Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz S 400 d (243 kW) 4MATIC L – Jako chytré hodinky, ale luxusní. Naštěstí

Je to jako když se pán v letech rozhodne nahradit svoje strojkové hodinky chytrými od Applu, nejluxusnější z mercedesů se velmi změnil. Digitalizace je bez pochyby radikální, esko je však pořád v prvé řadě luxusní a pohodlná limuzína. Aktuálně nejpohodlnější.
Zpět na článek
28. 7. 2021 14:38
29. 7. 2021 10:07
29. 7. 2021 10:45
29. 7. 2021 11:18
29. 7. 2021 21:06
29. 7. 2021 18:08
29. 7. 2021 16:27
29. 7. 2021 21:07
29. 7. 2021 19:21
5. 8. 2021 00:10
Avatar - KANKUNEN
28. 7. 2021 13:26
Proč je tam ten kanálek za displejem?
Nebo to je odpadkový koš?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 13:57
Re: Proč je tam ten kanálek za displejem?
Tam se odkládají hodinky se strojkem :-) :-) :-)
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:06
Re: Proč je tam ten kanálek za displejem?
Vypadá to zvláštně což? Osobně mi to opticky trochu vadí, líbilo by se mi, kdyby mělo auto klasickou kapličku přístrojů a v ní ten display, jako to má BMW či Audi a koneckonců to měla i předchozí Sklasse.

Mne na Sku nejvíce iritoval volič převodovky :D
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 13:55
To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
"pán v letech rozhodne nahradit svoje strojkové hodinky chytrými od Applu" :-)
Ten pán v letech, to by musel být opravdu tak 70+. Pochybuju, že mladší ročníky by dosud používaly strojkové hodinky :-) :-) :-). Já jsem takové miminko pána v letech a hodinky nemám od doby mobilních telefonů vůbec. Nechápu, k čemu bych se obtěžoval dalším krámem, když v tom mobilu čas ukazujou :-) :-) :-) A kdybych hodinky měl, tak nějaké nabušené elektronické s displejem.
Rozbalit vlákno
27
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:05
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Je mi 34 a 2 ze 3 hodinek, které střídám jsou strojkové.

Hodinky jsou i módní doplněk, k obleku kupříkladu (k tomu preferuji klasické s barvou dle ostatních doplňků, jako jsou boty a pásek) a takové Apple Watch, které jsou hranaté se mne osobně vůbec nelíbí, ty sluší maximálně holkám.
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 14:11
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Taky mám jedny strojkové, když si chci hrát na pána v letech :-) :-) :-) :-)
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:14
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Člověče, hodinky nosí i dvacetiletí, i ty mechanické, podívej se kolem sebe... nevím, proč by to mělo značit pána v letech proboha?
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 14:17
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Psal to pan redaktor o tom pánovi v letech. Já osobně když si obuju pozlacené samoonatahovací 25ti rubínové poctivé komunistické, tak to dělám abych si připdal jako pán v letech. Má pravdu, předsedo.
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:18
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
K těm hodinkám by sis měl ale pořídit třeba W124ku, ty se k Priusu nehodí :D
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 14:20
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Však v Priusu jsem je na ruce ještě zatím neměl.
Avatar - Mikesus
28. 7. 2021 17:21
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
K priusu se hodí nějaké hitech, které mají display jinde než ostatní, třeba na spodní straně
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 17:29
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
:-[] :yes: :yes:
28. 7. 2021 17:02
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Pravda, přijde mi, že mezi mladejma letí Primky po dědečkovi, hipsteři je nosí ve velkým :-) A pak takový ty hranatý digi Casia z osumdesátek, dost často pozlacený, což já teda moc nemusím, zlatý hodinky bych na ruku nedal
28. 7. 2021 14:11
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Je mi 31 a mechanické hodinky nosím a rád, i když je střídám s Apple Watch, v létě je to fajn, jabka jsou lehký, člověk o nich ani neví, konektivita super. Ale mechanickej strojek se natahuje pohybem ruky, baterie neřeším, slyšíš tikot, cítíš jak se uvnitř otáčí kolečka a pak k jakémukoliv formálnějšímu oblečení vypadají sebechytřejší hodinky prostě blbě, tady se na mechaniku nic nechytá.
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 14:12
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Taky mám, ale nosím jen na svatby a na funusy. Ale překvapujete mě pánové, že máte i smysl pro noblesu. Bez ironie.
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:13
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Jak jsem psal výše, Apple Watch podle mne nejsou nejkrásnější (nevím, proč je nedělají taky kulaté) a třeba smartwatch od jiných výrobců s koženým či kovovým páskem umí vypadat u chlapa lépe (dle mne), ale klasika je klasika, hlavně k obleku :)
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 14:15
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
:yes: Akorát že apple watch jsem asi nikdy neviděl, protože mě nezajímají, takže si je neumím vybavit
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:18
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
http://www.alza.cz/…kem-d6151633.htm?…

Když už, tak tohle je takové zkousnutelnější a konvečnější, ale klasika je klasika..

