Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Arteon končí: V Česku už je dostupných pouze 8 kusů

Volkswagen oficiálně ukončil výrobu manažerského Arteonu a ve výrobě zatím ponechává pouze praktičtější variantu Shooting Brake. Nástupcem spalovacího modelu má být vlajkový elektromobil ID.7.
Zpět na článek
6. 2. 2024 09:56
6. 2. 2024 13:21
6. 2. 2024 11:40
6. 2. 2024 15:38
6. 2. 2024 14:14
7. 2. 2024 04:48
7. 2. 2024 09:27
Avatar - Horký Rom
6. 2. 2024 09:56
moc líbí
Dobrá zpráva, jelikož přichází nový apoštol ID.7 :yes:

BRAVWO 👏🏻
Rozbalit vlákno
20
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 11:25
Re: moc líbí
... který nikoho nezajímá a bude se prodávat po kusech místo po stovkách, blbe.
6. 2. 2024 11:28
Re: moc líbí
Hlavní elektro roztleskavac se ozval. 😉 👍🏻

BEV si jednou pořídím, ale až budou jednoduše použitelná.
Stávající BEV mají MOC omezení. Kupují je jen technologictí nadšenci kterým nevadí se omezovat. Vidět je to na počtu prodaných kusů.
6. 2. 2024 12:24
Re: moc líbí
Já bych řekl, že BEV kupují ti, co mají pro jeho provoz adekvátní zázemí (tzn. dům s FVE a wallboxem) a zpravidla nejezdí dlouhé trasy. Já technologický nadšenec nejsem, ale přesto by pro mě BEV byl asi ideální, zásadně by mě neomezoval a naopak bych využil a ocenil jeho výhody. Nevím, jestli bych do něj investoval vlastní finance, ale vypadá to, že budu mít brzy možnost jej dobrovolně vyfasovat jako služební auto a to je asi ideální způsob, jak se s tím seznámit a udělat si vlastní názor, aniž by člověk cokoliv riskoval. Tak do toho možná půjdu. Teda jestli firma do té doby neotočí a nebude to zase jinak..
Avatar - sargis
6. 2. 2024 13:21
Re: moc líbí
Tak dufam ze das normalny a nestranny nazor. Moja manzelka je idealny kandidat na EV (denne max. 20 km, zasuvka v garazi). Ale tie ceny... to zatial nema navratnost. Proste drahe.
6. 2. 2024 13:58
Re: moc líbí
Ano je to jeden z důvodů, co mě na tom strašně láká. České internetové prostředí je plné podivínů, co EV buď přehnaně adorují, nebo naopak bezdůvodně haní. Střízlivých názorů a objektivních testů jsem moc neviděl, i když se slovo "objektivní" pořád dokola opakuje ve většině z nich. Ale člověk hned po prvních minutách z vyjadřování pozná, kde je pravda.

Cena je uznávám problém, není to prostě varianta pro ty, co si jdou koupit auto s půlmilionem v kapse. Ale pokud už má někdo rozpočet přes milion, tak v této cenové kategorii už se ty ceny začínají pomalu přibližovat. Ale uvidíme, z čeho se bude vybírat, rozhodnout by se mělo v březnu, takže ještě je čas, aby se všechno stokrát změnilo, jak je v korporátech běžné.
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 17:45
Re: moc líbí
Všichni jsou podivíni jen ty jsi normální :-)
6. 2. 2024 20:35
Re: moc líbí
Všichni ne. Ale ti, co pod každým článkem k EV vypisují, že stačí zapnout vyhřívání volantu a dojezd klesne o 20 %, nebo že baterie bude po 5 letech totálně KO a auto neprodejný vrak, podivíni jsou. Stejně jako opačná skupina lidí, co v každém "testu" uvádí, že stavět každou hodinu a půl na půlhodinovou pauzu kvůli čůrání je normální, protože by stejně stavěli i se spalovacím autem. Nebo ti, co tvrdí, že nevadí, že u EV velice rychle klesá dojezd na dálnici, protože normální lidi stejně rychleji než 110 nejezdí.

Prostě kdo je extrémní vyznavač nebo odpůrce, tak se mnou bude mít problém. Naprostá většina lidí je ale naštěstí někde uprostřed a mají rozum. Jen nejsou moc vidět, protože nemají potřebu se s někým hádat na diskusích.
Avatar - Mokrous
7. 2. 2024 03:27
Re: moc líbí
To já se i pohádám a přesto to vidím střízlivě a reálně.
EV zatím odmítám, ale vím, kde mají plusy a kde slabiny.
Netvrdím, že v nich umrzneš, protože si nemůžeš topit a naopak v létě chladit a podobně.
A jak píšeš ty, EV mohou být pro někoho dobrou volbou a pro někoho zase zcela nepřijatelnou.
Kdo má kde nabíjet a jezdí rozumné vzdálenosti, ale zato pravidelně, tak ten může ocenit EV.
Otázkou, krom ceny a dojezdu a celkově provedení konkrétního vozu je pak hlavně časová degradace baterie. Kilometrů to ujet může milion, když budou podmínky ideální a doba krátká. Ale co udělá 10 a více let při nevhodné péči?
Ani dnes se v tom člověk pořádně nevyzná, jak to vlastně je.
Zdrojů je milion, jako třeba:

https://batteryuniversity.com/articles

...a každý tvrdí něco jiného.
U nás máš štěstí, že tu není celoročně vedro. Co jsem zatím pochopil, nejhorší je nabití do 100% a pak stání ve vedrech. To jde baterka solidně do kopru a vůbec s ní nemusíš jezdit. Naopak mráz "nevadí" - jen zhorší dojezd a zpomalí nabíjení, ale proces je vratný. Naopak degradace teplem a časem je nevratná. Rovněž hloubka cyklů a napětí je určující. Opět je ideální mít malé cykly okolo 10-20% z celkového SoC (podle chemie) a ty by měly ideálně ležet v pásmu 40-60% SoC. A čím víc je kosa, tím víc můžeš nabít a čím víc je horko, tím je lepší nabíjet pod 50% SoC. V horku baterie udrží napětí a rychle se nabíjí a nižší volty ji ochrání. Já bych na tyhle sporty neměl nervy. Ale je fajn se pomalu vzdělávat i v těchto vodách.
Některý měření jsou docela šílený:
https://batteryuniversity.com/…-based-batteries
7. 2. 2024 08:06
Re: moc líbí
Ano s tou degradací je to komplikované. Časem doufám přijdou baterie, co budou levnější a/nebo odolnější vůči degradaci. Určitě bych si dnes nekoupil 10 let starý EV. Asi primárně z důvodu, že přeci jen sem tam jezdím do kanceláře a prostě chci, aby to auto těch 200 km po dálnici ujelo bez nutnosti se omezovat. K tomu spoléhám na to, že EV vyfasuju tzn. co s ním bude za 5 let, mi je celkem jedno. Na druhou stranu jsou lidé, co nikam daleko nejezdí a potřebují nákupní tašku. Tam v té vysoké degradaci vlivem stáří nevidím zásadní problém. Asi je celkem jedno, že nové auto ujelo 200 km a staré už jen 120 km, když s ním nikdy nenajedu víc než 20 km a tím pádem mám ještě obrovskou rezervu pro další případnou degradaci. Samozřejmě za předpokladu, že jsem auto kvůli tomu koupil za super cenu. Jednoduše se budeme muset naučit, že při nákupu ojetého EV bude dojezd proměnlivá veličina, které se bude lišit kus od kusu a bude primárně ovlivňovat cenu každého kusu (a nájezd a stáři bude vedlejší, ač samozřejmě oba tyto údaje s dojezdem přímo souvisí).
Avatar - Mokrous
7. 2. 2024 12:30
Re: moc líbí
No a pro lidi, kteří potřebují aby auto dalo minimálně 500 kdykoli a to i po 10 letech, to bude dlouho neřešitelné. Takže já se třeba mohu učit, ale odmítám to akceptovat.
7. 2. 2024 13:58
Re: moc líbí
Ano pro lidi, co pravidelně jezdí 500 km, EV rozhodně není a ještě dlouho nebude. Což je ale úplně v pořádku, protože se bavíme o zlomku populace a stejně není možné, aby na EV v nějaké rozumné době přešli všichni. Ale jako alternativa pro lidi, co mají nízký nájezd a dostatek financí, mi EV přijde ok.
Avatar - Gasoline
6. 2. 2024 17:48
Re: moc líbí
Já ho manželce koupil. Najede asi tolik co ta tvoje. A je nadmíru spokojená.
Za 500k se dá koupit zánovní a letos snad už spadnou ceny malých EV na podobnou hodnotu.
Avatar - Jamme
6. 2. 2024 11:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 2. 2024 12:56
Re: moc líbí
ID7 vypada pekne, ale technika pokulhava za Teslou. Takze z deklarovanych temer 700km dojezdu je lehce prez 300. Nema moc dobrou efektivitu. Nadsenci elektriku uz ji maji, vahavci se rozhodnou spis pro hybrid, takze cela rada ID ma smulu a vlastne cely VW. Uz sami otaci a rikaji, ze golf nezariznou. Zariznou ID3, ktera mela byt prodavana po milionech...
6. 2. 2024 15:38
Re: moc líbí
ID3 zaříznou za X let a přijde E-Golf, který byl celou dobu plánovaný, takže asi tak. ;-)
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 17:46
Re: moc líbí
Což průser v prodejů EV nikterak nevyřeší :-) :-) :-)
6. 2. 2024 17:06
Re: moc líbí
Na těch 300km jsi přišel jak? To je totální blbost. to auto bude mít ca. o 100 km lepší dojezd než Id 4. Tečka.
Avatar - Mokrous
7. 2. 2024 03:40
Re: moc líbí
Místo tvých kategorických výkřiků bys mohl odpovědět na dotazy z minulých diskuzí...
Psal jsi, že:

"To jsou zase slinty. Id 4 dává 400 km běžně. Je vyšší s horším odporem a a starším motorem/software. Ale podle tebe ujede nová id 7 min. A to zhruba o 150 km. Proste nikdy jsi s nimiž podobným nejel ale chytrý si jak brouk pytlik."

