Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Focus II nebo nove CEED nebo ze by Yaris II. HELP

neregistrovaný "egus"
27. 12. 2006 19:25
Focus II nebo nove CEED nebo ze by Yaris II. HELP
Ahoj, uz asi mesic se rozhoduji pro koupi auta a vyse zminovani jsou favorite ... focus zanovni, ostatni nova. Prochazim ruznymi uhly pohledu a enmohu se rozhodnout. No jasne, chyba je ve me, ale nema nekdo nejake padne argumenty pro jednu z techto aut? Diky, nechci skoncit ve fabii... mmm mam na to asi 200000, zbytek na uver.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - prekladys
27. 12. 2006 21:00
vylučovací metodou
1. focus bude loterie, není-li nový

2. s kiou vyčkej, do půl roku vždycky slevní v řádu 30-50t., pak bys naříkal že přeplácíš

3. yaris II je oproti 1 a 2 malušenký

takže bych volil mezi 1 a 2
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "McGyver2"
27. 12. 2006 21:13
Bez nadpisu
Pokud bych chtěl větší auto se super podvozkem, tak Focus 1.6. Ale radši bych si vzal nového Yarise II 5D 1.3 TerraCool.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
27. 12. 2006 22:06
Re: Re:
Skáčeš z větších aut na malinký. Trochu nechápu, ale budiž. Jinak vzhledem k financím bych šel do Ceedu. Už je to moc pěkný auto a s korejským designem už to nemá nic společnýho. Opravdu moc pěkný auto. A ta záruka taky vypadá dobře.
neregistrovaný "m4lcolm"
27. 12. 2006 22:27
Bez nadpisu
Já bych u Ceedu počkal aspoň půl roku, než první kupci vychytají největší chyby. Jako u všech automobilek :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
27. 12. 2006 22:48
Bez nadpisu
Sel bych do Focusu je to loterie kde kazde cislo vyhrava >:D Skousel bych sehnat verzi po faceliftu bud 1.6 16v benzin nebo TDCi MKI.

Nebo MKII motor ten sami. Nejvyhodneji cenou vychazi Kombi - Trend, Trend+.

V teto kategorii dela cena/vykon z Focus besceler. Pokud si clovek da pri hledani toho praveho praci. Z velke nabidky ojetych Focusu na trhu to neni problem vybrat skvele auto. Nebudete urcite litovat.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tomis"
27. 12. 2006 23:06
Bez nadpisu
Z toho o čem uvažuješ,jednoznačně Focus.Yaris je malý,Ceed je novinka,která bude potřebovat vychytat mouchy...
Rozbalit vlákno
0
28. 12. 2006 00:51
Bez nadpisu
já bych se podíval po tom Ceedu!Vypadá solidně a i v testu obstál dobře.Ale rozhodně ti doporučuju minimálně půl roku,nejlépe rok počkat,než se na tom vychytají největší chyby,viz příklad Roomsteru :?
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "martinV"
28. 12. 2006 13:38
Re: Re:
Osobně bych nešel do jetýho auta, v podstatě na konci nebo už po záruce, na lízačku nebo úvěr, a to ani do Focuse. Když už tak s plnou zárukou a to asi za trochu větší peníze. I když skladovky jsem viděl nabízet pod 400 tis. Kč, motor 1,6 a ve střední výbavě s manuální klimou.

S Yarisem se v lepší výbavě a silnějším motorem vyhrabeš taky nad 300 a je to o dost menší auto.

Mě osobně by z této trojice vyšel nejlíp Ceed. V plný výbavě 1,4EX 80kW za 399 tis. - základní cena. Určitě by se dala vyjednat sleva. A možná bych ani půl roku nečekal. V tý záruce se dá lecos vychytat.
neregistrovaný "egus"
28. 12. 2006 14:15
Re: Re:
Díky za všechny informace a názory. Teď mě ještě kolega upozornil na Hondu Jazz, pry velky kufr kam dam kolo, zenu a veci na tyden... koukal jsem na webu, no je to takova krabice. Co si o tom myslíte?
neregistrovaný "martinV"
28. 12. 2006 14:37
Re: Re:
Pořád Ceed. Zkus si prohlídnout Jazz na vlastní oči. Chudý auto. Stejně chudá výbava. Pouze 2 airbagy, jenom 1,2 motor, není možné skoro nic dokoupit navíc (okna vzadu v el.,palubní počítač), pouze manual klima. Mlhovnky, litá kola za příplatek k základní ceně 379 tis.Kč. (pak že je Fabka drahá ;-) )

Prostě cena a všechno ostatní mluví jasně pro Ceed.

[odkaz]

[odkaz]
neregistrovaný "egus"
28. 12. 2006 14:43
Re: Re:
Asi máš pravdu,koukal jsem na te hudební zázrak a je to dost chudý... který z těch semínek bys doporučil, najedu tak max 15000 ročně ...
neregistrovaný "martinV"
28. 12. 2006 14:54
Re: Re:
Vzal bych asi benzín 1,4 80kW a asi už nejlepší výbavu, tam je fakt všechno. Možná bych zkusil projet benzín 90kW, ale myslím že bych radší ten rozdíl 30 tis. investoval do metalízy a ESP. Nafta už se nevyplatí to oproti 1,4 rozdíl 60 tis.

80 kW by mělo určitě stačit, vždyť moje Octavia má jenom 74kW a jede to dobře.

Ale jak jsem psal neviděl jsem ho ještě naživo, ale vypadá opravdu dost dobře. Jinak někde se tu toulalo vlákno o Ceedu , tak se koukni.
neregistrovaný "Felotron"
28. 12. 2006 15:37
Re: Re:
Na zivo je to moc pekny ;)
neregistrovaný "vratuch"
28. 1. 2007 18:14
Re: focus vs ceed
Mal som moznost vyskusat Ford Focus 1,6 Ti VCT a Kiu Ceed 1.4. Obe auta boli este cerstve (okolo 500 km). Takze nieco o FF: motor sa mi zdal subjektivne pomerne lenivy. FF bol sice kombi, ale na objem 1,6 som si uz aj v zabehu predstavoval lepsi zatah. Motor ma neprijemne prekvapil svojou hlucnostou. Velmi prijemne radenie, podvozok ako na kolajniciach, ale pomerne dost pocut odvalovanie kolies. Kia objemovo sice mensia ale subjektivne podobne ziva ako 1,6 FF. Velmi dobre odhlucneny motor ma slusny zatah uz odspodu, ale max krutak ma samozrejme polozeny trochu vyssie. Radenie rovnako velmi prijemne ale myslim ze o chlp horsie ako na FF. Preposilovanie riadenia z testov je sice citit, ale nezdalo sa mi to nejake dramaticke. Aj tu je FF trochu lepsi. Velmi sa pacilo odhlucnenie kolies - zdalo sa mi lepsie ako na FF. Palubovka Ceedu oproti starym korejcom neporovnatelna - je stravitelna pre kazdeho europana. Trochu menej kvalitne vyzeraju vyplne dveri a kaplnka pristrojov, ktora je oproti zvysku palubovky, ktory je z pekneho plastu, vyrobena z obycajnejsieho hladkeho plastu. Inak vsetko je tak kde ma byt, nepacil sa mi len zdruzeny displej pocitaca a radia. Je pomerne neprehladny - vsetky udaje su tam nahadzane bez nejakej vacsej logiky. Nikde nic nedrncalo, aj ked to bol pravdepodobne predseriovy kus, comu nasvedcovalo ciachovanie pristrojov v milach. Celkovo vyzera palubovka FF o nieco hodnotnejsie, ale je to viacmenej len otazka vkusu. Velky vitaz je Ceed v pohodli vo vnutri kabiny. Na zadnych sedadlach FF som sa citil pomerne stiesnene. V Ceede je miesta na rozdavanie.

Dalej porovnavam Kiu Ceed 1.4 v zakladnej vybave s Fordom Focus 1.4 Champion Plus. Tu sa zda ze najvacsi kamen urazu bude motor FF. Pokial mi neprisla nejako velmi ziva 1,6-ka neviem si predstavit fungovania FF s motorom 1,4. Motor Ceedu sa mi zdal na moje jazdenie dostatocny. Ked k tomu priratam o 1 liter vyssiu spotrebu v meste u FF, tak na tomto poli mi pride Kia ako lepsia volba. U vybavy je to tak povediac nerozhodne. Ceed nema v zaklade klimu, ale cena aj s klimou je 465 600 Sk. FF Champion je za 469 000 Sk a klima je automaticka. Ceed ma navyse hlavove airbagy, radio s MP3 a ovladanim na volante - chyba dialkove ovladanie centralu a alarm. FF ma aj alarm a dialkove ovladanie centralu. A co nevidim - v cene su aj elektrony a hmlovky. Co z toho vsetkeho vyplyva? Ak by som kupoval v tejto chvili volba by bola velmi tazka. FF v akcnej vybave je sice motoricky horsi, ale vybavou mierne lepsi. Ceed ma zase lepsiu zaruku. Na bezne jazdenie nie je v tychto autach velky rozdiel. Celkovo zhrnute - som rad ze prisiel Ceed. Evidentne zatlacil aj na ceny FF.

PS: nepodarilo sa niekomu zistit ake caste su servisne prehliadku u Ceedu? Nebolo by zle vediet aj ich cenu. 7 rokov je dlha doba
neregistrovaný "bernat"
28. 1. 2007 19:15
Re: focus vs ceed
Prave , ze me prekvapilo, ze po 15 000 km. Myslim u motoru 1.4 benzin.

No neni moc dobry. Pokazde v autorizovanem servisu z tebe vytahnou penize.
neregistrovaný "vratuch"
28. 1. 2007 20:50
Re: focus vs ceed
tak tych 15 000 to je dost bieda. ale FF na tom nie je o moc lepsie. ten ma kazdych 20 000 km.
neregistrovaný "vratuch"
28. 1. 2007 21:05
Re: focus vs ceed
zaujimavy rebricek spolahlivosti:

[odkaz]
neregistrovaný "skejpa1"
29. 1. 2007 18:53
Re: focus vs ceed
ja to tu rikam porad. proc do toho vyberu neberou mazdu 3... ve spolehlivosti jasne vede a ford se nestaci ani koukat. a jestli jste videli treba autosalon ted nekdy to bylo jak testovali M3 1,6i. vysledek byl jasny. jedno z nejlepsich aut ve sve tride, ktere nema temer zadne chyby. vlastne se divi i oni (a automobilka samozrejme taky) proc se jich tolik neprodava. mozna to bude cenou. ale ta neni o moc vyssi nez tyhle dva konkurenti... ale tak jako tak moc jich u nas jeste neni takze neni ani okoukana...

ted sem koukal. v zakladu 429000,- (1,6. 5-ti dverovy hatchback)
29. 1. 2007 19:32
Re: focus vs ceed
skejpa: Ale ja mam FoFo 1,6 TDCi trosku vic nez v zakladu za 416 :-) (benzin by vysel na cca 370kkc a to uz je cca 60tis rozdil :-) )

btw: mi na mazde nejak nesedl interier...podle toho co sem koukal

robodci: Jak sem psal on se nevyradil jen leasingem :-) ...a pak koupit v recenzich opevovane auto za stejnou cenu a jeste dostat prodlouzenou zaruku a zimni kola v cene mi pripadalo jako lepsi nabidka, nez o 140l vetsi kufr, do kteryho nenarvu krabici :-)
neregistrovaný "Felotron"
28. 12. 2006 14:32
Bez nadpisu
Taky bych to videl na Ceed. Navic pokud ti ho neukradou/nenabouraji, tak ti klidne tech 7 let poslouzi, kdezto ten Focus uz ted bude mit 3-4 roky + 7 = 10 - 11 ...no nevim. Ono je to na samotnou debatu novy nebo ojety, ze...

Pokud nemas znamy ve Fordu, nebo kamose, co prodava dobryho Focusa, kup cokoliv - ale novy...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "skejpa1"
28. 12. 2006 16:22
Bez nadpisu
CEED. podle technickych parametru je to skvela koupe. dokonce ti daj 7 let zaruku na karoserii myslim a 5 let na cely auto. nebo tak nejak. proste by to mela byt kvalita. jestli nechces zavodat tak di do ni...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "irongear"
29. 12. 2006 16:35
hum hum
Ceed ma zaruku 7 rokov komplet na cele auto. Videl som ho na zivo a je pocitovo mensie ako na obrazkoch ale stale je to nadherne auto so skvelymi parametrami. Yaris je miniauto nehodiace sa pre rodinu, aj ked ma pekny posuvny kufor...ale tam to konci a za tu cenu, pff (vraj sa nekazi...co je samozrejme blbost) Starsi focus 1.6 benzin do 60tis km, s tym nikdy neprehlupis. To uz je len na tebe co sa ti viac paci, ale focus a ceed su podla mna rovnako sexy auta a rozdiel je len v tom ze jeden sa robi na slovensku a druhy v nemecku. Ja som sice patriot (aj slovensky aj cesky), ale tu by som trosku vahal. Aj ked mozno preto ta zaruka u ceed ... :)

Kazdopadne, akokolvek sa rozhodnes, budes svoje rozhodnutie lutovat!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Sranki
29. 12. 2006 18:10
Re: hum hum
Upresnim tu záruku pre Cee'd. 7 rokov/150000 km platí záruka na pohonné ústrojenstvo, tzn. motor, prevodovka, rozvodovka. Na zbytok auta je záruka 5 rokov/150000 km.

Je to stále viace ako ponúkajú európske automobilky. ;-)

Škoda, že ešte nie je v ponuke kombi.
29. 12. 2006 18:41
Bez nadpisu
yaris 2 je dle meho nazoru auto pro skromnou rodinu zcela dostacujici a cena je oproti treba aygu vyhodna.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "skejpa1"
29. 12. 2006 20:24
Bez nadpisu
ja myslim ze tady bych bral ten ceed celkem s prehledem. focus taky neni nic moc spolehlivy a ta zaruka na ceed vse pojisti :)... kdyz sem na autosalonu videl tu tovarnu... no proste se dba na kvalitu v kazdem smeru...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vincentik"
29. 12. 2006 20:47
Cee´d
Tak som si ho bol dnes obzrieť, s takou ochotou vysvetľovať zákazníkovi kvality auta som sa doposiaľ nestretol /a to som pochodil autosalónov.../. Išiel som tak na 15 minút a zdržal som sa viac ako hodinu. Chlapík neskutočne oddaný svojej práci, to sa mi páčilo. Samotné auto dizajnovo ani neprekvapí ale ani neurazí, určite prvá Kia, korú by som si bez problémov kúpil /myslím osobné autá/. Najviac mi asi pripomína Corollu svojím celkovým zjavom. Predajca vrámci svojho entuziazmu tvrdil, že Kia robí momentálne najlepší diesel na svete /myslel samozrejme vo svojej kategórii/ a reku, či ho nevyskúšam. /podotýkam, že vonku som stál so svojim 2-mesačným novým autom, takže asi tušil, že nové auto u nich kupovať nebudem/. Tak sme spravili asi 6km jazdu. Viem, že nič moc na hodnotenie motora, ale môžem s kľudom povedať, že motor je ozaj vynikajúci ako kultúrou chodu, tak "zatlačením do sedačiek". Poznám koncernové l.9 77kW, riadil som napr. aj Roomstera, ale ten motor sa v porovnaní s Kiou môže zahrabať. A to myslím vážne. Celkovo vzhľadom k cene auta je to auto vážny adept na vysoké predaje v EU, keďže kategória nižšia stredná sú v podstate konzumné autá a tam cena rozhoduje. Doporučujem. Ani náhodou s tým neporovnávajte Fabiu a podobné pseudoautá.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - prekladys
29. 12. 2006 22:16
vincentik
poslední výkend před vánoci měli školení v žilině, tak si to ještě pamatoval...

>:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vincentik"
30. 12. 2006 10:16
prekladač
bludy, bludy, bludy.... chudakov je všade veľa... ja okrem záujmu o autá s predajcami nemám nič spoločné... Mal som Punto Sporting, teraz mám Nissan Note z rodinných dôvodov/variabilita, kočík/, tak ma tu nepodozrievaj z nekalej činnosti. Napriek tomu, že som viac menej priaznivec Fiatu a t.č. som mu zostal neverný kúpou Nissana, viem byť objektívny na rozdiel od niektorých iných prispievateľov tu na fóre. Škoda. Inak ten Nissan Note doporučujem. Priestrannosťou na to auto nemá žiadne z klasických áut nižšej strednej, o mieste na zadných sedadlách nehovoriac. Tiež som si myslel, že auto charakteru vanu nikdy nekúpim, ale teraz by som už nemenil. Tou návštevou Kie som si len chcel potvrdiť, že som sa rozhodol správne pre Note/uvažoval som aj nad Cee´d/, čo som si potvrdil, aj cenovo, aj zameraním auta. To však neznamená, že nemôžem pochváliť aj nejaké iné auto-t.j.Cee´d. Vždy keď idem do showroomu pozrieť najekú novinku, viem viac o danom aute ako predajca. Tak tomu bolo v škode, honde, nissane, fiate... pochodil som ich dosť. Tento predajca /kia/ bol však správne zapálený pre vec a ja takých ľudí uznávam.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vincentik"
30. 12. 2006 15:01
Pre neveriaceho prekladača, test z auto.cz
Krásné okamžiky připravují dynamické schopnosti vznětové šestnáctistovky. Ta hýbe s necelých 1400 kg těžkým vozem velmi čile a mohutný zátah působí vysloveně sportovně. Potenciál s rezervou stačí na bezpečné předjetí na stísněné vozovce, stejně jako přechodné zrychlení z dálniční stotřicítky. Při orientační zkoušce nejvyšší rychlosti jsme se na letišti dostali až k tachometrové hodnotě 195 km/h, v provozu jsme se při náhodném vzájemném poměření akceleračních schopností stali rovnocenným soupeřem Octavie Combi 2.0 TDI.
Rozbalit vlákno
1
30. 12. 2006 15:09
Re: Pre neveriaceho prekladača, test z auto.cz
co sa certis, ved prekladys neutocil na teba... :shock:
neregistrovaný "vincentik"
30. 12. 2006 16:17
Bez nadpisu
Pokiaľ je to tak, tak sa mu ospravedlňujem, ja som to pochopil ako útok na mňa. Je tu zvykom, ked tu niekto niečo viac pochváli, že sa na ňho zlietajú "supy".
Rozbalit vlákno
0
Avatar - pilotpilot
31. 12. 2006 14:21
Bez nadpisu
Ad vincentik:

vincentiku, nic ve zlém, jen tak na zamyšlení, možná kdybys lépe četl, nemusel by ses

1. zbytečně rozčílit

2. psát zbytečnej příspěvěk, ve kterým se

3. zbytečně se omlouvat

4. zcela zbytečně přispívat právě k té nevraživosti, která se ti (a nejen tobě) tak nelíbí.

...

Ad egus:

Kia dost zatlačila, i nová Carens by stála za hřích.

Myslím, že loterie to je vždycky, taky bych ale chvíli počkal, důvody už byly, myslím, vyjmenovány. Přesto - auto je na ježdění nikoliv na starost, proč se tedy trápit, byť "zadarmo" v záruce.

Jojo je to těžký, však víš: mezi tím, co člověk chce, a co opravdu potřebuje, vzniká při vybírání záhadný rozdíl.

My před dvěma lety taky vybírali a nakonec přišli na toto => zánovní je zánovní: pokles hodnoty má už za sebou, a některý ještě pořád voní novotou a je v záruce. A tak auto, který tehdy bylo podle "sestavte si" za cca 540,- jsme pořídili za něco nad 300,-.

Hmm, co dodat, snad šťastnou ruku!

Přeju prima silvestra!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - martas2005
1. 1. 2007 12:34
Volba
2 egus

Trochu mi tam nekde na zacatku chybelo, na co vlastne to auto chces :-). Vybiram uz auto bohuzel jeste delsi dobu nez 1M a posledni dobou jsem uz vicemene rozhodnuty pro Focuse. Akorat me vypekl 1 prodejce s tim, ze nedodrzel puvodni nabidku, tak zase vyber obnovuji. O Ceedu jsem taky chvilku uvazoval a k minusum uz zminenym pridam rozhodne horsi prodejnost jako ojetiny. Ta nejspis zustane, i kdyz auto vypada "evropsky" (podle me je to spis japonec - obslehnuta corolla, stejne jako cerato). Vim o cem mluvim, protoze aktualne jezdim Elantru koupenou jako novou a ta ztrata je des (i kvuli tomu, jak se ted Hyundai k tomuhle modelu chova).

A kdyz porovnas stejne vybaveny FF a KC, tak si v podstate na stejne cene. Akorat FF bude mit zrejme horsi motor. Rozhodne to chce obe auta porovnat na silnici, ja se na Ceed chystam. FF podvozek me po tech superlativech trochu zklamal. No a Yaris je fakt jina liga - uvnitr je to prekvapive prostorny, ve stejny vybave budes asi na podobnych cenach jako FF + KC, ale pri prodeji ojetiny se ji zrejme zbavis uplne v pohode a za nejlepsi cenu ze vsech 3. Co corolla? Dobra akcni cena i vybava, rozdil v cene proti Yarisu je celkem maly. Ma slusny podvozek, a mela by drzet. Slabinou je maly kufr a prevodovka vyrabena v polsku.

Tak stastnou ruku!
Rozbalit vlákno
1
1. 1. 2007 14:50
Re: Volba
Myslim, ze Cee'd si hodnotu podrzi lepsie ako ostatni korejci, uz len kvoli dlhsej zaruke. Ak kupim trojrocny voz (napr. s 80 000 km) s tym, ze ma este 2 roky plnu zaruku, tak som ochotny zaplatit viac. Samozrejme vsetko bude zalezat aj od kvality vozu ako takeho a ta sa ukaze az casom.
neregistrovaný "skejpa1"
1. 1. 2007 15:20
Bez nadpisu
presne tak. kdyz budes prodavat auto ktere ma najeto 100 000 a je 4 roky stare, bude se prodavat dobre protoze na nej je este 3 roky zaruka a 50 000km... to je proste novinka na kterou si budem muset radi zvykat :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
1. 1. 2007 17:58
Bez nadpisu
Myslim ze neni zaruka jako zaruka vecinu zaruk musi nekdo uznat vecinou cetralne tak neznamena zaruka 6let jako nejake logiske 100% plus.

Spis mne zajima jak ma prodejce kvalitni dealerkou sit aby bylo kde zaruku uplatnit kdyz jeden dealer dela problemi.

Na tom Kia neni uplne dobre.

Forda vam opravi vsude i po zaruce a relativne levne, dily levnejsi jak u koncernu VW a japoncu.

Navic pokud clovek koupi ojeteho Forda o autorizovaneho dealera, dostane 3 letou zaruku.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
1. 1. 2007 18:04
Bez nadpisu
Treba toto:

Ford Focus II 1.6i 16v Trend X

Cena

399900,- Kč

Rok výroby

2005

Motor

1598 ccm 74 kW (100 PS)

Karosérie

kombi /5

Najeto

22500 km

Palivo

benzín

Barva

modrá metalíza

Počet majitelů

1

STK

08/2008

Výbava

imobilizér, centrál na dálku, 4 x el. okna. el. zrcátka , ABS, 6 x airbag, originál rádio s CD přehrávač, posilovač řízení, klimatizace, tonovaná skla, vyhřívané čelní sklo, ESP

Poznámka

referentský vůz, servisní knížka, nehavarované, v záruce 36 měsíců od uvedení do provozu !! možnost odpočtu 19% DPH !!

[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
4. 1. 2007 21:05
Re: Re:
pro Pulse:

cituji: "Treba toto:

Ford Focus II 1.6i 16v Trend X

Cena

399900,- Kč

Rok výroby

2005

Motor

1598 ccm 74 kW (100 PS)

Karosérie

kombi /5

Najeto

22500 km

Palivo

benzín

Barva

modrá metalíza

Počet majitelů

1

STK

08/2008

Výbava

imobilizér, centrál na dálku, 4 x el. okna. el. zrcátka , ABS, 6 x airbag, originál rádio s CD přehrávač, posilovač řízení, klimatizace, tonovaná skla, vyhřívané čelní sklo, ESP"

Nic moc...;-)

Ja ted objednal Focus II Trend+ 1,6 TDCi novy za 415 000Kc (+ sada zimnich kol v cene, 4 roky zaruka)

A standardni nabidka fordu je Focus II Trend+ 1,6 benzin za 399000 take novy :-)

...akorat to nema to ESP (priplatek 20000Kc)
neregistrovaný "martinV"
1. 1. 2007 19:21
Bez nadpisu
to Pulse: Pěkná nabídka, ale pořád je to už jetý auto.

Focus se při stejné výbavě a stejně výkonném motoru na cenu Ceedu nedostane. A to ani při akci , která teď běží.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "skejpa1"
1. 1. 2007 19:38
Bez nadpisu
nj ale treba co sme meli mazdu (626, 6) tak sme ani ty opravare hledat nemuseli... ford ma kvalitni sit ale preci lepsi je kdyz ji ani nepotrebujes...

a kdyz sme u nabidky tak na tipcars.com sem nasel treba:

Mazda 3 1,6 (104 koní)

r.v. : 2005

najeto: 6600 km

koupeno v D, originál autorádio, imobilizér, el. okna, posilovač řízení, multifunkční volant, nastavitelný volant, tónovaná skla, otáčkoměr, el. zrcátka, venkovní teploměr, dělená zadní sedadla, manuální převodovka, mlhovky, deaktivace airbagu spolujezdce, centrální zamykání, centrál dálkový, aut. klimatizace, 6 x airbag, ABS

podvozek skoro jak focus, motor o 4 koně silnější,

a cena: 365 000,-

a pak ze tamto je vyhodna nabidka - jen na to neni ta zaruka od fordu...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
1. 1. 2007 20:00
Re: Re:
To už je trochu lepší. Snad jen , že podvozek je stejný jako u Focusu, nebo se pletu?

Mazda 3 je moc pěkný auto, jen mě osobně zklamaly materiály použité v interiéru(palubka).
neregistrovaný "skejpa1"
1. 1. 2007 20:55
Bez nadpisu
jj taky myslim ze je jako ve focusu (a ten je chvaleny) a poruchovost je u mazdy preci jen mensi... s tou palubkou no. je to otazka vkusu. me se libi vnitrek jak fordu tak mazdy. jen mazda se mi zda min poruchova - nezda - je :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "eSTe1"
1. 1. 2007 22:52
re
tak som to bol skusit, mam Focus II ale zasiel som si na predvadzacku Ceedu. V prvom rade Ceed je dobre auto, velmi, ALE nie je to Focus, ani I ani II, nie je to ani Golf. Ceed je Ceed. Focus viac konunikuje, jednoducho si v nom istejsi, ak to ale chces, v Ceede je ale vacsie ticho, auto je komfortnesie nadstavene a motor 1.6 diesel 115PS je paradny, pre to auto ako stvoreny. Zaruka 7rokov je tiez super, ma to ale svoje ale. Je to tusim 7 rokov, alebo 120tis. kilometrov. Co napr. ja urobim za dva a pol roka, cize ma to nejak extra nezaujalo. Pre normalne pouzivanie je to vsak parada. Interier Ceedu je niekde uplne inde ako bolo v KIA zvykom, na moj vkus ale troska "hrackarsky" Takze asi tolko, prevez sa v tych autach a sam uvidis ktore sa Ti bude viac pacit. Ja by som vzal znovu Focus. Ten Yaris nekomentujem, komplet ine auto...
Rozbalit vlákno
0
1. 1. 2007 23:25
Bez nadpisu
No já jen čekám na první příležitost projet se v Ceedu >:D

Časem bych měl možná zájem,pokud bude dobrej >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
3. 1. 2007 11:31
Bez nadpisu
skejpa spolehlivost Mazdy a Fordu je srovnatelna Mazda je vpodstate jap. -Ford.

Mazda 3 je fajn auto. Podvozek vyuziva stejnou platformu jako Focus II.

martinV je to auto v zaruce, tak ze sice jete ale se zarukou jako na nove.

Chtel jsem jenom naznacit ze pokud mam min penez nebu lpet na 0 km, ale mrknu po nejakych predvadecim nebo referentskem Focusu se zarukou.

Tu Kiu bych si hodne dlouho rozmyslel. Dobrou volbu ;)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "martinV"
3. 1. 2007 12:18
Bez nadpisu
Pravda auto je v záruce, cena slušná, ale pořád už s tím jezdil někdo komu to auto nepatřilo, takže se k němu skoro určitě nechoval tak jako kdyby bylo opravdu jeho.

Nejsem proti kupu skladovek nebo předváděček, ale tohle už se mi zdá moc a je to už vlastně 2 roky staré auto.Ta Mazda z mého pohledu vypadala líp. Samozřejmě to musí zvážit sám kupující.

Pak ještě jeden dotaz . Neplatí první STK 4 roky? .... Jestli je to stejný i u fordu tak mají špatně buď rok výroby nebo platnost STK. Podle toho by to vycházelo na rok 2004. Takže auto v podstatě po záruce.

Jo a ještě dotaz jak je to s leasingem na toto referentské auto?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "1957"
3. 1. 2007 13:35
Kia cee
Včera jsem s ním absolvoval předváděcí jízdu a byl jsem mile překvapen a musím říci, že za ty peníze je to super auto, ale musí se srovnávat srovnatelné. Vážně jsem začal o něm uvažovat, protože svoji stařičkou Feldu budu muset vyměnit za něco novějšího, ikdyž zatím jen sonduji a chtěl bych auto max. do 350 000 Kč.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
3. 1. 2007 15:20
Bez nadpisu
martinV ohledne STK je to spravne mrkni na todle Mondeo

Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia Automat

Cena

499900,- Kč

Rok výroby

07/2005

Motor

1998 ccm 96 kw (130 PS)

Karosérie

kombi /5

Najeto

23400 km

Palivo

nafta

Barva

stříbrná metalíza

Počet majitelů

1

STK

05/2008

Výbava

imobilizér, centrální zámek na dálku, 4 x el. okna. el. zrcátka s výhřevem, ABS, 6 x airbag, CD přehrávač, palubní počítač, posilovač řízení, automatická klimatizace, tonovaná skla, 16" al. kola, střešní nosič Hagus, el. ovládání sedadla řidiče, vyhřívané čelní sklo, mlhovky, vyhřívaná přední sedadla, senzor stěračů, senzor světel, dřevěné obložení interiéru, automatická sekvenční převodovka s možnotí řazení na volantu !!!, stabilizační systém ESP !!

Poznámka

Referentské vozidlo dealera FORD, v plné záruce do 07/2007 !!, nehavarované, servisní knížka, možnost přestavby na N1 a odpočtu 19% DPH !!

[odkaz]

Leasingem na referentské auto ? Co konkretne?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "martinV"
3. 1. 2007 15:58
Bez nadpisu
Což o to Mondeo se mi líbí, ostatně jako všechny Fordy. Takže se proti Fordům rozhodně nestavím. Jen bych u toho Mondea radši 2,0 benzín,manuální předovoku a v liftabcku. Ale to už sem nepatří.

Jen mi pořád není jasná ta platnost STK. 07/2005-05/2008 - to jsou necelý 3 roky. Kde je chyba?

Tím leasingem myslím hlavně to jestli jsou podmínky na ojetá(referentská) auta stejný jako na úplně nový. Vždycky jsem si myslel , že na ojetiny jsou mnohem horší podmínky.

Jinak jsem teď na Tipcars viděl docela zajímavý nabídky na Focusy.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Zdenekold"
3. 1. 2007 16:42
Re: Re:
Pokud je to auto dovezené a jeté v cizině a dělá se česká stk, tak potom je platnost 2 roky. Takže si podle stk můžeš udělat obrázek, jak dlouho někde v ČR stojí a čeká na prodej.
neregistrovaný "skejpa1"
3. 1. 2007 22:42
Bez nadpisu
2pulse:

[odkaz]

tak sem si dal tu praci a nasel sem si ty zebricky. jedina kategorie kde je mazda horsi ve spolehlivosti nez ford je kategorie nejmensich vozu (ala mazda 2 vs. ford fiesta a ford fusion). Jinak mazda vsude ford porazi (mazda 6 dokonce ve sve tride ctvrte nejspolehlivejsi auto hned po medvedovi C, BMW 3er a AUDI A4. Mondeo je az za octavkou a to osme.) Protobych radeji misto focuse volil tu M3 protoze jak si napsal maji stejny podvozek a mas tam perspektivu vetsi kvality. Neni to logicky ?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
4. 1. 2007 00:03
Bez nadpisu
skejpa Nevim co je pro tebe logicke ale staci se podivat na TUV je to srovnatelne nekde 1 % pro Mazdu nekde pro Fordku.

V kazdem pripade Mazda uz x let patri Fordu, ani nepredpokladam najake velke rozdily. >:D To mne pride logicke.

martinV

Na všechny ojete vozy se vztahuje 12-ti měsíční záruka od data prodeje daného vozu. Za dalsi mozna zaruka od vyrobce. Pokud je to ojety vuz primo od Fordu- referentský vůz.

Presne s STK ti to reknou oni.

Kontaktní osoba

Martin Blažek

Telefon

777 292 392, 466 412 682

E-mail

ojete.vozy@autoin.cz

Nebo muzes poslat dotaz tady

[odkaz]

Leasingovych nabidek je spusta, doporucuji z vlastni praxe uver.
Rozbalit vlákno
2
4. 1. 2007 06:52
Re: Re:
martinV má pravdu, dle zákona 56/2001 Sb. je první STK po 4 letech, takže jsou 2 možnosti:

1) chyba v údaji o STK

2) auto bylo od 05/2004 předváděčka dealera Ford, který jej pak v 7/2005 zaregistroval a začal jej používat jako referentské vozidlo
Avatar - mates2
4. 1. 2007 07:38
Re: Re:
i když to bude měsíc starý od data výroby a dovoz tak na českejch spz už bude stk na dva roky jako u každé ojetiny
neregistrovaný "skejpa1"
4. 1. 2007 15:42
Bez nadpisu
mazda ze patri fordu ? to slysim poprve :D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Mitsi"
4. 1. 2007 16:14
Re: Re:
Už dost dlouho tvoří alianci.
neregistrovaný "skejpa1"
4. 1. 2007 19:56
Bez nadpisu
mozna alianci, to dokazuje stejny podvozek FF a M3. ale ze by Mazda patrila Fordu se mi nezda..¨.

aktualizovano:

tak sem nasel toto:

Ford vlastní v Mazdě podíl 33,4%, ale po technické stránce jí zcela ovládá. Nelze ale říct, že by Mazda měla motory od Fordu. Ve skutečnosti se motory vyvíjejí společně, v případě velkoobmjemových čtyřválců má Mazda v rámci skupiny Ford dokonce statut "Center of Excellence". To znamená, že se na ně specializuje. Dalo by se proto říct, že Ford má v některých případech spíše motory od Mazdy.

Asi si domyslíte, že by bylo zbytečné při společném vývoji, který snižuje celkové náklady, zůstat jen u motorů. Proto byla například Mazda 3 postavená na základech nové generace Focusu a jako taková se začala prodávat dva roky předtím, než se k nám dostal nový Focus. To samé platí nejen pro podvozkové skupiny, ale i pro ostatní díly, například posilovač řízení, který mají obě auta elektrický. Podle toho, v jaké se objevuje značce, je jen upravena jeho charakteristika tak, aby odpovídala zaměření konkrétního modelu. A tak je to vlastně se vším, co obě značky v rámci spolupráce ve Fordu sdílejí.

