Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Znáte Škodu Octavia TS? Česká automobilka se díky ní úspěšně vrátila do motorsportu

Škoda připomíná zajímavý příběh jednoho pozoruhodného závodního vozu. I když je dnes trochu pozapomenut, pro vztah české automobilky k motorsportu má významnou roli.
Zpět na článek
1. 5. 2021 19:01
30. 4. 2021 20:50
Škodu Octavia TS....
....samozřejmě znám a i pamatuji.
Na konkrétním voze z fotogalerie chválím dobová přídavná světla, pásky na hadicích utahovány ještě závlačkou (velmi často opomíjeno a používány chybně šroubové pásky), naopak do vozu nepatří volant MTX protože Metalex vznikl až v roce, tuším, 1969 a ta přední sedadla nevím jistě, nějak si nedokážu vybavit v paměti, podvědomě mi tam nepasují a ta jejich koženka taky ne, připadají mi jako z embéčka. Kdoví, jestli tam nebyla lavice se samostatnými opěradly, ale to fakt nevím.
A když budu úplný blázen, hnidopich a detailista, tak mezinárodní označení bylo v roce 1961 ještě ČS s háčkem nad C.
Rozbalit vlákno
0
1. 5. 2021 19:01
Octavia TS
Na Octaviích jsem pracoval, byla to výborná auta. Pamětníci říkali, že ta dvanáctistovka dokázala ukroutit poloosy. Tak poloosy nebyly moc předimenzované ani u běžného provedení. Seřídit ty dva karburátory bylo umění. Měl jsem s nimi Felicii r. 1961 a seřizovalo se to podtlakovým měřákem s "plovákem" v měřícím skleněném válci.
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku