Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Posvítili jsme si na 30 km/h ve městech. Opravdu zvyšují bezpečnost, nebo spíš škodí?

Nová epizoda Silničáře se věnuje omezení rychlosti ve městě na 30 km/h. Petr Slováček vysvětluje, kde se tento trend vzal a zda skutečně pomáhá.
Zpět na článek
7. 9. 2022 06:37
7. 9. 2022 08:16
7. 9. 2022 12:43
Avatar - rohYpnol
6. 9. 2022 18:30
Zbytečná debata
30 kmh je jen výplod bezmozků a je úplně zbytečné to řešit.

Až se prosadí 30 kmh, tak eurofašisty napadne jedné - 30 kmh je moc, 20 kmh bude lepší... Evropský občam prostě pořád musí být neustále podrobován a jeho svobody neustále musí být potlačovány!!! Evropan má právo jen na to, co si zrovna usmyslí eurofašistická vláda!!!
Rozbalit vlákno
16
Avatar - xxc
6. 9. 2022 19:26
Re: Zbytečná debata
30ka nie je problem, len nesmu merat :-D aj u nas na ulici je 30ka, trosku dole kopcom, ktovie ci ju neprekracujem aj na bicykli
6. 9. 2022 20:01
Re: Zbytečná debata
V Brně je teď na jednom úseku, kde dělají nový most, pod kamerama, dvacítka. Asi z bezpečnostních důvodů. Ale udržet ji, to je teda kumšt. Jednička a čtvrt plynu… paráda. Na motorce ještě vyzivnejsi.
6. 9. 2022 20:43
Re: Zbytečná debata
Potřebuješ lepší auto. S tím mým udržím s prstem v nose třeba 5km/h. Tím probuh vůbec neobhajuju 30tku ani 20ku.
Avatar - xxc
6. 9. 2022 21:50
Re: Zbytečná debata
vyskusajte takych 30 km denne ist rychlostou 5 km/h, nikdy viac a nikdy menej, urcite to bude s prstom v nose :-D
Avatar - Mikesus
7. 9. 2022 04:02
Re: Zbytečná debata
Tobě to udrzi 5km/h? Mně to vždy drželo 7km/h a vše pod už zrychlovalo
7. 9. 2022 07:26
Re: Zbytečná debata
https://youtu.be/2BXf5XwHX88
Tempomat nepřichází do úvahy, ten mi funguje od 40km/h výš. Ano, musí se používat i brzda. Jen plynem to uřídit nejde. Zkusil bych to v Peugeotu, ale tam speedometr měří od 20km/h výš.
Vůbec tedy ale pro takové testy nemají pochopení ostatní účastníci provozu.
7. 9. 2022 10:57
Re: Zbytečná debata
Jak většinou považuju stížnosti a hejtování na DSG za absolutně neoprávněné, tak musím uznat jednu nevýhodu - můj nafťák s S-Tronic/DQ381 se většinou rozjíždí na dvojku a tak to valí na volnoběh 13-15km/h, a to je fakt hodně. Když poskakuju někde v koloně, tak občas fakt musím přikročit k manuálnímu režimu, tam to jede těch 7km/h. Ale s benzinem si těch 5km/h na volnoběh představit dokážu, pokud do toho neháže stejným způsobem automat vidle... :-)
Avatar - Mokrous
7. 9. 2022 13:44
Re: Zbytečná debata
Rychlost jsem ještě neměřil, ale taky mě docela dostalo, že se DQ381 dokáže plazit i do celkem prudkého kopce na dvojku. Tu jedničku tam teda vždycky dá, alespoň u mě, ale během okamžiku tam šoupne dvojku a plazí se na ni.
Vůbec to nechápu, to přece musí tu převodovku jen kurwit, ne?
Avatar - Mikesus
8. 9. 2022 07:01
Re: Zbytečná debata
On má prius. A u žádného hybridu jsem zatím neviděl, že by se nesnažil dosáhnout 7km/h. Ano můžeme, špatné jsem to pochopil, protoze jak píše rohor, s brzdou bez problémů pojedu i třeba 1km/h, kdykoliv a kdekoliv. Ale to už zase zbytečně člověk musí brzdit, tak jsem myslel že to myslí minimální rychlost bez brzdy. Výhoda elektromotoru a absence pevných převodů, jedeš kolik chceš kdykoliv.