Dnes ale nejde o nic neobvyklého. Stejnou praxi provozují všechny velké automobilové skupiny na světě, pokud dostanou sebemenší šanci ušetřit na nákladech ve vývoji a výrobě.

Dale sem nasel ze diesel MZR-CD je vyraben bez sinergie s FORDem, asi proto nemam takovy odpor k dieselum u mazdy jako u fordu ale u obou bych preferoval benzin.

dle webu 4men:

Ford a Mazda slaví společné 25. výročí

Mazda se v posledním roce stala pod ochrannými křídly Fordu nejrychleji rostoucí automobilkou na světě.

Spolupráce mezi americkou automobilkou Ford a japonskou značkou Mazda slaví v současnosti 25. výročí. Vše začalo v roce 1979, kdy Ford koupil v Mazdě pětadvacetiprocentní podíl. Před osmi lety však svůj podíl navýšil na 33,4%, což v současné majetkové struktuře představuje kontrolní balík akcií.

Mazda provedla v posledních letech ve výrobní řadě obrat o sto osmdesát stupňů a s modely 3 a 6 dokázala konkurenci přetáhnout řadu zákazníků. Svůj podíl na titulních stranách si vydobila i novou generací sportovní RX-8, jediného auta na světě s rotačním motorem.

V současnosti připravuje v Japonsku rozšíření výroby na kompakt s názvem Verisa a blíže nespecifikované kombi, které představí v Evropě na autosalonu v Paříži.

V minulém roce prodala Mazda téměř 1,1 milionu vozů, které jí pomohly k nejlepšímu finančnímu výsledku v její historii. Podle několika různých zdrojů byla navíc v roce 2003 nejrychleji rostoucí automobilkou na světě.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "egus"
4. 1. 2007 20:03
tak jsem se projel ...
Tak jsem se "semínkem" projel (1.4 v plné výbavě) a přijde mi to trochu lenivé auto na 80kW... koukal jsem taky na tipcars na ty fordy (najeto cca 40t za cca 300t) coz mi prijde zajimave, ale co je to auta?

Nerozumim tomu, ze nekdo po 30-40t meni auto v plne vybave... nebo jsou predvadeci? U charouzu jicha maji pozehnane ... jsem z toho jelen...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "egus"
4. 1. 2007 20:04
Bez nadpisu
jeste k seminku, ve 130 toci lehounce pres 4000ot, to mi prijde jako ve 1.2 sluzebni fabii... podvedomy strach ze spotreby :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Focus1"
4. 1. 2007 20:46
Bez nadpisu
egus:

Fordy co se nabizi v plne vybave, zhruba rok stare a najeto do 40t km jsou vetsinou z Nemecka. Jedna se o vozy primo centraly Fordu. Vetsinou vozy predvadeci nebo sluzebni. Je to dobry kseft je sem vozit a prodavat...proto jich je tady tolik.Vetsinou stribrna nebo modra barva.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "egus"
4. 1. 2007 23:45
Re: Re:
Díky, myslíš, že má cenu do nich jít? Nejsem odborník, připadá mi to nějak podezřele výhodné ... díky za jakoukoli radu - asistenci
neregistrovaný "pulse"
5. 1. 2007 00:55
Bez nadpisu
egus neni se ceho bat, prave ze jich je hodne tak je dobry vyber, ceny jsou vyhodne. Hlavne u Kombi vecinou TDCi , verze Trendu i Ghia. Vecinou hodne vybavene.

Kdyby se neprodavali tak by je tolik nevozili.

Chce to vided na nazivo !

Dong Trend X neni to same jako Trend+.

Predpokladam ze je to je akcni Focus Trend+ Gold

Pokud je to 1.6 TDCi Trend + tak to podle akcniho ceniku je za 5dv 449 990.

Dalsi slevu muze dat jeste navic dealer treba na skladovy voz tvuj pripad.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "lewko"
5. 1. 2007 07:39
mazda a ford
navýšil na 33,4%, což v současné majetkové struktuře představuje kontrolní balík akcií. skejpa....

To v znamena ze ford ovlada mazdu aj po managmentskej stranke (teda mu patri). Kontrolny balik akcii znamena, ze ma vacsinu v spravnej rade a teda na top managmentskej urovni firmu riadi.

Po technickej stranke su mazda(pre mimo azijske trhy) a ford takmer totozne. Nie je dolezite kto co vyvija, ale ze v oboch autach najdes tie iste dielce.... ;)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
5. 1. 2007 14:17
Re: mazda a ford
lewko:

neni tomu tak jak pises. dieselove motory si vyvyjeji nezavisle na sobe a podstatne pro me je ze treba velkoobjemove ctyrvalce (DOHC 16V atd.) vyrabi primo mazda a ford tyto motory prebira. podvozky byly u fordu vzdy dobre takze mi to nevadi ze je sdileji ale spolehlivost dieselovych motoru u fordu (vlastne i u mazdy) nikdy nebyla na valne urovni. zmenilo se to az ted v podlednich rokach (viz. MZR-CD a Duratorg nebo jak se u fordu jmenujou...). Neni to to same. My by sme treba ford nikdy nekoupili a kdyz sme chteli M6 tak sme vedeli ze jen s benzinem z drivejsi zkusenosti (626 s dvoulitrem benzin, co sme meli, vydrzel vse. dieselovy agregat odchazel tehdy hrozne casto). A ford (i renault a citroen) mame doma zazity jako znacky ktery jsou jedny z nejvice poruchovych. Je to otakza duverivosti (v nasem pripade zkusenosti) a ani nasi znamy by uz treba dieselovy ford taky nechteli... Jinak treba podvozek focusu je hodnocen jako vynikajici takze je to pro mazdu jedine dobra vizitka kdyz ho ma i M3...
neregistrovaný "martinV"
5. 1. 2007 07:40
Bez nadpisu
Když už to musí být Ford tak co třeba tohle. Je to to na Tipcarsu. Sice to nemá takovou výbavu , ale zase je to nový a se zárukou 4 roky.

Vyrobeno 2006

Tach. 1 km

Objem 1 600 ccm

Druh paliva benzín

Stav nové vozidlo

Karoserie hatchback /5

Výkon 73 kW (100 PS)

Barva tmavě modrá metalíza

Počet míst 5

Cena 379 990 Kč , sleva: 121 300 Kč

Poznámka ZÁRUKA 4 ROKY!!! lze i v jiné barvě

Výbava klimatizace, 6 x airbag, ABS, CD přehrávač, imobilizér, el. přední okna, posilovač řízení, nastavitelný volant, výškově nastavitelná sedadla, centrál dálkový, tónovaná skla, otáčkoměr, vyhřívaná zrcátka, el. zrcátka, dělená zadní sedadla, manuální převodovka, zadní stěrač
Rozbalit vlákno
0
5. 1. 2007 07:57
Bez nadpisu
Pulse:

JJ mas pravdu ja si nevsim tech zadnich okynek v el. a vyhrivaneho prednďho okna :*)

...ale zase to nejsou veci kvuli kterym bych chtel zaplatit za 1,5 roku stary auto stejnou cenu jako za novy :-)

Jo a predpokladal si spravne Trend+ Gold standardni cena 449 990Kc ;-)

Jinak sem se svezl v jednom z tech nabizenych rocnich aut a vypadalo v poho (prasklou zarovku ve svetle nepocitam :-) )

Btw: Pri vyberu sem take uvazoval o Ceed (7let zaruky je velky tahak), ale nakonec sem si rekl ze to auto bude moc nove a bude mit jeste nejake musky (ja vim ze je kdyztak odstrani zadarmo, ale ja s tim autem chci jezdit :-) ) takze sem radsi vybral Focus.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - prekladys
5. 1. 2007 09:07
egus
semínko...

1,4 je načipovaná hodně do otáček, i v riu je to v nižších a středních otáčkách louda (pokud někdo přesedal z letité feldy, bude tvrdit opak ;-) ) oproti malým motorům ve fabce však tenhle motor obstojně táhne právě ve vyšších otáčkách. jestli je ale někdo zvyklý na současné evropské auto (VAG), musí prostě změnit jízdní styl nebo jít do CRDI

1,4 je podle mě příliš malý motor na tak velké auto. představ si typickou českou dovlenou do chorvatska, kdy si sebou majitel bere půl bytu...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "egus"
5. 1. 2007 12:03
Re: egus
to samé jsem zažíval, když jsem jezdil v corolle 1.4, bohuzel spotreba lehce pres 7 ... na predjizdeni to nejni :-)
5. 1. 2007 14:43
Bez nadpisu
Tohle sem nasel na www.lidovky.cz o dieselovych motorech Ford:

Motory Ford TDCi

Společné označení, různé konstrukce

Pod společným obchodním označením se ukrývají různé konstrukční řady. Dvě původní vyvinuté Fordem se dvěma novými, pocházejícími již ze spolupráce s koncernem PSA.

Zmíněné problémy byly vlastní motorům 2,0 TDCi konstrukční řady Puma, používané v mondeu či transitu. A to ještě zdaleka ne všem provedením, konstrukční změny postupně jeho spolehlivost výrazně vylepšily. Motor 2,0 TDCi konstrukční řady PSA použitý v modelech Focus a Focus C-Max s ním nemá nic společného, jde o úplně jinou konstrukci.

2001

Motor: 1,8 TDCi, 8V

Výkony: 66, 74, 85 kW

Konstrukční řada: Kent

Aplikace: Focus I (74, 85 kW), Transit Connect (66 kW), Focus II (85 kW)

Samotný základ motoru pochází z dávné historie – konkrétně z roku 1989. Poprvé se objevil v Sieřře 1,8 TD, poté ve Fiestě, Escortu či Mondeu. Tato původní verze s nepřímým vstřikováním rozhodně nebyla spolehlivá, praskaly u ní litinové hlavy válců, rozvodové řemeny, samotné motory trpěly rychlým opotřebením, ztrácely kompresní tlaky či se zadíraly.

V roce 1998 byl výrazně modernizován, dostal přímé vstřikování paliva axiálním čerpadlem Bosch VP 30, jiné písty, celkově zesílenou a přepracovanou konstrukci. O spojení klikové hřídele a čerpadla se stará řetěz, čerpadlo s vačkovou hřídelí propojuje ozubený řemen. Přímý vstřik znamená výrazně nižší tepelné namáhání, takže ač stále litinová, tak již hlava válců nepraská. V této verzi měl motor označení TDDi a výkon 66 kW (na některých zahraničních trzích byla prodávána i 55 kW verze).

Koncem roku 2000 dostal tento motor vstřikování common-rail Delphi a obchodní označení TDCi. Vstřikovací zařízení, které se ve větších motorech mondea TDCi (viz. níže) postaralo o jejich problematickou pověst, zde překvapivě nezlobí. V menším motoru není totiž zejména čerpadlo tolik namáháno. Na kvalitu nafty (hlavně mazivost) je čerpadlo Delphi samozřejmě hodně citlivé, takže pozor na neznačkové čerpací stanice. Častěji se však vyskytuje jiná závada – zanesený EGR ventil, který se zde mění s částí sacího potrubí, takže nejde o levnou záležitost. Závada se projevuje značnou kouřivostí.

Po modernizaci na Euro IV bude motor 1,8 TDCi (85 kW) používán i pro současný focus, a to ve spojení s manuální převodovkou. Normu Euro IV totiž splní bez filtru pevných částic. Na ekologicky smíšlející trhy bude 1,6 TDCi (81 kW) s filtrem (viz. níže).

2002

Motor: 2,0, 2,2, 2,4 TDCi, 16V

Výkony: 66, 85, 96, 104, 114 kW

Konstrukční řada: Puma

Aplikace: Mondeo (2,0, 2,2), Transit př. Pohon (2,0), Transit z. pohon (2,4)

Šestnáctiventilové čtyřválce řady Puma jsou poslední originální konstrukcí fordu na poli dieselové techniky. Samotný motor zahájil svoji kariéru v roce 2000, a to ve Fordu Transit a též v prvních modelech mondea. Používal vstřikování radiálním čerpadlem Bosch VP 44, nesl obochodní označení TDDi. Je to odolný motor s rovzody poháněnými bezúdržbovým řetězem. TDDi zde ukazuje na použití vysokotlakého přímého vstřikování radiálním čerpadlem Bosch VP 44. Na jeho adresu třeba poznamenat, že je obvykle spolehlivé, ale když už se pokazí, stojí to za to. Opravují jej nejlépe vybavené diesel servisy, práci jim komplikují nevyčistitelné kanály uvnitř tělesa čerpadla, kvůli kterým musí být často měněno celé těleso. Navíc nezřídka jebne jeho řidicí jednotce. Všechny závady tohoto čerpadla vyjdou vždy tak na 20 tisíc Kč (měření, rozebrání, díly, měření, nahrání kompenzace), což je třetina ceny nového.

Označení TDCi přišlo se vstřikováním Common rail od firmy Delphi. V prvním roce výroby se vyskytovaly značné problémy se zadíráním vysokotlakých čerpadel, kterým nestačila mazivost v ČR běžně dostupné nafty. Než Delphi počátkem roku 2003 začalo dodávat čerpadlo z odolnějších materiálů, vyměnil jej Ford v záruce některým lidem i několikrát. U vozů vyrobených do roku 2003 si rozhodně zkontrolujte, zda jim bylo po tomto datu čerpadlo měněno. Vůz s velmi nízkým počtem najetých km by totiž mohl mít stále původní velice choulostivé čerpadlo. Připomeňme, že kovové špony uvolněné při jeho zadírání zablokují i vstřikovače, takže výsledkem může být dosti drahá oprava, navíc dnes už po uplynutí záruky.

Pojem selhávání řídicích jednotek také není zcela přesný. Mondea TDCi vyrobená do data 15.02.2003 měla dvě řídicí jednotky – motoru (ECU) a vstřikování (EDU). Do 15.05 2002 byly vždy spojeny kabelem s pocínovaným konektorem. Rychlou degradací materiálu a zvyšováním odporu docházelo k různým chybám v komunikaci, blikání kontrolky žhavení, ztrátě výkonu. Od zmíněného data docházelo k nahrazování konektorem zlaceným (společně s oběma řidicími jednotkami, jejichž je konektor nedílnou součástí), a to jak ve výrobě, tak v rámci záruky. U vozů vyrobených do února 2003 si zkontrolujte, jak se věci mají. „Cínové“ jednotky totiž Ford měnil jen v případě problémů, nikoliv ploště. Vzhledem k tomu, jak drahé součásti to jsou, by bylo velmi nepříjemné muset je měnit po uplynutí záruční doby na své náklady.

Od února 2003 již Mondeo TDCi není méně spolehlivé, než jiné motory se vstřikováním common-rail, snad jen hůře snáší nekvalitní naftu (atypická konstrukce čerpadla Delphi). Začátečníkům u tohoto motoru může vadit poněkud nestabilní volnoběh, s vozem takřka nelze manévrovat bez přidání plynu, motor při rozjezdech snadno zhasne. I tento problém dospěl k řešení, a to s příchodem emisní normy Euro IV. Vyšší vstřikovací tlak, jemněji rozprašující trysky a elektricky řízené turbo Garret GT 20 dohromady způsobují další citelné zlepšení odezvy a také daleko stabilnější volnoběh. Na českém trhu se takto modifikovaná TDCi prodávají až nyní, ale pro ekologicky citlivé západní trhy byl motor 2,0 TDCi v této úpravě nabízen již od poloviny minulého roku. Elektricky řízené turbo poznáte od pohledu, má místo pneumatického aktuátoru žebrovanou řídicí jednotku s integrovaným servomotorem.

2003

Motor: 1,4 8V, 1,6 16V, 2,0 16V

Výkony: 50, 66, 81, 100 kW

Konstrukční řada: PSA

Aplikace: Fiesta, Fusion (1,4 8V, 1,6 16V/66 kW), Focus (1,6 16V/66 kW, 81 kW ve spojení s CVT, 2,0 16V), Focus C-Max (1,6 16V/81 kW, 2,0 16V)

Motory z konstrukční školy PSA jsou dvou konstrukčních řad. Agregáty 1,4 8V a 1,6 16V jsou blízce příbuzné, mají společný blok. Dvoulitr je svébytnou odlišnou konstrukcí.

Nejmenší a největší motor mají piezoelektrické vstřikování Siemens, které je v principu nejodolnější. Jeho vstřikovače se totiž objedou bez choulostivého hydraulického ovládacího mechanizmu (piezo-krystal má narozídl od solenoidu dost síly zavřít hlavní tlak), takže u nich mnohem méně hrozí závada nadměrného zpětného toku (přepadu). Na druhou stranu Siemens VDO jako jediný nemá žádný aftermarket, takže případné opravy spočívají ve výměnách celků a po uplynutí záruční doby by mohly být drahé.

Motor 1,6 TDCi v obou výkonových variantách je vybaven vstřikováním CR firmy Bosch. Čerpadlo CP3 je opravitelné, vstřikovače jsou dostupné levnější v exchange systému, navíc systém sám je ve spolehlivosti dobrým průměrem.

MARTIN VACULÍK

Byla to odpoved na dotaz ctenare...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "MitoX"
5. 1. 2007 15:43
Kia Ceed 1,6
Rád by som napísal moje dojmy z testovacej jazdy na Kia Ceed 1,6 benzín:

-auto v skutočnosti opticky lahko zapadne do premavky, na fotkach vyzera krajsie ako v skutocnosti, farby a pod. su vysostne subjektivne veci.

-vzadu je neskutočne vela miesta na nohy (a to som si sadal za seba - 183cm), az si myslim ze to Kia zbytocne prehnala, trpi tym mensi kufor. Aj ked vozite rodinu, je to nepomer. Mne by vyhovoval opak. Pocetnu rodinu nevozim.

