Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Prodej & Servis FIAT - zkušenosti

13. 4. 2005 16:28
Prodej & Servis FIAT - zkušenosti
Myslím že je na čase otevřít toto téma,třeba pro ty,kdo se rozhodují kde pořídit svého miláčka,nebo ty,jež potřebují servisovat a váhají kde - ne každý prodejce je tak úžasný...

Tedy moje zkušenosti:

Havířov

- prodejce (03/2003) velmi ochotní,řešili i velmi dotěrné otázky,dobrá nabídka na protiúčet (vlastní bazar) hodnotím 9/10

- servis (aktuální) velmi ochotní, zlaté ručičky (10/10)

Ostrava

- prodejce (03/2005) jen nejnutnější věci,protiúčet problémový a za málo, 6/10

servis testován pouze ohledně zapojení aparatury,odpovědi mimo mísu,připadal jsem si jako hmyz,posílali mě od přepážky k přepážce 4/10

Frýdek Místek

- prodejce v podstatě ochotní,na Havířov ale nemají 8/10

- servis (aktuální) závadu zlehčili,neodhalili,jen krátká zkušenost 6/10

Zlín

- prodejce nemohu posoudit

- velmi individuální přístup,pohoda,trochu zbrklí,prostě moraváci :-) První kdo mi ochotně předvedl "examiner" ŘJ v praxi na mém autě 9/10
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Beaver2000"
14. 4. 2005 17:30
Bez nadpisu
Souhlasím, pro ty, kteří si chtějí koupit Fiata (jedno jaký model) u značkového prodejce je to užitečné téma.

Mé zkušenosti s prodejci FIAT:

Praha

- Dojáček, P10, Vršovická

- osobní kontakt

jak jsem už psal jinde, kdyby jsme odešli bez dotazu, nikdo by to asi nezaregistroval (žádná odpověď na pozdrav, dva prodejci za pultem u PC), info bylo poskytnuto velmi strohým způsobem (po celou dobu jsme stáli u pultu), předány promo materiály (až na vyžádání 5D a MW van), výpočet leasingu dvě varianty pro oba modely, info o protiúčtu, předány výtisky leasingu, zde přišli na nesprávnou cenu vystaveného modelu, vůz "předveden" pouze vně (ani sednout dovnitř nebylo možné, žádné funkce - vůz bez baterie), info o možných vozech z centrálního skladu a cenách. Čas, který nám věnovali - cca 10 minut (8 minut u PC), naše samostatná prohlídka v prodejně trvala cca 5 minut. Po celou dobu jsme byli jedinými zákazníky.

- Dojáček, P2, Svobodova

zde nemám osobní zkušenost, prodejce byl v pořadí až po IMOFA

- IMOFA, P4 Milevská

- osobní a telefonický kontakt

zde nám bylo odpovězeno na pozdrav při vstupu a dán prostor k prohlídce vozů v prodejně (nechali nás prohlédnout 5Dčko i vevnitř, sedli jsme si do vozu), potom prohlídka 3Dčka, také jsem si sedl dovnitř), v okamžiku, kdy jsme se blížili k infopultu vyšel nám pán vstříc, podal ruku a představil se (plus vizitka), teprve potom se zeptal jaký máme problém s rozhodováním a jak nám může pomoci, zcela automaticky bylo nabídnuto (dalším pracovníkem) pití (nealko a káva) a místo u konferenčního stolku. Veškeré info bylo podáváno s přehledem profesionálů (automaticky jsme dostali k dispozici kompletní sadu propagačních materiálů STILO a FIAT CD), když zjistil, že máme zájem o MWčko (stálo venku) vzal klíčky a šli jsme ven. Auto předvedl zvenku i zevnitř a pak nabídl jízdu. Po ní jsme se vrátili ke stolu a během 10 minut dojednali veškeré podmínky prodeje.

Čas: cca 5 minut prohlídka vozů na prodejně (samostatně), 5-7 minut jednání u stolku (nabídka vozu z výroby i demo, leasing a protiúčet, provedení prvních kalkulací 5D a MW), předvedení MWčka asi 5 minut, jízda asi 10 minut, další dojednání (vybráno demo MWčko) slev a dalších možností (Defend Lock, potahy), jednání o zápůjčce vozu (sám navrhl, abych si vyzkoušel parkování a otáčení na chatě, nemá přece smysl, abych koupil tak velký vůz a nezajel s ním na pozemek, kdyby se to nepovedlo bylo na řadě předběžně dohodnuté 5Dčko) to vše cca 10 minut.

