Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Za naftu si možná brzy připlatíme, rozhoduje se o vyšší dani

Sněmovna by dnes měla rozhodovat o zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň již od letních měsíců, namísto příštího roku.
Zpět na článek
30. 6. 2023 10:39
30. 6. 2023 10:45
30. 6. 2023 10:59
30. 6. 2023 11:17
30. 6. 2023 11:23
30. 6. 2023 11:49
30. 6. 2023 12:39
30. 6. 2023 12:52
30. 6. 2023 17:21
30. 6. 2023 17:17
30. 6. 2023 18:37
30. 6. 2023 12:18
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 09:13
Elektrikář ministrem
Když je elektrikář ministrem financí, tak je to špatně. Když je to navíc hloupý elektrikář, je to ještě horší. A když je navíc z ODS tak je to úplně v háji!

Čím asi tak snížíme inflaci? Tím že zdražíme naftu, jejíž cena se popisuje do všeho... A to vše jen kvůli jednomu řádku v excelu, který říká vyšší sazba = větší příjem. Že realita je kolikrát úplně opačná nebo přinejmenším značně odlišná, ovšem hlupák nikdy nepochopí...
Rozbalit vlákno
71
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 09:39
Re: Elektrikář ministrem
1,50 koruny tě nezabije, to takové terno není... spíš bych pak zaklekl na pumpaře, aby z koruny nebyly 4-5 :), protože tady samozřejmě platí rocket up a faded down, žejo ;)
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 09:47
Re: Elektrikář ministrem
Předvedl jsi přesně to hloupé uvažování. 1,50 tě nezabije... jenže ono je to úplně o něčem jiném. To je totiž o tom že se zdraží doprava VŠEHO, což se promítne do cen veškerého zboží a služeb!!! Můžeme diskutovat o tom, o kolik to vše prodraží. Ale to že to je čistě proinflační krok, o tom se nemusíme vůbec bavit.
Avatar - KANKUNEN
30. 6. 2023 09:52
Re: Elektrikář ministrem
Běž raději protestovat proti 150 na dálnici. Nafta je o deset kaček levnější než vloni.
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 09:52
Re: Elektrikář ministrem
ty vole TY SI TAK CHYTREJ = a kdo to zaplatí (to dotování = to máš taky vymyšlený :D

https://faei.cz/…ard-korun-rocne/

plus je bohužel (přes místní ODMÍTÁNÍ reality = neuvěřitelný :-O :*) ) celý léta pravda https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit

takže žádná koruna pade TVRDÁ reálná Reálná REÁLNÁ CENA
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 10:36
Re: Elektrikář ministrem
Žádný dotování, taky plácáš nesmysly. Tímhle tratí stát příjem, není to výdaj, nikdo to platit nebude, vydaj = dotace. Tohle tady pořád meleš dokola, není to dotace, tak si to zapamatuj a neztrapňuj se, pak tě tu někdo má brát vážně ? Vysvětlovali jsme si to tady mockrát, nauč se něco o základech ekonomie :/ a nebo se do takových debat nepouštěj.

Prostě když snížíš daň, příjdeš o příjem - pohybuješ se na příjmové stránce a ne na výdajové... chápeme se ? Když už to nutně musíš pojmenovat jinak, než to je (prostě výše daně), tak používej slovo subvence, ale je to daňové zvýhodnění.. Je to na opačné straně ekonomické bilance !


p.s. speciálně pro tebe - doatce by to byla, kdyby stát zastropoval cenu a doplácel obchodníkům rozdíl na cenu, za kterou palivo kupují...
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 11:02
Re: Elektrikář ministrem
Ale on to nepochopí. To jsem mu tady vysvětloval už nejmíň 100x... V jeho případě je jediné řešení - HL :D :-!
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 11:09
Re: Elektrikář ministrem
Ale já mu to tady vysvětlil a tvářil se, že to chápe... i nadále to používá, jako titulek BLESKU, šokovat i když to tak není uplně pravda.

Když od jednoho vybereš méně, než od druhého, zvýhodníš ho, ale nedotuješ. Dotoval by si je v případě, že budeš jednomu buď vyplácet část nákladů, nebo mu odpustíš část nákladů a zaplatíš je za něj ty - to je třeba to zastropování.
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 11:14
Re: Elektrikář ministrem
Mě to vysvětlovat nemusíš ;-) A u něho to nemá smysl :-[]
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 14:53
Re: Elektrikář ministrem
správně NEMÁ = debilní PINDY primitiva bez vzdělání VERSUS vždy ODKAZY na solidní zdroje (často ve více jazycích ;-)

NE na plácíní IDIOTA z povolání = fakt nedá(vá)m :-O :*) :D :-!

TRAPKO proč odborníkovi na počítače s vejškou = řikáš ELEKTRIKÁŘ?
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 15:00
Re: Elektrikář ministrem
to je VELMI TRAPNÉ Ozzmane

ty MI těžko můžeš něco vysvětlovat = já dávám odkazy (v mnoha jazycích) a ty NE TO NENÍ MOŽNÝ :D

hele a TOHLE CO TU TEĎ PÍŠEŠ = jsem tu LÉÉÉÉTA OPAKOVANĚ dokola a dokola VYSVĚTLOVAL = v čem máš HRUBKU v chápání. JAK TO že dál jedeš ty kraviny = co WinDiesel? :-O :-!

že ty si NIKDY ŽÁDNÝ Z TĚCH ODKAZŮ NEČETL :*)

klidně si používej mikesusovo (VÍCESTUPŇOVÉ) zvýhodňování = podstata je viz já 14:51 poslední odstavec

jo a ZA SHODU s rohYpnolem SE HLUBOCE STYĎ! :D
ä to si nedělám *** hluboce Hluboce HLUBOCE = úplně NEJhloubš :-!
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 15:48
Re: Elektrikář ministrem
Ja mam na rozdil od tebe vzdelani a letitou praxi v oboru. Davanim odkazu to nevylepsis, mozna kdyby sis je precetl, tak zjistis, ze se tam taky nepise o dotacich, ale o tom, ze stat prijde o prijem, presne jak pisu … nevim proc vubec takhle nesmyslnne ze sebe delas vola ?
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 17:45
Re: Elektrikář ministrem
Taky nevím proč - si že sebe udělal IDIOTA

Viz odkazy v 5ti jazycích - sebechválou a urážením - se realita nezmění

Tak POVÍDEJ CLjak si pochopil odkazy o DOTOVÁNÍ (ne dotaCÍCH o kterých dál mluvíš

Nafta je DRAŽŠÍ než benzín - tos pochopil
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 18:36
Re: Elektrikář ministrem
A vsude se pise o danovem zvyhodneni a uslem zisku a ne o dotaci
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:03
Re: Elektrikář ministrem
NE furt a furt BLBĚ všude = viz já 6:02 ;-)
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 18:36
Re: Elektrikář ministrem
A vsude se pise o danovem zvyhodneni a uslem zisku a ne o dotaci. Viz muj oredesly koment. Mej se pokud ti to nedoslo
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:02
Re: Elektrikář ministrem
tobě to FAKT NEDOŠLO = dotaCE a viz odkaz https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit :-O :*) :D :-!
Avatar - Ozzman
1. 7. 2023 09:29
Re: Elektrikář ministrem
Dal jsem si tu praci, precetl si jak clanek pana Voborila, tak i original. To ty asi ne :D V originale se pise o danovem zvyhodneni… takze pan Voboril je žurnalista a ne ekonom, a použil nesprávný termín/preklad a ty se budeš hádat dál ?! Měl by ses omluvit … pokud chces dukaz, precti si puvodni clanek a nedelej uz ze sebe osla, alespon ne predemnou, mel sem te za docela inteligentniho..


Doslova v nemcine stam pan Muller pise o subvencich - viz to co sem ti psal vcera….
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 12:02
Re: Elektrikář ministrem
tak POKRAČUJ v práci = těch odkazů v mnoha jazycích je MNOHO = ale ty KROMě popírám Popírám POPÍRÁM = si zatím nedal žádný Žádný ŽÁDNÝ

jinak NEVÍM jestli sis to vymysel, ale v originále je to subventionierung ;-)
tak jako (velmi podobně) v angličtině a byla tam i španělština a francouzština = PROČ se tak zoufale soustředíš(te) na NEpodstatné? tehdejší mikesusovo ZVÝHODNĚNÍ je dotování = a hlavně PODSTATA (jestli pamatuješ napsal sem to tady tehdy na BLBOST WinDiesla a dalších = jak sou ZVÝHODŇOVANÝ elektrický auta = no a dodnes koukám VĚTŠINA NETUŠÍ že diesly DRTIVĚ VÍC
ještě hůř = násobný zvýhodnění dieslů OBHAJUJETE dodnes :-O :*)

až TI TO JEDNOU DOJDE proč tomu (kvůli lidem jako ty) začal říkat ZVÝHODNĚNÍ a ne zvýhodněNOST = tak se ozvi :*)

jo a NEBUĎ (nejen rohYpnol a) ryccardo = NENÍ TO O JEDNOM ČLÁNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bude fajn když ZE SEBE PŘESTANEŠ DĚLAT konečně OSLA

a zaSOUSTŘEĎ se na ten posl. odstavec 17:49!!! je to jedno OBŘÍ ZVÝHODNĚNÍ ;-)
Avatar - Ozzman
1. 7. 2023 12:21
Re: Elektrikář ministrem
Ja nic nepopiram, ja ti jen rikam. Ze danova uleva nafty neni dotace… nauc se alepson cist … hezky vikend
Zvyhodneni neni dotace… protoze mne vadi, ze to bulvarizujes

Ano a to je subvence, ne dotace… cus
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 12:30
Re: Elektrikář ministrem
NE není to subvenCE ale subvenCOVÁNÍ česky dotovÁNÍ = už to není vtipný

a NEJDE o daňovou úlevu = ale viz poslední odst. (už) včera 17:49
Avatar - Ozzman
2. 7. 2023 12:06
Re: Elektrikář ministrem
Subvence je širší pojem - česky se tomu říká podpora, může být finanční, ale i jinak stimulační, dotace je finanční pobídka na činnost...

