Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lada vylepšila užitkovou Nivu, zázraky nečekejte

Poslední modernizace přináší vyšší nosnost, všechno ostatní zůstává při starém.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
26. 1. 2023 13:02
Barikov už leští
ruSSSRko se zastavilo hluboko v minulém století. Za pár let už bude ruSSSRko tak ve stínu Číny, že bude bráno jako rozvojová zem.
Rozbalit vlákno
29
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 13:38
Re: Barikov už leští
Zas tu bude politický průjem o RF?
Absolutně nesouvisející s technikou - bez toho to neumíte co.

BTW klasická Niva, ne tahle užitková dostane nové výplně dveří a další úpravy a má přijít verze Lada Niva Classic Sport s novým motorem 1,8 z Vesty. Který bude mít značně vyšší výkon jak současná 1,7

Niva je levný dříč, který funguje dobře na nekvalitních cestách a v lehkém a středním terénu.
Stojí to 5,50 , opraví to každý a projede to tam kde je potřeba.

Kdo chce něco maličko modernějšího, je tu Niva Travel nebo UAZ Patriot.

Kdo chce konkurenci Range Roveru a Bentaygy, koupí si Aurus Komendant, že.

A kdo chce něco mezi tím, koupí si čínana, nebo Mazdu a Toyotu, která tam stále dodáva díly a kompletní auta se tahaj z Kazachstánu a spol.
26. 1. 2023 14:02
Re: Barikov už leští
"Kdo chce konkurenci Range Roveru a Bentaygy, koupí si Aurus Komendant, že."

Asi by jsi první neRus, který by to udělal a i většina rusáků pode mě radši RR nebo Bentley.
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 14:13
Re: Barikov už leští
Bentley a RR bude asi trošku problematické tam ted servisovat.
A cena přes pašeráky z Číny apod asi bude taky trošku jiná.

+ dodávky vladním institucím a export - já myslím že v Jelabuze a NAMI se na nedostatek práce stěžovat nemusí.

Tím konfliktem se trošku změnily podmínky všude - v KAPO v Kazani nebo ve Vaso ve Voroněži, kde dřív 5 znuděných dělníků montovalo pomalým tempem jeden drak Tupolevu tedka montuje 90+ dělníků 4 draky Tupolevu, protože letos maj zakázku na 20 ks Tu-214.
atd

A testovači testují jak o život MC-21 a SuperJet 100 s domácími motory PD-14 resp. PD-8.
Je to s podivem, ale mužík co neumí vyrobit matičku a pračku pořád umí udělat vlastní letecký motor (UEC PERM), takže jediný kdo může brečet krokodýlky bude akorát Pratt and Whitney, který přišel o kšeft na cca 500 leteckých motorů :-)

A můžu tady klidně pokračovat co se kde děje, já totiž narozdíl od jiných mam přehlede co kdo vyrábí a vyvíjí.

Ano, ne všechno se povede, nikdo není dokonalý. Třeba Armata s problematickým motorem, je těžké fiasko, holt vývoj měl dělat asi někdo jiný, teba JAMz z Jaroslavle a ne tam narvat to co tam dali.
Rozdíl je v tom, že já nemam problém přiznat co se rusům v technice nepovedlo a nefunguje, zatímco vy máte vůbec problém přiznat, že něco funguje.
Avatar - KANKUNEN
26. 1. 2023 14:43
Re: Barikov už leští
Co to vykládáš, třeba skoro všichni jsou schopni přiznat, že tam dokonale funguje chlast a lhaní. Dokonce jim i lidé padají z oken nejčastěji. Obhajovat tuto zemi v této době znamená morální dno.
26. 1. 2023 15:05
Re: Barikov už leští
Mě Rusko vůbec nezajímá. Co dokáží jsme si vyzkoušeli celá desetiletí. To je pro mě ohledně té země i jejich obyvatel asi vše. Nerozporuji, že tam mohlo vzniknout něco dobrého, ale vše dokáže zastínit to ostatní kolem.

Niva mi nevadí, párkrát jsem ji projel v Krkonoších, ale to je asi vše.
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 15:22
Re: Barikov už leští
Mě zajímá technika a asi ještě příroda.
Neřeším politiku, když tam zítra bude sedět někdo jinej, tak je mi to úplně šumák. Když to bude někdo kdo pozvedne průmysl a ekonomiku, o to líp.
26. 1. 2023 15:26
Re: Barikov už leští
Především musí najít někoho, kdo dokáže nesežrat už včera to, co mělo být na zítra. Jakmile totiž včera sežereš to, co mělo být na zítra, tak už nikdy nic nevybuduješ.

Hádá se Rus(ZZák), Američan a Čech, kdo umí rychleji vypěstovat brambory. Čech říká: My je zasázíme a za 4 měsíce kopeme. Američan říká, to je nic, my zasázíme a za 2 měsíce kopeme. RusZZák říká: my zasázíme a za týden už kopeme. Všichni se diví, nikdo nechce věřit. Ruzzák pokračuje: Vy totiž víte ho**uno co je to hlad!!
Avatar - WinDiesel
26. 1. 2023 15:38
Re: Barikov už leští
Dobrý !!! :D :D :D :D :D
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 16:09
Re: Barikov už leští
Zajímavá teze, jaktože tam teda budují i když sežrali dneska to co měli mít na zítra a je tam megaobří korupce....v rámci který blyo rozkradeno taky miliardy dolarů.