-palubna doska fajn, podsvietenie nevsedne, tri displeje (!) malo citatelne, horny zdruzeny je neprehladny, a pritom by stacil vacsi kontrast a rozdielne velkosti pisma. Plasty pekne.

-sedadla fajn, volant fajn

-plasty na dverach - slabsie miesto, ten spodny bol odpudzujuci, a este k tomu bol jediny bledy a hned nechtiac dostal kopanec od nohy pri vystupovani a bola tam cierna cmuha (a nielen odo mna)

-jazda - posilovac velmi dobry, volant padne, troska vacsi veniec, radenie sa blizi k etalonu, ale este tam stale nie je! Tlmenie nerovnosti - velmi dobre. Podvozok - dobry

-motor - povodne som chcel skusit 1.4, ale nebol, tak som skusil 1.6 benzin- neskutocne letargicky! viem, je to v zabehu, ale aj tak! 1.4 si neviem dobre predstavit v tomto aute. Treba otacky - dobre, ale prevodovka je strasne kratka,co po dialnici? Nic. 100 km/h a hukot. A v meste to mam vytacat? - tam prevodovka staci. A co potom realna spotreba?

Zaver-fajn auto, ale za tu cenu NIE. Zaklad, ktory by pripadal do uvahy ma velmi zle zostavenu vybavu (niektore zbytocnosti, niektore nezbytnosti priplacat) a myslim, ze momentalne auto pada za obet snahe o 5 hviezdiciek Euro NCAP. Budem oblozeny 6 airbagmi,budem cakat cely zivot kym mi ho zachrania,ale dovtedy sa uvarim bez klimatizacie.

Za vyssiu cenu ako zaklad mate uz lepsie auta.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
6. 1. 2007 02:06
Re: Kia Ceed 1,6
Za vyssiu cenu ako zaklad mate uz lepsie auta.

to MitoX : Tak poraď nějaké lepší, stejně velké auto s plnou výbavou za cenu Ceedu.
neregistrovaný "MitoX"
5. 1. 2007 15:43
Kia Ceed 1,6
Focus
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "skejpa1"
5. 1. 2007 20:00
Bez nadpisu
mazda 3 8)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
6. 1. 2007 13:59
Bez nadpisu
Dong udal si dobre ! volbu nemuzu nez doporucit. Za tu cenu to nema konkurenci ale to clovek ohodnoti az po najetych par tisicich s Focusem.

K tem lidovkam treba osobne sem memnel nikdy s motorem 1,8 TDCi v Focus I Zadny zde popsany problem. Nic takoveho jako zanesený EGR ventil a podobne.

Zas nahradni dily na Forda jsou pomerne levne a dobre dostupne proti konkurenci z ruznych zdroju.

martinV musim premyslet je to tezke - treba naky Focus >:D >:D >:D >:D:D
Rozbalit vlákno
1
6. 1. 2007 18:21
Re: Re:
to Pulse: jj, diky.

Paradoxne sem nejdriv zacal s Megane sedan za 410000 :-), pokracoval pres C4 SX za 460000 a skoncil u Focus za 415000 (samo ze normalne stoji 450000) vse 1,5 - 1,6 TD...uvazoval sem dokonce i o Ceed (ve podobne vybave 430000 tusim), ale nakonec sem si rekl ze je to jeste porad moc nove a bude mit jeste spoustu musek (je to prece jen uplne novy typ a v uplne nove fabrice s pracovniky bez zkusenosti s montazi aut)

Jo Renault sem nakonec nekoupil z toho duvodu ze mel zdaleka nejdrazsi leasing (nakonec vysel draz nez ta C4 :-) )

to skejpa: Myslim ze s Focusem a M3 je to asi tak jako s vw polo, seat ibiza a skoda fabia...myslim ze z 90% to samy (co se techniky tyce)

to MartinV: nechal sem si taky v jednom Citroenu spocitat leasing na rok jetou C4 a vysla na stejny peniz (lehce vyssi splatky) jako nova jen o rok kratsi dobu. Tak sem si rekl ze si radsi zaplatim o rok dele a nakonec budu mit vlastne stejne stare auto :-)
neregistrovaný "skejpa1"
6. 1. 2007 14:22
Bez nadpisu
2pulse: tobe treba nic neodeslo ale ostatnim jo >:D proto este porad prosazujes focus. ja nez FF radsi M3 ale jestli se rozhoduje mezi FF a Cee'd tak bych radsi bral ten Cee'd ;)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
6. 1. 2007 14:26
Bez nadpisu
skejpa nevim o nikom ostanim z meho okoli s timto problemem. Ja to rikam z praxe s americkou Mazdou nejezdim :D,

ono take zaleyi jak se clovek o svuje auto stara kde tankuje atd. U ojeteho clovek nemusi vedet vsechno co auto zazilo.

Proto je fajn kdyz nekdo muze koupit levne ojete s tovarni zarukou i bez toho aby autum rozumel, a muze se vyhnout dalsim nakldadum na opravy na minimum.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
6. 1. 2007 14:34
Re: Re:
ja s americkou mazdou taky nejezdim. ja jezdim s evropskou resp. jeponskou verzi (M6). mezi americkou a evropskou verzi je docela rozdil. dokonce meli (este asi i maji) i jiny design zadnich svetel + trilitrovy benzin v nabidce. v americe maji i jine normy na ochranu atd. proste sem netahej ameriku :D
neregistrovaný "pulse"
6. 1. 2007 14:35
Bez nadpisu
skejpa si delam srandu s tou Mazdou >:D Treba 3 se mi take celkem libi. MX5 ja take fajn. atd. Urcite dobra alternativa k Focusu je Mazda 3.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
6. 1. 2007 15:55
Re: Re:
to Pulse : Psal jsem se stejnou výbavou a za stejnou cenu. Focus/Mazdu osobně považuji za kvalitnější , ale taky proto i dražší auto. A ty ojetiny (referenční vozy) jako nový nepočítám i když je to taky možnost. ;-)
neregistrovaný "pulse"
6. 1. 2007 17:35
Bez nadpisu
martinV no treba za projeti stoji CITROEN C4 SX 1,6i 16V ale take bude 399 000 vise. Ono je otazka jestli ma cenu setrit u Kia nebo si priplatit za osvecene nizsi stredni. Raci bych ja osobne tada volil tu drouhou moznost a neexperimentoval.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
6. 1. 2007 17:53
Re: Re:
No jo jenomže já osobně považuji za mnohem větší risk francouzský vozy. Ale to je věc názoru. Pak v zadání bylo že 200 tis.bude v hotovosti a zbytek úvěr nebo leasing. Ten Ceed se mi zdá z tohoto pohledu docela výhodný. Samozřejmě záleží na požadavcích každého kupujícího. Jestli jetý snad kvalitnější auto nebo úplně nový zatím neprověřený za trochu lepší cenu a třeba s mnohem lepší zárukou.

Taky by bylo dobré vědět jak je to právě s tím leasingem u těch referenčních nebo jetých vozů. Nejsem v tomto zběhlý , ale mám za to , že na nový auta je leasing v rámci možností mnohem výhodnější.
neregistrovaný "egus"
6. 1. 2007 18:39
olej do ohne
No, kdyz uz jsemn tu diskusi zacal, proc neprilit olej do ohne.

Mel jsem na par dni pujcenou Corollu combi 1.4 novy typ (2005) zadny zavodnik, ale jede ... a me se v ni sedelo prijemne. Kdyz vyhodim Yarise, jak vidite srovnani s FFII? ...abychom nebyli jem u M3 a FF.
Rozbalit vlákno
5
6. 1. 2007 19:13
Re: olej do ohne
Ja bych rekl ze Toyota je dobra, ale co sem koukal na ceny (pokud nemaji nejake akcni slevy) ty sou trochu jinde...za 1,4 benzin asi tak jako u FF II za 1,6 naftu (s nynejsi akcni slevou samo :-) ).
neregistrovaný "egus"
6. 1. 2007 19:51
Re: olej do ohne
Corolla 1.4 kombi 419t

FF 1.6 TDCI kombi 479t ???
6. 1. 2007 20:42
Re: olej do ohne
Vzdyt sem psal "jestli nemaji slevy"...ja sem koukal do ceniku a tam je Toyota kombi 1,4 za 500000kc a jinou cenu sem nevidel...

btw: FF 1,4 combi za 400000 ;-)
neregistrovaný "egus"
6. 1. 2007 21:10
Re: olej do ohne
to je sic pravda, ale bez klimy ... a mejakych drobnosti ... FF je v trendu a 1.6 za 429t
7. 1. 2007 11:48
Re: olej do ohne
njn sem se zase ukouk o radek v ceniku ;-)

...v tom pripade bych postupoval asi takhle:

- precetl bych si recenze na jednotlive vozy

- zasel si udelat zkusebni jizdu a nechal si spocitat financovani (v nekolika salonech samo)

- pokud nebude velky rozdil v nabidce tak si vybral to co se mi vic libi :-)

btw: 1,4 se mi na kombika zda dost malo a pred vanocema se dla sehnat FF kombi v dieselu za 436 kkc (musim preci doporucit ford, kdyz sem si ho vybral, preci nepriznam ze sem udelal kravinu, i kdyz myslim ze ne :-) )
neregistrovaný "pulse"
7. 1. 2007 11:48
Bez nadpisu
martinV Nejsem v tomto zběhlý , ale mám za to , že na nový auta je leasing v rámci možností mnohem výhodnější.

Ja nejse taky naky velky odbornik na financni sluzby, ale par vlastnich pomerne blbych skusenosti s leasingem mam. :-(

Tak ze pro soukrome uceli leasing nedoporucuji, ukradnou vam to a leasingovaka si poplati sve straty/zisky vam da to co jine zbyde :shock: .

Co jse ke mne doneslo ze tet jedou nejvice uvery i leasangovky je nektere nabizi.

Treba od GE atd.

Nevim o tom ze by u uveru meli byt nove vozy nejaka globalne zvyhodneny.

Kde muzou byt zvyhodneni je znackovy leasing Ford Leasing.

Ale i ten tet muze byt na ojete.

Co doporucuji super vec je Pojištění pořizovací ceny (rozdílu mezi pořizovací a obecnou cenou vozidla) Ford leasing a Maxima pojišťovna.

To se vyplati !
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
7. 1. 2007 11:52
Bez nadpisu
je pravda ze Toyota 1,4 umi ale pro Kombi to bude jenom pro nekoho kdo nikdy nespecha.

Ohledne Focusu tady je vlakno kde pisou majitele [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "geos"
7. 1. 2007 20:51
Bez nadpisu
Ja mam FFII kombi 1,8 tdci, kolega ma Corollu kombi 1,4 asi 4 rocnu. Tiez som pri kupe uvazoval medzi Toyotou a FFII. Obe boli v akcii a porovnatelne motory, ci uz benzin (580000)alebo nafta (620000)zhruba v rovnakej cene, plus minus 10000. Akurat FFII mal navyse tempomat, 2 airbagy naviac a mozno este par drobnosti. Corolla je sice asi spolahlivejsia, ale pre rodinu podstatne mensi kufor a vzhlad interieru hral vyrazne v prospech FFII. Ta 1,4 ma sice 74 kW, treba ju velmi vytacat aby ste z toho nieco dostali. Nakoniec to vyhral FFII, ale s trocha silnejsim motorom, aky som povodne chcel. Stacila jedna jazda v predvadzacke. Bolo to ine kafe ako ta Toyota.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Zralok1"
8. 1. 2007 08:05
FFII
Dong: Kde jsi toho FFII kupoval? Ta cena co jsi dostal je velice příjemná. Když se podívám na cenu tvého Focuse a dieslové Fabie, tak z té ceny Fabky je mi zle.
Rozbalit vlákno
2
8. 1. 2007 10:32
Re: FFII
U nas na kladne, ale podobnou cenu sem dostal i v holesovicich v auto hale. Bohuzel to asi platilo pouze do konce roku na skladove vozy, ted uz zase jen za 450000 (ale i to neni zla cena, me v konfiguratoru vysla 1,4TDI fabie s podobnou vybavou na 405000).

Ale zkusil bych to obtelefonovat (objet) jeslti jeste neco nezbylo :-)
neregistrovaný "Zralok1"
8. 1. 2007 15:23
Re: FFII
No já se v konfigurátoru koukal na Fabii Combi a v eleganci, což znamená vyšší výbavu, ale i tak je prostě Fábia jiná třída a přijde mi proti Focusu předražená.
neregistrovaný "pulse"
8. 1. 2007 16:34
Bez nadpisu
Fabku bych tak srovanval s Fiestou. A to Fiesta jeste hodne vyhrava. I cenou.

Jo jeste k te Kie , jsem si dal praci nasel jak to doopravdy je s tou zarukou.

Hodne malym pismem v ceniku ;)))

7mi letá záruka nebo 150 000 km na pohonné ústrojí, 5 let záruka nebo 150 000 km na celý vůz, 3 roky záruka neomezená kilometry na celý vůz.

Dong tak akce na skladove vozy trvaji jinde dale, tak ze za tu cenu to nebude problem sehnat nekde jinde.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
8. 1. 2007 21:49
Re: Re:
hej pulse: zacinam mit dojem ze si dealer vozu FORD :-) ja nijak zvlast znacky neuprednostnuju ale FORD mi napriklad vyslovene vadi. nemuzu ti brat pravo vyjadrit se ale kdyz uz i u leasingovek to spojujes s fordem to uz je fakt moc. ja mam treba rad mazdu, bmw a taky nepisu tady nikomu porad nabidky jejich vozu (ty napr. porad focus) a ruzne varianty mazda nebo bmw leasingu (ty prave ford leasing) atd :-) zkus to nekdy taky napsat jinak nez ve prospech fordu nebo zacnu mit vazne podezreni z propagandy fordu :D. ale neber si to osobne. jinak se mi tvoje nazory docela libej a vetsinou souhlasim. jen to nemistne uprednostneni fordu me stve :)
neregistrovaný "Wheel"
8. 1. 2007 16:52
Bez nadpisu
A ja by som len dodal k Yarisu II, ze to je ten najsvetlejsi priklad ambiciozneho planu setrenia nakladov Toyoty. Prejavuje sa mozno viac, nez by bolo zdrave. Az mi to pripada, ze setria na kvalitne materialy do ich Lexusov. Ale to len tak bokom... Vsade lacne materialy, napriklad v interieri tie tri otocne ovladace az hrackarsky lacne, a nech si vezmes akukolvek cast karoserie, a pozries sa poriadne, zistis, kde vsade sa vyrobca snazil usetrit. Uz len z tohto dôvodu by som vylucil Yaris uplne ako prvy...

A co sa tyka Focus II VS Cee´d. Zaruka u tohto typu automobilu je naozaj na povazenie a racionalne zmyslajucemu cloveku by sa len tazko odolavalo... Na druhej strane padne argumenty proti Cee´du tu tiez uz zazneli a ja neverim tomu, ze zrovna Cee´d by uz dokazal urobit taky kvalitativny a spolahlivostny krok oproti predchodcom. Samozrejme, uz je na vyssom leveli, ale myslim, ze este nejaky ten rôčik sa bude divat na kvalitnu europsku konkurenciu zospodu. Nie cenou, samozrejme... :-)

A spolahlivost Fordu? Ono vsetko nie je len o tabulkach spolahlivosti....

Vo velkej miere zavisi, aky vztah mal k tomu ktoremu autu predchadzajuci majitel . Ziskat po niekom auto, ktoreho zaujmalo len jazdenie a doplnenie kvapalin, a po rozbitych cestach jazdil hlava nehlava, obcasna starostlivost o interier a voskovanie aspon 2krat do roka a nenasilne zabuchovanie dveri boli pre neho neznamy pojem, to ti potom nepomozu ani styri kruhy na kapote... Dufam, ze rozumies... :idea:
Rozbalit vlákno
1
8. 1. 2007 20:11
Re: Re:
to Pulse: Me uz je fuk esli akce trvaji dal nebo ne, me uz muj FF dorazil na salon a ja si pro nej pristi tyden pujdu :-). Akorat dobre pro zraloka, ma jeste sanci ulovit neco za solidni cenu.

to Wheel: Ford ma taky v ramci akce Gold zaruku 4 roky/120000 km. To podle me taky neni zle :-)
neregistrovaný "Zdenekold"
8. 1. 2007 20:57
Záruka
Ano, ta záruka v mém případě taky sehrála určitou roli při rozhodování.

Ale jinak neberte vážně konfigurátor fábie, protože ve skutečnosti koupíte levněji.
Rozbalit vlákno
1
8. 1. 2007 21:01
Re: Záruka
Jo ale o 120000 asi ne :-)

btw: zadny konfigurator se neda brat uplne vazne, napriklad ten od renaltu byl vzdy o 10 az 15 tis. levnejsi nez dealer :-D
neregistrovaný "egus"
8. 1. 2007 22:03
Yaris
Ahoj, tak dneska jsem do showroomu dotlacil svoje kolo a snazil se ho narvat do Yarise :-)

Jezdi pekne (1.3), ale s kolem, manzelkou a miminem ( snad budoucim) to asi nebude ono... taky me trochu zarmoutili levne plasty a šaltpaka jak z robusu nebo jak se to rumunsky auto jmenovalo.