/…rne-d6095493.htm?…

Ale zase si nerozumí tak dobře s iphonem, protože si Apple jede tu svou marketingovou strategii...
Avatar - Roman Horký
28. 7. 2021 14:21
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Celkem hnus, jako ze stánku na pouti.
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:23
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Tak vidíš, proto nosíme i analogové :)
29. 7. 2021 08:09
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
čistě rozumově jsou nejlepší hodinky na světě G-shocky, o které se vůbec nemusím starat, samy se nabíjejí, samy se natahují, seřizují se rádiem...a protože s plastovýma hodinkama nemůžeš chodit po světě tak je mám v titanu.
ale když mám náladu tak si vezmu nějaké Hojery, třeba ty modré co nosil Steve McQueen:)
Avatar - Mokrous
29. 7. 2021 12:06
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Souhlasím. Já si z Japonska vozím individuálně Casio Oceanus.
To je elegantní varianta místo G-Shocků. Viz já 12:01
Avatar - fOE
29. 7. 2021 16:24
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Monaca jsem zvazoval, ale na ruce me vubec nepresvedcili :/. Divnej lom svetla na tom stvercovem krystalu me dost rusil.
Kazdopadne se na ne do dnes rad kouknu a libi se mi (jen ne na me) :-)
Avatar - Barrichello
28. 7. 2021 14:32
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Budeš se divit, ale mezi bohatými a súpěšnými lidmi je řada fanoušků klasických hodinek. Jinak by totiž firmy jako rolex, breitling či Heuer dávno krachly. A to se jaksi nestalo :-)
31. 7. 2021 03:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 7. 2021 18:07
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Je mi 40 a elektro hodinky si nikdy nekoupim. Mam doma nekolik mechanickych hodinek, bez natahovani, pouze na pohyb a s elektro-vyrobkem s displejem bych si to nikdy nedovolil srovnavat.

Rucne precizne vyrabene strojovny, ktere nepotrebuji natahovat jen aspon jednou za par dni nosit, jsou proti strojem smontovanym displejum a vyrobkum z plastu uplne jina liga. To se ani srovnat neda, jiny svet.
Nabijet si hodinky ob den na nabijecce je fakt blbost - od toho mam mobil, ktery mi nabidne to stejne a milion veci navic. Nejvic me fascinuji fanatici, kteri na hodinkach resi hovory nebo e-maily a zpravy :-O

Muze mi nekdo vysvetlit proc vlastne e-hodinky jsou? Nikdy jsem to nepobral...
28. 7. 2021 20:18
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Dobrý je to jako sporttestter, příjemný je tím platit, můžu se podívat, jestli má cenu ten telefon zvedat nebo ne. Nebo když vařím v kuchyni, a z telefonu ve vedlejší místnosti mám puštěnou muziku, tak to můžu přes hodinky ovládat, zesílit/ztlumit, přeskočit skladbu... Nic bez čeho by nešlo existovat. Osobně bych vyzdihnul to placení a sportovní funkce, jenže při využití GPS to kazí malá výdrž baterky (Apple).
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 20:26
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
Tak je to asi stejný, jako rozdíl mezi hloupým a chytrým telefonem.

