Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Dacia Logan 1.0 TCe LPG – Kombi chybí, jinak ale nadchne

Dacia Logan se v rámci mezigenerační proměny dočkala zásadní změny. Na trh přijíždí výhradně jako sedan. Dokáže pořád zaujmout?
Zpět na článek
7. 7. 2021 15:18
8. 7. 2021 20:02
8. 7. 2021 22:24
9. 7. 2021 07:47
8. 7. 2021 20:00
7. 7. 2021 15:14
7. 7. 2021 15:15
7. 7. 2021 15:48
8. 7. 2021 20:03
10. 7. 2021 06:19
7. 7. 2021 20:56
7. 7. 2021 21:03
8. 7. 2021 00:28
8. 7. 2021 11:16
8. 7. 2021 10:52
Avatar - Ada je zase tady
7. 7. 2021 14:53
Kdepak je?
Diesel a ruční brzda?
Rozbalit vlákno
12
7. 7. 2021 15:04
Re: Kdepak je?
Už len v tvojej hlave. Si beznádejný prípad dinosaura neschopného kráčať s dobou. A že toto auto nie je žiadny technický zázrak.
Avatar - WinDiesel
7. 7. 2021 15:15
Re: Kdepak je?
Ty jsi zase beznadějný případ neléčitelného progresivisty, wole.
Avatar - Ozzman
7. 7. 2021 15:18
Re: Kdepak je?
Proč? V Sanderu diesel nemá vůbec smysl, je to malé auto od kterého se nepředpokládají nějaké obrovské kilometrové nájezdy po dálnicích.

Ale když už, tak by dostal Dci, což je určitě do spolehlivosti lepší, než Mazdí SkyD ;) :D Což?
Avatar - Mikesus
7. 7. 2021 16:03
Re: Kdepak je?
Protože 2 dieselový posuci. Že tě to vůbec baví odpovídat. Dnes už diesel nemá smysl skoro nikde.
7. 7. 2021 16:32
Re: Kdepak je?
V tomto prípade je diesel úplne bezpredmetný. Priplácať za naftový motor by nedávalo zmysel. Spotreba/dojazd, cena za km, cena auta, emisie - všetko v neprospech nafty.
8. 7. 2021 20:02
Re: Kdepak je?
To je tiež od úplnej pravdy ďaleko a dalo by sa nad tým polemizovať
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 21:15
Re: Kdepak je?
tak polemizuj...
Proti dieselu mluví: emise, složitost, z toho i problémová spolehlivost, drahý servis, nevhodný při studeném provozu, na krátké trasy, problémy za nízkých teplot.
Jediná výhoda je pro tahání těžkých přívěsů a jízda ve vysoké zátěži. Při běžné jízdě je už dnes benzín na podobné, v případě hybridů i lepší spotřebě.
8. 7. 2021 22:24
Re: Kdepak je?
Odpovedal si aj sám. Pre ťažké autá, ktoré vyzerajú ako krabica od topánok skrátka zmysel nafta má
Len pár poznámok - zložitosť, väčšina benzínov má priamy vstrek, časticový filter a turbo. Áno dízel k tomu pridáva scr
Drahý servis - do nejakých 200000 km to bude rovnaké, dokonca menej by som sa v súčasnosti obával o opraviteľnosť 10 ročného dízlu ako 10 ročnej benzínovej prvotiny s priamym fstrekom.
Nevhodný na krátke jazdy - jasné tam, nie je o čom
Problémy pri nízkych teplotách - neviem, nestretol som sa s tým už pekných veľa rokov naspäť. Mimochodom s týmto boli chvíľu problémy aj pri benziňákoch (tých moderných....)