Za dobu naší přítomnosti na prodejně přišlo 5 zájemců (jeden anglicky mluvící - hledal servis), všem bylo vyhověno a odcházeli spokojeni.

Při druhé návštěvě zápůjčka vozu (najeto cca 100km).

Třetí návštěva složení zálohy, podpis a převzetí předkupní smlouvy na vůz (manželce se líbil model vozu 1:43 a chtěla si jej koupit, byl jí věnován jako reklamní předmět). Vím, někdo řeknete blbina, ale je to milé. 8)

Čtvrtá-pátá návštěva (po telefonické dohodě) zapůjčení vozu na víkend (viz. Víkend se Stilem 1,4 MW Active v rubrice FIAT - Stilo). Po telefonátu prodloužena zápůjčka o tři dny (najeto cca 300km tady už jsem pochopitelně uhradil benzin), po vrácení vozu jsem poprosil prodejce o odvoz domů (manželka se sádrou na noze) a i když očividně pospíchal jinam, bleskově převzal vůz a jiným demo-vozem mě odvezl domů. I kdyby toto neudělal a udělat to nemusel, IMOFA pro mě zůstane vždy skvělým prodejcem Fiatů :!:

O servisu nemohu říci nic, pouze z doslechu (jen to dobré), ale to se nepočítá. :D

Kladno

- Smažík

- osobní, telefonický a mail kontakt

Při návštěvě shodné chování jako v IMOFA, jediný rozdíl byl v nepředvedení MWčka protože ho jednoduše na prodejně neměli, jinak poskytli veškeré informace o voze a předvedli 5Dčko bez demo jízdy.

Lidé příjemní, ochotní a fundovaní.

Později kontakt přes internet a telefonicky pro srovnávací nabídky na MWčko Actual a Active.

Vždy jsem dostal odpověď nejdéle do hodiny.

O servisu nemohu říci nic.

Plzeň

- Richardo

- pouze telefonní a mail kontakt

Pouze kontakt přes internet a telefonicky pro srovnávací nabídky na MWčko Actual a Active.

Vždy jsem dostal odpověď nejdéle do hodiny.

O servisu nemohu říci nic.

Richardo i Smažík věděli, že sháním info o cenách na MWčka, přesto jsem dostal vždy kvalitně vypracované nabídky se všemi možnostmi. Pokládal jsem za férové je alespoň telefonicky a mailem informovat, že jsem získal lepší nabídku.

O jiných značkách zde není potřeba psát, ale jejich styl byl stejný jako FIAT IMOFA a FIAT Smažík. U Seatu a Mazdy i demo jízda.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "fido1"
15. 4. 2005 18:13
Bez nadpisu
I ja se musim pridat se svym nazorem na prodejce FIATŮ:

Zkusenost mam pouze s Dojackem na Vrsovicke v Praze 10. Hodnotil bych je 5/10 za profesni podani informaci a 2/10 za osobni pristup, ktery byl naprosto otresny, pripadal jsem si, ze je otravuju, i prestoze jsem tam sel jiz s rozhodnutim, ze jdu poridit to ktere auto. Nevim, zda to na me bylo tak videt, ale chovani bylo arogantni, uspechane, povrchni a stylem "sup, sup, smlouvy si nectete, neni tam nic zajimaveho, uz at jste pryc". Prohlidka vystaveneho auta byla umozena vetou "sednete si, pohrajte si", klicek k zapalovani nebyl, prodejce si sel sednout zpatky za stul, musel jsem pro dotaz 2x vystupovat z auta, dojit k nemu a zeptat se, dojit s nim k auto apod. Priste rozhodne doporucuji jine prodejce, nezli Vrsovickou.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Viktor1"
15. 4. 2005 23:20
Re: Bez nadpisu
Jo, je to v lidech. U Dojáčka ve Svobodově na mě nikdo nikdy nespěchal
neregistrovaný "r.c."
28. 4. 2005 22:54
Nordex Havířov
Když jsem kupoval auto rozhodoval jsem se mezi oktavkou, peugot 206, focus. Vše v kombi. Nakonec jsem trochu náhodně zašel i do fiatu a byla to dobrá volba. I já jsem měl vžito FIAT=porucha. Zhodnotím jen salon fiat. Použiju známkování, které začal Lumpy. Nejlepší 10, nejhorší 1.

