Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Kupa Felicie

neregistrovaný "lopta"
27. 9. 2006 16:01
Kupa Felicie
Ahoj,

chcem kupit ojazdenu Feliciu, ale jednu s tych poslednych, tie mali uz vychytane chyby a ludia, co ich maju, tak si nestazuju tak ako ti, co kupili hned na zaciatku. Takze rok 1999-2000.

Felicia je este auto, co sa da opravit v kdejakom servise a Fabia ma jednak mensi kufor a jednak mi je nesympaticka.

Najazdene do 150tis. Motor urcite benzinak.

Je to na zaciatok, necakam vela. Na co si mam davat pozor ked budem kupovat, co si vsimat?

Za kolko sa da kupit? Aka je vasa skusenost?

Dakujem za rady
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Mitsi"
27. 9. 2006 16:21
Bez nadpisu
Švagr takovou má - tedy z posledních vyrobených kusů s "údajně" vychytanými chybami.

Má na ní dnes najeto něco přes 100 tis. km, přičemž už tak od 80 tis. km se jedná v podstatě o vrak, na němž je v dobrém stavu pouze motor, přičemž i zde je nutno upozornit na to, že ho (resp. švagrovou) to 2x nechalo stát na cestě (jednou kvůli liště zapalovacích svíček, podruhé kvůli alternátoru), měnila se komora škrticí klapky, termostat, spínač větráku chlazení a další "drobnosti". Jinak GO by si už dávno zasloužil pozvozek, brzdy, převodovka, spojka, karoserie, vybavení interiéru...

Já bych to rozhodně nekupoval!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "TomKQT"
27. 9. 2006 17:22
Bez nadpisu
Mám zkušenosti s Felicií vyrobenou těsně před příchodem nové tváře, najeto 70 tisíc a o vrak se nejedná ani náhodou. V motoru se neměnilo nic zásadního (samozřejmě kromě filtrů a podobných věcí, během servisních prohlídek), nepojízdná byla jen kvůli vybité baterii (světlo v kufru; špatně namontované rádio). Interiér jako nový. Záleží totiž na tom, jak s tím kdo zachází.

Takže máš šanci dostat hodně dobrou Felicii. Jsou to docela dobrá auta. Ale - chceš ojetou, takže stejný problém jako při koupi libovolného jiného ojetého auta. Teď tu aktivně běží na fóru diskuze o ojetých autech, tak se mrkni tam ;-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 09:20
Re: Re:
Když ono je to primárně o nárocích: švagrové se cosi nezdálo, tak mne požádala, abych se jim na to podíval. Když jsem se s tím svezl, označil jsem technický stav za naprosto otřesný a z mého pohledu jsem to auto bez uzardění označil za vrak, který už nemá na silnici co pohledávat. Přitom švagr je spokojen - jeho to na holičkách během cesty nenechalo, obě mnou zmíněné případy se týkaly právě situace, kdy autem jela švagrová, navíc s malým děckem.

Jinak souhlasím s tím, že každé auto nutno pečovat, což zrovna není silná stránka mého švagra. Ale koho dnes je? Přitom však argumentem nedostatečné péče ani náhodou nemohu omluvit poruchu lišty zapalovacích svíček, alternátoru, škrt. klapky, tlumičů, silentbloků, čepů, skříně řízení, mechanismu řazení, stahování oken, zámků dveří, ovládání topení atd. atd. Naopak zničená spojka a převodovka jsou bezpochyby důsledkem "neadekvátního" zacházení.
neregistrovaný "shi"
28. 9. 2006 11:18
Bez nadpisu
Felicie, nebyla-li správně garážována, má dost problém s korozí (nevím jestli v posledních letech výroby nezdokonalili antikorozní úpravu). Na druhou stranu jezdím garážovanou felicíí z r. 96, kde teprve letos začaly kvést blatníky zadních kol, jinak se auto zatím tváří být z hlediska koroze v pohodě.

Seženeš-li garážovanou Felicii s malým nájezdem a nehodláš-li ji provozovat dalších 10 let, tak jako okresní přibližovadlo je to fajn auto.

Ovšem obávám se, že tebou uvažovaných 150 000 km není malý nájezd!

