Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií: Nejlepší obrana je útok!

Ve včerejším článku jste si přečetli, že výměna autobaterie nemusí být snadná ani levná. Když ji budete pravidelně dobíjet, prodloužíte její životnost.
Zpět na článek
16. 1. 2022 14:08
16. 1. 2022 15:14
16. 1. 2022 18:35
16. 1. 2022 14:27
16. 1. 2022 15:43
16. 1. 2022 18:37
17. 1. 2022 09:54
17. 1. 2022 08:36
23. 2. 2022 16:26
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 14:08
a jiné?
Myslel jsem, že tady budou ty nabíječky alá bosch z lidlu, penny, hecht, kelly atd. Ty nabíječky jsou stejný, liší se cenou a komfortem ovládání, červený konektor se zapojí na plus, černý na kostru a vidlice se zapojí do zásuvky a potom zmáčkne čudl. Abych u auta ještě pobíhal s mobilem nebo nedej bože montoval převaděč signálu je opravdu pro ty mladé, ale ti zase potřebují aby se to mohlo zapojit jak chce.
Rozbalit vlákno
4
16. 1. 2022 15:14
Re: a jiné?
roky nabijim lidlem vsecko od sekacky az po v3s a zatim vsechny baterie zijou. Nejstarsi je 8 let, auto najezdi 30-1200km za rok (100Ah) a porad je ziva. Jestli se vyplati kupovat nabijecku za nesmysl aby se prodlouzila zivotnost baterie z 10let na 11 si musi kazdej zvazit...
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 15:35
Re: a jiné?
já mám lidlovku a hechtovku, na internetu je rozebraná boschka a lidlovka oboje vyráběná ve stejným podniku v číně a nebylo ve vnitřku nic jinýho. Akorá možná chybu má, že se po vypnutí elektriky v síti znovu nezapojí, třeba když máš motorku odstavenou v garáži a nechodíš tam.
16. 1. 2022 18:35
Re: a jiné?
Jo to máš pravdu, to je naprd. A pak nerozjede nabíjení polomrtvý baterky. Ale za ty prachy..
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 18:54
Re: a jiné?
jo ale mrtvou rozjede, dávám sousedu na chatu starý z nákladáků, má to jen na solár, nejdříve to zkusím na vločku, když ne tak 6V, přinejhorším stačí brnknout s jiné baterky a běží.
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 14:20
Pane Vaculíku…
… jak má nabíjet majitel svoje nové auto na sídlišti, když má 12,4V po každé jízdě?!?
A jak se má bránit servisu, který nechá baterii spadnout pod 11,5V a nechá to tak 2 měsíce bez nabití a pak tvrdí, že baterie je OK?
To už zešíleli opravdu všichni?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 14:36
Re: Pane Vaculíku…
Koupit fakty tu hybridní toyotu a ještě bych si koupil solární dobíječ, je dost druhů, nějaký se položí na přístrojovku, jiný typ se přilepí na zadní okno. Kdybych bydlel na sídlišti, tak bych se auta vzdal nebo bych ho parkoval ve firmě
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 15:03
Re: Pane Vaculíku…
OMG 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Avatar - Mikesus
16. 1. 2022 22:36
Re: Pane Vaculíku…
s lidma v servisu nic neuděláš, maximálně vyměnit servis.
No a s těmi 12,4V, pokud ti to tak vadí, tak se poohlédnout po jiné značce.
16. 1. 2022 14:27
Battery tester
Mne sa osvedčilo za cca 20€ kúpiť z AliExpressu bluetooh monitor autobatérie BM2 do každého auta. Ma to fajn dosah, takze si z tepla domova pozriem napätie vo všetkých autách, čo mam na dvore. A hlavne to zmeria naozaj kľudové napätie. Merať priamo multimetrom je ideálne až po cca 5 minútach od otvorenia auta/kapoty. Keďže po odomknutí auta sa rozsvieti vnútorné osvetlenie, nabehnú niektoré riadiace jednotky, u niektorých áut aj palivové čerpadlo atď. A to hneď nameráte blbosti. Nehovoriac o šaškovaní okolo auta v mrazoch.
Rozbalit vlákno
0
16. 1. 2022 15:43
Batery tester
A ještě taky existuje jedna banka, u které si můžete přes mobil založit účet třeba z vany, nebo z pláže na dovolené... OMG.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 15:58
Re: Batery tester
a proč jako mět více bank, nestačí jedna? Vybereš si tu, co ti nejvíce vyhovuje a lepší dojet na pobočku s papíry a máš to i rychlejší. Třeba moje banka má kancl asi 30 km daleko a jednou tam dojedeš. Povalovat se na pláži s telefonem, když písek má přes 60 stupňů je na pováženou.