Proboha nastuduj si něco ty matláku bez ekonomického vzdělání ! Hádáš se tu do krve za pitomost v překladu jednoho redaktora.
Avatar - Hammunasakra
2. 7. 2023 13:50
Re: Elektrikář ministrem
PROBOHA nastuduj si = to už není ani trapný ale FAKT ÚROVEŇ chápání rohYpol ryccardo

KDE čteš dotaCE https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit ? :-O :*)

Hádáš se a píšeš dál a dál tu samou PITOMOST = jednoho redaktora???? ;-)
PROČ se PO xyz upozorněních dál soustředíš JEN a POUZE na to NAPROSTO NEDŮLEŽITÉ?

Hádáš se a píšeš dál a dál a přitom ODMÍTÁŠ PODSTATU = klidně tomu neříkej dotoVÁNÍ ale subvencoVÁNÍ nebo zvýhodňoVÁNÍ :-)
prostě (absolutně) na hlavu zvýhodňovací VÍCE STUPŇOVÝ proces, kdy se původní do aut NEREÁLNÁ VYŠŠÍ cena nafty, mění na (jako) LEVNĚJŠÍ palivo (a ty jak píšeš: DODNES JSEM TO NEPOCHOPIL = nebo?

no a to máš v 5ti jazycích = první PODSTATA
druhá PODSTATA = viz já poslední odst. 17:49

hele a TEĎ jestli už to nedáš... ;-)
Avatar - Ozzman
2. 7. 2023 20:24
Re: Elektrikář ministrem
Neodmitam podstatu, ale tvoje chybne nazvosloví… precti si uz jednou co celou dobu pisu proboha !
Avatar - Ozzman
3. 7. 2023 10:17
Re: Elektrikář ministrem
http://cs.wikipedia.org/wiki/Subvence

"Subvence může mít podobu přímé dotace, zvýhodněného úvěru, zaručené ceny, záruk za půjčku, snížení daně a podobně."

Tak jest... čau
Avatar - Hammunasakra
3. 7. 2023 10:31
Re: Elektrikář ministrem
Tak po padesáté subvencoVÁNÍ

Podívej se znovu https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit je tam dotaCE nebo...?

http://www.dobryslovnik.cz/cestina?…
Avatar - Ozzman
3. 7. 2023 13:21
Re: Elektrikář ministrem
Radši už nic...
Avatar - rohYpnol
3. 7. 2023 20:47
Re: Elektrikář ministrem
...mělo to smysl...? ;-) Když se bavíš s debilem, tak to dopadne vždycky... takhle :-[] ;-)
6. 7. 2023 07:57
Re: Elektrikář ministrem
Ale aspon se ten debil ukaze hezky v cely svy "krase" :D
6. 7. 2023 12:15
Re: Elektrikář ministrem
Hosi me se ten idiot ted zeptal jak by zvyseni ceny nafty mohlo negativne ovlivnit inflaci :D :D :D
6. 7. 2023 07:56
Re: Elektrikář ministrem
Imbecile, me prekvapuje tvoje urputnost hadat se o necem na co nemas ani vzdelani a zjevne to nejsi schopen pochopit ani kdyz ti to lidi polopaticky, vysvetluji. Kazdeho kolem sebe umis akorat narknout, ze je pitomec, ale zkus se zamyslet mas-li cim, jestli neni chyba spis v tobe a tvem nedostatecnem mozkovem potencialu a ne vsech tech lidech okolo. :D
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 14:51
Re: Elektrikář ministrem
nepřeháníš to? po TOLIKA odkazech v TOLIKA jazycích?

ano PLÁCÁŠŠŠ = je smutný že tak jednoznačná věc, tu získala TAKOVEJ ODPOR (plus si teď v argumentaci pomotal dotování a dotace)

hele VAROVÁNÍ a nápověda: KDYŽ si ve shodě s rohYpnolem, tak je to tak na 99 až 100% blbě blbost blbina ;-)

chceš to (konečně) pochopit? tak to NENÍ JEN O dani! Nafta je dražší než benzín = už před tím než jí dál pokřivíme "výhodnější" daní menším zdaněním. Aby to bylo ÚPLNĚ NA PALICI potřebuješ na stejné množství nafty VĚTŠÍ MNOŽSTVÍ ROPY než benzínu = nafta v osobních autech, je slušná pitomost (technická ale především ekonomická
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 15:50
Re: Elektrikář ministrem
Ja nemluvim, jestli je zdaneni spravne, ale ze dotovavani je neco jinyho. Zkus nekdy cist, co pisu..


Proste si napsal kravinu a nabalujes na to dalsi hovadiny. Porad stejnej, tohle uz mne neba… sorry ze jsem reagoval, nema to smysl…
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 16:17
Re: Elektrikář ministrem
:-[] :-[] :-[] příště mě poslechni na začátku ;-) Jsem ti radil že na něj platí jen HL.
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 16:33
Re: Elektrikář ministrem
Nekdy se s nim bavit dalo, ale kdyz zasdili i clanek, kde se pise o chybejicim prijmu a mne tady vysvetluje, ze to nechapu :D to nema smysl
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:01
Re: Elektrikář ministrem
souhlas s rohYpnolem = MOZKOVÁ SMRT ;-)

o čem KONKRÉTNĚ to teď mluvíš?? já furt jen o VÍCE STUPŃOVÉM zvýhodňování dotování subvencování NAFTY před benzínem
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 05:58
Re: Elektrikář ministrem
ano VÝJIMEČNĚ souhlas = jediná "obrana" proti odkazům (a faktům) JE HL :-!
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 17:49
Re: Elektrikář ministrem
Moc nechápu co tvrdíš - teda nevím proč
Viz já odkazy v 5 jazycích - ty jen TO NENI PRAVDA

Takže CO ? máš ty odkaz(y)? nebo furt jen NENENE

Plus SHODA s rohYpnolem - mozková smrt :*)

Když ty chápeš PROČ ta neshoda s odkazY??
Nafta je dražší z výroby (zpracování) je zvýhodněná převodem z velkoobchodni ceny a dál nižším zdaněním - nebejt TOHO VŠEHO i část nákladů by zmizela ze silnic, osobáky na naftu všechny. CO z toho nevíš
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 18:36
Re: Elektrikář ministrem
Jine zdaneni neni dotace, jsi na jine strane bilanece. Uz s touhle debatou za mne koncim jestli si to doted nepochopil. Mej se
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 18:53
Re: Elektrikář ministrem
dotoVÁNÍ :-)

viz MNOHO odkazŮ ;-)

a viz MŮJ POSLEDNÍ ODSTAVEC :*)

FAKT shoda s rohYpnolem = mozková SMRT :-!
30. 6. 2023 23:03
Re: Elektrikář ministrem
Nechapu proc ze sebe furt musis delat idiota 🤣
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 05:57
Re: Elektrikář ministrem
Drž se prvního slova = to tě provází od první věty, kterou SEM TI OPRAVIL

když věcem vůbec Vůbec VŮBEC ani ZLOMEKM NErozumíš = NEMACHRUJ že jo = více stupňové (v MULTI MILIARDÁCH) ZVÝHODŇOVÁNÍ DOTOVÁNÍ SUBVENCOVÁNÍ před levnějším benzínem = je realita (co udělala s NEZNALÝMI viz tisíce tvých vět k tématu, které SKVĚLE vystihuje tenhle TVŮJ DNEŠNÍ POPIS sebe sama :*)

a CO TY multilinku, na můj poslední odstavec 17:49????????? :*)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:07
Re: Elektrikář ministrem
jak NEVÍŠ jestli je správné? je to (ročně) MULTI MILIARDOVÉ zvýhodnění

Jinak (celkově) stručný souhrn viz poslední odst. 17:49
30. 6. 2023 23:02
Re: Elektrikář ministrem
Hele ty si furt nepochopil Hamunovo dotovani. Dotovana cena nafty se vypocita jednoduse. Vyse dotace se rovna Hamunova predstava minus aktualni zdaneni. To te na skole neucili? :D :D
Aha ty taky mas jen zakladku jako ja vid? Kazdy kdo nesouhlasi s nasim ûber ekonomem totiz ma jen zakladku :D
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:01
Re: Elektrikář ministrem
viz já poslední odst 17:49 vymatlanej matlo z matlova :*)

https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit

dostalS to v 5ti jazycích, včetně originálu tohohle překladu :-O :*) :D :-! :-[]

takže CO VIZ můj posl. odstavec 17:49?
a CO ty odkazy KDE JE CHYBA = krom tvého MOZKU ;-)
hele JAK TY si vysvětluješ VŠECHNY ty odkazy (v mnoha jazycích)?? :-O :D
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:05
Re: Elektrikář ministrem
https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit plácá nesmysl? :-O :D :-!

