Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Telefony Samsung se mají stát klíčem k vozům několika značek

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 1. 2021 • 07:15
26
27
Zobrazit náhledy (26)
Apple Digital Key Apple Digital Key Apple Digital Key Apple Digital Key Apple Digital Key Apple Digital Key BMW M440i BMW 430i BMW 430i BMW 430i BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive BMW X6 M50i xDrive

Chytré telefony společnosti Samsung by měly do budoucna nabídnout několik praktických vylepšení, která ocení i řidiči.

Samsung během nedávné konference „Galaxy Unpacked“ představil několik nových funkcí pro své mobilní telefony, které cílí především na automobilový sektor. Na co se tedy my motoristé můžeme do budoucna těšit?

Jednou z vítaných novinek je rozšíření funkcionality SmartThings pro automobily. Majitelé kompatibilních vozů tak budou schopni prostřednictvím telefonu dálkově nastartovat motor nebo upravovat ventilační systém. Samsung a Google navíc rozšiřují funkcionalitu systému Android Auto, jehož prostřednictvím by mělo být možné ovládat na dálku chytrou domácnost.

video

Podle dostupných informací by tak měla být k dispozici například funkce „Coming Home,“ která při příjezdu k domovu automaticky upraví nastavení topení, rozsvítí světla nebo otevře vrata garáže. Samozřejmě za předpokladu, že je tato elektronika připojená k chytré domácnosti. V nabídce je však i dálková aktivace myčky nádobí nebo robotického vysavače.

Zřejmě nejočekávanější novinkou však budou tzv. digitální klíče, pracující s ultra-wideband technologií, která umožní komunikaci mezi automobilem a mobilním telefonem. Mobilní telefon tak poslouží jako klíč a automobil by se měl odemknout již v momentě, kdy se k němu se svým telefonem přiblížíte.

Bohužel nám chybí bližší informace o detailech této technologie, s největší pravděpodobností však opět půjde sdílet přístup k automobilu mezi více telefony, například v rámci domácnosti. Samsung ovšem dodal, že prozatím na zpřístupnění této funkcionality spolupracuje pouze s automobilkami Audi, BMW, Ford a Genesis.

Automobilka BMW přitom již před časem oznámila spolupráci s konkurenčním Apple. Díky technologii NFC je tak možné odemknout některé moderní automobily značky BMW jen přiložením iPhone ke klice vozu.

To je ovšem pro Samsung zbytečný krok navíc, který chce uživatelům se svou technologií ušetřit. Apple ovšem nechce zůstat pozadu a již dříve kalifornský gigant oznámil, že pracuje na nové technologii digitálních klíčů. Její představení se přitom očekává v průběhu tohoto roku.

Související články

Témata
21. 4. 2021 17:12
Ivankaaa
Otevírat auto telefon? Tak to teda fakt nechci. Co když se mi tam někdo dostane? A nebo třeba někde nechám svůj kryt od https://www.finecase.cz ve kterém mám uložené i údaje k platební kartě a jsem úplně nahraná. Nezaplatím si ani pokutu a ještě bych se měla bát o to, jestli se do auta vůbec dostanu? To zase vymýšlely nějaké duté mozky že?
Avatar - kari.laz
18. 1. 2021 13:32
Re: Pozdě
"Blue Sun
15. 1. 2021 06:4900Reagovat
Re: PročMístní podřadné fosilie zkrátka neunesou, že jsem chytřejší, než oni všichni dohromady. "
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2021 13:03
Re: Chytrá domácnost
Jo, přesně tomu se s úspěchem vyhýbám. Vrcholem automatizace je automatická pračka. Osud těch různých robotů vidím u bráškovo rodiny. První rok nadšení, pak starosti, a pak odložení a zapomnění. A jen další drahý krám, na který se někde práší.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2021 13:01
Re: Pozdě
Dost trapný způsob jak se pokoušet vykroutit z vlastní blbosti, ale co jiného od tebe čekat, podřadný.
18. 1. 2021 12:40
Re: Pozdě
To máš pravdu. Faktem je že pohodlí možnosti ovládat auto přes telefon je zároveň i hrozba, protože ho můžeš ovládat nejen ty, ale i případný hacker. Možná si to pohodlí radši odpustím. Pozitiva nevyváží možná negativa a hrozby. Nevím k čemu by mi měla být možnost nastavit si sedačku, klimatizaci a další prvky v autě dřív než ho nastartuju.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud