Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Renault Scenic II

neregistrovaný "Bruno"
15. 2. 2005 13:50
Renault Scenic II
Tak som v lete zakúpil Scenica 1,5 dci a som dosť sklamaný.Asi milión vrzavých zvukov a v servise odpoveď "Je to v norme".Mno u auta za 800 papierov odpoveď naozaj na mieste... :?

Má niekto podobné skúsenosti?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "bodyia"
15. 2. 2005 15:20
Bez nadpisu
Já mám 1.9 dci a to už rok a čvtrt, byl to jeden z prvních kousků nový verze u nás. Vrzavý zvuky zpočátku žádný, teď asi po 40t. km dveře spolujezdce a sedačka řidiče (zadní péra, hodně divnej zvuk:-), něco v palubce + občas drnčící otevírací střecha. Servis se ale tváří příznivě a co jde, tak se snaží odstranit, nicméně za první rok tam auto bylo asi 5x (kvůli závažnějším problémům). Taky si myslím, že auto za 800t., tentokrát CZK, by mohlo fungovat už od začátku bez chyb.

Opravdu netuším, co si koupím dalšího.

btw: jak ta 1.5 s tím jede? to máš 80 nebo 100HP?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Bruno"
15. 2. 2005 15:48
Bez nadpisu
Je to ten silnejší ale na závodenie to vskutku neni. ;-) Ale zas jazdím teraz v zime furt po meste za 5,5 litra a nešetrím ho.

Zvuky v kabine by som prirovnal k jazde trolejbusom >:D ,takže už viem že mojou dalšou volbou Renault určite nebude.Brácha ma takého istého len o 3 mesiace staršieho a už menil prevodovku,tak uvidíme...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "blažin"
15. 2. 2005 15:53
Re: Re:
Vis co si kup priste Focuc C-max 1,6TDCI. Mam ho skoro rok najeto 20000km,zadne vrzani a zadnej problem.Jo Nemci jsou Nemci(ale ne VW,to je az moc strohe),Cus.
neregistrovaný "luf"
15. 2. 2005 18:46
Bez nadpisu
Skus zmenit servis. Tvarit sa, ze je to v norme je alibizmus.

Pripadne si najdi zroje pazvukov sam a oprav si to sam, vid rubrika Megane Grandour :P

BTW ze by platilo nemecke auto = kvalitne auto sa mi nezda. Audi A3 za vyse 1mil tiez vrzalo na spolujazdcovej strane od novoty. Kup si nieco japonske, tam mas zaruku kvality!
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "blažin"
15. 2. 2005 22:07
Re: Re:
Mel jsem novou Hondu Civic r.v.2002,a na rovinu ten Ford je fakt lepsi(neporovnavam motory, to nejde, ale dilenske zpracovani).Cus vsem frantikum......
neregistrovaný "Mitsi"
16. 2. 2005 08:41
Re: Re:
Pro neinformované: Honda Civic se pro Evropu vyrábí v UK! Takže srovnáváte německý vůz (s americkými prvky - přinejmenším pokud jde o finanční kontrolu domovského koncernu) s britským vozem s japonskými prvky (konstrukce). Jestliže ovšem někdo doporučoval Japonce, pak měl bezpochyby na mysli toho "pravého" (made in Japan), a to je pak o něčem úplně jiném!!!
neregistrovaný "IT"
16. 2. 2005 10:20
Bez nadpisu
V čem? Jako že existuje rozdíl v kvalitě mezi např. M3 z JAP a Civikem z GB? Pokud je to myšleno tak, tak v čem konkrétně ? To by potom např. Avensis z GB měl být méně kvalitní než M6 z JAP, ať je to z jiné třídy a obávám se, že opak je pravdou.
Rozbalit vlákno
2
16. 2. 2005 10:25
Re: Re:
No ja mam Mazdu 6 vyrobenu v Japonsku a problemy s nou su. Sice nic zavazneho, ale dokonala nie je.
neregistrovaný "Mitsi"
16. 2. 2005 11:59
Re: Re:
Když porovnáte Hondu Civic 5D z UK s Hondou Civic Stream z Jap., tak zjistíte, že "když dva dělají totéž, nemusí to být vždy totéž". Na první pohled viditelné rozdíly jsou zj. v dílenském zpracování, elektrickém příslušenství (není alternátor Honda od Bosche jako alternátor Honda od Densa) atd. atd. A právě tohle jsem měl na mysli!

PS: Mohl bych být i konkrétnější, ale to už bych pak zřejmě až příliš děsil majitele Civiců z UK...
neregistrovaný "bodyia"
16. 2. 2005 11:58
Bez nadpisu
Hmm, v c-maxu jsem si připadal hrozně stísněně - pocitově i fyzicky, ten tunel u řadící páky mě příliš omezoval pravou nohu a všude černý plasty... Ve scenicu mám světlej interiér Privilege + skleněnou střechu, auto působí velmi vzdušně a se svými dvěma metry nemám nejmenší problém a nemají ho ani pasažéři za mnou. To auto má svoje chybky, ale spokojenost přesto převažuje nad negací, variabilita a použití je vzhledem ke kompaktní délce výborná.

Já s 1.9 dci jezdím teď v zimě asi za sedm, v létě 6,5. Což mi vzhledem k mýmu stylu jízdy přijde ok.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "blažin"
16. 2. 2005 12:41
Re: Re:Vnnitrek Privilege atd.
K cemu mije je sklenena strecha a vnitrek Privileg, kdyz je Renault jedno z nejporuchovejsich aut(aspon dle statistik) focus byl ve vsech SRN testech do top10(Scenic az 46 dle ADAC a TUV SRN).Nevim jak ty, ale ja merim 196cm a v C- maxu si tedy stisnen nepripadam.A to jsem zkousel vsechno(Picaso,Scenic,Zafiru,Matrixe atd.)Cus
neregistrovaný "IT"
16. 2. 2005 14:44
Bez nadpisu
Můžeš se kochat pohledem při čekání na asistenční službu,např. Už se to probíralo tisíckrát: TÜV nevypovídá o spolehlivosti auta vůbec nic, neb je to obdoba české STK, není zohledněn provoz, dálnice, město, služební atd.ADAC je už lepší,protože auto nejelo a byl nutný zásah asistenční služby(seč to zkreslí třeba defekty pneumatik..).To je pro mne spolehlivost. Zde je vidět, že Renault z r.výroby 2003 měl stejný počet poruch na 1000 prodaných aut jako japonci r.v. 2002, takže roční skluz. Kdyby to byl takový zmetek, tak se to nebude nejvíc v EU 7 let prodávat. Že by byli všichni lidé na západě nesvéprávní, se mi nechce věřit. Že by podlehli kouzlu reklamy, no to sotva. Za 60 let od války jsou trénovaní. Aby se nestalo to, co v GB. Tak dlouho se britové smáli kvalitě škodovek, až jsou jejich britské výrobky tam kde jsou. Celkově, vč. kvality. A škodovka též. To píši jako bývalý majitel O1. Byla v pohodě.
Rozbalit vlákno
1
29. 5. 2005 22:10
Re: Re:
IT nesuhlas, pozri sem na moje vysvelenie:

[odkaz]

v skratke - pokial znacka auta jedneho segmentu ma viac chyb ako ina znacka toho isteho segmentu a zhodneho veku, tak je jasne, ktore auto je vyrobene kvalitnejsie...
neregistrovaný "Bruno"
16. 2. 2005 15:44
Bez nadpisu
Chodím s tým na Panónsku do Kestlera.Ono snahu aj mali,vytesnili čo sa dalo ale...Hlavne drnkocú zadné sedadlá,ktoré sú posuvné a tým to asi bude...servisák mi povedal,že na sťažnosti tohto typu chodia z Renaultu odpovede,že je to "v norme"... :roll:

