Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Škoda Octavia iV – Po kabelu bez přetvářky

I když je plug-in hybridní Octavia iV technicky téměř shodná s „er-esem“, na rozdíl od sourozeneckého pseudosportovce si na nic nehraje. Takový přístup je mi podstatně milejší.
Zpět na článek
Avatar - JirkaVejrazka
27. 1. 2021 09:17
Re: nechci dobíjet
U hybridu te start-stop vubec netrapi, protoze se rozjizdis na elektriku a spalovak se pripoji pozdeji. U PHEV to plati tuplem.

PHEV neni elektromobil.
Avatar - Jaros71
27. 1. 2021 00:23
nechci dobíjet
Tohle auto je omyl..jako všechno na baterky ! :no:
Hlavně cena - strašná a velikost - Octavie jako elektromobil je prostě blbost.
Hybrid či nehybrid , je to špatně.. a ten interier bez tlačítek? :-O :no: :no:
Start stop bez tlačítka??? :no:
Fuj...
Avatar - JirkaVejrazka
26. 1. 2021 19:50
Re: Konkurent Corolly
Rozumim, dik. V tomhle "novem" systemu bohuzel vubec neni poznat, na koho reagujes :(
Avatar - lamal
26. 1. 2021 19:46
Re: Konkurent Corolly
my sme si to uz vysvetlili, ale on tu zrovnava maly komplikovany turbo motor s atmosferou v zmysle, ze to male turbo je predsa potencialne lepsie na takuto aplikaciu, co je hlupe...

s tym co pises suhlasim, napr ja by som s tym tiez jazdil tak aby to na studeno nedostaval, ale ludi ktori sa chovaju k technike ohladuplne ako ja je asi pomenej... aj tak mi to nepride dobre riesenie, viac ich zaujimaju tabulky ako zivotnost ... lenze zivotnost = ekologia v tom je to pokrytecke... pre nich je dolezita tabulka a zivenie servisu, pripadne nakup noveho vozidla a nie skutocny ekologicky vyznam tj. aby raz vyrobene auto sluzilo co najdlhsie a spotrebovalo pri tom co najmenej dielov a financii
Avatar - JirkaVejrazka
26. 1. 2021 19:24
Re: Konkurent Corolly
Za cca 26 mesicu pouzivani PHEV a 50 tisic najetych kilometru se mi stalo presne dvakrat, ze musel spalovak nastartovat do vysokych otacek "za studena". Pocitam se za normalniho ridice. Ani klobouk, ani zavodnik.
Pri porovnani s beznym spalovakem, kteremu se to muze klidne stavat kazde zimni rano, pokud ridic musi po nastartovani vyrazit do kopce, to myslim neni spatne skore.
26. 1. 2021 18:24
Re: Průšvih!
Aha já jsem si to předtím přečetl v rychlosti a přečetl jsem si to samozřejmě špatně, takže teprve teď jsem to pochopil - takže teď máš Octu v LK výbavě vyfasovanou někdy před 3 lety a tam byla sleva těch 37 %. Ale jaká se dává sleva na novej model se dozvíme za půl roku :-). No určitě dej pak vědět, až bude pod nějakým článkem příležitost :-)

Bílá barva určitě nevadí, Ernesto níže bude v bazaru určitě rád i za tu :-)
Avatar - lamal
26. 1. 2021 17:55
Re: Konkurent Corolly
TVL a kedy sa stihne ohriat ked sa neohreje po starte a pak dostane na studeno max otacky ? A popis co je extremne rychlo ? Pokial ma vysoku ucinnost co by moderny motor mat mohol, tak sa extremne rychlo asi ohrievat nebude. Motor v mojom aute ma 2l a voda ma v zime 65 stupnov po cca 2-3km.
26. 1. 2021 17:46
Re: Průšvih!
Tak zapomněl jsem napsat, že barva je jen bílá ;-\
26. 1. 2021 16:21
Re: Průšvih!
V CarNextu bude veselo :-D Díky za info..
26. 1. 2021 16:05
Re: náhled do budosnosti
Dvojka te opravdu trapit nebude.

Baterie budou mit tolik cyklu, ze prezijou auto x-krat...
Za jak dlouho najedes 1.000.000km.
A milion mil???

https://www.bloomberg.com/…our-electric-car

https://www.cnbc.com/…ile-battery.html
26. 1. 2021 15:42
Re: Průšvih!
To je konkrétně moje auto, které platím 1% navýšení k příjmu. A nabývací fakturu mám kopii u dokladů od auta. Takže to sedí. No a pokud bude nová Octa fakt za 6 měsíců, tak nájezdy naší flotily budou 50-70 tis km.... Tak v září u LeasePlanu v baziši ;-)
26. 1. 2021 15:29
Re: Průšvih!
No však to není moc.. Já kdysi poptával OL u Arvalu a z nabídky šlo spočítat, že měli slevy na ten konkrétní vůz 25 %.. a to mají ve flotile přes 15 tis. aut :-D Takže buď máte hodně dobrý podmínky, nebo jsem to špatně pochopil :-D

Jinak tahle cena je teda průměr? Určitě mě spíš zajímá ta oktávka, u novinky asi bude sleva nižší.. ale kdyby byla alespoň těch 20 - 25 %, bylo by to fajn..

Jinak je mi jasný, že prodejci OL prodávaj vrácený auto skoro za nákupku, ale upřímně kdo by to dělal jinak.. jednotlivec prostě na slevu nedosáhne, takže i nákup ojetiny od leasingovky se vyplatí oběma stranám, bohužel.. A teď je taková poptávka po mladých ojetinách, že i po těch vozech prodávaných za nákupku se mnohdy jen zapráší :-(
26. 1. 2021 14:45
Re: Průšvih!
Je to tak, nekecám. Ale je fakt, že se kupuje cca 30-40 Škodovek různých typů. Až uvidím kolik stojí octavia napíšu, Dodávka je ale cca 5-6 měsíců, prý nestihá výroba. Tak uvidíme. A perlička na závěr- když se človek ze srandy podívá na ceny prodávajících operáků, tak jsou občas vyšší, než náš nákup. Takže leasingovka fakt na prodeji neprodělá!
Avatar - Emel
26. 1. 2021 13:35
Re: náhled do budosnosti
Vidím potenciálně tři problémy:
1) Efektivita nabíjení a následně vracení do sítě
2) Čerpání cyklů baterie
3) Softwarové řešení toho celého

Jednička je holt asi vlastnost, trojku snad má ta služba částečně (v malém) vyřešenou... asi by mě trošku trápila ta dvojka.
26. 1. 2021 13:26
Re: Průšvih!
No tak zase 10 - 12 % mi zase přijde směšně nízkých.. tím spíš, když to auto tak mezigeneračně zdražili tzn. prostor pro slevy je asi obrovský..

Však kolem 10 % na internetu vidím skladovky pro koncové zákazníky.. Já čekal slevy kolem 25 %, takže upřímně jak těch 37 % tak těch 10-12 % jsou trochu mimo moje chápání:-)

Každopádně s 10 % slevou si to můžou nechat, za stejnou cenu je v pohodě Passat, na který jsou slevy v trochu jiných sférách..
26. 1. 2021 13:08
Re: náhled do budosnosti
Už to tu píšu nějaký čas.
Ty dva trendy jsou jako nůžky teď.

Ale v budoucnu můžou EV naopak stabilizovat.
Většina EV nebude nabíjet ve špičkách. A naopak můžou ve špičce dodávat...
https://www.edfenergy.com/…ars/vehicle-grid
Flexibilní tarify už na severu Evropy existují.

Bohužel, u nás to s digitalizací a novými technologiemi vypadá...
https://www.novinky.cz/…im-v-eu-40333276
Bídně.
Avatar - Emel
26. 1. 2021 13:01
Re: Průšvih!
No... přijde mi to nepravděpodobné, signály co mám já mluví spíš o tom, že je problém dostat se i na dříve běžných 10-12%... ale je fakt, že to nejsou žádné velké fleety.
26. 1. 2021 12:37
Re: Konkurent Corolly
No ale 1,4 TSi jsou přece schválně konstruovaný tak aby se extrémně rychle dostali na provozní teplotu. Takže jsou určitě vhodnější než klasický velkoobjemový motor s pomalým ohříváním.
26. 1. 2021 11:40
Re: Průšvih!
37 % sleva? Jako vážně? Tak to jsem nečekal.. No kdo umí, umí :-)

Firma, pro kterou dělám, má rozpočet 650 000 a bohužel i po fleetových slevách to prý stačí tak max. na 1.5 TSI s manuálem.. jako ty ženský v tomhle prostě neumí chodit a neumí vyjednávat, naopak se chvástají, jaké supr podmínky vyjednaly, je to naprostá tragédie.. a v ostatních firmách, kde jsem byl a kde to svěřili ženským, to bylo to samé... Já byl přesvědčený, že těch 650 tis. musí na 2.0 TDI s DSG stačit, takže díky za potvrzení, že tomu tak je..
Avatar - Mikesus
26. 1. 2021 10:47
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
No právě. Jezdit po meste dieselem je blbost. A kdyz tam trávím většinu času tak ten galaxy nema nic zatím.
Avatar - Emel
26. 1. 2021 10:46
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Není to pravda. V Německu už taky pořídíš na operák levněji Zoe než Polo, díky dotacím samozřejmě.
Avatar - Emel
26. 1. 2021 10:45
Re: náhled do budosnosti
Jeřáby jsou jen taková perlička
https://zpravy.aktualne.cz/…abd0cc47ab5f122/

Jde o to nepodcenit ta velká čísla. Ty dva trendy jsou jako nůžky - nárůst elektromobility a omezování tvrdých zdrojů energie. Vem si, že druhý nejvyšší podíl elektromobilů je v Nizozemí, něco přes 5%. Co až to bude 50? Co až to bude 10% v Německu (což se současnou dotační politikou nemusí trvat tak dlouho)? Kolik těch paroplynovek se už aspoň řeší povolení, aby byly třeba za pět let hotové?