16. 1. 2022 16:45
Re: Batery tester
Na to se nedá reagovat. Seš si jistej, že těch 60 je teplota písku a ne tvoje IQ?
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 17:37
Re: Batery tester
:-[] :yes: :yes: :yes:
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 19:02
Re: Batery tester
další co se neživí rukama.
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 19:55
Re: Batery tester
Myslim, ze ironii chapou i manualne pracujici :) Ale to neva…
Avatar - petr petrumr
17. 1. 2022 19:01
Re: Batery tester
v auto dopravě a servisu na ironii není místo aji na tvoje smajlíky. Až nějaký manuálně pracující si udělá srandu a ty skončíš na vozíku to bude taky ironie?
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 19:01
Re: Batery tester
máš svářečák? Tam se to vždy vzpomíná, ale jestli jezdíš k baltu, tak si dělej *** stím svým IQ třeba u fotra.
Když na povrchu písku neudržíš ruku, tak je nad 60 stupnů a u acetylenu začne narust teploty.. Nevím co Vás ve škole učili, že jsi chytrejší jak druzí? Hlavně deset kreditek, několik simek a na internetu jsi king.
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 15:52
typ bagra?
jaký je to typ bagra? obyčejně mají dvouválec nebo tříválec a baterku mají menší kapacitně i ampérově jak diesly u koncernu.
Rozbalit vlákno
1
16. 1. 2022 18:37
Re: typ bagra?
já tím nabíjím Bobcat, je v tom nějaká tříválcová Kubota. Ale nabije to i 120Ah co mám v UNC nebo ve V3S, ale trvá to dny..
16. 1. 2022 16:12
Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
No nemáme. Přečetl jsem několikrát a jediná rada na dobíjení co jsem našel je že máme dobíjet. Mno, čekal jsem trochu víc než jen reklamu na nabíječky.

Takže pár postřehů - Díky nové funkci APTO prý nabíječka CTEK CS One pozná sama, s jakým akumulátorem má tu čest.
Fajn, když tohle umí nabíječka za pár tisíc, proč to nezvládne battery management v autě za statisíce a nová baterka se musí pracně kódovat v servisu přes diagnostiku ??

A za druhé - podle p.Vaculíka se má prakticky po každé jízdě ručně změřit napětí baterky a v případě nízkého připojit nabíječku. Dobrý opruz ale vlastnící RD a garáží s proudem to provedou relativně snadno. Lidi ze sídliště to mají trochu složitější takže ti si zakoupí nejlíp nějakou přenosnou elektrocentrálu, postaví ji na chodník a nechají pár hodin vrčet. A bude vše v pořádku tak jak to chce Brusel. Nenapadá mě jiné řešení.

Je tenhle svět normální ?
Rozbalit vlákno
10
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 16:31
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
už jsem to psal mnohokrát, ti co bydlí na sídlišti a nemají svůj pozemek, garáž atd. tak auta by se měli vzdát, stejně za pár roků budou restrikce, možná to začne druhým autem, ale jednou to začne určitě, stačí aby si jeden na sídlišti začal stěžovat, že mu třeba baba nedala přednost jak jel na kole.
Tenhle svět je normální a normální lidé si koupí za okno solární nabíječku a nefnukají, že nemají kde nabíjet. Králíci bydlí taky v králíkárně a mají auto?
16. 1. 2022 16:46
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
A prášky sis vzal?
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 18:48
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
Už jsi ty svoje hov.na, pardon, moudra, zkoušel vyprávět někomu u vás v hospodě?
Docela by mě zajímalo, po kolika minutách bys dostal po tlamě.
Avatar - petr petrumr
16. 1. 2022 19:10
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
ááá pán vyhrožuje, hlavně, že si stěžuje na redakci, že koncern ho podvedl. Nevěděl jsem, že koncernisti jsou sprostí. Někdo tě nutil koupit koncern nebo ti to poradili v té tvojí hospodě? A když tam chodíš, tak ti tam pujčí 220V na dobití.
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 19:32
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
Kdo komu vyhrožuje? Já jsem jen zvědavej. Ale moc rád bych se na to díval. :-)
Pořád přemýšlím jestli jsi opravdu tak dutej, nebo prostě jenom ze sportu trolíš, kde se dá a zkoušíš, koho nas.ereš.
