Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz S 600 s V12 stál balík. Dnes stojí jako Škoda Fabia

Luxusní sedany mají mezi automobily snad nejvyšší propad hodnoty. A čím větší motor, tím obvykle i větší rozdíl mezi cenovou nového a ojetého exempláře po letech. Důkazem budiž třeba dvanáctiválcový Mercedes-Benz S 600.
Zpět na článek
11. 12. 2023 17:24
12. 12. 2023 09:54
11. 12. 2023 18:07
12. 12. 2023 08:52
12. 12. 2023 13:49
11. 12. 2023 19:17
14. 12. 2023 11:02
Avatar - 3_diamanty
11. 12. 2023 17:24
Obecne premia
Na cene klesa najviac... nic nove.. a nie je problem kupit povedzme 10 rocne Ecko v cene 3-4 rocnej octavky... pricom jeho povodna cena bola voci octavke trojnasobna... premia sa fakt v tomto oplati len firmam aj to tak na 5 rokov s potom bye bye... smer nepredajna bazarovka

Ako fakt premia ani nie je moc sen pre bazary... takychto kuskov sa naopak nevedia zbavit... za to taky golfik sandero ci vitara sa tam ani neohreju

Kolega sa dodnes nevie zbavit 15 rocneho Ecka... len mu zere prachy aj travu pri ceste a aj moje 7 rocne polo je uz vedla neho hodnotnejsim autom... ale tak ma premiu no... pritom o.ebal tymto len sam seba ... ved nekup to ze ( kupoval ako jazdene 10 rocne ) ... tak dobre mu tak... ale snad sa ho uz raz zbavi...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - speedfred
11. 12. 2023 17:40
Re: Obecne premia
Evidentne máš v prémii odjazdené kvantum km keďže máš taký super náhľad. Je to drahšie ale máš tam nejakú nastavbu ku kultúre vozenia voči Pólu, a o technologiach ktoré sa najprv dostanú do prémie (kde sa to zaplatí) a až potom do Póla, Sandera či Vitare ani nehovoriac.
Samozrejme na to nemám tak si aspoň odpľujem.
Keď som firma sám človek, tak sa mi vyplatí prémia či nie? Toto je taký detinský a neznalý pohľad na vec.
Avatar - 3_diamanty
11. 12. 2023 17:46
Re: Obecne premia
Tato generacia Ska na fotke je pritom za mna najkrajsia zo vsetkych... uz to nebol ten predosly neohrabany mamut .. je to uz pekne stihlejsie a sportovejsie posobiace Sko.. a zase je to krajsie ako tie novsie barokove prerastene kreatury ktore prisli po nom... toto Sko z konca 90tych rokov je fakt elegantne a pekne este aj dnes... proporcie ma dokonale ... nizke stihle.. inak tu nejde o to ci na to mam ci nemam... proste ceny su ake su a u premiantov padaju dole najrychlejsie a o najvacsie hodnoty... .. to su hole fakty .. ja nikomu nic nezavidim.. naopak.. niektorych kolegov mi je skor luto ako si vyberaju auta... a potom placu... cest vynimkam... ok momentalne jednemu kolegovi zavidim nove MG ZS .. ale v dobrom samozrejme... na druhej strane tym ze ho kupil som si ho mohol aspon pekne osahat ( viac ako na predajni ) ... a mam teraz akurat chrobaka v hlave... bol by to ideal na to co potrebujem ... mozno az vela... ale v cene fabie predsa ani nema zmysel ist "nizsie" pod neho... tak uvidime
Avatar - Enthusiastic.driver
12. 12. 2023 09:29
Re: Obecne premia
Uvažuju, jak je možné "závidět" věc jako MG ZS. Generickou, neurčitou, čínskou, lacinou pixlu bez špetky emocí či přidané hodnoty.

A ano, prémie stojí peníze... Opice a banány, tak je to odjakživa. Argument, že prémie není atraktivní pro druhé majitele či autobazary je pak přímo úsměvná. Naopak spousta obchodníků se primárně zaměřuje na prémii a spousta specifikací je horké zboží. Ale jako u všech aut, jsou samozřejmě i takové modely, které prakticky nejdou prodat.