Favorizuji CEED protze fandim loosroom :-) a focuse ma kazdy ... asi vedi proč.
Rozbalit vlákno
1
9. 1. 2007 08:02
Re: Yaris
V tom pripade bych si vybral auto s nejvetsim kufrem, nebo levnym nosicem na kola :-)
neregistrovaný "pulse"
9. 1. 2007 17:21
Bez nadpisu
skejpa-- tak to uz asi lepsi nebude >:D dealer nejsem ale fanda Fordu to ano, ale doufam ze nejsem zadnej fanatik, ktery by nevidel i nejake ty chyby ale ty nastesti neprevazuji klady. Jak jsem rikal mam sympatie i k treba k Citronu a dalsim, ve stejne tride jako Focus - treba C4 hlavne v 3dv fakt neni spatna.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "skejpa1"
9. 1. 2007 19:55
Re: Re:
hh to je dobre ze to vime :-) ja zase mam tri znacky ktery nemusim :-) a to je renault, citroen a ford >:D ale maji i dobre kousky jen bych radsi vybral jinou znacku... a kdyz sme u C4 tak ta se mi libi vic v 5 dv. :)))
neregistrovaný "martinV"
9. 1. 2007 20:24
Re: Re:
Docela sranda,že nemáš rád Ford, když máš v podstatě koncernový auto. :D

A C4 se mi taky víc líbi 5 dv., ale uvnitř je to bída.
neregistrovaný "skejpa1"
9. 1. 2007 21:12
Bez nadpisu
jezisi to uz tu bylo... koncernove sou pouze podvozky a nizkoobjemove benzinove motory. jinak nemaji moc spolecneho :-) taky to v zebricku spolehlivosti TUV podle toho vypada :-) to proto ten rozdil...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
9. 1. 2007 23:16
Bez nadpisu
skejpa aby ses nedivil ja myslim ze zrovna u Mazdy 3 je daleko vice jak jenom podvozkem to same Mazda 2, jinak si moc dobre pamatuji na Mazdu 121 ala Fiesta MK5 nebyt chladice nebylo mozne ty auta od sebe vubec rozeznat. >:D A to uz je par let natoz dnes v dobe globalizace.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "skejpa1"
10. 1. 2007 07:25
Re: Re:
este ze si nejmenoval M6 >:D musel bych se stydet >:D nase 2,0i toho s fordem moc spolecneho nema...
10. 1. 2007 08:08
Re: Re:
skejpa & pulse: tak uz se nedohadujte...vzdyt ste na tom oba podobne. Pulse doporucuje Ford a skejpa zase Mazdu. Podle me jsou to hodne podobne vozy, patri preci pod ta sama kridla :-)

Jste vlastne priznivci jedne znacky ;-)
neregistrovaný "pulse"
10. 1. 2007 13:49
Bez nadpisu
Dong to si mu nemel rikat tet tu peknou M6 asi snad proda >:D

Skejpa uz si nekdy vezl v MX 5?

Pravda ze treba novy Focus ST s tim ma trochu prolem hodne sklalnich nejak nemuze skousnot ten 2.5 5V od Volva ;) No co se da delat, mne osobne to navadi kdyz to dobre jezdi.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jiri11"
10. 1. 2007 13:57
2.0i v M6 a fordech
skejpa:

Mam za to, ze 2.0i v M6 a 2.0i v mondeu a focusu (Duratec HE) maji stejny zaklad: obsah 1999 cm3, bezudrzbovy retez, promennou delku sani. Lisi se hlavne tim, ze pri faceliftu motor v M6 dostal variabilni casovani ventilu (sportovnejsi charakter, tahne az do omezovace), kdezto motor ve fordech pouziva skrtici klapky v sacich kanalech (naladen na komfort asi na ukor vykonove spicky ve vysokych otackach, o neco nizsi spotreba). Takze oba motory toho maji asi spolecneho hodne.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
10. 1. 2007 18:59
Re: 2.0i v M6 a fordech
to je sice pravda ze sou na stejnem systemu ale jde o to ze ty motoey sou zakladem mazdy. to proto ze v te alianci ma prim na velkoobjemove ctyrvalcove motory (jako je 1,8 2,0 2,3 atd.). Proto tyto DOHC motory ma i FORD ktery je castecne v mensich upravach prebira :)
neregistrovaný "pulse"
10. 1. 2007 15:59
Bez nadpisu
Duratec/US-ZETEC ST 2.0 ma prave to promnene casovani ventilu a dostal ho daleko asi drive (nekdy zacatkem roku 2002) nez M6.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jiri11"
10. 1. 2007 17:02
Bez nadpisu
pulse: Porovnaval jsem MZR 2.0 (108 kW) a Duratec HE 2.0 (107 kW). Nemel jsem na mysli Zetec 2.0 (evropsky), pozdeji prejmenovany na Duratec.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ppalo"
10. 1. 2007 18:37
Bez nadpisu
jazdil som s obomi to sa fakt neda porovnat.

focus je niekde uplne inde. tiez je to trieda octavie
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jiri11"
10. 1. 2007 20:38
Bez nadpisu
skejpa: v tom predposlednim mem prispevku jsem mel puvodne ...maji stejny (mazdi) zaklad. a pak jsem tu zavorku vypustil, abych moc "nemachroval". I v americkych focusech I dvoulitrove Zetecy (slabsi i silnejsi verze) jsou motory od Mazdy.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
13. 1. 2007 14:41
Bez nadpisu
som v podobnej situacii ako zakladatel diskusie. rozhodujem sa pre rodinny, priestorny, neopozerany hatchback alebo sedan nizsej strednej triedy s dostatocne vykonnym motorom do 500 tis (benzin) alebo 600 tis (nafta) - skk. nechcem jazdene (zle skusenosti s dovozom). k mojim favoritom patria kia cee'd, citroen c4, octavia, stilo a zo sudku mpv nissan note alebo opel meriva. skusenosti mam s merivou a oktavkou, v cee'de som bol na predvadzacku. 90 k nafta ide slusne, motor skoro nepocut, nie je citit vibracie. auto je zive a vo vnutri dostatocne priestorne. jedine nevyhody - mensi kufor (340l), nizky rozsah vyuzitelnych otacok (ked chcete zrychlit, musite drzat plyn na podlahe) a nakoniec slaby image znacky - osobne mi to nevadi, ale auto sa za nejaky cas urcite bude predavat. aj napriek tomu kia patri medzi top 3 (+ c4 a tiez stilo su teraz skoro o 100 t dole ). ako fiatista by som bral aj stilo, ale model uz dobehol a caka sa na bravo. zostava iba kombik alebo skladovky a jtd je vysoko nad 600. rozhodovanie je to tazke, lebo (ako tu uz raz ktoosi napisal), cokolvek si vyberies, budes lutovat :-). tak som zvedavy, ako dopadne kolega. uvitam vysledok.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Zrout"
14. 1. 2007 22:21
Roomster
Tafi, doporucil bych Ti do Tveho seznamu pridat Roomstera. Do Tve cenove relace se vejde a potreby na rodinne auto splnuje podle mne zcela. Kontroverzni design zde vsak muze byt prekazkou.

V porovnani s Oct.1 u mne vyhrava. Oct.2 je sice navysi, ale ten cenovy rozdil bych u soukromeho auta nezkousl. U sluzebniho to nastesti resit nemusim.

S ostatnimi vozy nemam zkusenosti.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
15. 1. 2007 07:19
Re: Roomster
Řekl bych, že u Roomstera není na překážku ani tak design, jako spíš cena. Stejně vybavený vyjde dráž než Ceed, C4 i Stilo. :'-(
neregistrovaný "alexxey.a"
15. 1. 2007 15:48
KIA Cee´d - první zkušenosti.
Jezdil jste někdo s novou Kiou Cee´d , ja mám 1,6 crdi a je to super autíčko.. I když je to jen 1,6 tak to má dost slušný výkon na váhu vozidla a slušný kroutící moment 255Nm..
Rozbalit vlákno
0
15. 1. 2007 16:09
Rezerva
alexxey.a: Jsem rad, ze moje predpoklady o kvalite Kia Cee'd se naplnuji. Rad bych se ale zeptal, zda se misto dojezdove rezervy 15" vejde na jeji misto plnohodnotna rezerva 15" s sirkou 195 mm.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Zrout"
15. 1. 2007 18:52
Tip pro Tafiho
Jeste mam pro Tafiho jeden tip: SEAT ALTEA REBEL. Nyni v akci za 389 t, ale jen v pripade leasingu. Urcite nekoho nastvu, ale v porovnani se Ceedem jasna volba.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "egus"
15. 1. 2007 18:56
těžké volby
pro Tafi a ostatní ...

Tak jsme doma začali s fenoménem omezování lítosti nad vyhozenými penězi ale já pořád křičím, že si chi auto užít!

Projel jsem si všechny zde zmiňovaná auta, znám ceny všech výbav a doma se mi kupí nabídky úvěrů a leasingů ...

Po dlouhých poradách je na stole na 90% rozhodnutí udělat to jinak, koupit ojetou fabku (ble, ale zadek odveze) a "ušetřené peníze investovat do rekonstrukce letního domu.

Pořád se s tím ale nějak neumím rozloučit, hlavně ten CEED je prostě dobrej! Vím, že je to vlastně taková corolla a golf dohromady, ale já mám rád loosery, tak proč nepodpořit východního draka...
Rozbalit vlákno
0
15. 1. 2007 19:32
Kia Cee'd
egus: Kdybych se dnes rozhodoval o koupi auta, volil bych asi Kia Cee'd v benzinu.

Moje zkusenosti:

1. Pokud nejezdite casto na velmi kratke vzdalenosti a ujedete alespon 15000 km rocne je diesel lepsi, ale bohuzel jen za predpokladu, ze autorizovany servis umi rozpoznat zavadu (moje zkusenost pravi, ze to neumi ani bezny servis u Forda)

2. vykonny motor je samozrejme vyhoda, nemusite jej nadmerne namahat ani pri dlouhych cestach vysokymi rychlostmi. Po zavedeni bodoveho systemu vsak rychle jezdit vpodstate nelze, budete se plouzit stejne v rychlem aute jako v normalnim.

3. Protoze zmineny bodovy system znicil sportovniho ducha, zbyva jen preprava z mista A do B a to co mozna nejpohodlneji a nejbezpecneji.

Z mych zkusenosti z toho vyplyva:

Benzinove auto s automatickou klimatizaci, ESP, vsemi airbagy a slusnym podvozkem s odpovidajicim rozvorem. To je Kia Cee'd.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
15. 1. 2007 21:24
Re: Kia Cee'd
tohle by mel videt pulse :-) ze nejen ja mam spatny zkzusenosti se servisem ford a diesely ford... :D
neregistrovaný "tafi"
15. 1. 2007 21:57
re:roomster a altea
vdaka za tipy, na obidva auta som sa bol pozriet.

roomster: auto je dobre spravene, zvnutra ok, skoda ako znacka moze byt, v 1.9 tdi by to slo. neviem co ma (Zrout) na mysli kontroverznym designom. ak to slavne predne, bocne okno, tak to mi celkom nevadi. co mi vadi je, ze to auto stavbou skor vypada ako citron berlingo. a suhlasim, ze auto si treba aj uzit, takze ak skoda, tak uz by som skor volil hoc okukanu ale stale v pohode oI. 1,8 20V t je neprekonatelny motor. len kto by ho zivil. takze z pragmatickych dovodov skor 1,9 tdi. teraz v akcii s klimou za 560 - o 20 menej ako ceed 1,6 crdi. a za 4 roky este stale pojde na dracku. akurat, ze oI je taka nuda...

altea: opat to Zrout - 389 t si mal na mysli asi czk. u nas je zaklad reference s 63 kw 1.4 za 587. co nesplnuje moje poziadavky ani cenou vykonom. auto je inak v pohode. vadi mi tam ale ten stlpik s rychlostnou pakou - ja jazdim s kolenami od seba a ten stlpik mi tam proste zavadzia

diesel a benzin: jazdim teraz cca 15 az 20 tis. skusenosti mam jak s jednym tak s druhym. na tuto diskusie asi nikdy neskoncia. myslim ze financne mi to vychadza na rovnako - pri rozdiele 1,5 az 2 l na 100 km v rovnakom vykone. takze treba zvazit ostatne argumenty :

diesel

klady - jednoznacne torque, teda kroutak. teoreticky dlhsia zivotnost, rychlejsie sa preda,

zapory - nizky rozsah vyuzitelnych otacok, jednoducho ho nepreturujete na 6000, slabo kuria, castesia emisna kontrola (na SR), na nakup je treba viac penazi (aj ked sa po case vratia) - modely, pre ktore by sem patrila aj hlucnost a vibracie, su uz dufam za nami

benzin - klady a zapory tie iste, akurat obratene

tak vcul babo rad. nerad by som ale menil benzina a predaval za rok auto len kvoli tomu, ze zmenim zamestanie a budem jazdit zrazu 30 alebo 40 tis rocne, takze treba rozmyslat vsetkymi smermi.

osobne sa mi najviac pacil jeden naftista, co tu napisal - "...davam benzinu 10 let, maximalne 15..." :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
16. 1. 2007 16:49
Re: re:roomster a altea
no ja bych s tim koncem benzinu nedelal takove zavery. az prijde ten novy benzinovy motor (kolem 2009) bude zase o kus vpredu. pry ma mit o tretinu vyssi vykon a spotrebu srovnatelnou nebo mensi nez diesel. to zaprve. a za dalsi si myslim ze se cim dal vic budou rozsirovat hybridy takze za 15 let uz tady bude hybridu nebo dokonce uplne "elektrickych, vodikovych..." aut dost hodne a vyhody dieselu pudou nekam. pak uz diesel bude zase preferovan jen tam kde je nutny velky tocivy moment. protoze kdyz bude mit hybrid mensi spotrebu nez diesel (teoreticky i benzin bude lepsi ale kdo vi co se stane ve vyvoji dieselu) uz si ho lide nebudou kupovat protoze hybrid bude mit mensi provozni naklady - a to je nynejsi duvod prodejnosti dieselu ne ?
neregistrovaný "alexxey.a"
16. 1. 2007 08:09
KIA Cee´d -
Ahoj , bohužel se na místo rezervi nevejde žádne jiné kolo než je original rezerva.. A na dojezd to úplně stačí..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Zrout"
16. 1. 2007 19:29
KIA Cee´d -
Ahoj Tafi, jukni na tento link:

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
17. 1. 2007 09:36
altea rebel
no hej, mas pravdu. pri kurze 1.3 skk/czk to este vzdy vychadza prijatelnych 505 tis. a je to 1.6 nie 1.4. u nas som bohuzila ale takuto alciu nenasiel. a popravde altea asi nie. vcera som sa v nej viezol a poviem ti: do kufra sa nam nevosli dva vacsie zavazadla, vzadu je to tak akurat pre dvoch a majitel s nou bol uz min 5 X v servise. este stale mu svietila zavada riadiacej jednotky. jedine, co ma na tom aute uputalo je dostatok priestoru vpredu, sportovy vzhlad pristrojovky a motor 2.0TDI je super. inak ale stale asi cee'd alebo c4.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Empi1"
20. 1. 2007 23:16
Reklamní nálepky
Zdravím, poraďte, čím bych nejlépe odstranil zbylé lepidlo po reklamních polepech na autě. Nálepky šli dolů, a lepidlo po malých písmenkách jsem odstranil benzínem, ale trvalo to. Ta veliká tak dlouho nechci drhnout, aby to nešlo i s lakem Díky :?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
21. 1. 2007 08:21
Bez nadpisu
skus H2SO4 alebo HCl
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "indiana.jones1"
21. 1. 2007 10:21
Bez nadpisu
ahoj, ja by som isiel do toho focusu. ma vyborny podvozok a ford v poslednych rokoch vyraba jedny z najzabavnejsich predokoliek. samozrejme zalezi aj na tom, co od auta ocakavas a ake su tvoje priority. tak ci onak si myslim, ze je lepsie mat starsi ford ako novu kiu, ale je to moj osobny nazor.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Empi1"
21. 1. 2007 10:23
Bez nadpisu
není to moc drastický? nezníčím lak?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "xpalo1"
21. 1. 2007 11:35
Bez nadpisu
tafi, dufam ze si to s tymi kyselinami myslel ako nepodareny vtip (ktory mimochodom niekto moze zobrat vazne!!!)

lieh neuskodi a pomoze, myslim aj technicky benzin
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "shi"
21. 1. 2007 13:28
Bez nadpisu
tafi: Jestli to s tou kyselinou měl být vtip, tak se nepovedl.

Pokud nezabere líh ani benzín, tak by snad mohl zabrat isopropyl alkohol.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
21. 1. 2007 15:24
Bez nadpisu
sice to de blbe dolu ale de, tech benzin a cistej hadr menit, az to umejes, delat to v teple, potom dat polish.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
24. 1. 2007 09:41
Bez nadpisu
jasne, ze to bol vtip. preto za nim nebol ziadny :-).
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
24. 1. 2007 09:45
Bez nadpisu
ak to niekto zobral vazne a je schopny dat si kyselinu na lak, tak potom klobuk dole :-))
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
24. 1. 2007 21:37
Bez nadpisu
btw nejak mi uslo aky maju vlastne suvis stopy po nalepkach na aute s focusom II, cee'dom alebo snad yarisom? nic v zlom...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Honzax"
26. 1. 2007 12:50
Focus!
Já osobně bych šel do Fokuse, je to etalon co se týče jízdních vlastností, prostorný je víc než dost a má vyspělé motory, jak benzín, tak dehet. KIA teda ani omylem, to se nedá porovnat s Fordem, Mazdu dejme tomu, pokud má někdo rád Japonce. Jinak na ty slavné nálepky: jednoznačně benzín (nemusí být ani technický), pak umýt vodou se šamponem nebo aspoň utřít vlhkou hadrou a nakonzervovat polishem. Líh nepomůže, ten tyhle lepidla prostě nerozpustí, zkus si lihem umýt motor, jak uspěješ >:D
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "skejpa1"
26. 1. 2007 21:39
Re: Focus!
je videt ze nevis o cem je rec. mazda ma stejny podvozek takze je to podle tvych slov teda tyke etalon (viz. [odkaz] ) , kia s nynejsi moderni tovarnou uz taky neni to co to byvalo a dehtove motory od fordu sou teda pekne na ctyru ve spolehlivosti...
Avatar - RobodCi
27. 1. 2007 12:49
Re: Focus!
To: HonzaX - tak si dovolím(a presved?ený že viac ako oprávnene) oponova? tej ?asti o PRIESTORNOSTI Focusa II - nie je to pravda, resp.zas záleží na tom z ?oho do?ho ideš. Známy mal Mégana II. a teraz kúpil Focusa II. a je viac ako jasné že Focus je o poznanie menej priestorný ako Mégane II. Vnímam to tak ja ke? s ním v ?om idem, ale hlavne hovorí to on - aj ke? s podvozkom je fakt spokojnejší. Meria asi 185cm/štíhly/ a je v ?om tak na "hrane" ale s priestorom som to najmä po tuším 17centimetrovom náraste o?akával "iné"! A ešte nie?o oproti Méganu má BRUTÁLNE málo odkladacích priestorov! M II. Má po 2L v predných dverách/nerátam ten vidite?ný priestor na f?aše a ostatné dolu - ale kryté schránky, 7L v lak?ovej opierke, po 2L schránky v podlahe vpredu, Scénic II ešte aj vzadu. Inak aj m?a "svrbia" prsty na jazdu vo Focuse II kvôli podvozku/mám tiež M II.sedan r.v.2004 - ale ak k nemu prejdem budem iste poci?ova? to ?o on - istú mieru diskomfortu. Len som chcel uvies? veci na správnu mieru. Nepoužívajme prepojatos? a nekritickos? ak ideme niekomu radi?...

