Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Šéfovi Renaultu chybějí menší a dostupná auta. Budou je Francouzi dělat s VW?

Luca de Meo si na ženevském autosalonu postěžoval, že evropským automobilkám chybí širší portfolio malých a dostupných vozů. Současná produkce je prý příliš velká, prémiová a drahá.
Zpět na článek
29. 2. 2024 11:14
29. 2. 2024 11:12
Chyba v článku
V článku je uvedeno, cituji: "..Cenově dostupných aut do 12 tisíc eur neboli zhruba 300 tisíc korun je v Evropě jako máku." Což znamená - strašně moc a je to samozřejmě nesmysl. Autor si evidentně plete výrazy "jako máku" = strašně moc, a "jako šafránu" = strašně málo.
Rozbalit vlákno
6
29. 2. 2024 12:10
Re: Chyba v článku
Díky moc! Za to může asi ten makový loupák, který jsem před psaním článku snědl :D
Avatar - KANKUNEN
29. 2. 2024 13:21
Re: Chyba v článku
Makový loupák není. :-! Je máslový, takže jako másla tam má být.
Avatar - rohYpnol
29. 2. 2024 15:33
Re: Chyba v článku
Makový samozřejmě je.
Avatar - WinDiesel
29. 2. 2024 19:51
Re: Chyba v článku
Je z máslového těsta a s mákem, samozřejmě.
Avatar - rohYpnol
29. 2. 2024 20:16
Re: Chyba v článku
Jenže loupák samozřejmě je vždy z masového těsta, jen je s mákem nebo bez máku. Takže makový loupák je zcela správně.
29. 2. 2024 22:36
Re: Chyba v článku
S tebou musí byť na párty zábava.
Avatar - Horký Rom
29. 2. 2024 11:14
moc líbí
V Německu u Renaultu jsou zastoupené malá EVička:
Twingo E-Tech a Zoe E-Tech. U nás nejsou v nabídce :no:

P.S. Milují vyhledávače chyb a opraváře češtiny na fóru auto.cz :yes:
Rozbalit vlákno
1
16. 3. 2024 09:44
Re: moc líbí
Opravte si, pane: správně jste měl napsat: "...u Renaultu jsou zastoupena malá ...". Čeština není jednoduchý jazyk, má svá pravidla sloužící k tomu, aby se lidé správně domluvili. Nerespektování pravidel vede k neporozumění. Ale také dokládá nízkou celkovou kulturní úroveň autora (mluvčího, přispívatele, novináře), což může vést až k tomu, že autor používající nesprávně rodný jazyk vypadá jako někdo, jehož názory nejsou vůbec důležité, protože je to prostě flink, nešťastník, někdo, kdo není schopen odvést slušnou práci.
Abyste zbytečně nedlel v omylech, napíšu Vám ještě tento dodatek:
1) nejsem vyhledávač chyb. Když na chybu narazím, rozmyslím si, zda mám autora upozornit, či nikoliv. Pokud se rozhodnu, že ho upozorním, činím tak z následujícího důvodu.
2) Upozorněním na chyby v textech (zpravidla chyby pravopisné nebo chyby "z překlepnutí") chci poukázat na fakt, že je těch chyb v určitém médiu a od určitých autorů už prostě moc. Více, než lze považovat za slušné vůči čtenáři.
Všimněte si prosím, pane Horký Rome, že autor textu pan Šámal přijal informaci od pana Kozohorského o logické chybě v textu s grácií a porozuměním. Co myslíte, dopustil se tedy pan Kozorhorský nějakého faux pas, když na chybu upozornil?
29. 2. 2024 11:21
Malý a dostupný.
Dost dobře nechápu tyhle pláče od lidí, kteří by měli znát souvislosti a příčiny.

Malý a dostupný - to už jaksi dost dobře nejde. Zpřísňující se předpisy v oblasti bezpečnosti, exhalací, nutnost a povinnost plejády asistentů a pod. zvyšují cenu a i hmotnost vozidla a je daleko obtížnější to všechno nacpat - aplikovat - do malého auta než do většího. Jak fyzicky, tak ekonomicky.

Proto všichni už raději dělají jen velká, drahá a těžká auta. A pak jdou na autosalon a pláčou.

Plky na úrovni Schustera a Michla z Audi o TTéčku.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Mikesus
29. 2. 2024 12:29
Re: Malý a dostupný.
ono je to i z druhé strany. Jsou lidi, co chtějí malé auto, ale pak si stěžují, že to nemá určitou úroveň bezpečnosti. Dnes opravdu malé auto bude mít hodně velký problém dosáhnout dobrého hodnocení v nárazových testech současně při udržení nízké ceny.
29. 2. 2024 12:53
Re: Malý a dostupný.
Když tedy reaguješ na mě.

Jistě jsou lidé, co si nedokáží dát dohromady 1 + 1. Tím mám na mysli velikost, úroveň bezpečnosti, cenu a užitné vlastnosti. Já jsem se ale nad takovými nepozastavoval.

Komentoval jsem zbytečný žvást Lucy de Mea, který by měl moc dobře vědět, jak to je, a když se mu to nelíbí, tak může místo pláče něco dělat. Třeba vyrábět ta - jemu chybějící - malá levná auta, ze své pozice komentovat, případně lobovat za úpravu některých předpisů a pravidel a pod.

