Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojeté BMW řady 5 (G30/G31): Pokračování známých starostí

BMW páté řady patří mezi nejoblíbenější prémiové vozy v Evropě. Pohodlný a většinou i rychlý sedan nebo kombík je v generaci G30/G31 spolehlivý, přesto dokáže dalším majitelům v řadě znepříjemnit život.
Zpět na článek
11. 9. 2022 09:05
Avatar - Mokrous
9. 9. 2022 22:58
To sání nevypadá hezky.
Po 100.000 km teda nic moc. Pak si vyber, co je horší, jestli karbonování díky zrušení nepřímého vstřikování u benzínů, nebo tyhle EGR sratchky v sání u dieselu.
No hlavně, že to bude mít 300 tisíc asistentů...
Rozbalit vlákno
7
10. 9. 2022 18:15
Re: To sání nevypadá hezky.
Já to říkám pořád. Tyhle "eko" výmysly krom toho, že ničí auta vlastně vůbec nejsou ekologické.
Kolik emisí se ušetří použitím EGR ventilu a kolik emisí se zase vypustí při výrobě nového? + peníze za nový díl a opravu. Čištění sání je taky novinka, kterou tu máme díky ekoteroristům. A používá se na ni hnusná chemie.
Nemluvě o start stop systému a chytrému dobíjení, který zase likviduje baterie. Ty se pak samozřejmě musí nahradit, což je nejenom neekonomické, ale taky neekologické.
Avatar - Mokrous
10. 9. 2022 18:27
Re: To sání nevypadá hezky.
No TVL! O inteligentním dobíjení mi ani nemluv. Co já se už nejen tady na tu kriplovinu nanadával...
12. 9. 2022 09:20
Re: To sání nevypadá hezky.
Jo no, vyfasoval jsem 3 roky starýho Superba s nájezdem 70 tis. km a baterie těsně před smrtí. Prý je to normální a v dnešní době se ani moc nepočítá, že by baterie vydržela dýl..
Avatar - Mokrous
12. 9. 2022 11:05
Re: To sání nevypadá hezky.
Čím víc baterií v odpadu, tím víc EKO! To dá rozum.
11. 9. 2022 10:25
Re: To sání nevypadá hezky.
Adame, jen zcela stručně. EGR ventil je tam kvůli karcinogenním emisím oxidů dusíku. Ty při jeho výrobě nevznikají. EGR ventil tam je, abys neměl rakovinu plic. Je to pro tvoje dobro. Tak prosím tě nerozumuj, když vůbec nechápeš základní souvislosti... a radši si něco přečti
https://www.garaz.cz/…-ventil-21006051
11. 9. 2022 22:25
Re: To sání nevypadá hezky.
Řešení samozřejmě existují, ale to by auta měla zase o gram CO2 větší emise a toto je v dnešní době nepřípustné. Taky by auta nepotřebovala takový servis a to se nelíbí zase výrobcům.
12. 9. 2022 07:54
Re: To sání nevypadá hezky.
líbí se mi jak pyšně vystavuješ svoji hloupost. bodejť, to bych byl taky hrdej, konkurenci hledáš jen těžko...
11. 9. 2022 09:05
Diesely
Mám motor B57 a při nájezdu 145 000 zatím bez problému. Sání nechám při dalším servisu zkontrolovat. Používám palivové aditivum, snad to trochu pomůže. Po městě jezdím málo.
Baterie telematické jednoty opravdu odchází brzy, je na to kulance.
Rozbalit vlákno
0