že skutočná cena testovaného Golfa je vyššia, ako testovanej 3ky.
Avatar - iudex
11. 9. 2020 10:25
Re: Golf VIII
A ešte k servisu: každý človek, ktorý má svoje auto aspoň trochu rád, nebude čakať 2 roky alebo 30000 km na výmenu oleja, ale mení ročne. Skús sa opýtať svojho mechanika, aký má názor na ponechanie oleja (notabene tých dnešných riedkych vodičiek typu 0W-30) v aute dva roky. ;-)
Avatar - hugino
11. 9. 2020 10:45
Re: Golf VIII
Jasná že je lepšie ho meniť každý rok alebo povedzme 10 000 km ale keď s tým autom jazdím dennodenne a nenechám ho povedzme obtýždeň stáť tj.že motor sa pravidelne premazáva tak si myslím že dnešné moderné oleje tých 30 000 km za dva roky v pohode zvládnu.Kedysi som bol v Renaulte niečo riešiť a bol tam chlapík s Thaliou na servis auto v pohode išlo len mechanikovi keď zahlásil že ešte nemenil olej a auto už malo 7 rokov tak ten tomu nechcel veriť že ešte motor nepridrel.Takže aj Thalia so 7 ročným olejom funguje.Môžeš si meniť olej aj každý mesiac závisí čisto na každom z nás ako sa rozhodne ale či to predĺži životnosť motora je diskutabilné.Aj tu raz testovali nový 0W-20 v Rapide po 30 000 km a nebola to žiadna tragédia.
11. 9. 2020 11:33
Re: Golf VIII
Dnesne oleje tych 30.000 km v pohode nezvladnu. S prizmurenim oboch oci pri dialnicnej prevadzke, v zmiesanej urcite nie. Pred par rokmi som cital clanok o long life olejoch a napriek deklarovanemu 30 tis. intervalu vymeny, boli aditiva v tych olejoch uz po 15 tis. km bezneho jazdenia uplne vycerpane a olej uz bol skratka zrely na vymenu. Ostatne videa rozobratych motorov, jazdiacich na long life oleje hovoria dost jasnou recou - nadmerna karbonizacia. Iste, pri sluzobnom aaute to nikoho netrapi, ale kto jazdi so svojim autom, tomu by nemalo byt luto ist ten olej raz za 15 tis. km vymenit, ak si auto planuje ponechat dlhsie, nez 3 - 5 rokov.
Avatar - twistedTSD
11. 9. 2020 16:08
Re: Golf VIII
V tom testu Rapidu jasně vyplynulo, že po 30 tkm jsou přísady vyčerpané a doporučovali výměnu maximálně ve 20 tisících. Že se motor v důchodcovské Thalii za 7 let nepřidře, neznamená, že mu to neuškodilo, nemá zapečené kroužky a nežere litr oleje na 500 km. Ono to s prodlouženými výměnami nějak funguje, ale komu na motoru záleží a chce si nechat auto déle, to dělat nebude.
Avatar - white label
11. 9. 2020 12:59
Re: Golf VIII
Ty dva roky u tzv. "longlife" olejů nebude tak velký problém, jako těch 30 tis.km.
Lepší na jednu lf náplň za dva roky 10-15 tis. km, než za rok 30 tis. km.
12. 9. 2020 23:04
Re: Golf VIII
Neviem odkial mate tie sumy servisnych prehliadok ale na Mazde3 BN stoja:
1. 150 eury, 2. 200 eury, 3.180 eury 4. 200 eury a 5. 155 eury.
Avatar - Beefcake
13. 9. 2020 13:07
Re: Golf VIII
Som si davno vsimol, ze servis tu nacenuju, ako sa hodi.
11. 9. 2020 08:19
nudnost vs skvost
Není potřeba si ten článek ani přečíst, stačí si prohlédnout jen pár fotek.. a jasným vítězem pro mě je Mazda. :yes:
Rozbalit vlákno
17
11. 9. 2020 08:30
Re: nudnost vs skvost
:yes: :yes: :yes: Přesně! Navíc auta na fotkách nežerou, nechtějí servis, pojistky atd. To jsou ta nejlepší auta a můžeš mít jaké chceš.