Každopádně moje chyba, že jsem na tebe vůbec kdy reagoval. Nic než ztráta času to nikdy nebude.
Avatar - petr petrumr
17. 1. 2022 19:11
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
podívej se, když parkuješ to německý auto, zůstává na tom sídlišti volných 3 metry pro každý směr jízdy?. Já znám spoustu hasičů i sanitářů a taky chcou pracovat a pro takové jako jseš ty mají svůj názor, ty jsi tak drzý, že si stěžuješ na internetu na všechno.
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 19:35
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
Není a nebude. Jako pád Říma to bude. Už se budou jen vymejšlet 3,14 čoviny, dokud to všechno nepadne na držku. Historie se opakuje a lid je neponaučitelný.
Avatar - xxc
16. 1. 2022 22:05
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
Normalne riesenie by bolo na kazdom aute port na nabijanie a normalne to strcit do nabijacky, ked je bateria slaba. Spolu s elektrickym ohrevom auta a motora v zime.
17. 1. 2022 11:21
Re: Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
Ano. Ma to napr Defa. Elektrický ohrev plus nabijanie baterky. Nenapadny konektor sa vyvedie v nárazníku.
Avatar - petr petrumr
17. 1. 2022 19:35
Re: Máme pro vás rady na dobíjení autobaterií ?
Jak to mají hasiči a zachranáři.
Avatar - Roman Horký
16. 1. 2022 19:11
Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
Ale pokud máte olověný AKU tak ho dobijejte jak chcete a kdy chcete, třeba nonstop. Když na něj nevezmete zrovna pendrek tak bude vždy spokojený. I s tím solárním panelem třeba.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 19:32
Re: Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
Jo a ten zasulfátovanej taky?
Avatar - Roman Horký
16. 1. 2022 20:04
Re: Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
Nechápu tvůj dotaz. Jestli bylo cílem udělat ze mě debila tak jsi ho udělal ze sebe . Zasulfatovany AKU si můžeš akorát strčit do ***e tomu už nic nepomůže. Ale můžeš to zkoušet a rvát do toho čas a peníze.
Avatar - Mokrous
16. 1. 2022 20:25
Re: Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
Já ze sebe? :D :D :D
Kdo sem napsal: "jak chcete a kdy chcete" ???
To poněkud nekoreluje, ne?
Když se podvybije tak už je pozdě, takže "kdy chcete" už neplatí.
Já takovej retard nejsem, abych rval peníze do nefunkčních věcí.
To jen ty si tady nabíháš svými výroky. Tak se neztrapňuj víc než je u tebe standard.
Avatar - Roman Horký
16. 1. 2022 20:38
Re: Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
Zklidni se. Ty nediskutuješ, ale provokuješ. Jestli opravdu nerozumíš tak mi tě je líto ale nevěřím tomu. Kdy chcete a jak chcete znamená, že se nemusíš bát dobíjet klidně pořád. Cílem je pochopitelné to, aby se AKU nevybil a nezůstal vybitý dlouho, případně dokonce na mrazu. Hádám, že odpovís nějakým útočným nesmyslem, jsem vul že se s tebou pouštím do diskuse.
Avatar - Mikesus
16. 1. 2022 22:42
Re: Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
klídek, zbytečně tu slovíčkaříte.
Já tam vidím napsáno "kdy chcete a jak chcete", tzn. v mém chápání kdykoliv a jakkoliv, ale o stavu baterie to nic neřeká. Když je v pořádku, je to ok, ale už může být zasulfátovaná, jak píše Mokrous.
Avatar - petr petrumr
17. 1. 2022 19:19
Re: Nevím jestli už jsou jako 12V Aku rozšířené Lionky
A jak to poznal tu sulfataci? Já mu sem radil, ať si koupí solár za okno a Roman ještě, že to může pořád dobíjet a on , že je retard. On si koupil dálniční auto a jezdí na sídliště a když jsem mu radil corollu, tak předváděčka byla vybitá, nevím co to je za člověka, ale jak jsem měl golfa, neměl jsem problém. Mu se ta baterka vybije, že mu pořád běží dochlazení turba, kdyby dojížděl domů pozvolna, tak by se mu to nestalo.
17. 1. 2022 08:13
Nejlepší obrana je útok!
Doporučované nabíjení pomocí externích nabíječek řeší pouze následky nežádoucího stavu, navíc jen částačně. Nejlepší obranou bývá ale odstranění příčiny problému ! Což je v tomto případě výrobcema nezvládnutá funkce inteligentního nabíjení.