Uvidím ke? na ?om absolvovujem nejakú dlhšiu jazdu...

Takisto sa mi nepá?i ak niekto odpisuje KIU Cee´d iba preto že je to kórejec/aj to už je diskutabilné, pretože nakúpili mozgy zo všetkých špi?kových automobiliek v európe, Viezol som sa na nej a aby som bol úprimný, tak na tých cca 12km mi na nej prekážalo v podstate iba logo na volante - sme zna?koví "rasisti"? To auto je pod?a m?a fakt dobré. Zaslepencom bijúcim sa do p?s so " svojou" zna?kou je to zbyto?né vravie?, chytia sa akejko?vek blbiny a tú "nepriate?skú" zna?ku odpíšu na základe ?ohoko?vek po?utého a ?ítaného. Seriózne- existuje zna?ka, ktorá nemala zvoláva?ky? Ktorej nové auto nenájdete odstavené a ?akajúce na od?ahovku?/Ja som tak už videl azda všetky/ Opakujem - Thalii, Loganu a teraz Cee´du môže ?akova? každý kto kupuje a posledné roky kupoval nové auto - v?aka nim sa pohli a ?alej budú hýba? ceny v týchto dvoch triedach smerom dolu. Cee´d so 7ro?nou zárukou je úžasná vec a všetci z toho budeme "?aži?" - pretože ostatní budú musie? zareagova? - ?o sa už deje - Peugeot "náhodou" ponúka 7"výhod" a tá ?íslovka nebude náhodná. A príde aj na ceny a nie zadlho. Myslím si že ak chceme nejaké auto kritizova?, mali by sme ma? aspo? to?ko cti aby sme sa v ?om previezli a nie ho absolútne diletantsky "odpísa?"...

A ten kto založil toto vlákno by sa mal najskôr - alebo teraz po všetkých týchto slovách vo všetkých tých autách povozi? - nech si urobí názor ?ím ho to ktoré "osloví" - ?i nie.
neregistrovaný "ppalo"
26. 1. 2007 22:13
Bez nadpisu
keby si s kiou jazdil nenapisal by si kiu ani omylem.

myslim cee d
Rozbalit vlákno
0
26. 1. 2007 23:03
Bez nadpisu
Já osobn? bych taky volil Focus,ta kia mi n?jak extra nesedí,líbí se mi více octavia,jako celkov? lepší bych taky hodnotil Focus :?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
26. 1. 2007 23:20
Bez nadpisu
mne zase nesedi ten rozdiel skoro 100 tis OII alebo focusu oproti cee'd-u (rovnakej motorizacie a vybavy). ked si clovek vezme, ze uvedene znacky su plne porovnatelne, je uz na zvazenie, ci to, co niekto (hocikto - ci uz odbornici alebo laici) povazuje za etalon fakt stoji za to.
Rozbalit vlákno
0
26. 1. 2007 23:32
Bez nadpisu
To je sice pravda,ale cht?l jsem jen ?íct že se mnohem lépe cítím v octavii,lépe se mi ?ídí,?adí i tak celkov? jezdí,ale tím rozhodn? NEPOVAŽUJI Cee´d za špatné auto,ba naopak,myslím že konkurent?m p?kn? zatopí :roll:
Rozbalit vlákno
0
26. 1. 2007 23:37
Bez nadpisu
t?eba tohle by byla moje volba

:-) [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
27. 1. 2007 00:23
Bez nadpisu
...pekna. pre mna osobne ale 1.6 mpi nie. jazdil som ju, kombinacia vykon/spotreba nebola podla mojho gusta. takze ak oII, jedine tdi 77 kW. oII je inac velmi vydarene, priestorne, pohladne rodinne auto. trochu mi vadi, ze ich uz co nevidiet budu v nasich krajoch na cestach mraky (vid oI), tazke nebude nicim vynimocne a opozerane. toto ale zase pre niekoho ineho moze byt uplne nepodstatny argument...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "skejpa1"
27. 1. 2007 16:40
Re: Re:
je to argument. osobne mam octavii za vynikajici auto, spolehlive s kvalitnimy dieselovymi i benzinovymi motory (FSI). ale jak je jich tu tolik uz to vypada spis jen jako firemni auto ktere ani nezaujme. kdyz kolem vas projede ani si ji nevsimnete. kdyz kolem vas jede honda accord, mazda 6 proste si jich vsimnete... vim ze nekomu to nevadi, spis to vidi jako vyhodu ale me to tak proste prijde.
27. 1. 2007 17:36
Re: Re:
Tak to mohu potvrdit,Focus II jsem p?ed ?asem vyškrkl ze seznamu kandidát? práv? kv?li nedostatku vnit?ního prostoru v??i MII-Sedan.Tím ne?íkám že je špatný,ale p?i srovnání tam bylo na první pohled subjektivn? mí? místa a tak jsem se mu už víc nev?noval.

..ale zase kdyz si necim klepnu o palubku tak se ve FF neroklepe jako by byla z papiru, zato u MII se mi to povedlo :-) (MII byl u me zhorky kandidat na koupi, ale nakonec se vyskrtl hlavne leasingem - urok byl 1x tolik nez u FFII)

a prostorove me pripadaly vevnitr obe auta +- stejna...odkladaci schranky sem nezkoumal :-)
neregistrovaný "tafi"
27. 1. 2007 01:31
Bez nadpisu
btw kia - ak chce niekto vidiet ako to kia rio natrie kedykolvek jednotkovemu bavoraku, nech si pozrie andros trophee - preteky na lade, kde jazdia aj byvali jazdci f1 panis a prost (staci vysledky). balzam na dusu :-) ale to fakt len btw (alebo bmw?) :D
Rozbalit vlákno
0
27. 1. 2007 15:27
Bez nadpisu
Tak to mohu potvrdit,Focus II jsem p?ed ?asem vyškrkl ze seznamu kandidát? práv? kv?li nedostatku vnit?ního prostoru v??i MII-Sedan.Tím ne?íkám že je špatný,ale p?i srovnání tam bylo na první pohled subjektivn? mí? místa a tak jsem se mu už víc nev?noval.
Rozbalit vlákno
0
27. 1. 2007 18:20
Bez nadpisu
To já si všimnu spíše hezké octavie >:D

Pokud má t?eba lité 17'',hezkou metalízu,tak si jí všimnu vždycky,taky myslím že potkávám asi desetkrát více fábií než octavií....

N?komu je to hold na obtíž,jiným to nevadí,ven si kolik jezdí identických favorit?,felicií....m? to nikdy nevadilo 8-s

Co ty máš za auto???M?ls n?kdy škodovku??
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
28. 1. 2007 14:57
Re: Re:
me skodovky nevadi ale radeji si vyberu jine auto kdyz mam moznost. ja osobne sem skodovku nevlastnil ale tata mel skodovku 105, 120, favoritai favorita pick-up, felicii sluzebni... me ty auta nevadej, jen jich je moc :)
neregistrovaný "Zdenekold"
27. 1. 2007 19:40
Bez nadpisu
TommyEngelo - no, 2 roky stará oktávka kombík a najeto 6000 km? že by to m?la pani?ka na nákupy? :D
Rozbalit vlákno
0
27. 1. 2007 20:00
Bez nadpisu
zase bych to tak nevid?l,vid?l jsem i dva roky staré focusy,které m?ly najeto do 5000km.... :?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
27. 1. 2007 22:15
Bez nadpisu
re: vnutorny priestor Megane II a FFII - vsetky miery (aj tie vnutorne) si predsa mozete najst v testoch na tejto stranke a nie na zaklade toho aky ma kto dojem.

napr.

RMeganeII

podélný prostor vp?edu min/max (mm): 830 / 1070

podélný prostor vzadu min/max (mm): 540 / 760

FFII

g) podélný prostor vp?edu min/max (mm): 850 / 1100

h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 690 / 920

FFII ma o 15 cm dlhsi razvor, takze viac miesta medzi sedakmi je logicke (sorry Robo) :-)

re: oII

ze oII je pekne auto to nikto so zdravym usudkom nemoze popriet. fakt je ten, ze vysla relativne nedavno a za 3 - 4 roky ich tu budu fakt mraky. vacsina sluzobnych. takze mat octavku, je (podla mna!) mat auto s imidzom sluzobneho, referentskeho alebo, ak chcete manazerskeho auta. je ale na kazdom, ci mu to vadi a ci to vobec takto vidi. ja osobne by som (s miernym prizmurenim oka nad tymto argumentom a s vacsim prizmurenim oka nad cenou) do oII kludne siel. ma oproti konkurencii rad inych vyhod.
Rozbalit vlákno
1
28. 1. 2007 01:17
Re: Re:
re: vnutorny priestor Megane II a FFII - vsetky miery (aj tie vnutorne) si predsa mozete najst v testoch na tejto stranke a nie na zaklade toho aky ma kto dojem.

napr.

RMeganeII

podélný prostor vp?edu min/max (mm): 830 / 1070

podélný prostor vzadu min/max (mm): 540 / 760

FFII

g) podélný prostor vp?edu min/max (mm): 850 / 1100

h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 690 / 920

FFII ma o 15 cm dlhsi razvor, takze viac miesta medzi sedakmi je logicke (sorry Robo) Smile

Nechci ti n?jak kazit radost,ale srovnáváš to s MII hatchback.Já psal o MII-Sedan/Grandtour.

Nap?. v rozvoru to d?lá (FFII-2640mm) - MII-2625mm vs. MII S/GT-2686mm
neregistrovaný "Zdenekold"
27. 1. 2007 22:29
Bez nadpisu
tafi napiš n?které výhody, které zmi?uješ na konci svého p?ísp?vku.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
28. 1. 2007 03:55
Bez nadpisu
tak tymto radost urcite nepokazis. ten sedan som si nevsimol, priznavam. kazdopadne FFII aj tak vedie v pozdlznom priestore vzadu:

FFII

g) podélný prostor vp?edu min/max (mm): 850 / 1100

h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 690 / 920

R Megane (sedan aj combi)

g) podélný prostor vp?edu min/max (mm): 870 / 1070

h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 610 / 830

re: oII

tak to si hadam vie spocitat aj kazdy sam - dizajn co neurazi a nezostarne, dobre dielenske spracovanie, dobre motory tdi a fsi, najrozsiahlejsia dealerska siet, v svojej triede (diskutabilne ktorej :-) ) tusim najvacsi kufor. pochvalil som dost? :)
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Zdenekold"
28. 1. 2007 09:59
Re: Re:
re OII: up?ímn? tak asi jedin? ta nejrozsáhlejší dealerská sí?. To je asi tak všechno.
neregistrovaný "martinV"
28. 1. 2007 10:57
Re: Re:
Ale no tak. To je rána pod pás. 8-s >:D

Já jsem si našel i další klady pro? nekoupit Focuse i když ho považuju za hodn? dobrý auto. Nestav se do polohy, že máš nejlepší auto.Máš pouze jedno z t?ch lepších. ;-)
neregistrovaný "Zdenekold"
28. 1. 2007 14:59
Re: Re:
Já se nestavím do polohy, že mám nejlepší auto, to ani náhodou. Práv? sí? náhradních díl? a množství ?eských opravá??, kte?í jsou na škodovkách vyškoleni je v?c, kterou považuji za velké plus a p?i rozhodování to bylo velké závaží na vahách. Když k tomu p?i?tu, že mám VAG na testování elektroniky škodovek, tak mi m?žeš v??it, že to byl velký boj.

Naopak ne?eším jestli je n?jaký vzhled "okoukaný", jestli n??eho jezdí hodn?, jestli to vypadá jako služební auto atd. Pro m? byla d?ležitá cena a pom?r cena/výkon.

A taky jsem rozhodnutý, že pokud by b?hem té ?ty?leté záruky byly n?jaké problémy, které by m? otrávily, tak p?jde z domu.
Avatar - RobodCi
28. 1. 2007 15:42
Na?o by som to študoval...
...ke? sa v oboch vozím a viem že v FF II. sa cítim stiesnenejšie ako v Mégane II a tvrdí mi to i majite? ktorý ho má od septembra novu?i?ký a vraví že so všetkým ostatným je v ?om spokojný. Aj ke? osobne by som to ?ahšie prežrel, pretože mám o asi 14cm menej ako on.

Ono asi máš pravdu - ale osobne sa mi to nechce veri?, pretože tie pocity tam a tam sú diametrálne odlišné.

Ozaj dnes som sa pozrel do novej Hondy Civic(súkromne ju volám"UFO"- ale pá?i sa mi)ale vyzerá to dnu ako v kokpite s pocitom že sa tam nezmestíme. Tú si asi klaustrofobik nekúpi.

To:Dong - prepá?, ale nateraz som ešte ani raz netrieskal ni?ím po palubke - nenapadlo mi to. Škoda, pred chví?kou som z M.II.sedan vystúpil a dnes už asi nebudem jazdi? - ráno si tresnem. :o))) Ale asi to nezaradím do rituálu výberových po?inov pred kúpou auta.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - RobodCi
28. 1. 2007 15:42
Ob?as mi blbne odosielanie - alebo im?
No aby sme sa zbyto?ne nerozhnevali(o to tu naozaj nejde) - osobne sa mi pá?i aj OII(osobne jej vy?ítam iba 4hviezdi?ky, ?o je istý hendikep v tejto triede) - ale už mi jedno auto ukradli a (mal som v ?om vtedy 8ro?né úspory)ke?že nebolo poistené pozerám sa na veci trochu inak.

Takže /Tafi/ ok papier je jedna vec, a pocity ktoré vnímame sú nie?o iné a ke?že žijeme pocitmi - nebudem nikdy h?ada? mieste?ko od "ktorého to asi merali" - je mi to fuk. Áno mám Mégane II.sedan a ten je dlhší, ale ten známy vraví že v tom FF II. je menej miesta i ke? mal hatchback. A to o priestore, alebo pocitoch z priestoru mi potvrdila i manželka ke? ju vo FF. viezol/a jej sú autá takmer fuk a to povedala sama od seba že ten Focus je o poznanie menej priestorný/. Aby bolo jasné nejdem sa prie? - názor ai každý kto chce vytvorí a nebudem nikoho presved?ova? - ale v tomto mám v pocitoch jasno. To ale vôbec neznamená, že sa mi interiér Focusa II. nepá?i - to skôr naopak. Je ve?mi pekný. Interiér ma oslovil ako prvý, na exteriér som musel chví?u po?ka? - ale iba chví?o?ku :o)

Inak to tu vnímam ako ve?mi dobrú výmenu názorov a poznatkov - takže nateraz som rád a v?a?ný za všetky Vaše skúsenosti.
Rozbalit vlákno
1
28. 1. 2007 16:15
Re: Ob?as mi blbne odosielanie - alebo im?
Robodci: Ja sem mlaceni do interieru take do vyberu auta nezaradil, ale nahodou sem skobrtnul o spodni cast palubky pod volantem (pri nastupovani, ja mam totiz misto nohou ploutve :-) ) a cele se to tak podivne roztraslo. Tohle mi nedela ani moje 6leta Fabie :-).

Ale jinak byl MII dlouho favoritem (spousta kamaradu si jeste dnes mysli, ze az koupim auto tak to bude MII sedan :-) ), z vyberu ho fakticky vyradila az firma CAC (Renault Leasing) a pristup prodejcu (napr. na zlicine se mi ho snazil prodat bez aktualni akcni slevy).
29. 1. 2007 07:09
Bez nadpisu
vratuch: jestli ten tvuj dojem z motoru nebude zpusoben tim ze:

Ceed 1,4 80kw/6200 - 137Nm/5000

a FoFoII 1,6 74kW/6000 - 150Nm/4000

(FoFoII 1,4 59kW/5700 - 124Nm/3500).