Auta na fotce! ;-) :yes:
Avatar - SKAY
11. 9. 2020 08:42
Re: nudnost vs skvost
Už ho nejspíš četl ve světě notoru :yes:
Avatar - Mikesus
11. 9. 2020 08:44
Re: nudnost vs skvost
Nejlepší auto je to na plakátu/fotce. to je dobré :yes: :D
11. 9. 2020 10:02
Re: nudnost vs skvost
No, kdyby ten test byl aspoň objektivní, tak jo.. ale tady na acz je výsledek vždy jasný :D
A když se teď podivám na ten závěr.. vyšší spotřeba mě nezajímá a vzadu nikdo nikdy sedět nebude. Takže vlastně i podle tohoto testu jasným vítězem pro mě je Mazda. Navíc takhle nudné auto, jako je Golf, bych si nikdy nekoupil. Ale taky chápu, že někdo jiný to vidí jinak.. proto těch šedivých Golfů tu máme mraky (další důvod proč to není moje auto). :-)
Avatar - Ozzman
11. 9. 2020 10:30
Re: nudnost vs skvost
Já třeba tuto Mazdu jezdil, byť jen skyactiv 90kw a jako nejlepší ve třídě bych ji objektivně nemohl označit( ale je hodně dobrá aby bylo jasno) ..a to ani z fotek, kdy starší byla vyvazenejsi. Navic stojí ranec.
Avatar - Beefcake
13. 9. 2020 13:08
Re: nudnost vs skvost
Ani exterier a interier auta nezerie atd.....
Obaja ste mimo ;-)
Avatar - white label
11. 9. 2020 13:02
Re: nudnost vs skvost
Tobě zřejmě stačí plakát nad postel. ;-)
11. 9. 2020 14:14
Re: nudnost vs skvost
Zkuste se chovat slusne, prosim (pokud umite). Muj osobni nazor o Golfu Vas az tak urazi, ze pak muzete psat tohle? Takze dalsi duvod, proc Golf neni moje auto: lidi jako Vy mu fandite ;)
11. 9. 2020 17:08
Re: nudnost vs skvost
U WL je Golf nedotknutelný... neboť ho měl, asi má a nadále bude mít... i kdyby z něho němečtí neomarxisté udělali šlapadlo :-!
Avatar - white label
11. 9. 2020 21:56
Re: nudnost vs skvost
Evidentně o mně a aktuálním Golfu víš kulové, ale klidně tu zkoušej okopávat kotníky dál, když na víc zřejmě nemáš koule. ;-)
A pokud chceš obhajovat to "moudro", že srovnávací test by mělo samozřejmě vyhrát auto, které se mu víc líbí, je to tvůj..., ne můj.
13. 9. 2020 06:24
Re: nudnost vs skvost
Na víc čeho? Koule? Asi nerozumím řeči tvého kmene... každopádně na auto.cz chodím už tolik let, že si můžu dovolit tvrdit, že mě nedokážeš překvapit... ty koule.
Avatar - white label
13. 9. 2020 12:08
Re: nudnost vs skvost
To, že někam chodíš "už tolik let", z tebe (samo o osobě) dospěle diskutujícího neudělá.
Kdybys měl ty (diskusní) koule, nepsal bys tu ve stylu místní drbny, ale věcně s argumenty k tomu, co jsem v této konkrétní diskusi napsal.
A nenapsal jsem tu absolutně nic ve smyslu, že testovaný Golf je lepší/hezčí atd., než testovaná Ma3. Pouze mě pobavilo (a evidentně zdaleka nejen mě), že někomu stačí k určení lepšího auta z dané dvojice - "obrázky". Přičemž je logicky v principu naprosto jedno, které auto z této (nebo jakékoli jiné) dvojice, by si tímto "sofistikovaným" způsobem vybral.
Pokud ani po tomto polopatickém vysvětlení nejsi schopen porozumět, je ti to tvé několikaleté chození sem k ničemu.
P.S. Z produkce Golfu mě osobně vždy zajímaly pouze sportovně! orientované 3dv.! verze Golfu.
Po ukončení nabídky 3dv. verzí (ještě před koncem 7. g. Golfu) tak přestal být jakýkoli Golf předmětem mého případného osobního zájmu. A Golf GTI je pouze jedním z mých tří aut, přičemž ta dvě další jsou celkově výrazně odlišná.
Ale sleduj mě tu dál, tím nemůžeš nic zkazit, naopak. ;-)
13. 9. 2020 15:44
Re: nudnost vs skvost
"někomu stačí k určení lepšího auta z dané dvojice - obrázky"
Vidim, ze je to tezke pochopit :D
Tak fajn, psal jsem to schvalne trochu provokativne, ale ze to nekdo rozumi takto, to zas moje chyba neni. Pokud clovek umi cist, a hlavne rozumi i obsah textu, by to mel hned pochopit.
Svym prispevkem jsem jen chtel rict, ze takto nudne vypadajici auto jako je Golf, bych si v zivote nekoupil. Takze Golf pro me neexistuje. Neexistuje ikdyby mel 5000 litrovy kufr :D
Chapu, ze nekdo jinej to vidi jinak, a treba ten kufr opravdu i potrebuje, ale ja nikoho urazet nemusim jen proto, ze ma rad neco jineho nez ja. Civilizovany a dospele diskutujici clovek to prece nedela. :)
Avatar - white label
13. 9. 2020 16:46
Re: nudnost vs skvost
No ty se mi snad zdáš, tady už je to opravdu horší, než v mateřské školce...
O jakém "urážení" tu proboha píšeš? Jestli tě uráží ten plakát nad postelí, tak doporučuji dobrého psychologa a hlavně nechodit vůbec "na internet".
Nějak si nedovedu představit, co bys dělal, kdyby tady Meky napsal tobě: "...čo robí taky prostaticky curak ako ty"? Takhle totiž vypadá skutečná urážka.
A jinak pokud se ti nelíbí mé přirovnání k plakátu nad postelí, tak si znovu přečti, co ti k tomu tvému diskusnímu "plácnutí" napsal webpaja, protože pod to se taky klidně podepíšu.
13. 9. 2020 17:54
Re: nudnost vs skvost
Podle toho, co pisete, materska skola byla jedina skola, kterou jste mel. Pokud sem chodite komentovat, zkuste se aspon chovat jako civilizovany dospeli clovek. Tady se diskutuje o autech, ne? Ten Vas koment byl naprosto nevhodny a osobni. Tento posledni prispevek je opet dukazem toho, ze nejste civilizovany clovek. Pokud Vam nelibi nejaky komentar, tak je to "diskusni placnuti". Neco takoveho by mohl psat Ing. Zeman.
Webpaja je Vasim vzorem tady? Zkuste si najit nekoho lepsiho :)
S Vami je to ztrata casu, koncim. Obavam se, ze pokud sem jeste pisete, kazdy Vas novy prispevek dela z Vas jeste vetsiho id*ota. Jeste jednou, chovejte se k ostatnim slusne. Hezky den. :-) :yes:
Avatar - white label
13. 9. 2020 20:46
Re: nudnost vs skvost
A koho bych si asi tak měl (podle tebe) tady vybrat za vzor, proboha snad ne tebe :-[]
Nejen webpaja je proti tobě jaderný fyzik s Nobelovkou, co se obecných znalostí ohledně aut týče.
A s tím id*otem ses hezky odkopal..., blahoslavení chudí duchem.
Avatar - white label
11. 9. 2020 21:51
Re: nudnost vs skvost
Kde tu ode mě vidíš cokoli neslušného?
Avatar - kosmonaut
11. 9. 2020 08:46
No nevím
Už jsem řídil oboje (Mazdu tedy jen slabší dvoulitr s manuálem). Přiznám se, že Trojku považuji za nejhezčí hatchback posledních let, zato poslední Golf za jeden z nejodpudivějších (narozdíl od VII). Stejnou měrou to platí i uvnitř.
Mazda se (i přes zde uvedenou výtku ohledně převodu řízení) řídí lépe, celý ten komplex posez- pozice- řízení- pedály- řazení působí mnohem sofistikovaněji, člověk má pocit, že je vše sladěné "o něco lépe než u konkurence". Nejezdím se stopkami, neprojíždím jako debil pořád stejné silnice, tak neřeknu, jestli je rychlejší, nebo pomalejší. Zkrátka jede lépe. Citelně.
Taky je vzadu malá a blbě se do ní leze. A ten slabší dvoulitr je nudný. Škoda, že se sem nevozí ta 2,5.
Golf mě strašně zklamal, to auto mě vyloženě nebavilo. Celá ta koncepce ovládání, je to otravné, nehezké, hloupé, až k vzteku. Asi už nejsem cílovka. Jinak auto nejede špatně, je tiché, pěkně tlumí, ale člověk tak nějak neví co se kolem děje, moc ho to ani nezajímá. Auto z bodu A do bodu B. Nic navíc. A bohužel za mě, už jsem to psal, je vyloženě odpudivé.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - white label
11. 9. 2020 13:55
Re: No nevím
Exteriér není až tak rozdílný od 5dv. verze VII. g.
Sedmička vypadala (hlavně zepředu) líp, ale že by tohle bylo (zvenku) celkově "odpudivé" a sedmička naopak krásná..., to by musel být výraznější rozdíl v celkovém designu a nejen u přední partie.
Avatar - kosmonaut
11. 9. 2020 14:40
Re: No nevím
Možná to vyznělo, že sedmička byla designová perla, což si nemyslím. Sedmička byla pěkným Golfem. Osmička je subjektivně naprosto otřesná zepředu a horší než sedmička zezadu, kde vypadá užší a vyšší. Z profilu to asi nemá cenu hodnotit, tam jsou si všechny Golfy podobné. Interiér osmičky prostě není pro mě, za mě totální fail, ale jak jsem psal, už asi nejsem cílovka, displeje, dotyky, hlasové ovládání, gesta, ambientní osvětlení, nebo zvenku dynamické blinkry, já to nemusím, nelíbí se mi to a ruší mě to.
Trojka se nemusí líbit, byť mě osobně vizuálně sedla, ale že se řídí lépe než Golf (nepíšu rychleji), to snad pozná i totální řidičský analfabet, natož motoristický redaktor. Ale nechci rýpat, ať se každý projede, koneckonců s celkovým výsledkem testu problém nemám, věřím že dle komplexního bodového ohodnocení od ventilků pneumatik až po střešní nosič musí Golf vyjít jako vítěz.
11. 9. 2020 08:52
Mazda je krasna
Mazda je krásna - je však technologický zaostalá, malá vnútri, užraná, a s odflaknutou protikoroznou ochranou.
Chýbajúca lokalizácia, absencia priameho zastúpenia značky na našom trhu a s tym súvisiace otázne reklamácie a kvalita servisu ukazujú palec dole pre mazdu.