No nic, to je jen takové mudrování... nemám pocit, že by to měl někdo pod kontrolou... ale třeba jsem jen pesimista.
Avatar - speedfred
26. 1. 2021 10:40
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Tak to si asi zle pochopil, auto je to veľmi dobré ale mne chýba už využitie pre neho a jedine čo by ma udržalo tak je slusný výkon.
Po meste jazdiť na elektro by tiež nebolo zlé.
Ja si nikdy nekupujem to isté auto 2x.
Avatar - Mikesus
26. 1. 2021 10:36
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Nebo máš o člena rodiny navic :-!
Avatar - Mikesus
26. 1. 2021 10:31
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
To by bylo hodně zajimave. Kdyz ani ty už bys do nej nesel znovu, tak opravdu nemá smysl o něm uvažovat. Ještě uvidím ten hybrid
Avatar - Mikesus
26. 1. 2021 10:30
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
To vůbec nic neznamená, protoze Ford neumi udělat motor bez SaS a inteligentního dobíjení tak je jedno jak často se jezdi.
26. 1. 2021 09:53
Re: Průšvih!
Hmmm, firemní lůza, tak jo, ale víte co, furt lepší je jezdit Octavii než chodit pěšky. A o zbytku vašich urážek se dá napsat jen to, že to ukazujete co jste za osla vy, ne ti, co s těmi auty jezdí! Nemá na výplatní pásce kilo :-) ... no vy to opravdu nebudete ani náhodou, spíše bych řekl, že tomu bude naopak, proto ten jed od vás, frustráte!
26. 1. 2021 09:49
Re: Průšvih!
tak faktura "před slevou" byla 864 tisíc, a "po slevě" 547 tis. Na rovinu, domu bych si to nekoupil, ale jezdí se v tom dobře. Je to TDi DSG 110 kW, velké, pohodlné... jen ve srovnání s předchozími Octaviemi-měl jsem všechny, od té první v roce 1997 ten interiér je až příliš obyčejný. Horší věci.... tak já bych radší tlačítka, než Lauru, už nyní mne sejří, když hledám v telefonním seznamu konktakt, bo častokrát na hlasový povel nerozumí! A koho baví poslouchat " váš povel nomohu prosvést, opakujte ho" či jak to na mne kecá...
Avatar - kari.laz
26. 1. 2021 09:12
Re: Rozpaky
Pokud by mu nevadilo, že se v tom unudí k smrti po první jízdě, tak by asi měl šanci, že to bude fungovat bez problémů.
Avatar - speedfred
26. 1. 2021 08:59
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Do Galaxy by mohli mrsknúť hybrid z Explorera :-[] :-[] a to by som išiel do neho znova.
26. 1. 2021 08:11
Re: náhled do budosnosti
Ne, jeraby skutecne ne.
Kam na to chodis? :-)

https://www.globalcitizen.org/…-climate-change/

Tady je neco na vykryvani spicek. ;-)

A ani ta plynovka nejde lousknutim prstu, natoz jaderka, to je pravda.
26. 1. 2021 07:59
Re: Průšvih!
Další který potvrzuje, že Škoda a celkově koncern je značka pro firemní lůzu, která jezdí v autech vysoko nad jejich vlastní hodnotou. Což je dané zejména nesmyslnou daňovou politikou vůči operákům.

Operáky, operáky... autíčka na univerzálních gumách. Nedávno jsem tu četl komentář od borce, který si myslí že člověk s autem na operák za 1.5 milionů je střední management. Asi ok - když vám firma tak říká....

Peklo automobility - firemní lopaty se navzájem odlišují podle stupně výbavy a modelu, který jim firma pořídila a na výplatní pásce nemají ani kilo. Tohle je skutečný důvod, proč stojí moderní auta za ***. Protože je poptávají řidiči, kteří stojí za prd. Soukromé vlastnictví automobilu pořád zaručuje naprosto jiný přístup a požadavky. A také jiný tlak na výrobce. Zároveň to dává odpověď na otázku, proč je reálná životnost moderních škodovek 150 tisíc km. Prostě kousek nad operákové kilometry a dost.

Jezdit škodovkou a spoustou je díky tomu ostuda. Člověk prostě nechce vypadat jako někdo, komu auto koupila firma, ale výplatu má ubohou.
Avatar - Ozzman
26. 1. 2021 07:49
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Tobě se to nestane, jezdíš denně :D
Avatar - Blue Sun
26. 1. 2021 07:36
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Nizozemí mělo vysoké daně na auta vždycky. To byl ráj malých aut. A že by se současná situace nějak projevila na prodejích aut? Ne, prodává se pořád stejně jako dřív, stále stejných plusminus čtyřistadvacet tisíc aut. Jednou o pár kusů více, jindy méně, ale stále kolem téhle hodnoty.
A Češi? Těch ubrečených nespokojenců bude stejně málo jako jich je dosud. Protože jim to (opět) bude jedno, čím pojedou. To jen ty si myslíš, že všichni jsou stejně fanaticky zaslepení do spalovacích motorů. Ne, nejsou.
Hele, na rovinu, s tebou se rozumně diskutovat nedá, jsi jak tupě zaslepený okamůrovec. Tebe relevantní argumenty nezajímají, máš jen svůj svět a své jediné přesvědčení.
Avatar - Mikesus
26. 1. 2021 07:33
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Nejméně spolehlivej motor na krátké trasy.
Nichorsiho uz by tam byt nemohlo. A ještě řešit, ze to ani nenastartuje.
Avatar - Ozzman
26. 1. 2021 06:47
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
No, tak si trochu rádo přihne no, to je toho! :D Hele ale teď mi naskočilo na odometru 100 tisíc km a spotřeba se umoudřuje, jsem s tím schopný klidným tempem jezdit kolem 6 na sto, to je skoro o litr méně, než když jsem ho kupoval. Asi se zajíždí :D
Avatar - Ozzman
26. 1. 2021 06:45
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Jak nemá motor? :D Ze všech konkurentů ma ten jedinej správnej motor - TDCi! :D
Avatar - Mikesus
26. 1. 2021 04:52
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
U galaxy visi otaznik. Nema motor, který bych si vybral. Měli by přijít s hybridem, tak by mohl do seznamu naskočit taktéž.
26. 1. 2021 00:51
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
No, jen počkej až třeba Češi masově zjistí, že už si další spalovací auto třeba nebudou moci kvůli EU dovolit. To bude hukot! :-O :-)
P.S. Norsko už dávno není v EU jediný odstrašující případ. Co třeba takové Nizozemí?! :-O :no: A hlavně - EU teď ze všech sil bojuje o to, aby postupně podobné automobilové pouště vytvořila ve všech zemích, kam její progesivisticko-levičácká chapadla dosáhnou! :-O :-O :-O :-( :-( :-( :no: :no: :no:
26. 1. 2021 00:49
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Tak třeba v Itálii je to naprosto masově rozšířený pohon! :-)
Avatar - Emel
25. 1. 2021 23:14
Re: náhled do budosnosti
Blackoutu jistě předcházet lze... ale zase ne ze dne na den, novou jadernou elektrárnu lusknutím prstu nepostavíš a při předpokládaném růstu spotřeby potřebuješ nějakou schopnost vykrývat nárazy a špičky, kterou ti zřejmě obnovitelné zdroje poskytnout nedokážou... a současné způsoby akumulace energie taky ne (zvednout jeřábem kus betonu zní zajímavě, ale intuitivně si myslím, že to bude spíš takový "plivanec" - když si vezmeš, že Dlouhé stráně mají 2,5M tun vody zvednutých do výšky 500m). Ale určitě se dají vymyslet i další variace na téma energie uložená v gravitaci.
25. 1. 2021 22:45
Re: náhled do budosnosti
Skoro black-out asi neslo nezaznamenat, jelikoz byl hromadne publikovan stastnymi odpurci vseho zeleneho.

Black-outu lze predchazet vice zpusoby.
A sympatictejsi nez odstrihavani je mi trzni regulace.

Jinak my se budeme muset spolehat jeste dlouhou dobu na jadro...
25. 1. 2021 22:39
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
LPG je okrajová záležitost a vždycky bude... vzniká při rafinování ropy jako vedlejší produkt a proto ho není dost, aby ho používalo víc než pár nadšenců.
Avatar - Emel
25. 1. 2021 22:36
Re: náhled do budosnosti
Jo, to je celý výstřel naslepo.

Nevím, jestli jsi zaznamenal informaci, že se Evropa začátkem roku tak tak vyhnula většímu blackoutu, víceméně v důsledku rozvoje obnovitelných zdrojů na úkor "spolehlivých". Německo navrhlo zákon, podle kterého by mělo být možné EV auta od nabíječky z důvodu přetížení sítě odstřihnout... nicméně po poměrně bouřlivé reakci veřejnosti ho zase stáhlo. A ve Švýcarsku se staví "baterie" ve formě jeřábů zvedajících betonové bloky. Jsou problémy, určitě se objeví i nová řešení.

Kam se posune ČR... rád bych věřil, že "bude líp" a za 10 let už nebude průměrný věk aut 15 let... ale minimálně na těch prvních 5 to vidím tak, že budou auta méně dostupná a průměrný věk poroste.
Avatar - _Karel_
25. 1. 2021 22:26
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
A Galaxy? Tam 3 sedačky nevejdou?
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 22:21
Re: Rozpaky
Takže silou vůle udržuješ naživu nějaký osmdesátkový pravěký stroj? :-D
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 22:19
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Jenže jediný takovýhle trh, který popisuješ, je Norsko. Tam skutečně ceny EV klesly níže než ceny spalovacích aut. Všude jinde jsou stále vyšší a přesto je lidi kupují a chtějí.
Tvoje vysvětlení má víc děr než žebrácký kabát, ale důvody ti vysvětlovat nemusím. Víš je moc dobře, jenže si je neumíš připustit, protože nedokážeš uznat, že drtivé většině populace je tvůj pohled na "správný automobilismus" totálně u prĐele. A ty lži o poklesu ceny už by sis taky mohl odpustit, není to hodno dospělého člověka.
25. 1. 2021 22:13
Re: náhled do budosnosti
Dal jsem odkaz. Je to jen priklad.

Byla to reakce na to, ze nekdo posuzuje moznosti nabijeni za deset let podle dnesniho stavu.
To je zasadni omyl.

A ke vsemu ani dnes nemusi majitel EV nabijet denne.