TY tu mícháš dotaCE a dotováNÍ

viz můj posl. odstavec 17:49
1. 7. 2023 08:47
Re: Elektrikář ministrem
Ano plácal nesmysl. Jen je smutný, že musíš neustále reinkarnovat 6 let starý článek, protože nikdo další nic co by se ti hodilo do krámu už neřekl :-D
Tak tu tenhle článek od tebe uvidíme i za další 3 roky, až bude hořce prskat, že furt není ta úroveň zdanění nafty podle tebe a vůbec celý svět se neřídí podle tebe. Je to prča tě pozorovat s tím trolením :D
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:07
Re: Elektrikář ministrem
Nojo CEO VW a ty = jasný (máš na stejným seznamu ŘEKLI NESMYSL i Sedláčka Vávru Křečka Attenborougha Dědka... tak proč ne :D :-!

JE to SMUTNÝ že to máš za jeden článek = a ne znalost (zvlášť když si to doslat v mnoha jazycích od mnoha autorů :-O :*)

nikdo?? hele a co to hafo článků v dalších 5ti jazycích??? taky PLÁCALI NESMYSLY? :-O
a německá redakce kde vyšel originál = taky NECHÁPOU jako ty? (no TO URČITĚ ne :-! ) A českej redaktor a editor = dtto? :-O
hele VŠIM SIS že na svém seznamu PLACAJ NESMYSLy máš VÝHRADNĚ lidi postavením vzděláním NAD tebou? :D to je NÁHODA co :*)

Viz já poslední odstavec 17:49 = víš to bylo známo PŘED tím než to řekl šéf VW a je to známo i po 6 ti letech = a jak správně píšeš BUDE I PO DALŠÍCH TŘECH :*) :D :-!

tys myslel že TYs TO NEvěděL nevíŠ a nebudeŠ chápat ani za další tři roky = no to JE MOŽNÝ to JO :-!
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 10:29
Re: Elektrikář ministrem
Vyprávěj mi o tom, kam se to promítne :D Myslíš, že to nevím ? Ale zase se podívej, kde ty peníze chyběly... je to optimalizační model, chceš se o tom pobavit ? Já se tím odborně zabývám řadu let... :D
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 10:56
Re: Elektrikář ministrem
Já vůbec nepopírám, že se sazba má vrátit. Jen říkám ne teď za těchto okolností.
Stát a naše vláda se chová asi stejně jako když by na urgent přivezla rychlá člověka kterému stříká krev z krkavice a doktor by mu začal lepit náplast na pravém malíčku na noze...
Stát má podseknuté příjmy. A navyšuje nesmyslné výdaje (armáda, Ukrajina), resp. navyšuje neúměrně možnostem. Takže je pak zcela jasné, proč jsme -300 mld o pololetí. Když si navíc rozpočet doslova vylhali...
Andej totiž lhal nezodpovědné a populisticky. Zato Fiala lže naprosto zodpovědně a na základě promyšlených opatření...
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 15:05
Re: Elektrikář ministrem
TEĎ čím dřív tím líp = a ne na dřívější POKŘIVENÝ stav = ale do reálné ceny

ŽÁDNÉ zvýhodňování nafty (co znamená VĚTŠI sPOTŘEBU ROPY!!!!!!!!!!!!!!

a navíc jí pak prodávat ještě LEVNĚJŠ = to je TUPOST TUPÁ :-O :-O :-O
1. 7. 2023 08:50
Re: Elektrikář ministrem
Ty jdi do školy a neotravuj, když se baví dospělí. :D
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:03
Re: Elektrikář ministrem
NEVOPISUJ! vymysli si VLASTNÍ slova = a ne furt jen MOJE a votočit :D

takže CO TY a poslední odst 17:49?

takže KDE JE https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit chyba?
1. 7. 2023 08:49
Re: Elektrikář ministrem
Hele naopak si myslím, že teď je vhodná doba na to zdanit naftu víc. Podívej se kolik stojí a kolik stála minulý rok a trh tu tehdejší cenu ke 40 korunám už započítal do cen . Prostor 1,5 CZK tam určitě je, aniž by to mělo nějaký viditelný dopad na inflaci.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:04
Re: Elektrikář ministrem
a PROČ NE zdanit STEJNĚ jako benzín?

když tam i tak dál zůstanou další zvýhodňování (ceny) proti benzínu?
Avatar - Mokrous
2. 7. 2023 12:16
Re: Elektrikář ministrem
Taky myslím, že by se tak moc nestalo. 1,50 by mne jakožto momentálního dieseldezoláta nepoložilo a s ohledem na okolní státy by to nepoložilo ani nákladní dopravu a s naší rekordní inflací už by to taky moc nehlo.
Máme milion a jeden větších problémů, než je tato drobnost.
Avatar - rohYpnol
2. 7. 2023 15:32
Re: Elektrikář ministrem
Česká mentalita bohužel má pravidlo - když dostanu záminku ke zdražení o korunu, tak preventivně zdražíme o dvě.... Protože proč ne, když zdražuje všichni a všechno... Je to už dáno inflační očekáváním. Tahle vláda to tu totálně pos*ala. A ČNB selhala.
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 17:50
Re: Elektrikář ministrem
Jo pobav :*)
30. 6. 2023 11:08
Re: Elektrikář ministrem
Pak je tedy jasny argument pro EV.
Levnejsi provoz se ti propise vsude jak sam pises.
Avatar - KANKUNEN
30. 6. 2023 11:12
Re: Elektrikář ministrem
Na el. energii pro auta je třeba navalit spotřební daň.
30. 6. 2023 11:27
Re: Elektrikář ministrem
Proc by na elektrinu mela byt spotrebni dan?
30. 6. 2023 11:31
Re: Elektrikář ministrem
budes ji nejak obarvovat aby urednik zjistil, ze jsi nabil zdanenou elektrikou a ne z solaru na strese, nebo ze zasuvky, kterou topis detem v pokojicku ?

spotrebni dan u obycejny oktavky v nafte dela cca 0.70kc/km, u benzinu 1.10kc/km pro osobaky
tak by bylo fer zrusit spotrebni dane na paliva a zavest myto na vsech silnicich cca 1kc/km
cim driv, tim lip, stejne k tomu bude muset dojit, protoze elektro nabijeny z domaci/firemni FVE nebude moct jezdit naveky osvobozeny od dani
Avatar - KANKUNEN
30. 6. 2023 13:04
Re: Elektrikář ministrem
Jes, bylo by to fér. A platit by se mělo hned, lidi by více chodili pěšky
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 17:51
Re: Elektrikář ministrem
I na tu co slouží pro přepravu zpracování výdej ropy(-ných produktů?
30. 6. 2023 11:38
Re: Elektrikář ministrem
Tak si tady potichu čtu diskuzi o zvýšení daně na naftu.

To to trvalo, než do toho někdo prskne všelék EV.

Máš rakovinu ? Vem si Acylpirin.
30. 6. 2023 12:04
Re: Elektrikář ministrem
Vselek v tom mozna hleda konzument vsech lzi a polopravd kolem EV.

Ja jen upozornuju na stejnou vec co Rohypnol. Cena dopravy ovlivnuje mnoho veci.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:08
Re: Elektrikář ministrem
spíš bych zaklekl na REALITU ceny nafty = viz poslední odst. 17:49

a nevymýšlel léta, že CEO VW je debil
2. 7. 2023 07:04
Re: Elektrikář ministrem
Toto sa stalo v Poľsku. Po navýšení daní sa ceny nezmenili. Orlen už mal na rezervu a vyššiu maržu.

https://www.seznamzpravy.cz/…ku-az-moc-222574
Avatar - Otakar II
30. 6. 2023 09:40
Re: Elektrikář ministrem
na tom tvym prispevku je presne videt to, ze se s danema nema hybat podle docasne situace. Navrat je vzdy plny brblu. Spotrebka na naftu i presto bude porad nizsi nez je u benzinu.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:09
Re: Elektrikář ministrem
Navíc to JEN ČÁST problému = vícestupňového zvýhodňování (finální) ceny nafty
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 09:49
Re: Elektrikář ministrem
Nebuď TRAPNEJ víc než je nutný TRAPKO = vole co máš ty za vzdělání?

Taky VUT obor počítače = to bys možná MOHL tomu řikat "elektrikář" = jinak TUPĚ TRAPNÝ spíš DEBIL DEBILní :D

ale jo chemik byl LEPŠÍ ministr financí = vo tom žádná :-!

nejhorší Schillerová/Babiš (v konjunktuře SNÍŽIT investice a VŠECHNO PROŽEREM :-O :*) :D :-!

na to co SE TI líbí = budem doplácet... ještě tak dekádu
30. 6. 2023 09:43
puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
a to jeste za StBaka a dluzeny
kazdopadne prostor je az na 14.12kc za litr, aby zdaneni bylo stejny jako u benzinu
tedy o dalsi 4 kacky nahoru
vynasobte si to 6mld litru rocne
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 09:45
Re: puvodni cena je 10.90 ne 9.90 za litr
jj JSEM PRO REÁLNOU CENU nafty = bez (jakéhokoliv NEJEN daní) dotování ceny ;-)

TO by bylo najednou NEPRODEJNÝCH dieslů :*)
Avatar - Otakar II
30. 6. 2023 11:46
Re: puvodni cena je 10.90 ne 9.90 za litr
ty ses taky pacient .. dotovana nafta :-D
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 15:07
Re: puvodni cena je 10.90 ne 9.90 za litr
Nojo = a dokonce VÍCE STUPŇOVĚ = jsme to holt my "pacienti" https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit co vo tom víme holt VÍC než běžný diskutér

ale CO způsobilo "prozrazení" že nafta je v reálu DRAŽŠÍ než benzín = a my jí vícestupňově zvýhodňujeme, aby byla JAKO levnější = to bych nevěřil

je to přitom no problem ověřitelná informace :-)
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 09:45
Re: puvodni cena je 10.90 ne 9.90 za litr
jj JSEM PRO REÁLNOU CENU nafty = bez (jakéhokoliv NEJEN daní) dotování ceny ;-)