Je to smutné, ale mazda hlúpo zahodila prácu svojich dizajnérov.
Rozbalit vlákno
30
Avatar - Ham.
11. 9. 2020 09:10
Re: Mazda je krasna
Proti gustu žádný dišputát, ale ten design exteriéru mi nijak suprový nepřijde, zepředu ano, tam je hezčí než Golf, ale zadek je podle mě fiasko, odulý, velká plocha plechu nad zadními koly, prostě vcelku štíhlá ženská, ale s velkým tlustým zadkem, kdy ve všech bočních pohledech ten tlustý zadek na sebe strhává pozornost.
https://img2.auto.cz/…ull/6539673_.jpg
Kdyby zde byl sedan, tak ten ano, ten je jeden z nejhezčích ve třídě, ale HB díky nezvládnutému zadku ani omylem. Navíc ten zadek jde i proti praktičnosti, při pohledu dozadu si ta "ženská" přes tu prdku ani nevidí (rozhled řidiče směrem dozadu je tristní a i zadní pasažér si kvůli tomu připadá jak v tanku).
11. 9. 2020 09:25
Re: Mazda je krasna
To s tou odfláknutou protikoróznou ochranou máš odkiaľ? Máš to potvrdené z praxe aj pri tomto modeli? Viem že kedysi to takto u mázd bývalo ale nie som si istý, či na tomto náhodou nejako medzičasom nezapracovali. To by si potom mohol obdobne povedať že tým TSi motorom v golfe preskakujú rozvody. Čo už pri tých 1,5 nie je pravda, pokiaľ viem. To že tiež nie sú dokonalé je iná vec.
11. 9. 2020 10:03
Re: Mazda je krasna
Jestli můžu odpovědět já... TSI už rozvody nepřeskakují od 2012, kdy přišla nová generace 1.2 a 1.4 motorů EA211, která s tou starou nemá mnoho společného, dokonce i vrtání a zdvih válců jsou rozdílné. TSI 1.2 a 1.4 tedy nemají problém už opravdu dlouho a patří mezi nejspolehlivější motory s turbem v segmentu "obyčejných" agregátů. Čas ukáže, jak to bude s 1.5 TSI - ta se mi zdá osobně už moc přetechnizovaná a navíc mi její projev při jízdě přijde daleko horší než motor starší generace. Teď k Mazdě - problémy s korozí jsou daleko menší než dříve, kdy prorezla i desetiletá auta, která pak byla zralá na vrakáč. Teď je to o mnoho lepší, protože rizikové části podvozku jsou hodně kryty plasty, navíc Mazda zapracovala i na tom, aby nikde "nestála" voda. Bohužel je ale Mazda stále vyráběna, podobně jako všichni "japonci" (i auta vyráběná v Evropě - např. Toyota), z nepozinkovaného plechu, takže je tam riziko koroze daleko vyšší než třeba u Golfu, který v tomhle patří mezi špičku. Btw u Mazdy se teprve připravuje stavba nové linky, která ma antikorozní ochranu řešit na "evropský" způsob. Teď to bohužel v případě většiny japonských aut není ani na úrovni nových Dacií.
Avatar - lamal
11. 9. 2020 10:13
Re: Mazda je krasna
Golf na spicku v antikore nepatri ani nepatril... tam boli vzdy frantici...
11. 9. 2020 10:23
Re: Mazda je krasna
Tak určitě patří mezi špičku, nepíšu, že je nejlepší.
Avatar - Ozzman
11. 9. 2020 10:32
Re: Mazda je krasna
Rez už si vybírá daň u 5. Generace, co tak pozoruji, to rozhodně není tak stare auto, aby rezlo, tedy k poměru dnešním technologiím antikorozní ochany.
Avatar - lamal
11. 9. 2020 13:45
Re: Mazda je krasna
Videl som aj 6ky, ale mozno to boli buracky kto vie... 2kova octavia je na tom celkom zle...
Avatar - Mikesus
12. 9. 2020 18:45
Re: Mazda je krasna
tech rezavých g6 jsem viděl uz docela dost. Až mne to zarazilo.
Avatar - white label
11. 9. 2020 13:51
Re: Mazda je krasna
Stačí to po opravě špatně nalakovat a je to...
Musel bys vědět, že je to v původním/originálním stavu bez oprav.
Avatar - twistedTSD
11. 9. 2020 16:28
Re: Mazda je krasna
Vtip je v tom, že G5 rezne jen povrchově. Na rozdíl od Mazd stejného stáří.
Avatar - Ozzman
12. 9. 2020 11:58
Re: Mazda je krasna
To je možné, proto rikam, že pokud chce někdo hodně levnou ojetinu, jistota proti korozi je Renault, tam i když se sype cokoliv jiného, tak karoserie drží i na 20 let starých autech. Za to jim palec nahoru. Ty auta co js viděl od VW, tak rozhodně neměli jen povrch, ale původohl být všelijaky
Avatar - Mikesus
12. 9. 2020 18:44
Re: Mazda je krasna
Kdyz si vezmu, ze jsme měli v rodině Polo z roku 2000 a kromě toho, ze to zralo olej tak i karoserie byla celá shnilá ( v porovnani s tvým cílem nebe a dudy). O2 nám rezla na blatnicich uz v době prodeje, tedy 6letá, yetina zvládla zreznout několikrát ještě během záruky, po druhé opravě a opetovne rzi šla pryč po 2,5 letech.
Nevím jak retnoi Toyoty, zatím jen muzu rict, ze 7letá Avensis neměla ani kvítek na laku.
A Mazda si myslím, že to uz taky vyřešila. Tak snad ten VW na tom taky zapracuje.
Avatar - white label
12. 9. 2020 19:55
Re: Mazda je krasna
Polo z r. 2000? A měli jste ho jako první majitelé?
Moje matka měla Polo z r. 2000 (stříbrné, třídveřové s hdm), a po 17 letech a hodně přes 200 tis. km na karoserii žádná viditelná rez nebyla, ...ale nebylo nikdy bourané (na plechy) a převážně garážované.
Avatar - Mikesus
12. 9. 2020 20:44
Re: Mazda je krasna
Ano v rodině od novoty, nebourané nikdy, prvních 10 let garazovane. Taky stříbrné, 5dv s 1.4 MPI.
Avatar - white label
12. 9. 2020 22:32
Re: Mazda je krasna
Ona měla 1.4 16V 55kW/75PS v highlinu.
Avatar - Mikesus
13. 9. 2020 04:01
Re: Mazda je krasna
Tohle bylo úplně stejne. Jen 5d. Taky 1.4 16V. Ale už je pryč. Motor se odporoucel uplne pred cca 2 měsíci s najetými necelymi 160tis km. Vzhledem k tomu, jak vypadal zbytek auta to šlo rovnou na likvidaci.
Avatar - white label
13. 9. 2020 11:51
Re: Mazda je krasna
Už ho nemá cca 4 roky, dala ho na protiúčet, když si brala poslední verzi (poface) CrossPola 1,2/81kW/dsg.Její motor najel přes 200 tisíc, i když ke konci už žral víc oleje.
11. 9. 2020 13:46
Re: Mazda je krasna
Toyoty určite pozinkované sú a to už tak dve dekády. Takže pokiaľ si si takto z prsta cucal aj iné fakty tak to nemá zmysel čítať.
11. 9. 2020 17:52
Re: Mazda je krasna
V autosalonu Toyota, btw v jednom z těch největších v ČR, mi bylo řečeno, že plechy stále nejsou pozink. To samé mi řekli třeba i v Mitsu. Náš Yaris byl po 8 letech a 80 tisících km vespod tak zrezlý, že to napsali na STK do lehkých závad. Japonci dnes už moc nereznou na plechařině, ale rezne proti "evropanům" brutálním způsobem spodek. Ono se stačí podívat na jedny švédské stránky, které se rzí u aut zabývají. Japonci jsou vždy na chvostu, a to včetně Toyoty.
11. 9. 2020 20:37
Re: Mazda je krasna
Neviem co ti nakecali v akom autosalone, ale na firme mame Toyoty od 2002 a vsetky auta pokracuju dalej u znamich. Nic z original plechariny nie je hrdzave ani na miestach kde bol poskodeny lak. Podvozky tiez v pohode. Fakt hrdzavy, ale nie zhnity spodok som vydel len na dovoze z Nemecka. Tam uz bol problem s demontazou veci na podvozku, ale v takom stave som videl aj Audiny co jazdili v Nemecku.
Avatar - Mikesus
12. 9. 2020 18:48
Re: Mazda je krasna
tak jsem se na to byl zeptat. Samozřejmě nemůžu vědět, jestli mi dají pravdivou informaci, ale pozinkovaná pry je uz dlouho.
11. 9. 2020 11:04
Re: Mazda je krasna
Chybějící lokalizace?
Absence zastoupení?