Já používám hlavně SMS/Messenger a volající, hned tě to upozorní a nemusíš lítat pořád k telefonu, dobré třeba při řízení. Používám Galaxy Watch, nyní s Applem a není to tak dobré jako s Androidem, ale na drtivou většinu fukncí to jde. Baterka vydrží 5 dní při plném používání, což mi příjde super a to už je mam rok.. na rozdíl od telefonů této značky... Občas používám i mapu s GPS.
28. 7. 2021 21:11
Re: Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavi
Mam garmin, kedze mi corkli uz dva biky, tak som sa rozhodol nekupovat dalsi cyklocomputer, ale pouzivam hodinky aspon mi nieco ostane, ked mi corknu dalsi, mam tam vsetko co potrebujem, gps, garmin ma celkom fajn appku, aj ked im ju minuly rok hackli. Je fajn na pocitanie dlzok pri plavani a zvysok je nepotrebny balast.
29. 7. 2021 13:08
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
S e-hodinkami mám já osobně problém hlavně designový - buď jsou ošklivé (Apple Watch) nebo tlusté (všechny ostatní). Bohužel zatím nikdo neudělal elegantně vypadající kulaté ehodinky s tloušťkou blížící se klasickým strojkům... a nemusely by být ani čistě "e", klidně bych bral kombinaci klasických ručiček a průhledného displeje.
Avatar - Mokrous
29. 7. 2021 12:01
Re: To mě dostalo, poprvé od rána jsem se upřímně pobavil
OMG ty jsi teda fakt myslitel...

Ještě, že zatím máme jakous takous svobodu v názorech a volbě a nemusíme se řídit názory individuí, jako jsi ty.

Mechanický, resp. ručičkový hodinky nosím odjakživa a zdaleka mi není ještě ani 50. Nechápu proč bych si měl kupovat nějaký chytrý obludy, když si můžu vzít elegantní ručičkové hodinky. Jak už zaznělo, hodinky jsou i doplněk, takovej mužskej šperk pro někoho. Pro jiného prostě praktický předmět denní potřeby. Nevím proč furt čumět na mobil, když mám na ruce hodinky.
Existují i skvělé kombinace ručičkových hodinek a ruční práce společně s chytrou elektronikou. Sám si třeba z Japonska individuálně dovážím speciální edice hodinek Casio Oceanus. Naprosto luxusní záležitost. Karbid titanu = špičková odolnost proti otěru, lehkost a pohodlí. K tomu Safír double antireflex, odolnost proti vibracím a otřesům, vysoká vodotěsnost, solární pohon, atomový čas, věčný kalendář a všechny světové časy. A to vše skryto pod klasickým ciferníkem, jakoby to byly mechanické švýcary. Jen jsou univerzální, bez starostí, nadčasové, nádherné a cenově "přijatelné". I po letech denního nošení vypadají jako po vybalení z krabičky a mnoho fajnšmekrů co nosí švýcary za násobky je pochválilo, že jsou fakt krásný.
Takže ano, mnoho mladších lidí stále nosí klasické hodinky. Mechanické zase mají tu "duši" to řemeslo a tradici v sobě. Mě ale nebaví se starat a seřizovat, tak jsem šel touto cestou. A to je ta svoboda volby. To je to být sám sebou a nebýt ovcí ve stádě.
Avatar - skopikk
28. 7. 2021 14:38
digital
Pred měsícem jsem je okukoval v Boebblingenu...je to trochu ot, ale...V kamionu - nova MP5 - se dalo na tu plosku zvyknout. Nedalo se hned nastartovat, az po 2.zmacknuti tlačítka, po tom, co nabehly všechny systémy. Cca.7 vterin zpozdeni. Prislo mi, ze v tom kamionu byl zakladni mm system, co z minuleho Ska. Navigace sem tam vůbec nenabehla, muselo se zastavit, zcela vypnout a zase zapnout, sem tam vypad provoz, benzinky, ci odpocivadla. Co tyden vypadavalo BT spojeni s telefonem, musel se znovu pridat. Za deste po 3 minutách nalezla voda na kamerku, a viděls prd. A povrzavani plastu na 2 mistech, navic v urcitem rezimu byl dost hlucny posilovac.
V Rastattu jsem okukoval mala SUV a jak byly nalakovany kola, to by v BMW neproslo, podvozky bez naspricovany gumy, ta byla jen v prostupech do karoserie, centimetr okolo. Jak to cely funguje v eSku, to by me fakt zajímalo. Majitel minule S říkal, ze mu to vse funguje, jak ma...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - JFK
28. 7. 2021 14:54
Machačkala a jeho Poljoty
A ten pán v letech má být typický uživatel S Class, jako Nejedláč, co doteď jezdil po nádvoří Pražského hradu s W222? Nebo Roman Janoušek, co odjel na Ruzyň ve W222 a za dva roky sedne do W223?
Nebo někdo, kdo podle autora Máchala nosí rolády a jezdí v ještě mechanickém modelu W116 a teď si na stará kolena pořídí W223? Tak nějak vypadá editoral, co dává logiku, ano dnešní auta jsou proti těm ze 70. let jsou jinde, kdo by to řekl.. :-O
Rozbalit vlákno
14
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 14:56
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Nejedláč jezdí Gčkem ne ?
Avatar - JFK
28. 7. 2021 14:58
Re: Machačkala a jeho Poljoty
I Cayennem nebo W222... Jako řídící důstojník má k dispozici rozmanitý vozový park

