Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Fabia1/Fabia2 - která se líbí víc?

neregistrovaný "Antimax"
12. 2. 2007 13:59
Fabia1/Fabia2 - která se líbí víc?
Tak tady máme jedno hlasování, jsem moc zvědavej jak dopadne. Která z Fabií se vám líbí víc z hlediska designu? Stará nebo nová?
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Jenyk1"
12. 2. 2007 14:07
Re: Fabia1/Fabia2 - která se líbí víc?
Fabia III. A bude muset být brzy, protože tohle se ani u nás moc prodávat nebude.
neregistrovaný "ITAL 1"
12. 2. 2007 14:55
Re: Fabia1/Fabia2 - která se líbí víc?
Žádná, obě jsou velmi špatné zboží za moc peněz. Tím nemyslím že by 250 000 bylo až tak moc peněz ale za tyto udělátka rozhodně ano. Nehezké až ošklivé, malé, nepraktické, mizerných jízdních vlastností a ještě menší aktivní bezpečnosti.
neregistrovaný "NiceOne"
24. 2. 2007 19:42
Re: Fabia1/Fabia2 - která se líbí víc?
Hlasoval jsem pro Fabii II. Je to novejsi, modernejsi neokoukane auto. Tim ale nerikam, ze by se mi Fabia I. nelibila :)
neregistrovaný "tv"
12. 2. 2007 15:13
Bez nadpisu
Fabia I sa povodne mi nepacila, ale potom, co som si ju kupil, uz ano. Na Facelifte sa mi nepacili zadne svetla v style "kozie oci" ako potom boli aj na inych Skodovkach, ale kedze ju nemam, netrapi ma to. Ale ten kukuc stareho fuzateho deda s radiovkou u Fabky II je neprehliadnutelne hnusny.
Rozbalit vlákno
0
12. 2. 2007 15:43
Bez nadpisu
z pohledu technické vyspělosti, nebo modernosti jestli chcete je na tom FII lépe, co se týká designu tak hodnotím kladně FI a to vzhledem k tomu, že auto, kterému je 7 let (nevím přesně ale je tady už dlouho) působí i dnes designově velice vyváženě až nadčasově, prostě je to pěkné auto i dnes.

Naproti tomu FII mi subjektivně připadá již dnes svým designem jaksi zastarale a to v poměru se svou předchůdkyní tak v poměru s konkurencí. Je mi jasné, že Škodovka se vydala na rozdíl od Fiatu, Oplu nebo Peugeotu cestou poněkud konzervativnější ale přeci jenom tyto malé auta si kupují mladší lidi nebo mladé rodinky, jestli je můj odhad správný tak tito zamíří svou volbu spíše ke konkurenci. Cenově i kvalitativně už to dneska vyjde stejně.

Suma sumárum, odhaduji, že FII v bílé bude jako úspěšný fleet automobil do českých firem a vhodné auto pro starší lidi, nechci říct důchodci ale starší lidi co chtějí praktické a spolehlivé auto co je odveze na dovču nebo na víkend na chalupu. Uvidíme co na to ti mladí.

Mohu se plést, škodovce přeji úspěch, jsem bývalý majitel FI ale své peníze na další auto jsem dal po zvážení radši Italům ... (a udělal jsem dobře)
Rozbalit vlákno
0
12. 2. 2007 15:58
Bez nadpisu
NO vidíš,já dal své peníze opět škodě(z felicie na fabku) a jsem spokojenej

Mě se nová líbí,ale kdyby byla tak o pět čísel širší,tak by byla opravdu krásná :?
Rozbalit vlákno
1
12. 2. 2007 16:14
Re: Re:
však já na Fabku nedám dopustit ;-) bylo to fajn auto
12. 2. 2007 16:19
Bez nadpisu
Jen má hold už svá léta :-)

Ale podle mě pořád super autíčko :roll:
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "hlobilp1"
12. 2. 2007 17:21
Re: Bez nadpisu
Dal jsem hlas pro Fabii II. Prvno pohled byl nic moc, ale po poradnem prohlednuti se mi libi.
neregistrovaný "Ferin"
12. 2. 2007 17:26
Re: Re:
Jednoznačně 1 (ale hezká je jen v provedení kombi), 2 mě přímo odpuzuje. Trochu si podle mě spletla dobu. Designem se mi u škodovky libí dvě auta: Fabia kombi a Superb (a to eště je to spíš kopie). Zbytek žádná sláva :'-( .
neregistrovaný "tv"
12. 2. 2007 17:49
Bez nadpisu
Neviem, ci sa nemylim, ale povod slova Fabia je niekde v oblasti fazule, presnejsie po latinsky sa nejako podobne hovori fazuli (Spanielcina je relativne blizka k Taliancine a vzdialene aj k Latincine a po Spanielsky sa fazula povie Faba a fazulova polievka Fabada). Ta Fabka Combi I teda naozaj je najblizsie k tomuto pomenovaniu a ta moja bola este k tomu sytozelena, no fazulka ako stvorena. Podla mna ma Combi velmi pekny design. Aj tvar mala taku usmievavu.

Ale ta nova typicky nemecky agresivna a zachmurena, blee. Taka odkvetnuta vyschnuta fazulisko tesne po dopade na zem.