Pozeral som aj C-Max,ked som to kupoval,ale prišiel mi vnútry fakt menší.Čo sa týka vnútorného priestoru je Scenic fakt na jedničku,hlavne sedenie vzadu je fakt komfortné,každý kto si tam sadne je prekvapený.V pohode som odviezol aj 72cm TV spolu s domácim kinom a stolíkom,čiže variabilita na jedničku.Len tá kvalita spracovania...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "IT"
30. 5. 2005 15:10
Bez nadpisu
matuS: moc dlouhé čtení a stejně tam polemizujete. Mně je to osobně jedno.Laguna mi jezdí, jediný problém že přední kotouče odcházejí, servis to okecává, tak je vyměním na podzim všechny za svoje prachy,tím končím se značkovým servisem, záruku a´t si nechaj a opakovaně to shrnu do "Japonec až nakonec"...ale ani tam to nebude 100%, takže v podstatě je to jedno, co se koupí. Oni to flinkají všichni, jde jen o míru...
Rozbalit vlákno
1
30. 5. 2005 15:22
Re: Re:
a ako vychadza laguna v TUV? tak isto ako avensis?
neregistrovaný "IT"
30. 5. 2005 17:44
Bez nadpisu
Avensis je na tom líp.Nic to nemění na faktu, že TÜV=STK a o ničem nevypovídá, stejně jako J.D.Power-co je to spokojenost?-jak je měřitelná(vím, že jsou tam nějaká kritéria, ale je to subjektivní názor lidí). Někdo může být zklamán, že měl velká očekávání, jiný neměl žádná, tak je nadšen...Já osobně od auta neočekávám nikdy nic.Pro jistotu. ADAC je jasný:je problém, nejede to, zavolají se. A tam, když se mrkneš, tak r.v. 2004 byli japonci někde 1,4 poruchy na 1000 prodaných aut a ta Laguna asi 5.Procentuálně je to 0,14 resp. 0,5% tní šance, že to nepojede, což je v podstatě jedno.Můžu to dělit, to jo, takže 3,57..krát větší šance,ale stále pod 1%, nebo-li, ze 2000 tisíc prodaných nejede 1 Laguna. Píši to jen, aby se ujasnilo to číslo a jeho význam. Jinak je mi to putna. Na podzim kupuji prvního japonce, takže uvidím, co to udělá. Třeba se "nepodělá". Statistika je to zajímavá,ale pokud v ní není rozlišení na služební-soukromé, plné-prázdné, město-dálnice,j ak se dělala údržba, koliík studených startů za den(my s autama tak 15) atd... Kdo má BMW, tak to asi honí, takže asi občas něco odejde. Avensis se na divočení nekupuje. Nicméně je to velice hezké auto, hezčí než Laguna. V mém okolí jej všichni považují za příšerné. Tak si vyber, kde je pravda. Ať to uzavřu, většina lidí stejně nemá na nové auto, takže co tu vlasně řešíme,ne? ;-)
Rozbalit vlákno
2
30. 5. 2005 17:58
Re: Re:
aj ojazdene auto vyberas podla kvality, nie?

JDPower tiez podla mna nic nehovori, ale TUV nieco napovie - kvalita podvozku a brzd. myslim si ze je to tiez podstatne.
30. 5. 2005 18:07
Re: Re:
Statistika je to zajímavá,ale pokud v ní není rozlišení na služební-soukromé, plné-prázdné, město-dálnice,j ak se dělala údržba, koliík studených startů za den(my s autama tak 15) atd...

to nieje treba, pretoze statistika tie rozdiely zmaze.

ako som pisal v garazi, preco by priemerny golf mal byt pouzivany/servisovany inac ako priemerna astra, ked ich kupuje rovnaka cielova skupina?

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57