Nicméně to se týká i běžných aut - třeba zrovna minulý týden poslali kolegu z práce dořiti u obou velkých sítí autobazarů, že Mondeo 2015 1.5 Ecoboost od něho nevykoupí prostě proto, že to je Mondeo 2015 1.5 Ecoboost a na tuto specifikaci je interní výkupní BAN.
Avatar - JFK
12. 12. 2023 09:54
Re: Obecne premia
Jednoduše, stejný neurčitý kolenovrt bez špetky jakéhokoliv vkusu nebo estetického vnímání ani hrdosti, kterému je jedno, že koupí čínské hujdy podporuje likvidaci pilíře lokální ekonomiky. Jeho mozek nechápe, že když dáme všichni přednost koupi čínským výrobkům před tím jeho lokálním, nebude dotyčný s kolegou kterému čínským kepl závidí mít za chvíli práci a jeho řezník taky ne, protože mu díky těmhle zchudlým podporovatelům klesnou tržby na krámě. Ale tak hlavně že ušetřil :yes:
Avatar - speedfred
11. 12. 2023 18:07
Obecne premia
Za mňa je top S-klase to čo bolo donedávna (w222?) fakt parádne povozenie. Na nové nemám a do ojazdeného sa mi moc nechce a nemám ani využitie ale jazda fajn. Prepad cien je aký je ale haniť to nebudem. Čo by som raz ale chcel tak to je SL s V12.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - 3_diamanty
11. 12. 2023 18:09
Re: Obecne premia
A ja zase aston martin DB7 kupatko ... svojho casu okrem ineho aj najkrajsie auto sveta... ale ono je nim vlastne dodnes :yes:
Avatar - Dinar
12. 12. 2023 08:52
Re: Obecne premia
Tohle auto je past na hejla, nic proti esku V12, ale je to 20 let staré auto a hlavně vrcholný model se spoustou, už v době vzniku problematické, elektroniky. Stačí už jen problémy se vzduchovým podvozkem u v12, kde je spec varianta, motor samotný a x dalších věcí. Za nabízenou cenu je to úplný nesmysl, tak za 10tis eur by to mohlo být auto pro nějakého mechanika MB s vlastní garáží a přístupem k MB dílům, který by se chtěl hezky vozit a o víkendech bavit pod autem na zvedáku. Ty věty typu “za cenu fabie” jsou prostě nesmysl, tohle je extrémně finančně náročná hračka. ;-)
Avatar - Barry Lyndon
12. 12. 2023 13:40
Re: Obecne premia
A navíc v tom dotyčný vypadá jako "ze sociálně vyloučené lokality" :no: :no: :D
Avatar - JFK
12. 12. 2023 13:49
Re: Obecne premia
Autor vyrobil článek, kde si zasnil. Kdyby to celé postavil na raciu typu kupte si radši novou fabii a nehoňte vodu v podobné finanční hrobce, pokud nemáte status, nevlastníte servis a přístup k laciným dílům, uděláte líp.. bylo by to méně romantické...:)
12. 12. 2023 17:21
Re: Obecne premia
Jo airmatic je libustka, ale tam je drahy opravdu vše. Už jen výměna tech 24 svíček je práce na pul dne. O ceně nemluvim.
Avatar - speedfred
12. 12. 2023 19:08
Re: Obecne premia
SL/CL V12 je len taký vlhký sen na kochačku po okolí Monaca/St. Tropez a menší výlet po Európe.
11. 12. 2023 18:35
Tato generace byla asi ošizená
Tato generace byla asi ošizená, protože pár kusů co jsem viděl, bylo rezavých víc než Felicie. Lemy blatníků a prahy, na stříbrných to dost vyniklo.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Enthusiastic.driver
12. 12. 2023 09:32
Re: Tato generace byla asi ošizená
Ano, Motýl patřil k té neslavné etapě Mercedes-Benzu, přestože konstrukčně to rozhodně nebylo nezajímavé vozidlo.
11. 12. 2023 19:17
Servis
Nejdůležitější je si uvědomit, že servis je na to drahý pořád stejně, což může být pro nového majitele smrtící.
Rozbalit vlákno
3
12. 12. 2023 17:23
Re: Servis
Tak tak, třeba jen výměna těch 24 svíček už je slušná pálka.
Avatar - Barrichello
14. 12. 2023 11:02
Re: Servis
Já mam v Hemi 16 svíček a stojí 3000 Kč, Champion Iridium :-)
17. 2. 2024 10:00
Re: Servis
Sbírám různé mercedesy r129 zvané žehlička a mám 5 kusů s toho 3 jsou V12 a můžu vám říct že ty auta už nechce nikdo servisovat hlavně moje vzacné verze brabus carlsson a moji SL70 AMG mám stim problémy že musím jezdit na servis do nemecka . Ale nic se nevyrovná tomu svezení opravdu kdo to zná dá mi za pravdu je to strašně návykové.
Avatar - Zetti
12. 12. 2023 09:52
Rekordni pád ceny má moje bz4x
Za rok vic nez 1/3 ceny, cca pul mice. Zčásti diky cenove valce automobilek, zčásti diky dotacim.
Rozbalit vlákno
0
17. 2. 2024 09:58
Mercedes V12
Sbírám různé mercedesy r129 zvané žehlička a mám 5 kusů s toho 3 jsou V12 a můžu vám říct že ty auta už nechce nikdo servisovat hlavně moje vzacné verze brabus carlsson a moji SL70 AMG mám stim problémy že musím jezdit na servis do nemecka . Ale nic se nevyrovná tomu svezení opravdu kdo to zná dá mi za pravdu je to strašně návykové.
Rozbalit vlákno
0