Ochota při předvádědí 9. Nebyla pouze předváděcí jízda. Jinak kompletně předvedené auto. Motor, kufr, kabina. Vysvětleny na co jsou různá tlačítka, páčky, ukázany odkládací schránky (a těch je), posuv sedadel, díval jsem se pod sedadla :idea: , na podvozek (musel jsem asi vypadat :shock: ). Paní mi vše ochotně vysvětlila. Nejsem si jistý jejím jménem, ale asi Ungermanová nebo tak nějak. Při druhé návštěvě opět předvedení vozu (přítelkyně spíš chtěla peugot, tak jsem ji musel ve fiatu vše ukázat. Dnes je, ale spokojena). Připravili několi variant leasingových splátek. Potřebovali jsme auto okamžitě, tak nám vyhledali všechny vozy v kombi. Opět plná spokojenost. Třetí den jsme přijeli se zálohou dali si kafe a těšili se na auto. Při převzetí auta opět předvedení všech čudlíků, páček, ukázka schránek, pár slov k motoru a ke kufru. Pak předváděcí jízda. Zajeli jsme na benzín (plná nádrž zdarma) a auto bylo naše. Ještě jsme dostali zdarma koberce a povinnou výbavu.

Servis 9. Auto mi často přebírá pan Fifeger. Sepíšeme co potřebuji (zatím to byly jen garanční prohlídky a prasklé přední žárovky), jdeme přebrat auto. Kontrola všeho co je ve voze. Vše se sepíše do protokolu, dále se zakreslí škrábance. Volant, řadící páka a sedadlo je zabaleno do igelitu. Ten se sundá až přebírám auto. Zatím (klepu 3x na dřevo-moje hlava) jsem neměl žádnou poruchu, aby jsem vyzkoušel pořádně servis. A doufám, že ani nevyzkouším.

Jedině co hodnotím za 5 je cena za garančky. Při 60 000 km jsem platil 11 tis. a nějaké drobné >:-[] Měnili přední i zadní brzdové destičky, chladící kapalinu, brzdovou kapalinu, olej, filtr, vzduchový filtr, pylový filtr + examiner 450,- vizuální kontrola podvozku 450,- atd. Věřím, že mi auto důkladně zkontrolovali a tím, že se předejde problémům. Výměna oleje je co 20 000 km.

Celková spokojenost s autem 9.
Rozbalit vlákno
0
29. 4. 2005 08:34
Bez nadpisu
Jo jo,v Nordexu jsou machři! A Gábina Ungermannová byla tehdy slečna (před 2 roky,kdy jsem Stilo kupoval,bohužel už tam není :'-( ),měl jsem sto chutí ji přikoupit do toho svého našlapanýho 3D taky....

PS: zítra máme s mým Stiloušem sváteční den,30.4.03 jsem ho přebíral,takže se známe 2 roky :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "r.c."
2. 5. 2005 21:51
to: Lumpy
Tak to jsme se minuli. Já přebíral auto 28. 4. 2003 a právě od slečny Ungerma. A jak to, že už tam není? Že by šla ke konkurenci? Nebo už není slečna, ale mamina.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vojta"
2. 5. 2005 22:13
Bez nadpisu
Srovnání nemám, ale svoje Stilo jsem koupil u p. Huleše, Dojáček, Svobodova. Jenom snad řeknu, že to byl právě on, kdo mě to auto doslova "prodal". Někdy si tak vzpomenu a řeknu si, zda-li toho pana Huleše není pro Fiat Dojáček škoda. :roll:
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Viktor1"
2. 5. 2005 22:28
Re: Bez nadpisu
Napadají mě stejné myšlenky. Jak u Huleše, tak Šimánka (stejná prodejna)
neregistrovaný "mfilip"
10. 5. 2005 12:21
Bez nadpisu
v Nordexu jsem byl taky spokojeny s Bravou
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "r.c."
18. 5. 2005 22:26
stilo 1,6 mw
do této rubriky se může více psát o servisech, garančních prohlídkách atd. Nebo máme všichni dobré zkušenosti :?:

