Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík a nová Dacia Sandero Stepway: Překvapila uvnitř i na zvedáku!

Expert Světa motorů Martin Vaculík se netají oblibou jednoduchých a bytelných vozů. Mezi takové můžeme zařadit i novou generaci Dacie Sandero, byť oproti předchůdci zaznamenala obrovský posun.
Zpět na článek
4. 5. 2021 09:07
4. 5. 2021 09:27
4. 5. 2021 10:02
4. 5. 2021 12:40
4. 5. 2021 08:25
4. 5. 2021 09:14
4. 5. 2021 16:32
4. 5. 2021 10:14
3. 5. 2021 18:38
Trochu to kazí ta cena
Cena 328 tisíc je jen v kombinaci s nevýhodným úvěrem Premium, kde se to prémiově přeplácí, dle reprezentativního příkladu dokonce kolem 50 tisíc.
Takže za hotové 358 tisíc, plus metalický lak, plus pár drobných příplatků a bude to kolem 380 tisíc Kč. A u Dacie nelze očekávat nějaké zajímavé slevy z oficiálních cen. Jasně, je to LPG, provozní náklady budou excelentně nízké. Ale všeobecně éra vyloženě levných aut asi navždy skončila.
BTW Plusový bod za to, že Dacia nenutí zákazníky do nepraktických litých kol pomocí záměrné degradace designu základního rozměru kol či vzhledu poklic. A další plusový bod za to, že Dacie na Sandero nedává imitaci imitující imitaci výfuku, což dnes bývá běžné i u dost drahých aut. A že končí výfuk uprostřed auta? Kromě úspory metariálu za tím vidím fakt, že ten motůrek by další potrubí a koncový tlumič v zádi nedokázal na volnoběh přetlačit a chcípal by (nadsázka) :D
Rozbalit vlákno
1
6. 5. 2021 20:04
Re: Trochu to kazí ta cena
Za hotové 330 s LPG.....
3. 5. 2021 18:47
Tlačenka
Teda nechci nikomu křivdit, ale začínám mít dojem, že Auto.cz tlačí Dacii skoro jako dřív Škodovku. Nějaký velký PR deal?
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Uživatel_5340709
3. 5. 2021 20:24
Re: Tlačenka
Možná ji jen Vaculda jako správný vesničan tolik miluje. :-)
4. 5. 2021 06:46
Re: Tlačenka
Protože Dacia je prodejní hit. Vždycky se dává na větší hromadu. Co se na auto.cz nejvíce recenzuje? Koncern,Hyundai a Dacia.Ceny Daček jsou o třetinu vyšší než loni, ale značka chce asi vystoupit ze stínu aut pro důchodce do světla aut pro mladou rodinu. K tomu ji u nas v Čechách chybí jediné,kufr.
4. 5. 2021 09:07
Re: Tlačenka
Kdyby se to jmenovalo jinak než Dacia,tak bych možná i uvažoval o koupi.Při vyslovení značky Dacia se mi vybavuje z minula strašný šmejd :-( :-(
4. 5. 2021 09:27
Re: Tlačenka
Mám zažitou zkušenost s r. v. 1970 koupenou jako novou za 68t Kčs. Za 4 roky provozu a cca 65t km nikdy jediný problém a i dílenské zpracování velmi dobré. Pravda, kromě baterie a pneumatik ještě prakticky celá francouzská. Ano, potom každý další rok výroby jen horší a horší. Až do stavu, jak uvádíš, strašný šmejd.
4. 5. 2021 10:02
Re: Tlačenka
:yes: První Dačky byly R12,jak to převzali rumunští "odborníci" ,kvalita šla k bodu mrazu.Auto bylo zralé na GO po 20tis km.Menší Olcit,to bylo ještě o 99% horší.Můj šéf si ho koupil a po pár tis km už nastaly nekonečné potíže.
Avatar - lamal
4. 5. 2021 12:40
Re: Tlačenka
My sme mali Oltcit 11R s este francuzkou prevodovkou a za 50 tis km s nim nic nebolo okrem:

- rozpadnute zamky aj na spinacke
- prebijanie baterie - regler
- pravidelne rozladenie karburatora na EK, v Ceskoslovensku vedeli nastavit jedine Ziguli a Skodovky...