Jeste citace:
"a teď se zamyslete, co bude za deset let, když budou všechny nové auta pouze hybridy nebo elektrické...."
Tahle myslenka byla proste velmi nedotazena.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 22:05
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
tak ono těch aut, kam se dají pohodlně 3 velké sedačky není, bohužel MPV vymizela. Jo ještě pořád se mi líbí Pacifica. Ale tam je problém hlavně kvalita u chrysleru, takže to zůstane jen u líbí. Francouzské nekvality také nechci, s těmi jsme si užili dost. Takže moc výběru zatím nemám. Když mi něco nadhodíte dalšího, bránit se nebudu :-)
25. 1. 2021 22:03
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
A já ti rád odpovím - EV se prodávají hlavně ve státech, jejichž automobilový trh je více či méně znásilněný (daněmi, výhodami pro EV apod.). Ve férové tržní soutěži je EV zcela nekonkurenceschopný (resp. si je kupuje jen pár technologických nadšenců - nic proti tomu). Kdo by si taky dobrovolně kupoval produkt, jehož užitná hodnota a uživatelská přívětivost je násobně menší, zatímco cena cca 2x vyšší, a který je navíc většinou také zcela řidičsky neuspokojivý? (nemluvě o brutálním poklesu zůstatkové ceny kvůli postupně degradujícím drahým bateriím). :-O
Avatar - _Karel_
25. 1. 2021 22:02
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Tak to je slušnej skok, z Corolly do Exploreru :yes: :-)
Avatar - Emel
25. 1. 2021 21:53
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Mazda měla vejfuky taky docela čistý... vzhledem k tomu, že z výfuku lítaly za příznivých okolností půlmetrový plameny a výjezd z podzemního parkoviště pod plynem připomínal únik X-Wingu z vybuchují mateřské vesmírné lodi (co do rychlosti i audiovizuálních efektů)...
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 21:47
Re: Rozpaky
Chapu :) Ale vazne, podivej se nekdy, jak je to konstrukcne udelane.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:46
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Ne, LPG je naprostá kravina. Kdyby dával smysl, výrobci aut by se na něj soustředili namísto CNG nebo jiných variant. LPG měl jedinou výhodu, byl levný. Klasická sockařská varianta, hlavně to nejlevnější. Pak už jen balík nevýhod, počínaje výrobou, distribucí, přestavbou aut...
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:42
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Žádné spalování není čisté, nic si nenalhávej. A ta "čistota" v měřicícm cyklu je vykoupená extrémní složitostí motorů a nutností dalších drahých součástí, které se o tu "čistotu" starají. Katalyzátory, SCR (dnes už dvojité), filtry částic... a to všechno samozřejmě obsahuje různé chemické sloučeniny.
A pak je tu povolené překračování norem v reálném provozu, takže ten čistý motor najednou má emise násobně vyšší. Kdyby se tenhle faktor zrušil, spalováky s Euro 6d jsou mrtvé, protože neprojde ani jeden. Takže čistota? Jen spousta lží.
A mimochodem, kdo tedy kupuje všechna ta elektrická auta, když je zákazníci nechtějí? Pořád jsi na to nedokázal odpovědět a už se tě ptám... no snad posté.
25. 1. 2021 21:41
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Koncern to ještě prostě neumí. Hele Sup iV mi na 10,1kwh využitelných najel minimálně 23km a v teplotách kolem nuly 30. 45e má využitelnejch 21, je podstatně větší a těžší a pod 45 jsem se nedostal a běžně to dává 60. Je tam prostě znát víc zkušeností a je to lépe nastavený. A pak taky technika, aktivní lamely masky znamenají, že teplota oleje ani v -5 stupních po 30km jízdy okresek na baterky neklesne pod cca 65 stupňů. A zahřeje se to na 90 snad za 2-3km jízdy.
PHEV má smysl do tědlech drahejch a těžkejch kraksen, do auta velikosti oktávky v tom moc smysl nevidím.
Avatar - Emel
25. 1. 2021 21:38
Re: náhled do budosnosti
Nojo... ty průměry jsou ale trošku nebezpečný, ono se do nich lecos schová.
25. 1. 2021 21:37
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Z mýho euro 2 SL600 jsem sundal vejfuky a vevnitř byly úplně čistý. Žádný zakouřený černý přímovstřikový roury. Jako o spotřebě bych úplně nemluvil, ale třeba katy se zahřejvaj neuvěřitelně rychle, asi tak jako celý auto..:-)
25. 1. 2021 21:37
Re: Rozpaky
Jakoby jsi řekl vegetariánovi, ať si koupí tatarák :D
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:37
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Ten Superb je prostě daný nastavením auta na nízké celkové emise, což by zase u takhle řízené koncepce nemuselo být. Popisuju to níže, o co mi jde. Hlavně odstranit hluk a přímé emise z osídlených oblastí, to by měl být cíl.
25. 1. 2021 21:36
Re: Rozpaky
Tak to mě těší, že svými znalostmi spadám i do pozdějších let :D
25. 1. 2021 21:33
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Pokud ta emisní norma nelikviduje možnost prodeje ultračistých spalovacích motorů, tak je ještě snesitelná a realistická. Nesmí být ale tak přestřelená, že výrobu moderních spalováků nepřímo likviduje, protože EV je z ekologického i ekonomického hlediska naprosto nesmyslná a slepá větev vývoje, která se rozrůstá jen v důsledku brutálního legislativního a ekonomického násilí EU politiků a regulátorů, nikoliv poptávky zákazníků! :no:
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:33
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Jasně, já spíš myslel na systémově řízené využití, tedy pokud není baterie úplně vybitá, tak v podstatě vynucené. Na základě dat z GPS a systému rozpoznávání značek, například. U PHEV by ten elektromotor zvládl i akceleraci na výjezdu, takže by hluku byli ušetřeni i lidé bydlící na okraji obcí nebo třeba na křižovatkách a kruhových objezdech. Reálná zkušenost - kruháč se dvěma výjezd do kopce, kdejaký dement v olítaném BMW to osolí naplno, aby ukázal, jaký je frajer... tohle by odpadlo.
25. 1. 2021 21:31
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Ale samozřejmě, že já taky proti starším benzínovým autům od dejme tomu EU 2 (již řízený katalyzátor) nic nemám. A nemám vůbec nic (naopak je miluju) ani proti yongtimerům, protože ty najednou jen zlomeček km proti moderním autům a jejich majitelé je většinou mají v perfektním stavu. :-)
25. 1. 2021 21:28
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Umrtvit by ho chtěli jen bruselští ekoteroristé, jinak právě LPG dává z alternativních pohonů zdaleka největší smysl!
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 21:28
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Tady je zvědavců :-[]
No aktuálně se na seznamu pracuje. Zatím je tam Explorer a Highlander. Případně ještě Rav4 PHEV, ale ta je zatím spíš jen do počtu. Už pomalu domlouvám předváděčky, tak podle toho se rozhodnu a budu hledat ještě další možnosti.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 21:25
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
"v obci jet na elektřinu, mimo obec klidně ať pracuje spalovací motor" - ono to tak nejak funguje u hybridu i dnes, alespon u tech mensich vesnic, co jsou na hlavnich tazich a musis tam zpomalit. Brzdis z cca devadesatky na padesat (chvili predpokladejme, ze jezdis vicemene podle predpisu -> dobjie se ti baterka. Tu pak vyuzijes v obci na ciste elektrickou jizdu. A kdyz zacnes zrychlovat, tak se zase pripoji spalovak.

Neni to tak vzdy a vsude, ale u jizdy s hybridem je to celkem bezny scenar.
25. 1. 2021 21:25
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
čoudící vraky jo, ale nevidím důvod, proč by nemohl dále jezdit ultračistej nepřímovstřikovej benzín s euro 4, kterej měl navíc zvuk...
25. 1. 2021 21:22
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Tohle třeba tomu úplně prvnímu Supu moc nešlo. Update z léta to zlepšil, ale ne o moc. A hlavně pořád to bylo schopný ubírat energii z baterii na dálnici. To X5 vůbec nedělá. Na trase 160km (20 město, 90 dálnice a zbytek okresky) to dá celý město na baterky, na dálnici reálně pár km přibude (ale je to mým bržděním, ne aktivním dobíjením) a okresky to dá skoro celý na baterky. Každopádně i bez nastavení cíle do navigace a nebo režimu adaptiv to v obcích vždy přepíná na elektro. Pokud to teda manuálne nedonutíš nastartovat (manuálním zařazením rychlosti třeba..).
Já to mám zatím tak, že mám přesnou polovnu kilometrů na baterky. Ale bavit se o něčem co spotřebovává cca 30-50kWh na 100km a nebo 10-12l naturalu jako o ekologickým autě to je teda s otázkou. Každopádně mi vychází celkový náklady na kilometr kolem 2-2,4kč, tedy obdobě 7,5-8l. 30d jezdila tak kolem 10. V té spotřebě elektro jsou i předehřevy ze sítě a to s tím teda zacloumám auto na eketřinu topí fakt perfektně a určitě porovnatelně jako zahřátej spalovák. Znamená to ale podle mýho něco jako 5+kWh na hodinu jízdy. Třeba TMX takovejdle teplotní komfort určitě neuměla.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 21:21
Re: Rozpaky
Kup si hybrid od Toyoty ;-). Je vyrazne jednodussi a spolehlivejsi nez bezny spalovak.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:18
Re: Rozpaky
Z jaké doby je to tvé auto? Já jen, že o vytrácení jednoduchosti a spolehlivosti se mluví od poloviny devadesátých let, kdy přišla Felicie se vstřikováním a řídicí jednotkou.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:16
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
CNG mají za poloviční cenu, ne? Nevím jak LPG, protože to je z hlediska budoucího vývoje mrtvý pohon.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:15
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Zajímavé, přísná emisní norma na spalovací motory ti nevadí, ačkoli je to omezování stanovené tou nenáviděnou EU, proti které tak hloupě bojuješ. Ale jak se jen náznakem objeví elektro, tak je to špatné a to se nesmí.
Akorát tvůj nápad by znepřístupnil auta většině lidí stejně jako jakákoli novější norma.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:12
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
S moderními palubními systémy by navíc šlo krásně řídit i přepínání pohonu - v obci jet na elektřinu, mimo obec klidně ať pracuje spalovací motor. Sníží se hlučnost v obcích, sníží se přímé emise v obcích vyfukované pod nos lidem na chodnících. A zároveň zůstane zachovaný dostatečný dojezd pro běžný provoz.
25. 1. 2021 21:11
Re: Rozpaky
Proto jsem psal, že o návratnosti se nedá mluvit. Já taky vím, proč jezdím dvoutunovým autem a nepotřebuji to nikomu obhajovat. Prostě ho rád řídím a to je pro mě víc, než jezdit něčím jen kvůli tomu, že to málo žere. U aut obdivuju hlavně spolehlivost a relativní jednoduchost, což je v poslední době vlastnost, která se absolutně vytrácí.
25. 1. 2021 21:11
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Samozřejmě, že normální spalovací auta nemají zmizet. Naopak, je třeba je udržet v provozu co nejdéle, coby nejsmysluplnější a cenově nejdostupnější individuální dopravu. Samozřejmě je ale třeba, aby starší čoudící vraky byly co nejdříve nahrazeny ultračistými vozy plnicími ještě smysluplně přísné Euro 6d. A dále je třeba měření emisí výrazně zpřísnit, aby třeba staré diesely s vybouranými filtry pevných částic si vůbec nikdo nedovolil provozovat (pod hrozbou likvidačních pokut). :yes:
25. 1. 2021 21:08
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Jo, dálnice je nejvíc... A co je na tom nejlepší tak takovej Etron jedoucí mírně nad limit za 35kWh ale i TMX reálně za třeba 28 se stopou C02 bude blížit tomu benzínovýmu Golfu.
A přesně proto mi přijdou PHEV smysluplný. Ve městě bezemisně a na dálnici kdo chce být ekologicky zodpovědný, tak má jezdit malým autem a ne nějakou obří SUV pixlou. A pak je tu další argument, na každou kWh baterií je potřeba najet cca 1000km s naším energetickým mixem, aby se to vůbec po stránce C02 vyplatilo. Tedy na baterku něčeho jako je X5 45e stačí najet něco jako 24 tis. km. Což někomu kdo jezdí každý den bude trvat něco přes rok. Zatímco na Audi Etron bude potřeba 100tkm.
25. 1. 2021 21:08
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
A co je už úplně absurdní, že tedy nemají dálniční známku zadarmo i auta na LPG a CNG! :-( :no:
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 21:07
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
Proč by měly zmizet, když reálně fungují líp než čistě spalovací motorizace? Neměly by tedy i ty spalovací motory už dávno zmizet, když v reálném provozu nesplňují parametry spotřeby a emisí zjištěné v normovaném měření? A s každým rokem ten rozdíl je větší a větší...
Avatar - Emel
25. 1. 2021 21:07
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Takže? :-)
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 20:57
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
No ten nesmysl s dálniční známkou... Zajímalo by mne, koho to napadlo. Chápu zvýhodnění ve městech, ale na dálnici by to mělo být přesně naopak.
25. 1. 2021 20:55
Re: dám to pod tebe:
Bohužel je to tak a hlavně jak je poslední dobou VW schopen všechno o***, tak je otázkou co tam opravdu je.. Nicméně na Supu iV nenechám niť suchou, ale ta převodovka byla super.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 20:54
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Třeba i jeho služební O3, abychom zůstali u srovnatelných.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 20:53
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
nejspíše rav4 nebude. Jako favorit není.
25. 1. 2021 20:53
Re: Hybridy jsou prostě absurdně složité...
To bych si nepřál, protože v naprostý většině jízdních situací jsou PHEV ve spotřebně benzínu a elektřiny (přepočtenou na litry v korunách) reálně trošku úspornější než slabší diesel. Ano, je to o 10 možná 20%. Udávaná spotřeba je kravina, souhlas. Takže pokud kvůli C02 zruší PHEV, bude to až po zrušení benzínových ale i naftových motorizací..
To, že jsou to odporně složitý a přetechnizovaný stroje nemá smysl debatovat. Jde ale o to, že můžeš jezdit každej den na elektřinu městem a pak na dálku bez omezování. A třeba u auta velikosti oktávky to kravina je. Ale X5 50d vážila skoro 2,4 tuny. 50i má cca 2350. Hybrid s nezávislou klimou a vzduchem v základu má 2,51 tuny. Audi Etron má přes 2,6 tuny, EQC taktéž a TMX má taky reálně přes 2,3t. Takže reálně je hmotnost u takových aut druhořadá. A pokud ti vadí, že takováhle PHEV věc žeroucí 10-12l na dálnici má EL SPZ a neplatí dálniční známku, na rozdíl od reálně C02 úspornějšího Golfu 1,4TSI, tak sorry jako :D ...
Avatar - Emel
25. 1. 2021 20:52
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Ono je otázka, co přesně jste srovnávali... Ozzyho Mondeo zrovna není vzor střídmosti :-)
Avatar - Emel
25. 1. 2021 20:51
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Pokud zůstanu u Mazdy, tak 1.5G v Miatě má nějakých 152Nm, tj. taky kousek nad těch 100/l. Žádná super 1.4 mě ale jako na potvoru nenapadá :-)
Avatar - lamal
25. 1. 2021 20:49
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
tak pokial su love why not, bude RAV4 :-!
25. 1. 2021 20:49
Re: dám to pod tebe:
Díky, nechtělo se mi to hledat. :yes:
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 20:44
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Já bych si ji nechal. Ale prcek bude chtít brzy větší sedačku. A buď budu nadávat, že se to tam fakt blbě dává ( už teď je dost opruz ta 3.sedačka), nebo vyměním za větší. Varianta byla i pořídit druhé malé auto ke Corolle a jezdit dvěma auty, ale to mi přijde dost nesmyslná varianta. Takže už pokukuju, co k nové sedačce pořídit za auto.
25. 1. 2021 20:42
Re: náhled do budosnosti
Každej z nás má ideál jinde. :no:

