Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizovaný Ford Kuga znovu vykreslen grafiky. Premiéra se očekává letos

Automobilka Ford aktivně pracuje na faceliftu modelu Kuga, jehož představení se očekává ještě letos. A jak by mohl vypadat?
Zpět na článek
21. 3. 2022 16:04
21. 3. 2022 16:42
21. 3. 2022 17:54
21. 3. 2022 20:03
21. 3. 2022 21:48
22. 3. 2022 06:50
22. 3. 2022 20:48
22. 3. 2022 06:46
Avatar - Ungalabunga
21. 3. 2022 16:04
Pěkné
Na Kuge se mi líbí, že to pořád vypadá jako příjemně normální SUV. Žádné šílenosti v designu jako Kia nebo Hiundai a stále ještě docela normální ceny pro soukromníky oproti koncernu. Interiéry jsou sice po stránce nějakého stylu o level níž, ale funkčně tomu nic nechybí. Docela by mě zajímaly zkušenosti s motory, bohužel jsem moc nenašel žádné relevantní recenze, většinou se novinářsky testoval jen hybrid nebo plugin. Nemá někdo zkušenost?
Rozbalit vlákno
9
21. 3. 2022 16:42
Re: Pěkné
tak ja som z druhej strany ulice, boli casy ked som sa rad obzrel skoro za kazdym fordom,. ci uz mondeo, smax mk1, prvy focus, fiesta.. teraz ma dizajnovo ford v europe nicim nezaujima a je to coraz vatsia nuda a sed :-(
21. 3. 2022 17:54
Re: Pěkné
Tak aktuální Kuga je spíš crossover, SUV byla první i druhá generace. Ta 2G po FL byla zatím nejhezčí :yes:

Jinak test na HEV máš třeba tady:

https://www.auto.cz/…ny-klidas-139684
Avatar - Ungalabunga
21. 3. 2022 18:53
Re: Pěkné
To asi jo, ale ten trend snižování SUV je už v podstatě u všech výrobců. Jj 2G po faceliftu byl asi top.
21. 3. 2022 20:03
Re: Pěkné
HEV je v pohodě. Řadí to jak klasický automat, byť je tam CVT. Rozjezdy díky elektrice příjemné a dynamické. Dlouhodobá spotřeba mimo dálnice aktuálně počítačových 5,5 litru. Včera jsem jel okružní jízdu cca 150 km a měl jsem spotřebu 4,9 podle počítače. To sem ale jen fakt vyhlídkově. Reál jsem neměřil, ale tankuji poměrně sporadicky. Tak nějak mě to auto uklidnilo, jezdím o něco pomaleji a jak jsem zjistil, po šílencích, kteří mě sem tam předjeli, dojedu těch svých 35 km stejně jako oni. Jen jsou ve městě v koloně o 10 aut přede mnou. Zajímavé, že jsem neměl potřebu pouštět sportovní režim, což jsem v minulém autě dělal skoro pořád.
Na elektřinu jede asi do 30 km/hod. V zimě nastartuje motor, aby se zahřál. Obecně v zimě jede motor častěji. Na elektřinu brzdí motorem v normálním režimu dost silně, někdy až moc. Sportovní režim to omezí.
Auto je na svou třídu tiché. Otravné nedostatky má - sedačky podle mě nejsou pro dlouhány, vedení nic moc. Stínítko nejde vyklopit dost dopředu směrem ke sklu. Není jednoduché odhadnout rozměry při parkování. Přední kamera nepomůže, protože je úplně nemožně nastavená - nejsou vidět okraje vlevo a vpravo. Vyhřívaní skla - drátky. Zvykl jsem si, ale za ty prachy mohli dát fólii. Kufr je velký a malý zároveň. Byl jsem zvyklý, že pneumatiky na přezutí jsem postavil hezky 4 vedle sebe, ale u Kugy se mi tam nevlezou. Asi je to na úkor prostoru na zadních sedadlech, kde je ho dost. V testech nemají problémy se svícením v noci. Jel jsem nonstop na dálnici v noci (cca 10 hodin) a sem tam jsem někoho natuti oslnil.

Výbava Vignale se vším, co jde připlatit kromě 19" pneu.
21. 3. 2022 21:48
Re: Pěkné
Pěkný :yes: Koukal jsem na konfigurátor a je na ní aktuálně i pěkná cena - Vignale HEV za 1mio…
Avatar - Ozzman
22. 3. 2022 06:50
Re: Pěkné
není tam CVT, je tam planetová převodovka typu eCVT, prostě ten systém, co montují do Toyot (dle mne obrovská výhoda Fordu pro pravděpodobnou spolehlivost). Mimochodem tuhle chybnou interpretaci jsem slyšel i od prodejců Fordu (stejný systém je i v Mondeu a Smaxu)

Jinak i když jezdí na poměry SUV fakt dobře, baterky jsou znát. Nemám bohužel srování 3g Kugy s jiným, než PHEV motorem (ST line verze), ale starší 2g po FL s 1.5EB (titanium) je mnohem mrštnější v zatáčkách (rozuměj lehčí a ochotnější zatáčet bez tendence utéct nedotáčivě ze zatáčky jak už to u těhle přebaterkovaných SUV prostě je, fyzika je fyzika ) - nikoli rychlejší, rozdíl výkonu je skoro 100 k .

Kufr - tady shoda, mezigeneračně to dost pokazili, hlavně co se týká prostoru nad roletkou, mám v mobilu i foto, kufrů, kde je to krásně vidět, škoda, že to sem nejde dát :)
22. 3. 2022 20:48
Re: Pěkné
Nevím jak přesně to funguje. Pokud je to ale planetová s kombinací elektriky, tak se dá očekávat větší trvanlivost. Ostatně i ten motor je superodolný.
Jo a další poznatky - roletka se přidělává na dveře od kufru takovýma pidi udělátkama. No, zlomí se to...
Supr věc je nádržka na kapalinu do ostřikovačů. Je ENORMNÍ. Nalil jsem tam celý malý barel, něco tam bylo a něco by se ještě vešlo. Nevím jak konkurence, ale CX-5, nový Tucson, Mégane, Levorg, Ceed, Fabia,... mají tak poloviční nádržku. Nevozím tím pádem z poloprázdnou bandasku s kapalinou, koupím a vyliju tam všechno.
Avatar - Ozzman
22. 3. 2022 06:46
Re: Pěkné
Kuga 3 aktuální generace moc už SUV není, postav si vedle toho druhou generaci, je to více crossover, hlavně i přišla o dost praktičnosti díky sklonu 5. dveřích, nicméně ten facelift vypadá solidně.
21. 3. 2022 20:53
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste> http://www.fordauto.sk/
Rozbalit vlákno
0