Podvozkově je Felicie "nic moc", takže pokud hodláš jezdit po dálnicích, tak se radši pohlédni někde jinde. Na ježdění po městě a okolí je to naprosto v pohodě.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "shi"
29. 9. 2006 09:36
Bez nadpisu
Mitsi: Rozhodně nezpochybňuji tvůj úsudek. Moje Felicie má najeto cca 60 kKm, je garážovaná, každé dva roky vidí kvalitní byť značkový škodovácký servis a je s ním zacházeno docela slušně. Při jízdě se dírám vyhýbám, jezdím furt stejnou trasu, takže díry znám zpaměti. Jediné čím to auto trpí je sůl v zimě a fakt, že do zatáček moc nezpomaluji, takže zavěšení kol dostává trochu zabrat - to auto trpí je sůl v zimě a fakt, že do zatáček moc nezpomaluji (kontroluji si tam tlak v gumách - když některé kolo zakvičí, tak musím dofoukat).

Ovšem Felici v dobrém stavu s nájezdem 150 kKm jsem asi ještě neviděl -netvrdím, že to nemůže být, ale bude to vzácnost. Vlastně jednu jsem viděl - má ji kamarád a do svých asi 100 kKm jezdila jen a pouze po letišti jako služební vůz řízení letového provozu.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 09:47
Re: Re:
Já jsem přitom vzpomněl kamarádova Formana L&K 1.6, který má najeto cca 300 tis. km, je podstatně starší a až na drobnosti a "systémové" problémy (známé nedostatky všech vozů dané řady) vcelku OK. Takže o jakých "vychytaných" problémech je tu řeč? Nebo je to snad spíše tím, že L&K se vyráběl v Kvasinách, měl z výroby např. jiné tlumiče, než jeho "bratříčci" z MB, a poslední Felicie se vyráběly už paralaleně s Fabiemi, kterým byla pochopitelně věnována větší pozornost...
Avatar - Sprint
29. 9. 2006 09:53
Forman 1.6
Forman L&K 1.6 - to snad ne? :shock:

Spíš Felicia 8)
Rozbalit vlákno
10
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 10:06
Re: Forman 1.6
Pardon! Kombi od Favorita - no jak se to jmenovalo?
neregistrovaný "shi"
29. 9. 2006 10:35
Re: Forman 1.6
Jmenovalo se to opravdu Forman. Ten náš při 80 kKm začal jevit známky toho, že se blíží konec životnosti a na radu servisu šel z domu pryč.
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 11:12
Re: Forman 1.6
Aha - a já silně znejistěl. V každém případě to Forman ani nikde v názvu nemá, jen L&K. Pikantní jsou sedačky (vyhřívané!) a další prvky (např. čalounění dveří) v kůži, ale na těch dveřích kličky ručního stahování okýnek, žádná klima atd...
neregistrovaný "martinV"
29. 9. 2006 11:27
Re: Forman 1.6
Nejsem si jistý, ale nedával se motor 1,6 jenom do Felicie. U Favorita/Formana jsem ho nějak neregisrtoval. A taky Laurin a Klement byl snad až od Felicie. Nebo se pletu ?
neregistrovaný "martinV"
29. 9. 2006 11:32
Re: Forman 1.6
tak mě Andy předběhl. ....... Tak jsem se nespletl
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 11:49
Re: Forman 1.6
Všechno zpět (raději jsem mu zavolal): Je to Felicia kombi koupená v listopadu 1995, dnes má 327 tis. km a např. stále původní spojku. Ale už dost rezne, přičemž přední blatníky měla měněné ještě v rámci záruky. Komoru škrt klapky měla rovněž měněnou (už "sa své"), dále hl. svazek kabeláže v přístrojovce (údajně příliš krátký, časem se začaly utrhávat některé našponované vodiče - řešeno rovněž v záruce), vyhřívání sedadel opakovaně reklamováno, ale nikdy nevyřešeno. Jinak spíše drobnosti typu 2 x termostat, uložení příč. zkrut. stabilizátoru...

Nic to ovšem nemění na skutečnosti, že je v nepoměrně lepším stavu, než švagrova "téměř nová" krátká Felda.
neregistrovaný "Andy_Kaufman"
29. 9. 2006 12:19
Re: Forman 1.6
A je to vysvětleno.. 327 tisíc je na Feldu solidní porce. Je vidět, že při slušném zacházení to jde. Všechno záleží na majiteli. Znám lidi, kteří mají mnohem dražší vozy než Felicie a stejně ta jejich auta po 100km jsou na odpis.

