Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fiat Coupé (1993-2000): Poslední kupé z Turína pro normální smrtelníky

Klínovitý uzavřený sporťák šokoval designem. Na pětiválce s turbem neměla konkurence žádnou odpověď. Návrat mezi relativně levná auta pro radost se Italům (a jednomu Američanovi) povedl, trval však jen krátce.
Zpět na článek
5. 12. 2023 08:55
Avatar - Stejsn
4. 12. 2023 19:15
Pěkný článek
o zajímavém autě (i když mě se teda nikdy nelíbilo a to mám jinak fiaty rád). Zajímavá je zmínka o konkurenční Calibře a Corradu - Fiat Coupé ještě stále několikrát do roka potkám, zmíněného Opela a VW jsem ale na silici neviděl ani nepamatuju, i když se jich vyrobilo mnohem víc.
Rozbalit vlákno
1
4. 12. 2023 20:45
Re: Pěkný článek
Já teda nepotkal ani jedno z tebou jmenovaných ani nepamatuju ;-) Jinak jsem měl v minulé práci holandského šéfa a ten měl Coupé s motorem 2.0T 20V 220k - lítal s ním po Německu 240kmh :-[]
Prý super kára....
4. 12. 2023 19:31
Byl jsem z nej tehdy hotovy....
.... a vlastne jsem dodnes.... skoda jen ze kdyz uz najakeho nahodou potkam, je temer s jistotou napaden kutilem....
Rozbalit vlákno
1
Avatar - JGucci
5. 12. 2023 12:17
Re: Byl jsem z nej tehdy hotovy....
Mám to stejně, v pubertě to byl můj automobilový sen a dodnes se mi to auto líbí. Dokonce jsem asi před 20 lety o jednom žlutém kousku v místním bazaru uvažoval, ale prodejce mi nechtěl povolit testovací jízdu (asi si myslel, že mladí nemají 200 tis na auto) a tak z toho nic nebylo...
4. 12. 2023 23:28
Měl jsem tehdy tu čest....
...si tu úplně poslední nejšpičkovější limitku s 225 k pořádně vyzkoušet a byl to nezapomenutelný zážitek! Přitom to auto tehdy stálo kolem milionu a pak ho prodejce dokonce ještě výrazně zlevnil. Auto, které jezdilo přes 250 km/h!!! Jelo to opravdu pekelně a jen trochu víc šlapat na plyn bylo fakt "o papíry". Dnes už snad mohu prozradit, že jsem s ním tehdy krátce pozávodil BMW M3 E30 a v přímce nakonec nemělo šanci :-) Pro mě je toto auto dodnes ten nejúchvatnější novodobý Fiat, který už bohužel nikdy nebude překonán.... :-( Po jistých prvotních rozpacích se mi nakonec moc zalíbil i jeho design (vnější i vnitřní) a velmi mile překvapila i prostornost kabiny i kufru (dokonce bylo možné i převážet dlouhé předměty po sklopení časti zadního opěrada). Jen za slunečného dne se ty nestíněné budíky s rovným zasklením hodně zrcadlily, ale tím veškerá moje kritika končí. Dnes je toto kupátko jedním z nejatraktivnějších cenově dostupných yong-timerových sporťáků a stále nabízí spoustu radosti a parády. Bravo, Fiate! :-) :yes: :yes: :yes:
P.S.: Autorovi samozřejmě opět veliké uznání a díky za perfektní článek o úúžasném autě! :-) :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - henkka
5. 12. 2023 08:55
Coupé Fiat
Coupé Fiat....žádné jméno modelu, prostě "kupé Fiat", a v tom je ten fígl.
Poprvé jsem ho viděl na vnitřku obálky slovenského časopisu Stop, ještě jako prototyp, a myslel jsem si tehdy, že se ve Fiatu asi zbláznili.. Ten design byl podivný, na tu dobu úplně mimo. Při setkání naživo na autosalonu v Turíně v roce 1994 jsem se z něho mohl podělat. Několikrát jsem si do nich sedal, obcházel a fotil ze všech stran, nic jiného mě v tu chvíli nezajímalo, byl jsem naprosto v tranzu. A že na turínském autosalonu bylo vždy na co koukat.. Od té doby je to jeden z mých favoritů pro důchod. Fiat vyrobil v minulosti spoustu nádherných a originálních kousků, ale Coupé Fiat je mezi všemi klenot..
Rozbalit vlákno
0
6. 12. 2023 06:21
Máme doma 🙂
Coupátko máme doma. Moje mamka si ho koupila někdy v roce 2005. Je to 20v bez turba. r.v 2001 takže poslední kousek z výroby. Jen už to auto asi tak 10 let nejelo. Párkrát už jsem přemýšlel že bych si ho vzal a oživil. Jen jak jenpsáno v článku, nevím jestli to není finanční blbost. No uvidíme
Rozbalit vlákno
2
7. 12. 2023 21:51
Re: Máme doma 🙂
Rozhodně ho oživ, pokud tedy nevyžaduje nějaké horentní investice! :-) :yes: :yes: :yes:
8. 12. 2023 07:21
Re: Máme doma 🙂
Koroze žádná, jen na jednom místě je oloupaný vrchní bezbarvý lak. A pak by to chtělo takové věci jako nový termostat, rozvody, brzdy a pneu. Takže celkem pohoda. Jo a vyřešit počítadlo kilometrů 😁 tam je zaseklých 108 404 km 😁