Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: FIAT - Punto

neregistrovaný "_Bolek1"
24. 5. 2000 16:09
Fiat Punto 3D 1.2 ELX
Zdravím všetkých vlastíkov Fiat Punta. Zároveň zdravím a žiadam tých, ktorí vlastnia auto inej (neporovnateľne lepšej značky...) a chceli by tu vysvetlovať aké má nové Punto na * motory, plasty či gumičky na stieračoch, aby tak nečinili v tejto diskusnej skupine.

Minulý týždeň som si kúpil moje dream car


Fiat Punto 3D ELX 1.2 8v

(huráááááá...) a rád by som zdielal svoje skúsenosti s týmto autíčkom s ostatnými. Zároveň by som sa rád dozvedel zopár technických detailov, ktoré som v priloženej brožúrke nenašiel alebo im neporozumel (btw. ak je niečo na novom Punte fakt na *, tak je to tá knižka...).


Tiež som už čo to pozabúdol zo stredoškolskej fyziky a autoškoly, a tak budem mať niekoľko banálnych otázok týkajúcich sa technických parametrov.

Verím , že toto diskusné fórum bude jedno z mála , kde sa nebude nadávať, a kde budú hodnotné príspevky a nie stupídne škriepky o tom , či je lepši Fiat, Peugeout alebo Fabia. Ja osobne by som rád jazdil aj s P206, Fábiou, Audi,... Ferrari... ale teraz mám a budem mať PUNTO , a preto má pre mňa hádka o tom čo je lepšie nulovú informačnú hodnotu. Venujme sa preto prosím v tejto diskusnej skupine výhradne FIATu PUNTO a naším skúsenostiam s ním.

Vopred Ďakujem

Bolek
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "oldo"
26. 5. 2000 11:43
Re: Punto Sporting
caute fiataci, premyslam nad kupou solidneho auta so slusnejsimi parametrami do 450000.-Sk. po dokladnej analyze technickych parametrov, vybav, urovne bezpecnosti mi vychadzaju dve moznosti> Fiat Punto sporting alebo Skoda Fabia 1.4 16V comfort...pre punto hovoria lepsie parametre /6 rychlostna prevodovka, lepsi motor 1.2 16V so super spotrebou a tiez ta sportova vybava> volant Momo, sedadla /vraj Sparco/, 15-ky kola...+ aparatura Blaupunkt high rds 6 repro+woofer/ ale asi ta uroven spracovania bude trosku talianska...podotykam som priaznivec fiatu> mam F600D, otec mal 128... ale napriklad ochranne listy na naraznikoch sa uz v predajni na tom sportingu odlepovali, vicko nadrze nebolo pedantne dostreknute...co si o tom myslite? a teraz Fabka> tu slusne parametre poskytuje podla mna len motor 1.4 16V /skoda je o dost tazsia ako fiat/ a ten ma dovolim si tvrdit vyrazne vyssiu spotrebu ako punto 1.2 16V...no navyse je tu ABS+EDS /tiez fajn vec/ a uroven spracovania sa mi zdala aspon u predvadzacich vozov velmi slusna... Napiste prosim svoje nazory na toto dilema...a tiez ak niekto jazdil tym sportingom tak jazdne dojmi a skusenosti... Vdaka.
neregistrovaný "JirkaV1"
26. 5. 2000 12:29
Re: Punto Sporting
motor 1,2 16V - v ELX je i počítač a ukazuje počet ujetých km na litr benzínu, jeli jsme s tím do Mnichova a to dost rychle (do 150) a spotreba byla 17-18 km/l (5,5-5,8 l/100), myslím, že je to dost slušný. Auto je hodně živý (najeto 9000), i když to zevnitř tak nevypadá (velice tichý) ...
neregistrovaný "mafo"
29. 5. 2000 08:32
Re: Punto Sporting
Zdravím všetkých fiaťákov. Konečne je tu pokus o diskusnú skupinu bez nadávok a osočovania (toho je dosť všade okolo nás). Dúfam, že vydržíte všetci v tomto duchu čo najdlhšie :-)

K výbave Sportingu - v základnej cene sú len 14" kolesá a nie je ani ABS (ale napríklad pre nemecký trh je Sporting už v základnej cene dodávaný s ABS).
neregistrovaný "oldo"
1. 6. 2000 12:51
Re: Punto Sporting
sorry ja som v tom prispevku nepovedal ze v tom sportingu za 450000 je sport pack, listy, metaliza...to preto to nedorozumenie s R15 kolami...inac v sport packu je aj kozenny volant /vyzera fakt dobre/, kozena radiaca paka, bocne prahy, zadny spoiler..podla mna je to zaujimava cena...
neregistrovaný "_Bolek1"
24. 5. 2000 16:09
OTACKY
Otackomer na pristrojovej doske je fajn vec, ale pokial v nom nie je (graficky) vyznacene, ktore otacky su pre motor prilis nizke, ktore optimalne a ktore skodlivo vysoke, tak je takyto otackomer dost na houby. Obzvlast v pripade, ked v navode na obsluhu vozidla sa stale rozprava o "nizkych" ci "vysokych" otackach , bez blizsej kvantitativnej specifikacie

Je mi jasne, ze aj pre 1.2 litrovy motor noveho Punta by mali platit cca tie iste pravidla (preradovania) ako pre ine auta. Ale predsa, drobne odchylky tu mozu byt (??)
Ak nieco viete, skusali ste, tak napiste. Napr.:
- pri akych otackach je najnizsia spotreba,


- ake max. otacky motor este v pohode

- pri akych otackach computer obmedzi privod paliva (v borzurke sa uvazda - pri "velmi vysokych")