Trochu si na záver rýpnem, skrz emisie co2 výrobcovia elegantne posťahovali z ponuky silnejšie benzíny, dízle ponechali, takže keď si aj ako zákazník povieš , že spotrebu neriešiš, tak možno aj tak skončíš vo vyšších triedach práve f tom dízly
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 22:27
Re: Kdepak je?
Emise nejsou jen co2.
Avatar - Ozzman
9. 7. 2021 07:47
Re: Kdepak je?
Ani jedno z těchto vlastností ale Logan nemá, takže je tady diskuze o naftě nesmyslnná...
7. 7. 2021 16:23
Re: Kdepak je?
Wola uvidíš leda tak v zrkadle. ;-)
8. 7. 2021 20:00
Re: Kdepak je?
zase spomaľ, to že nemáš dízel v ekonomickom vozidle zase až také prekvapujúce nie je
7. 7. 2021 15:14
LPG
"přece jen omezená síť čerpacích stanic LPG "
Co to je za blbost , ta je na každém rohu...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - WinDiesel
7. 7. 2021 15:15
Re: LPG
No na každém rohu tedy určitě ne.
Avatar - Roman Horký
7. 7. 2021 15:48
Re: LPG
V kterem zadečku bydlíš? LPG jsou na každém rohu všude u normálních lidí.
8. 7. 2021 20:03
Re: LPG
Lpg, hlavne ak to porovnám s cng je na každom rohu. A tých lpg je dosť aj v zapadákovoch
Avatar - Ronault.
10. 7. 2021 06:19
Re: LPG
To teda na každém rohu určitě ano, jen v mém okolí je více LPG než benzínek. Rozhodně jich je násobně více než nabíjecích stanic na vibrátory
Avatar - WinDiesel
7. 7. 2021 15:16
Ježiši ještě že nemusím řešit nákup...
... takového auta, jakkoli respektuji že určitým lidem poskytne super služby.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JeanLucPicard
7. 7. 2021 16:56
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
4
7. 7. 2021 22:31
Re: Dacia rulez
A ty o svojej úbohosti vieš? ;-)
Avatar - JeanLucPicard
7. 7. 2021 23:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 7. 2021 17:23
Re: Dacia rulez
Nemaj obavu. Češtine rozumiem lepšie ako ty slovenčine.
8. 7. 2021 15:43
Re: Dacia rulez
Účel světí prostředky.
Každopádně se ohrnovat nad Dacií :no:
7. 7. 2021 17:59
Motor a jazdné vlastnosti
Čaute,

už s tým niekto reálne jazdil? Kľudne aj v sandere... dá sa to porovnať s 1.0tsi (81/85kw) napríklad? z pohľadu dynamiky myslím...
Dik borci
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Ozzman
7. 7. 2021 20:23
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Jezdil jsem 1.0TCe 74kw v Cliu5 a 1.0 TSI ve Scale a ano, jelo to podobně, na taková auta naprosto dostatečné motorizace, ale Clio bylo mnohem lepší auto ve všem ostatním.
8. 7. 2021 07:36
Re: Motor a jazdné vlastnosti
A ked sa zamerias čisto len na motor, ktorý by si vybral? a prečo?

a teraz to všetko ostatné je subjektívne z tvojho pohľadu alebo sa bavíme o veciach co sa daju merať?
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 08:18
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Věřím, že TSI pojede trchu rychleji, ale nelíbil se mi jeho charakter, který by se dal přirovnat k dieslu, nic, turbo turbo, nic, kdežto TCe více gradovalo a to je mi u takového malého auta příjemější. Spotřebou asi taky TSI bude lepší, ale rozdíly to nebudou propastné.

I to, jak se dají věci měřit, je otázkou. Clio mělo lepší podvozek i na velkých R17 s nízkým profilem filtrovalo dobře přažskou dlažbu, přišlo mi i lépe odhlučněné. Scala bouchá od zadní nápravy a na nerovnostech je tam slyšet více (ostatně jako v drtivé většině Škodovek). V Cliu se mi více líbil interiér a infotainment a vůbec mi tak nějak padlo lépe do ruky.

