Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prohlédli jsme si novinky Toyoty: Jak nás zaujaly nové crossovery, kolínský prcek nebo nový sporťák?

Toyota nás pozvala do Bruselu, kde nám odhalila své budoucí plány a poprvé ukázala vybrané novinky. Naživo jsme si tak mohli poprvé prohlédnout Aygo X, GR86, bZ4X i Corollu Cross.
Zpět na článek
3. 12. 2021 09:25
3. 12. 2021 11:23
3. 12. 2021 09:25
No nevim
No nevim, docetl jsem se pouze jak ta auta vypadaji.
To vidim i na obrazku.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - iudex
3. 12. 2021 09:30
A čo Corolla GR?
A nepovedali ľudia z Toyoty nič o Corolle GR? To už je fakticky hotová vec, samotná Toyota dáva teasery na maskovaný prototyp: https://www.instagram.com/p/CW_VuA7hmvg/?…
Corolla GR by mala mať techniku Yarisu GR, teda 1,6R3T s cca. 200 kW, štvorkolkou a manuálom. To by mohlo byť hodne zaujímavé, v podstate jedinečné auto. Ten motor/výkon samotný zaujímavý nie je, hothečov s cca. 200 kW je kopec, ale ani jeden nemá pohon 4x4 a manuál; jednak štvorkolku majú až podstatne výkonnejšie a drahšie autá (Golf R, M135i, A35AMG), ale tie majú zase výhradne automaty. Štvorkolka s manuálom na trhu kompaktných HH už žiadna nie je, takže Corolla GR by bola jediná. A aj dizajn sa zdá byť pomerne zaujímavý: https://images.drive.com.au/…885dQwWlI4TPAHKE
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petr petrumr
3. 12. 2021 19:28
Re: A čo Corolla GR?
GR yaris, GR corolla, corolla gr se prodává, když je gr za modelem, tak se jedná jen o stupen výbavy.
Avatar - 3_diamanty
3. 12. 2021 09:40
Corolla cross
Som rad ze nakoniec corolla cross bude aj v europe hoc len ako hybrid.... na druhej strane som zvedavy ako sa presadi po boku klasickej oplastovanej corolly v kombiku CH R a ravky... zacina to tam mat toyota uz fajne prehustene a nejaka ta kanibalizacia tu uz proste asi bude... a to nespominam este yaris cross ktory kludne moze zase pozierat CH Rko ... pride mi vlastne este aj praktickejsie a terennejsie ako CH R.... ale ako ok... corolla cross ako taka sa mi paci a som rad ze ju tu mame ... toyota posledny rok ide riadne pecky... konkurencia nema narok... toyota :yes:
Rozbalit vlákno
2
3. 12. 2021 11:44
Re: Corolla cross
Aj keby zajtra skončila Corolla Trek, tak si to nikto nevšimne a C-HR je už na konci svojho životného cyklu. Takže pohoda, žiadna strašná kanibalizácia sa neudeje, len lepšie vybavené Yarisy Cross budú dávať menší zmysel.
Avatar - 3_diamanty
3. 12. 2021 12:55
Re: Corolla cross
Bude mat CH R aj nastupcu? ... lebo po boku corolly cross a yarisu cross uz ani nevidim miesto... chybat aspon mne nebude... kedze aj ten mensi yaris cross je od nej krajsi terennejsi a praktickesi...
Avatar - lyon667
3. 12. 2021 11:23
Yaris GR Sport
Určitě půjde o nový model a ne o rozšíření stávajícího paketu Sport?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - petr petrumr
3. 12. 2021 19:25
Re: Yaris GR Sport
určitě pohonem se to bude lišit. Vždyt to píší.
Avatar - lyon667
6. 12. 2021 10:24
Re: Yaris GR Sport
Tak podle informací odjinud to vypadá, že nejde o GR Yaris, ale standardní Yaris se sportovnějším paketem, který se nazývá GR Sport. Čert aby se v tom vyznal. :)