Takisto je pravdepodobne , ze platia pre motor ine pravidla pocas zabehu. Zial, v brozurke sa zabehavaniu motora nevenuje ani riadok, a predajca mi povedal aby som sa k motoru pocas prvych 1-2 tis.km spraval "ludsky". Takze uz mam tych kvetnatych vyrazov akurat tak dost - ak viete daco kvantitativne, piste. Vdaka.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "_Bolek1"
24. 5. 2000 16:09
OCHRANNE LISTY
Su nepochybne prakticke, podla predajcu (ktory za ne chce 2500 sk...) aj esteticke. Co si myslite - pridavaju ochranne listy novemu 3D puntu na krase ??
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "JirkaV1"
25. 5. 2000 10:31
Re: OCHRANNE LISTY
Čau, moje ségra si v lednu koupla 1,2 16V ELX a jsme velice příjemně překvapeni .. Auto vypadá zvenku malý, ale ve skutečnosti, hlavne ¨se to skvěle chova na silnici a jede. Jedinej problém-prodejce, přesto, že byly objednany mlhovky+lišty, přišlo auto bez nich, mlhovky dodělávali, lišty budou lepit teď. Pry budou v ramci nějake akce měnit všem puntům2 i levou páčku pod volantem?
neregistrovaný "mafo"
29. 5. 2000 08:40
Re: OCHRANNE LISTY
Minimálne zvýrazňujú bočnú líniu ale hlavne plnia aj ochrannú funkciu. Na mojom Punte I. najmenej v dvoch prípadoch zabránili poškodeniu dverí.
31. 5. 2000 21:37
Bez nadpisu
to nove punto je z vonka pekne, ale z vnutra sa mi vobec nepaci, aj ked je urcite prakticke, kolko tam ma odkladacich schranok.
ale strasne mi vadi, ako je spravena palubna doska s cifernikmi, ta sportova verzia prebrala ciferniky asi z nejakeho nepodareneho hrackarskeho auta :((
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "oldo"
1. 6. 2000 12:48
Re: Re:
ta pristrojovka je vec vkusu, neni to chladne nemecka preciznost> vid golf, fabia... a tak mas na prvy pocit dojem akejsi rozhadzanosti...avsak potom zistis ze to ma esprit a napad... jedine co sa mi nevidi je ten plast, posobi trocha umelo, tak gumenne...ale v tom spotingu je to lepsie> tam je cela cierna /nie kombinacia so sedou/...ale tie ciferniky to suhlasi, mohli byt lepsie...
3. 6. 2000 15:33
Re: Re:
oldo> ta palubovka ujde, narazal som hlavne na dizajn cifernikov...pre mna ako vodica je podstate, ze ked pozriem na tachometer, tak to vyzera prijemne
neregistrovaný "Consul"
2. 6. 2000 17:06
Bez nadpisu
Fiat je dost v klidu. Mame 4 roky punto 1 a zatim nebyl jedinej problem, myslim, ze dvojka nemuze bejt horsi /spis naopak/. Jedinou nevzhodou dnesnich fiatu jsou mekky plechy. Kdybych si vybiral mezi fabii a puntem, asi by to vyhrali Italove, prece jenom fabie je na tom hur /interier/, nez treba novy polo, je moc strohy, to si Nemci hlidaj.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "RSD"
2. 6. 2000 22:33
Bez nadpisu
Podle mne je to jako s pokračováním Bescelleru. Druhý díl nebývá většinou tak úspěšný jako díl první a těží z úspěchů a jména dílu prvního. Generace staršího punta na svou dobu skýtala skvěle obestavěný prostor, nápadité a přitom střízlivé zpracování interiéru a hlavně bylo za cenu i pod 220.000. Nové Punto je DRAHÉ(!) , postrádá nápaditost , kterou nepostrádala první verze při svém uvedení, má špatnou kombinaci barev interiéru a především používá méně kvalitní potahové materiály, ale i plasty. Zajímavou nabídkou je motor 1,2-16V, který je však vykoupen vyšší cenou oproti předchozímu modelu. Věc názoru na design je velmi sugestivní, protože třeba mne po designové stránce vyhovuje právě ta kritizovaná "německá"uhlazenost až strohost Fabie. Oproti Puntu se pak Fabie nenabízí v provedení 3-D, jež by oslovilo sportovněji založené řidiče a možná i důchodce, ale naopak má nabízet praktičtější provedení combi a atraktivní sedan.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "oldo"
6. 6. 2000 19:41
Re: Bez nadpisu
tie plasty v novom puntackom interieri fakt posobia lacnejsie /co je umocnene sedou farbou...podobne je na tom mimochodom Ren.Clio/ a ta modra farba potahovich latok /zakladna vybava/ tiez neni ziadna vyhra, videl som i sede potahove latky a to bolo o poznanie lepsie...celkovo lepsie je na tom ELX verzia, podla mna to stoji za tie prachy navyse...ale sporting ktory spominam ma aj uplne iny interier. farebne cely cierny v kombinaci so striebornym stred. panelom...+tie sport. sedacky, volant-trochu audi TT style...
neregistrovaný "Berkut"
6. 6. 2000 23:35
1.2l 16V ELX
Ahoj všeci! Chtěl bych si koupit 16V ELX, a tak potřebuju v pár věcech poradit. Vyrábí se v 3D i v 5D verzi? Je kombinovaná spotřeba skutečně pod 6 litrů? A jak na tom je ve srovnání s 1.6 Felicií? Mám ji teď jako služební. S výkonem jsem spokojený (55kW), ale spotřeba leze k osmi litrům._______ Ještě k Fiatu: Mám doma F127 r.v.75, super auto!
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "oldo"
13. 6. 2000 12:22
Re: 1.2l 16V ELX
To ELX je aj 5 aj 3 dver. ak rozmyslas nad 3 dver. verziou jednoznacne odporucam nie ELX ale Sporting...cena je o trochu vyssia no stoji to za tie prachy /pozri si vybavy a porovnaj/. Inac ten motor 16V je super - dobre dynamicke parametre a tiez super spotreba...auto je totiz lahke. Ta Felda 1.6 je stary vybehovy motor co vidno aj na spotrebe...
neregistrovaný "oldo"
13. 6. 2000 12:26
Re: Skoda slov...
Nerozumiem preco niektory stracaju cas tymi kratkymi primitivnimi prispevkami typu "ked idem okolo fiatu je mi na zvracanie..." atd. Prosim bavme sa konstruktivne, k veci a dokladujme to faktami. Ja netvrdim ze Fiat je najlepsie auto, ale ani ho nebudem bez priciny hanit...
neregistrovaný "Kamil*"
7. 6. 2000 01:05
srovnani
Prosim nesrovnavejte nove skodovky s fiatem.To je jako by jste srovnavali mercedes/skoda/ s zigulem/fiat/...
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "Hafik11"
7. 6. 2000 07:21
Re: srovnani
U příspěvků Kamila se vždy pobavím. Jak by asi jeho příspěvky vypadaly, kdyby si místo černé Octávky s chromovanými díly koupil třeba Bravo ve žluté barvě.
neregistrovaný "mfilip"
7. 6. 2000 09:20
Re: srovnani
Kamile nebrec porad, ze nemas Fiata a nezavid. Jsi jak zhrzena milenka.
neregistrovaný "Berkut"
8. 6. 2000 23:28
Re: srovnani
Fiat se Škodovkou se skutečně srovnávat nedá. Fiat je totiž mnohem lepší! :-))
neregistrovaný "korzičan"
8. 6. 2000 23:48
Re: srovnani
Ked idem okolo predajcu Fiatu tak sa radšej otočím vlavo a zavrem oči aby som sa nepoblil!
7. 6. 2000 09:48
Bez nadpisu
Ježiši oni už otravujou život i tady!!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Hafik11"
7. 6. 2000 10:21
Dotaz
Punťáci, mám dotaz. Co to je za zařízení, taková plastová krabice v motorovém prostoru, umístěná vepředu vlevo za světlometem. Jde přes to patrně benzín (přívodní hadička), je to nějaký filtr? Otec má Punto I. a koukali jsme na to, ale nevíme k čemu to je. Dík za radu.
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "JirkaV1"
7. 6. 2000 10:46
Re: Dotaz
Já bych řekl, že je to FPS - zařízení, co po nárazu vypne přívod benzínu do motoru.
neregistrovaný "Hafik11"
7. 6. 2000 12:37
Re: Dotaz
To FPS by to mohlo být, čidla jsou určitě na prazích, další budou asi někde vepředu. Myslel jsem že to je třeba ještě nějaký dodatečný filtr, nemyslím přímo palivový, ten je nejspíš pod podlahou blízko čerpadla. Na druhou stranu se mi to ale nezdá z toho důvodu, že v případě čelního nárazu by mohlo být nefunkční, čekal bych ho na jiném bezpečnějším místě, vepředu spíš jen čidla nárazu. Abych to upřesnil, jde mi o takový tmavý kontejner na levé straně, pokud stojím čelem k otevřené kapotě.