https://www.rte.ie/news/world/2019/0227/1033098-diesel-link-to-nearly-50-of-premature-deaths-in-2015/
25. 1. 2021 20:41
Re: náhled do budosnosti
To ale pleteš dvě naprosto rozdílný věci!

Jedna věc je destination charging a druhá věc je rychlonabíjení!

https://www.autonabijeni.cz/…aklady-nabijeni/
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 20:40
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Pred par tydny jsem s nim vedl celkem racionalni debatu. Jsem optimista a verim, ze ho to opravdu zajima.
25. 1. 2021 20:36
Re: náhled do budosnosti
Tak já jsem naivní optimista, zatímco ty předpokládáš, že za deset let se tu nic nezmění. :no:
Neumím definovat spoustu. Byl by to blábol.
Jen tvrdím, že 350kW bude podél hlavních tahů za deset let běžné.

Ano Norsko je extrém dnes. Taky tvrdím, že se na jeho úroveň dostaneme za deset let. :-)
Chápeš to?
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 20:34
Re: náhled do budosnosti
On už ten ideál, co nabije auto do 5 minut dávno existuje já dnes dobijel do půlky asi za 3 minuty i s placením :)
25. 1. 2021 20:23
Hybridy jsou prostě absurdně složité...
a těžké stroje, které automobilky staví jen kvůli nesmyslně přísným limitům nejedovatého CO2. A až se měřicí metodika pro hybridy změní z absurdní na smysluplnou, tyhle šílené motorizace zase během velice krátké doby z trhu zmizí. :-)
Avatar - rohYpnol
25. 1. 2021 20:20
Re: dám to pod tebe:
Díky. Akorát je to stále v rovině nejspíš... I tak :yes:
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 20:13
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Jo, to jo, má to neco do sebe i když já tu naftu rád taky 😂
Avatar - white label
25. 1. 2021 20:03
Re: náhled do budosnosti
Samozřejmě, ale právě o tu rychlost jde především, když se bavíme o možnosti dobíjet za pět minut.
25. 1. 2021 20:02
dám to pod tebe:
DQ 400e je podle mého předělávka DQ250, tedy limit 350-400NM spalovacího motoru, 6 rychlostí a mokrý spojky. Existovala ale možnost posílení až pro VR6 TSI s 500Nm a 300HP spalovací části. Jedna spojka slouží k odpojení spalovacího mtorou, tedy stejné řešení jako je pro hybridní ZF, kde to bez problémů funguje i v Cayennu Turbo SE hybrid. Navíc třeba AMG speedshift bylo v několika generacích jednospojková věc místo měniče momentu. Následuje elektromotor a dvouspojková převodovka. S ohledem na to, že Sup iv má naprosto zoufalou trakci, neměl bych o převodovku vůbec žádnej strach. A elektromotor jde odpojit od střídače na zlomek vteřiny a spojky při řazení nenamáhat. A 1,4 TSI je s ohledem na to, že to mělo snášet VR6 a 2,0 TDI nezničí. A pak tahle hybridní převodovka je naprosto suveréně nejlepší mainstreamová převodovka, která totálně zašlape do země třeba hybridní aisin. Jediná DSG převodovka téhle doby, která řadí v zatáčkách a to i na hraně trakce. Navíc protože spotřeba už byla nahoněna elektromotorem, tak klidně drží otáčky vysoko, kde ta 1,4 celekm žije. Po roce a víc než 30tkm s supem iV tvrdím, že ta převodovka je z toho auto možná to nejlepší.
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 20:00
Re: náhled do budosnosti
Se stávajícími stanicemi to jde nabíjet taky, jen ne tak rychle. :-)
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 19:56
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Myslíš, že ho zajímá realita? On má svou "pravdu" a je o ní zcela a beze zbytku přesvědčený. Realita ho vůbec netrápí.
25. 1. 2021 19:50
Re: Průšvih!
R.I.P. :-[] :-[]

Tak jsou horší věci :-D Můžeš pro představu uvést, za kolik se po fleetové slevě nová oktávka nechá sehnat? Fasujete 2.0 TDI s DSG, pokud si dobře vzpomínám? Klidně do SZ, docela by se mi ta informace hodila, pokud to není vyloženě tajný :-)
Avatar - lamal
25. 1. 2021 19:50
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Covid skazil vacsinu mojich autoplanov na r. 2020 aj co sa udrzby tyka... jazdenie detto, uvidime co 2021 :-(

Jak vymenis ? Uz ta nebavi ?
Avatar - white label
25. 1. 2021 19:49
Re: náhled do budosnosti
Jsi naivní optimista. Definuj "spoustu".
Norsko je extrémní výjimka, a přesto i tam narazili na jisté mantinely.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 19:47
Re: náhled do budosnosti
To je mozne, ale i tak si myslim, ze ten hybrid od skodovky nebude spatny a pro vetsinu ridicu nebude jezdit za 8.
Avatar - white label
25. 1. 2021 19:46
Re: Konkurent Corolly
V této galerii vypadá většinou o něco tmavší/méně výraznější. Tam vypadala ještě o poznání líp. Asi více slunce.
25. 1. 2021 19:43
Re: náhled do budosnosti
Jenze plug-in hybrid Toyoty bude bez nabijeni fungovat lip, nez ten od Skodovky...

Dva elektromotory jsou vic nez jeden. :yes:
Avatar - _Karel_
25. 1. 2021 19:41
Re: Kontrasty
Samozřejmě, že je.
https://www.spritmonitor.de/…/400-Superb.html?…
Kdybychom měli doma jako druhé auto PHEV, jezdilo by zřejmě dokonce výrazně pod normovanou, při nájezdu několika tisíc km ročně.
Nevím, co na tom některým dělá problém pochopit.
25. 1. 2021 19:40
Re: Dotaz k DQ400e
Taky by me zajimal nejaky detail.
Treba pocet rychlostnich stupnu.

Jinak rohYpnole, zadna sazka na jistotu to neni.
Z prosteho duvodu.
Minimalne jedna ("rozjezdova") spojka je namahana mnohem min, jelikoz s elektrickym motorem se nemusi opotrebovavat behem rozjezdu.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 19:37
Re: Konkurent Corolly
No já si to myslel, ale z fotek jsem si nebyl jistý :) Ta se povedla..
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 19:29
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Tak se podivej na nejaka realna cisla. Asi budes prekvapen.
Avatar - rohYpnol
25. 1. 2021 19:27
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Obecně pro všechny PHEV.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 19:26
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Tak nejak. Prius PHV ma v hybridnim rezimu nepatrne horsi spotrebu nez HEV Prius (tzn. skvelou) a v EV rezimu ma lepsi spotrebu nez vetsina modelu TM3. Brano podle EPA metodologie (v USA), ktera to udava prave takto oddelene.
25. 1. 2021 19:23
Re: náhled do budosnosti
Mas zbytecne otazky.
O to tady skutecne nejde.
Bavime se o stavu za deset let.
A takovych nabijecek tu bude spoustu, viz pocet rychlonabijecek v Norsku dnes.

Ja se bavil predevsim o destination chargerech (nabijeni v cili) prave pro "normalni" lidi (predevsim ve mestech), ty bez RD.
A zridit za deset let infrastrukturu je skutecne proveditelne. To neni sci-fi.

https://insideevs.com/…capita-globally/
Avatar - white label
25. 1. 2021 19:20
Re: náhled do budosnosti
Kolik je těchto dobíječek aktuálně k dispozici v ČR? ;-)
Pořád existuje podstatně větší skupina lidi, kteří nemohou nabíjet u svého RD.
25. 1. 2021 19:15
Re: náhled do budosnosti
Zadny od zacatku.
Postupne.
Prijde ti 350kW malo?

https://new.siemens.com/…/sicharge-d.html

To je rychlost nabijeni cca 1000km/h. S dnesni nabijeckou.

