Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Itálie začne stavět první silnici se zabudovaným bezkontaktním nabíjením

Prozatím menší projekt, na kterém se podílí 11 společností a 3 univerzity, bude zahrnovat výstavbu zhruba kilometrového úseku silnice se zabudovanou bezdrátovou nabíječkou.
Zpět na článek
23. 5. 2021 14:13
23. 5. 2021 14:40
24. 5. 2021 09:20
24. 5. 2021 09:08
25. 5. 2021 19:03
23. 5. 2021 14:13
Palec hore
Výskum a vývoj je tá správna cesta. :yes:
Rozbalit vlákno
6
23. 5. 2021 14:40
Re: Palec hore
A kdo to zaplatí? Už teď jim nikdo nechce půjčit.
23. 5. 2021 14:55
Re: Palec hore
A prečo ťa to trápi? Pýtaš sa, kto platí iné projekty, s ktorými nesúhlasíš? S takými ako ty by sme boli stále v stredoveku.
Avatar - Midlosek
23. 5. 2021 16:04
Re: Palec hore
Počkej až nafasuješ kardiostimulátor nebo ICD v rámci pokroku. Pak pro tebe taková cesta už správná nebude :-O
24. 5. 2021 00:06
Re: Palec hore
Píšem o vývoji, nie o zavádzaní tohto systému v súčasnej podobe. Skús najprv čítať a pochopiť napísaný text, kým zareaguješ.
Avatar - Midlosek
24. 5. 2021 08:10
Re: Palec hore
Psaný text a souvislosti evidentně nechápeš ty ;-)
24. 5. 2021 09:20
Re: Palec hore
Koukám, že někdo byl rychlejší - psal jsem to samé níže. Indukční nabíjení bych si dokázal představit pro nějakou autonomní nákladní dopravu po soukromé cestě, kdy není vhodné používat trolejové vedení a kdy by baterie byla těžká a pomalá na dobíjení.
Avatar - Oscar_Romero
23. 5. 2021 16:07
Zhovadilost
Ztráty jsou u bezdrátu omluvitelné max. u nabíjení mobilů, ale u elektrodopravy je to ekologické zvěrstvo. :no:
Rozbalit vlákno
11
Avatar - ZORG
23. 5. 2021 21:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
24. 5. 2021 09:08
Re: Zhovadilost
No mě by zajímalo co na to třeba lidi s kardiostimulátorem a nebo implantabilním defibrilátorem. Ti asi jako budou muset dodržovat odstup od silnice a cestování dopravním prostředkem, který nabíjení při provozu využívá, jim bude navždy zapovězeno.
Osobně bych fakt nejezdil třeba autobusem, kde pod podlahou vzniká indukční pole přenášející třeba 300 kW.
24. 5. 2021 09:43
Re: Zhovadilost
Já si vůbec neumím představit co to může znamenat pro posádku. Nedokážeš mi to vysvětlit? Jsem laik, ale taky jsem nad tím přemýšlel jestli je to zdravý sedět na takovým indukčním zařízení.
Avatar - Hammunasakra
27. 5. 2021 12:07
Re: Zhovadilost
Indukční dobíjení tu je už od https://cs.wikipedia.org/…iki/Nikola_Tesla

Tak rozhodně si nepořizuj žádnej lepší chytrej telefon. Radši ani auto https://www.carmedia.cz/…nabijeni-v-aute/
27. 5. 2021 14:01
Re: Zhovadilost
Kdyby si nebyl pitomej, tak pochopíš, že indukční telefon pracujícím s napětím 3V a proudy pár ampér je něco jinýho než indukční pole přenášející 300 kW. Ale jestli si měl potřebu se ztrapnit svojí tupostí, že nechápeš rozdíl mezi 15W a 300 000W, tak prosím :D :D

Máš ještě nějakou zajímavou myšlenku?
Avatar - Hammunasakra
28. 5. 2021 17:56
Re: Zhovadilost
Opět poučuješ jiný lidi o jejich oborech? Když sám nemáš ani maturitu?

Že to je rozdíl = napadlo JEN tebe ;)
Škoda že si nebyl když se rozdával rozum a pak logický myšlení a pak znalosti a všechno to zkusil dohnat x dávkami SEBEvědomí :-!
Avatar - Tielman
28. 5. 2021 14:17
Re: Zhovadilost
Ty seš ten frajer, co na hifivoice rozporoval poznatky pana Merhaurta ohledně vlivu switche na výsledný zvuk v hifi řetězci? Jestli jo, měl by sis do profilu dát poznámku „žvanil roku“.
Ostatním se omlouvám, svým komentem si pravděpodobně vysloužím BAN, ale to co tady i jinde uživatel Hammunasakra předvádí, mne už nemohlo nechat klidným. Původně jsem se do diskusí zapojovat nechtěl, ale projev tohoto trolla je moc i v rámci svobodného vyjadřování jakéhokoliv názoru. Promiňte ještě jednou.
Avatar - Hammunasakra
28. 5. 2021 17:51
Re: Zhovadilost
Ano Merhauta (skoro) VŽDY!

