Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Citroën C3 1.2 PureTech vs. Kia Rio 1.0 T-GDI MHEV – Osvěžené stálice

Citroën C3 i Kia Rio prošly nedávno modernizací. Kdo má lepší předpoklady pro lovení zákazníků v druhé polovině kariéry, jsme zjišťovali s nejsilnějšími benzinovými motory.
Zpět na článek
13. 11. 2020 08:49
13. 11. 2020 09:53
13. 11. 2020 18:49
13. 11. 2020 23:33
13. 11. 2020 08:22
Hybridní bizárek z Koreje....
.... kapitolu o fungování té hybridní jednotky v Riu jsem si musel přečíst třikrát abych pochopil o co jde....

stručně:
- pro start šlapu spojka+brzda + řadím neutrál.... geniální, složitěji už to asi nešlo....
- po odstavení plynu auto v drtivé většině případů neplachtí, spalovák dál běží
- auto pořád rekuperuje, nelze si nastavit preferenci plachtění nebo rekuperace (většina hybridů umí ne?), z kopce musím jezdit pod plynem
- vliv na spotřebu zanedbatelný

Nějak nechápu proč tam ten hybridní systém tedy je.... V kombinaci s manuální převodovkou je složitý, pořádně nefunguje, činí ovládání auta otravnějším.... už vidím jak vysvětluju manželce jak s takovým autem jezdit..... 8-s

Tohle je prostě fail jak prase, nechápu proč by si takový nepodarek měl někdo kupovat.... Hybrid by se měl prostě kombinovat s automatem, ať si ta věc kompletně vše řídí sama a hotovo.... jinak je z toho nefuknční kočkopes.....
Rozbalit vlákno
59
Avatar - Roman Horký
13. 11. 2020 08:32
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Protoze toto je mild hybrid, tedy jen lepsi start-stop. NENI to hybrid ve smyslu toho slova. Ackoli se to novinari neustale snazi lidem takto cpat. Jeste jednou ve zkratce: mildhybrid NENI hybrid.
13. 11. 2020 09:09
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
A čo to podľa teba je? Nepletieš si trochu pojmy a dojmy? "Hybrid" označuje použitie dvoch druhov pohonu, nie ich jednotlivú účinnosť a využitie.
Avatar - Roman Horký
13. 11. 2020 09:15
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Tak snad jsem to napsal jasně, "mildhybrid" je jenom vylepšený start-stop. Není to žádný hybridní pohon. Vždyť to samé potvrzuje text článku a můj předřečník Mr.Murphy. Což ovšem nezabrání některým jedincům minusovat a ještě se hloupě dotazovat.
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 10:13
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Já mám taky naftový hybrid, kola pohání diesel, pocitvý, že se z toho tady Romanovi bude horko a elektromotory mam ve stěračích, v oknech a kdovíkde jinde ;) :D
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 10:57
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
A taky než se rozhoupe na těch 190, tak překáží v levém pruhu :D
Tedy pokud vůbec vyjede z garáže.
Ty pochopíš, jak to myslím, ostatní z tohohle vtipu budou dávat palce dolů.
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 11:39
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
:-[] Njn, nad 190 ti pak ujede i stará Ovce, když má čipa :D
13. 11. 2020 11:57
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
jo ty stěrače mají v podstatě dieselelektrický pohon :-)
Avatar - Hammunasakra
13. 11. 2020 09:31
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
:yes: :yes:

Trochu ti dorovnávám ty :no: který ti FAKT NEVIM PROČ někdo dal :-)
Avatar - Roman Horký
13. 11. 2020 09:41
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Já vím proč, protože jezdím full hybridem a vychvaluju si to tady. Nemají mě rádí, fosiláci. Tak možná mi to plus teď třeba zase umažeš :-)
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 10:14
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ne, protože tady plácáš nesmysly, že nechápeš, proč si všichni nekoupí Priuse, a proč potřebují kombíky a že jen ten hybrid je nejlepší... škoda, že si neměl kule odpovědět v diskuzi pod C5tkou....
Avatar - Roman Horký
13. 11. 2020 10:18
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Já nenutím všem Priuse, akorát mi je divné, že všichni nepřišli ještě na to jaká to je paráda :-) Jinak ale opakuju, ať si každý koupí a provozuje auto jaké chce. Kombík - nelíbí se mi ta kastle, ale někdo ji prostě potřebuje a to mu neberu. Bohužel, většina si jen myslí, že ji potřebuje.