Tymto sa ospravedlnujem vsetkym buducim majitelom Fabky II, neberte to osobne, je to len moj pohlad na vec.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
12. 2. 2007 19:37
Re: Re:
Určitě fabia II, připadá mi hezčí než stará, na které je vidět místy už zub času, to ale neznamená že fabia I je ošklivá. Doufám, že combi bude také podařené.
neregistrovaný "m4lcolm"
12. 2. 2007 19:53
Bez nadpisu
fabius, fabia, fabium=menší, s fazolí to nemá nic společného... >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Majk66"
12. 2. 2007 20:37
Bez nadpisu
Hm, chtěl jsem napsat co si myslím o vzhledu Fabie, ale pak jsem si nějak uvědomil, že mě v podstatě nenapadá moc aut, která bych označil za krásná. Snad Alfa Romeo 159 nebo Brera, to jsou docela pěkné věcičky. Asi i další, ale teď si nevzpomínám, holt auto pro mě není smysl života. Pro mě je auto jen prostředek k cestě z A do B, konstrukční prvky jsou unifikované a pro mnoho aut/značek společné, názory na vzhled jsou u každého jiné. Osobně mám auto, které v žádném případě nepovažuji za nádheru (G5...), ale jezdí a jezdí zatím spolehlivě. Vzhled auta a názory ostatních neřeším.

Fabia patří do mainstreamu, nenadchne, neurazí. Když ji uvidím, stejně jako 99% ostatních aut, nedostanu ani kopřivku ani se mi nezrychlí tep. Od nákupní tašky víc nepožaduji. A Fabia II se bude prodávat dobře bez ohledu na názory typu "hnus", "hrůza" apod.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
12. 2. 2007 22:40
Re: Re:
Já se vždycky snažím najít na alfách, co je na nich tak zázračně krásné a najdu tak maximálně jen nějakou věc nebo část auta. Třeba hned jak se na ní podívám, tak už se mi nelíbí, jak je RZ umístěná po levé straně... 8-s Mám rád věci souměrné a proto mě mrzí malé pravé zrcátko u fabií :-) , myslim že se dokonce jeden čas montovalo i na OI, Golfy IV, Passaty, protože jsem to už párkrát zahlédl (nebo že bych jen blbě viděl???) Proto se vždycky pobavim, když čtu test nějakého auta, jak na celkovém výsledku má podíl i design. Mě se třeba líbí hodně německý design. Líbí se mi i palubka ve fabii, právě díky tomu, že není přeplácaná :-) Ale to jsem odbočil...
neregistrovaný "m4lcolm"
13. 2. 2007 08:04
Bez nadpisu
Tak to jsi neviděl špatně, celá produkce koncernu z dob OI, GIV a předchozího Passatu má na pravo otuněný zrcátko. Ale co, jde za pár šupů vyměnit za normální >:D
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Jenyk1"
13. 2. 2007 10:04
Re: Re:
Fakt? Kdysi jsem to po prodejci chtěl a odmítl. Tak já odmítl koupit. To muselo být fakt enormní pako, co tohle vymyslelo, měl jsem s tím dvě služební auta a obou jsem se zbavil velmi rychle. Nevím jak komu, ale mně to malé pravé zrcátko vadilo hodně.
neregistrovaný "martinV"
13. 2. 2007 10:49
Re: Re:
Mám pocit, že na OI se to malý zrcátko dostalo po faceliftu v r.1998 nebo 1999 a zmizelo v r.2001. U Fabky je dodnes. Pěkná pakárna, taky nechápu kdo to vymyslel.
neregistrovaný "rradik"
13. 2. 2007 11:16
Bez nadpisu
kdybys vedel kolik pri takovem poctu pouzitych "malych" zrcatek VW group usetril,pochopil bys.on ten koncern,kde se stehuji volanty,zrcatka,packy atd mezi znackami a modely i s nekolikaletymi rozestupy je v tomhletom mistr vis?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "m4lcolm"
13. 2. 2007 23:15
Bez nadpisu
Vídám ho i na OI tour. Mimochodem tuning Fabie pravým zrcátkem pro GB verzi v originálním servisu mě vyšel cca na 1200. Přitom Schade ušetřila pár korun, mrchy. >:-[]
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
13. 2. 2007 23:45
Re: Re:
Se mi zdá, že do GB šly fabky se stejně velkými zrcátky na obou stranách, samozřejmě velkými.

Jinak souhlas, kdo to mohl vymyslet fakt nevim. Někde jsem četl, že to myslim mělo být poznávací znamení škodovek, nebo možná celého koncernu... Na fabii mi to zvenku už ani tak nepřijde, ale na OI, golfu IV, to vypadá fakt směšně... 8-s:(
neregistrovaný "sunny.b"
24. 2. 2007 12:35
FI a FII
Tak jsem si zahlasoval...priznam se pro FI :D. Jednak ji v soucasny dobe pouzivam a aktivne s nim jezdim, takze vim, cemu davam hlas. Co se ale tyka vzhledu na FII podle me neco pekneho. Jak zvenku, svetla, maska, kapota a pod. Pravda, koncepcne to vychazi z RUMsteru :-) ale hodi se to. Samozrejme, je to made in SKODA. Takze nemuze cekat design fordu a podobne. Ale co se mi libilo, tak budiky. Zase o neco hezci, jen skoda, ze je to porad zelene. Kdyby to to dali do modre...nebo cervene....ale to uz sem zase nekde jinde, ze :-) .
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
24. 2. 2007 14:54
Re: FI a FII
sunny.b: tak to já jsem velmi rád za zelené podsvícení, možná ještě modré by nebylo špatné, ale červené, oranžové tam snad nikdy nedají... A jestli ti to tak hodně vadí, tak si nech změnit podsvícení ;-)
24. 2. 2007 16:44
Bez nadpisu
To zelené je pěkné,nebije do očí jako ta červená

První octavie měly červené podsvícení a právě kvůli špatným reakcím dali to zelené 8)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "AutoExpert"
25. 2. 2007 18:53
Bez nadpisu
Já taky :-)

Myslím že není vůbec škaredá,když vidím v provozu zepředu roomstera,tak se mi moc líbí :-!

Jen si nedovedu moc představit verzi RS >:D
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57