Jinak na motorový prostor Punta I je hezký pohled, spousta místa a vše hezky uspořádané, to můj Peugeot 106, to je běs, ale je to tím že má kratší čumák.
neregistrovaný "JirkaV1"
7. 6. 2000 13:33
Re: Dotaz
Časem bych to mohl zjistit, ale Ty to asi zjistíš dřív. Punto není moje a teď je někde v okolí Rosenheimu, tady bude tak za 14 dnů. Knížku k němu žádnou nemáme.
neregistrovaný "JirkaV1"
7. 6. 2000 13:40
Re: Dotaz
Ještě by to mohl být podtlakovej snímač pro řídící jednotku motoru .. to by ta hadička vedla k sacímu potrubí motoru
10. 6. 2000 10:28
Re: Dotaz
Měla by to být nádobka s aktivním uhlím. Má to souvislost s recirkulací benzínových výparů.
neregistrovaný "Hafik11"
12. 6. 2000 07:14
Re: Dotaz
2Jarous: díky, řekl bych že jsi se trefil, to bude fakt ono.
neregistrovaný "mfilip"
12. 6. 2000 09:13
Re: Dotaz
Je to nadobka z aktivnim uhlim, ktere pohlcuje vypary z benzinu, napr. pry pri tankovani. Mam ji v Brave taky, i kdyz nechapu, proc to je v motorovem prostoru, kdyz to ma pohlcovat pachy pri tankovani. Jinak to FPS nema cidla v napr. prazich, ale FPS reaguje na prevraceni vozidla.
7. 6. 2000 10:45
Bez nadpisu
V plastu je vzduchovej filtr, ale to nemyslíš, že...Tam je toho povíc..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Berkut"
9. 6. 2000 15:01
to korzican
Potrefena husa se vzdycky ozve.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Berkut"
17. 6. 2000 11:54
Nový Fiat Punto
Mluvil jsem nedávno s člověkem, co se vrátil z dovolené z Korziky. Půjčili si tam nové Punto 1.2 8V z autopůjčovny. Ve čtyřech lidech a s bagáží najezdili za den po horských silnicíh cca 600 km. Abych to zkrátil: Ten chlap má doma feldu, ale je z toho Punta úplně hotovej. Nejvíc si chválil využití vnitřního prostoru, potom slušnou dynamiku jízdy při nízké spotřebě. Vyšlo mu 4,5l/100km!!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "_Bolek1"
17. 6. 2000 18:10
pazvuky - prosim o odpoved IBA vlastnikov PUNTA ( o ostatne
V najroznejsich forach som si uz co to precital o "pazvukoch" v interieri FIATu. Pravdupovediac, to ze obcas niekte nieco tukne, pukne, ci klepne, nie je podla mna dovod na odsudzovanie auta. Ale zasa nie je to ani vec , ktora potesi. Vlastnim nove PUNTO, a nejake tie pazvuky sa z casu na cas ozyvaju. Chcem sa opytat ostatnych vlastnikov PUNTA (please - nechcem odpoved od "tych ostatnych", resp. nestojim o rady tipu "zahod ten fiat", "co si kupis to mas" ... etc.) - co sa s tym da robit.... mam prist do servisu, a povedat, ze niekde (tazko je identifikovat miesto sirenia) nieco , niekedy trosku tuka-puka.... hmmm.... s tym ma asi poslu do kelu, nie ? Co teda ? Mate podobne skusenosti ? Dik za radu.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "mafo"
19. 6. 2000 07:26
Re: pazvuky - prosim o odpoved IBA vlastnikov PUNTA ( o osta
S Puntom jazdím vyše štyroch rokov a pazvuky sa objavili asi štyri krát, ale všetky sa po krátkom čase stratili. Raz som objavil zdroj, bol uvoľnený plastový kryt na vnútornej strane predného blatníka a po pritiahnutí skrutiek sa pazvuk stratil. Myslím si, že v servise Ti s tým nepomôžu.
neregistrovaný "Milco"
15. 7. 2000 14:44
Re: pazvuky - prosim o odpoved IBA vlastnikov PUNTA ( o osta
a este otazka. na 4 rocnom punte obcas nieco zarezonuje v okolii laveho predneho kolesa. na 60000icke nic nenasli/bude to fakt nejaka blbost/ len ma to trochu stve ze ked vychadzame na chodnik alebo aj daco mensie tak to zarezonuje. nema niekto podobnu skusenost? dik
neregistrovaný "mfilip"
17. 7. 2000 08:25
Re: pazvuky - prosim o odpoved IBA vlastnikov PUNTA ( o osta
Na Brave mi presne tyto zvuky dela pravdepodobne tlumic anebo brzdove desticky, kde mi na leve strane chybi pruzina ve trmenu. Jestli ti, ale vadi, ze nejsem maitel Punta, tak si naser.