TO by bylo najednou NEPRODEJNÝCH dieslů :*)
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 10:39
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Alespoň víš, na rozdíl od jiných, že rozdílná daň není dotace :D 4 koruny by lidi stejně neodradily, jezdily i když nafta stála skoro 50 kč za litr
30. 6. 2023 10:54
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
i benzin stal pres 50 a jezdili jsme vesele dal ...
ale aspon by sem min tahaly smradlavy naftaky z nemecka, kdyby vyhoda levnejsi nafty padla
prumernej vek dovezenejch aut je 11 roku, tedy auto vyrobeny v roce 2012
pritom filtr pevnych castic u dyzlu je povinny az od 1.9.2009 resp 1.9.2010, tedy spousta dyzlu sem dotazenejch nema filtr pevnych castic a zamoruji tady vzduch karcinogennimi latkami
a vetsina byla vyrobena pred 2018, od kdy zacala platit euro6c, ktera zprisnovala lmity jedovatyho NOx, coz se tykalo hlavne dyzlu

tedy zvyhodnovana nafta = zamerne prodluzovani poskozovani zivotni prostredi karcinogennimi sazemi a jedovatymi NOx z dyzlu
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 11:07
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
To je dlouhodobý teoretický efekt. Z principu máš pravdu, jenže v kontextu příjmové situace obyvatelstva, inflace a dostupnosti nových automobilů to tak uplně platit nebude a tenhle cíl by možná trvalo naplnit dost dlouho. Musíš vzít v potaz to, že lidi, co kupují ojetiny nemají na nové vozidla s benzíny a trh ojetin od nižší střední výše je přesycen naftovými vozidly, takže každý na benzín nepřejde, protože si zkrátka nemusí vybrat a má-li stát palivo +/- podobně, pak budou volit nadále naftová auta. I v tom německu je totiž pořád velká část naftových ojetin. A pak tu máš taky lidi, co už naftové auto mají a vyměnit ho za benzinové auto je násobně vyšší investice, než provozovat již vlastněné naftové auto i s vyššími náklady na provoz. Já z principu souhlasím, jen to není takhle jednoduché
30. 6. 2023 11:17
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
samozrejme ze to je dlouhodoby
pocatek zamorovani cesky kotliny osobnimi dyzly saha 1/4 stoleti nazpatek
ne ze by predtim zadny odobni dyzly nejezdily, ale narodni dyzlovej sen prisel s 1.9tdi v oktavce
a tak jak zamorovani postupne vzrustalo, tak je ho potreba postupne tlumit
a cim driv se zacne, cim driv za nastavej pravidla, tim lip
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 11:31
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Když u té Oktávky jim to nemužeš mít za zlé, jezdilo to za prd a jezdilo to pořád, i teď jezdí...
30. 6. 2023 11:40
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
... a smrdi ...
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:14
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
to je furt dokola NEJEZDILO to za prd = to je OMYL NEZNALÝCH

výroba nafty je od první chvíle DRAŽŠÍ než benzín = i když ty (dodnes) mluvíš stále JEN o té poslední závěrečné části (nižším zdanění)

provoz na naftu byl odVŽDY DRAŽŠÍ a dokonce NÁROČNĚJŠÍ na ropu, než provoz na benzín = PROTO TO nejen já CELÉ ROKY TAK KRITIZUJI (a šéf VW taky = je to NEUVĚŘITELNÁ ABSURDITA

a ABSURDITA že to (místo si o tom něco přečíst) v ABSURDNÍM rozsahu popírají... i TAK vzdělaní a inteligentní (beru podle té sebechvály cos tu psal) lidé jako si ty :-)

přitom tak prostí lidé jako já = to chápou STEJNĚ jako CEO VW ;-)
1. 7. 2023 12:22
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Tvoje patologická nenávist k dieselovým autům je velmi zábavná. Pokračuj! :-) :-) :-)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 12:33
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
tvoje NECHÁPÁNÍ psaného TEXTU je velmi (ne)zábavné :-O :D

CHVÁLÍM a rád vzpomínám na (redakční) 2.2 HDi 150kW/440 Nm ;-)

to co (léééééta - a viz odkazy, nejen já) KRITIZUJI je realita zde stručně shrnutá viz já včera 17:49 poslední odstavec

NE auta ale MULTI-MILIARDY ročně na ZVÝHODNĚNÍ jejich provozu (protože jinak sou nekonkurenceschopná)

VYSVĚTLENÍ viz teď před chvílí 2. odstavec 12:02
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 14:13
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Pokud nemáš na ojeté auto, koupíš menší. Tady se pořád točí kolem toho, ze nekdo na něco nemá. A když nemá na ojeté D segment, nebo provozovat ho, no tak může koupit C nebo B. Ano, je pak problém s většími rodinami ( 2+2 bez problemu se do B vejdou, dřív to bylo bezne a normální ), které bohužel musí koukat na dražší a méně dostupná auta. Na druhou stranu, ti co chtěli větší rodinu ( neberu natahovače ruky na úřadech) věděli do čeho jdou a bývají finančně lépe zajištění.
Presne na to zdražování křičí ti, co by chtěli opici, ale nemají na banány. Vlastnit nejen velké auto není samozřejmost. Nebo začneme řešit to, ze kazdy kdo nemá mi Ivane 5+kk s terasou či zahradou, tak má křičet, že chce nižší ceny bytů?
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 14:21
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Ale oni na provoz maji…to jsou diametralne odlisne vyse nakladu. S tim ostatnim to nepis mne, ja vyse hned psal, ze zdrazeni nafty nikoho nezabije… a taky jen minimum lidi odradi jezdit dieslem. To by musela byt cena nafty alespon dvojnasobna oproti benzinu. To jsou behavioralne-ekonomicke procesy :) Tahle obmena bude fungovat po delsi dobe, kdy bude dostatek ojetin v benzinu, nejdrive na ne musi prejit prvokupci a pak az kupci ojetin.


Navic lidi nejsou ani financne gramotni, takze si pak koupi ojetou koncernovku a pak do toho solí vic, nez kdyby si priplatili za benzin
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 15:50
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Nemůžou bejt ojetiny v dieslu, když si každej kraváták koupil A8 v sazometu místo benzínový V8, A6 v dehtu místo benzínový V atd atd - aby uškudlil pár šušnů a lépe to pak prodal chudšímu podržtakoškovi jako 3-4 roky starou ojetinu a šel nasát další sazomet.

A ještě se tady za to před pár lety prali do roztrhání těla, jak sou sazomety lepší, jak maj tichej chod a že přeci nebudou pořád tankovat :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 15:47
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
Já bych chtěl, aby recepční v hotelu měla 30 000 kč čistého a pracovník ostrahy hotelu mel 28 000 čistého, aby servírka co je celej den na nohou měla 36 000 čistého, stejně tak poštačka atd atd.

Tím pádem bych chtěl, abys to všechno zaplatil TY a zvýšili se ti roční náklady o 250-350 000 Kč? Bereš?

Oni by lidi rádi platili, ale musí platit nejdříve ZAMESTNAVATELE důstojně za odvedenou práci!!!

Tak to je a jestli na to nemáš, dej si točenák s rohlíkem. místo oběda a rozloč si aáčko stan na louce.
Šašku
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:18
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
nojo DOZVUKY socialismu = tu s námi jsou (a ještě nějakou dobu BUDOU

ty prachy ze socialismu CHYBÍ no = jedno jestli v důchodcech nebo platech (nebo nepostavených dálnicích atd. :-(

Viz "běžná ekonomická znalost" a výpočty hned po revoluci (ne soudruh KGB Klaus a jeho předeženeme Rakousko do pár let :-! ) zjednodušeně když to děláš 40 let blbě, trvá spíš 80 než to doženeš

dtto minulá dekáda konjunktury (Rusnok, Sobotka/Babiš, Babiš) tu budeme "napravovat" taky minimálně...
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 15:10
Re: puvodni spotrebni dan je 10.90 za litr, ne 9.90
alespoň?? vysvětloval sem to tady (včetně odkazů) asi tak TISÍCKRÁT!!!!

ŽE se nemalá část JAKO TY chytla slova a ne významu = to taky radši nekomentovat

CO je tady https://oenergetice.cz/…fty-musi-skoncit v odkazu (který si i dnes!!!) okomentoval jak si okomentoval?????????

si ZAPOMNĚL že tohle je jen ČÁST zvýhodnění?? podstata je, že NAFTA JE DRAŽŠÍ než benzín
30. 6. 2023 09:57
Včera bylo pozdě
tenhle stát krachuje, jestli si toho někdo nevšiml.

Ano, zvýšení ceny nafty je teoreticky pro-inflační. Ale na druhou stranu lidi vždycky můžou omezit nějaké nákupy atd. a to je naopak proti-inflační. Takže je to takové nalej-vylej.

Na druhou stranu generování státního dluhu je pro-inflační vždycky, takže jakýkoliv způsob, kterým se sníží, je potřeba uvítat :yes:

Jinak cena nafty je i teď stejná jako +/- před dvěma lety, ale mezitím šly platy i důchody podstatně nahoru, takže relativně je nafta pořád levnější....