Nicméně srovnání těchto aut z pohledu prostoru je jasné vítězství pro Scalu, přeci jen je trochu nad B segmentem, jak pro posádku, tak v kufru.
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 15:33
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Mne se tedy líbil vic ten tce v cliu než tsi ve scale.
Avatar - twistedTSD
8. 7. 2021 20:03
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Mně to přišlo určitě slabší než 1.0 TSI bez filtru a mrtvý dole byl taky, nicméně jel jsem úplně nové auto, takže se to nedá dost dobře hodnotit.
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 21:16
Re: Motor a jazdné vlastnosti
tomuhle se chci úplně vyvarovat, protože tce jsem jel v cliu a tsi ve scale. Což je prostě i váhový a rozměrový rozdíl. Takže dynamiku nehodnotím.
8. 7. 2021 08:09
Re: Motor a jazdné vlastnosti
V com je Clio lepsie ako Scala?
No offense, naozaj ma to zaujima.

Scala ma kopec bezpecnostnych asistentov - zvlast adaptivny tempomat, asistent vyparkovania a dobrzdenie pri cuvani su super veci.

Na druhej strane, stale ma rucnu brzdu a hlavne spracovanie interieru je slabucke. Plasty vrzgaju, volant maly rozsah nastavenia a laktova opierka sa neda vyskovo nastavovat.

Lenze zial nepoznam auto, ktore by to malo lepsie a bolo relativne lacnejsie ako 20k€. :(
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 08:23
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Tak Scala je jinak zaměřené auto, je větší. Jestli má tohle či ono více bezpečnostních systému neřeším, koukám na to, jak to jezdí.

Clio (GT line) mělo velmi dobré řízení a řazení (na Renault docela nečekaně dobré),lepší podvozek, který byl příjemě tuhý, ale i solidně tlumil nerovnosti ( v kontextu B segmentu), Scala prostě zoufale bouchá od zadní nápravy (ještě jsem si kvuli tomu přesedal, abych si to poslechl ze zadu a je to tam a dost nepříjemě), TSI motor bude asi rychlejší, ale zase je nudný a plochý jako diesel, nicméně v Cliu už 1.0TCe není, takže je to irelevantní srovnání. Clio pak má hodně povedený interiér, perfektní sedačky v GT line a i ten Rlink od Renaultu funguje tak nějak... prostě funguje :D Což u Škodovek není běžné :D
8. 7. 2021 09:01
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Zaujimave, ja som si buchanie nevsimol. Zase je pravda, ze kde jazdim su celkom dobre cesty. Viac ma zarazilo vrzganie z pristrojovky - od budikov a okolo tej ozdobnej listy. Toto pekne ***i v skodovke.

TSI islo velmi dobre, hladke rozjazdy, tichy chod, prijatelna spotreba - a aj pri vyssej rychlosti ticho v kabine.

Nove Clio som neskusal, prekaza mi, ze pri dovybaveni asistentami na urovne skodovice je cena privysoko.
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 09:10
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Opravdu ani na nerovnostech? To dělá každé auto s torzkou i to sebelepší.