neregistrovaný "mfilip"
19. 6. 2000 13:16
Proti vrzani
Proti povrzavani palubni desky muzu poradit silikonovy oleje ve spreji. Postrikam s nim kazdou sparu, kterou vidim. Ma vybornou vzlinavost, nevyparuje se. Taky mne sere, ze tomuto povrzavani rikaji nejaci "odbornici" cituji "spatne dilenske zpracovani".
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "RSD"
19. 6. 2000 21:16
Re: Proti vrzani
...aha , takže povrzávání v interiéru není špatné dílenské zpracování? No to jsou asi kriteria Fiatu. Doporučuji skouknout testy zde na auto.cz nejprve Fabie 1.4i a pak za vyšší cenu Punto 1.2 44kW......zjistíte, že Fabia žádný povrzávání, který teda není špatné díleské zpracování nevyluzuje atp. ...jo a Fabia v tom hodnocení zase oproti Puntu VYHRÁLA......chm.chm.chm?...no jo , ale oni jsou všichni ti novináři uplacení... :o)
neregistrovaný "mfilip"
20. 6. 2000 09:58
Re: Proti vrzani
Ty posluchej: jestli tohleto povrzavani je oznacovano jako spatne dilenske zpracovani a srazi body v hodnoceni, tak zustavam uplne v klidu. Ostatne v nejake rubrice si prave nekdo u Fabie nebo Octavky stezoval na vrzani plastu. Tehda jsem poznamenal, ze doufam, ze si to prectou zastanci nemeckych aut a ted vidim, ze jsi to necetl. Bohuzel se mi ten prispevek nepodarilo zatim najit, chtelo by to prohledavani rubrik podle klicoveho slova.
Avatar - petous
20. 6. 2000 13:37
Re: Re:Pro RSD Proti vrzani
Ta Fobie nevrza, protoze ma na kazdem plastovem dilu olovene zavazi. Gravitacni silou je pak zajisteno, ze se dily takrka vuci sobe nehybou.
neregistrovaný "Berkut"
20. 6. 2000 17:49
to RSD: Motory Fiat Punto versus Škoda Felicia+Fabia
S motorama se škodováci moc nevytáhli. Abych se slušně svezl, musím vysolit 385 000,- Kč za 100-koňový 16V. Zde Škoda vnucuje výbavu Comfort. - Srovnej s 16V 1,2l Punto... Pak tady máme motory JTD common rail. Zase se škodovky nechytaj. A to už vůbec nemluvím o motorech ve Felicii...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "crowbar"
21. 6. 2000 11:47
Re: to RSD: Motory Fiat Punto versus Škoda Felicia+Fabia
vykaslete se na RSD. je to ubohej * co nerozumi ani trakari. ja bych to shrnul asi takhle: punto je nesrovnatelne lepsi nez fabie.
neregistrovaný "RSD"
21. 6. 2000 13:12
Re: to RSD: Motory Fiat Punto versus Škoda Felicia+Fabia
tak si milý berkute srovnej výbavy a motory u těchto aut: Fabia 1.4/44kW classic vs Punto 1.2 44kW...tam je Fabia při ceně o dvacet tisíc levnější dalece lépe vybavená a navíc dynamika motoru je obdobná. Pak srovnej Fabii 1.4/100PS vs Punto 1.2/80PS, kde Fabie už je v provedení Comfort a má navíc v zákl. výbavě za úplně stejnou cenu mnohem, mnohem víc, stejnou (né li lepší) maximálku a akceleraci no a nakonec si třeba srovnej motor 1.9TDI se systémem Pumpe-dusse, což je německá odpověď na common-rail s 1.7JTD?(navíc nevím o čem je tato polemika, když Punto přeplňovaný vznětový motor zatím nenabízí). K té poznámce Crowbara - to nebudu komentovat, protože mi tu nevyvrátil rozumně ani jeden argument. Raději si přečti těch pár testů (minulý týden AutoBild a auto.cz), a pak porovnávej.
neregistrovaný "RSD"
21. 6. 2000 13:14
Bez nadpisu
...navíc o motorech Felicie tu nikde nebyla zmínka,a přes to je tam někdo do Re: zamíchal....tak vznikají šumy! :o)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "_Bolek1"
21. 6. 2000 14:04
PROSIM ....
Neviem ci to ma zmysel , ale skusim to - toto forum som zalozil ja, za ucelom diskusii a zdielania skusenosti medzi jednotlivymi vlastnikmi FIAT PUNTA - NIE teda za ucelom nezmyselnych SKRIEPOK o tom co je lepsie. Tieto skriepky pre vlasnikom Punta naozaj zmysel nemaju, pretoze oni uz Punto vlastnia a moze im byt jedno co ma Fabia ci Peugeout lepsie. Ich zaujima ako svoje Punto pouzivat, ako nieco opravit, zlepsit,, etc.