Tak ti nevim jak to tam ta kia naslapala :)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - RobodCi
29. 1. 2007 15:57
Leasing vs.Renault Mégane II...
..a pre?o by si si musel bra? auto iba na nimi ponúkané leasingovky. Chceš poveda?, že ti nedajú voz ak si tam donesieš svoju? Ve? švagor tak bral vo firme auto - nechceli cez to ?o ponúkal predajca a tak prišla "teta" - ako sa dohodli a preleasovali auto cez ?u - ale to bola dodávka - no nevidím dôvod pre?o nie.
Rozbalit vlákno
0
29. 1. 2007 22:17
Bez nadpisu
vratuch: Servisni prohlidky jsou po 15000 resp. po 20000 km nebo jednom roce. Pokud s autem neujedu vice nez 15000 nebo 20000 km za rok pak servisni interval je naprosto idealni.

skejpa: Pri koupi jsem se rozhodoval mezi auty Mazda3, Volvo V50, Skoda Octavia a Ford Focus. Octavia vypadla hned kvuli kratkemu rozvoru vzhledem k delce auta (moje zkusenosti se starsi Octavii). Dale vypadlo Volvo, ktere bylo ve stejne vybave o 100000 Kc drazsi nez Ford a nemelo moznost plnohodnotneho nahradniho kola. Ve finale jsem se rozhodl pro Focus Kombi, protoze nabizi plnohodnotne nahradni kolo a vetsi kufr i kdyz byl o dost drazsi.

Jinak Kiu povazuji za velmi dobrou volbu (i kdyz nema asi moznost plnohodnotneho nahradniho kola). V maximalni vybave doplnene o stabilizacni system zhruba odpovida vybave meho Focuse, ktery stal 770000 Kc. Jinak pripominam, ze akcni ceny Focusu, o kterych se tu mluvi, jsou sice velmi lakave, ale pojisteni auta se plati z ceny bez slevy, coz je +100 - 120 tisic.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "skejpa1"
30. 1. 2007 07:58
Re: Re:
2 jirkaf: a proc si vyradil tu M3 ? :)

2 pulse: nebo spis prijedu ja k vam a nalepim ti na to znacek mazdy a k tomu pripisu listecek - "stejne ten moturek vyrobila mazda :D" . Narazim na to proto, ze vsichni odbornici vidi M3 jako vynikajici auto a tady do toho vyberu krasne zapada. dokonce porazi tyhle konkurenty. jen ta cena bude o trochu vyssi ale za kvalitu se musi nejaky peniz priplatit ne ? :-) ne nadarmo mazda vyhrava ted v posledni dobe ty zebricky spolehlivosti :)
neregistrovaný "Jeffino"
2. 2. 2007 21:55
Re: Re:
Jirkaff: Kia ma plnohodnotnu rezervu.
neregistrovaný "pulse"
30. 1. 2007 01:48
Bez nadpisu
zalezi jak u koho se to pojistuje.

skejpa co mas porad s tou Mazdou asi prijedu k vam a nalepim ti na tu 6 modry oval :D
Rozbalit vlákno
0
30. 1. 2007 09:51
Volba Focus nebo M3
Moje rozhodnuti bylo ucineno pred dvema roky (muj Focus byl jednim z prvnich v CR). Moje predchozi auto byla Octavia 1.6 a chtel jsem silnejsi auto s lepsimi jizdnimi vlastnostmi, mensi spotrebou pri rychle jizde, kombi nebo hachback, plnohodnotne nahradni kolo a velky kufr.

M3 by znamenala kompromis s nahradnim kolem a mensim kufrem. V uvahu pripadal tenkrat benzinovy motor 1.6, ktery se mi zdal slaby (jeste neplatil bodovy system) a benzinovy motor 2.0, ktery mel alespon papirove vetsi spotrebu nez u Focusu. Dnes pri platnosti bodoveho systemu, mych zkusenosti s dieslem a skutecnosti, ze nebudu za sebou tahat prives s lodi, coz jsem tehdy predpokladal, by mohlo rozhodnuti dopadnout i jinak. Asi by mi stacil motor 1.6, urcite by hrala svou roli soucasna sleva, ktera je ale ted i u Focusu, kde by bylo potreba dokoupit automatickou klimatizaci, ESP a vyhrivani predniho okna, protoze to je nutnosti pri namrzajicim desti (je to prvni auto, u nehoz nestaci na rozmrazeni ofukovani predniho okna z ventilace). Dnes je tu ale i Kia Cee'd, s nekterymi lepsimi, ale i nekterymi horsimi vlastnostmi.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
30. 1. 2007 13:23
Re: Volba Focus nebo M3
jirkaf. chtel si kombi nebo hatchback ale M3 je myslim neco mezi coz je pro tebe vyhoda ne ? >:D a 1,6 benzinove motory sou podobne jak ve focusu tak v mazde protoze je vyrabi mazda. jedine to ze si chtel nahradni kolo chapu... btw: jak si spokojenej s dieselem u fordu ? ;) ja bych do takovyho rizika asi nesel. kdyz diesel tak BMW nebo koncernu VW :-) jinak benzin - a kor v mazde nebo fordu...
neregistrovaný "Zdenekold"
30. 1. 2007 12:02
Pojistné
jirkaf - s tím pojišt?ním nemáš úplnou pravdu. Neznám jiné pojiš?ovny, ale v ?eské byla podstatná faktura a na ni uvedená ?ástka.
Rozbalit vlákno
0
30. 1. 2007 19:23
Focus nebo M3, pojisteni
to skejpa: Nejdulezitejsim kriteriem byla sila motoru, jeho uspornost a velikost kufru. Musim priznat, ze s tim dieslem jsem se nechal ovlivnit i testem na auto.cz, kde byl motor od PSA vychvalovan. Jinak po odstraneni problemu z EGR ventilem, ktere se tahlo pres rok, protoze Ford nema asi dokonale testovaci zarizeni, jsem celkem spokojen. Beru ale temer vyhradne naftu Shell Power Diesel. Ze to nejsou vyhozene penize jsem poznal minuly tyden, kdyz jsme byli lyzovat ve Svycarsku.

Tam jsem musel jednou natankovat jejich naftu a hned po odjezdu od pumpy jsem myslel, ze jedu v traktoru. Spravilo se to az po natankovani v Nemecku na zpatecni ceste. Jinak mam 4 roky zaruku, tak uvidim co bude dal. Ten kufr v M3 mi ale pripada porad dost maly. Ostatne pokud bych nekdy kupoval Kiu Cee'd, pak asi jen ten sportwagon. Ovsem za tak minimalne po roce vyroby. (ten EGR byla samozrejme nepriznana vyrobni vada)

to Zdenekold: Mam auto pojistene u Allianz, protoze jezdime minimalne 3x za rok na dovolenou do zahranici a jejich pojsteni jsem si vybral. Mel jsem prilezitost ale sjednavat rovnez u Allianz pojisteni na auto ve sleve, kde na fakture od Forda byla cena bez slevy a nasledne jeji odpocet. U Allianz tvrdili, ze v pripade nehody by museli platit skutecnou skodu bez ohledu na slevu a proto pojisteni vypocitavali z ceny bez slevy.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Zdenekold"
30. 1. 2007 21:55
Re: Focus nebo M3, pojisteni
Já jsem žádnou slevu od prodejce na faktu?e nem?l. Psal jsem to jinde, on Ford s tou "slevou" trošku ?aroval. Oni sice uvád?li slevu p?es 130 000, ale vzhledem k chudé výbav? té mé skladovky a následným a pokra?ujícím "akcím" te? v lednu tu reálnou slevu vidím tak na 20 000,-. To zde uvádím na základ? info od nickey z diskuze FF II.

Momentáln? spíše ?eším dilema, zda si nedokoupit pojistku na rozdíl mezi kupní a obecnou cenou v dob? pln?ní. Jednorázová platba je sice trochu "ranec" 12000 na 3 roky, ale p?edstava, že mohu klidn? spát je zajímavá.
31. 1. 2007 07:12
Re: Focus nebo M3, pojisteni
zdenekold: O tom sem taky uvazoval, ale prodejce mi tvrdil ze pri prodeji cca 60aut rocne jeho zakaznikum za cca 5letou praxi ukradli cca 3vozy.

(O totalkach sme se nebavili, ale udelat totalku z 3 roky stareho auta by ti stejne asi uz bylo fuk) Takze (netvrdim ze to neni dobra vec) se to asi nevyplati...
neregistrovaný "pulse"
31. 1. 2007 12:55
Bez nadpisu
skejpa jen tak pro zajimavost - kde mas Mazdu ?

V největším německém průvodci ojetými auty AUTO BILD TÜV Reportu obsadily nejvyšší příčky mezi vysoce spolehlivými vozy v oblíbené kategorii ročních až tříletých ojetin dva vozy německých výrobců, přičemž Opel Meriva se umístil na prvním místě a Ford Fusion na druhém.

Vic

[odkaz]

Fusion se take prodava S TDCi !!!!!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
31. 1. 2007 15:22
Re: Re:
trilete ojetiny. ok. ale celkove ? :-) a focus (nebo C-MAX) ci mondeo sem tam nevidel :-) mazda je proste o kus spolehlivejsi...
neregistrovaný "pulse"
31. 1. 2007 13:00
Bez nadpisu
Zdenekold tech 12 000 dej, smluva se prece muze podepsat, prachy posles za naky ten tyden. Mel se to same a kdyz mi to ukradli tak se byl rad ze jsem tech 12 dal.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
1. 2. 2007 11:07
Bez nadpisu
To je celkove poradi pres vsechny tridy, je jedno jestli tam je Mondeo nebo Fusinon, je to porad Ford. Podle tvych reci by Mazda musela byt prvni a to neni.

Upozornuji ze proti Mazde nic nemam vzdyt je to skoro Ford, jenom mam rad poradek :D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
1. 2. 2007 12:25
Re: Re:
dobre ford fusion se dobre umistil v jedne kategorii vozu, v jednom rocniku (mala MPV bo co) ale jinak tam velky uspech nema :)
neregistrovaný "Rico7777"
1. 2. 2007 12:49
jazda
ja som sa bol odviet na Ceed 1,6 CDTi 90kW. Ocakaval som podla testov, ze to bude dobre, ale vysledok precil vsetky moje ocakavania. Silnejsi diesel tiahne uz od 1000/1200 ot. super odhlucnenie, v podstate nebyt obrovskeho zatahu (hlavne oproti mojmu benzinu) ani neviete ze idete v diesly. Interie dobry, dobra vybava a cena. Drobnymi nedosatkami su, makka spojka, ktora divne zabera a prevodovke chyba este kusok, aby sobehla nemecku konkurenciu.

Rozmyslam aj na Focusom. ten ma rovnaku cenu. Motory ma ale lepsie Ceed a mal som z neho velmi dobry pocit. Keby som vedel, ze Ceed bude spolahlivy berem ho. Teraz este rozmyslam.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
1. 2. 2007 14:47
Bez nadpisu
mozes mi napisat, kde predavaju ff2 s rovnakou vybavou a motorom za rovnaku cenu ako ceeda? nech sa snazim ako chcem, ja som nenasiel.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Rico7777"
1. 2. 2007 16:18
Re: Re:
Ceny zdroj www.ford.sk

Focus Champ 1,6i 74kw stoji 499t SK. Ceed EX 1,4 77kW 504t SK. Vybavy skoro rovnake. Ceed ma 6 vakov, MP3, Elekt. okna aj vzadu. Focus ma navyse tempomat. Inak to iste.

slabši diesel Ford Champ 1,6 TDCi 66kW 549t. Ceed 1,6 CDDi 66kW 564t.

Silnejsi diesel ma lacnejsie Ceed.

Ceny su porovnatelne. Lepsimi a uspornejsimi motormi vyhrava Ceed. Ford ma zasa uz vyvhytane drobne problemi pri vyrobe. Babo rad, co je lepsie kupit.
neregistrovaný "Ferri"
1. 2. 2007 16:19
Re: Re:
tafi: Podla mna je to tu: [odkaz]%20FOCUS/Focu… />
Je tam FF Champion 1.6 za 499 000, pricom Ceed 1.4 EX stoji 504700.

1.6 ma 100k, 1.4 u kie 105.

Pricom je to viac menej rovnaka vybava, FF ma navyse tempomat a Kia hlavove airbagy, zadne okna v alektrike, mp3 a mozno este nieco.

Len problem ze u FF su len skladove zasoby, takze za chvilu nebude nic ;-) undefined
neregistrovaný "pulse"
1. 2. 2007 14:59
Bez nadpisu
skejpa nevim podle ceho soudis ze nema uspech prodava v pohode vice nez Mazda 2 :D

Focus ma jednou vyhodu cim ho dele clovek ma tim ho ma raci ;)
Rozbalit vlákno
2
1. 2. 2007 15:57
Re: Re:
tafi: Ja ho koupil dokonce levneji...alespon podle cen, ktere mam k dispozici

(v dobe vyberu auta)
neregistrovaný "skejpa1"
2. 2. 2007 23:09
Re: Re:
2 pulse: no mazda 2 je nejhorsi model co ted maji tak to mas pravdu. ta je spatna - jak prodejne tak spolehlivosti. ale jinak fordy natre. samozrejme se fordu proda asi vic, ale nesvedci to nic o tom ze je lepsi ne ? :-) mazda je etalon spolehlivosti :)
neregistrovaný "Ferri"
1. 2. 2007 16:20
Bez nadpisu
Rico7777: >:D bol si rychlejsi
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
1. 2. 2007 19:02
Bez nadpisu
Ferri tak budou nove skladovky tovarny aspon u Fordu jedou porad :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
1. 2. 2007 20:42
Bez nadpisu
kua, tento server je fakt na nieco dobry. ten cennik som mal pred ocami a ani raz som ho neotvoril. tymto sa sance focusu a ceedu minimalne vyrovnavaju. pokial dobre citam, tak napr. 1.6 ti-vct 85 kW champion plus, co je pre mna celkom zaujimava volba, je drahsi fakt len o mince (23 t. skk) a pritom ma v zaklade dvojzonovu automat klimu. teraz uz je vyhoda na strane ceed-u fakt len v tej zaruke. zalezi len, ako to bude s tymi "skladovymi zasobami" u fordu. inak jedinu podobnu akciu na modely 2006 som nasiel u citroenu (porovnatelny c4). v tomto pripade by som ale radsej volil ff2.

takze d za tip.
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "Rico7777"
2. 2. 2007 00:17
Re: Re:
Ja to mam tak 65% Ceed a 35% FFII. Je to kvoli dobrym motorom a takym prkotinam ako MP3 (uz si neviem predstavit, ze by som stale menil CDcka), a aj ta zaruka je zaujimava (z casti sice marketing, ale moze sa hodit). Navyse FF sa strati v dave. Ceed sa mi paci viac.

Pocul som ze u Fordu motor 1,6 74kW nie je dost silny a pruzny. Ale musim ho vyskusat. Potom sa definitivne rozhodnem.
2. 2. 2007 08:05
Re: Re:
Rico7777: nemyslim ze FoFo bude tuctove auto, pri marketingovem postupu aut. Kia a vlivu 7lete zaruky na lidi, spis bude za chvili tuctove auto Ceed :-)

Jinak mp3 se daji do FoFo dokoupit s autoradiem Sony (tusim ze 6000kc),

zaruku ted dostanes 4roky a nejsou to prvovyrobni kusy :-)

Jinak Ceed se mi taky docela libi, ale (pomineme li to, ze uz je pro me stejne pozde) me odrazuje ten fakt nezabehnute fabriky...tak za 1-1,5 roku by byla jina situace...
neregistrovaný "Jeffino"
2. 2. 2007 21:47
Re: Re:
Ricco7777: V Ceede je menic na CD v zakladnej vybave. Priamo v palubnej doske. Ale fakt neviem na kolko CD
Avatar - RobodCi
3. 2. 2007 10:33
Re: Re:
Podľa foto na stránke je na 6ks CD.Také aj štandardne v tomto formáte bývajú.

K motoru 1,6CRDi 84.6kW - sa pripájam, je skvelý - teda nový. Ale žiaľ nemám skúsenosti s 1,6HDi 80kW od PSA vo Forde. Aj keď v Kii je celkom určite tichší - teda akustická kulisa v aute.
Avatar - RobodCi
2. 2. 2007 08:07
Re: Re:
..známy má túto silnejšiu 1,6-ku , hovorí že je dobrá, cítiť že "ide" no spapká o asi liter viac ako 1.4ka(72kW) čo mal v Mégane II.

Takže ak porovnávate 1.4 77kW zo Ceedu s 1.6kou vo FF2 tak berte ohľad na tento viac ako pravdepodobný aspekt.
neregistrovaný "martinV"
2. 2. 2007 08:21
Re: Re:
Řekl bych, že tohle bude platit tak ve městě , jinak by měla ve vyšších rychlostech žrát míň ta 1,6.
neregistrovaný "tafi"
2. 2. 2007 13:47
Re: Re:
co je to o liter viac? daj absolutne cisla
neregistrovaný "tafi"
2. 2. 2007 07:31
Bez nadpisu
tak trochu zdielam tvoj nazor. ale so stratenim sa v dave ff2 to este stale nie je take hrozne ako s octavkou a motor ak 1.6, tak ten silnejsi. zaruka je zaruka - 2 r. oproti 7 dost rozdiel, s tym nenarobis nic. na druhej strane na tych jazdnych vlastnostiach ff2 asi nieco tiez bude...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jeffino"
2. 2. 2007 21:43
Suhlasim
1.6CRDi je asi najlepsi v ponuke. Nieco som uz najazdil a je bezkonkurencny. Treba skusit.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
3. 2. 2007 03:12
Bez nadpisu
skejpa no ja teda kdyz neco kupuju tak chci aby to bylo kvalitni aby pomer ceny/hodnoty byl co nejlepsi a to Ford zatim splnuje proto se pradava to je cele.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "skejpa1"
3. 2. 2007 10:48
Re: Re:
jojo. jde o to ze je ford levnejsi a proto se prodava :)
neregistrovaný "Rico7777"
3. 2. 2007 22:49
Re: Re:
Jeffino. ty si niejako mimo? Co beres? Ceed nema CD menic. Ako by mohol byt CD menic v palubnej doske. Ceed ma MP3. A nema plnohodnotnu rezervu. Iba dojazd.
3. 2. 2007 23:42
Re: Re:
rico: CD menic v palubce muze byt, viz Sony radio ve fofo. to se dodavva ve verzi s mp3 ci cd menicem pro 6CD. Nevim jak do 2xISO formatu dostali menic na 6CD, ale dostali :-)
Avatar - RobodCi
3. 2. 2007 10:29
O liter viac?
Neviem presne - vravel mi, ale nerád by som kohokoľvek zavádzal - tak ak s ním budem hovoriť opýtam sa presne - to mi uviazlo v pamäti, povedal"..ale zožerie mi o liter viac" - no myslel priemerku na PP. Teraz má na ňom asi 7.000km. S Méganom II. urobil za tri roky tuším 54tkm. Mení auto vždy hneď po ukončení leasingu...kvôli odpisom vo firme.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tafi"
4. 2. 2007 07:23
Bez nadpisu
...a v testovaném kuse také velice široká výbava, v níž nechyběly parkovací asistent, dešťový senzor, samostmívací zpětné zrcátko, kvalitní audiosoustava s AUX a USB vstupy a CD měničem s mp3... (test kia cee'd 1.6 CRDi na auto.cz)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Rico7777"
4. 2. 2007 15:37
Re: Re:
CD menic tam nie je. To bol testovaci kus, ked este neboli nadstavene vybavy.
5. 2. 2007 23:59
Bez nadpisu
doporucuju FoFo II, 9,5 tis. km, zatim bez problemu, max spokojenost..;)
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Rico7777"
6. 2. 2007 00:09
Re: Re:
9,5 >:D tak sa ozvi za 3-4 roky ked budes mat 95tis. ok?
neregistrovaný "Zdenekold"
6. 2. 2007 09:02
Re: Re:
tak sa ozvi za 3-4 roky ked budes mat 95tis. ok?