A já se ptal:

"Ty máš ID.4? Vždy máš nabito na 100%?
Jezdíš vždy v režimu 100%-0% ???
V zimě a na dálnici 135 tacho ujedeš bezpečně 400 km? Běžně a vždy?
Když někdo napíše v režimu 80%-10%, tak podle tebe tvrdí, že to je 100% a ne 70%?
Atd..."

Všichni tu ocení názor zkušeného majitele ID.4.
Avatar - Fomax
6. 2. 2024 14:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Tomogo
6. 2. 2024 10:32
No, auto pěkné...
...ale nic pro mě. Já chápu, že každé zboží si najde své zákazníky, ale CC a Arteon, nebyla moc praktická auta, hlavně v zimě. Když vám přimrzly bezrámová okna ke dveřím, když jste stáli venku, dostat se do auta byla docela fuška, třeba i na 15 minut. Ne, že by se mi to stávalo často, možná 10x, ale když se to stane a vy máte na spěch...
Taky mi jednou u CC došla baterie a tančil jsem kolem něj taky 15 minut, než se mi podařilo stáhnout sklo, abych otevřel dveře.
Krom toho byl Passat/CC 3C strašný šrot. Měl jsem dva nové a už si příště rozmyslím, kupovat nové modely, co nejsou odzkoušené na jiných předskokanech. ;-) Tak nevím, jak tomu bylo u Arteonu, jestli se taky tak sypaly.
No a vyměnit Arteon za ID.7? To je jako vyměnit popelku za macechu... ID.7 je nafouknutá obluda a nechápu, že se to někomu může líbit. Ale jak jsem psal na začátku, každé zboží... A to opravdu nemám nic proti EV a jednou si ho určitě pořídím a dost se na tu dobu těším, jen zatím nikdo nepředvedl auto pro mě. Snad Taycan Cross Turismo až dojede 800-1000 km budu o něm uvažovat... ;-)
Rozbalit vlákno
9
Avatar - kari.laz
6. 2. 2024 11:22
Re: No, auto pěkné...
Ano, každé zboží má svého kupce a je naprosto jasné, že ID7 bude mít těch kupců nejspíše řádově méně.
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 11:26
Re: No, auto pěkné...
Jsi velmi mírný ve svém výrazivu ..... "nejspíše" :-)
Avatar - kari.laz
6. 2. 2024 13:46
Re: No, auto pěkné...
Nechtěl jsem působit tak "extrémně" ale je to více než zřejmé, že proti úspěšnému a oblíbenému Arteonu bude ten nepodarek paběrkovat.
Avatar - Mokrous
7. 2. 2024 03:32
Re: No, auto pěkné...
Vidím to stejně. Nejen skla mne odradily od Arteonu a šel jsem raději do praktičtějšího Passata i když SB se mi moc líbil a kalkulace jsem měl na oba modely s různými motorizacemi.
7. 2. 2024 09:09
Re: No, auto pěkné...
S tím přimrzáním jsem teda nic za dva roky nezaznamenal... Není to spíše mýtus? Stačí mít čistá skla a nemá co přimrznout....
Avatar - Mokrous
7. 2. 2024 12:35
Re: No, auto pěkné...
Tak já měl možnost testovat v prosinci nový Peugeot 508 GT a během týdne mi to přimrzlo 3x a už jsem na to neměl nervy. Nové auto, vše čisté, ale holt blbé podmínky.
Sníh sám o sobě nevadí, mráz sám o sobě nevadí. Ale když je sníh a mínus 2 a ty zahřeješ auto a sníh trochu roztaje a sjíždí na skla a pak vylezeš a necháš to zamrznout a pak se vrátíš k autu a chceš jet dál a ono nic. Všechny dveře přilepený a motorky se snaží urvat skla a nic...
Nesnáším bezrámový skla. Bez nezávislýho vytápění NO-GO.
Známýho CC to samý. Když se sejde správný počasí, zadaří se.
7. 2. 2024 12:44
Re: No, auto pěkné...
Já mám Arteona 2 roky. Nic mi nikdy nepřimrzlo a to bylo kolikrát auto komplet od ledu, stojí když jsem v práci hodiny venku a vše v pohodě. Nikdy mi nic nepřimrzlo ani náznakem a to bydlím a pracuju v horské oblasti. Netvrdím, že se to nikdy nemůže stát, ale že by to byl problém a nebo bych kvůli tomu auto nekupoval? To určitě ne. A takové auto bez nezávislého topení je normálně zločin....
Avatar - Tomogo
7. 2. 2024 12:43
Re: No, auto pěkné...
Mýtus?! Hm, tak to jste asi často nejezdil na hory.... ;-)
Já měl CC 9 let a to peklo na chalupě na horách, kde trávím 1/3 mého života, už bych nechtěl zažít. To byla vždy škrabka, a opatrně odsekat led od spodní hrany gumy, abych nic neponičil a uvolnil sklo, aby mohlo zajet o ten jeden centimetr níž, aby to šlo otevřít..
Jo když jsem byl v Praze, tak se mi to stalo snad jen jednou. Navíc jsem většinou parkoval v garáži.
Takže si auto s bezrámovými okny již asi nikdy nekoupím, tedy pokud si na horách nepostavím garáž, ale nemám to v plánu, protože teď už mám normální auto.
7. 2. 2024 13:44
Re: No, auto pěkné...
Já na horách bydlím :-) Arteon to vše zvládl, nikdy s tím nebyl žádný problém. Já dole žádnou gumu nemám, tak možná je to tím... Mám tam kovovou chromovanou lištu.
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 11:27
Podle mne jediné hezké auto VW Group ...
Horké zboží v Česku.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
6. 2. 2024 12:25
Re: Podle mne jediné hezké auto VW Group ...
Vyzeral lepsie aj ako premiova A4ka ... skoda takychto aut ... ale uz prisli pre nich v nevhodnej dobe bohuzial
Avatar - 3_diamanty
6. 2. 2024 12:07
Najlepsi vw vsetkych cias
A aj najkrajsi... ale zrovna taketo kusky to dnes uz maju tazke.. konkurencny stinger dopadol v podstate rovnako... a predajne to s nim bolo este horsie...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
6. 2. 2024 16:03
Další chyba VW
Arteon byl výtečný. A oblíbený.

