Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Řídili jsme nový Renault Espace: Vyladit hybrid a bude skvělý!

Renault Espace je pro mnoho z nás symbolem praktického rodinného vozu, v případě sedmimístného SUV ale tohle jméno vyvolává možná lehce nesplnitelná očekávání. V mnohém je ale naopak předčí.
Zpět na článek
9. 6. 2023 22:49
10. 6. 2023 15:44
12. 6. 2023 20:44
9. 6. 2023 22:35
Nový Espace ztratil všechno…
Není to MPV, neumí 7 dospělých osob na samostatných sedačkách, ztratil prostor, nemá motor a v podstatě si svoje jméno nezaslouží… Proč? Protože to je jen prodloužený Austral… Takové vytírání očí od Renaultu :no:

Tohle generické a lacině vypadající SUV si zákazníci, zvyklý na předchozí generace Espacu, rozhodně koupit nepůjdou. Za mě je to fail…
Rozbalit vlákno
7
10. 6. 2023 08:48
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Tak zákazníci MPV příště půjdou pro dodávku, to je jisté. Taky co jim zbývá. SUV je konkurencí jen a pouze pro ostatní SUV.
Avatar - KANKUNEN
10. 6. 2023 10:24
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Ať mi nikdo neříká, že jedno MPV by si zákazníky nenašlo. Jako SUV to má obrovskou konkurenci.
10. 6. 2023 10:29
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Tak minimálně větší rodiny a pořád jich je v Evropě dost, ale ty se už přeučili na osobní dodávky. Hlavně Toyota boduje, protože nechala všechny pohony - dodací lhůta je víc jak rok…
10. 6. 2023 17:56
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Já myslím, že našlo a to bez problémů. Rodin se třemi dětmi znám několik a sám tři děti mám. Život bez MPV si neumím představit, S-Maxe v okolí mají tři rodiny, jedna z nich na mé doporučení a jsou taky velice spokojení. Dvě kolegyně se třemi dětmi vyfasovaly shodně 7místné Kodiaqy, je to velký kompromis a moc spokojené nejsou, ale darovanému koni se na zuby nehledí. Co si koupíme po S-Maxu upřímně nevím. Asi nic - budeme se o něj starat, aby vydržel do té doby, než děti vyrostou. SUV i osobní dodávku bych vnímal jako krok zpátky. V případě SUV prostorem a praktičností, v případě dodávky zase estetikou a jízdními vlastnostmi.

EDIT: Měla být reakce o řádek výše..
Avatar - 3_diamanty
10. 6. 2023 11:45
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Pojdu uz do hyundaia staria ... a zase dalsia europska znacka len utre usta ... ale tak sikovnym patri svet ... a pockaj este ked im clio skonci... bye-bye reno
Avatar - del42sa
10. 6. 2023 13:45
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Tohle auto je symbolem úpadku jména Espace a firmy Renaulr. No a "motor" to je zkrátka výsměch :no:

škoda ....
12. 6. 2023 20:37
Re: Nový Espace ztratil všechno…
Lenže koľko bolo tých zákazníkov Espacu? Ako dnes uživiť výrobu MPV? Dnes sa neoplatí vyrábať nielen úlety ako kabriolet ale ani podstatne menej okrajové modely. Kamoš mi minulý rok požičal S-Max s hybridom. Geniálne priestranné auto s technológiou Toyoty a nízkou spotrebou aj bez dieselu. Kto také ponúkal? Nikto. Hovoril som si, že Ford našiel dieru na trhu resp. priláka všetkých MPVčkárov, ktorí už inde nepochodia. No a aj tak tento rok S-Max zarezali lebo sa im to neoplatilo držať pri živote keď na jednej linke vyrobíš za rok 7-tisíc áut jedného modelu a 108-tisíc (Kuga) z druhého. Tak načo by to držali pri živote?
Takže môžeme tu oplakávať koniec MPV aj pri Espace, ale čo narobíš keď chcú ľudia SUV?
9. 6. 2023 22:49
Espace
To není a nikdy už nebude Espace. 🤦
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
10. 6. 2023 11:36
Predosly espace
Mi pride 100 krat krajsi aj akysi stylovejsi... tento zvacseny unisexovy austral len nazorne predvadza do akych sterilnych dizajnovych sraciek uz renault padol .... este ze colt aj asx su este dvojicky clia a capturu... lebo stale ostavaju dva najschopnejsie aj najkrajsie renaulty sucasnosti s mozno aj v dohladnej buducnosti ... kam kracas reno... :-(
Rozbalit vlákno
1
12. 6. 2023 20:41
Re: Predosly espace
Veď počkaj aký budeš nadšený keď ti z Espacu spravia Mitsu Grandis. :-[]
Avatar - rohYpnol
10. 6. 2023 15:44
Za mě ne
Jakkoliv se mi hodně věcí na nových Renaulttech líbí, tak musím Espace nekompromisně a jednoznačně kritizovat.
1) Renault totálně ztratil modelovou identitu. Nyní v podstatě nabízí jeden tentýž koncept, jen různé velký a natažený. A to je málo. Automobilka podle mě nemá vyrábět jedny boty v různých velikostech. Ale má nabízet různé boty pro různé příležitosti a zájemce.
2) Tohle není Espace. Původní klientelu úplně hodili přes palubu. Kdysi skvělý model je prostě mrtvý. Obrovský problém je mj. výska. I u Australu. Ty auta jsou prostě nízké kvůli aerodynamice a dojezdu a vnitřní prostor chybí.
3) Opět zoufalství pod kapotou. JEN vyladit hybrid?!? Sakra když už s takovým nesmyslem přijdou tak to mají mít vymazlené a má to šlapat jak švýcarské hodinky!!!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Barry Lyndon
11. 6. 2023 14:42
Re: Za mě ne
Vysoké krabice na dotovanou naftu v mainstreamu pomalu končí a přichází nižší krabice na zdaněný benzin a elektřinu. Zvykejte si. Proč SUV? Opič@né chtějí být za drsňáky v offroadech a ne za tichošlápky v krabičkách s malými kolečky. Je to sice jen iluze, ale běžný opič@n si to žádá.
12. 6. 2023 20:44
Re: Za mě ne
Súhlasím. V tomto sa mi s rozmanitosťou páčia Kia aj Hyundai, že majú rôzne dizajnové smery.
27. 12. 2023 22:11
Reňo zarezal Espace
Reňo týmto úplne zarezal MPV 🤬 a do tak velkeho auta strčil 3-hrniec s objemom 1,2 litra 🤕
To už komu hrabe??? Kľudne tam mohli osadiť oturbenú 1,6 ku, niečo ako bolo montované do Nissanu Pulsar.
Prečo neurobia jednoduché naozaj 7-miestne MPV a k tomu mierne zvýšený podvozok a pohon 4x4, vyladený motor s objemom 1,6 až 1,8 litra, ako mal reňo tce s 225 koňmi???
Momentálne jazdím na 4-kovom 7-miestnom Espace 2,0T a keď doslúži, mám problém, čím ho nahradím 🤔 suv fakt nemusím veľká 4-miestna krava s mizernym priestorom a 5 miesto je len nudzovka, o 6. a 7. mieste už ani nehovorím :no:
Rozbalit vlákno
0