Já neřeším cenu, i ta auta jsou jinak zaměřená, Clio je Bsegment, Scala asi může posloužit i menší a nenáročné rodině. Srovnal jsem je jen protože výše byla otázka na motorizace a já je jel v těchto modelech.
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 15:46
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Ja tedy cenu nemůžu hodnotit, v téhle cenové ( B segment ) máme až jako 3.auto v rodině. Nicméně scala mi zase nepripadala jako dobré value for money. Samozřejmě, pokud potřebuješ trochu větší prostor než Béčko, ale na octavku nejsou peníze, chápu tento meziskok. Asistenty, ač mám už řadu let v autech, není to něco, na co bych koukal. Stejne je jich dnes spousta povinných a ještě více lidí je vypíná.
Kdyz vezmu přímé srovnání clia a scaly. Zpracování interieru, které měla kdysi škodovka na vysoké úrovni, dnes není tolik znát, v tom mi přišlo lepší clio. Zároveň kdyz jsem ve scale sedel vzadu, od cca 70 jsme měl pocit, že tam je pootevrene okno, jak tam byl slyšet aerodynamický hluk. Mohlo to být ale jen u toho předváděcích kusu, vic jsem jich neprojizdel. Pak ta zadní náprava, to je prostě bezne u škodovky, ráda si bouchne. Nic z toho jsem si u clia nevšiml. Ve městě bylo clio hodně příjemné a komfortní, to jsem si naopak pripadal o třídu výše oproti scale. Ale prostornou, to je bez debaty u škodovky. Nevím jak je to aktuálně, ale tehdy nacenena scala v nějaké střední výbavě s pár priplatkama vycházela na 560 tuším. A to bylo s tím 1.0tsi. Takže cenové žádná sláva.
Avatar - twistedTSD
8. 7. 2021 20:06
Re: Motor a jazdné vlastnosti
U Clia interiér závisí i na výbavě, Zen má levnější, neměkčenou palubní desku.
8. 7. 2021 09:08
Re: Motor a jazdné vlastnosti
Z pohledu dynamiky máš srovnání tady
benzín
https://zeperfs.com/…uel7509-9180.htm
plyn
https://zeperfs.com/…uel7509-9108.htm
Avatar - Flai
7. 7. 2021 20:56
LPG
Proč má vozidlo označení na zadním skle LPG? U vozidel s továrním LPG to není povinné! Zjišťoval jsem to přímo na STK a opravdu je tomu tak. Naproti tomu chlubeni se s nádrží která má neomezenou životnost není pravda. Dle STK po 10 letech vyměnit, tady naše legislativa neumožňuje...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Roman Horký
7. 7. 2021 21:03
Re: LPG
Myslíš si, že pro hasiče který tě z toho vystrihava je důležité, jestli tam ta nádrž je z výroby nebo dodělana později?
Avatar - Plautus
8. 7. 2021 00:28
Re: LPG
Ľudia sa z áut vystrihávajú cez nádrž? Alebo zvyknú byť plynové nádrže umiestnené v stĺpikoch karosérie? Netvrdím, že sa im tá informácia nehodí, ale s vystrihávaním to nemá podľa mňa nič spoločné.
8. 7. 2021 11:16
Re: LPG
Nálepka je české specifikum.
Nehody se může účastnit třeba polské auto, kde nálepky LPG vůbec nemají a tankovací otvor LPG mívají většinou schovaný, takže zvenčí nejde vůbec nijak poznat, že je to dodělávaná přestavba LPG.
8. 7. 2021 10:52
Re: LPG
Pravda to je. Životnost opravdu stanovuje výrobce nádrže, nikoliv ouřada na STK, kterému se nechce studovat platné předpisy.

Příloha č. 11 k vyhlášce č. 341/2014 Sb. v aktuálním znění:
"g) výrobce nádrže stanoví její životnost, obvykle je životnost nádrže na LPG 10 let a nádrže nebo láhve na CNG 20 let"

Otázkou samozřejmě je, jestli tu neomezenou životnost výrobce nepodmiňuje například pravidelnými tlakovými zkouškami. Pokud by například po 10 letech vyžadoval každoroční tlakovou zkoušku nádrže, v praxi bude lepší a ve výsledku i levnější ji vyměnit.
8. 7. 2021 07:37
pomačkané plechy
Chudáci si nevšimli, že jim do lisu spadl kus nějakého bordelu. Teď aby si každý nový zákazník vzal kladivo a dveře vyklepal do tvaru dveří...
Pak se nesmí divit, že je v autě aerodynamický hluk, když má tvar zmačkaného papíru
Rozbalit vlákno
0
8. 7. 2021 11:26
Jsem zvědavý na prodejní čísla
Skoro všechny Logany se prodávaly jako kombíky. Teď jen sedan a za cenu přesahující 300 tisíc Kč. Ne každý bude nadšený z povinného LPG.
Ve výsledku bych se nedivil, kdyby to za rok pro absolutní nezájem přestali v ČR prodávat.
Rozbalit vlákno
0
8. 7. 2021 15:55
Držák na telefon....
Ten držák vedle toho displeje je k čemu? Nebo se už dopředu počítá s tím, že propojení s telefonem nebude fungovat?
Rozbalit vlákno
0