A co se týká té odpovědi, už jsem zde 3x narazil na to, že mi nešel uložit nový příspěvek, za to fakt nemůžu.
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 10:23
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ale bereš, minule si se tady divil, proč to lidi kupují, mám tě ocitovat ? Ne není to paráda, každé auto má své pro a proti, hybrid se hodí na poskakování po městě a okolí, když už, tak třeba nová Corolla zvládá dobře i delší trasy a má solidní dynamiku na dálnici, jenže při takové jízdě přestává být výhodná spotřeba.

Jediný hybrid o kterém bych reálně uvažoval je Mondeo HEV, protože má to dobré z hybridu a je lépe odhlučněn, než Toyoty a má lepší podvozek, nýbrž mu chybí 4x4 a naftové kombi je na delší trasy prostě lepší volba, kdy zatím ještě legálně můžeš prolétnout Německem vysokou rychlostí se slušným dojezdem. Dále lidi vozí věci, potřebují tahat přívěsy, jezdí dálky, takže proto je nafta dobrá volba. Naopak do městského auta ani já, který diesly rád, bych už naftu nebral a preferoval bych benzín.

Prius je sice zajímavé auto, ale pro většinu lidí nepoužitelné, má maličkatý kufr a i ta dynamika není oslnivá, Toyota to umí mnohem lépe.
Avatar - Roman Horký
13. 11. 2020 10:33
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Mondeo HEV jsem viděl (neslyšel!) jet po parkovišti a je to opravdu hezké. Postrádal bych ale u něj Toyoťáckou spolehlivost a taky ten digitální středový panel namísto klasických budíků pod volantem. I to je jeden z momentů, kde mi Prius poskytuje ve srovnání s klasikou nevídaný komfort při řízení. S velikostí kufru je to tak, že když chci něco většího odvézt, tak namísto Peugeotu 406 vezmu raději Prius ač nerad, protože je to moje lepší auto a nechci mu kurvit vnitřek. O tom, že se s Hybridem ala Prius nebo Corolla nedá jet dál než po městě, bych moc polemizoval. Opravdu už nemám dnes ambice se hnát v levém pruhu 300 z místa a předvádět se jakej jsem velkej chlap. Prius mi valí za 5 litrů 130cítkou a není slyšet a to mi opravdu stačí.
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 10:38
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
A jak víš, že je nespolehlivé? Nikdy jsem zatím nečetl stížnosti na jejich hybridní pohon a to už jezdí cca 5 let minimálně.

Digitální středový panel je hnus, máme Yarise, nechápu, kdo tuhle pitomost vymyslel, Mondeo HEV nemá digitální budíky, jako klasické diesly a benzíny, to je trochu fail, má to Americkou kapličku přístrojů.

