Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Corsička

neregistrovaný "Laďa007"
17. 5. 2004 23:16
Corsička
Koupil jsem dceři 3 dveřovou Corsu v benzínu, 1,2/33 kW v Německu (dle origo techničáku po lady nar.1949, ročník auta 97, 84 tisíc najeto, 2 x airbag, šíbr, serviska celkem vyplňovaná, podle nálepek v motorovým prostoru se občas i olej měnil >:D )

Startuje i jede dobře, motor na poslech OK.

Na dálnici udělá dle tachometru skoro 160 což je na ty kW s podivem, jinak to samozřejmě není trhač asfaltu ani jiný dravec.

Jaký máte kdo zkušenosti, na co dát bacha atakdále atakdále- než ji trochu víc okouknu...Díky moc.
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "vlk75"
15. 4. 2005 11:13
Re: Corsička
Mám to samý trochu starší. Říkali mi v bazaru vyměnit rozvodový řemen a agr ventil, jenže to přijde cca na 8 000, tak čekám, až ji splatím :roll:
neregistrovaný "Mitsi"
15. 4. 2005 11:17
Re: Corsička
Až Ti v mezidobí ten nevyměněný rozvoďák praskne a motor se Ti tzv. "potká", tak sice budeš nadále splácet, ale už asi nikdy jezdit!!!
neregistrovaný "vlk75"
15. 4. 2005 11:22
Re: Corsička
Splatím to za půl roku, v servisu mi řekli, že to vydrží, tak doufám. Co se stane, když ten rozvoďák praskne? Pochopil sem, že nepůjde čerpadlo, alternátor atd., tudíž blikonou kontrolky... ale něco fatálního? Sorry, jsem začátečník. 8-s

Apropos, nevíte, kde sehnat komplet pojistek a žárovek do povinné výbavy?
neregistrovaný "Mitsi"
15. 4. 2005 11:28
Re: Corsička
Potkají se Ti písty s ventilama. A podle toho, v jakých k tomu dojde otáčkách, se poškodí "jenom ty" a/nebo můžeš celý motor rovnou vyhodit do šrotu!
neregistrovaný "vlk75"
15. 4. 2005 11:37
Re: Corsička
Já jsem tedy opravdu teoretik začátečník, ale jak se mohou potkat písty s ventilama? To by se musel ten píst nějak utrhnout? Co vlastně přesně dělá rozvodový řemen?
neregistrovaný "Mitsi"
15. 4. 2005 11:48
Re: Corsička
Víš Ty co? Dej si do vyhledávače téma "spalovací motory - konstrukce" a něco si o tom přečti!

PS: Rozvodový řemen zajišťuje přenos síly mezi klikovým a vačkovým hřídelem (vačkovými hřídeli), který (které) zase pro změnu ovládají ventily. Vzájemné synchronizaci pohybu klikového hřídele a s ním spojených pístů (přes ojnice atd.) a vačkového hřídele a s ním spojených ventilů se říká "časování" rozvodu, které zajišťuje mj. to, že pohybující se ventily a písty "si vzájemně nepřekážejí". Narušení tohoto "časování", zj. v důsledku prasknutí rozvodového řemene, může způsobit vzájemnou kolizi pístů s ventily atd. atd. Samozřejmě jde o velmi zjednodušující výklad.
neregistrovaný "vlk75"
15. 4. 2005 11:54
Re: Corsička
Zas tak špatně na tom nejsem, kdysi to bylo moje hobby, a Svět motorů jsem kupoval několik let. Ale Corsu mám 2 týdny a je to moje první auto.

Já myslel, že ten převod z klikového na vačkový hřídel je nějakými ozubenými koly, nebylo by to vhodnější? Předpokládám tedy, že ten řemen je taky ozubený, aby se zachovalo to časování. Že si písty s ventily mohou někde překážet, to mě nenapadlo, předpokládal jsem, že ventily jsou nad písty a jejich dráhy se nikde nekříží. Asi kouknu do nějaké knížky o Corse.
neregistrovaný "Viados"
18. 4. 2005 11:39
Re: Corsička
Tenhle motor je 8ventil, třeba se nepotká nic. Možná bude podobné konstrukce jako oplácký 1.6 8v (55kW) a 2.0 8v (85 kW) a těm prasklej rozvoďák "nevadil". Stačilo nasadit novej a jet.
neregistrovaný "vlk75"
18. 4. 2005 11:47
Re: Corsička
V to pevně doufám.

