Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto na dálnici v protisměru? Reakce musí být okamžitá

Policie v posledních letech eviduje alarmující množství upozornění na jízdu vozidla v protisměru po dálnici. Rizika jsou v podobných případech obrovská, reakce proto musí být okamžitá.
Zpět na článek
Avatar - lyon667
21. 7. 2021 09:32
"Fatální střed"
"Fatální střed je v takové situaci téměř nevyhnutelný" aneb korektura si vzala volno?

Jinak auto v protisměru na dálnici jsem už měl také to štěstí potkat, to když se řidička z připojovacího rozhodla otočit o 180°, protože původně nejspíš chtěla opačným směrem. Osobně si myslím, že někteří mají problém vůbec pochopit organizaci provozu a jednosměrnost dálnic, ať už z nedostatku praxe, nebo kvůli špatnému fungování autoškol. Ve zmatku člověk značky moc nesleduje a co nemá zažité, tam zazmatkuje docela snadno.
Rozbalit vlákno
4
21. 7. 2021 10:15
Re: "Fatální střed"
No já bych přidal i dopravní značení, občas je dostatečně zmatené :-(
Avatar - Mikesus
22. 7. 2021 08:07
Re: "Fatální střed"
Nenarazil jsme na spatne označeny najezd na dalnici. Ano, můžu zvolit opačný směr, ale ne protisměr.
21. 7. 2021 13:08
Re: "Fatální střed"
Rychlost přibližování 2 vozidel na dálnici když jedno pojede v protisměru je minimálně 100metrů za sekundu-kdo se dívá o dost dále aby stihl uhnout?Na tyhle pomatence většinou narazí "levoproudaři" a těch videí už bylo
Avatar - Roman Horký
21. 7. 2021 13:30
Re: "Fatální střed"
Tak jestli dobře počítám, tak rychlostí 100 m/s se přibližují vozidla, z nichž nejméně jedno těžce překračuje max. povolenou rychlost na dálnicích v ČR. Tedy součet rychlostí je 360 km/h.
Avatar - beibej
21. 7. 2021 23:22
tahle situace se normálně stát nemůže
jedině když je za volantem sjetá smažka, totálně naçhçanej kořala nebo senilní geront. Ani jeden z nich nemá sedět v autě za volantem!!! Jestli někdo není v této exkluzivní partě a udělá to tak je DËB1L ale platí pro něj to samý!
Sebrat jim papíry a napařit maximální pokutu.
Rozbalit vlákno
2
21. 7. 2021 23:39
Re: tahle situace se normálně stát nemůže
Presumpce neviny, :) miláčku oni za to nemůžou... Jsou nemocní, takže můžou a víš co, měl ses vyhnout... Geronte, tak bacha na cevky :D

Sebrat papíry
?

Na papíry to nejezdí a pokuty se neplatí není zceho exekuce... Pervitin a jeď... Budeš tam první, mozna
22. 7. 2021 07:32
Re: tahle situace se normálně stát nemůže
Nemoze, ale stava sa. Raz som to zazil, navyse na zatocenej dialnici kde som to auto spozoroval fakt az v poslednej chvili. Okrem toho ze som strhol volant som sa stihol uz len skoro pos*at. Neprijemny zazitok!

Netusim ako sa to niekomu moze podarit vojst do protismeru. Ale co uz uplne nechapem je ked ten clovek pokojne ide dalej! Vsetci mu blikaju a trubia, vidi ze vsetci idu oproti nemu, takze asi nieco nie je v poriadku, ale on pokojne pokracuje dalej, dufajuc ze prejde tych 30-40km po najblizsi vyjazd. Takym by som fakt vodicak bral dozivotne...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud