Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Umývání auta v zimě

neregistrovaný "toppower"
17. 1. 2000 10:16
.
Umývám auto pouze ručně. Což teď v zimě bývá problém, pokud je pod nulou. Proto žádám o radu, zda nevíte, kde lze v Brně umýt auto v teple.

Slyšel jsem, že prý ve Slatině něco existuje, ale víc nevím. Díky za pomoc.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "1"
17. 1. 2000 10:45
Re: .
Ted v zime je to vubec problem. Otazka je, co vadi autu vic, jestli jezdit zapraskanej a nebo pustit na zmrly auto teplou vodu. To je dilema, ktery prave resim (Pri kolika stupnich tom u autu vic neublizim nez prospeju)


Kdyz uz jsme v tom Brne, zajimalo by mne taky, kde je mozny si v Brne nechat ostriknout spodek bez toho, aby musel zaroven projet kartaci (taky si to umyvam rucne).
neregistrovaný "letec1"
27. 1. 2000 01:50
Re: Dobrej namet
situaci v Brne neznam. ale s mytim auta v zime je problem. nejvic me stve sul. i kdyz sem nekde slysel, ze prej solej nakou smesi a ta uz neni tak agresivni - na pneu a na boty. ale na karoserii to je pekney sajrajt /asi/.

a v mycce to ze spod stejne neni poradne umyty.
neregistrovaný "Anete"
4. 2. 2000 09:39
Re: Dobrej namet
V Brně je Diamant car, kde se myje jenom ručně.

Sice jsem tam nikdy nebyla, protože to svoje autíčko si umývám výhradně sama, ale co jsem slyšela, má celkem dobrou pověst. Nebo pokud si chcete umýt auto sami, tak nahoře na Jihlavské jsou u benzinky (myslím, že to je Total, nebo prostě ta červená naproti Shellce) mycí boxy, kam si můžete zajet a auto si sami ručně umýt.
neregistrovaný "Electro"
27. 1. 2000 15:21
ad: dobry tema
Taky vo tom porad dumam. Nejlepsi asi bude pri prvnim otepleni jit mejt. Nebo jestli je nekde moznost predzahrat a susit v garazi ...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "campagnolo"
28. 1. 2000 12:49
garaz + mycka
To se mam dobre!!! Mam druzstevni garaz a soucasti arealu je i vytapena mycka. Autiko si pekne umeju, otru jelenici a dam spinkat do garazky. Jo a taky si ho pekne vyluxuju.

To vse me stoji 15 Kc na 20min. Uz se tesim na dnesni vecer, vysvobodim sve autiko od soli a pekne si pri tom na ne budu svitit 12 zarivkama.

Nejsem zlomyslny, trpim s vama. Pokud nemate moznosti jako ja, doporucuji rucni myti u firmy Zalud a syn na Vrchlickeho ulici v Praze, mejou i motory.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "OCTAVIE"
5. 2. 2000 10:58
MYTÍ Z DARMA
JA si myji auto zdarma v myčce po každých 100 litrech je 1 mytí a žádný lak to neškrábe jelikož tam jezdím každý pátek před výkendem. Hmm jen si nezapomeňte sundat anténu ono se to pak blbě sundává když se kvám blíží kartáče a ktomu ta voda stříká. JEnom je důležité to auto před vjezdem spláchnout vodou jinak to bahno sůl prach kamínky ho poškrábou !!!!!! to je to co to způsobuje!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "HonzaP"
6. 2. 2000 05:51
Myti
Na kartace jsem definitivne zanevrel po tom,co jsem u auta pred sebou videl urvat haubnu ramem mycky.Snad kvuli zavade na cidle,proste to najednou spadlo dolu.Takze uz nekolik let WAPkou,jednou tydne,zadne smrdlani,sampon a voda.Az me podezrivaji,ze mam furt nove a nove auto.Kdyz je mraz,tak klid,kolem nuly uz je to normalka.Cas od casu voskem a prelestit.Trva to nekolik minut.
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2000 21:09
Bez nadpisu
2campagnolo: len sa netes. ked dojdes v dobrej clapkanici do teplej garaze, a neumyjes auto, tak ta sol pekne vsade tecie, a pomocou tepla to krasne pracuje a vsetko rozozerie...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "campagnolo"
7. 2. 2000 16:44
Re: Re:
Ono to tam hned vyschne, slany auto tam stejne moc dlouho nestoji, hned ho umeju a do rachoty mam sluzebak. Ale sul je svinstvo!
neregistrovaný "OCTAVIE"
7. 2. 2000 22:08
Bez nadpisu
Sice to sem moc nepatří ale v létě to bude nádhera moje Octaviečka se bude mít mám nakoupené šampony houbyčky a na konec tvrdý vosk ten brouček se už nemůže dočkat. Tak jak já si umývám auto tak si sním málokdo hraje. Umytí navoskování luxování a umývání prahů dveří=== a pak jak nové hrubý čas práce 5 hodin.

