Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dálniční známka Rakousko 2024: Cena, kde koupit a na co pozor. Časové + tunely

Rakouské dálnice i rychlostní silnice jsou zpoplatněny nejen dálniční známkou, ale v některých úsecích navíc ještě mýtným. Obojí lze zaplatit různými způsoby.
Zpět na článek
5. 12. 2023 13:13
V Rakousku na stánku
kupuji ektronickou známku, co platí ihned a nemusím ji lepit na sklo.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Mokrous
5. 12. 2023 14:02
Re: V Rakousku na stánku
Geniální. Já si otevřu web, zadám údaje a koupím si známku v pokoji u pití kávy.
A platí mi taky hned. Stačí zadat, že ji kupuju jako podnikatel a vzdávám se práva na odstoupení od KS. Nevím totiž proč bych měl chtít vracet peníze za dálničku.
Jak snadné, že? To samé mýta na konkrétní tunely atd...
Avatar - Fomax
6. 12. 2023 12:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 12. 2023 15:21
Nákup Vignette jako podnikatel
Jestli se nepletu tak při nákupu známky na oficiálním webu je možnost zvolit že jsem podnikatel, ne že nakupuji jako podnikal a vzdávám se práva na vrácení ve 14ti denní lhůtě. Práva ma vrácení se spotřebitel údajně vzdát nemůže 🤷

Podle mně je to stejně na hlavu, všude jinde to jde bez lhůty, jen v Rakousku musí být 18 denní pro spotřebitele. Navíc jsem ještě neslyšel o tom že by při případné kontrole ověřovali jestli je kupec skutečně podnikatel. Ale v Rakousku človek nikdy neví 😉

Chtěl jsem jen poukázat na to že o možnosti vzdání se práva na vrácení není nikde zmínka.
Rozbalit vlákno
0