Vy žijete v Zambii?
Avatar - wakantanka
11. 9. 2020 13:20
Re: Mazda je krasna
Mno my žijeme v inej džamahríji :D menom Slovensko :D
Mám taký pocit, že infotainment ani palubný počítač nekomunikuje po slovensky.
Zastúpenie má zrejme na mysli také, že priamo len pre slovensko, nejaké spoločné on neuznáva.
Údajne je/bol/chcel by byť fleet managerom, pričom jeho argumenty sú často na úrovni krčmových rečí. U mňa by sa taký manager dlho neohrial. :)
11. 9. 2020 14:29
Re: Mazda je krasna
Áno, to je typické. Namiesto argumentov osobne útoky.
Skus vyvrátiť ktorékoľvek moje tvrdenie.

Btw. Keď sme pri krcmovych rečiach, čo robí taky prostaticky curak ako ty?
Avatar - iudex
11. 9. 2020 14:52
Re: Mazda je krasna
Si si istý, že reaguješ správne? 8-s
11. 9. 2020 16:08
Re: Mazda je krasna
Kto vyťahuje osobne invektivy bez dôvodu je úbohý mamľas.
Avatar - wakantanka
11. 9. 2020 20:28
Re: Re: Mazda je krasna
Jediný osobný útok s invektivami si tu zatiaľ napísal len ty akože fleet manager. Nech sa páči poslúž si zas. Mňa taký looser nedojme. :)
12. 9. 2020 08:06
Re: Re: Mazda je krasna
Bude fajne, keď prestaneš obťažovať ty ***.
Avatar - _Karel_
12. 9. 2020 09:37
Re: Re: Mazda je krasna
Vtipný je, že reaguješ ty na něho, tak nevím, kdo obtěžuje, íkváčku.
12. 9. 2020 16:19
Re: Re: Mazda je krasna
Karči, Karči, ikváčik môj a alfa etický, nože si prečítaj to vlákno celé. A nezabudni sa potom ospravedlniť.
11. 9. 2020 09:03
Nefunguje tak jak má a proto vítězi
:yes: tak už mi to dává smysl. Golf je ne zcela funkční, jeho ovládání zamrzá a je nepraktické ale vítězi. Mazda ma emoce, dizajn, skvěle ovládání no nejmenuje se Golf a proto prohrává 8-s Uznávám že Golf muže byt lepší - no je nutno mi to lépe vyargumentovat... v tomto článku se to autorovi tak nějak nepovedlo ....
Rozbalit vlákno
1
Avatar - _Karel_
11. 9. 2020 18:17
Re: Nefunguje tak jak má a proto vítězi
Možná kdybys uměl číst, event. chápat co čteš, nemusel bys psát takový blbosti. O zamrzajícím infotainmentu nepsali v souvislosti s testovaným kusem. Mazda při stejném výkonu jede výrazně hůř, žere výrazně víc a vzadu je málo místa. Nevšiml jsem si, že by tu něco z toho kdokoli v diskuzi zpochybnil.
11. 9. 2020 09:12
Bohužel špatně
...ta manipulace bohužel z článku začne sálat příliš výrazně, Golf prostě musí vyhrát a tak na jeho výhru naroubujeme všechno co jde.
Rozbalit vlákno
0
11. 9. 2020 09:18
Vyhral golf? Nečítal som článok....
Mal som aj golf(naj.100000) aj mazdu 3 (naj.150000) staršie generácie. Kto tvrdí že to alebo to auto je lepšie je blázon. Každé auto ma svoje pre aj proti, nebudem rozpisovať moje skúsenosti.... Keby si mam ale vybrať z týchto dvoch adeptov beriem mazdu, malo miesta vzadu, aj menší kufor mi nevadia, zato zbytok auta mi vyhovuje. Pekný deň.
Rozbalit vlákno
1
11. 9. 2020 09:22
Re: Vyhral golf? Nečítal som článok....
On po přeměření je ten kufr nakonec větší a to nepopírají ani v článku.
11. 9. 2020 09:59
zrychleni za 9.5sec
to snad i moje sekacka na travu na tom je lip
netvrdim, ze golf na tom je nejak dobre (8.5), ale prece jen trochu lip jo.
realna spotreba jednoznacne hraje ve prospech golfu (5.7 vs 6.8)
servisni sit VW/skoda na kazdym rohu, mazda v nejblizsim krajskym meste, pro me tedy 50+ km daleko, a i kdyby se vubec nes*rala, servisni prohlidka minimalne jednou rocne znamena minimalne jeden den v cudu.
displeje jsou hnus, nikdo to nechce, nechapu proc to porad tlacej, snad jenom proto, ze to je dnes uz levnejsi nez tlacitka, ale prodaj to mnohem draz. snad tomu udela pritrz nedavnej soud tusim v nemecku, kterej mel velky vyhrady k tomu, aby se to pouzivalo za jizdy.