Az do nedavna toto forum celkom rozumne takto fungovalo. Za vsetkych preto prosim panov RSD etc. aby svoje skriepky presunuli na ine diskusne fora typu Fabia vs. Punto (myslim, ze take aj existuje). DAKUJEM
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "hallo"
21. 6. 2000 17:06
Servis Fiat Nový Bor
Čau Kluci,
nechte toho a radši napište, jestli máte někdo zkušenosti se servisem Fiat v Novém Boru u České Lípy.
Měl jsem tam u nich Fiátka a dělali strašně chytrý, ale mě se nějak nezdáli. Moc mi nepomohli a akorát ze mě tahali peníze. Měl jsem navíc takový divný pocit, když mě nechtěli pustit do dílny, abych se podíval, co mi dělaj s autem.
Tak jestli jste tam někdo byl, tak napište. Díky
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "RSD"
21. 6. 2000 20:17
Re: to _bolek
Promiň, ale pánové Wolff, mfilip a tp. se také neobjevují pouze v tématech Fiat, a tak zkouším, jaké je to "z druhé strany". Jestli vám to moc vadí, tak si tu pište o těch "báječných" Fiatech třeba od soumraku do svítání...mě je to fuk. Já tu akorát zastávam svůj názor. To že se s ním někdo nestotožňuje je celkem O.K., když je zchopen rozumné argumentace , přičemž ale někteří zastánci právě této značky mě připadají svými nadávkami trochu(a to se na mne nezlobte) VYGUMOVANÍ.
neregistrovaný "Hafik11"
22. 6. 2000 08:16
Pneu u nového Punta I.
Pánové mám dotaz. Rodiče mají Punto I. koupené v 11/98 s pneumatikami Pirelli (nevím jaký model, snad 2000?) a tchán má Punto I. od r.1997 koupené s Michelin Energy. Musím konstatovat že ty Michelinky jsou nesrovnatelně lepší aspoň co do hlučnosti, já sám je mám také na svém autě. Zajímalo by mě, jakto že se na nová auta montují pneu různých značek? Obě tato Punta byla koupena u stejného dealera. Jaké tam máte z prodejny vy gumy a vaše zkušenosti s nimi. Dík.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "mfilip"
22. 6. 2000 09:42
Re: Pneu u nového Punta I.
Nemuze to byt treba tim, ze dealer tam namontoval treba slitinove disky na prani ?
neregistrovaný "Hafik11"
22. 6. 2000 11:03
Re: Pneu u nového Punta I.
U obou byly klasiky ocelové ráfky, stejné.
neregistrovaný "Milco"
15. 7. 2000 14:30
Re: Pneu u nového Punta I.
no, my mame Punto I 05/96 a maly sme tam standardne GoodYear GT2 155/70 R13. teraz tam mame v predu Hankood K702 a vzadu povodne Goodyear.
neregistrovaný "MARCEL1"
25. 7. 2000 07:37
Re: Pneu u nového Punta I.
Puvodne jsem mel na Puntu take Michelin (Punto 55S) po ojeti - cca 55.000 jsem si koupil GOOD YEAR AQUATRED v rozmeru 165/55/13 (puvodne 155/60/13 tusim) lepsi gumy jsem nezazil, co to dokaze na vode a snehu a i na suchu, proste bomba....na dalsi Punto (75 ELX) jsem si koupil Goodyer Eagle, taky fakt dobry gumy....zustanu u znacky, az na sve soucasne Maree ojedu to co tam je zas to bude Goodyear... :-)
neregistrovaný "mfilip"
22. 6. 2000 09:55
Bolek
Ja bych nevykazoval nazory odjinud z jakekoliv rubriky. Na kazdem nazoru neco je, kazdy je dulezity. Jde prece o to mit sirsi obzor. Jak rikal RSD, prispivam do vice rubrik a urcite nejsem kategoricky zastancem cehokoliv, ale kdyz nekde vidim nerovne srovnavani, musim reagovat a v te chvili se urcite nedivam na to, ve ktere rubrice se prave nachazim. Na rozdil od RSD mi ale nikdo nepripada VYGUMOVANY. Konkretne k Fiatu: Byla by urcite zajimave pozorovat podobnou diskusi SKODA x Fiat treba na italskem netu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "_Bolek1"
1. 7. 2000 23:40
Krutiaci moment
Vie mi niekto povedat, kde mozem najst "obrazok" s priebehom krutiaceho momentu (a vykonu) motora Punta 1.2 8v ??
Z priebehu krutiaceho momentu sa da vycitat pomerne vela informacii (prakticky vyuzitelnych) zial nepodarilo sa mi dopatrat k tomuto grafu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jijik"
13. 7. 2000 22:49
Informace
Prosím o radu. Potřebuju najít nějaké stránky o Fiatu Punto, ale předchozí verzi. Hlavně mě zajímají parametry, výbava jednotlivých modelů...

