Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Telefony Samsung se mají stát klíčem k vozům několika značek

Chytré telefony společnosti Samsung by měly do budoucna nabídnout několik praktických vylepšení, která ocení i řidiči.
Zpět na článek
17. 1. 2021 16:05
17. 1. 2021 16:43
17. 1. 2021 16:53
17. 1. 2021 21:40
18. 1. 2021 09:42
18. 1. 2021 09:49
18. 1. 2021 10:46
18. 1. 2021 13:01
18. 1. 2021 13:32
17. 1. 2021 21:30
17. 1. 2021 22:30
18. 1. 2021 09:41
18. 1. 2021 10:12
18. 1. 2021 10:56
18. 1. 2021 12:40
18. 1. 2021 12:24
18. 1. 2021 09:51
21. 4. 2021 17:12
17. 1. 2021 16:05
Pozdě
Stejně je zajímavý jak je v tomhle automotive pozadu. Chytré domácnosti jsou s námi roky a tak základní funkce jako mobilem ovládaná klima, odemykání a sdílení klíčů jsou u aut brány jako novinka.
Rozbalit vlákno
19
17. 1. 2021 16:43
Re: Pozdě
Jedna věc je dostupnost nějaké technologie pro masy (cenově, objemem produkce, nasyceností trhu) a druhá věc je nová technologie jako hračka pro bohaté fandy. Jakože málokdo má skutečně komplexní "chytrou" domácnost, tak ne zrovna každý má takové auto. Ano, postupně, pomalu se to rozvíjí, ale jde to pomalu s domácnostmi i s auty.
Kdyžtak napiš, co všechno máš "chytrého doma". A co tvoje babička, co tvoje teta.
17. 1. 2021 16:53
Re: Pozdě
A o tom právě píšu. Jak pomalé to je. To co automobilky v současné době nabízejí není ani na úrovní nějakého starter kitu rádoby chytré domácnosti. O komplexním řešení nemůžeme mluvit snad u žádné. Možná tak Tesla. A to lidi mnohem častěji mění auta než vybavení související se smart home...
Avatar - Blue Sun
17. 1. 2021 21:40
Re: Pozdě
Když se pokazí něco na "smart" domu, je riziko minimální. Někdo ho může vykrást, maximálně něco shoří. Když se pokazí něco na "smart" autě, můžou z toho být klidně desítky mrtvých. Jestli se automobilnímu světu dá dnes něco pochválit, pak právě to, že se nežene za každou cenu do všech nesmyslných novinek.
Nehledě na to, že celé to "smart" zase tak smart není.
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 09:42
Re: Pozdě
Tak záleží co si představuješ pod pojmem "smart" auto. Já to, že maximálně na mobilu použiji otevření toho auta, popřípadě si tam navolím teplotu bufíku, následnou další vnitřní teplotu, nastavení sedaček, zrcátek a volantu, vnitřného osvětlení a podobně a to před tím, než do toho auta sednu. Určitě se mobilem nebudou ovládat jízdní funkce a to obzvláště za jízdy. Do mobilu si nahraju svůj profil a spáruji s určitým autem, které tím pak budu ovládat. Takže nevím, proč by mělo být desítky mrtvých kvůli ovládání přes telefon.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2021 09:49
Re: Pozdě
Ale smart není jen ovládání přes telefon, což by taková mocná inteligence jako ty měla vědět.
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 10:46
Re: Pozdě
Promiň, zapomněl jsem, že jsi se prohlásil inteligentnějším, než všichni zde diskutující dohromady. Ale nutno podotknout, že to skvěle maskuješ :D
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2021 13:01
Re: Pozdě
Dost trapný způsob jak se pokoušet vykroutit z vlastní blbosti, ale co jiného od tebe čekat, podřadný.
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 13:32
Re: Pozdě
"Blue Sun
15. 1. 2021 06:4900Reagovat
Re: PročMístní podřadné fosilie zkrátka neunesou, že jsem chytřejší, než oni všichni dohromady. "
Avatar - Emel
17. 1. 2021 21:30
Re: Pozdě
Vývoj v autech jde holt jinak - pomaleji - mimo jiné kvůli velkým požadavkům na testování a bezpečnost. Jo, u baráku je to taky problém, ale tam se dá ten horký brambor nějak přehazovat z výrobce na montážní firmu apod :-) .

Bylo to vidět u nástupu MP3, Bluetooth, navigací... ta navi je vyloženě do očí bijící, s cenama nezřídka přes 50.000...
17. 1. 2021 22:30
Re: Pozdě
Jasně, ta bezpečnostní hlediska chápu, ale stačí začít něčím méně rizikovým.
Ono to vypadá, že se do toho automobilkám nechce. Například sentry mode u Tesly... Mraky aut má 360° kamery, ale kdo kromě Tesly nahraje šmejda co ti odře auto na parkovišti a ujede? Kolik PHEV, nebo jiných aut s dostatečně velkou baterkou, si nechá na dálku zapnout klimu/topení nebo jen blbý ohřev oken? Nemusíme si rovnou nechávat přistavit auto před dveře (zatím :-) )