Ať nám to jezdí.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "r.c."
21. 5. 2005 14:41
Fiat Nordex
V rádiu jsem slyšel nabídku autosalonu Nordex Havířov na jejich stránky www.nordex.cz

Je tam nabídka aut k prodeji. Bohužel jsem se tam , ale nedíval. Za chvili to napravím.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Beaver2000"
26. 2. 2006 11:56
Bez nadpisu
IMOFA Praha, Milevská 2, Praha 4

[odkaz]

Kupoval jsem zde předváděcí vůz, který měl najeto 1271km, z toho já na něm najel něco okolo 800km, než jsem ho koupil za cenu, která se nedá odmítnout. Velká spokojenost s prodejcem i se servisem (mimo lakování, ale to dělá externí firma a je to všeobecný problém).

Byl jsem i u Dojáčka, ale dealer se choval dost podivně, připadal jsem si jako bych vyrušoval.

Celkové zkušenosti s dealery jsem zde popsal velmi podrobně, chce to projít tuto sekci nebo sekci Stilo.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Viktor1"
27. 2. 2006 12:34
Re: Re:
Potvrzuji "divné" chování prodejců u Dojáčka - s výjimkou těch ve Svobodově ulici (Výtoň). Tam nemám jediný problém.
neregistrovaný "spirpin"
13. 10. 2007 17:08
Re: Re:
Ohledně lakování mám velmi dobré zkušenosti s hloubětínským Autotypem (dělají si to sami).
neregistrovaný "ladisus"
27. 2. 2006 13:31
Dojáček
Vršovická: Asi před 3 lety jsem tam zašel pro prospekt, nikdo si mě nevšímal, tak jsem si vzal prospek a odešel jsem. Loni v létě jsem se tam šel ptát na Stilo, to už byli vstřícnější, nabídli i prohlídku auta - jeli jsme do centrály (tam kde mají servis). Prodejce byl vcelku příjemný ale nevěděl některé technické věci o autě.

Svobodova: Letos předváděčka GP, vstřícnost, vše vysvětleno ukázáno, předváděcí jízda s 1.2, obdržení prospektů, CD... fakt spokojenost.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Beaver2000"
27. 2. 2006 21:00
Ještě jednou IMOFA
Vytáhl jsem tento thread z archívu, protože se někdo v hlavní diskuzi ptal na zkušenosti s Fiat servisy, tak aby tam nepsal kdejaký "odborník" na Fiaty, odkázal jsem ho sem. A ono neuškodí sem občas napsat zkušenosti.

V lednu jsem byl na garanci po roce. Ráno tam, odpoledne zpět, výměna oleje, filtrů, doplnění náplní, čištění interiéru a nějaké drobnosti cena cca 3.500,- a nashledanou za rok. (umytí vozu grátis - samozřejmost) Naprostá spokojenost.

Prošvihl jsem předváděcí dny GPčka, tak při té garančce jsem se zastavil v showroomu. Nebudu to natahovat, psal jsem o tom v threadu Grande Punto, dali mi vybrat 1 ze 3 (1,2 1,4 a 1,3Mjet), bral jsem 1,4 pro porovnání, dostal jsem ještě na odchodu propagační balíček. Personál na úrovni, vlídnost a ochota.

@ Viktor & ladis

Ano, měl jsem na mysli Vršovickou prodejnu, na Výtoni jsem byl pouze jednou (už jsem ale MWčko měl) a byli fajn, ani jsem je moc netrápil. Do Vršovic bych dnes nešel už ani pro ten prospekt.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Viktor1"
28. 2. 2006 10:22
Re: Ještě jednou IMOFA
Asi pošlu link na tento thread panu Dojáčkovi - prý je záměr všechny 3 prodejny sloučit do jediné, takže by se mu mohl hodit názor zákazníků, který vedoucí by měl zůstat na svém místě...
neregistrovaný "Beaver2000"
28. 2. 2006 12:38
Re: Ještě jednou IMOFA
On je to trošku problém, protože Dojáček má 3 showroomy a 1 servis. A od servisu u nádraží Vršovice na Vršovickou prodejnu je to kousek. Bohužel Výtoň leží stranou. Uvidíme. Přál bych to showroomu ve Svobodově ulici (na Výtoni).

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57