K 79%: Porad existuje pomerne velka skupina lidi, kteri muzou nabijet bezproblemu denne u sveho RD.
25. 1. 2021 19:15
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Sup iV na elektriku 17-30kwh podle pocasi a na benzin 4-8 podle rychlosti a charakteru cesty.... (samozrejme umi i za 15 kdyz s tim nejake pako pojede 200). Co z techto udaju by me melo vydesit?
Avatar - white label
25. 1. 2021 19:12
Re: náhled do budosnosti
79% nejsou všichni.
Ale teď je prý naděje, že se bude dobíjet jen 5 minut, ale bohužel to nefunguje se stávajícími dobíjecími stanicemi, Takže v tomto ohledu by to bylo zase znovu, pěkně od začátku...
https://www.auto.cz/…a-5-minut-137723
25. 1. 2021 19:08
Re: náhled do budosnosti
Ja tusim, kam se to u nas posune.
Na uroven dnesniho Norska?
https://www.statista.com/…-norway-by-type/
A doufam, ze i dal.
Chystaji se pomerne vyrazne dotace do infrastruktury.

Myslim, ze za deset let (to je dost dlouha doba) skutecne nebude problem nabit na ulici, u zamestnavatele, nebo behem nakupovani.

PS Jedno je jiste a kvuli tomu jsem reagoval. Nelze vychazet z dnesniho stavu dobijeci infrastruktury.
Avatar - white label
25. 1. 2021 19:07
Re: náhled do budosnosti
Určitě ne dost na to, aby mohli dobíjet všichni, co parkují "na ulici"...
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 18:53
Re: náhled do budosnosti
Mas křišťálovou kouli? Ja vůbec netuším, kam se to posune nebo neposune. Doufám, že to bude lepší.
25. 1. 2021 18:51
Re: náhled do budosnosti
Kolik bude za deset let moznosti nabijeni?

;-)
Avatar - white label
25. 1. 2021 18:50
Re: Konkurent Corolly
To je přece ta modrá Láva, jak jsme o ní minule diskutovali. :-)
https://www.auto.cz/…-liftback-137472
A tady v galerii taky moc do zelena nejde, takže to bude spíš vidět až v reálu.
Avatar - _Karel_
25. 1. 2021 18:50
Re: Konkurent Corolly
Nenech se odbít, jsou to imbecilové. Výměnu oleje bez diskuzí doporučuje každý. Mě taky ve škodovce řekli, že v DSG měnit nemusím.
EDIT: koukám že už jste to probrali, zbytečný příspěvek.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 18:32
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
"Jenže oboje čísla budou děsivá a bude na nich průzračně vidět, jak celá tahle koncepce je naprosto mimo jakékoliv rozumné lidské uvažování" .

Myslis i Octavie iV, nebo u vsech PHEV obecne? Ptam se jen ze zvedavosti, protoze mi to z tveho textu neni jasne.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 18:26
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Ja mam taky atmo dvoulitr :-[]
Můžeme do klubu. :-[] :-[]
Ale rychle nez ho vyměním za něco jineho
Avatar - Roman Horký
25. 1. 2021 18:09
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
https://www.youtube.com/watch?…
1. Nejde mi odpovědět jako rohor(
2. Nepodařilo se mi najít 1.8čkovou HSD, ale věř tomu, že ta kroutí mezi 2000-2500 když jede 140.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 18:08
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Z jakého principu to není možné?
My to vyzkoušeli na různých trasách s různými auty a hranice výhodnosti dieselu s eopravdu lame az kolem tech 130-140. Do té doby jel hybrid vzdy úsporněji.
25. 1. 2021 18:07
Re: Konkurent Corolly
a) co se týče dynamiky, tak ta podobná není, ta je o třídu jinde
https://zeperfs.com/…uel7902-8851.htm
b) nejde o dynamiku, ale o zaměření auta, PHEV prostě nabízí něco jiného než běžný hybrid.
c) Golf i Leon mají stejný výkon, dynamiku a jsou to PHEV jako Octavia a třeba Megane má 160 hp což je Corolle blíž (mínus 20 hp) než je Corolla Octavii (204-180hp=24 hp).
Avatar - rohYpnol
25. 1. 2021 17:58
Re: Konkurent Corolly
Jeden z nejhezčích odstínů. Souhlas. Ale z fotek moc nevypadá.
Avatar - rohYpnol
25. 1. 2021 17:57
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
A který retard tohle schválil?? Evropská komise že...

Každý normální by totiž uváděl spotřebu se zcela vybitými bateriemi, a spotřebu čistě jen na elektřinu. Jenže oboje čísla budou děsivá a bude na nich průzračně vidět, jak celá tahle koncepce je naprosto mimo jakékoliv rozumné lidské uvažování. Případně pak uvádět i spotřebu v hybridním módu.
Avatar - rohYpnol
25. 1. 2021 17:50
Re: RSiV
Podvozek iV u RS musí být jiný než u obyčejných. Už jen kvůli váze auta, která je značně vyšší.
Avatar - rohYpnol
25. 1. 2021 17:47
Dotaz k DQ400e
1,4 TSI se vždy pojilo s "malou" DSG se suchými spojkami. Tady je trojspojka DQ400e. Má suché nebo mokré spojky??

Protože pokud má suché spojky, tak to je vsázka na jistotu, že se to nejpozději kolem 100 tis. km vy*ere a oprava nebude levná!!!
Avatar - lamal
25. 1. 2021 17:44
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Ale jak smrdí ta flotila hladovych TDicheck ? A jak klepocú... V Megane mas isto ticho.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 17:39
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Baby F4R, ale spotřebu má jako celá flotila hladových TDIček! :D
Avatar - lamal
25. 1. 2021 17:23
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Emel, jo tie najvyladenejsie motory daju 10% krutiaku zo zaokruhleneho zdvihoveho objemu, vacsie motory k tomu maju vseobecne blizsie, tie mensie byvaju casto ladene na trochu vyssi vykon, lebo je prepoklad vyuzivania plneho vykonu a vysokych otaciek.

Skyactif s tymi 210nm je spica na atmosku, ale tak klasika, priebehy, hmotnosti, prevody, odpory... su dolezitejsie ako papierove maxima.
Na cliu mam 215 niekde uvadzaju 218nm z 2.0 atmosfery, ale to je uz taky vyladenejsi motor smerom na max vykon.

OZZ: zatial mas baby F4R, taťka snad bude, zalozime atmo driveclub :D
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 17:18
Re: náhled do budosnosti
Zalezi, jak na kterem trhu. Ja mam NiMH. Ale v novem Priusu mam Li-Ion. Ten ale nemam tak dlouho, abych z toho mohl delat nejake zavery (jen neco pres dva roky, zrovna dnes rano jsem prekrocil 50 tisic km).
Avatar - lamal
25. 1. 2021 17:15
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Nie malého... v tej verzii co mam bude pekne mastný...
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 17:12
Re: Konkurent Corolly
Výrobce auta nepredepisuje nic, ale ZF výrobce to předepisuje včetně postupu. Automat řadí furt stejně, ale čerpadlo tlačí větší a větší tlak a pak už to začne prokluzovat a připrav si kilo.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 17:10
Re: náhled do budosnosti
Ten ale ani neměl Li-ion baterii, ne?
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 17:10
Re: Rozpaky
Tak to víme už i my za tu dobu, co sem chodíš :D
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 17:09
Re: Kontrasty
U každého PHEV je normovaná spotřeba reálně dosažitelná.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 17:07
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Ta inspirace Lamalem tam fakt byla, motor mám stejný (byť trochu o nížším výkonu), ale je v Méganu 2 kombi (2008) a s automatem :D Automat byl požadavek..tak snad do třetice to Clio s dvoulitrem vyjde :D
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 17:04
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Motor nemá dostatek síly, aby to utáhl v tak malých otáčkách
Avatar - iudex
25. 1. 2021 17:02
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Počkaj, aký atmo dvojliter? Nezaznamenal som, kedy si zmenil vozový park (Mondeo 2.0TDCi a Clio 1,2i). Nahradil si Clio niečím väčším? Alebo Clio ostalo, ale je v ňom dvojliter (inšpirácia lamalom)?
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:55
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Já mám z archaického atmo dvoulitru 191NM, takže to zas tolik ty Skyactivy technologie pokročilejší nejsou :D
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:54
Re: Konkurent Corolly
Výkon je dost podobný, dynamika taktéž (Corolla to má za 8s na stovku, tohle za 7,7s), je to hybrid, a jiný mainstreamový s takovým výkonem v C segmentu není.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:53
Re: Konkurent Corolly
Jo, muj servisák by mi to taky vymenil, ale bez mašiny mi seznámil s rizikami, auto má málo najeto, řadí to krásně, tak pořád váhám, co s tím, na Renaultforech říkali, že to řešit nemám s takhle malym najezdem, ale vím, že i v měničích se to mění...
Avatar - Blue Sun
25. 1. 2021 16:51
Kontrasty
"To v praxi znamená, že tabulkových 1,5 l/100 km není nereálných." Octavia...
"Druhým důležitým parametrem pak bývá udávaná kombinovaná spotřeba, která by se podle Seatu měla pohybovat na úrovni pouze 1,5 l/100 km. Jenže k dosažení těchto hodnot by člověk potřeboval nejspíš zázrak." Leon...
"Asi nemusím říkat, že tohle číslo je opravdu spíš teoretické. Stejně jako kombinovaná spotřeba 1,5 litru benzinu na sto kilometrů." Captur...
"Samozřejmě že tato čísla jsou na hony vzdálena uváděným hodnotám podle oficiálních metodik měření, ale odpovídají realitě." Kuga a C5 Aircross...
"Rovnou říkám, že automobilkou zmiňovanému průměru 1,3 l/100 km v kombinovaném režimu jsem se ani nepřiblížil." Mégane...
Fakt zajímavé. Celou dobu tvrzení, jak to na tu normovanou spotřebu nejde, ale jako jde o Octavii, tak najednou není nereálná. Tak jděte, nevážená redakce, do prĐele.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:51
Re: Konkurent Corolly
Volal jsem do Renault Praha Zličín. Další už jsem zatím radši nezkoušel :D
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:50
Re: Konkurent Corolly
Proti Corolle i na suchu, to jsme měřili :)
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:49
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Měřit moje auto, nebo tvoje? :D
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 16:49
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Jo, to jsem taky asi četl, ale myslím, že bylo napěchované výbavou, to se mne netýká :D
25. 1. 2021 16:40
Sup iV je prostě lepší a stojí vlastně stejně....
.... do ceníků se teď dívat nebudu, ale Sup iV mi přijde mnohem zajímavější:
- stojí podobně
- je už v základu velmi solidně vybavený (zejména el.stavitelný podvozek - ten je pro tu houpačku fakt nutnost)
- je větší
- má tlačítkovou klimu

Takže jako jo, tahle Octávka už není tak neskonale trapná jako RS iV, ale furt myslím že ten Sup poskytne zásadně lepší poměr cena/výkon....
25. 1. 2021 16:39
Re: Rozpaky
Nejsem v životní situaci, abych si mohl zítra jít koupit PHEV. Ale vím jistě, že až v takové situaci budu, tak to v žádném případě nebude nedokonalá Das Skouda, ale prakticky dokonalá Toyota.
Avatar - Emel
25. 1. 2021 16:35
Re: Rozpaky
No jenže to iV má 150kW.
Kolik myslíš, že bude stát 2.0TSI 140kW, až přijde?
Avatar - Emel
25. 1. 2021 16:33
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
100Nm z litru je slušná, ale ne nepřekonatelná hodnota. Současné Mazdí dvoulitry mají 210Nm, takže při stejném krouťáku z litru by 1.4 měla 147Nm. Jestli teda nějaká taková existuje nebo ne... to nevím, asi mě žádná nenapadá. Takže máš vlastně pravdu :D
25. 1. 2021 16:31
Re: Rozpaky
já mám se Supem iV dlouhodobou spotřebu 3,7 benzín a 12,3kwH elektrika. Celkově náklady 1,6 Kč/km. S 1.5 TSi bych to samé jezdil tak za 8, takže 2,4 Kč/km. Teoreticky šetřím 0,8 Kč/Km....

jestli s tím takto najedu 250, ušetřím 150 tisíc.... samozřejmě ale platím vyšší pojištění, má to dražší servis (kratší interval výměny oleje atd). Na druhou stranu těžce šetřím brzdy.... otázka zůstatkové ceny je asi na straně obyčejnějšího/jednoduššího auta.... Myslím se to nedá úplně přesně spočítat.