i pres ty displeje, kdybych si musel vybrat, mozna nekdy v duchodu (to od StBaka babise k tomu dostanu jeste 5 rousek a 1 respirator), tak za me jednoznacne golf, zejmena z duvodu lepsi dynamiky a nizsi spotreby.
loudalove ale jasne voli mazdu ;-)
Rozbalit vlákno
10
Avatar - iudex
11. 9. 2020 10:20
Re: zrychleni za 9.5sec
S tým servisom je to individuálne, u nás je Mazda oproti VW, cez ulicu, takže žiaden problém.
S dynamikou 3ky máš žiaľ pravdu, na 150 koní by to malo ísť lepšie a hoci mňa osobne spotreba nepáli a 6,8l považujem za dobrú hodnotu pri 150k benzíne, tak 1,5TSI je v tomto smere o level ďalej, to je fakt. Druhá vec je spoľahlivosť a výdrž motorov, priamovstrekový turbobenzín s vypínaním valcov a ďalšími fičúrami už z princípu nebude tak spoľahlivý ako atmosféra. Ale pri dynamicky strihnutom a pomerne drahom hatchbacku mi tiež príde dynamika ako dôležitejší faktor ako potenciálne vyššia spoľahlivosť.
Ako píšem vyššie, nevybral by som ani jedno, dotykáče by ma štvali rovnako, ako slabá dynamika 3ky.
11. 9. 2020 10:31
Re: zrychleni za 9.5sec
je otazka, jestli atmosfera opravdu vydrzi vic.
atmosfera obecne musis vic tocit, tedy vetsi namahani, vetsi opotrebeni...
sice ti u atmosfery nemuze odejit turbo, ale cena je nekde na urovni 10tis.
a dalsi vec, jakej je najezd tehle aut nez umrou, podle me 250tis km se jich dozije malo, a to by melo dat i to turbo bez problemu, jestlize s tim samozrejme nebude jezdit uplnej dobytek
Avatar - iudex
11. 9. 2020 10:54
Re: zrychleni za 9.5sec
Tak ja sa tiež životnosti turba nebojím, ako píšeš málokto sa dožije jeho konca a vlastnosti turbobenzínov mi stoja za to teoretické riziko. Ako rizikovejšie by som videl priame vstrekovanie či vypínanie valcov.
11. 9. 2020 11:32
Re: zrychleni za 9.5sec
u naftaku turbo taky nikdo nerezi, tak ja uplne nechapu, proc ho resit u benzinaku, kde navic tlaci min nez u toho naftaku.
kdyz byl potiz s benzinovym turbomotorem, tak se to tykalo vetsinou neceho jinyho nez turba, tak nema cenu se toho bat.
jak pises, to bych se bal jinejch veci
11. 9. 2020 13:49
Re: zrychleni za 9.5sec
Problém nie je kompresorová, ale turbínová strana a tá je na benzíne vystavená oveľa vyšším teplotám podobne ako olej v ložiskovom uzly.
Okrem toho kedy si naposledy od čias škodoviek videl zodratý motor? Prakticky vždy zlyhajú periférie.
Avatar - lamal
11. 9. 2020 13:52
Re: zrychleni za 9.5sec
neviem ci si len naivny, alebo nemas prehlad
Uskalie downsizingu v podobe znizovania spolahlivosti kvoli namatkovo:
- GDi a jeho dopady na karbonovanie. riedenie oleja benzinom a z toho vyplyvajuce fatalne poruchy
- Vysokotlake cerpadlo na benzin + vstrekovace potencialne citlive na kvalitu benzinu tj oboje drahe a viac namahane ako v minulosti
- vysoky vykon z nizkych objemov - mechanicka zataz
- riedky olej, kvoli nizkemu treniu a dlhe servisne intervaly
- komplikacie s chladenim tj oddelne okruhy chladenia ovladane klapkami a elektronikou
- turbo
- DPF
- Povrchy s nizkym trenim na vackach, valcoch, piestoch tzv coating - ma obmedzenu zivotnost a drahe pripadne opravy, oderky z coatingu navyse pochovaju motor, podobne ako kovove piliny v oleji
- dlhe prevodove pomery niciace dynamiku a podporujuce sklon k podtacaniu
- agresivne EGR systemy ktore same o sebe nie su spolahlive + zanasaju sanie
- soft skrtenie motorov - spatna a ospala reakcia na plyn a pod
- turbo motory situovane mestskych motorizaciach kde nie je cas na ohrievanie a dochladenie ako pri prevadzke na dlhe trasy
- znizovanie nie len objemu ale aj poctu valcov, co kazi kulturu chodu
- technika odpajania valcov je potencialne rizikova tiez
- start stop nepotrebuje koment
- sporny prinos mildhybridov a ich notna potencialna poruchovost a nebezpecie pri havarii tak ako kazde litiove, litium polymer baterky...
V skratke benziny pre EU sa dostali do situacie dieslovych komplikacii a vidina o spolahlivom benzine je fuč... naklady na pripadne opravy budu ako pri diesloch.
11. 9. 2020 21:13
Re: zrychleni za 9.5sec
No mal som stiahnutu riťku ked Mazda presla na priamyvstrek s atmo benzinom skrz emisie no ked som po 1/4 miliona km pozrel vstupne ventily a videl ako su ciste tak som sa ukludnil. Benzinove motory Japonci vedia, Nemci zase naftove
Avatar - Beefcake
12. 9. 2020 08:56
Re: zrychleni za 9.5sec
U naftaku nikto neriesi vobec nic, lebo vidi len spotrebu a tah vocpoda. Pripadne, ak je "myslitel", ako podaktori tu, tak to este zabije tym, ze auto aj tak po 3-4 rokoch preda a je mu to jedno.
Avatar - _Karel_
12. 9. 2020 09:31
Re: zrychleni za 9.5sec
Nějak nechápu tvoji poslední větu. Jakože ti, co se nezajímají o to, co bude s motorem ve 200tkm, protože ho prodávají ve 150tkm, jsou sobci? Ty kupuješ auto s ohledem na budoucí majitele? Nebo jsem ty "myslitele" špatně pochopil?
11. 9. 2020 21:02
Re: zrychleni za 9.5sec
Japonsky benzinovy atmosfericky motor a zivotnost 250tisic km.. to myslis vazne ? .. mam 2,5l atmosferu od Mazdy a po 5tich rokoch ma cez 250tisic km a veru ze zije.. olej nezerie, retaz necinka a servisne naklady do 250tisic km boli len brzdy, kvapaliny a filtre ;-)

PS : korozia bol problem do r.v. 2005
11. 9. 2020 10:07
Mazda
Jsem typický zastánce VW. Měl jsem Octavii I a nyní Passat B7, ale pokud bych si nyní měl koupit nové auto, tak bych určitě bral Mazdu 3. Aktuální golf se mi sice líbí více než předchozí generace, ale Mazda mě dostala jednoznačně svým vzhledem. V té červené vypadá opravdu luxusně. Kupuji auta s větší výbavou, takže by mi vůbec nevadilo, že nějakou holotu koupit nemůžete.
A v neposlední řadě velmi oceňuji ovládání navigace a klimatizace pomocí tlačítek a ne matlání po displeji.
A klidně bych si troufl jít do toho nového motoru Skyactiv-X.

