Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jarní servis v roce 2024! Co je po zimě důležité zkontrolovat?

Začíná jaro, takže je ideální čas na sčítání škod na vašem autě po zimě. Poradíme vám, jak jej připravit na další letní sezonu. Víte, čemu byste měli věnovat pozornost?
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
5. 4. 2024 14:12
Jarní servis?
Kdo jezdí celoročně, žádný jarní servis řešit nemusí, protože jezdí furt a případný servis řeší průběžně.
A lidi co zazimovávají bohužel díky EU a vládě musí řešit to, jestli nastartují díky šmakuládě v podobě E5 A E10 benzínu, nebo jezdit budou měnit palivové pumpy, hadičky, regulátory tlaku paliva, čistit nebo měnit vstřiky, kaburátory a čistit nádrže :-) Kdo si tam natankoval E10, tak má zvýšenou šanci že to bez těchto procedur nenatočí.
Rozbalit vlákno
10
5. 4. 2024 14:38
Re: Jarní servis?
Přesně tak, jde o jen prachy :yes: :yes:
Avatar - Barrichello
5. 4. 2024 15:13
Re: Jarní servis?
Většina lidí prešla na 98 a 100 oktany E5, ale to se jim ted co stoupá ropa výrazně prodraží. Někde už je 100ka za 45 kč :-)
5. 4. 2024 15:34
Re: Jarní servis?
Stačí kupovat čistý benzín u Eurooilu, stovka je zbytečná
Avatar - Barrichello
5. 4. 2024 15:55
Re: Jarní servis?
na každý má za bukem eurooil a ne každej Eurooil má benzín bez biosložky
5. 4. 2024 16:21
Re: Jarní servis?
V aplikaci mají údaje o obsahu biolihu ke každé jejich pumpě. Naposled jsem je využil včera a natankoval 95 s nulou
Avatar - Barrichello
5. 4. 2024 16:42
Re: Jarní servis?
to já vím, ale sou pumpy kde ta 0% skoro nebývá
5. 4. 2024 16:57
Re: Jarní servis?
To asi může být, já koukal jen na pumpu co mám blízko
6. 4. 2024 07:57
Re: Jarní servis?
Presne tak. Poradnej motor sezere i E10.
5. 4. 2024 15:44
Domnívám se že ...
...takové články by neměl psát každý kdo dostane do ruky klávesnici, aniž by měl alespoň základní povědomí jak to s autama chodí. Protože méně technicky zdatný majitel auta se po přečtení vyděsí a pojede do servisu nechat si dle rady vyměnit provozní kapaliny. A protože má ještě zimní gumy, pojede tam radši až za deště, protože v článku se dočetl že za sucha mají zimní nižší přilnavost. Pro jistotu nechá taky vyměnit akumulátor, i když ten původní v pohodě startoval celou zimu. Protože co kdyby nechal náhodou hodinu rozsvícená světla (jestli to vůbec je v dnešních autech možné). Starý akumulátor by se mu vybil ale s novým samozřejmě může svítit jak dlouho chce.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mokrous
5. 4. 2024 15:48
Re: Domnívám se že ...
:D :yes:
Avatar - Mokrous
5. 4. 2024 16:21
Magazín žena a život opět válí.
Bod číslo 11. Nikam nejezděte a pokračujte v užívání vašeho spotřebiče.
Protože ten, kdo jezdí celoročky nemusí 2 roky dělat vůbec nic.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
5. 4. 2024 20:04
Po zimě je nejdůležitější zkontrolovat
jestli to kabrio v garáži ještě pořád vůbec je.
Rozbalit vlákno
0