Ale můj názor je že PHEV auto si primárně nekupuješ kvůli nákladům.... Kupuješ si ho kvůli komfortu městské jízdy na elektriku, který je nesrovnatelný s fosilem a taky kvůli pocitu že nesmrdíš lidem do xichtu, na který jsem si celkem zvyknul....

Jinak těm hejtům na PHEV auta tady se fakt jen směju. Většina těch lidí tady si nové auto nikdy nekoupí, protože prostě není v takové životní pozici že by na to měla. Tím pádem nemůže pochopit jak uvažuje někdo kdo si takové auto kupuje. A tihle lidi pak můžou jenom bychařit a proklikávat konfigurátory a hádat se o blbostech.... ;-)
Avatar - lyon667
25. 1. 2021 16:29
Re: Konkurent Corolly
U měničů výměnu oleje nepředepisuje snad žádná automobilka. U svého osmdesátkového žraloka jsem nechal dělat výměnu čistě pro klid duše v 250 tisících a v podstatě to nemělo na nic vliv. I ten původní olej by tam v klidu jezdil a žil dál.
25. 1. 2021 16:24
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
mám Supa iV rok, spotřebu 3,5 litru benzínu + samozřejmě elektriku.... Za ten rok jsem najel 20tkm.... lokální emise ve městě 0, celkové emise CO2 včetně emisí z výroby elektriky asi o 20% níž než diesel se kterým bych jezdit tak za 6....

takže pro mě to auto smysl má, a velký.... Neříkám, že by v tom měli jezdit všichni.... ale tyhle kategorické soudy si strč za klobouk, když o tom autě nevíš lautr nic....
Avatar - lamal
25. 1. 2021 16:20
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
142nm nema ziadna atmo 1.4 myslim... oprav si to na 1.5ku, alebo starsie 1.6ky :D
25. 1. 2021 16:14
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Nerozumím. Co jsi chtěl tímto sdělit?
25. 1. 2021 16:10
Re: Rozpaky
To auto si užije první majitel, než do toho někdo bude muset hrábnout. Pak už bych se toho bál. Když vidím, jaká je po letech kvalita aftermarketu, nemluvě o odbornosti servisu, který to jednou dá do kupy.
25. 1. 2021 16:06
Re: náhled do budosnosti
jo já vím že je to bezproblémový, manželka má obdobný pohon v CT200h a já si už delší dobu užívám to že jezdím jen na pravidelný výměny oleje a filtrů, auto má 150k najeto a neměnilo se tam nic krom předepsaných výměn, svíčky na 90ti zabolely, ale jinak jsem na nic nehrabal a pro chlapa kterej se nemusí starat o manželčino auto a kdykoli do něj sedne a zjistí že vše funguje jak má je tohle obrovská úleva. Brzdy maj cca 40% :D, ty přijdou na 200k typuju. Jediný na co bych si postěžoval je to že odejde v ovladači každý rok baterka, to nepamatuju u žádnýho auta.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 16:05
Re: RSiV
Máš pravdu. Asi to bylo nepřesné info nebo si to pletu s dieselem, sorry.
25. 1. 2021 16:04
Re: Rozpaky
O návratnosti se nedá mluvit, spíš se uvidí, jaký s tím budou časem problémy. Je tam další spojka na připojení el. motoru a tisíc věcí navíc. Jsem zvědav, jak to bude spolupracovat s 200tkm na hrbu. Když vidím, jaký je problém pro mnoho servisů správně nastavit "jen" dvě spojky po výměně... :no:
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 16:02
Re: Konkurent Corolly
Pokud vím, tak v Americe je to považováno za běžný servisní úkon, tak jako výměna oleje v motoru.

Tady se nejspíš servis lekl, co to k nim přijelo za ufo, na které nemají zkušenosti ani vybavení, tak Ozzmanovi řekli svou klasickou poučku pro lidi, kteří chtějí měnit olej v manuálu.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 15:57
Re: náhled do budosnosti
Ja mam stary Prius 12 let / 250 tisic km, na vymenu baterii se zatim nechystam. Pri poslednim testu (predloni?) byly myslim na 94% kapacity.
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 15:56
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Rohor, znova a lépe. To není osmiválec. Má to krouťák jak 1,4 atmo bez Atkinsona.
25. 1. 2021 15:56
Re: Rozpaky
Navratnost tej vyssej ceny je prinajmenej diskutabilna. Ak porovnam "style" vybavy:

1.5 TSI DSG e-TEC: 697900 Kc
1.4 TSI DSG iV: 876100 Kc

To bude asi dost dlho trvat, kym sa tych ~180 tisic Kc vrati cez nizsiu spotrebu...
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 15:51
Re: Konkurent Corolly
Servis to neumí. Bez mašiny vyteče jen půlka.
25. 1. 2021 15:50
Re: náhled do budosnosti
vybitý PHEV je v podstatě HEV co je o něco těžší, ale nadruhou stranu jeho rekuparace není omezená malými bateriemi, ve skutečnosti to bude ve výsledku velmi podobné HEVu, jen nevím jak ty baterie na tom jsou s životností a opravitelností, HEV od Toyoty má možnost za 40k výměnu celé baterie a nebo se objevujou i specialisti co opravujou jen vadný články
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 15:49
Re: náhled do budosnosti
Ja s PHEV jezdim. Ma sice min vykonu a je vic zamereny na emise/spotrebu nez Octavia, ale nemam problem (pri jizde na hranici predpisu) jezdit mimo dalnice pod 4 litry v lete a okolo 4,5 v zime.

Tu Corollu 2.0 jsem napsal proto, ze to je vykonove nejblizsi auto, na jake jsem si dokazal vzpomenout. Vaha PHEV je sice vyssi, ale zase diky tomu dostanes pri rekuperaci o neco vic energie do baterek.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 15:44
Re: Konkurent Corolly
Protoze to zere energii a vetsina ridicu to nepotrebuje.
Avatar - Emel
25. 1. 2021 15:39
Re: náhled do budosnosti
No ale PHEV reálně nikdy nebude bez výpomoci baterek, ta baterka tam je pořád a vždycky funguje alespoň tak, jako u toho hybridu.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 15:39
Re: Konkurent Corolly
Myslis, ze to umí rychleji, kdyz ma 4x4 a je voda po kotníky?
Avatar - lamal
25. 1. 2021 15:39
Re: Konkurent Corolly
Myslim, ze je to len kvoli pripadnej zodpovednosti, ked by sa mu vysypal tak tam pride za nimi to riesit, ci tam nieco nepokaslali pri vymene... cisto z technickeho hladiska menit olej treba aj v HDM.

Kolega mal C220 CDI s 5kvaltom HDM a pri cca 235tis v nom nechal vymenit olej a okrem toho, ze fungoval lepsie (hladsie radil) slape do dnes... poznam viac pripadov co vymenili olej v HDM a urcite im to neuskodilo.
25. 1. 2021 15:39
Re: Konkurent Corolly
Konkurent Corolly těžko, Corolla je obyčejný hybrid a ne PHEV, takže o konkurenci nemůže být řeč nejen kvůli rozdílnému výkonu a dynamice, ale i kvůli způsobu použití a nákladům, PHEV má legislativní výhody jako EV (parkování, vjezdy, nižší daně etc.), hybrid je brán jako běžný spalovák. Konkurenti v této třídě jsou Leon, Golf, Megane nebo XCeed, které mají také PHEV.
Avatar - iudex
25. 1. 2021 15:34
Re: náhled do budosnosti
Ale teraz sa bavíme plugin hybridoch, nie fullhybridoch ako je Corolla. A tie pluginy vláčia tie násobne ťažšie baterky a ostatné periférie, takže bez výpomoci bateriek sú to len relatívne slabé benzíny ťahajúce brutálne ťažké autá. A tam žiadnych "5-6 litrov" nebude, to si píš.
No a keď budeš namietať, že teda kúpte si reálne úspornejšie HEV a nie PHEV, tak odkazujem na tendenciu zakázať predaj spaľovákov a HEV v mnohých krajinách EU od 2030, teda po 2030 už HEV ani nebude.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 15:32
Re: Konkurent Corolly
To mi přijde zvláštní, odmítnout provést výměnu oleje v automatu.
Avatar - lamal
25. 1. 2021 15:28
Re: Konkurent Corolly
4 kvalt automaticky HDM tam ma...
Avatar - Emel
25. 1. 2021 15:28
Re: RSiV
Snížený není. Podle ceníku by to měl být "Sportovní podvozek RS iV (+/- 0mm)". Co přesně to znamená nevím, u O3RS bylo všechno jiné, lepší tlumiče atd... O4 zatím načtenou nemám (a po pravdě mě ani tolik nezajímá)... ale kdybych o tom psal článek, tak bych si to nastudoval a sporné body ověřil ;-)