Příští článek by se proto měl zaměřit na způsoby jak tuto chybnou funkci napravit, a pokud náprava není možná tak úplně vypnout. A rozebrat podrobněji co to obnáší, přínosy i nevýhody i způsoby jak toho dosáhnout.

Kromě zvýšení spolehlivosti aut to může v ekonomickém i ekologickém efektu znamenat obrovské úspory spojené s výrazným prodloužením životnosti akumulátorů a omezení nároků na jejich likvidaci.
Rozbalit vlákno
2
17. 1. 2022 09:54
Chybná funkce
Myslím si, že se na tento "problém" díváš poněkud naivně. Pokud zvolíš pohled výrobce a značkového servisu, pak "chybná" funkce je naopak velmi přínosná funkce :D
Avatar - Mokrous
17. 1. 2022 19:40
Re: Nejlepší obrana je útok!
Tuhle chybnou funkci by mohla napravit jedině hromadná žaloba a drsnej právník, kterej by z toho udělal další dieselgate. A pěkně dokázat, že to má naopak obrovský negativní dopad na ŽP.
Aby se z toho ti ignoranti pos.rali.
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 08:29
Re: Nejlepší obrana je útok!
Náprava špatné funkčnosti "inteligentního" dobíjení? Velmi snadné, stačí nekupovat takové auto. Nevšimnul jsem si, že by třeba Toyotí hybridy něčím takovým trpěly. A že tam ta 12V baterie dostává těžce zahulit.
Rozbalit vlákno
19
17. 1. 2022 08:59
Re: Nejlepší obrana je útok!
Nejsem si jistý jestli tvoje rada uspokojí ty co už takové auto mají.
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 09:08
Re: Nejlepší obrana je útok!
Psal jsi, že jsi to už vyřešil vyškubnutím kabelu, to je jedna možnost. Zvláštní je, že se ti nerozsvítila plejáda kontrolek, ale tvoje štěstí. Prodat ho je další možnost. Jestii ten bazmek má svoji adresu na CAN/LIN tak bych si pro sebe dokázal třeba dobastlit kurvítko, které ho vyblokuje. Spíše by se mi však nechtělo se s tím ***, jsou mnohem zajímavější projekty.
17. 1. 2022 09:34
Re: Nejlepší obrana je útok!
Vytažený konektor to vyřešil elegantně, i když asi ne zcela korektně. Nevím třeba jestli ŘJ kvůli tomu nezaznamenává nějaké závady apod. které třeba za čas můžou nějak zlobit. Jezdí mi to takhle minimálně rok bez jakýchkoliv viditelných problémů

Proto navrhuji jestli by změnu nabíjení mohl někdo zpracovat odborněji, s ohledem na různé modely a výrobce aut (alespoň hlavní zástupce) a taky co to obnáší dál:
- jestli je například možné s takto změněným systémem používat "obyčejnější" typy baterií
- jestli je nutné nadále to kódování při výměně
- další výhody nebo nevýhody

Chápu že to není zcela korektní vzhledem k homologaci auta, ale i to patří mezi klady a zápory
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 09:47
Re: Nejlepší obrana je útok!
Na serveru, kde redakci i většinu čtenářů zajímá ponejvíce měkkost plastů, nevím jestli máš šanci. Strejdy Googla ses ptal?
17. 1. 2022 10:12
Re: Nejlepší obrana je útok!
Nic dalšího jsem doteď nepátral, ale chystám se
17. 1. 2022 09:59
Re: Nejlepší obrana je útok!
jakej HW pouzivas na tyhle kurvitka ??
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 10:03
Re: Nejlepší obrana je útok!
Arduino UNO a/nebo ESP8266. Co se týká připojení na CAN, tak bluetooth dongle.
17. 1. 2022 10:07
Re: Nejlepší obrana je útok!
nikdy sem si nemyslel, ze to muze v realu fungovat, ale ses dalsi co to pouziva o kterym vim
to ja jedu vzdycky od piky
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 10:17
Re: Nejlepší obrana je útok!
Samotné Arduino veškerých všech klonů pracuje skvěle a nesmirně spolehlivě. Mám ho doma skoro v každé místnosti a skříni a roky to nezakopne. Totéž v autě při 15ti stupňových mrazech. V Peugeotu mám už dvě. Horší je to s některými periferiemi, třeba pohybový infrák se moc nepovedl. U jednoho relátka mi po cca 10000 sepnutích upadla kotva. Ale jinak i periferie jsou celkem dost spolehlivé.