zn: JDE TO ALE KRUCI HODNĚ POZNAT ALE NESNÁŠÍM MYTÍ V KAPOTĚ MOTORU TAM JE ŠPINY ZA ZIMU TO TRVÁ TAK 3 HODINY ALE PAK ..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "OCTAVIE"
7. 2. 2000 22:08
jAK NA TO V LÉTĚ
Sice to sem moc nepatří ale v létě to bude nádhera moje Octaviečka se bude mít mám nakoupené šampony houbyčky a na konec tvrdý vosk ten brouček se už nemůže dočkat. Tak jak já si umývám auto tak si sním málokdo hraje. Umytí navoskování luxování a umývání prahů dveří=== a pak jak nové hrubý čas práce 5 hodin.

zn: JDE TO ALE KRUCI HODNĚ POZNAT ALE NESNÁŠÍM MYTÍ V KAPOTĚ MOTORU TAM JE ŠPINY ZA ZIMU TO TRVÁ TAK 3 HODINY ALE PAK ..
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "campagnolo"
8. 2. 2000 11:13
Re: jAK NA TO V LÉTĚ
No slava, nejsem sam kdo miluje sve auto, uz jsem si myslel, ze jsem na hlavu. Ja mam na chalupe wapku s ni je to parada. Budu muset zajit nakoupit zase ruzne pripravky. Kupuju na Jarove v Praze original v bilejch lahvickach, jsou fakt kvalitni a cena je taky slusna. Maj vsechny druhy.

Nakonec prijde jelenice, to je pak parada.

Co me ale stve je, ze se blizi cas musek!!!!!
neregistrovaný "Anete"
8. 2. 2000 16:47
Re: jAK NA TO V LÉTĚ
to campagnolo: mušky jsou potvory, z kapoty je celkem dobře dostanu dolů, ale mám plastový spojlery a ty potvory z nich nejdou sundat; a absolutně nejhůř se dostávají pryč z SPZtky. Ovšem i na tento problém mám řešení: vezmeš jednu malou, drsnější houbičku a šetrný přípravek na odstraňování hmyzu z karoserie a jemnými drobnými krouživými pohyby s mírným přitlačením na povrch kousek po kousku odstraňuješ jednu rozplesklou mouchu po druhé :o)
neregistrovaný "campagnolo"
9. 2. 2000 08:43
Re: jAK NA TO V LÉTĚ
Ja na to beru houbicku na nadobi s cernou drsnejsi stranou, predtim to co jde operu wapkou a pak to postrikam odstranovacem hmyzu a az pak houbicka. Je to piplacka, ale kdyz se to dela pravidelne je ta prace lehci a snadnejsi.

No ale kazdopadne je lepsi leto s muskama nez zima se soli.
neregistrovaný "Anete"
9. 2. 2000 11:01
Re: jAK NA TO V LÉTĚ
ale musíš si dávat pozor, aby sis nesedřel SPZtku :o)
neregistrovaný "campagnolo"
10. 2. 2000 08:37
Re: jAK NA TO V LÉTĚ
Ty stary SPZky se fakt smejvaly, ty novy uz ne.
neregistrovaný "austin"
19. 2. 2000 12:06
Bacha
Někdo jste zde uváděli, že používáte použitou houbičku na nádobí. Fatalní omyl. Poškrábete si lak i okna. Nutno použít modrou houbičku s bílým drsným povrchem, vyvinutou pro tyto účely. Neumytelné (mouchy, litá kola,..) umyje spolehlivě žlutý MrProper, větší sajrajt jsem neviděl. Jednou jsem koupil asi za 100 DM přípravků a všechny vyzkoušel, ale nakonec opravdu dobře a beze zbytku zabral jen Proper, trochu zředěný, nechat působit tak 3-5 minut.

jinak hlasuji pro wapky, total v Brně bohunicích je dobrý, ještě lepší byla wapka u Alfy romeo na Olomoucký ale je zrušena - magoři kolem nás ji rozkradli.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "campagnolo"
21. 2. 2000 09:36
Re: Bacha
Mr Proper, musim vyzkouset, ja pouzival Hit ve velkem baleni a byl celkem dobrej, jinak co bylo dobry byl spray na cisteni motorek, to byla sila,

ale vetsim usazeninam se da predejit pravidelnym mytim. S tou houbickou je to pravda, ja ji vesmes pouzivam na SPZ a okno, ale nekolikrat jsem spechal a sjel s ni i haubnu a nepatrne se to fakt projevilo na laku. Chce to pak prejet takto upravena mista lestidlem ale zmizne to jen docasne.
neregistrovaný "OCTAVIE"
21. 2. 2000 14:53
Re: Bacha
Mr, Proper hmm na lak bych ho ani na 1metr nepustil to by vam znicilo auto. Na spinu disku je nejlepsi tekuty CIF nechat pusobit 4 minuty a pak hadrou setrit, na zaschlou spinu od desticek 100 procentni. Jinak na lak jedine sampony k tomu urceny!!!! zadny Mr proper ani Cif a jine kuchynske potvory. A muchy chce trochu dyl smocit vodou pak jdou lehce.
neregistrovaný "austin"
21. 2. 2000 21:24
Re: Bacha
Neeee, Propera na lak ne, myslel jsem jen SPZ, lité kola a hranu spodního spojleru, popř. masku jako takovou - plast je v pohodě. Na lak ne ne ne. Je to největší kyselina co se dá koupit. Však to nalijte na lino, rozetřete a do 2 minut se z něj bude kouřit a za 10 minut tam linuleum není!!!

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57