Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vyměňte si halogenové žárovky za LED: Cestu osvítí, kukuč omladí

Víte, že už můžete do svého staršího auta s halogenovými žárovkami legálně namontovat moderní diodové výbojky s vyšší svítivostí a bílým jasem? Stačí splnit pár podmínek.
Zpět na článek
15. 7. 2023 10:48
16. 7. 2023 16:14
16. 7. 2023 16:22
16. 7. 2023 16:18
25. 7. 2023 12:55
25. 7. 2023 12:58
14. 7. 2023 19:51
Naozaj bohovská fotoreportáž...
To neviete dať tie fotky osvetleného múra - kvôli porovnaniu - nad seba?!
P.S. Kvalitu nekomentujem ;-)
Rozbalit vlákno
5
15. 7. 2023 10:24
Re: Naozaj bohovská fotoreportáž...
Už už jsem si říkal že bych si ty prémiové články teda zaplatil. Ale když jsem se hned v úvodu dočetl o "diodových výbojkách", tak jsem to zase vzdal.
15. 7. 2023 14:06
Re: Naozaj bohovská fotoreportáž...
Diodova výbojka, led zářivka, led žárovka. Musím se výjimečně novinářů zastat. Protože xenonové výbojky byly a proč tedy neříkat led výbojky potažmo diodové výbojky, když můžou být led zarivky.
15. 7. 2023 15:20
Re: Naozaj bohovská fotoreportáž...
a led zářivky opravdu jsou ?
15. 7. 2023 16:00
Re: Naozaj bohovská fotoreportáž...
Jako obchodní název artiklu úplně běžně. Pochopitelně, že jsou to technicky pásky z led diod.
15. 7. 2023 16:34
Re: Naozaj bohovská fotoreportáž...
Obchodníci diletanti to míchají, částečně z hrubé neznalosti, částečně snad pro nalákání zákazníků. Ale na technicky zaměřeném serveru by se názvosloví matlat nemělo
14. 7. 2023 22:55
Půl článku, a ještě bez informační hodnoty
Máte napsáno, které dvě firny mají homologované LED zdroje. Ale nikde v textu není, že je homologace ať a jen pro určitě typy vozidel - nebo jestli už pro všechny.
Asi chcete zvýšit příjem z reklamy u videa, ale videa námětů sleduji pečlivě vybraná.
Rozbalit vlákno
4
16. 7. 2023 16:20
Re: Půl článku, a ještě bez informační hodnoty
Je to homologace pro žárovky. Můžete je dát kam chcete.
19. 9. 2023 07:11
Re: Půl článku, a ještě bez informační hodnoty
Bohužel máte špatné informace. Homologace se vztahuje vždy jen na konkrétní světlomet (s konkrétním výrobním číslem dílu) daného modelu auta.
Seznam homologovaných světlometů, kam LED retrofity můžete legálně umístit je na stránkách firem Osram a Philips.
19. 9. 2023 16:57
Re: Půl článku, a ještě bez informační hodnoty
Tak to myslíme každý jinou homologaci.
21. 9. 2023 12:48
Re: Půl článku, a ještě bez informační hodnoty
Jakou homologaci tedy myslíte vy? Já mám na mysli tuhle: https://www.osram.cz/…-breaker-led.jsp (seznam vozidel s homologací pro instalaci retrofitů Osram je dole na stránce).
14. 7. 2023 22:55
Půl článku, a ještě bez informační hodnoty
Máte napsáno, které dvě firny mají homologované LED zdroje. Ale nikde v textu není, že je homologace ať a jen pro určitě typy vozidel - nebo jestli už pro všechny.
Asi chcete zvýšit příjem z reklamy u videa, ale videa námětů sleduji pečlivě vybraná.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - lordlord
15. 7. 2023 10:48
kup
Ledka musí mít aktivní chladič, jinak moc dlouho nevydrží. A sním se do světla nemusí vejít.
Rozbalit vlákno
2
16. 7. 2023 16:14
Re: kup
Nemusí. Tyhle homologované musí podle předpisů svítit méně tak jako u čínských aut. Jsou to bludičky. Máte namysli ty co se prodávali v Číně. Tak ty ano topí všechny a jejich větráky většinou ruší radio.
16. 7. 2023 16:22
Re: kup
Nemusí pokud je to náhrada za halogen tak ten nemá aktivní naklápění a tudíž tyhle schválené ledky musejí svítit méně.