S Corollou se dá jet dynamicky a na podmínky ČR to stačí, ale v Německu prostě oceníš na dlouhé trase možnost jet dynamicky i kolem 200, když je chvíli volno, na takové trase to i šetří čas. Prius jsem jel, Auris jsem jel, to je stejný pohon, že ? A ta 1.8 je už na dálnici lemra, jen akcelerace z 80 na 130 je nic moc, tam ji dá na*** i slabý nafťák a nedejbože turbobenzín.... a že ty nepotřebuješ jet rychle, opět, jsi to jen ty... 130 je fajn, ale někdy je potřeba předjet a tu dynamiku tam mít...Říkám, Corolla i Mondeo HEV jsou použitelnější i na dálnici, na dlouhé trasy preferuji naftové auto a dokud je budou vyrábět, takové auto chci doma.
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 10:51
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Fordem tam, vlakem zpátky!!!!!!!
:-[] :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]
Klidně přidám víc vykřičníků, aby to mělo větší váhu :D
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 10:53
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Pche, když už, tak zůstane zaseklej v garáži :D Takže Toyotou a Renaultem pro baterku a Fordem pak tam i zpátky ! :D
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 10:58
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Tak vem si, že bys ho měl před garáží a druhé auto v garáži. To by byl ještě větší opruz.
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 11:38
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
To jo :D Ale alespon bych se dostal k autobaterce :D
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 11:01
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
A koukám, už se tu objevil někdo, kdo nerozumí vtipům ;-)
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 11:38
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
:D :D Tak, myslim, že pro radost všem haterům musím pořídit podobné foto ! :D
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 12:17
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Dokonalé. :-[] :-[]
13. 11. 2020 10:48
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Jo ségra má dva měsíce novou ravku 2.5 hybrid. Doopravdy neskutečné svezení
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 10:49
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Tak jestli to má být "mama car", tak proč ne, to auto jako takové je fajn, ale abych ho měl jako jediné auto i na dálky, tak by mu slušel alespoň 200k diesel
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 10:53
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Strčit tam slabší diesel, to bych zrovna nepreferoval.
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 11:39
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
kdyby to melo nejakou 2,2 a krouťák "vodspodu" na dálnici by to mohlo být fajn pohodové auto.. samozrejme s šestiválcovou naftou by to bylo lepší :D
13. 11. 2020 11:17
Re: Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ale jo do města dobrý ale jinak . . . .
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 12:18
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Budeme muset udělat tu scénku, jak jsme se bavili. Mondeo bude táhnout Toyotu :D
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 13:00
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
No, já mam možnost tahat 2t, co ty? :D A co takovej Prius? :D
Avatar - JirkaVejrazka
13. 11. 2020 13:16
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Prius utahne tebe. Ale bez auta ;-)
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 13:30
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ja taky 2t, pujcim si auto od tebe. :D
Nebo 1.6t s ravkou. Pripadne vezmu hilux a odvezu 3.5t
Avatar - Ozzman
13. 11. 2020 21:49
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
:D Hlavně mi neztrať krytku tažného oka... tu jsem ztratil na MK4, když jsem tahal kamaráda :D
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 22:18
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Kdyz o tom mluvis. Přemýšlím proc tam mam tažné oko vzadu, kdyz bych nemel nikoho tahat :D.
13. 11. 2020 13:20
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
A naspäť zase opačne... ;-)
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 13:32
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Nene. Mam v manuálu ze nesmim nikoho tahat. Nechal bych ho na nádraží :-!
Avatar - _Karel_
13. 11. 2020 19:56
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
V jakým smyslu? Ironie? Nebo fakt?
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 20:03
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Vůbec netuším na co konkrétně reagujes.
Edit:uz to na pc vidím. V mobilu to vůbec nejde poznat.
13. 11. 2020 10:49
Re: Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Segra má dva měsíce ravku 2.5 hybrid. Je to doopravdy neskutečné svezeníčko
Avatar - twistedTSD
13. 11. 2020 18:08
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Protože to pro každého paráda není?
14. 11. 2020 05:21
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Horký, jak jsi zjistil a chceš dokázat, že "většina si jen myslí, že ji potřebuje"?