Díky za každý podmět.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Jijik"
14. 7. 2000 21:41
Re: Informace
Tady mne nekdo odpovi
neregistrovaný "Admin"
21. 7. 2000 10:53
Fiat Punto 85 ELX r.1997
Zdravim vsetkych Fiatistov,

dostal som v praci pridelene Punto 85 ELX.

Ma ale nabehanych slabo cez 100000 km, cez vikend sa ho chystam trocha hodit do parady, lebo ako kazde firemne auto vyzera hrozne :((.

Nikde ale neviem najst knizku, kde su popisane veci ako urobit hento ako urobit tamto.

A co potrebujem urobit?

1.) Nesvieti prave predne svetlo - stretavacie. Ako sa dostat k ziarovke. Pri svetle je namontovana nejaka skatula, ktora blokuje pristup k svetlu. Vybrat tu skatulu?

2.) Nesvieti ani prave ani lave brzdove svetlo, iba tretie :-) Ako sa da dostat k tym ziarovkam v zadnych svetlach?

3.) Pneu je GoodYear rozmer neviem. Na kolko musia byt nafukane?

4.) Nikto nevie, kedy bolo naposledy na prehliadke. Pri kolko km su predpisane prehliadky?

5.) Pocas jazdy nieco na lavej strane vydava cinkavy zvuk - nieco ako rolnicky :)

Vdaka za kazdy tip!

A.
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "mfilip"
21. 7. 2000 13:58
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
Prosim te nevykladej, ze nevis jak se dostat k zarovkam. Musis tu krabicku zezadu na svetlometu stlacit palcem uprostred nahore a vyklopit. Melo by tam byt pro stisk takove drazkovani. K zadnim svetlum se dostanes pravdepodobne pres plastova dvirka, ktere jsou pridrzovany plastovymi sroubky s otvory pro sroubovak. Na to mel Fiat specialni klicek, ale jde to otevrit i nehtem. Soudim, ze na Puntu to bude stejne jako u Bravy. Nic nezkazis, kdyz nafoukas do pneumatik 2,1 atm. Presne ti to reknou i v pneuservisech, kde maji pro kazdy typ auta a prislusneho obuti uvedeny doporucene tlaky v zavislosti na zatizeni. Nezapomen merit tlak v klidu, nikdy ne po jizde, nebo na slunci.
neregistrovaný "mfilip"
21. 7. 2000 14:08
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
U benzin Punta budou intervaly co 15 000 km, takze 90,105,120 tkm. Byt tebou, necham vymenit i rozvodovy remen. Pri vymene zarovek ve prednich svetel se nezlekni, jestli tam budou H1. ja kdyz jsem jejich uchyceni videl poprve, bal jsem se na to sahnout. Ta H1 je vsazena do presneho vymezeneho otvoru a po stranach je za svou "objimku" prichycena 2 sponkami (dratky), ktere jsou zalozeny v takovem vyrezku ve svetlometu. Ty sponky maji na konci takovou smycku ( ocko ) a ty ocka zatlacis proti sobe a sponky odklopis. Pak uz je H1 volne vlozena a muzes ji vytahnout. Nikdy se nedotykaj "baňky" zarovky, protoze tim vyrazne zkratis jeji zivotnost.
neregistrovaný "Milco"
21. 7. 2000 22:02
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
tie zadne brzdove svetla su hrackou. na ELX by to malo byt rogvnake ako na nasom 55 S. v kufti sa mrkni tam kde su svetla. su tam dva otvori.jeden je spodok svetiel/vyrez v caluneni/ a druhy je nad krytom kufra pod plastickou krytku. su tam dva slabo zasrobovane sroby. odsrobuj ich a vyber CELE svetla to jest cely panel. potom daj dolu sklo a vymen najhornejsiu ziarovku/brzdova/.neviem ci som to napisal dost zrozumitelne. no co uz, snad si poradis./inac v prirucke je to aj nakreslene/.
neregistrovaný "Admin"
25. 7. 2000 09:49
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
Tak cez vikend som sa s tym pohral...

Prednu ziarovku som vymenil bez problemov, najprv som vybral tu hadicu a potom to islo.

Brzdove svetla tiez bola hracka, zvonka to vyzeralo komplikovane, ale hravo to islo urobit. Fakt su zaujimavo riesene...

A co som este zistil?

1.) Pneu je GoodYear GT2. Ale tie gumy hrozne piskaju! Hlavne ked je teplo, a je jedno aka je ta zakruta a ci idem do nej 20km/h alebo 80km/h.