Každopádně pointa je jinde... šlo o tu cenovou výhodnost.
Avatar - lamal
25. 1. 2021 15:27
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
ja chcem :-)
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 15:25
Re: Konkurent Corolly
U manuálu, nebo automatu?
Avatar - lamal
25. 1. 2021 15:25
Re: Konkurent Corolly
napis kam chodis do renaultu, nech viem :D
Avatar - Emel
25. 1. 2021 15:25
Re: RSiV
Jistě to nevím... já jen otevřel ceník a tam jsou 17" brzdy vpředu i vzadu, pro TDI vzadu 16". Z toho soudím, že RS iV i RS TSI mají 17" vpředu i vzadu.
Od pohledu bych řekl, že tam větší brzdy jsou
https://t.cncenter.cz/…igin-6692330.jpg?…
https://t.cncenter.cz/…igin-6790243.jpg?…
25. 1. 2021 15:21
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
On i ten 4 válcový atmosférický spalovák 1.8 v těch hybridech je velice úsporný a chrochtá sí okolo 2000 otáček a máš velice nízké Qx a malou plochu. To všechno dohromady způsobí, že se na tu nízkou spotřebu dostaneš, ačkoli jak správně píšeš, jedeš pod plynem.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 15:21
Re: Konkurent Corolly
Nechápu, proč tam není aspoň předehřev olejové náplně.
Avatar - Mikesus
25. 1. 2021 15:20
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Kdyz budeš chtít, můžu ti auto vzit na váhu. Ale musíš si udělat menší vylet.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 15:17
Re: Konkurent Corolly
To je totálně nesmyslné auto.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 15:14
Re: RSiV
Určitě má větší brzdy? Vím, že měly být menší než u plnohodnotného RS.
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 15:12
Re: Konkurent Corolly
Já to budu dělat jednoduše, každé 2 roky vyměním olej v převodovce co vyteče. Zachovám mísením aspoň průměrnou kvalitu oleje v převodovce. A nebudu muset platit komplet výměnu s proplachem po100t.
Avatar - twistedTSD
25. 1. 2021 15:10
Re: náhled do budosnosti
Ale Corolla bude mnohem lehčí. Navíc některé plug-iny s vybitou baterií dost dobře nefungují.
Avatar - iudex
25. 1. 2021 15:06
Re: RSiV
Si si istý tým špeciálnym podvozkom RS? Lebo podľa mojich vedomostí iV RS nemá znížený športový podvozok, ako majú štandardne benzínové a naftové ereso, ale štandardne vysoký ako bežné Octavie.
25. 1. 2021 15:06
Rozpaky
Tomu, kdo za to zaplatí ten nesmysl dávám palec nahoru pro to, že bude částečně jezdit bez výfuku. (když nebudu počítat komín elektrárny) :yes:
Co si o tom myslím a jestli se to vůbec vyplatí, je věc jiná. Ta složitost ústrojí je děsivá...
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 15:04
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Z principu to není možné, jet 140 musíš pod plynem i z kopce. Není jak rekuperovat.
Avatar - fOE
25. 1. 2021 15:03
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Ja mam z pocitu rizeni asi takovej dojem, ze to ma tak 2t. :-[] Ale jen o pocitech to neni, nekdo tu kdysi linkoval nemeckej test kde jej na vahu vzali (i s passatem a dalsima) a prave mondeo tam melo snad +250kg proti papirum. Jednoznacne nejvic. A vysledna hmotnost lezla snad k 1,8t a to v tom nikdo nesedel. :D
Zkusim to jeste dohledat.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:57
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
To není pravda, máme změřeno diesly vs klasické hybridy a strašně záleží na té rychlosti, v běžném provozu na dálnici 130-140 km/h je to +/- hodně podobné, diesel vyhraje až ve vyšších rychlostech.
Avatar - LeonST
25. 1. 2021 14:52
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
A to ještě závisí na protivětru, stylu jízdy, teplotě atd... Zjednodušeně řečeno, drtivá většina turbodieselů pojede úsporněji a rychleji.
Avatar - Emel
25. 1. 2021 14:46
RSiV
S tím RS to není tak černobílý. Kdyby to byl jen optipaket, tak nic neříkám... ale je tam +30kW, jsou tam třeba větší brzdy, speciální podvozek.
Taky jsou tam MatrixLED + přední parkovací senzory + bezdotykové otvírání kufru + metalíza + adaptivní tempomat + další věci v ceně... což podle mě v klidu vyváží ten rozdíl 64t mezi Style a RS (jen metla + světla = 40)... a vlastně je to pak "RS for free".
Podobně jako byla vždycky dobrej kup naftová RS... nebyl to žádnej okruhovej brus, ale stála fakticky srovnatelně s nějakou slušně vybavenou Style / L&K... a měla optipaket + výkon + multilink fakticky zdarma.

Redakce... nechcete to vypsat a sečíst, aby bylo jasno v tom, kolik výbavy navíc v tom RS je?
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:45
Re: Konkurent Corolly
Ja vim, pamatuju si to z letiste :)
25. 1. 2021 14:44
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Nějakou postupnou evolucí jsem se k tomuto pohonu dostal v Superbu - sice jsem s ním zatím najel jen cca. 5 tisíc km, ale mám alespoň nějaké zkušenosti. Jako všechno na tomhle světě má svá pozitiva a negativa. A u plug-in hybridu spotřeba extrémně závisí na způsobu použití. Někdo s ním bude jezdit skutečně téměř za nulu (a teď nemyslím přizpůsobení jízdního stylu, ale čistě trasy, na kterých je používán). Obecně když se budeme bavit čistě o spotřebě, tak město a okresky jednoznačně PHEV, dálnice jednoznačně diesel.
V mém případě (vše zatím zimní provoz a velice malá celková vzdálenost):
Dojíždění do práce (město + dálnice), 100 km denně / nabíjení pouze v práci, ale do plna - průměrně cca. 3,8 l/100 km
Cesta po dálnici s dodržováním tachometrových 140 km/h (tedy na pohodu a je celkem jedno, zda je baterie nabitá, či nikoliv) - průměrně cca. 6,7 l/100 km (což diesel určitě dá lépe)

Celkově zatím vychází spotřeba ze spritmonitoru na nějakých 5,10 l/100 km + 6,8 kWh/100 km, což by asi např. 2,0TDI evo zvládlo lépe. Holt moc dálničních jízd :-).
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:41
Re: Konkurent Corolly
To jsem prehledl, promin. Ale i na dalnici to auto startuje na volnobeh, myslim (pokud zrovna nestojis na plynu). Budu to muset vyzkouset, uz si to presne nepamatuju.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:40
Re: Konkurent Corolly
U nafty to čekáš, ale u toho PHEV právě ne :) Mimochodem nějaká nafta to umí i trochu rychleji, než nějaké hybridy, když má dost spojek :D
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:39
Re: náhled do budosnosti
Proc by jezdili za 8? Jsou to sice tezsi auta, ale porad jsou to hybridy. Bezny ridic v beznem provozu by se mel dostat v pohode nekam okolo 5-6 litru. Ted jsem koukal na spritmonitor.de a relativne srovnatelna Corolla 2.0 hybrid ma prumer cca 5,3. Nejhorsi auto tam ma 6,5.
25. 1. 2021 14:38
Re: náhled do budosnosti
Ale na papíru to bude eko kůl. O to hlavně jde. A až to ekoteroristům nějaká "dobrá duše" vysvětlí, tak to zakážou.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:38
Re: Konkurent Corolly
Že je to planetová převodovka jsem věděl, ale né přesné specifikace :yes:
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:37
Re: Konkurent Corolly
Jo, výměna oleje, to jsem teď chtěl udělat po 60 tisících km, ale v autorizáku mne s tím poslali k šípku, že to tím rozbiju, protože se uvolní nečistoty a že to dělat nebudou :D
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:36
Re: Konkurent Corolly
Jo, stejny pocit jsem mel, kdyz jsem jednou v pujcovne dostal nejakeho naftoveho Nissana. Po letech s e-CVT jsem mel pocit, ze si po slapnuti na plyn muzu zajit na svacinu, nez se to rozjede :)
25. 1. 2021 14:34
náhled do budosnosti
Dnes mají plugin hybridy smysl, když žiejte v baráčku ěé km za mětem a večer si připojíte auto do zásuvky.
a teď se zamyslete, co bude za deset let, když budou všechny nové auta pouze hybridy nebo elektrické, a také v bazarech budou už povětšinou jenom tyto auta?
lidi co nemají garáž a parkují na ulici, tak budou nuceni si tyto auta kupovat, ale nabíjet je nebudou mít kde, takže místo papírové spotřeby 2,5l budou jezdit za 8, jelikož jsou ty auta výrazně těžší.
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 14:34
Re: Konkurent Corolly
eCVT je planetová převodovka, nekazí se. No ta hydrodynamická spojka to je tak na hádku, spojka to je, ale netřou se o sebe segmenty, ale spojení tvoří tlak oleje. kdyby se měnil pravidelně olej, taky by se to nekazilo. Jestli to píšu blbě, prosím nenapadat mě, ale vysvětlit. Dík
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:34
Re: Konkurent Corolly
Nema ani jednu prevodovku. Vyjimkou je plug-in, ktery ma jednu "prevodovku", ktera ale neni treci (vypada to nejak takhle: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?… ).

Zakladem e-CVT je jedna planetova prevodovka, kde se potkavaji spalovak a ty dva elektromotory. Vse se pak ridi jen kontrolovanymi otackami obou elektromotoru.

Kompletne cele e-CVT mas tady (z 2. generace Priusu), vic toho neni. Proto je to taky v podstate nerozbitne: https://moje.auto.cz/?…
Avatar - lamal
25. 1. 2021 14:28
Re: Konkurent Corolly
preto som tam hore pisal ´´ ked to bude zavodnik´´ ... pokial to niekto bude uzivat s rozumom a trebars, na dialnici ten motor spusti a normalne ohreje asi by to slo... tusim sa to da na dialnici pustit do hybrid modu a pusti motor na normalne otacky pri 130kmh...
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:28
Re: Konkurent Corolly
Já ti z uživatelského hlediska mohu říct jen to, že když jsem s Mitsubishi s PHEV vyjžděl do kopce na plny plyn, tak to trvalo asi minutu, než se auto rozjelo a malem jsem zpusobil bouračku :D
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:26
Re: Konkurent Corolly
Nejsem zas tak technicky zdatný, ale jak je na tom to slavné eCVT ?
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:25
Re: Konkurent Corolly
Chapu, jak jsi to myslel. Ale taky je tam prevodovka a v te se nejakych 2-5 spojek najde :)
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:25
Re: Konkurent Corolly
Hlavne je to dost akademicka otazka (pro vetsinu ridicu). Studeny motor se pripoji jen, kdyz proslapnes plyn na podlahu (tj. pro vetsinu ridicu jen v nouzove situaci). Pri vsech ostatnich jizdnich situacich nema PHEV problem jet par kilometru na elektriku a k tomu nechat zahrivat spalovak na volnobeh. A to myslim plati napric vsemi vyrobci a modely (mozna je vyjimkou Mitsubishi s jejich kombinaci serioveho a paralelniho hybridu, v tom jsem se nikdy nevyznal).
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:24
Re: Konkurent Corolly
Ok, už chápu, napsal jsem to špatně, součást hydroměniče je hydrodynamická spojka, ale není to elektricky ovládaná spojka - robot, tak jsem to myslel.
Avatar - lamal
25. 1. 2021 14:20
Re: Konkurent Corolly
Jo moja suseda z baraku oproti da kazde rano 4000-5000ot na svojom focuse 1.6 16V.... :D Pohyna sa do kopca... Inac uz je to na nom pocut... motor uz kadejako klepoce... ale ide furt.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:20
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
No dovol, tolik nevážím! :D

Jo, říká se, že je těžké, ale právě těch 1,7t jsem někde četl, že je ta realita, nebo myslíš, že je to dvoutunové auto? Pak tedy musím uznale kývnout nad tím, jak dobře se chová na silnici s takovou hmotností :D
Avatar - lamal
25. 1. 2021 14:18
Re: Konkurent Corolly
Pisalo sa to tu viac krat, ze sa motor nepredhrieva.