Mimochodem jak může autor bodovat základní cenu? Obě auta mají jinak nastavený obchodní model. V Golfu musíte za každou blbost připlácet a proto se dostanou na tak nízkou cenu. I se silnějším motorem Skyactiv-X Vás Mazda vyjde levněji než srovnatelně vybavený Golf s tím motorem v testu.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - iudex
11. 9. 2020 10:13
Golf či 3? Ani jedno
Ak by som vyberal dnes kompakt, nezvolím ani jeden z testovanej dvojice. Golf nie je dizajnovo žiaden progres proti predchodcovi, najmä na predok si neviem zvyknúť, celkovo taký krok stranou oproti G7. Aj interiér išiel vnímanou kvalitou dolu. Najväčší deal.breaker je ale celodotykové ovládanie, nielenže to pôsobí lacne (čierne plasty), neprakticky (upatlane), ale hlavne je to neintuitívne, neergononické až nebezpečné. Oproti tomu bola ergonómia a užívateľská prívetivosť G7 vzorom dokonalosti.
Mazda zase mrhá priestorom, pri tej dĺžke je až neuveriteľné, ako je tam málo miesta, vzadu je to takmer nepoužiteľné, naviac klaustrofobické. Dizajn je spredu super, ale ten zadok je nevydarený, pôsobí otlstlo a neforemne, ako tlstá p_del. A tie jej ceny sú tiež príliš sebavedomé, najmú s ohľadom na priemernú dynamiku motorov.
Porovnávačka mi však príde ako tradične neobjektívna, a to v prospech Golfu. Príde mi, že jeho klady sa zdôrazňujú a jeho zápory bagatelizujú. Tak napríklad interiér. Je to podané tak, akoby boli porovnateľné, pričom reálne interiér Mazdy pôsobí oveľa lepším, až prémiovým dojmom. S takýmto interiérom by sa nehanbila ani stredná trieda (a popravde 6ka je veľmi podobná), kdežto Golf zo svojej pozície etalónu ustúpil. Šetrilo sa zďaleka viac, ako by si Golf zaslúžil. Recenzia spomína jedine absenciu schránky pod volantom, pričom chýba polstrovanie odkladacej skrinky či plynové vzpery (čo všetko G7 mal). Takisto spotreba, pri Golfe sa opakovane vyzdvihuje spotreba ako hlavná vlastnosť motora. M3 sa prirovnáva k spotrebe preplňovaných dvojlitrov (ukážte mi prosím Vás 2,0 turbo, ktoré jazdí v priemere za 6,8). Alebo taký detail, ako je cena. V teste je nejaká teoretická cena "verzie Sveta motorov", ktorá sa zdá byť zhodná s testovanou trojkou, ale určite nejde o testovaný Golf, ktorý už od pohľadu má vyššiu výbavu ako v tabuľke (napr. nemá 16" disky ako sa spomína v článku, ale min. 17"). Bolo by dobré vedieť cenu skutočne testovaného Golfu, ktorý vídíme na fotkách.
Rozbalit vlákno
14
11. 9. 2020 10:24
Re: Golf či 3? Ani jedno
oktavka scout ve ctyrkolce 7.55
https://www.spritmonitor.de/…399-Octavia.html?…
odecti si minimalne pul litru ve dvojkolce a ses na tom
navic oktavka je preci jen vetsi auto

takze turbo-dvoulitr v tomhle golfu by nemel mit problem jezdit v prumeru za mazdovejch 6.8.
k tomu tipuju o 2.5 sec lepsi zrychleni a mnohem pohodovejsi jezdeni
Avatar - iudex
11. 9. 2020 10:47
Re: Golf či 3? Ani jedno
Tak v rámci koncernu malo ten 140 kW benzín málo kompaktov, myslím, že len Leon, aj to krátku dobu a ten ukazuje priemerku 7,79 l (a to je normálna predokolka): https://www.spritmonitor.de/…at/392-Leon.html?…
Ale inak uznávam, že posledné TSI sú veľmi úsporné, to je proste fakt.
11. 9. 2020 11:19
Re: Golf či 3? Ani jedno
benzinovej dvoulitr s 200 konma do auta velikosti golfu si koupi ten, kdy s tim podle toho bude jezdit a podle toho bude spotreba. treba u ty oktavkovy ctyrkolky v benzinu nemas jinou volbu nez ten dvoulitr a nejspis s tim bude vic lidi jezdit "normalne". ja nevidim zas az takovej duvod, proc by dvoulitr se 190k mel mit pri podobnem stylu jizdy vyrazne vetsi spotrebu, nez 1.5 se 150 konmi.
zname to ale asi vsichni, staci parkrat slapnout na plyn a prumer je uplne nekde jinde.
a zatimco s tou 1.5 na mnohy manevry ani nepomyslis, se silnejsim dvoulitrem to das bez problemu, ale od toho se pak bude odvijet spotreba.
ja treba kdysi davno parkrat zkusil jet na spotrebu s 1.8tsi, v davu sem byl vpohode na 5.5 po 50 kilometrech, pak me to ale prestalo bavit a behem dalsich 50km sviznejsi jizdy sem uz byl na prumeru 7, tedy tech druhejch 50km sem jel za 8.5...
Avatar - Emel
11. 9. 2020 13:38
Re: Golf či 3? Ani jedno
Ono se neříká, že za tolik běžně jezdí, jen že se na tu hodnotu umí dostat... což asi umí. Ale je to zavádějící, 6,8 testerská spotřeba u auta s automatem mi přijde ok.
Avatar - iudex
11. 9. 2020 14:50
Re: Golf či 3? Ani jedno
"Viem jazdiť aj za... a "priemerne jazdím za..." je veľký rozdiel. Aj ja som dokázal spraviť cestu s 230k TSI za 5,9l, ale priemer som mal trochu inde.
Ako píšeš, redakčná spotreba 6,8 l mi príde úplne v pohode.
Avatar - Ozzman
11. 9. 2020 10:34
Re: Golf či 3? Ani jedno
Mazda má asi fakt aktuálně jeden z nejlepsich interiéru v C segmentu, tady není o čem.
Avatar - miromen
11. 9. 2020 11:53
Re: Golf či 3? Ani jedno
To co teď koncern u novych generaci předvedl s těmi interiery je prostě špatně, tedy spiš hodně špatně. Pro mě běžny golf neni a teď, už bohužel ani leon po tom co tak o něm čtu. U golfa bych snad zvažil GTI a rad bych si jej osobně vyzkoušel. Jenže pravě ten interier mě fest odrazuje a to je pro mě obecně podružna věc. Ale ta nepraktičnost, neintuitivita a až nebezpečnost se zřejmě dostala na uroveň, ktera dokaže produkt shodit jako celek. Tohle by si zasloužilo co nejdřivějši FL a kompletně přepracovat a hlavně se zamyslet nad tim, že fyzicka tlačitka nejsou žadna prehistorie.