Ale pořád se buduje a vyvíjí a vyrábí.

Ale přitom tam nikdo nic neumí a jenom chlastaj.

Zázračná země co :-)
26. 1. 2023 16:43
Re: Barikov už leští
Myslíš jak si zaBUDUJÍ ty ukradené WC na Ukrajině do svých kadibudek ne?
Avatar - KANKUNEN
26. 1. 2023 20:24
Re: Barikov už leští
613 z ruSSSRácka, co tam máš dál?
Avatar - Ozzman
26. 1. 2023 15:28
Re: Barikov už leští
Taky mo Niva nevadi, ale radši ji mám v pomazánce..
26. 1. 2023 15:31
Re: Barikov už leští
:yes: ;-)
26. 1. 2023 22:04
Re: Barikov už leští
:-[] :-[] :-[] :yes:
Avatar - WinDiesel
26. 1. 2023 15:39
Re: Barikov už leští
Ta tvoje schizofrenie, švábe, je skutečně zajímavá. Nedělá ti to přehřívání mozku, zároveň adorovat americké trucky a podivná ruSSká pohybovadla? :-! :-! :-!
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 16:06
Re: Barikov už leští
Až pochopíš, že oboje vyznává stejnou filosofii a ty ruské trucky byly inspirované těmi americkými válečnými v rámci LandLease, tak ti to pak možná dojde, proč mam rád zrovna tuhle techniku.

Zkus se nad tím chvíli zamyslet :-)

Až dáš trucky, můžeš to zkusit i s Čajkou, Zisem a Zilem a když dáš i to, tak se zkus zamyslet, kolik zemí na světě umí vlastníma silama vyrobit letecký motor a kolik postavit vlastníma silama dopravní i vojenské letadlo, ledoborec, jaderný reaktor atd atd.

Možná tě to překvapí, ale zas tak moc těch zemí není.
Rusko neumí elektroniku, v tom je pozadu tak o 15-20 let proti Hongkongu, Japonsku, USA.
Těžký dluh z dob SSSR a Jelcina, to se nedá dohnat.
26. 1. 2023 16:44
Re: Barikov už leští
V klidu, Ruzzák čeká až na vynález celovodičů.
Avatar - Ozzman
26. 1. 2023 16:45
Re: Barikov už leští
Je pravda, ze v elektroinstalaci nivy jsou jeste elektronky ?
26. 1. 2023 16:59
Re: Barikov už leští
Ti nevím. Nechyběly by potom v barevných televizorech Rubín? To jsou ty jak uměly jen červenou a zelenou.
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 19:47
Re: Barikov už leští
Jsou, z našeho podniku Katoda Olomoc.
A pertinaxový karburátor.

Tos nevědels? :-)
Avatar - KANKUNEN
26. 1. 2023 17:14
Re: Barikov už leští
Prý elektroniku a jen 20 let. To by nenapsali ani na RIA.ru.
26. 1. 2023 17:53
Re: Barikov už leští
Taky letadlové lodě jim prý jdou dobře.
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 19:45
Re: Barikov už leští
Které myslíš? Rusko žádnou ve smyslu amerických letadlovek nemá.

Admirál Kuzněcov je letadlový kižník a druhá lod této třídy - Varjag, který připadl po rozdělení SSSR Ukrajině byl ve fázi rozpracovanosti prodán Číně. Dneska je z ní https://en.wikipedia.org/…carrier_Liaoning
Avatar - wakantanka
26. 1. 2023 18:28
Re: Re: Barikov už leští
Aká že schizofrénia? Však ohrňovať nos nad prehnitým západom a pritom tam mať najbližšiu rodinu a kopu majetku je také ruzzzké. Rovnako tak si voziť zadok v Rollse či nejakej amerike a popri tom písať ódy na prevažne ok obšlehnutú sovietsku techniku je zas také Barikovské. :)
Avatar - Barrichello
26. 1. 2023 19:38
Re: Re: Barikov už leští
Pošli mi 8 mega na ZIL 41041 nebo 41047 nebo 117, rád si je koupím :-) :-) :-)
https://www.carandclassic.com/car/C1492414
Avatar - wakantanka
26. 1. 2023 20:29
Re: Re: Re: Barikov už leští
Kúp si Žiguli, prodáš hadraplán a ještě ti zbyde Arnošte :)
27. 1. 2023 07:33
Re: Barikov už leští
Snáď o pár rokov tá Ruska žumpa už nebude existovať! :yes: :yes: :yes:
26. 1. 2023 13:56
kluci v rusku...
... tam vrací původní motor z roku 1977 i s klikou?
Rozbalit vlákno
0