2.) Kmita volant. Ked ho chytim do ruk, tak prestane, ale ked dam znova ruky dole, tak sa zasa rozkmita.

Neviete niekto, kde na inete by sa dala stiahnut prirucka? (Asi nikde, co?)

Este raz vdaka vsetkym za pomoc!

A.
neregistrovaný "Milco"
2. 8. 2000 22:03
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
to kmitanie volantom moze byt nevyvazene kolesa. ked sme davali nove gymy na punto, spytal som sa ci su vyvazene a ze ci ich bude este treba vyvazit. povedal mi /predavac/, ze ak zacne mykat volantom.
neregistrovaný "mfilip"
3. 8. 2000 06:56
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
Mno jo, taky jsem si to myslel, ale on rikal, ze kdyz volant chyti do ruky, tak kmitani prestane. Kdyz jsem mel ja nevyvazena kola, kmital mi volant, i kdyz jsem jej drzel, je to logicke.
neregistrovaný "faust"
23. 11. 2001 14:08
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
Neco jako interaktivni prirucka jak neco rozebrat a slozit pro Fiat Punto je na : [odkaz]

K vymenam zarovek:

Udajne ma modelova rada 55, 1.1i r.95 problemy s elektrikou, casteji hori zarovky, zlobi startovani apod. Osobne se mi to vymenovani zarovek v zadni sdruzene svitilne zas tolik nelibi. Sotva jednu vymenim, sesroubuju to, pridelam, vyzkousim a shori dalsi, jina.

Doufam, ze r.97 (Uz pristi tyden!:-)) tohle delat nebude.

Nevite o nejakem Punto clubu v Praze?
neregistrovaný "faust"
23. 11. 2001 15:16
Re: Fiat Punto 85 ELX r.1997
Ja vim, to srovnavani s jinymi vozy je individualni. Kazdy chce od auta neco jineho, jsou i lide, kteri si chteji auto dotvorit, nespokoji se s tim koupenym. Viz setkani tehle specialu v Praze na veletrhu AUTEC 2001.

Ale vemte to tak: ja potrebuju relativne levny spolehlivy vuz, ktery toho hodne vzadu (po sklopeni sedacek) uveze, do mesta i na dovolenou, na ryby, na nakupy, vzit s sebou pritelkyni, deti apod. Zadny nadrazdeny sportak, zadny dlouhy kombik, potrebuju parkovat i v centru (ja umim, ale pritelkyne, aha..) a auto tam za hodinu zas najit. Proste normalni auto. Co koupit. Na nove nemam, takze jete, cca 96-98 rok. Novejsi VW Polo je pekne ale prilis drahe, stejne Opel Corsa. Cenove je srovnatelny Citroen Saxo ale ten je hlavne vzadu o poznani mensi. Ze skodovky me obvykle po 100km boli zada (Felicia a starsi modely) a skodovky jsou strasne, ale strasne, ze stejneho data vyroby, dorasovane.

At chodim kolem Fiatu Punto, jak chci dokola, zadnou lepsi volbu nevidim. Mel jsem moznost s nim ted skoro pul roku jezdit. Stavitelny volant, primerene svizny motor, dobre brzdy, velky vnitrni prostor, spotreba kolem 5l, otocim se s nim na petniku. Dozadu jsem v klidu dal tri drevene EUR palety od zbozi (mozna by se jeste nejaka vesla), odvezl jsem i napric desku (nabytek) dlouhou 2,5m a sirokou 60cm, aniz bych to tlacil do prednich sedadel. Bezny servis Fiat skoro na kazdem rohu u nas i v zahranici, ND na stejne cenove hladine s jinymi srovnatelnymi typy vozu.

-------

No a budu s nim ted jezdit dalsi tri roky. S jinym novejsim kouskem (97) =:-), minimalne nez zaplatim ten silenej dluh za nej =:-(
neregistrovaný "mfilip"
21. 7. 2000 14:10
Bez nadpisu
Puntisti, nezlobte se, ze odpovidam, ale on chce delat pres vikend, a kdyby se mu nikdo neozval, nemohl by si na aute udelat par veci ...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Admin"
21. 7. 2000 16:36
mfilip - Diky!
Vdaka za tipy!

Za tym prednym svetlom je fakt nejaka skatula s napisom tusim Magneti Marelli - tipujem to na elektroniku. A je tam aj taka gumova vec (hadica) na nasavanie vzduchu.

A presne tieto veci blokuju pristup k svetlu zozadu. Takze najprv budem muset minimalne odsrobovat tu hadicu a skusim sa k tomu svetlu dostat. Ak to zo svojimi velkymi rukami nezvladnem, tak vyberiem aj Magneti Marelli :)

Inak zistil som, kedy bola posledna prehliadka - ze vraj okolo 50000 km :-( A pri zatacani ked je uplne vytoceny volant, tak nieco hrozne piska (tipujem servo). A niekedy po nastartovani zostane svietit kontrolka "klucik a napis code" - ze by imobilizer? Tak radsej vypnem a startujem znova.

V pondelok sa pochvalim, ze ako som dopadol cez vikend...

