Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault v Paříži vystaví šest novinek, včetně jednoho konceptu Alpine

Renault představí elektrické modely Renault 4, Renault 5 a Kangoo E-Tech, Alpine odhalí zatím tajemný koncept, který by měl ukázat budoucnost značky. Prostor ovšem dostane i Dacia a méně známé značky ze skupiny Renault Group.
Zpět na článek
13. 9. 2022 06:38
Neviem ako kto...
...ale ja sa na tú elektrickú budúcnosť a čiste elektrické novinky tak nejak zvlášť neteším, a nie som z nich napätí. Skôr by ma potešil nejaký šikovný hybrid, keď už nie čistý benzín.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - sorpersa
13. 9. 2022 07:59
Re: Neviem ako kto...
No presne tak... :yes: mňa by úplne potešila R5 s 1,3 Tce ... už len čakám na to precitnutie, že elektro je blbosť jak ďas... a nikto mi to nevyhovorí, ako doplnok k mobilite, nech sa páči, ale ako hlavný smer, tak to isto nie....na tom si vylámu zuby automobilky, s tými ioch strašnými investíciami...keď vidím okolo seba stále behať veľa 20 ročných Thálií a sú pomerne v pohode aj na servis, by som chcel vidieť tie električky po tých rokoch.
13. 9. 2022 09:24
Re: Neviem ako kto...
Hmm,taka R5 s 1,3 Tce by nebola na zahodenie :yes:
Avatar - sorpersa
13. 9. 2022 10:26
Re: Neviem ako kto...
Aha, no tak takto, elektro nie je nič nové, ja ako malý chlapec som vnímal na železničných staniciach, akési multikáry na baterky,,, toto je len evolúcia, ktorá je v slepej uličke. Ja by som chcel vidieť tú elektrifikáciu EÚ, ktorej sa nedožijem...pri takom objeme mobility. Neviem si predstaviť siete nabíjačiek pre toľko aút vôbec...a elektrina je tiež nie zo vzduchu,,, jáj som zabudol že jadro je green aktuálne :-)))) A že som konzervatívny, áno a čo??? Len budúcnosť ukáže kto má pravdu...ja len vyjadrujem svoj názor, ktorý nikomu nevnucujem. Pre mňa za mňa nech si chodín električke kto chce, ale mne bude kým sa bude dať vrčať pod kapotou spaľovák... A o tých inováciách, mne ako dinosaurovi podľa Teba sa nepáčia ani tie tablety v interiéroch... čo je tak nebezpečné, že obsluha mobilu je nič proti tomu...ale to mám určite špatný názor, lebo posledný riadok :-)
13. 9. 2022 11:18
Re: Neviem ako kto...
trotly ignorovati
Avatar - speedfred
13. 9. 2022 13:54
Re: Neviem ako kto...
Pred cca 25 rokmi sa všade tlačili dízlové motory pretože CO2, teraz sa všade tlači elektro pretože lokálne emisie. Sám som zvedavý čoho sa dožijem ešte na staré kolená.
D aj EV majú svoje využite a opodstatnenie ale nie keď sa z toho robí náboženstvo, teraz aj politické.
13. 9. 2022 14:41
Re: Neviem ako kto...
Vcelku si to vystihol. :yes:
13. 9. 2022 10:32
Re: Neviem ako kto...
Možná nová disciplína pro šikovný lidi - swapování z elektra na benziny
13. 9. 2022 17:18
Re: Neviem ako kto...
To by byla pecka, tomuto prckovi by stačila i ta 140k verze ;-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
13. 9. 2022 09:25
Re: Neviem ako kto...
Precitnutie by to chtělo = tak dlouhý odpor k realitě = už začíná překvapovat

Jak jsme začali "od začátku" tak Renault docela VWálcuje VWětší konkurenci https://www.garaz.cz/…-e-tech-21008853
13. 9. 2022 09:59
Re: Neviem ako kto...
Renault válcuje leda tak sám sebe! :-O :-[] :no:
https://www.autoforum.cz/…l-tim-vubec-nic/
P.S. Pokud všechny ty renaultí novinky mají být zkratomobily, tak to se vůbec nemuseli namáhat, to jsou jen vyhozené peníze! :-O :-O :-O :no:
13. 9. 2022 17:21
Re: Neviem ako kto...
Tím Renault prostě zakončí svou pouť ;-) Už teď nemá trhu co nabídnout, vše, co za něco stálo si sám zařízl… už mu zbývá jen Clio a Captur…
13. 9. 2022 13:18
Re: Neviem ako kto...
Šikovné hybridy má Renault v ponuke už dnes tri. Problém má s klesajúcimi predajmi Zoe, ktoré je už staré, elektrický Megane je zase na svoju veľkosť pridrahý a Dacia Spring je zas priveľký kompromis. Nakoniec teda pôjdu cestou Stellantisu, teda mať v B segmente elektrický klasický hatch aj malé SUV.
13. 9. 2022 14:42
Re: Neviem ako kto...
Osobne si myslím, že nový kompakt od Renaultu na spôsob Corolly by dnes mal väčší úspech ako čokoľvek čisto elektrické. Malé autíčko pokojne v elektrike, len by nesmelo stáť majland ako dnes.

Celkovo sa mi zdá, že Renaulty podraželi príliš - aj tie šikovné hybridy môžu odradiť cenou. Clio s hybridným pohonom od 22 tisíc, Megane len plug-in v kombíku od 34 tisíc, Ponuka od Toyoty mi príde znateľne dostupnejšia.
13. 9. 2022 22:53
Re: Neviem ako kto...
Hej, to by bol logický krok mať full-hybridný Megane. Žiaľ zdá sa, že ten tlak na nulové emisie áut je taký veľký, že sa na vývoj či rozširovanie hybridov už nehrá, škoda.
14. 9. 2022 00:14
Re: Neviem ako kto...
Politika a moc namiesto rozumu. A nič s tým neurobíš. Že som nežil niekedy v šesťdesiatkach...