Nemám s vyšší daní absolutně problém. Naopak mám obrovský problém že se stát pořád zadlužuje a budou to splácet lidi, kteří teď ještě nemají ani volební právo, aby se k tomu mohli vyjádřit.

PS: ty totálně zavrané silnice včetně víkendů jsou jasným signálem, že lidi tady melou z posledního.... :-[] :-[] :-[] Minulý víkend ve Slavkově stovky veteránů.... a tisíce návštěvníků.... tomu říkám země balancující nad propastí....
Rozbalit vlákno
66
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 10:03
Re: Včera bylo pozdě
Zase ty lži?
Platy šly podstatně nahoru??? ....

Jinak sorry, ale počet aut na silnici ani počet lidí v Austerlitzu fakt nevypovídá vůbec nic o tom v jakém stavu jsme. O tom mnohem víc vypovídají třeba takové věci jako dostupnost bydlení, počet narozených dětí, stáří vozového parku atd.

Mimochodem, rostoucí počet aut na silnici fakt není pozitivní. Protože to znamená že lidi jsou čím dál víc nuceni dojíždět. Což znamená že čas stráví neproduktivně a zároveň i nespotřebně (vyjma PHM). Naopak kdyby lidi měli peníze, mohli by si dovolit více se stěhovat za prací a méně dojíždět. A mít víc času, který můžou trávit spotřebně (kino divadlo, sport, koníčky, kavárny, restaurace, wllness, kosmetika, kadeřnictví...).
30. 6. 2023 10:21
Re: Včera bylo pozdě
podle dat níže byla průměrná mzda v prvním kvartálu roku 2021 35.285 a o dva roky později ve stejném kvartálu byla 41.265. Takže ano, mzdy plošně nahoru šly. samozřejmě někde víc, někde míň. A o důchodech se bavit nebudem že?

https://www.kurzy.cz/…oekonomika/mzdy/

Pokud tedy nafta i po navrácení daně na původní úroveň bude stát stejně jako před dvěma lety, je pořád ve vztahu k platům o dost levnější.
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 10:28
Re: Včera bylo pozdě
Ano, zase někdo kdo žije v excelovské tabulce...
Ano, statisticky máš samozřejmě naprostou pravdu. Já jen říkám že realita je o něčem jiném.

A i v té ofic. statistice reálné mzdy od Q4 2021 padají.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 11:49
Re: Včera bylo pozdě
Lidi mají peněz jako sraček. Nikdy jsme se neměli lépe. Dovolené vyprodané 2 měsíce před prázdninama, plné obchoďáky, narvané vozíky. Hospody narvané i v týdnu, bez rezervace je problém si sednout, prodeje nových aut rostou. To je realita.
30. 6. 2023 12:13
Re: Včera bylo pozdě
u nás na maloměstě každý den ať víkend nebo pracovní v hospodě na sídlišti kolem oběda tak 15 lidí cucá pivko.... vsadím se, že u toho nadávají jak je všechno na ho*no :-[]
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:23
Re: Včera bylo pozdě
Kontrolní otázka - když ti všichni remcalové přestnaou chlastat pivo a kořalky - kolik lidí co makaj na jejich výrobě a distribuci přijde o práci? 60 000? 130 000? 680 000 ?

A ještě to takhle může udělat s cigárama, hazardem, zbytnou kulturou atd atd a když to půjde dobře, je bez práce 2 miliony lidí VID

Vy jste ekonomové jedna básen.

:-) :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 12:40
Re: Včera bylo pozdě
Tak sis trošku zapřeháněl, no dobře. Pointa ti ale zjevně naprosto unikla.
30. 6. 2023 13:58
Re: Včera bylo pozdě
pointa unikla, ostatně jako sroko vždy.... kdyby se sesypal trh výroby alkoholu, šli by ti lidi dělat prostě jinam. Máme defacto plnou zaměstnanost, průmysl se nemůže rozvíjet protože nejsou lidi.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 14:01
Re: Včera bylo pozdě
Jemu chybí naprosto základní ekonomické povědomí. Totální ekonomický analfabet, stejně jako rohypnol.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 14:04
Re: Včera bylo pozdě
Kam jinam?

říká ti něco pojem vzdělání a kvalifikace?

člověk co stáčel chlast do flašky na lince, mačkal 10 tlačítek nebo vařil pivo půjde dělat konstruktéra nebo manažera? Asi těžko, ono na to musíš mít taky hlavu.

A na dělnické profese musíš být mechanicky zručný a dneska sou lidi tak levý, že je to až neuvěřitelný.

Takže tyhle lidi přeškolíš a pošleš na nedostatkové pozice.

Tak to dobro došli :-) :-) :-)
30. 6. 2023 12:44
Re: Včera bylo pozdě
a co teprve, kdyby vyhazeli tretinu zbytecnejch uredniku a misto prumerneho platu 40tis + 12tis ZP+SP+NP + 100tis rocne kancl jim dali 10tis podporu v nezamestnanosti
...
nekteri by mozna se snazili najit i normalni praci a firmy by treba nemely takovej nedostatek lidi
a misto toho vysavali erar by do eraru prispivali
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:53
Re: Včera bylo pozdě
Až se zruší datovky, spisovky, registry apod tak by to třeba i šlo.

Jinak tiše zapomen nebo to bude fungovat ve stylu že podáš žádost 1.3. a odpověd bude 25.11 :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Popř si připrav , pokud jedeš velkou agendu s úřady tak mega ročně na úplatky úředníků :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:21
Re: Včera bylo pozdě
O těch narvaných hospodách běž vyprávět vesnickýcm hsopodským, oproti létům 2010-109 jich už 25% nexistuje a dlaších cca 20-35% nemá otevřeno 7 dní v týdnů, ale často jen 3-4 protože je to jinak vysoce ztrátové :-) :-) :-) :-)
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 12:37
Re: Včera bylo pozdě
Když hospoda neumí přilákat zákazníky, tak zavře. To je logické a je to tak v pořádku. To nemění nic na faktu, že se máme nejlépe v historii.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:42
Re: Včera bylo pozdě
Takže zařou všichni, k rom nich zkrachují i pivovary a lidi co to pivo distribuují, taky kuchaři ,servírky atd atd.

Všichni se půjdou přeskolit na ajtáky nebo na skladníky v Amazonu?

Nebo jak přesně?

Nedáme ještě dan na cukfr, kafe, čaj, aspartam a další rakovinotvorné náhradní sladidla? Co takhle dan z kafe 3 kč, z kafe s cukrem 9 a kafe s cukrem a mlékem 14?

Já sem pro, at krachnou ještě kavárny, čajovny, cukrovary, dovozci a distributoři všeho toho + cukrárny, pekárny atd

Cílem moderní, ekologické a progresivní Eu nezaměstansto dle regionů 15-45% u extrémních regionů řecka španělska, protuglaska a itálie by to mohlo byjít až na 70%.

Pak se to konečně rozpadne a bude klid :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 12:57
Re: Včera bylo pozdě
Meleš nesmysly, hospody kavárny cukrárny jsou plné lidí. Když některá nefunguje, zavře a místo ní otevře jiná. Největší problém je personál - nejsou lidi. Mám pár známých, co mají hospody/restaurace/bary, a nikdo si nestěžuje na nedostatek hostí. Naopak. EU nemůže za tvůj posraný život. Spätné se dnes mají pouze naprosto neschopné nuly, dementi a líná verbež. Odpad společnosti. Z EU jsme dosud čerpali více než 1 bilion (1000 miliard), bez ní by jsme byli na úrovni afrických rozvojových zemí.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 13:01
Re: Včera bylo pozdě
Já to viděl když chodím občas do Ovocnýho světozoru a k Hájkovi. Když sou tam 2 lidi, je to hodně. Zákusek za 85-115 Kč + kafe za 100 Kč hodně táhne :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

To sou neskutečný lži co tady prezentuješ. A znovu opakuju nelze soudit celou ČR dle Prahy a Brna. To je stát ve státě.
https://www.idnes.cz/…02_ekonomika_rie
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 13:07
Re: Včera bylo pozdě
No a v IF café si nesedneš a zákusek cca 180-190 Kč.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 13:09
Re: Včera bylo pozdě
Reálné mzdy se v 1. čtvrtletí propadly kupní sílou o šest let zpět do roku 2017. Dokud tato situace bude trvat, nemůže dojít k zásadnímu zlepšení,“ uvedl analytik ze společnosti Deloitte Filip Pastucha.

Zdroj: https://www.idnes.cz/…02_ekonomika_rie
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 13:13
Re: Včera bylo pozdě
To že lidi šetří, znamená, že mají nejvíc peněz v historii. Nejlepší šetří, protože se obávají budoucnosti, nevíme kdy se povede vykopat ruSSáky z Ukrajiny. A že podobný článek nelze brát úplně vážně je jsme každému, kdo nemá v hlavě nasráno a ví, za koho kope iDnes.

Když se máš špatně, je to jenom tvoje chyba. V mém okolí se mají všichni skvěle, kupují nová auta, nové nemovitosti, hlavně v zahraničí, investují do zlata, akcií, krypta. Špatně se na jenom tupá líná lůza.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 13:16
Re: Včera bylo pozdě
Si totální ubožák :-)

Kdo šetří a nekupuje šetří, aby měl nějakou rezervu nebo už prostě nemá kupovat za co.

Že znáš pár snobů a zbohatlíků neznamená, že víš, jak žije většina republiky, která je zaměstnaná a maká v průměru za 30 čistého.