https://www.tipcars.com/…tyle-148238.html

https://www.vox.de/…e4b58201272.html
https://www.vox.de/…d400f21ba82.html
11. 9. 2020 12:36
Re: Golf či 3? Ani jedno
Celkom súhlasím. Ak by som si vyberal kompaktný hatch, za mňa celkom jednoznačne nový Leon. Tiež ma tam síce štve nejaké to ovládanie cez obrazovku, ale inak sa mi jeho interiér asi najviac páči. Žiaden klavírový lak, ktorý je stále zapatlaný, rázvor Octavie, takže vzadu slušné miesto. Mŕtvy uhol v podobe blikajúceho podsvietenia dverí je fajn vec, má tiež lepšie vyriešené ovládanie tlačidiel na volante no a hlavná vec: Leon hatch lepšie vyzerá, teda aspoň z môjho pohľadu. Plus teda prakticky vo full výbave sa zmestí pod 30-tisíc.
Avatar - iudex
11. 9. 2020 13:07
Re: Golf či 3? Ani jedno
Vidím to podobne. Ak koncernový kompakt, tak dnes Leon, jednaj je pre mňa zvonku bez výhrad (na rozdiel od Golfu) a aj ten interiér a ovládanie podľa testov je lepšie (alebo povedal by som menej zlé). Osobne by som ale počkal na príchod 2,0TSI, tam už by nemali byť výhrady k ospalosti ako u 1,5ky (a tiež už bude mať vzadu multilink).
Alebo ideálne - ak by vydalo - Cupru. :-)
Pri tej racionálnej voľbe, ktorou je 1,5TSI, by som vnímal silnú konkurenciu i30ky (tam je stále cena výrazne lepšia).
11. 9. 2020 19:14
Re: Golf či 3? Ani jedno
Z koncernu jednoznačně Leon :yes: ale chtělo by se mi zvykat na to dotykové ovládání ? Takže kdybych dneska vybíral nový kompakt, nakonec by to asi skončilo výměnou Focusu za novou generaci. No a kdybych si řekl že mi sedan vlastně v ničem nepřekáží, tak tu Mazdu 3, u hatche pořád nemůžu pobrat ten zadek, jak tu trefně napsal někdo výš, pěkná štíhlá ženská s velkou prd...
12. 9. 2020 10:30
Re: Golf či 3? Ani jedno
Když už bych měl něco koupit, tak bych vzal skladovku dosluhujícího Leona. Doprodává se za slušné ceny a je to z pohledu řidiče "normální auto".
12. 9. 2020 10:23
Re: Golf či 3? Ani jedno
G7 nebyl úplný ergonomický vzor. V pár věcech už zaostával. Displej infotainmentu byl utopený moc dole (VW Sportsvan, Audi A3 nebo Seat Leon ho měly nahoře). Multifunkční volant nebyl v dokonce ani ve střední výbavě Comfortline (většina konkurentů ho měla už v základní výbavě) a vzhledem k tučnému příplatku ho spousta G7 nemá.
Co se týče neobjektivity testu, tak víceméně souhlas. Ovládací prvky ohodnocené známou 3,0? To bych chtěl vidět, jak by vypadolo auto s hodnocením za 4,0 ... asi by mělo ovládací prvky schované pod přední kapotou. Holt motoristické weby a časopisy žijí z reklamy. Takže je potřeba nedívat se na tabulku, ale číst tzv. mezi řádky, kde redaktoři přece jen naznačí, že se jim to taky nelíbí.
Avatar - _Karel_
12. 9. 2020 10:42
Re: Golf či 3? Ani jedno
1. V závěru píší, že je nic na Mazdě neštvalo tak moc, jako ovládání na Golfu
2. Známku 4 (kterou by sis přál) nedali snad nikdy nikomu, trojka už je dost špatná
3. Proč by měl dostat za ovládání 4? Dostávají známku 4 ostatní, např. Peugeoty?
12. 9. 2020 16:07
Re: Golf či 3? Ani jedno
Ano, ta kritika tam je, ale dosti mírná. Nejde jen o ergonomii. Kvůli nefunkčnímu infotainmentu byla výroba Golfu nejdřívě pozdržena, pak přerušena a ve Wolfsburgu kvůli tomu padaly hlavy. Dle posledních informací úplně ... vývoj ve VW končí a odpovědnost za další infotainmenty bude mít Audi, jehož MIB funguje líp.
To jejich známkování moc nechápu. Pokud 4 a 5 nedávají, tak mají prostě říct, že se známkuje od 1 do 3.
11. 9. 2020 10:34
99% VW Group
Pri vsetkych testoch VW group na AUTOCZ vyhrava, maju skoro vzdy plny pocet, pri porovnavacjach na 99 perc atd

Takze najprv by som sa pozrel aky je vozovy park vydavatela (CNC) a tak by som dostal odpoved na nekonecne otazky, ze preco VW group je jediny, najsamlepsi, dokonaly :-)
Rozbalit vlákno
4
11. 9. 2020 11:41
Re: 99% VW Group
Nesnažím sa obhajovať auto.cz ale keby si mám z áut čo som mal možnosť viac pojazdiť (Octavia1, 2, 3, Civic 7g, 8g, Cee'd 2g, Ceed 3g, Auris 2g, Astra K, Sportsvan - väčšina boli benzín, nájde sa tam aj diesel a aj hybrid) vybrať to ktoré mi najviac pasovalo tak jednoznačne VW - z môjho pohľadu je to kus príjemného auta, teraz nehovorím o spoľahlivosti ani o dizajne ale o tom ako sa v aute cítim a ako sa mi šoféruje pri bežnom používaní. Nie som VW fans ale na základe skúseností VW hodnotím pozitívne.
11. 9. 2020 19:52
Re: 99% VW Group
Tak to bylo hoodne obecny. :D

Ktery VW jsi jezdil, jsi nejak nezminil.

Nebo je to obhajoba garaze?
11. 9. 2020 23:22
Re: 99% VW Group
Sportsvan, je to tam napísané, nič neobhajujem.je to môj názor na to čo som mal možnosť viac pojazdiť, určite sú aj lepšie autá žiaľ nemal som tú česť.
12. 9. 2020 19:20
Re: 99% VW Group
Ten jsem prehlednul.

:yes:

Ja bych vybral Civic 7g.
Ale chapu, ze se nemusi libit kazdemu.
Sedi se vysoko a interier je hodne chudy atd.
Je to kombinace ridiskeho auta a prakticnosti.
Sportsvan urcite boduje interierem a vyvazenosti ve vsech kategoriich.

Ze to bylo obecny jsem myslel tak, ze mi zajimal duvod...
11. 9. 2020 11:16
Excentrik vs Mistr Průměrnosti
Tyhle dvě auta jsou na opačných pólech kompaktního mainstreamu. Na jedné straně Golf, který v ničem zásadně nevyniká a v ničem současně není výrazně špatný, na druhé straně excentrická Mazda 3, objektivně asi horší auto, které se kupuje spíš proto, že ho prostě chci, než že by mi vyšlo jako nejlepší volba z excelové tabulky.

Pokud někdo z vás ovšem opravdu sedí nad nějakou tabulkou a snaží se z neúprosných čísel vymámit výmluvu pro to, aby mohl nechat VW u dealera a koupit si trojku od Mazdy, jednu položku bych měl - u Mazdy je celkem slušná pravděpodobnost, že vás prvních pět let provozu ani jednou nenechá ve štychu. To u Golfu a dalších koncernových aut vzhledem k jejich managementu dobíjení baterie moc předpokládat nejde. :-)
Rozbalit vlákno
5
11. 9. 2020 11:25
Re: Excentrik vs Mistr Průměrnosti
zkus to vic rozvest
nevidam moc u silnice odstavenejch petiletejch golfu a mladsich.
vpodstate si nevzpominam na zadnej za posledni dobu ani jako si nevzpominam na zadnou odstavenou oktavku takhle starou, ktera ma techniku podobnou s golfem a kterejch jezdi prece jen mnohem vic nez tech golfu i trojkovejch mazd a to i dohromady
11. 9. 2020 12:29
Re: Excentrik vs Mistr Průměrnosti
https://www.auto.cz/…ch-vydrzi-125770

Z mého okolí znám tři lidi, kteří si koupili v posledních 3 letech koncernová auta (2x Octavie, 1x Passat) a všichni tři už poznali ten pocit, když ještě skoro novotou vonící čtyřkolový miláček prostě nějak nejde nastartovat. Jedna Octavie s cca 60 tisíci na tachometru už se takhle předvedla třikrát. :-)

Dlužno dodat že pod technickou zkratkou "moderní auta" v odkazovaném článku jsou myšlena auta koncernu VW, Mazda tenhle problém nezná.
11. 9. 2020 13:19
Re: Excentrik vs Mistr Průměrnosti
Mazda pozná napr nevhodnú konštrukciu motora, prenikanie nafty do oleja, neuzná ie záruky a nedostupnosť servisu..

Mazda rozhodne nie je žiaden etalon spoľahlivosti.
11. 9. 2020 13:22
Re: Excentrik vs Mistr Průměrnosti
Japonská nafta, nebrat.