17. 1. 2022 10:25
Re: Nejlepší obrana je útok!
programuje se to v C?
je na to nejaky vyvojovy prostredi?
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 10:27
Re: Nejlepší obrana je útok!
c, dokonce ++, Arduino IDE je free ke stažení. Miliony knihoven na všechno možné, tisíce HW periferií. Tutorialy pro úplně blbé - ne že bych je nutně potřeboval ale šetří to čas :-) V kombinaci s Android Studiem a mobilem, to jsou nekonečné možnosti. Škoda, že toto nebylo když jsem byl mladý.
17. 1. 2022 10:37
Re: Nejlepší obrana je útok!
dobry :yes:
zkusim do toho naverbovat ditko
porad chce neco programovat
za mlada ja ladil krystalku :D
a nenaladil
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 10:42
Re: Nejlepší obrana je útok!
:yes: Mě krystalku naladil strejda, taky mi to nešlo.
17. 1. 2022 11:30
Re: Nejlepší obrana je útok!
já ji naladil
a pak jsem stavěl i tranzistorové rádia :-)
Avatar - petr petrumr
17. 1. 2022 19:26
Re: Nejlepší obrana je útok!
Má pravdu, žádný altík, žádný startér, žádná volnoběžka na řemenici. To je takovéj problém tu volnoběžku zahodit a dát tam klasiku?
Avatar - Mikesus
17. 1. 2022 10:35
Re: Nejlepší obrana je útok!
Tak to tě trochu zklamu. V corolle mi baterka odešla po 2 letech a v Highlanderu už byla 2x vybita, ale to bylo špatně zapojenou palubni kamerou, samozřejmě autorizakem. V novém servisu mi to předělali a od té doby zatím klid. Ale neočekávam dlouhou životnost 2x vybite baterky
Avatar - Roman Horký
17. 1. 2022 10:44
Re: Nejlepší obrana je útok!
Taky ji umím vybít, třeba rozsvícenými světly v non-READY stavu pohonu. To ale dokážu v každém autě. Když nebudu dělat hlouposti, nic se jí nestane. Sám píšeš, že minimálně na jedné události jsi měl vlastní zavinění Edit - aha v autorizáku. To je podivné, nikdy bych neřekl, že v Toyotě... Ale už César se tehdy divil, I ty, Brute?.
17. 1. 2022 11:33
Re: Nejlepší obrana je útok!
já jednu baterku vybil snad pětkrát či šestkrát že neotočila startérem a přesto se dožila skoro 15 let
holt kvalitní battery management :-)
Avatar - Mokrous
17. 1. 2022 19:37
Re: Nejlepší obrana je útok!
Ono je asi taky otázka na jak dlouho. Pokud to byla jedna lapálie a přišel jsi na to hned druhej den a napravil to, tak bych tomu věřil. Potíž je v tom, že tyhle moderní ku.rvítka drží baterii podvybitou den co den a přidá-li se "odborník" z autorizáku a jeho 8 týdenní "battery lázně" na 11,3V, po kterých přijde další dennodenní praxe mezi 12,2-12,5 tak už to je horší. No a když i kvůli pandemickým šaškárnám jezdíš o to méně často, tak je to fakt "značka ideál".
Avatar - Beefcake
17. 1. 2022 08:36
Wtf ?
Toto je vazne cely clanok ? Ziadne video, ziadny dalsi text ? Pod tento reklamny paskvil s takmer nulovou hodnotou sa Vaculik podpise ?
Ak vam staci 4A, potom bohate staci Lidl nabijacka, ktora ma vsetko potrebne za 15€.
Rozbalit vlákno
0
23. 2. 2022 16:26
Autobaterie
Nejspíš právě nesprávným dobíjením se mi bohužel povedlo mou starou autobaterii úplně zabít. Na druhou stranu je ale pravda, že už toho měla hodně za sebou, takže bych se stejně dříve nebo později výměně nevyhnul. Novou autobaterii už mám dávno a snažím se o ni starat lépe než o tu starou, ale ta stará mi pořád leží v garáži a moc nevím co s ní. Zkoušel jsem si hledat "Výkup autobaterií v Plzni" a narazil jsem na tuto stránku https://www.kovosrot-suda.cz/…utobaterii-plzen tak tam by se o ni snad mohli postarat.
Rozbalit vlákno
0