Ale byl by blázen, kdyby si podřezával větev, na které sedí. To si dá raději na poloautosalonu humra a sklenku šampáňa a vypustí pro polonovináře pár jalových "moudrých" tlachů.
29. 2. 2024 23:10
Re: Malý a dostupný.
Žvásty sú v tomto prípade akurát tak od teba. Spochybňuješ tu človeka, ktorý je popri Renaulte prezidentom ACEA, háji záujmy automobiliek a významne im v minulosti pomohol, napríklad rozmach Fiatu s uvedením 500-ky či záchrana Seatu a uvedenie Cupry. To je všetko jeho dielo a verím, že vie čo robí aj teraz v Renaulte. Čo tam po jednom z najlepších automobilových manažérov, za ktorým boli vždy dobré výsledky, keď sa jeden internetový diskutér rozhodne, že bude super nad vecou. Z tých jeho "tlachů" tu v článku dokopy ani nič nezaznelo.
Avatar - rohYpnol
29. 2. 2024 15:36
Re: Malý a dostupný.
Píšeš oper bludy a nesmysl zaxnesmyslem.

Menší auto nemaxproblem získat dobře hodnocení bezpečnosti. Že třeba vynechá díky ceně asistenty a nebude dle nového NCAP úplně TOP je většině zákazníků úplně jedno.
Avatar - WinDiesel
29. 2. 2024 19:53
Re: Malý a dostupný.
Mýlíš se, napsal to přesně.
Avatar - 3_diamanty
29. 2. 2024 12:28
Casy ked rio
Stalo 9000 eur su davno fuc... ale ked to sandero stale vie za 12... tak preco zvysok sveta zacina kdesi az na 16 tisic... komu treba dnes male auto za 20 litrov... ved je to blud ... ked este pred par rokmi by v tejto cene kupil auto o triedu vacsie ... pamatam ked ceed 1,6 gdi bol za 14 tisic... aj lancer 1,6 mivec.. ci SX4ka 1,6tka v 4kolke za 12... dnes aj 14 tisic uz nepostaci ani na o kusok uz vybavenejsie miniauto... a vyrobcovia napriek tomu este stale zdrazuju a auta ludom akoby chceli spravit nedostupnymi ...
Rozbalit vlákno
0
29. 2. 2024 12:37
Mně chybí dostupná auta
A ani nemusejí být malá.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Jamme
29. 2. 2024 12:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 2. 2024 13:18
Re: Mně chybí dostupná auta
:yes:
Avatar - Mokrous
29. 2. 2024 12:58
Re: Mně chybí dostupná auta
:yes:
Avatar - KANKUNEN
29. 2. 2024 13:25
Recept je jednoduchý
Vezmu první Twingo a udělám z něj Twingo 4, 1,33 atmo.
Rozbalit vlákno
1
29. 2. 2024 13:46
Re: Recept je jednoduchý
Myslíš tohle Twingo? https://www.youtube.com/watch?… :-)
Avatar - rohYpnol
29. 2. 2024 15:39
Už jsem to psal
Koncept dobrého auta za dobré peníze, tj. value for money, opustily takřka všechny evropské automobilky. Krom Dacie.

Chybí nejen malé dostupné auto, ale začínají chybět i běžná rodinná dostupná auta. Nižší střední třídě se dostává cenově zcela mimo rozpočty rodin.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Pepa_007
29. 2. 2024 16:29
Re: Už jsem to psal
Řešení? Kola, kolebezky, MHD, vlaky,......
Avatar - WinDiesel
29. 2. 2024 19:53
Re: Už jsem to psal
Ty si strč někam, nádhero.
Avatar - rohYpnol
29. 2. 2024 20:19
Re: Už jsem to psal
Řešení je zrušit nesmysl v podobě politické diktatury EV mobility, Green deal poslat Putinovi do Kremlu a vrátit se k rozumným normám Euro6.
Avatar - Ja Prvni 123
29. 2. 2024 19:51
Moje slova!
Chybi mala a dostupna auta.

Akorat to tak nejak z principu vylucuje, aby byla na baterky.
I kdyz zrovna u malych aut je bateriova varianta mozna, ale je potreba nabizet i opravdu dostupnou variantu.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
29. 2. 2024 19:55
Re: Moje slova!
Nemůžeš vyrobit v EU malé a levné auto, už ne. Regulací a požadavků na kvazibezpečnost už je příliš mnoho.
A musely by to být malé spalováky, což nelze, spalováky nesmí projet. :-[] :-[] :-[] Tak to rozhodli chytří úředníci v \EK, EP a EU a tak to taky bude !!!
Avatar - Ja Prvni 123
29. 2. 2024 21:12
Re: Moje slova!
Porad verim, ze nebude.
:-)

Ale vsechno je relativni. Auta za180 uz nebudou, ale za 300 by byt mohly.
29. 2. 2024 22:55
Podstatné z článku vypadlo
Luca de Meo potvrdil v Ženeve, že Twingo príde a jeho lacnejšia technológia sa počas životného cyklu v roku 2026 dostane aj do modelov R5 a R4, čo má opäť znížiť ich cenu. Mať takú R5 za menej ako dnes Sping, je už zaujímavé. Zároveň de Meo povedal, že na rozhodnutie Volkswagenu nebudú čakať a zaobídu, vývoj musí napredovať aj bez prípadného partnera. Takže si zrejme len tak nadbiehal voči VW. Ja si myslím, že zo spolupráce nič nebude, obaja už majú projekty dávno rozpracované.
Rozbalit vlákno
0