Jinak je Mazda spolehlivá, převodovky, motory ani podvozky na žádné chronické problémy netrpí, i když třeba Sky-X je natolik nová technika, že se mohou nějaké bolístky ještě ukázat
.
Avatar - Emel
11. 9. 2020 14:11
Re: Excentrik vs Mistr Průměrnosti
Převodovky zrovna jo (konkrétně MX-5). Ale nic extrémního.
11. 9. 2020 12:08
a zase ty infotaimenty a asistenty....
"Díky dřívějšímu uvedení na trh lze však v trojce trvale vypnout jízdní asistent pro vedení v pruzích, který se v golfu aktivuje při každém nastartování."

Jak to tedy v praxi funguje? sednu do Golfu a auto se snaží samo držet v pruzích, koriguje volantem a případně vysílá varování když se mu nelíbí jak jedu? No tak to bych pěkně poděkoval kdybych to musel přes dotykáč pokaždé vypínat..... 8-s

když k tomu přidám z testu "Občasné zamrzání multimediálního systému" a obligátní klimu přes dotykáč tak se mi to nejeví moc pozitivně....
Rozbalit vlákno
7
Avatar - iudex
11. 9. 2020 13:09
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
K tomu dotykovému infotainmentu si dovolím zacitovať z cudzej recenzie:
Naprosto nedotažený digitální systém, tohle nemělo jít po softwarové stránce nikdy do produkce:
Úplně nejzásadnější věc - ovládání klimatizace a hlasitosti není podsvícené, takže je to něco jako sex za tmy, hmatáte, hmatáte, můžete se trefit špatně, pak se to povede, zážitek je omezený, nicméně účel to výsledku splní.
Ovládání klimatizace funguje až cca 1-2 minuty po startu, takže pokud si chcete zapnout klimatizaci, resp. Změnit cokoliv jiného než teplotu - tedy vyhřívání sedadel, změnit intenzitu foukání, zapnout vnitřní okruh, doporučuji hodně trpělivosti.
Všechno se načítá, stejně jako ovládání klimatizace třeba 2 minuty, takže si nepustíte hudbu, nezadáte navigaci, nezapnete vyhřívání sedadel dřív, než se všechno načte.
Media systém pro spojení s telefonem skrz Bluetooth se načte tak v 1 z 5 případů, jinak je potřeba znovu párovat, opět u minulého modelu bez problémů.
Hlasitost lze nastavit v rozmezí řekněme 0-100 %, nicméně nad úrovní 70 % se již dále nezvyšuje, není co dodat. Pokud nastavíte input bluetoothu na "hlasitý" je pak dokonce maxima hlasitosti dosaženo již při 50 % volume.
Přizpůsobení panelů je velmi omezené na X předvolených a v zásadě neumožňuje větší individualizaci, ačkoliv samozřejmě VW tvrdí opak.
Pro šikovné lidi počítejte 3 hodiny úvodního nastavování, pro starší/netechnické typy tak 2 dny případně pomoc kamarádů a rodinných příslušníků, jinak se z toho zblázníte.
Dotykové ovládání a vůbec celý systém má se slovem intuitivnost společného hodně málo.
11. 9. 2020 13:21
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
Ano, je to prostě katastrofa. Nechápu, proč VW spáchal takovou dobrovolnou sebevražku zrovna v oblasti, kde byl po desetiletí absolutní špičkou! :-( :no: :no: :no:
Avatar - Blue Sun
11. 9. 2020 18:45
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
Vzali si moc velké sousto, asi jako Renault s dvojkovou Lagunou a Méganem...
11. 9. 2020 13:53
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
ty vole tak takové auto přece automaticky musí prohrát KAŽDÝ srovnávací test.... protože to je prostě naprosto nepoužitelné.... :no: :no: :no:
Avatar - Blue Sun
11. 9. 2020 18:44
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
Má o centimetr více místa pro kolena a větší kufr.
A tady v testu se ti snaží podsouvat, že to bylo jen u prvních kusů a teď už je vše v pořádku...
12. 9. 2020 00:51
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
Třeba u CR-V 2020 je asistent pro jízdu v pruzích defaultně vypnutý, zapíná se tlačítkem na volantu když potřebujete, tak nevím, jestli s tím má legislativa něco společného...
Avatar - twistedTSD
12. 9. 2020 01:59
Re: a zase ty infotaimenty a asistenty....
CR-V 2020 je homologováno x let zpátky.
Avatar - Emel
11. 9. 2020 13:33
Mazda
Pořád si nejsem úplně jistý tím zadkem, nicméně ve srovnání s šedým Golfem je Mazda jasně hezčí auto. I kola se mi moc líbí.

Interiér u Mazdy moc pěkný... možná až na sedačky. Možná se v nich nesedí špatně, ale ta šedošedá je dost fádní. Podobný dojem jsem měl ze Civicu.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - iudex
11. 9. 2020 14:48
Re: Mazda
Súhlas, aj napriek neforemnému zadku je 3ka celkovo krajším autom, ako G8. A ak by som kupoval kompakt pre svoje potreby, t.j. 80% ciest len ja a zvyšok deti do školy vzadu, tak by ani nebol problém s menším priestorom a praktickosťou. Naviac 3ku by som bral ako auto na zvezenie, teda aj nejaké emócie, nielen čisté rácio. Ale tu je práve kameň úrazu: 3ka (a celkovo Mazdy v EU) žiadnu motorizáciu umožňujúcu emotívnejšiu jazdu neponúka. Skyactiv-X je dynamicky veľkým sklamaním a nič výkonnejšie v ponuke nie je. Ak by teda Ma3 bola v hot verzii, kľudne by som si ju vedel predstaviť v garáži a jej iné nevýhody by mi nevadili. Ale nie je a potom tie normálne verzie z racionálneho hľadiska (cena, dynamika, priestor, value for money) moc zmysel nedávajú.
11. 9. 2020 15:29
Re: Mazda
ono zmysel nedava ani mazda3 ani golf, aby nizsia stredna so 150 PS motorom stala 25000 EUR a viac... Ten golf si este niektori kupia ako mladu jazdenku. Pre sukromnika dava ako novy zmysel i30 alebo ceed minimalne o 5000 EUR lacnejsie.

Predaje idu a pojdu dole aj vw, aj mazde, ceny sice mozu drzat hore, je to ich pravo, ale jednoducho sa trh v EU pre niektore automobilky scvrkne o 30 percent, pre ine aj o viac ako 50 percent.
11. 9. 2020 19:55
Civic
Myslim, ze Civic je obema testovanym autum silnym souperem.

Treba tenhle. V obdobne cenove hladine.
https://www.sauto.cz/…a/civic/18851387

Z testovanych dvou bych si asi nevybral.
I kdyz design Mazdy je top. :yes:
Mazda se mi libi, kvuli odvaze v technickych resenich.
Ale kupce najde jen kdyz nekoho chyti za srdce.
Naopak Golf je vzorem prumernosti, coz uz nekdo zminuje vys (to z nej taky dela bestseller).
Ten sbira zakazniky, kteri nechteji slapnout vedle.
A nechteji nijak vycnivat.

Tady jeste bonusove video Type R:
https://youtu.be/ZQp2-ezBj7Y
Best front (wrong :-) ) drive performance car on the market...
:yes:
Rozbalit vlákno
0
11. 9. 2020 22:30
Okrem ineho
Mazda je najbezpecnejsia znacka na svete pri ochrane dospelej posadky auta ;-) .. na taku malu automobilku celkom frajerina
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Lukáš
12. 9. 2020 21:49
Design
Dát oběma autům stejnou známku za design??? To jako fakt??? 8-s
Rozbalit vlákno
0