Nevíte někdo, jestli existuje originální příručka např. anglicky, francouzsky, polsky nebo česky? Já mám jen německou, každej Čech umí trochu německy a rusky, že jo, jak se sklápí sedadla pochopím i bez toho, ale pak píšou právě dost technických věcí a na ty moje Ich bin aus Prag nestačí.

Taky sháním žárovky a pojistky, existuje něco jako komplet sada?

Díky všem.
neregistrovaný "Mitsi"
18. 4. 2005 12:31
Re: Corsička
To Viados: Zda je motor tzv. "potkávací" nebo není, nezávisí na tom, zda je to 8-mi ventil či víceventil, ale na jeho parametrech typu zdvih, kompresní poměr, zdvih a úhel ventilů atd. atd. Jenže pokud ten motor nerozebereš a nezkušíš, zda se písty a ventily "někde potkávají", tak to s určitostí nikdy nevíš předem! Proto je vždy výhodnější počítat s tím, že právě ten tvůj motor patří do kategorie "potkávacích"...

PS: Speciálně Opely měly historicky (ve srovnání s jinými značkami) asi největší problémy s praskáním rozvodových řemenů a následnou destrukcí motorů. Kvůli tomu měly také nejmenší předepsané intervaly výměny rozvoďáků: 60 tis. km s "doporučením" 30-40 tis. km, což je opravdu trochu málo za situace, kdy konkurence byla na 90 - 100 tis. km.
neregistrovaný "vlk75"
18. 4. 2005 13:02
Re: Corsička
Pravda, v servise mi taky řekli, že interval výměny je 60 kkm, takže nejvyšší čas na výměnu. Nevíte tedy někdo, jestli 1.2 33 kW je potkávací?
neregistrovaný "Mitsi"
18. 4. 2005 14:04
Re: Corsička
To vlk75: Počkej si a uvidíš sám! >:D
neregistrovaný "tdi1"
18. 5. 2004 22:01
Bez nadpisu
Je to celkem dobry maly auto , bacha na spinaci skrinku a na spinac blinkru . Da se koupi knizka asi za 500kc aje v ni docela dost.I jak si prcist chyby z ridici jednotky.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Laďa007"
19. 5. 2004 20:50
Corsička
Díkec, Etzold mi dneska přišel poštou, je tam všechno co by člověk moh potřebovat :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tony-p"
28. 5. 2004 12:40
corsa C
Dobry den panove,

taky jsem pred nedavnem koupil Corsu C rok 2000. Jako kutil domaci prohlizim cely auto a je pravda, ze je tam oproti starsim modelum spousta zmen, predevsim v elektrice.

Ted me trapi jedna nezodpovezena otazka. Jestli mne pocitadlo ujetych kilometru vyzve k vymene oleje nejakou hlaskou, a jak ji potom vymazat, pripadne nastavit pocet km do dalsiho upozorneni? :?:

Jelikoz jezdim s oktavkou, vim ze tam to jde kombinaci talcitek nastavit i bez pripojeni na VAG,VAS. Bude neco takovyho i zde, nebo se budu muset sverit do pece posvecenyho servisu?

Predem diky za jakekoliv info. Oplu zdar, Tony.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "thym"
28. 5. 2004 22:16
Re: corsa C
Nevim jestli to maji vsechny oply stejne ale u G astry to jde! Klicek ve vypnute poloze, pak stlacit tlacitko nkterym se nulujou denni kilometry a podrzet ho pri tom otocit klickem aby se rozsvitily kontrolky a pak se to musi drzet asi 5sekund pak to zmizi! Doufam, ze si to pamatuju dobre:-)
neregistrovaný "Frodo"
31. 5. 2004 21:09
Corsa B
Vlastním Corcu Family 5D, r.v.98, 1,0 12V. Za těch šest let, co ji vlastním mám najeto 155 500 km a je bez zásadních problémů. Pravidelně garančkuju, během té doby mi vyměnili čidlo teploty, tlaku oleje a polohy klikovky. Takže celkem 3 závady - ale nikdy mě nenechala ve štychu. Potom klasika - výfuk po 4letech, tlumiče po 110 tis. km. Toto autíčko mi nasadilo laťku pěkně vysoko. Teď ji chci vyměnit a jsem pořád nespokojený. Říkám si: "Tak to si raději nechám starou Corsičku....! Měním to hlavně proto, že jsme prostě vyrostli a už nevyhovuje svými rozměry. Ideální auto pro mladou rodinu nebo starší manžele - malá spotřeba, minimální pojištění, živá, dostatečně komfortní. Bude se mi stýskat!!! :'-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tdi1"
1. 6. 2004 20:33
Bez nadpisu
Ja jsem zatim svechno vymazaval odpojenim baterie , ale je to moc surove a stejne se musi najit pricina zavady a to chce diag.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Frodo"
19. 4. 2005 21:17
Bez nadpisu
Nechoď měnit díly do originálního servisu. Originál Opel je hodně drahý - jak díly, tak práce!!! Já jsem měl 1,0 12V a ten neměl řemen, ale retěz, takže přetržení prakticky nehrozilo. Jen začal být hlučný.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vlk75"
19. 4. 2005 21:22
Re:
A máš tip na nějaký dobrý neoriginální servis?