Za koho kopou novinky, zelenej dezoláte? https://www.novinky.cz/…pomalil-40433904
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 13:23
Re: Včera bylo pozdě
Já zelený a navíc dezolát? Teď jsi definitivně potvrdil, že jsi naprostý debil.
Lidé v mém okolí jsou normální zaměstnanci nebo živnostníci či podnikatelé. Žádní snoby. Tupé lůze se ze zjevných důvodů vyhýbám. Vždy si najde někoho, kdo může za její posraný život. Proto s tebou dál odmítám diskutovat.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 13:29
Re: Včera bylo pozdě
Jasně, zaměstananec s 30-50 čistýho investuje a kupuje nemovisti, žere dort za 200 a jezdí na exotickou dovolenou 4x v roce tak za 300 tis jedna cesta vid. K tomu platí 20-30 měsíčně hypo nebo 17-25 pronájem v Práglu.
A ideálně to provozuje ještě jako single (těch je ve věku do 35 půlka prahy).

HAHAHA

Zkus příště tu o červený karkulce, Lojzíku :-)
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 16:26
Re: Včera bylo pozdě
Jsi jen ubohý kktek, který vidí jen na špičku svého nosu.

Bohatí se mají dobře. Těch je menšina. Naproti tomu střední třída a chudší se mají hůř a propadají. A rozhodně to není ani lůza, ani hlupáci, ani to není jejich vina.

Úplně stačí když nemáš bohaté rodiče, pracuješ jako státní zaměstnanec, jsi samoživotelem atp. Nedej bože aby jsi měl třeba zdravotní problémy nebo ses narodil nebo získal nějaké postižení... Tohle vše je podle tebe ta lůza co si za to může sama...

Já říkám že do té situace se snadno může dostat kdokoliv.
1. 7. 2023 12:25
Re: Včera bylo pozdě
Hmm, to je zvláštní, já do Ovocného světozoru občas chodím taky a přes den je tam většinou slušná fronta. :-)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 12:35
Re: Včera bylo pozdě
POTVRZUJU :D
Avatar - Barrichello
1. 7. 2023 20:16
Re: Včera bylo pozdě
tak tu sem tam nezažil.....asi záleží v jakém, v centru možná.
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 13:44
Re: Včera bylo pozdě
Jistě. Máme se nejlépe v historii proto je rekordní nedostupnost bydlení klesá pprodnost, roste počet sebevražd a psychických problémů... To dává smysl :-[] :-[] :-[]
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 16:03
Re: Včera bylo pozdě
Nedostupné bydlení? 80 procent lidí bydlí ve vlastním. Neexistuje žádný nárok na byt. Kdo nemá na vlastní půjde do nájmu. Navíc jsem si nevšiml ty davy lidí na ulicích, co nemají kde bydlet
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 16:13
Re: Včera bylo pozdě
Jsi fakt kkt, víš to?
Když někdo nemá kde bydlet tak to neznamená že je na ulici. Znamená to že bydlí u rodičů, prarodičů, na ubytovně, na chatě, spolubydlí, ...
Více než 1/3 dospělých mladých bydlí u rodičů. To je jasný důkaz dostupnosti bydlení že.. :no:
30. 6. 2023 12:41
Re: Včera bylo pozdě
EET je zlikvidovala
podobne jako mnohy remeslniky, kteri s vyhledem, ze budou na zadech nosit kasicku, to radsi zabalili a sli do duchodu
a ted spokojene melouchari
ale jen pro znamy
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:43
Re: Včera bylo pozdě
OMYL, ZELENY SOUDRUHU!!!!!!!!!!


Zlikvidoval je zákaz kouření, vysoké ceny piva, jídla, alkoholu a energií.
A nikým neřešené vylidnování vesnic a vymíraní obyvatelstva.

Lozík, Franta , Pepík a Otik, co dřív chodili mastit karty do Hospody U třech soudků mastí ted karty u Franty v garáži, chlastaj plechovky, petkovej braník nebo si dávaj točený co si sami čepují ze sudu a vklídku si hulí kolik hrdlo ráčí.
Za 40% nákladů co by dali dneska v putice a můžou si hulit co hrdlo ráčí.
Nebo hospodu zavřeli, udělali z toho soukromou klubovnu, tam chodí 20 štamgastů a můžou si tam dělat co chtěj a mít zahulíno, že nevidíš na metr před sebe.
Problém je, že když tam přijedeš jako turista třeba v létě na kole, malinovku si v klubovně nedáš vid.
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 14:23
Re: Včera bylo pozdě
Tím že se zakázalk kouřit v restauracích, od té doby tam nechávám měsíčně kolem 10tis a dalsich nekolik tis. v kavárnách a cukrarnach. Do té doby mne v tom zasmradenym pajzlu nikdo neviděl. Prasata mají zůstat mimo civilizované oblasti, kdyz se neumí chovat ohleduplně.
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 14:30
Re: Včera bylo pozdě
Jsem kurak a vitam zakaz koureni v hospodach. Navic venku mas moznost pokecat treba s holkou, ke ktere v hospode stejne neprisednes :)
1. 7. 2023 12:27
Re: Včera bylo pozdě
Přesně tak. Zákaz kouření v hospodách a restauracích drtivá většina lidí uvítala! A lidi dlouhodobě pracující v pohostinstvích konečně nebudou umírat na rakovinu plic (myslím nekuřáky). :-) :yes: :yes: :yes:
30. 6. 2023 12:42
Re: Včera bylo pozdě
Když jsme se nikdy neměli lépe, tak proč 12 měsíců v řadě klesají maloobchodní tržby v reálném vyjádření? Proč jsou prodeje aut výrazně nižší než třeba v roce 2018 a 2019? Proč včera, když jsem byl v hospodě, tam skoro nikdo nebyl?
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:47
Re: Včera bylo pozdě
Protože místní zelený soudruhi lžou až se jim od huby práší a posuzují stav podle Prahy a velkých měst, kde hospody živí turisti + bohatý podnikatelé, manažeři atd, kterým je tam proti zbytku republiky X tolik + ten Lozjhík z vesnice, co tam přijede 1-2 za rok a dá si tam pivo a klobásu.

Na ty vesnice turisti nejezdí, manžerů a boháčů je tam 5,5 proti velkým městům a ten vsnickej Ljzík co odjede na výlet do Praglu navíc to co utratí v Práglu neodnese do místní knajpy.

A tržby klesaj, protože všichni jezdí nakupot do Polska, Rakouska a Německa + lidi šetří nebo už nemaj kupovat za co.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 13:19
Re: Včera bylo pozdě
Čekací doba na auta je 12 až 18 měsíců, prodeje rostou.. Co to bylo za hospodu? Maloobchodní tržby klesly, protože lidi hromadí peníze. V bankách mají lidé nejvíc peněz v historii.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 13:26
Re: Včera bylo pozdě
To sou plky.

Zbohatlíci co žerou dort za 200 Kč přestali žrát dorty a hromadí peníze :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) Někdo kdo má 150 tis + za měsíc si začal dávat o dort méně a místo konáčku za 5 000 si dává Napolenon za 200 kč.

To běž vykládat dětem před mateřinku. šetří ti co už prachy prostě nemaj nebo jedou na hraně a nemůžou si dovolit to co dřív, díky inflaci a vyoským cenám energií. + jnekupují v čr a jezdí do Polska. To dělá ten propad, ne šetření zbohatlíků.
------------------------------------------------------------------------------------------------

"Tržby z prodeje potravin se snížily v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin meziročně o 9,4 procenta a ve specializovaných prodejnách potravin téměř o sedm procent."
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 13:46
Re: Včera bylo pozdě
Už několik let po sobě, konkrétně od roku 2016, roste zadluženost domácností v České republice. Počítají se zde všechny soukromé úvěry a půjčky, které si lidé berou jako soukromé osoby. U bank přesáhly dluhy českých domácností na podzim roku 2021 dva biliony korun.

Ty jsi takový hňup až to bolí katikakusi...
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 13:58
Re: Včera bylo pozdě
Hypotéky, pochopitelně. Zažili jsme hypoteční boom. Sám jsem levných peněz několikrát využil. Jenom blázen by si nepůjčil za 1,79 procenta. Neznamená to, že bych zchudl. Právě naopak. Při dvacetiprocentní inflaci jsem vysmátý.
Jsi ekonomický analfabet.
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 14:26
Re: Včera bylo pozdě
A jen finančně negramotny člověk si myslí, že 1.79 zůstane napořád.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 14:51
Re: Včera bylo pozdě
:-O Souhlasím, úroky se mění. To však nic nemění na faktu, že nepůjčit si levné peníze je hloupé. Když navíc na splácení těch půjček nejde ani koruna z mých peněz.
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 15:00
Re: Včera bylo pozdě
Nerozporuju nic co jsi psal. Taky jsem hned skočil po úvěru před 2 lety s úrokem 0.99%. Hypotéka s 1.09, nyní 1.99 jakbysmet. Takze souhlas a taky počítám s tím, že po refixu to prostě vyroste. Nemilé, ale předpokládané.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 13:59
Re: Včera bylo pozdě
Tak samozřejmě. Většina lidí, pokud nedělila nemovitost po rodičích, prarodicích event. příbuzných bud topí nájmy nebo hypotéky.
A z těch co dědili ještě půlka musela udělat rekonstrukce, takže další půjčky. Dneska rekonstrukce starý barabizny 1 mega když si tu děláš sám s kamarády a 2-3 mega u nějaké firmy. A to je holý základ. Dělaj se i rekonstrukce bytů atd.