Chápeš správně význam slova trol? To je Merhat = co neviděl neslyšel = a trolí
Že výrobce a lidi co slyšeli a porovnávali..

Na rozdil od něj VÍM = proč ho v těhle tématech (nejen switch dělá to roky) dopakovaně vyzývám = ať neteoretizuje a nevymyšlí si = a přijde s námi dát slepý test

Nikdy to neudělal JEN zpochybňuje ;)

Takže doporučím totéž i vám PAK dejte vědět = a bude to BOLET až vám dojde jak moc Merhaut plácá
28. 5. 2021 23:47
Re: Zhovadilost
Krasne ti to nandal. Zvanil roku. Ano presne to ses. Je videt ze netrolis jen na ACZ ty zoufalce :D :D
Avatar - Hammunasakra
29. 5. 2021 07:31
Re: Zhovadilost
Ano Merhaut opravdu JE žvanil roku (rokŮ) v hifi to je celkem ZNÁMÁ věc (figurka :-!

Ty taky NEZNÁŠ význam slova troll? Nebo proč to říkáte oba přesně naopak? Trol je Merhaut = člověk co neví nezná neviděl neslyšel = ale zpochybňuje článek výrobek a lidi co měli možnost věc porovnávat TO JE TROLL žvanile :-!

Merhaut je známej opozdilec = v dobách kdy všichni (v oboru) věděli že (výborné) Pioneer DVD/HDD definitivně skončily a svět ovládly univerzální přehrávače OPPO (i ty už skončily) se hádal a své (neznalé) zákazníky oblboval ať si je nekupují a čekají na návrat Pioneer(u). Smutné :-(
Možná by se ti líbil = je to žvanil roku FURT dokola něco zpochybňující = aktuálně https://www.hifi-voice.com/…n-do-sveta-hudby

Krásně SIS to nandal = smutný kolik lidí nepozná realitu a fakta ani po vysvětlení (vaculíkovo pravidlo = mohl bys Tielmanovi vysvětlit co to je ;)
Fakt si NEpochopil, že já mám ZKUŠENOST a souhlasím s autorem recenze i výrobcem = což FAKT NENÍ trolení?

A jestli máte koule mohli byste udělat to čeho se Merhaut (právem) DĚSÍ = jít si to vyzkoušet = je to snadno rozeznatelný ROZDÍÍÍÍÍÍÍÍL :-)
Avatar - Tielman
31. 5. 2021 09:52
Re: Zhovadilost
Jak může switch ovlivnit výsledný zvuk z DA převodníku, když je před ním? Probůh Hammuno, DA převodník je to, co určuje/ovlivňuje kvalitu výsledného zvuku. Datový tok je datový tok... výhodou toho switche je pouze užitá technologie, postupy a materiál při výrobě. Nic víc, nic míň. Je to krabice, která nás všechny patrně přežije a stále bude funkční... ale vliv na zvuk prostě mít nemůže. Vliv má vše následující za switchem... DA převodník, síťové fitry, do jisté míry použitá kabeláž.... ale to vše je až za switchem a za DA převodníkem včetně se teprve dějí ty všechny hifi věci.
Kdybys mi raději napsal... "běž se vycpat v-ocasu", tak to vezmu, rejpnul jsem první...ale ty tady budeš furt mlít tu svou a to neberu. Ach jo. Máš informace, ale neumíš s nimi zacházet...
24. 5. 2021 12:03
Elektro
To je super, ale tady ani nejsme schopni zalátat díry po zimě... Snad jen kdyby se to dobře zadotovalo 😂😂😂💶🤮
Rozbalit vlákno
0
25. 5. 2021 19:03
xxx
Nejsou lidi, není ocel, dochází písek. To, že nebude lithium do baterek je jasný už dneska. Všichni hodnotí přínosy / náklady / recyklaci elektroaut na jejich dnešní početní úrovni, pokud mají ale jezdit stamiliony / miliardy elektroaut tak jsme někde úplně jinde. Tahle bublina časem splaskne. Postavte elektroauta někam na úroveň ferrari, kdo na ně bude mít a chce fungovat "ekologicky", ať si to pořídí. Stejný je to obecně s obnovitelnými zdroji. Je to jedna velká lež - obnovitelnost a ekologičnost je jedna velká lež. Už jenom vytěžit suroviny vyžaduje naftu. Až dojde ropa tak poznáte, jak opravdu fungují obnovitelné zdroje. Výpadky elektřiny, protože nefouká / nesvítí slunce, 15 tisíc litrů kontaminovaný vody na uhašení jednoho elektroauta atd. atd. to bude přímo ekologický ráj. Nebude. Ekologie = vrátit se ke koňskýmu potahu tahanýmu koňma. Co sežere, to z něj zase vypadne. A taky tvrdá regulace počtu obyvatel na Zemi, takže sbohem demokracie, protože buď to a nebo válka o zdroje, která tak jako tak sníží počty obyvatel.
Rozbalit vlákno
0