Po ID.7 ani neštěkne pes. Představa jak ID.7 nahradí Passat tvrdě narazí. Bude to zkrat jak hrom. Němci sáhnou po Superbu, případně dokud bude tak Passat Variant.

Mokrý sen eurohujerů o EV mobilitě se nekoná. Fit for 55 tvrdé dopadne na EU, rozklad EU již započal.
Rozbalit vlákno
4
6. 2. 2024 17:08
Re: Další chyba VW
To je zajímavý. V americe elektromobilita jede, v číně jede a v bohaté eu nepojede. Proboha proč?
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 17:48
Re: Další chyba VW
V USA už elektromobilita taky nejede. Všichni výrobci mají problémy a u dealerů se hromadí desetitisíce neprodaných a neprodejných EV, ale ty klidně dál lži :-[] :-[] :-[]
Avatar - WinDiesel
6. 2. 2024 17:49
Re: Další chyba VW
Mimochodem čínská vláda už elektromobilitu nepodporuje, vyrábí se příliš mnoho elektromobilů, které nejsou prodejné a ani v Evropě to neprodají, Číňané rychle zjistili.
Avatar - twistedTSD
12. 2. 2024 15:39
Re: Další chyba VW
Wow, Američané a Číňané už nekupují ICE? To je mi novina.
7. 2. 2024 04:48
???
Sebevrazi.... Volkswagen pokračuje v dobrovolné sebelikvidaci, moc růžově to nevidím.
Rozbalit vlákno
0
7. 2. 2024 09:00
Budúcnosť VW
Volswagen rozdodol o tom čo bude vyrábať, ale zákazníci rozhodnú o tom čo bude predávať.
Rozbalit vlákno
0
7. 2. 2024 09:27
zbytecny auto
bez vr6…
Rozbalit vlákno
0
7. 2. 2024 15:23
Arteon R.I.P. 😭
Vážení, to že někdo upřednostňuje elektrické vozy je jeho věc. Každý ať si kupuje co chce a netlačí svůj názor ostatním 😤. Měl jsem v životě spoustu aut a za mě je elektrifikace pro drtivou většinu lidí prostě blbost. Z mnoha známých důvodů. Hybridní technologie by měla být prioritní. Logicky.
Arteon je jeden z nejlepších aut od VW. ♥️ Všechno skvělé ale někdy končí. Za pár let budu stále šťastným uživatelem tohoto, pro mě dokonalého vozu, a ID7 a jemu podobní mě doufám minou......... I když vedle Artíka by se vešli 😇 No uvidíme 🤔
Rozbalit vlákno
0