To, co je paráda pro tebe, nemusí tankovat ostatní lidi.
Avatar - Mikesus
14. 11. 2020 07:36
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Hlásím se do průzkumu. :-)
Několikrát měsíčně vozím tolik věcí, ze nezatahnu roletku.
A několikrát týdně to mam naskladane až po roletku. Takze nevim jak bych přežil s priusem, pokud bych nechtěl točit trasy několikrát.
13. 11. 2020 09:34
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
.... hele beru že to je jen mild.... ale i tak podle mě blbě udělaný.... to raději normální fosil s normálním manuálem a hotovo.... tenhle kočkopes podle mě nefunguje, navíc je z podstaty mnohem náchylnější na nějaký budoucí technický problém....
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 10:54
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
mildhybrid podle mého by se jako hybrid neměl označovat. je to prostě jen vylepšený start/stop. V tom případě jinak vlastně všichni, kdo mají start/stop mají hybrid ne?
Avatar - JirkaVejrazka
13. 11. 2020 12:05
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Start/stop nepotrebuje baterku, mild-hybrid ano :)
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 12:25
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ja vím. Proto říkám rozšířený start/stop. Dle mého to proste elektiefikovane auto neni, I když jednotky elektrickych kW na par jednotek vterin se zapoji do práce.
13. 11. 2020 13:32
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Tak tomu vymysli definíciu, napr. "čiastočne elektrifikované"... Hybrid to každopádne je, nikde nepíšu, aký veľký podiel na pohone musí elektromotor mať, aby sa to mohlo hybridom nazývať. O pohyb vozidla sa starajú dva druhy pohonu, tým pádom to hybrid je, nie? ;-)
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 13:36
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ano z definice je. Pro mne mild nikdy hybridem nebude, pouze start/stop systémem.
Kdyz bych mel vzit extrémní situaci. Uz hybrid je, pokud po dobu 0.1s je schopen dát vykon např 0.5kw.
Jakmile se to není schopno rozjet na elektriku, pro mne to hybrid nebude.
Avatar - Hammunasakra
13. 11. 2020 14:08
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Mělo by se to asi psát MILD hybrid = možná spíš MICRO hybrid nejspíš ULTRAWEAK hybrid
Avatar - Blue Sun
13. 11. 2020 16:42
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Většina mild hybridů by se na elektřinu i dokázala rozjet, ale není to efektivní, takže se to nepoužívá. O smysluplnosti taky pochybuji, to snížení spotřeby je minimální (nakonec to nejlíp ukazuje tenhle test). Snad jen vyhlazení mdlých rozjezdů u těch litrových motůrků by se dalo vidět jako přínos.
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 17:09
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Ale nedokáže, protoze jsou tak slabé s malou kapacitou baterky, ze to je nepoužitelné a neefektivní na ten rozjezd.
Ještě bych to pochopil u označení např 4valcove 1.6. Ale jako u 1.2?
14. 11. 2020 17:40
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Odkedy je podmienkou hybridu, že sa musí vedieť rozbehnúť na každý pohon zvlášť? Podľa teba potom hybrid jazdiaci výhradne na elektrinu, ktorý používa benzínový motor len na výrobu elektriny(schválne to takto rozpisujem, aby nedošlo k omylu), nie je hybridom, lebo sa nedokáže pohnúť len prostredníctvom benzínového motora, bez elektrického motora.
Avatar - Mikesus
16. 11. 2020 15:45
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
To jsem ale nepsal. Psal jsem, ze kdyz neni schopen se rozjet na elektřinu tak to není hybrid. Tzn, ze kdyz neumí pouzit spalovak vubec, tak to neznamená v tom vyroku vubec nic. Protoze se na elektriku rozjíždí.
13. 11. 2020 11:33
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Podílí se u mildhybridu při rozjezdu elektromotor na pohonu vozidla?
Avatar - Blue Sun
13. 11. 2020 16:43
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Podílí, pokud to výrobce tak nastaví.
Avatar - _Karel_
13. 11. 2020 12:35
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Tím spíš, když má mizivý přínos, je nesmyslem složitá "obsluha" - je to sice delší, ale zase je to horší cesta.
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 12:56
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Souhlas. Přínos nula nula nic. K tomu složitější obsluha, to se fakt vyplatí.
13. 11. 2020 11:55
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
No, ještě mnohem lepší řešení tohoto problému je do auta ten hybrid necpat, ale spolehnout se jen na jednoduchý pohon čistě benzínovým motorem, samozřejmě v kombinaci s mechanickou převodovkou :-) :yes: :yes: :yes: !