K tomu pár finančně negramotných lidí, co si půjčují na dárky na vánoce, na dovolené atd a pak to nezvládaj splácet a už to celý jede.
Důchodci si na přelomu lonského a letošního roku půjčovali i na energie.Neměli šanci zaplatit zálohy nebo nedoplatky.

Dál si lidi půjčují i na auta , studia dětí atd atd

Zadlužená republika, všude samý exekuce, hypotéky, půjčky.

Tím jak budou stoupat úrokové sazby u hypoték, přibyde lidí, co doted jeli tzv na krev a další, vyšší splátky už nedaj a o ty nemovitosti přijdou.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 19:41
Re: Včera bylo pozdě
Na dárky či dovolené si půjčují jenom dementi, z kterých pak žijí exekutoři. A já říkám, dobře jim tak. To samé platí o lidech, co si brali hypotéky na krev. Aspoň se pročistí trh a bude co kupovat za levno. Teď v ČR není moc za co utrácet.
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 20:12
Re: Včera bylo pozdě
Ty bys vážně potřeboval od života dostat pořádnou kládu a já věřím že se tak i stane. Pak si na mě vzpomeň :-! Boží mlýny totiž melou...
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 20:22
Re: Včera bylo pozdě
Přej a bude ti přáno. Vše čeho jsem dosáhl jsem dosáhl vlastní snahou a tvrdou prací, nic jsem nedědil ani neukradl, nepodvádím a nelžu. Posílám peníze na charitu, pomáhám potřebným. Nebojím se. Co se má stát, se stane. Navíc myslím, že už jsem si svoje vybral. A zažil jsem období, jaká si většina lidí ani neumí představit. Rozdíl mezi námi je ten, že já teď jenom díky sobě žiju spokojený život, zatímco tobě nezbývá než být nasraný na celý svět a na všechny, kdo se mají lépe než ty. Ve skutečnosti jsi však nasraný sám na sebe a vlastní neschopnost. Tak pozor, aby té neklepla pepka.
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 21:30
Re: Včera bylo pozdě
Já někde napsal že ti přeji cokoliv špatného?!? Ty si opravdu nevidíš ani na špičku svého nosu přesně jak jsem napsal :-! :no:
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 21:38
Re: Včera bylo pozdě
O příspěvek výše věříš, že se mi stane něco zlého. Senilita? Alzheimer, debilita?
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 21:59
Re: Včera bylo pozdě
Ano, debilita je v tvém případě správně. Přát a věřit jsou dva úplně odlišné pojmy. A to že potřebuješ evidentně od života kládu aby se ti rozsvitilo taky neznamená že ti přeji něco špatného.
Kdybych ti měl něco přát, tak jedině to ať uvidíš dál než na špičku vlastního nosu přes to svoje arogantni hovadské ego.
30. 6. 2023 14:54
Re: Včera bylo pozdě
Když jsem kupoval auto v roce 2017, tak na některá auta taky byly čekačky 12 až 18 měsíců. Jenže ne na všechna auta. A teď je to podobné. Na některá se čeká dlouho, na jiná ne. Na největším inzertním serveru je v nabídce cca 10 tisíc nových aut.
Hospoda/restaurace v okresním městě.
Vklady domácností velmi vzrostly v době covidu. Ale už nerostou, klesají. Například za poslední rok klesly vklady domácností v bankách reálně o cca 5 %. Čili domácnosti méně utrácejí a mají méně na účtech.
Ano, na druhé straně třeba velmi rychle rostou vklady firem a bank a stát utrácí jak zběsilý. Je to taková podivná krize.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 15:03
Re: Včera bylo pozdě
Pokud reálně klesly o 5 procent, tak v absolutní částce musely o cca 10 procent růst
30. 6. 2023 17:05
Re: Včera bylo pozdě
Nominálně samozřejmě rostly. Ale to není měřítko. Nikoho nezajímá, že nominální HDP minulý rok vzrostl o 15 %, když reálně to byla 0.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 19:32
Re: Včera bylo pozdě
Já napsal, že lidé mají v bankách nejvíc peněz v historii. Což je pravda. Nepsal jsem nic o jejich reálné hodnotě. Prostě lidé mají peněz jako sraček.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:33
Re: Včera bylo pozdě
problém je že INFLAČNÍCH tedy populistickými vládami "na dluh vyrobených" = jednoduchá znalost JAK VZNIKÁ INFLACE

plus BACHA na to "lidi" = průměr je v tomhle případě JEŠTĚ OŠIDNĚJŠÍ než (jen) u platů! Vono průměrně má Babiš s Kellnerovou Křetínským Komárkem a Vítkem.. bamBILIONy, ale asi třetina domácností má problém zaplatit.. běžný výdaje

no tak ŽE SE CHOVÁM JAKO POLITIK POPULISTA = nebyl tu náhodou v minulých letech nějaký? :D

ještě VTIPNĚJŠÍ = že za to že inflaci (půčováním a životem na dluh) DÁL NEZVYŠUJEME (no teda FURT až příliš = je nutný POŘÁDNÝ BALÍČEK :-! ) je kritizována vláda, která jí přece jen trochu snižuje

a NE TA CO JÍ doslova VYROBILA :yes: :D :-!
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 14:25
Re: Včera bylo pozdě
Odpudivý pajzl nikdo nenavštevuje, to se nedivim. Na oběd v restauraci bez rezervace nemám šanci, tak si pravidelně rezervuju stůl, abych se vůbec najedl.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 15:36
Re: Včera bylo pozdě
Takový restaurace teda fakt neznam, kde se dělá rezervace na obědy. Je teda fakt, že Na Praze 1 nejím, tam je to trošku z ruky :-)
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 19:43
Re: Včera bylo pozdě
To, že takové neznáš vypovídá především o tobě. A není to nic hezkého.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 21:05
Re: Včera bylo pozdě
Neznam, všude kam chodíme se dá najíst bez rezervace a víc jak 70% obsazenost sem tam nikdy nezažil, většinou je s bídou na 50%.

A to se bavíme o obědech ve všední dny, obědy víkend 15-30%, večeře všední dny 5-25% :-) :-) :-) :-)

PS: 200 za záskusek bych nedal, kdybych měl 300 000 kč měsíčně. Zlodějnu a přepálený marže (u veci jejich výrobní cena je max 60 kč) z principu nepodporuju.

BTW: dneska sem potkal na neznačkové čerpačce, kam jezdím jen pro LPG borce s Bentley Bentayga jak tankuje benzín za 35,50.
To je dezolát co, že tankuje levnej benzín místo V-Power Racing na Shellu.
Avatar - Katikakus
30. 6. 2023 21:37
Re: Včera bylo pozdě
Ten člověk jezdí Bentley právě proto, že je finančně gramotný a ví, že V-Power racing za 43 jsou vyhozené peníze. To ty ale nikdy nepochopíš.
Avatar - Barrichello
1. 7. 2023 06:19
Re: Včera bylo pozdě
Já to vím taky, proto ho netankuju. Ale divný je že to vědí lidi tohohle typu, co na netu prohlašovali že 100 oktan je nejlepší na světě a že si rádi připlatí za kvalitu :-)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:27
Re: Včera bylo pozdě
Já ho tankuju dodnes (střídačka Verva a MaxxMotion, v Německu Ultimate 102 :*)
Avatar - Barrichello
1. 7. 2023 06:28
Re: Včera bylo pozdě
Hele, pan domácí Jonáš, ze slavného devadesátkového seriálu HOSPODA se vrací.
Poznáváš se? :)

Metoda Norimberských trychtýřů

"Ty Vládo, proč se v úterý nesmí kouřit?

S tou cigaretou vypadáte jak digestoř, Babulo

https://www.youtube.com/watch?…
http://nahnoji.cz/video?…
30. 6. 2023 10:33
Re: Včera bylo pozdě
a prumerny duchod z 14502 v 2020 na soucasnych 19438, tedy o 34% vic
tedy jestlize cena nafty v 2020 byla 30 kacek, tak letos tomu odpovida kacek 40
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:23
Re: Včera bylo pozdě
ne NEVŠIML a to tomu rozumím a mám kolem sebe (skoro) jen lidi s ekonomickým vzděláním :-O

takže NEkrachuje = jen jsme žili (roky) NAD POMĚRY (jo je to TAKHLE JEDNODUCHÝ) na co jsme neměli (v době konjunktury dokonce rabovali prachy na krizi) a podle toho "se dnes cítíš"

to je celý (fakt) TAKHLE ekonomicky JEDNODUCHÝ

PS: to že dnes spousta firem třeba i zkrachuje = jo to je fakt (popravdě MRAKY jich mělo zkrachovat už před let = nad vodou je držely je "nevydělané" prachy. Odhadem u nás je teď tak 300-500 tisíc lidí, kteří pracují na místech, která "nemají (už) existovat"
opět JEN ekonomické ZNALOSTI (nevymýšlet = dát na profíky z oborů, tady ekonomy)
Jo a NE typu https://manipulatori.cz/…ke-pop-ekonomie/ :*)
a dobrej (ve smyslu VTIPNEJ totální ŽVANIL) je taky důchodce (co tu docela DOST poškodil porevoluční ekonomiku) KGB vyškolený KLAUS
30. 6. 2023 10:25
vic jak polovina lidi jezdi na benzin
z casti to jsou ti, co maj hlubokou do kapsy a maj jen na maly benzinovy auto a z casti ti, kterym vadi, ze naftaky smrdej a delaj ramus a nechtej byt jako dunihlavove
vsichni tihle dnes plati o 67% vyssi spotrebni dan na benzin proti nafte a nove se jim to snizi na "pouhych" o 42% vic
u obycejny prumerny oktavky s prumernym najezdem to dela petistovku navic mesicne
to to vetsine z tech vic jak poloviny co jezdi na benzin nevadi?
nebo o tom nevedi??