Ovšem těmto lidem většinou nedělá problém si po třech letech koupit nový vůz.. prostě spotřební zboží..což asi většina z nás zde diskutujících moc nepochopí, určitě tady nejsem sám, kdo má auto téměř jako další dítě.. ;-)
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 12:42
Re: Forman 1.6
Já jsem tím chtěl ale ilustrovat až propastné rozdíly v kvalitě "téhož" produktu!!!
neregistrovaný "Andy_Kaufman"
29. 9. 2006 13:04
Re: Forman 1.6
Aha.

To je taky zajímavá věc. Nějak mi není úplně jasné, jak si může seriózní automobilka, jakou Škodovka chce být, dovolit něco takového...

Jako že ve Kvasinách zaměstnává menší lemply a vyrábí omezené série vozů, jak jsi naznačil..? Nebo že by to byly ty známé pondělní a páteční kusy versus zbytek týdne..? :D
neregistrovaný "Mitsi"
29. 9. 2006 13:53
Re: Forman 1.6
V Kvasinách asi pracují převážně čeští dělníci - na rozdíl od MB. A jestliže verze L&K měla řadu dílů jiných už z podstaty "luxusní" verze (sedačky, tapecírunk, silněji tónované zasklení...), pak nevidím důvod, proč by nemohla mít třeba i ty "lepší" díly: vždyť automobilka řadu z nich bere od několika různých výrobců/dodavatelů a nepochybně je nejlépe informovaná o tom, za co ten který stojí... Jinak si totiž neumím vysvětlit takové rozdíly, a to i s přihlédnutím k faktu, že onen L&K najezdil oněch 327 tis. km po o dost horších silnicích, než švagrova Felda.
neregistrovaný "Andy_Kaufman"
29. 9. 2006 11:21
Bez nadpisu
Já jsem mou Felicii kombi 1.3 prodal se 140tisíci na tachometru. Naprosto bez koroze(protože po 5 letech v záruce měněny blatníky atd..:)), motoricky byla úplně super, prodal jsem ji s klidným srdcem známému, který jenom vyměnil tlumiče a pár drobností. Ovšem já nejsem úplně typický uživatel, neumím auto jenom odjezdit. Takže i s těmi 150 tisíci km se možná dá sehnat slušná felda, ale v dnešní době bych už se raději díval po něčem modernějším, Felicie nebyla špatné auto, ale už je za zenitem..

Mitsi, buď se opravdu pleteš a myslel jsi Felicii kombi L&K 1.6, nebo měl tvůj kamarád nějaký speciální typ Formana, který neznám, jelikož 1.6 se dávaly až do Feldy, teda oficiálně. Si myslím.

:?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Andy_Kaufman"
29. 9. 2006 11:22
Bez nadpisu
Smazáno zdvojení..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Michael"
3. 10. 2006 20:47
Bez nadpisu
Mám felicii 1.6 glx 2001/01 naj.90 000 km garážována v nevytápěné garáži a jezdí s ní moje žena.Auto naprosto spolehlivé ALE teď tesně před 6 roce života tohoto vozu jsem pod sklem na 5 dveřích ZE VNITŘ našel prorezivělou celou stěnu.Prstem jsem tam lehce udělal díru,takže pokud soudruzi něco zlepšili od "nového modelu"tak to byly pouze kecy :!: Jinak je to jednoduché auto a myslím si,že docela spolehlivé v "mém případě"čest.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "residents"
3. 10. 2006 23:26
Re: Re:
Tak já koupil letos na jaře Felicii kombi 1,6. Chtěl jsem levné přibližovadlo, ale s výbavou a klima byla podmínkou, takže nic jiného než 1,6 nepřipadalo v úvahu. Nakonec jsem koupil bývalý služebák, ale v dobrém stavu s klimou, posilovačem, abs, airbag, metlou, mlhovky. Na tacho 120 tis., koroze žádná (teda 2 fleky na zadních blatnících), ročník 1996. Po půlroce provozu a přestavbě na LPG cítím akorát nutnost vyměnit pár drobností na nápravě jinak OK.
10. 7. 2007 20:43
Jak je to?
Jak je to??Měl jsem felicii, vyrobenou v únoru 2001, dělala se tehdy v Kvasinách nebo v Mladé Boleslavi?? ;-\
Dneska stále jezdí bez nejmenších problémů stále v rodině, má najeto 69000km a nikdy se na ní nic neměnilo... :-)
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57