A.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "davidz"
21. 7. 2000 16:42
Re: mfilip - Diky!
Jak rika jeden muj kamos: je klika, ze to auto nema nohy, jinak by sve uzivatele nakopalo do *.
neregistrovaný "mfilip"
24. 7. 2000 08:55
Re: mfilip - Diky!
Tu hadici od nasavani vzduchu musis kvuli pristupu oddelat. Ta hadice tam bude jen nasazena, jde to lehce rukou bez naradi. Ten klicek mi vzdy sviti, kdyz vypnu za jizdy motor a auto je jeste v pohybu. Je to podle mne v podstate jen znameni, kdyz auto jede bez klicku ( immobilizeru ).Kdyz pak nastavim klicek do polohy "MAR", kontrolka porad sviti, ale napodruhe uz zhasne.
neregistrovaný "maj"
12. 3. 2002 07:14
Re: mfilip - Diky!
Napis code Ti musi zhasnut hned po nastartovani.Problem s piskanim som mal aj ja.Bol som v servise a vraj sa tam opieral nejaky plech o kotuc.majo
neregistrovaný "MickF"
25. 7. 2000 16:27
Otáčkoměr u Punta 1108 ccm/55 HP
Ahoj, zdravím všechny Puntisty. Potřeboval bych vědět, jaké je rozmezí otáček pro "zelené" a "červené" pole na otáčkoměru u Punta 1. generace (výše uvedený motor, 5 kvaltů).

Díky
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "_Bolek1"
26. 7. 2000 11:50
Re: Otáčkoměr u Punta 1108 ccm/55 HP
V uplne prvom prispevku tohto disk.fora som mal podobnu otazku aj ja... kedze zatial mi nik neodpisal, pripajam sa k mickf-ovej otazke - Punto II 1.2 8v ....
neregistrovaný "mafo"
31. 7. 2000 12:56
Re: Otáčkoměr u Punta 1108 ccm/55 HP
_bolek mohol by si sa so mnou skontaktovať na adrese sori2@zoznam.sk, chcem si vymeniť skúsenosti s novým Puntom. Vymenil som staré za nové.
neregistrovaný "MARCEL1"
31. 7. 2000 13:00
PUNTO 60 SX
Mam jedno na prodej 5DV stribrna metal, central, elektrika, radio, servisni knizka, 1995, 65, dovoz SRN, kdo to koupi prvni majitel v CR......Mailujte na marcel@ef.cz
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Milco"
19. 8. 2000 15:14
super sotreba FIAT PUNTO
brat sa vratil z cesty okolo europy, pricom absolvoval 4845km v roznych rezimoch/mix/. spotreba- 5.1 l/100km!!!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "sas"
21. 8. 2000 17:33
Re: super sotreba FIAT PUNTO
Zdravim a musim naprosto souhlasit s prekvapive nizkou spotrebou.Ujeli jsme ve ctyrech cca 2000 km do Italie a spotreba se pohybovala mezi 5 a 5,5 l/100.Rychlost jsme pouzivali pro Punto 1.2 maximalni, tj. na dalnici okolo 130, maximum jsme vymackli asi 145 km/h. Neveril jsem tomu, ale ani s komfortem to nebylo zly.Sam mam o kus vetsi TIPO, ale jizdnimi vlastnostmi neni Punto o moc horsi.Honza
neregistrovaný "pavel3"
24. 8. 2000 10:05
Punto 1,7 D
Ahoj puntaci. Koupil jsem ojete Punto 1,7 D r.v.95 a je to muj prvni naftak a Fiat. Kdo ma zkusenosti s timto vozem? Muzete taky psat na maila havranek@rovner.cz. Diky predem!!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Stakl"
10. 8. 2001 20:50
Box na střechu
Jak dlouhej jde dát box na střechu u staršího Punta, aby šli otevřít vzádu dveře a vepředu moc nečouhal?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "faust"
29. 11. 2001 14:44
Fiat Punto - prirucka
Ta prirucka na internetu se nijak nelisi od te, co se prodava v knihkupectvi, ta formatu A4, jak je na jednotlive typy aut, myslim, ze se to jemnuje servis a udrzba. Jinak stoji asi 5-600,-Kc.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "faust"
21. 12. 2001 10:04
prani
Tak pro vsechny majitele Fiat Punto (ale ze jich jezdi po Praze, co?) hezky svatky a stastnej vyjezd do novyho roku.

Faust+Fiat Punto 55S
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "faust"
25. 1. 2002 10:37
?
Je tu někdo, nebo si mám povídat o Puntu sám?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "mfilip"
25. 1. 2002 11:14
Re: ?
s Bravou to neni o moc lepci
neregistrovaný "theo"
25. 1. 2002 19:44
Re: ?
No klidně tady můžeš švihnout nějakej obsáhlejší monolog :-)
neregistrovaný "Sparco777"
4. 2. 2002 08:45
Spotreba
Napiste mi prosim za kolik jezdite-mesto, dalnice, ***cky do prace... U benzinaku v 55.DIKY!
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "MickF"
5. 2. 2002 10:40
Re: Spotreba
Dlouhodobě 6,75 l/100 km, odhadoval bych tak 20 % město, 20% dálnice a zbytek ostatní ... zpravidla 2 dospělí + 2 děti.
neregistrovaný "Stakl"
17. 2. 2002 12:13
Re: Spotreba
Já dlouhodobě 9 l/100km, 85% město (krátké cesty do 3km). Fiat Punto 1,6 Sporting.
neregistrovaný "Stakl"
10. 3. 2002 13:30
Rakev
Vozíte někdo na Puntu rakev? Jak dlouhou? Nevypadá to blbě?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "theo"
11. 3. 2002 20:43
Re: Rakev
Když bude vevnitř (ne v autě!) tchýně, určitě bude vypadat krásně i na Seicentu.
neregistrovaný "1820"
14. 3. 2002 23:05
Koupim PUNTO
Ahoj, koupim PUNTO, do 3-4 let stare, jasny puvod. Nejlepe na leasing, nebo prevezmu leasing. Nabidnete prosim. Diky.
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57