kdekterej politik kvici, ze se ma DPH na toceny pivo zvednout z 10 na 21%, ale to, ze benzin je pro jednu polovinu ridicu zdanenej o polovinu vic nez nafta pro druhou polovinu ridicu, nikoho nezajima ???
Rozbalit vlákno
6
30. 6. 2023 10:36
Re: vic jak polovina lidi jezdi na benzin
... pozůstatky lobbingu dopravců.... kdo chce prohrát volby, může se do toho pustit.... ;-) ale samozřejmě je pravda že principielně je to špatně.
30. 6. 2023 10:40
Re: vic jak polovina lidi jezdi na benzin
proc prohrat volby?
jestlize je u nas 6mil osobnich aut a z toho 3mil benzinovejch, znamena to, ze 3 mil volicu ma benzinovy auto a je to v podstate pul na pul
a to ze se vetsinu dunihlavu libi ze jsou zvyhodnovani neznamena, ze s tim uplne vsichni souhlasi

PS: ve skutecnosti je tech benzinovejch vic
typuju 60% benzin, 40% nafta
takze z hlediska voleb by to melo bejt jasny
30. 6. 2023 11:34
Re: vic jak polovina lidi jezdi na benzin
když zdražím naftu, řidiči nafťáků se naštvou. A řidičům benzíňáků je to jedno, nebo jim naopak ještě opozice řekne, že kvůil drahé naftě zdraží všechno ostatní. Populární to fakt není. Ale potřebné ano.
Avatar - Barry Lyndon
30. 6. 2023 15:15
Re: vic jak polovina lidi jezdi na benzin
Hlavní problém je, že daň z nafty je potřeba držet cca na polské úrovni, zatímco daň z benzinu nelze snížit, protože státní kasa je hůř než prázdná. Řešení jsou možné dvě:

a) zvýšit minimální sazbu z nafty v rámci EU (politicky těžko průchodné)
b) zavést plošné mýto pro všechna auta na všech silnicích (politicky těžko průchodné)

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. A my si holt zasloužíme buď ultra populistu Bureše a nebo light populistu Nebureše, co je tam teď. Rozumnou vládu tu většina prostě nikdy nezvolí. I ti light populisti, co jsou tam teď, jsou tam víceméně díky velké náhodě a štěstí (propadlé hlasy levice).
Avatar - Hammunasakra
30. 6. 2023 15:40
Re: vic jak polovina lidi jezdi na benzin
Je NUTNO srovnat (viz spodní tabulka) CENU za 100 km https://www.cerpacka.cz/…ji-roste-benzin/
30. 6. 2023 12:44
Re: vic jak polovina lidi jezdi na benzin
Mně to vadí. Při nákupu v Polsku samozřejmě natankuju plnou tam.
Ale jak už tady bylo řečeno, jde o silný lobbing dopravců. Lobbing tady, lobbing támhle, dotovat tohle, dotovat tamto. No a někdo to musí zaplatit. Tak holt napálí běžným spotřebitelům vysokou daň u benzínu. Ti žádné lobby, které by protlačilo jejich zájem na nižší daň z benzínu, nemají.
Avatar - 3_diamanty
30. 6. 2023 10:39
Kaslat
Aj na nejake dizle ... tak vo co go... pohoda
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 10:45
Re: Kaslat
Jo, jako by se tě česká spotřební daň týkala :D
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 10:59
Re: Kaslat
Ty víš kde žije??
Avatar - Ozzman
30. 6. 2023 11:17
Re: Kaslat
Jo, v Košicích, pokud se něco nezměnilo
30. 6. 2023 11:23
Re: Kaslat
neco mi rika, ze na slovensku je nafta o 2 kacky drazsi nez u nas a prumernej plat o 8 tisic nizsi
tak nechapu kvikot nekterych zde, ze se cena nafty ma v podstate srovnat se slovenskem
mozna by chteli se slovenskem srovnat i ty platy ..
a nekteri by chteli do rossiji, kde v prumeru berou cca 16tis na nase
30. 6. 2023 11:49
Doprava
Sranda je, ze nejde o osobaky, ale o dopravu.

Kazda jedina vec jede nekam nakladakem nebo dodavkou, takze to pak mas v cene zbozi. A autobusy atd.
Tj zas zvysujes cenu vseho, zas zvysujes inflaci.
Dalsi pohadka o tom “jak zvysit dane, aby si toho lidi tolik nevsimnuli”.
Rozbalit vlákno
10
30. 6. 2023 12:39
Re: Doprava
lidi u nas utratej 2bln kacek rocne
nakladni auta projedou 3mld litru nafty
kdyz zvednes cenu nafty o 6 kacek, naklady se zvednou o 20mld, tedy o 1 %, a tedy inflace zpusobena zdrazenim dopravy o zanedbatelny 1%
Avatar - Barry Lyndon
30. 6. 2023 15:19
Re: Doprava
Logikou dieseldezolátů je v ceně rohlíku započítaná nafta za 20 Kč minimálně a když ta nafta zdraží o 10 %, je potřeba rohlík zdražit o 200 %... :D :D :D
30. 6. 2023 12:52
Re: Doprava
Inflace už není dána cenou nafty, ale rychlým nárůstem peněžní zásoby a poklesem konkurence v některých odvětvích.
Avatar - Barry Lyndon
30. 6. 2023 15:21
Re: Doprava
A nejlepší je říct dieseldezolátům, že je mezi lidmi příliš peněz a proto se zdražuje a zdražovat bude (a to klidně donekonečna), to taky moc rádi slyší :D :yes:
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 15:54
Re: Doprava
Že ty sazomety nejvíc kupovali pracháči, kolenovrti co si byli schopný koupit místo 400-500 konovýho kompresorovýho V8 zdechlej francouzskej sazometák od PSA :-)

To byli zbohaltický dezoláti vid.

A tímhle svým přístupem způsobili to, že se tu některá auta vůbec v benzínových motorizacích přestala nabízet.
30. 6. 2023 17:21
Re: Doprava
V tomhle mas pravdu.
Ovsem ted je nova doba, do aut pridame 200-300kg pluginu a dame tam misto nafty benzin. Bude to strasne ekologicky. Ale je teda potreba zdrazit naftu, jinak ji budou lidi furt kupovat :-!

To vis, jak se jednou pustis do umelych korekci volneho trhu, uz se z toho jen tak nevymotas, kazdy dalsi krok bude horsi nez ten predchozi, tak uz to chodi.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 20:49
Re: Doprava
Samozřejmě že mam pravdu, ale ti co propagovali tehdá diesly dělaj že je nikdy nepropogovali a ti co dnes tvrděj že nafta fuj tahali v tý době - kdy já tu dráždil pány podnikatele proč jezdí sazometem místo V6 a V8 benzín - dřevenýho kačera.

A nejlepší sekta je elektrofans, dneska nějakej jouda s Teslou 3 jel skrz vesnici 39 km/h, za ním kolona dalších 5 joudů co neumí předjet, no tak sem holt předjel 6 aut najednou. Asi už neměl dojezd na baterku chudák, nebo co kdyby v 8 večer v dešti stál ve vsi bengálec a měřil jestli nejede náhodou 53 km/h

Jinak Můj osobní rekord 6 aut v obci najednou :-) :-) :-) :-)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 06:25
Re: Doprava
NESAHEJ mi na redakční 2.2 HDI 150kW/440Nm = byl SUPER :*)

ale jinak máš pravdu :D
30. 6. 2023 17:17
Re: Doprava
To by znamenalo, ze cena dopravy nema vliv na komodidy zahrnute v nakupnim kosiku pro vypocet inflace.
To nedava zadny smysl ani nahodou. Kdyz se zdrazi nakladni doprava, zvedne se inflace. Selsky rozum staci.
30. 6. 2023 18:37
Re: Doprava
Má vliv, ale poměrně malý.
Cena nafty se oproti předcovidovým létům zvýšila jen o zhruba 10%, čili výrazně méně než většina jiných položek typu plyn, elektřina, nájmy, jídlo atd. V nákladní dopravě je navíc velmi vysoké domácí i mezinárodná konkureční prostředí a dopravci nemohou libovolně zvyšovat ceny. Místo toho musí dopravci a speditéři zvyšovat efektivitu.
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 12:18
LPG rulezz
za 14 Kč/1 dm3 jezdíte s V8 za nákldy V6/R6 nafty a s V6 za náklady R4 benzínu :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Barry Lyndon
30. 6. 2023 15:23
Re: LPG rulezz
LPG je taky pěkná daňová ochcávka, ale na rozdíl od nafty to má alespoň nějakou logiku...
Avatar - Barrichello
30. 6. 2023 15:41
Re: LPG rulezz
Je to odpadní produkt při výrobě ropy. Co s ním? dát 1 dm3 za 30 Kč? Nikdo to nekoupí.

Takže ti to zbude vypustit do vzdoušku. Co ty na to? takhle 100 000 dm3 si dát pod rypáček, to by byl vzdoušek tě přivázat k tý trubce vid.

:-) :-) :-)

Až bude dph+spotřební dan na benzín 10 kč, nikdo nebude jezdit na LPG. Protože tu stát na daních okrádá lidi, naorzdíl třeba od USA - tak se holt jezdí na LPG.
Nebo se ten stát okrádá zpátky jinými cestami, ale to bych tu nerozebíral, na to jsou jiní experti.