K tomu, ze to skodi kazdemu motoru: cim je komplikovanejsi tym viac... atmosfera komplikovana nie je, takze u nej to vacsinou zvysuje spotrebu oleja a znizuje kompresiu, zvysuje mechanicky hluk tj bezne mechanicke opotrebenie. Turbo, priamy vstrek a DPF a povrchy s nizkym trenim to je uz technika navyse oproti beznej atmo... potencialne poruchovejsia.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:18
Re: Konkurent Corolly
Aha, a rychlosti to meni jak? Rad se poucim :)
Avatar - fOE
25. 1. 2021 14:18
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Ale mas. K tomu co ti stoji v papirech si u Mondea muzes v klidu pripocist dalsich 200kg a teprve pak budes, teda budeme, nadohled realite :-[]
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:17
Re: Konkurent Corolly
Takže TSI se nepředehřívá ? Tak to by mohl byt trochu fail, no uvidíme.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:15
Re: Konkurent Corolly
To záleží jaká, moje jedno auto má 2 a to druhé žádnou, tam je měnič :D A koukám, že se automobilový svět odpoutává od těchto "robotů", protože to co do spolehlivosti nebylo to nejlepší.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:15
Re: Konkurent Corolly
Vzdycky si u techto diskusi vzpomenu na ty domy, kde maji chudaci ridici garaz metr pod urovni vozovky a po nastartovani musi auto "vysplhat" kopec o sklonu 20%
Avatar - lamal
25. 1. 2021 14:15
Re: Konkurent Corolly
Na Aurise sa ta 1.8 atmo vzdy po prepnuti do Dčka na studeny start ohrieva... bezi na vyssi volnobeh a auto taha elektrika. Vypne sa ked ma tak 70-80stupnov.... potom ho uz pusta podla potreby.

Urcite to skodi aj atmosfere ked jej das na studeno max otacky, kazdemu motoru to skodi.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 14:13
Re: Konkurent Corolly
Ok, to máš pravdu, ale pokud ty motory jsou náchylné, projeví se to časem i u těch čistých spalováků, dříve či později. Když to vezmu takto, stejně může trpět i atmosféra, dávat ji čočku za studena a čím větší objem, tím déle se prohřívá.
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 14:13
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Jak se zdá, už na tebe reaguje mínusem tukan, co vůbec nepochopil.
Avatar - JirkaVejrazka
25. 1. 2021 14:13
Re: Konkurent Corolly
Podivej se, kolik spojek ma uvnitr moderni automaticka prevodovka ;-)
Avatar - lamal
25. 1. 2021 14:10
Re: Konkurent Corolly
To sa trochu mylis, iV startuje furt na elektriku a nezohrieva motor, v pripade potreby vykonu to aj po 20-30km jebne čočku na studeno = max vykon + max otacky...

Bezny turbo motor nastartujes inak neodides a tak sa hned ohrieva... takze sa nestane, ze jeho prvy zatah je hned na max otacky za studena, to niekde na parkovisku ani v meste uplne nejde 150k turbo motor hned po starte roztiahnut na 1cke na 60kmh... myslim tym pripad keby to nejaky idiot chce robit schvalne, tak sa mu to vacsinou nepodari... Keby to niekto nesetri za studena tak sa obide s 2000-4000ot vyssie, tie nove turba sa ohrievaju rychlo ked to bezi 2-3min uz ma voda v zime tych 30st a po 5-6min je to na 70-80 to sa vacsina este ani nevymota z kolony rano... takze na beznom turbe to fakt neurobis casto.
Avatar - kari.laz
25. 1. 2021 14:06
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
To je pravda, teď se to bude držet asfaltu jak zakouslé. Konec konců jsme to krásně viděli na losím testu RAV4 PHEV. Ta to projela jak nikdo jiný :D
25. 1. 2021 14:01
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Zjednodušeně řečeno, čím delší elektrodojezd, tím větší podvod se spotřebou
Avatar - Stejsn
25. 1. 2021 13:57
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Navrhuji tento odstavec opakovat u všech testů aut s tímto pohonem.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 13:56
Re: Konkurent Corolly
No, to se nehádám, to máš samozřejmě pravdu, ale tímto bychom mohli zabít skoro všechna auta s turbem, co se dnes prodávají, i ta nehybridní.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 13:55
Re: Konkurent Corolly
Ten má jen 141koní, to je o dost slabší, to je spíš konkurent toho Méganu či Corolly 1.8HSD
Avatar - lamal
25. 1. 2021 13:52
Re: Konkurent Corolly
Prevodovka urcite, ale este nevis co ta TSI, ked to bude zavodnik tak bude dostavat furt na studeno, mam za to ze to este nikto uplne nevie co to s tym motorom spravi po par rokoch a 100tis km+... trebars to vydrzi
25. 1. 2021 13:51
Re: Konkurent Corolly
Jeste je Kia Ceed SW Plug-in Hybrid, ale ten priplatek za PHEV je teda brutalni.
Avatar - lamal
25. 1. 2021 13:50
Re: Konkurent Corolly
Iste, akurat si to odskace niekto nevedomy, kto si to kupi ako jazdenku... pripadne niekto kto si to necha na najazd aspon 200tis km. Operaky a vsetci co menia auta po 5r to asi stihnu...
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 13:47
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Stando děkuji za odpověď, já jsem do vás rýpalista, ale tato odpověď je plně profesiónální. Žádné dohledej si sám. A myslím, že se mnou bude souhlasit skoro každý. Přeji hodně článku bez chyb a překlepů.
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 13:39
Re: Konkurent Corolly
Koyotí systém bez dobíjení je mnohem životaschopnější, lehčí, jednoduchší, neomezující a proto je třeba podporovat ten složitostroj. V den vyrovnáví nákladů tě bude čekat servis, že cena opravy bude větší než hodnota auta.
25. 1. 2021 13:36
Re: Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Zdravím,

tomu zvláštnímu výpočtu jsem se víc věnoval v testu RS iV:

Kombinovaná spotřeba 1,5 litru na sto kilometrů vypadá na papíře fantasticky. Kde se ale vůbec vzala? V rámci měřícího cyklu se zjišťuje čistě elektrický dojezd a na jeho základě se pak snižuje spotřeba vypočtena při dalším měření s vybitými bateriemi. Elektrický dojezd 25 km sníží spotřebu na polovinu, 75 km už výsledné číslo vydělí čtyřmi (největší benefit, kterého lze dosáhnout). Většina plug-in hybridů má dojezd okolo 50 kilometrů, což spotřebu v litrech snižuje zhruba na třetinu. Velice zjednodušeně lze tedy říct, že spotřeba v reálu by měla být třikrát vyšší než v tabulkách. A to pořád pracujeme se starší metodikou NEDC, která je pro letošní rok stále ještě relevantní.
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 13:35
Re: Konkurent Corolly
To asi jo, ale tipuji, že převodovka bude kupce ojetin trápit dříve a více, než to 1.4TSI, přecijen ten motor je už na trhu nějaký pátek a zatím se mu nějaké skandály docela vyhýbají... tedy předpokládám, že tam nemontují zase EA111 :-[] :-[]
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 13:34
Re: Konkurent Corolly
Takže je to ona, díky :) To by asi byla má volba barvy u Škodovky, vůbec to se jim musí nechat, jako jedna z mála automobilek pořád nabízejí slušný výběr barev a né 10 odstínů šedé :)
Avatar - KANKUNEN
25. 1. 2021 13:32
Tento druh pohonu je naprostý ekologický černoch
Drahé na výrobu, těžké, omezující využití. Leješ do toho benzín a k tomu ještě běháš s kabelem. Toto jde zachránit jen vhodnými kotrmelci na papíře. Může mi někdo vysvětlit proč se nepočítá spotřeba el. energie a proč se teda počítá ten benzín. A to je asi nepsané pravidlo, aby to na tu baterku neujelo celých 100km, protože ta spotřeba nula už by byla moc okatá? A všimněte si ekohujerů, jak to budou ještě obhajovat a vůbec jim nebude vadit, že počítají se vzorcem 1 kg = půl kila.
Avatar - lamal
25. 1. 2021 13:32
Re: Konkurent Corolly
No este k tomu to ma 1.4TSi vecne studene male turbo s DPF ... nejde len o prevodovku, celkovo to bude mat asi velmi velky pokles hodnoty oproti dieslu.
25. 1. 2021 13:30
Re: Konkurent Corolly
Ahoj ahoj,

je to ta Blue Lava (+16.000 Kč), ve které tenkrát byla první várka oficiálních fotek liftbacku ze studia. Fakt se mi líbí!

Standa
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 13:26
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
No co ! Baterky přeci zlepšují chování v zatáčkách ! Hamuna říkal... a váží to jako plnotučný turbodiesel ! Konečně nemám nejtěžší auto :D
Avatar - kari.laz
25. 1. 2021 13:25
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
A je to moc lehké, dalších alespoň +200kg by bylo lepší :D
25. 1. 2021 13:24
Re: vytknul bych příliš malý počet spojek
Jj 3 spojky. :D

Komplikovaneji uz to snad ani nejde.

Dodal bych jeste maly pocet prevodovych stupnu...

PS V clanku jsem asi prehlednul, kolik jich vlastne je. Stando?
Avatar - Ozzman
25. 1. 2021 13:24
Konkurent Corolly
Tohle je asi jediný konkurent, který Corolla 2.0HSD má, myslím výkonem, koncepcí a hlavně i karosériemi, protože to lze koupit i jako kombík. Jiný kompaktní hybrid, byť zde PHEV zatím v nedohlednu. Jako služebák, protože pracuji v Praze, bych tomu dal přednost, protože prominentní značka a u služebáku nepotřebuji kombík (Corolla sedan není s nejvyýkonnějším dvoulitrem).

Domu bych to asi nechtěl, zbytečně složitý hybridní pohon s mnoha spojkami = mnoho drahými opravami v budoucnu a že se dvouspojkovým převodovkám nevyhýbají. Jasné, jako nové mne to trápit nebude, jako ojetina... uvidíme.

P.s. Stando, co to je za barvu ? To je ta "zelenomodrá" ? A ta eko kola si taky koncern může odpustit..
25. 1. 2021 13:10
vytknul bych příliš malý počet spojek
Zkuste to znovu a lépe. Určitě jich tam lze nacpat mnohem víc.
25. 1. 2021 13:08
Průšvih!
Minulý týden jsem si liboval, že nám prodlouží operáky, tak jsme od leasingovky dostali takovou "nabídku která se neodmítá", že vedení rozhodlo -nové auta! Všichni ve firmě najeto od 45-65 tisíc, a když vidím, jak to vypadá s infotaimentem v nové Octavii, jsem smutný!!! Ach jo, to bude pošušňáníčko, vůbec se na to netěším