Navigace jsou pěkný příklad. Od drahých built in řešení k prakticky bezkonkurenčnímu Android auto / Apple car play. To stejné hudba...
Avatar - JirkaVejrazka
18. 1. 2021 09:19
Re: Pozdě
Jsem opravdu rad, ze se moje auto neda ovladat pres mobil. A doufam, ze to jeste chvili vydrzi.
18. 1. 2021 09:41
Re: Pozdě
Čemu by vadilo mít možnost si na dálku zapnout klimu/topení nebo nahradit zapomenuté klíče mobilem?
Avatar - JirkaVejrazka
18. 1. 2021 09:49
Re: Pozdě
Topeni/klimu si muzu zapnout tlacitkem na dalkovem ovladani (mam PHEV). Fakt nechci auto pripojene k Internetu, pokud to pujde. I kdyz pri nakupu za par let to uz asi nepujde :(
18. 1. 2021 10:12
Re: Pozdě
Tenhle pohled chápu. Ale jak říkáš, za pár let už to asi nepůjde. Pak už to bude o tom, jestli to připojení použiješ i k něčemu jinému.
18. 1. 2021 10:56
Re: Pozdě
A čeho se konkrétně bojíš? Hackerů nebo zneužití nějakých osobních dat?
Avatar - JirkaVejrazka
18. 1. 2021 11:00
Re: Pozdě
V mensi mire se bojim kradeze auta. To je otravne, ale da se to prezit. Vic se bojim, ze bude mozne ovlivnit jedouci auto. Nechci se dozit situace, kdy mi nekdo pri nocni jizde v lese vzdalene vypne svetla apod.
18. 1. 2021 12:40
Re: Pozdě
To máš pravdu. Faktem je že pohodlí možnosti ovládat auto přes telefon je zároveň i hrozba, protože ho můžeš ovládat nejen ty, ale i případný hacker. Možná si to pohodlí radši odpustím. Pozitiva nevyváží možná negativa a hrozby. Nevím k čemu by mi měla být možnost nastavit si sedačku, klimatizaci a další prvky v autě dřív než ho nastartuju.
Avatar - N6600
18. 1. 2021 12:24
Re: Pozdě
Tady vidim spis mentalni problem, nez technologie. Toyota/Lexus ma v US uz leta sluzbu Entune/Enform, ktera nabizi rozsirene funkce skrz mobil. Ale v EU to nenabizi. Netusim proc. A myslim, ze to tak chvilku jeste zustane :)
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 09:51
Re: Pozdě
Je ovládata a ovládat. Pokud půjde jen o nastavení, případně mít na svém profilu několik aut a možnost je všechny ovládat jen přepnutím v nějaké app, tak proč ne. Nastavit si zrcátka, sedačky, telotu a podobně než přijdu do auta.
Ale je pravda že už kdysi, když jsme měl 607, tak stačilo odemknout klíčem a nastavila se zrcátka a sedčka podle uložených údajů v klíči, takže když do auta šla žena s druhým klíčem, samo se jí to přenstavilo podle jejího klíče a popravdě to úplně stačilo.
17. 1. 2021 17:38
Chytrá domácnost
Jsem rád, že žijí v domácnosti, kterou ovládám já, má chytrá žena a děti tak na úrovni semi.
Do té doby, co mi funguje mozek v hlavě nevidím jediný přísnos v něčem, co se nazývá "chytrá xy"
A ten božsky klid, nic nepíská, žádná motivace, žádná aktualizace, problém kompatibility.
Jen klid a výhled do přírody.
😉
Rozbalit vlákno
3
17. 1. 2021 17:43
Re: Chytrá domácnost
Zrovna jsem si tu říkal, jak tuhle technologii v autech strašně moc potřebujeme, nemůžeme bez ní žít a auta bez toho brzy přestanou úplně fungovat!
Kdyby se automotive radši snažili vychytat ergonomický nedostatky v interiérech a kvalitu dílů, než takovýhle nesmyslný kraviny, který nikdo nepotřebuje!
18. 1. 2021 11:49
Re: Chytrá domácnost
Pokud to budu posuzovat na základě svých dosavadních zkušeností, pak chytrá domácnost je něco, co se bude líbit manželkám, ale ne nám mužům. Poslední roky pozoruji trend, kolik nám doma přibývá robotů na vysávání, umývání, leštění oken, různých jiných zařízení v domácnosti s připojením na net apod. Je to všechno strašně fajn, ale nic není úplně bezúdržbové. Takže zatímco moje manželka je spokojená, že přijde domů a má uklizeno, zatopeno, vyhřátý bazén atd., mně s každým podobným zařízením přibývá povinnost běžného servisu, který ona prostě nezvládne. :-(

A přiznám se, že už je toho fakt moc. Každý týden mám co dělat. Za posledních pět let mně přibyla práce, kterou jsem dříve dělat nemusel. Přitom si nemyslím, že máme chytrou domácnost, jen takový předstupeň, bez kterého jsme se ještě nedávno obešli. :'-(
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2021 13:03
Re: Chytrá domácnost
Jo, přesně tomu se s úspěchem vyhýbám. Vrcholem automatizace je automatická pračka. Osud těch různých robotů vidím u bráškovo rodiny. První rok nadšení, pak starosti, a pak odložení a zapomnění. A jen další drahý krám, na který se někde práší.
17. 1. 2021 20:42
Chytré všechno .
Ty doby , kdy jsme s několika rezatými klíči a kladivem opravovali auto jsou pryč . Stejně tak výbava aut je jinde a bude jinde . Základem je , aby to fungovalo a ono to kupodivu funguje . A zatímco já - hračička - jsem nadšený , manželce je to úplně jedno . Stejně asi jako většině populace .
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
17. 1. 2021 21:37
Re: Chytré všechno .
Dovolím si říci: "ty doby jsou naštěstí dávno pryč".
21. 4. 2021 17:12
Ivankaaa
Otevírat auto telefon? Tak to teda fakt nechci. Co když se mi tam někdo dostane? A nebo třeba někde nechám svůj kryt od https://www.finecase.cz ve kterém mám uložené i údaje k platební kartě a jsem úplně nahraná. Nezaplatím si ani pokutu a ještě bych se měla bát o to, jestli se do auta vůbec dostanu? To zase vymýšlely nějaké duté mozky že?
Rozbalit vlákno
0