8. 9. 2022 08:58
Re: Zbytečná debata
Když jsem to psal tak jsem byl přesvědčený, že 5km/h jde i bez brzdy. Reálný test mi ukázal, že to nejde. Nicméně, nějakých 20 či 30 km/h už s takovým autem pojedu opravdu s tím prstem v nose :-)
7. 9. 2022 08:28
Re: Zbytečná debata
Ne spíš potřebuje horší auto. Pro mě je 30 taky taková podtočená dvojka a nalepit si oči na tachometr nebo pustit tempomat jestli to v takových rychlostech vůbec funguje :-D No ještě, že tyhle značky úspěšně ignoruju. Po městě jezdím podle zlatého pravidla tj. jet tak, abych dokázal zastavit na vzdálenost, na kterou mám rozhled. Na tachometr prakticky vůbec nekoukám.
7. 9. 2022 08:32
Re: Zbytečná debata
Já tyhle značky neignoruju, protože na 10 nesmyslně umístěných připadá jedna, která mi třeba ušetří ránu do podvozku.
7. 9. 2022 09:53
Re: Zbytečná debata
Jo to je pravda :-D Fakt je že u 30ky sice moc neubírám, ale zbystřím :-D
6. 9. 2022 20:53
Re: Zbytečná debata
To potom papá a prdí emise a dokonce delší dobu na jednom místě :D
7. 9. 2022 08:25
Re: Zbytečná debata
Tak kolem škol a v hustě obydlených oblastech je 30 naprosto v pořádku. Zavádět to ale plošně na území měst je nesmysl.
12. 9. 2022 05:53
Re: Zbytečná debata
Ked to znizia na 7 a menej, nebudeme potrebovat auta. Kto by oponoval, ze treba vozit tovar, na to je riesenie - karicka.
7. 9. 2022 06:37
30...
Mám pocit, že 30 je miestny folklór ako u nás, tak v Čechách. Cestári ju proste nafasovali a vycapia ju automaticky, kdekoľvek a čokoľvek robia. Bez rozmýšľania a tým pádom aj bez zmyslu.
Celkovo sa rýchlosť kvôli práci na ceste u nás obmedzuje zbytočne prísne a často dlho predtým, ako je to naozaj potrebné. Koľkokrát sa ide po diaľnici jedným pruhom osemdesiatkou, alebo dokonca šesťdesiatkou - na podobných úsekoch, alebo dokonca s užšími pruhmi je vedľa v Rakúsku stovka...
Výsledkom je, že obmedzenia rýchlosti permanentne nasádzané takto bez rozmyslu nikto nerešpektuje a doplatí na to pár chudákov, ktorí si včas nevšimli policajtov s radarom, čo si prišli vybrať eurá na nejaký dobrý obed...
Rozbalit vlákno
2
7. 9. 2022 08:16
Re: 30...
Zajímalo by mě, jak je řízeno umisťování přechodného dopravního značení. Je opravdu možné, že toto má na starost Ferda, který úspěšně dokončil napotřetí 4. třídu ZŠ? Vždyť to je nebezpečná hra se životy nevinných lidí. U nás v městě budoucnosti (ano, tak místní radnice Jablonec nad Nisou nazývá, bohužel my žijeme teď) to značení vždy odpovídá úrovni intelektu Ferdy ze 4. třídy a 5. cenové. Nebezpečné, matoucí, nesmyslné, neaktuální.
7. 9. 2022 12:43
Re: 30...
přechodné dopravní značení: mají vlastní technické podmínky dále jen TP - jak se má provádět. Povoluje - stanovuje správní orgán k němuž se podává žádost - v průběhu vyřízení žádosti se vyjadřuje PČR. Ovšem nepamatuji, že by někdo někdy kontroloval realizaci - TP neodpovídá většina. Odhadem značná část přechodného dopravního značení je načerno.
Avatar - superkutil
14. 9. 2022 13:41
Dodržování 30km/h
Po dlouhých urgencích, že máme v ulici školku a školu byla v rámci modrých zón osazena 30km/h. Ale vzhledem k tomu, že NIKDO dodržování rychlostí a nakonec i parkování NEKONTROLUJE, je to stejná džungle jako dřív. Prostě jen osazení značky NIC NEŘEŠÍ!
Rozbalit vlákno
0