Moje 1.2 má asi řemen, protože v protokolu z bazaru mám doporučenou výměnu. Řetěz by byl rozhodně lepší.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Mitsi"
20. 4. 2005 09:49
Re: Re:
(cit.) "Řetěz by byl rozhodně lepší."

- Milý vlku75! Opět Ti musím doporučit přinejmenším intenzivnější brouzdání po internetu. To, co jsi napsal, sice na první pohled vypadá jako jednoduchý a zaručený recept (na řešení otázky vícenákladů spojených s nutností pravidelné výměny rozvodového řemene - pozor, vždy včetně napínací kladky!), ale tak - jako ostatně všechny zaručené jednoduché recepty - i tenhle v praxi obvykle selhává...
neregistrovaný "vlk75"
20. 4. 2005 10:07
Re: Re:
Tak tady zřejmě podlehnu nátlaku a půjdu ten řemen dát vyměnit. ;-)

Já to samozřejmě udělám, jen teď mám prostě ten úvěr a blíží se léto a valí se na mě hypotéka..., tak jsem se ptal v servisu a oni mi řekli, že by to mělo půl roku vydržet. Autu jsem odolával dlouho, ve městě je nesnáším, ale teď prostě potřebuju občas vyjet cca 700 km.
Avatar - prekladys
20. 4. 2005 08:23
šetření na nesprávném místě
zajímavá diskuze... stačí přece probrouzdat internet a za chvíli víš, na čem jsi

osobně bych jednou zaplatil pozdě nájem, inkaso či co platíš, než zničil motor. "Ich-bin-aus-Prag" určitě postačí na přeložení slova "Totalschaden"

Přeju hodně pohodových kilometrů.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Laďa007"
27. 4. 2005 20:41
Co zatím Corsička provedla
takže - od posledně:

rozvodovej řemínek a příslušenství, už to bylo dost na pováženou...tacho 82 tisíc. Chtěl jsem vyměnit i vodní pumpu, bohužel našla vytáhnout bez vyhození motoru ven, příruba prostě "přirostla" k bloku. Tak jsem aspoň vyfrknul kapalinu a nalil novou-modrou, na "doporučení" Oplu kašlu.

Cosi mlátilo vzadu-spravilo to datažení uchycení tlumiče v kastli, uvolněné.

Střední díl výfuku je na ***-německej Helmut to vyřešil navařením víčka od konzervy-jsou to fakt HOVADA. Polepeno cé-óčkem, do měsíce, dvou vyměníme.

Onehdy jely holky na nákupy a volaj-rozsvítila se kontrolka! Jedu tam-na parking dojely na 3 válce, jedna svíčka přestala pálit. Po očištění a resetu vstřikovací jednotky vše OK, svíčky jsem v pondělí vyměnil.

Na 33 kW to jede slušně.

Kromě shořelýho startéru (repaslej rotor + uhlíky za 3 litry a výše popsaných "drobností" funguje.

S Japoncem se to ale nedá srovnat, Opel je děsněj *...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Mitsi"
28. 4. 2005 09:15
Re: Co zatím Corsička provedla
Teda Laďo007, že Ti ale to Tvé zjištění ohledně oplů trvalo! Kvůli tomu sis přece nemusel Corsu rovnou kupovat, stačilo se zeptat - např. mne...

PS: Nevím, jaká značka auta je dobrá. Ale s určitostí a bez zaváhání odpovím, jakou si určitě nepořizovat.
neregistrovaný "Laďa007"
28. 4. 2005 19:30
Corsička
Už to bude vychytaný,už bude jen jezdit >:D

Jo-zapoměl jsem na přepínač blinkrů, naštěstí je dělenej (nemusí se sundávat volant) a stojí cca pětistovku.

