Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Naftová Škoda Fabia RS slaví 20 let. Terčem vtipů nebyla dlouho

Už 20 let je na světě sportovní hatchback, který už ve své době zaujal netradičním srdcem. Naftová Škoda Fabia RS je v Česku populární ojetinou, jejíž kvality kdysi ocenil i britský časopis Top Gear.
Zpět na článek
Avatar - Barry Lyndon
15. 8. 2023 19:22
Dieseldezolátův JZD supersport style
Naštěstí už to z běžného provozu dost vymizelo.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
16. 8. 2023 09:32
Re: Dieseldezolátův JZD supersport style
Tady se dá souhlasit, ty auta co zbyla hulí jak kamna a smrdí, tuhle sem za jednou kousek jel, kupodivu to řídila starší paní.....
Avatar - KANKUNEN
15. 8. 2023 20:52
Žebrota slaví,
ale jelo to jak splašené za 6 litrů nafty.
Rozbalit vlákno
2
15. 8. 2023 21:04
Re: Žebrota slaví,
Škoda je, že nikdy nedostala benzinový ekvivalent 1.8T :-(
Avatar - Mikesus
16. 8. 2023 11:14
Re: Žebrota slaví,
Splašené bych to neoznačoval. Na tu dobu rychlejší než běžné auto ano.
Smrdelo to, hulilo to a dávalo to klamavy pocit, že to jede.
15. 8. 2023 22:08
tercem vtipu je doted
podobne jako 4 valcovej amg
Rozbalit vlákno
12
16. 8. 2023 08:26
Re: tercem vtipu je doted
Ted je to k placi, kdyz musis jet za ni. :no:

Jedno z nejsmradlavejsich aut na nasich silnicich vubec.
Zajimaly by me dnes realne emise.
Takova auta bych rovnou zakazal - zmeril bych emise a sesrotoval.

A do toho tu budou majitele dieselu (ktery na tom budou za 15 let uplne stejne) plivat ma EV...

PS Dnes po letech je jasny, kdo se vydal spravnou cestou a sice zda do aut (nejen malych) patri spis diesel nebo hybrid. Bravo Toyoto a Hondo.
16. 8. 2023 09:35
Re: tercem vtipu je doted
Jaké bravo Toyoto a Hondo? Jejich diesely z dob fabie I smrdí a čoudí stejně, rozdíl je maximálně v tom, jestli jejich majitelé dodržují alespoň základní údržbu nebo ne.
16. 8. 2023 09:53
Re: tercem vtipu je doted
Přesně, je to u údržbě. A taky trochu o tom, že dost těch F1 RS mají blbečkové s kšiltem dozadu. Nechají to pak čipnout do nesmyslu (140kW+) někde v garáži a pak to hulí jak kamna :no:
16. 8. 2023 10:10
Re: tercem vtipu je doted
Tohle je okrajová záležitost, vem si když jedeš za naftovými Avensisy, Corollami, Accordy, Civicy...

Pokud schází údržba, čoudí všechny stejně.
16. 8. 2023 10:16
Re: tercem vtipu je doted
Jj, spíš mi šlo o tu F1 RS - auto do 100k a většinou jsou to dost vylítané vrány…
16. 8. 2023 10:27
Re: tercem vtipu je doted
Naopak kdyz dneska vidim Fabii RS, tak je to udrzovany kousek v puvodnim stavu, ktery nekouri ani nesmrdi. Alespon v Praze. Samozrejme to musi byt original, neplest si to s tim, kdyz nekdo na vylagrovane TDI da RS narazniky.
16. 8. 2023 10:44
Re: tercem vtipu je doted
Tak jezdím po Praze denně a F1RS jsem neviděl ani nepamatuju. Za to na venkově je jich dost a vždycky když to osolí, tak je to čoud :-[]
Avatar - Barrichello
16. 8. 2023 10:55
Re: tercem vtipu je doted
kéž by, jak sem psal, tuhle sem za jednou jel, hulilo to jak Tatra a řídila to ženská. A bylo to v Praze.
Avatar - Barrichello
16. 8. 2023 10:54
Re: tercem vtipu je doted
Já jel včera za dieslovým Mondeem a Passatem a smrad horznej a ještě ti zouflaci jeli za sebou, vpředu smrduté mondeo, za ním okátvka a za ní smrudtý passat a valili to 40 v obi a 55 mimo obec, tak sem holt předjel všechny 3. Výhoda 390 HP :-)
Avatar - Mokrous
16. 8. 2023 21:28
Re: tercem vtipu je doted
Starý vylágrovaný dýmovnice taky nesnáším, ale jinak proti dieselům nic nemám.
Moje předchozí turbobenzíny smrděly mnohem víc a emisně byly proti modernímu dieselu taky dost špatný.
To já jsem si v noci dal Brno a zpět vyzvednout pár lidí a bágly a jel jsem si na pohodu 60-140 a za mým Passatem jen vyčištěný vzduch od prachu a sazí a v cíli 4,9/100. Bohužel to plný auto do kopce moc žere :-! Nevýhoda 200 HP :D

Ale spíš by mne zajímalo proč by Mondeo, Ovce a Pašyk jeli 55 mimo obec. To musel řídit nějaký indisponovaný stařík, ne? To jsem snad ještě nezažil.
Zato jsem v noci zažil nastřelenýho kamioňáka, co asi spěchal do Pardubic pro další perník a to jsem teda čuměl. 90 obec neobec, protisměr víc než jeho pruh, pak na rovině zase 40 a zas protisměr a hned zase 90 a furt dokola a tak podobně. To si člověk není moc jistej, když má podobný prase předjíždět.
Avatar - Barrichello
16. 8. 2023 23:07
Re: tercem vtipu je doted
Nevím, netuším proč ti joudové za tím Mondeem nebyli schopný to auto předjet. Já je předjel, rovinka tam cca kilometr, perfektně vidět a na začátku další vensice sem odbočil doprava a tam sem chvíli čekal a v zrcátkách vidím jak první projíždí to mondeo a za ním pořád ta oktávka a passat.

Nepochopíš no....
Avatar - Mikesus
17. 8. 2023 11:04
Re: tercem vtipu je doted
Všechny diesely ještě z doby nedávné jsou špatně. Jen donvito to nejspíš myslel tak, ze honda a toyota to pochopily dřív než se veřejně začalo mluvit o škodlivosti.