Inac vsetko fungovalo a sluzil dobre... podobne asi ako s Daciou, prve kusy boli este viac frantícke a pak prisli RL, TRS verzie, to boli cisti Rumuni uz aj z ich dielov... 11R bol z velkej casti Frantík aj motory.
7. 5. 2021 19:49
Re: Tlačenka
Asi jo. Protože jenom z toho videa je vidět ze se asi pouze omylem zapomněli zmínit o “krásných” výplních dveří a novém materiálu čalounění víka kufru. :D A takovejch minel bude na autě určitě víc.
3. 5. 2021 21:02
Zrovna dnes jsem se byl podívat u jednoho
dealera Dacie. Mají jen jedno demo,jinak nic žádnou skladovku. A nevědí , kdy něco dostanou. Zájem v Evropě je prý obrovský a náš trh není priorita. Cena? Zdražujeme každý týden, když teď objednáte, tak možná na podzim. Něco se ti nelíbí? Nevadí, nezdržuj....připravuje se další osekání výbavy a zvýšení ceny. Proč? Protože můžou...
Rozbalit vlákno
4
3. 5. 2021 21:14
Re: Zrovna dnes jsem se byl podívat u jednoho
Protože jsou dobří? Fandím :yes:
3. 5. 2021 22:09
Re: Zrovna dnes jsem se byl podívat u jednoho
ja jich na sklade vidim 10 i se slevou
https://skladove-vozy.dacia.cz/…sandero-stepway/?…
4. 5. 2021 08:22
Re: Zrovna dnes jsem se byl podívat u jednoho
Na LPG tam je ale pouze jedno. Až tam budou ty vyhřívané sedačky, tak nad tím asi taky budu uvažovat.
4. 5. 2021 08:46
Re: Zrovna dnes jsem se byl podívat u jednoho
OK, ale ten co už prodal skladovky nemá nárok na další do podzimu (prý)...prostě váznou dodávky a když byl někdo opatrný...
4. 5. 2021 08:25
výkon
Nevíte někdo, jestli se ta LPG verze dá trochu čipnout? Jezdím denně 2x50 km dálnice, tak abych nemusel plachtit za kamionem.
Škoda, že nemají něco s alespoň 120k
Rozbalit vlákno
8
4. 5. 2021 08:45
Re: výkon
A proč za kamionem? Na dálnici nebude žádný problém, jen prostě nebudeš king of the left lane...
4. 5. 2021 17:09
Re: výkon
Zajímavé, že každý odpovídá jenom na otázky, na které se nikdo neptal. Nemáš nic lepšího na práci, než si na diskuzi dokazivat jaký jsi borec?

Teď mám v autě 150 koní s 300Nm a jezdím s tím normálně. Jenom když vlevo jede kolona 120 km/h tak bych se do ní rád zařadil bez omezení ostatních, stejně tak nájezd na dálnici.
5. 5. 2021 15:31
Re: výkon
Borče, 150 koní na to nepotřebuješ, podřadíš a jedeš, jestli tedy víš, na co je ta páka vpravo. u borče, bych se nedivil ničemu..
Dobře, víme že máš 150 koní a že jsi BOREC!!! :-O
5. 5. 2021 23:16
Re: výkon
Zřejmě jsme narazili na prvotřídního blba. Inteligence mizivá. Nereaguje ani na jednoduché otázky. Možná by sis mohl projít základy porozumění textu.
Že tebe baví podřadit na dvojku a pořád míchat fofrklackem, tak si kup stodvacítku. Tam si můžeš míchat jak chceš, ale stejně to nepojede.
A co je ti do mých věcí? Neučinili tě doma, aby sis čuměl do vlastního talíře? Normálně se na něco ptám, tak čekám normální odpověď, ne na idiota borce, jako ty, Borče
Avatar - SKAY
4. 5. 2021 09:14
Re: výkon
co vim tak kdysi LPG od dacie byl nepřistupný system res.softver...

To myslí vážně stou ,,zahrádkou,, ...
4. 5. 2021 10:39
Re: výkon
Ty si spadol z jahody? A každým jedným dnešným autom musíš dávať kamióny na diaľnici s prehľadom. Ty si asi z tých, čo na rozbitie vajíčka potrebujú dvojkilové kladivo...
Avatar - Dzakobo
4. 5. 2021 16:32
Re: výkon
V Sanderu bych tedy nechtěl ročně najíždět po dálnici cca 25000 km, možná bych volil min. gen. Leonu na CNG, nebo něco od Kia / Hyu. s 1.6CRDi, nebo trojkový Focus s 1.5TDCi.
4. 5. 2021 19:20
Re: výkon
Tak je to 45 minut cesty tam a pak zpátky. To bych vydržel i ve Fóbii.
CNG od VW nechci, otec to měli v práci 3 kusy a všechny brzo odešli. Prasklé hlavy, jeden dokonce celý motor na výměnu. Všechno do 100k kilometrů.

Diesel mám teď JTDm, ale láká mě to LPG a snad i nižší náklady jak na palivo, tak na servis.
Avatar - lordlord
4. 5. 2021 10:14
kup
cena je vyšší hlavně kvůli pokutám za oxid uhličitý
Rozbalit vlákno
0