https://i.postimg.cc/HTFkWZhj/nejedly.jpg
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 16:02
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Jistě, kreml se o své lidi umí postarat…
Avatar - JFK
28. 7. 2021 16:14
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Ale to samé umí i Washington, ten zase řídí svoje hlásné trouby z natištěných USD jištěných ČLR a to je společnsky přijatelnější.. :'-(
Avatar - Ozzman
28. 7. 2021 16:17
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Jiste, ale momentalne nam sedi na hrade ruští švábi
Avatar - JFK
28. 7. 2021 16:31
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Každý extrém je špatně, ruský šváb i ten americký. Rusofilní Zeman, nebo rusofobní generál Petr Pavel, pokrytec s rudou knížkou, co naposledy konvertoval k NATO. Snad přijde někdo normální.
Avatar - Emel
29. 7. 2021 18:06
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Tak ale NATO jsme my + naši spojenci, ne?
Avatar - Barrichello
28. 7. 2021 15:18
Re: Machačkala a jeho Poljoty
W116 je pro cucáky, správní borci jezdí W100 :-) :-) :-)

Vlastně správní borci vůbec Mercedesem nejezdí, protože nejlepší je ZIL, pak Rolls, pak Bentley, pak pět kilometrů nic a pak Cadillac :-) :-) :-) :-)
Avatar - JFK
28. 7. 2021 15:21
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Jenže diktátorwágen Grosser W100 není ekvivalent pro naftovou W223, ale třeba nám tu hlubokou myšlenku přirovnanou k obměně mechaniky za Applewatsches v S třídě autor článku nějak objasní
Avatar - Barrichello
28. 7. 2021 15:26
Re: Machačkala a jeho Poljoty
S W100 je nejlepší příběh ten, jak Michelle Mercier (ano slavná Angelika) na natáčení v Tunisu používala tento vůz pro skoukromé přesuny a všichni vojáci jí salutovali, protože jediný další člověk co to auto v zemi měl byl tuniský president :-) :-) :-)
Avatar - JFK
28. 7. 2021 15:42
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Je spousta historek. Třeba když Pablo Escobar přijel s W100 na kolumbijský šampionát Renaultů 4, kde se svým R4 několikrát vyhrál, přestože v zatáčkách byl pomalej, ale proti pravidlům měl výkonnější motor, než ostatní a ti zase neměli odvahu protestovat.
Nebo jak Kim Čong-Ila přivezli v jeho W100 Landaulett na venkov v KLDR, kde se z okénka ptal místních podvyživených rolníků u cesty na poli zničeném suchem, jak se jim žije a oni mu říkali, že si nemůžou stěžovat.
Avatar - Barrichello
29. 7. 2021 09:52
Re: Machačkala a jeho Poljoty
Tak KIM , hlavně starý Kim Ir sen toho měl víc včetně Lincolnů, Rollse atd
Avatar - wakantanka
28. 7. 2021 20:03
Re: Re: Machačkala a jeho Poljoty
Toho ZILa nechcel ani súdruh Putin a radšej si vozil zadok v MB Pullman až kým nepastrojili Aurus.
Avatar - Barrichello
29. 7. 2021 09:51
Re: Re: Machačkala a jeho Poljoty
Esli to nebude tím, že milí soudruzi Jelcin a Putin neinvestovali do ZILu od roku 1992 do roku 2012 ani kačku. A pak se divili, když soukromá firma DEPO ZIL spolu s nadšenci s fabrikou přestavili 4112R, že je to zastralý. Tak Ono to mělo novou převodvku, kompletně novej interiér a facelift zadní části a vylepšený motor se vstřikováním, ale zázraky s omezeným rozpočtem fakt dělat nejdou.

ZIL byl mimo krátkou epizodu počátkem 90. let ve vlastnictví města Moskvy, tedy státu, takže pokud chtěli novou moderní limuzínu, měli tam nasypat pneíze místo vytváření nové značky Aurus.