15. 7. 2023 11:22
a jak to resej policajti
kdyz nacapaj starej klumpr s LED zarovkou?
musi ji nestastnik vytahnout z lampy a s papirem dolozit ze je opravdu certifikovana??
nebo policajtoj staci jen nejakej papir o certifikaci, ale jestli tam je zarovka k papiru neresi a necha ho jet???
nekdy to je katastrofa jak tyhle predelavky oslnuji, ale rozlisit, jestli jde o certifikovanou nebo necertifikovanou LED samozrejme nepoznas
Rozbalit vlákno
2
15. 7. 2023 13:29
Re: a jak to resej policajti
v skutocnosti nie je potrebne riesit ci je led certifikovana alebo nie je....totiz,na kryte svetlometov je kod,ktory okrem ineho uvadza moznost pouzitia led. cize stk bez sance ak sa technik chce "zavdacit* za absenciu "vsimneho". policajt na ceste detto,staci ak sa chce zohnut k svetlu...neexistuje ziadna univerzalne homologovana led nahrada...
15. 7. 2023 14:08
Re: a jak to resej policajti
Lol ještě jsem neviděl cajta aby na silnici řešil jakou barvou a jak silně ti svítí headlights. Homologaci budeš potřebovat kvůli pojistné události a na STK. Na silnici ti to nikdo kontrolovat fakt nebude.
15. 7. 2023 13:34
Kdo tohle povolil...
Je přece rozdíl, když je led zdrojem světla v draze a speciálně navrženém svetlometu, než když si to každej nacpe do konstrukcně 30 let starého světa, které je ve většině případů navíc v zoufalém stavu.
Rozbalit vlákno
4
15. 7. 2023 14:11
Re: Kdo tohle povolil...
Spíš problém toho uživatele. Vlákno halogenky je velmi malý bod oproti led, která musi mít velkou plochu. Tu potom neumí zpracovat původní optika a výsledek bude, že to svítí blbě pro toho, kdo to má v autě. Ostatním to vadit nebude.
15. 7. 2023 15:58
Re: Kdo tohle povolil...
Tak jestli taková ploška probere 18W tak klobouk dolů před vývojem. Nicméně pořád to vypadá jako větší plocha, než vlákno halogenky.
15. 7. 2023 16:32
Re: Kdo tohle povolil...
U toho homologovaného phillipse z galerie mi ta žlutá ploška přijde naopak menší než vlákno žárovky vedle. Možná i proto tu homologaci získal
15. 7. 2023 17:00
Fakt lepsie?
Mam tie slavne Osram H7 Led na F2 Monte Carlo - a ziadna hitparada...skor slabsie ako povodne ziarovky. Mozno su len do reflektorov a nie projektorov...
Rozbalit vlákno
0
15. 7. 2023 17:06
Fakt ne
Ne, fakt ne. Nebaví mě proti tomu jezdit v noci, ještě když do toho prší a LEDka nádherně vypaluje oči a díky vysoké teplotě chromatičnosti pak ještě 2 hodiny po příjezdu čumím do stropu, protože mám z toho rozhozený cirkadiánní rytmus. Ruce lámat.
Rozbalit vlákno
0
16. 7. 2023 16:18
Homologace
Mám nehomologované už 5 let. Prošel jsem technickou projezdil Německo a nic. Bliknou na mě lidi akorát když nesklopim u nalozeného auta. Vím že bez samonaklápění 100x za sekundu nejakýma milisekundama oslňuji ale to ty co jim to pozdě přepíná dálkové nebo špatně selektuje protější auto dělá možná víc.
Rozbalit vlákno
0
17. 7. 2023 10:23
Vysoká cena
H7 klasika je 10x levnější.A navíc některá auta mohou hlásit chybu když není odběr 50W.A u většiny aut je tak málo prostoru,že je problém vyměnit klasiku halogenku,LEDka s chladičem 5cm navíc se tam těžko narve
Rozbalit vlákno
0
25. 7. 2023 12:55
Led žárovky...
Je důležité vědět že žárovky NEJSOU schváleny jako H4 ale je povoleno pouze užití v konkrétních vozech takže smolík....
Rozbalit vlákno
0
25. 7. 2023 12:58
Led žárovky...
tak už jsem jednou psal: je potřeba vědět že tyto žárovky NEJSOU SCHVÁLENY JAKO H4 ale pouze je povoleno užití v KONKRÉTNÍCH TYPECH automobilů!!!!!!!
Rozbalit vlákno
1
1. 9. 2023 17:05
Re: Led žárovky...
A nevíte kdy budou schváleny další typy automobilů? Na seznamu kompatibility je napsáno do konce 1. čtvrtletí 2023, ale to už dávno bylo.