Avatar - Blue Sun
13. 11. 2020 16:44
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
Nerad ti kazím den, ale každá převodovka používaná v osobních autech je mechanická. Nebo snad znáš auto, které by mělo hydropohon?
Avatar - twistedTSD
13. 11. 2020 18:06
Re: Hybridní bizárek z Koreje....
No počkej, žádný mild nemá nastavitelnou úroveň rekuperace. Plachtění si nastavuješ pomocí pedálů, na tom není potřeba hledat nic složitého.
13. 11. 2020 08:49
Gramatika
Nic v zlom, ale v redakcii tieto clanky aj niekto kontroluje? Zakladne gramaticke hrubky ako pisanie nazvov s malymi pismenami (kia, citroen, rio...). To akoze fakt?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - kari.laz
13. 11. 2020 08:55
Kia s pohonem z Citroenu
Ideální kombinace by bylo prohodit pohonné jednotky a KIA by byla ideálním společníkem. Tak trochu si nedovedu z popisu představit, jak to celé funguje. Trochu mi to přijde jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Proč to u KIE neudělali naprosto jednoduše? Nechat klasický manuál, vykašlat se na nějaký rádobychytrý manuál, co si stejně dělá co chce (základní vlastnost manuálu je, že dělá přesně co chce řidič a ne že mu stejně bude dělat něco jiného). Plachtí to kdy chce, Start Stop s pouštěním spojky? Dle mě taky nesmysl a hlavně to může znamenat i prodlevu, To že motor nechcípá vidím spíše jako plus a klidně by mohl nechcípat vůbec, NIKDY. Ta ušetřená půl deci za to opravdu nestojí. Rekuperace za každé situace taky není asi moc ideální, když místo abych šetřil palivo tím, že tam hodím dejme tomu šestku a pustím plyn, ono to ještě přibržďuje rekuperací. Kde je pak tedy ta úspora? Nikde, celé je to o dost dražší, náchylnější, blbější, řidičsky nepřívětivěší, přitom stačilo vykašlat se na "chytrý" manuál a mít normální manuál a bez jakékoli verze hybridu, tedy i bez mildhybridu a celé by to bylo podstatně veselejší, levnější a nejspíše i o něco málo lhečí, takže by výhoda v úspoře paliva nakonec byla stejně nulová.
Citroen je dobrý, ale není to úplně můj šálek kávy, takové "holčičí" nebo "chlapečkovské" auto. Bude se líbit ženským a dětem. Ale mě do vkusu úplně nepadl, ač ošklivým ho neshledávám je relativně pěkný, ale...... PureTech je už osvědčený motor, který nejede špatně a v této třídě mě nijak neuráží a když člověk překousne jadrnější tříválec (co si budeme říkat, nějaký sametový čtyčválec by byl lepší), tak se odmění dobrými jízdními výkony i spotřebou.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Roman Horký
13. 11. 2020 09:19
Re: Kia s pohonem z Citroenu
Je to mildhybrid, takže netřeba to prožívat. Rekuperace je cca srovnatelná s dobíjením 12V aku v každém autě. Tak moc/málo může být poznat na brždění. A že mildhybrid nedokáže prakticky vůbec plachtit? Ehm, no, je to mildhybrid. A ano, opravdu to za to ušetřené deci nestojí. To pomůže jen automobilce na měřící lavici se tvářit, že to produkuje méně emisí.
Avatar - Hammunasakra
13. 11. 2020 09:30
Re: Kia s pohonem z Citroenu
:yes: :yes:
Avatar - xxc
13. 11. 2020 12:21
Re: Kia s pohonem z Citroenu
Preco by mildhybrid neplachtil? Ved sa vyhodi do neutralu a maly elektromotorcek pohana zatial motor, je to vraj efektivnejsie. Dokonca tu by to malo vyhadzovat do neutralu samo.
13. 11. 2020 09:53
pitcho
Puretech versus TGDI MHEV. My flover is beautiful.
Rozbalit vlákno
0
13. 11. 2020 11:52
To jsme to dopracovali.....
"Ještě poctivý objem 1,2 l". Kdyby to nebylo tak tragické a smutné, tak bych se i zasmál.... ;-\ :-(
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 12:21
Re: To jsme to dopracovali.....
Upřímně v tomhle s tebou souhlasím. Nemam nic proti malymu objemu, ale napsat poctivý objem 1.2l... wtf
Avatar - Blue Sun
13. 11. 2020 16:45
Re: To jsme to dopracovali.....
Ano, pod kapotu malého auta přeci patří minimálně třílitrový šestiválec, že?
Avatar - Mikesus
13. 11. 2020 17:08
Re: To jsme to dopracovali.....
To určitě ne. Ale označit to danými slovy mi přišlo dost divné
Avatar - twistedTSD
13. 11. 2020 18:49
Rio
Rio mě celkem zklamalo tím, že FL znamenal prakticky jen lepší top výbavu a složitější techniku za víc peněz. Nepochopil jsem, proč místo toho nepřišla nová generace tak jako u Hyu. Takhle je prostě o ničem.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
13. 11. 2020 23:33
Re: Rio
sucasne rio je na trhu este relativne krakto na to aby uz opat prislo v novej generacii... ved to sucasne rio je vlastne momentalne nove rio .. na dalsie nove si este teda bude treba par rokov pockat... kedze generacny cyklus obmeny je tu tych 5-6 rokov...