Zespod teda rezaví jako čert ! :'-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "radek_1"
8. 5. 2005 08:30
Agila 1.0 12V - kolik motoroveho oleje?
Ahoj, mam Agilu 1.0 12V 43kWm rv2002 a mam problem, ze nevim, kolik tam mam davat oleje. V manualu pisou 3l, v servisu mi to 2x prelili, kdyz tam davali 3l, letos mi tam dali jenom 2l, a je to presne uprostred netzi ryskama kontrolky oleje (mezi min. a max. ma byt 1l). Tak se Vas chci zeptat, jestli jste na podobny problem taky nenarazili u Corsy (ta mela stejny motor), kolik se Vam ho tam vejde a jesti nekdo nevite, jak je to doopravdy, jestli vyrobce s temi 3l keca, a realne se tam vejde jen 2-2.5l a nebo jenom ja mam nejaky problem, ze mne blbe udelali merku moc dlouhou ebo mi v servisu 3x po sobe nechali spoustu staryho oleje ktery nevypustili cely. Ptam se, protoze mne to trochu znervoznuje jezdit jen s 2l oleje. Diky Radek
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Laďa007"
13. 5. 2005 19:23
Olej
Nevím, když jsem měnil olej v Corse tak jsem měl 4 litry balení a zbylo mi cca něco přes půl litru.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "campagnolo"
18. 5. 2005 12:24
Bez nadpisu
No Radku, mrkni do navodu a nekde vzadu boudou provozni naplne. Je tam i kolik se dava oleje pro kterej motor a to s vymenou a bez vymeny filtru. Kazdopadne jsem si vsimnul ze je to tak nejak tred poslednich nekolik let, ze servisman se podiva z okna usoudi kolik tam padne oleje nabere konev ze sudu a leje a leje. Nekolikrat mi ho museli upoustet a odcitat z faktury. Takze uz asi 3roky to praktikuji tak, ze dovezu svuj olej a upozornim je ze se tam leje tolik a tolik a ze zbytek ocekavam v kufru. Koukaj na me jak na blbecka, ale bohuzel me k tomu donutili. Jo a mam pokoj a olej je vzdy po horni rysku. Vetsinou se motam po dilne a kontroluju to. Ze zacatku protestovali, ze nejsem personal ale po tom co jsem jim vypocital vsechny jejich prehmaty polkl technik naprazdno a uz si me nikdo nikdy nevsimal. Dnes mam s nimi pratelsky vztah a nikomu jiz nepripada divne ze se poflakuju na dilne. Holt duveruj, ale proveruj. Koneckoncu co cekat od servisaku. Vetsinou maj za rohem zaparkovanej nejakej bourak min. 6 let starej, nebo masinu a sledujou cas na obed a padla. V pracovni dobe si chteji jeste sve stroje umyt pripadne neco poladit na dilne. To je tak jediny co je zajima, tvejch 2 nebo 5l oleje urcite ne. Tak vitej v dzungli.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "radek_1"
18. 5. 2005 21:19
Re: Bez nadpisu
Cau, v manualu jsou 3l s tim, ze mezi minimem a maximem na rysce je 1l, o filtrech tam neni nic. Loni kdyz tam dali 3l z flasek, tak to prelili a museli na muj natlak odpoustet, letos je to s 2l presne uprostred mezi minimem a maximem. Loni to byl Autovars, letos Temposervis, jedno vysvetleni mam, ze tam je realny objem mensi nez udvane 3l (2,5l?) nebo ze servismani nejsou schopni pockat, az vsechen stary olej vytece a ten rozdil dela stary olej, je to mozny? Nema nekdo s timto motorem podobnou zkusenost? Zdravim Radek
neregistrovaný "Laďa007"
19. 5. 2005 21:36
Olej
Corsa B (C neznám resp.nemám k dispozici workshop manuál):

1,0-3 l, 1,2-3,5 l, 1,4/1,6- 3,5l/plechová vana, 3,25 hliník, ropáky 3,75 až 4,5 litru (1,5 TD od 068741)

Takže do 1,2 jsem to tipnul přesně-opravdu mělo zbýt půl litru.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Indra"
23. 5. 2005 14:15
Opel Corsa C 1,2
Zdravím všechny !

Prosím o radu :*) Na Corse mám nejeto 20 tis. km a při startování (studenem motoru) motor vydává divný (připadá mi rezonující zvuk) do okamžiku než motor naskočí. Dělá to jak při tak i bez sešlápnutého pedálu spojky. Startér jsem rozdělal, namazal a nic. Už si nevím rady. Budete - li někdo vědět jak na to, prosím odepište. Děkuji.
Rozbalit vlákno
0
28. 6. 2009 22:15
manual
dobry chcel by som sa spytat ze ci sa z niekadial da stiahnut manual alebo nieco podobne na corsu 1.0. Dikes
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57