Jenže ono nebyla vůle, protože bylo potřeba nechat ZIL zkrachovat a vydělat na pozemích, kde fabrika sídlila :-)
Avatar - del42sa
28. 7. 2021 15:19
400d 243 kW/700 N.m.
škoda že se neprodává i s 1,6l motorem jako DS9 , to by větší terno než tenhle zastaralý šestiválec :D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Londonbridge
28. 7. 2021 15:32
Zastaraly sestivalec?
Urcite si myslis ze R6 s 243 Kw je zastaraly sestivalec? Porad nejaky lepsi a silnejsi dizlovy sestivalec.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mikesus
28. 7. 2021 15:38
Re: Zastaraly sestivalec?
Tvl. Vzdyt to myslí jako ironii. To člověk nepochopí....
Avatar - wakantanka
28. 7. 2021 17:06
Práve som na dovolenke
v Bulharsku a mám pocit, že tie nové Sklassy tu fasujú jak u nás obchoďáci Fabie či Oktávky. Hold, na Balkáne keď nemáš Mercedes, nie si úspešný biznismen. 🙂
Rozbalit vlákno
0
Avatar - hugino
29. 7. 2021 10:07
Medveď S
Za mňa je toto najlepšie aj najkrajšie auto v luxusnej triede a voči nemeckej konkurencii je aj v predajoch jasne najlepší.Či to niekto vníma ako čínsky dizajn je subjektívna vec ale evidentne trafili do vkusu zákazníka a o špičkovej technike je zbytočné hovoriť.Aj samotné BMW pri predstavení S klasse ho gentlemansky pochválil za dobrú prácu a pritom sú najväčšia konkurencia. :yes:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Mikesus
29. 7. 2021 10:45
Re: Medveď S
S tímto souhlasím. Taky v luxusní třídě je MB pro mne nejhezčí a technologicky nejpokrocilejsi.
Avatar - Ozzman
29. 7. 2021 11:18
Re: Medveď S
Něco jako v supermainstreamu Golf, co ? :D
Avatar - Mikesus
29. 7. 2021 21:06
Re: Medveď S
O golfu bych nerekl, ze je nejhezci a technologicky nejpokrocilejsi. Uz mu funguje infotainment aspon?
Avatar - Emel
29. 7. 2021 18:08
Re: Medveď S
Jako... mně se to teda moc nelíbí... ale vzhledem k super aerodynamice jsem ochotný to brát jako funkční tvary a něco tomu odpustit.
Avatar - Barrichello
29. 7. 2021 12:28
Re: Medveď S
Za mě nejhezčí Ghost a Flying Spur.
Avatar - fOE
29. 7. 2021 16:27
Re: Medveď S
Trosku jina liga.
Avatar - Mikesus
29. 7. 2021 21:07
Re: Medveď S
To jsi ovšem úplně někde jinde. Nechceš to ještě srovnat třeba s Peugeotem 308?
Avatar - Barrichello
30. 7. 2021 11:14
Re: Medveď S
Fakt? Cenově jiná liga? Kolik stojí S-klada v plné výbavě?

5 míčů? Možná i víc?
https://www.sauto.cz/…tridy-s/19047246

A Flying Spur? 7?


Naprosto zásadní rozdíl v týhle kategori, mega :-)
Avatar - Londonbridge
30. 7. 2021 14:38
Re: Medveď S
Lepsie budes pocitat ked porovnas startovaciu cenu.
RR Ghost from: £235 000
MB S from: £75 000
--------------------
Rozdiel = £160 000

Vidis tam rozdiel? V plnke dostane MB S cca na £ 150 000 a RR Ghost na £320 000

neviem ale ak je pre teba £ 160 000 hore dole peniaz na kavicku tak pre vela ludi £ 160 000 mat alebo nemat nebude jedno. Nikto kdo chce RR nepojde do MB salonu a naopak. Ludia z RR su inde s primom aj postavenim a to tak aj ostane.
Avatar - Londonbridge
29. 7. 2021 19:21
RR ?
Za RR chcu viac dukatov . V UK startuje S ko na £75 000 , vyskrtas tam par extier a budes na £100 000. RR Ghost zacina cca. na £235 000 ked tam vyskrtas par extier budes na £280 000 oproti £100 000 za Medvedika. Pokial to hodime na Ceske dukaty tak rozdiel medzi RR Ghost a S classe je medzi 5 az 5.5 milionikmi samozrejme zalezi od vybavy a hraciek podla zakazky...tak preto ina liga. :D
Rozbalit vlákno
0
5. 8. 2021 00:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0