Proč? Myslíš že bude nějaká dramatická změna?
neregistrovaný "Rico7777"
7. 2. 2007 12:38
Re: Re:
Zdenekold

PríspevokZaslal: 06. 2. 2007 09:02 Predmet: Re: Re:

Citácia:

tak sa ozvi za 3-4 roky ked budes mat 95tis. ok?

Proč? Myslíš že bude nějaká dramatická změna?

Zmena bude urcite. Kazde auto sa casom niejako prejavi. Neviem, kolko si mal za zivot svojich novych aut, ale z vlastnej skusenosti viem, ze casom sa na auto pozeras inak.
neregistrovaný "Zdenekold"
7. 2. 2007 12:55
Re: Re:
Zatím všechna auta jsem měl nová, s výjimkou Š100. A např. u Felicie jsem při 95 tkm neměl vyměněný ani šroubek, pokud nepočítám těsnění pod hlavou.
neregistrovaný "skejpa1"
7. 2. 2007 19:32
Re: Re:
to proto ze felicie 1,3 benzin byla vyhodnocena jako nejspolehlivejsi skodovka :). byl to drzak (teda este je). osobne bych taky rad videl to nadseni z focusu i po 100 tkm ...
6. 2. 2007 09:54
Bez nadpisu
ono moc lidi co ma FoFo II (nemyslim C-Maxe) asi neni...;) a o lidech co maji Ceeda 3-4 roky ani nepisi..:)))
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "skejpa1"
6. 2. 2007 16:13
Bez nadpisu
ono vubec moc spokojenych zakazniku s focusem neni >:D ale treba se to u druhe generace zmeni. btw: i ty nove statistiky ukazali poruchovost focusu (i mondea), ale F Fusion a F Fiesta treba nejsou ve statistikach myslim tak spatne. osobne bych ale volil radsi civica 1,8i :-) nebo jestli chces podvozek focusu tak mazdu 3 ;)
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2007 21:31
Bez nadpisu
no myslim, ze spokojenych zakazniku s Focusem je celkem hodne, navic slavne bmw v testech spolehlivosti taky neni na prvnich mistech...;) ale je proste in mit nejlepe X5 nebo neco takoveho, nejlepsi je kdyz to ridi mlada zmalovana blondynka a jezdi stim na nakupy a nikam jinam...:)
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2007 21:31
Bez nadpisu
civic je fajn, ale neni za 450 tis. ;)
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2007 21:32
Bez nadpisu
aha...to je jinsi forum :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "skejpa1"
7. 2. 2007 07:35
Bez nadpisu
jo BMW neni nijak zvlast oslnive spolehlive :-) ale je to porste BMW a to sou zarucene pocity z jizdy... vzdycky sme rikali ze si jednou poridime BMW ale co mame mazdu 6 tak uz to pomalu prehodnocujem a mozna zustanem u mazdy ale kdo vi. je to ale prvni auto ktere za dobu sveho provozu nemelo jedinou poruchu. taky v testech spolehlivosti je na tom dobre. a BMW uz zase o takovej kus lepsi neni (nejezdime s ni smykem atd takze nepotrebujem nijak vyrazne skvely podvozek). ale je to BMW no ...

a musim rict ze je neuveritelne kolik zen ma X5ku :-) sedej v tom jak moucha na bombone :-) skoro to pomalu degraduje to auto na velkou nekupni tasku :D
Rozbalit vlákno
0
7. 2. 2007 08:52
Bez nadpisu
jj presne tak, nechapu, ja osobne bych zpoplatnil vubec vjezd takovych velkych aut do center mest, jak jeto napr v Parizi, jeto strasnee plytvani, moc lidi ma takove auto jen na frajerinu a absolutne ho nevyuzije...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jiri11"
8. 2. 2007 01:13
Bez nadpisu
Takže já mám najeto s Focusem 1.8i kombi (3/2000) asi 97500 km a výčet závad je následující: drnčící vnější elektrické zrcátko (výměna v záruce), vypadlá hadička u zadního ostřikovače, výměna vratné pružiny u řadičky. To je vše. Nic nedrnčí ani nevrže. Jízda s mým focusem je pro mně stále zábava.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
8. 2. 2007 09:07
Re: Re:
no a to si na tom este dobre. jen tri zavady a nic na motoru nebo volantu atd. typicke fordacke problemy s cukanim volantu atak co neumeji spravit v servise si nastesti este nemel :)
neregistrovaný "Jiri11"
8. 2. 2007 11:58
Bez nadpisu
A už mít doufám nebudu, protože 5. dubna přesedám do té nové Mazdy 6 2.0i HB. Nicméně na focus I budu vzpomínat rád, ptože jízda s ním je potěšení a totéž očekávám od Mazdy 6.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "skejpa1"
8. 2. 2007 13:23
Re: Re:
2,0i mame a jako naprosta spokojenost. :-) muzu vrele doporucit. 99 tkm a zadna porucha - tim myslim zadna :-) ani jedna hadicka proste nic :-) - tuk tuk tuk
neregistrovaný "Rico7777"
9. 2. 2007 00:57
Ceed 1,6 VVTi
Tak som jazdil na Ceed 1,6 VVTi. Pozitivne dojmy z auta zostavaju, ale predalen ten 1,6CDRi 85kW je lepsi motor. Skoda, ze si ho nemozem dovolit. Inak sa mi zdalo, ze motor tocil pri 130km/h viac ako moja 1,4i vo fabii. Ale pri tych kratkych skusobnych jazdach nie ja casu moc testovat. Ma uz niekto v garazi Ceed?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pulse"
9. 2. 2007 01:56
Bez nadpisu
Pekne Ford Focus najdete tady

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "jaj169"
18. 2. 2007 13:04
Bez nadpisu
Srovnávat Focus a Yaris je jako jabka a hrušky. (jiná t?ída voz?) A t?etí varianta? - nový model je vždy loterie.

Ale na druhou stranu: pokud je auto "funglovka" - m?lo by být OK. (na co by jinak byla záruka, né?)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "bechy"
28. 2. 2007 11:04
Bez nadpisu
uvažuji o koupi FFII nebo Megane II Grandtour. Co myslíte, že bude lepší. Sháním tak do 300000,- Za tuto cenu je MIIGrandtour rok 2004 (80000km) a FFII seženu i rok 2006 a 30000 km.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "martinV"
28. 2. 2007 11:23
Re: Re:
Kup Focuse II.
Avatar - DoubleSix
28. 2. 2007 13:41
Re: Re:
Bechy : bacha, Megane má hodně blízko sebe položený pedál brzdy a plynu. Ne každému to vyhovuje (zvlášť v zimě, kdy lidé často řídí v zimních botách).

Já bych Ti doporučil Focuse (a nebo zkus Astru H), je sice zvenku nudnější než Megane, ale ty jízdní vlastnosti Ti to vynahradí.
neregistrovaný "Ferin"
28. 2. 2007 14:18
Re: Re:
Já bych šel do Grandtouru, sám jsem nad ním vážně uvažoval. Líbí se mi jak zvenku, tak hlavně některýma vychytávkama vevnitř. A má větší kufr.

Na druhé straně, Focusa koupíš většinou levněji. Takže záleží na tobě, čemu dáváš přednost.
neregistrovaný "martinV"
28. 2. 2007 14:33
Re: Re:
Pravda, kufr ma Grantour větší, ale to je tak všechno. Focus má mnohem lepší podvozek a interiér taky nevypadá jak s korejský produkce 90.let.
neregistrovaný "Ferin"
28. 2. 2007 14:35
Re: Re:
Mně právě interiér Focusu připadá hrozně strohej.

Podvozkem myslíš nastavení tvrdosti? To ale nevypovídá nic o jeho (ne)kvalitě.

PS: Já vidím jedinou výhodu Focusu v ceně a dřív možná v kvalitě. I když Focusy se s..ou taky a počáteční problémy Mégana jsou už, zdá se, minulostí. Kufr má Focus na první pohled docela velkej, ale téměř nic se do něj nevleze (vyzkoušeno).

No, už asi k tomu nemám co víc říct.
neregistrovaný "bechy"
28. 2. 2007 11:39
Bez nadpisu
dneska jdu za známým do forda a svést se, každopádně kvalita a design interieru je nesrovnatelná
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "martinV"
28. 2. 2007 11:43
Re: Re:
Řekl bych , že nejen kvalita interiéru.

Zvenku se mi naopak víc líbí Grandtour než FFII Combi..
28. 2. 2007 14:34
Bez nadpisu
Jednoznačně focus :-)

Ten renault není špatný,ale focusu se asi nevyrovná :?
Rozbalit vlákno
0
28. 2. 2007 14:40
Bez nadpisu
podvozkem se myslí jízdní stabilita,reakce na případné vyhýbací manévry,jistota držení na silnici..... :-)

A v tom vede focus :roll:
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Ferin"
28. 2. 2007 14:43
Re: Re:
Hmm. Jak sem napsal, to že má něco měkčí podvozek, vůbec neznamená, že má horší jízdní stabilitu a hůř drží na silnici. To je pouze otázka komfortu cestujících. Buď výrobce preferuje, aby byl cestující jako v bavlnce, ale občas se zhoupnou, nebo si budou natřásat kosti, ale nebudou mít mořskou nemoc.
Avatar - DoubleSix
28. 2. 2007 15:00
Bez nadpisu
Focus dále poráží Megana v kvalitě řízení a řazení. V Meganu jsou i krátká sedadla a opěradla.

Ano po stránce designu vypadá Megane asi lépe, ale jako auto je lepší Focus. Toť můj názor.

Samozřejmě, někomu může více vyhovovatMegane. Je to otázkou osobních priorit.
Rozbalit vlákno
3
28. 2. 2007 15:13
Re: Re:
Od Renaulta me spis odradilo chovani prodejcu...

...a to ze manzelka, pote co do toho vlezla ukazala na ovladani topeni a pronesla: "Fuj co to je?" :-)

Jinak FoFo mam mesic a pul a zatim spokojen (jeste aby ne, za ty prachy :-) ) Ma sice strohy interier, ale to je to co presne potrebuji po interieru Fabie :-)

Pak ty jizdni vlastnosti by mely byt hlavne diky viceprvkove naprave vzadu oproti Renaultove vlecenym ramenum.
neregistrovaný "RaK1"
28. 2. 2007 15:15
Re: Re:
FF-II co se týká karoserie považuji za líbivější než inovovaný Megane HB a naopak mi víc připomíná tvarem původního Megane.
neregistrovaný "Ferin"
28. 2. 2007 15:25
Re: Re:
To jo, trochu podobný si sou (starej Mégane a FF), ale oba mi přídou strašný. To bylo jedno z mála aut, kerý se Renaultu designově nepovedlo. Ale řeč je o FF kombi a Méganu grandtour. I když to není žádnej extra krasavec, tak přece jen ten FF kombi pobral o dost víc krásy, než HB. Aspoň podle mýho názoru.
neregistrovaný "IT"
28. 2. 2007 15:57
dotaz
Jestli mohu mít jeden dotaz:co koho vede ke srovnávání Ceda s Yarisem?To jsou snad jiné třídy a možná i jiní výrobci, myslím historická zkušenost s nimi. Jeden už cosi "málo", tj. hodně dokázal,druhý jen deklaruje. Mně stačí 3/100tis.V pohodě.Musím být v práci, ne jenom jezdit autem.Nicméně otázka trvá:proč se s tím srovnává Yaris, proč ne Porche(libovolné), nebo Volvo C30, nebo Mazda 3, nebo CivicG8 atd?Proč?Proč Focus a Yaris? :'-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
28. 2. 2007 21:11
Bez nadpisu
Tiez si neviem predstavit, co je porovnatelne medzi Yarisom a ostatnymi dvoma kandidatmi z otazky topicu FF a Ceedom. To je ako porovnavat smartphone a PDA - aj ked podobne, ale kazde je na nieco ine.

Co sa tyka Meganu, mam zopar poznamok. Nevsimol som si, ze by boli pedale nejako velmi blizko. Labu mam normalnu (#8 ) a v porovnani s Berlingom, na ktorom som jazdil donedavna, ma kazde auto viac miesta na pedaloch.

Focus ma najsamfasanajlepsie jazde vlastnosti. Postulat, voci ktoremu sa na tomto fore neda diskutovat. Neexist.

Ze ma Megane makky podvozok, to uz daaavno neplati. Je sice Francuz a zvadza to k tomuto zaveru, ale kto s tym autom aspon raz isiel, vie o com je rec. Nemyslim, ze by mal Megane horsie ako velmi dobre jazdne vlastnosti.

Viacprvkova zadna naprava - neviem, co vsetci za tymto saleju. Osobne si myslim, ze 99,9999% vodicov v tom nepozna rozdiel a ani sa v zivote nedostanu do situacie, aby vobec mohli docenit akykolvek potencialny efekt, ktore toto riesenie ponuka. Snad s vynimkou opotrebovavania pneu, ale to uz zavisi na konkretnych preferenciach vyrobcu. Naopak si myslim, ze mnozstvo prvkov a ulozeni, ktore toto riesenie obsahuje, je potencialne narocnejsie na udrzbu ako vlecene ramena. Pre mna osobne teda viacprvkova naprava neznamena nic, bez coho by som sa nezaobisiel.

Ad dizajn interieru - Megane ho ma trochu netradicny a mozno trochu odvaznu palubovku, ktora sa nemusi kazdemu pacit. Nakoniec dizajn celeho auta je trochu odviazany a mozno je to prave cerstvy vietor do zvysku aut tejto triedy snaziacich sa vacsinou o pochmurno-agresivny vyraz. Zvysok interieru nie je nic, co by sa vymykalo z priemeru aut tejto triedy.

Focus ma podla mna palubovku prilis konzervativne anglicku a to mne osobne vobec nereze. Snazi sa vyzerat dostojnejsie, to je fakt, ale nie na moju strunu. Najviac sa mi nepozdava sklon tacha snaziaci sa oznamovat svoje udaje do oblasti mojho brucha, ked nie este nizsie :shock: Karoseria zvonku sa mi najviac paci v prevedeni kombi a najma predna cast auta vyzera fakt na urovni. Naopak, HB je tragedia, hlavne tvar a umiestnenie zadnych svetiel.

Ak by som si mal osobne vybrat medzi tymi troma modelmi v otazke, Yaris by som vylucil hned, lebo to nie je auto do partie s ostatnymi dvoma a silno by som rozmyslal nad zvyskom. Myslim vsak, ze po stranke technickych parametrov by to bol dost vyrovnany suboj a tak nakoniec by asi vyhralo kriterium, ktore je absolutne neautomobilove. Pri mojom "obdive" vsetkeho, co prichadza z ostrovov by z toho vyslo, ze Zilinski kolegovia by si zapisali dalsiu ciarku do kolonky "predane".
Rozbalit vlákno
0
1. 3. 2007 06:28
Bez nadpisu
Asi se budu zase opakovat, ale místo Focusu bych raději doporučil Mazdu3. Má stejný základ podvozku jako Focus, jen je narozdíl od něj naladěna komfortněji. Ten výborný tvrdý podovzek Focusu je skvělý do zatáček, ale díky jeho tvrdosti je naopak jízda po českých dálnicích větším utrpením než u komfortněji naladěné konkurence. Je to tedy o preferencích a o tom kde a jak člověk jezdí.

Jedinou nevýhodou Mazdy 3 může být, že je téměř na konci své "životnosti", páč její nástupce by měl přijít tak za rok, maximálně za 2 roky. Ale to může být i výhoda, záleží na tom jak se na to člověk dívá. Jo a taky má výrazné + v tom, že je made in Japan.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - DoubleSix
1. 3. 2007 09:55
Bez nadpisu
tv : noha velikosti 8 není normální. Já mám 10 a to je nejprodávanější pánská velikost.

Pokud porovnám mezeru mezi pedálem plynu a brzdy u Megane a FF, tak je tam slušný rozdíl. U toho Megane mi to fakt vadilo (podobná věc se řešila i na druhém fóru o autech - garaz.autorevue.cz)
Rozbalit vlákno
0
1. 3. 2007 10:01
Bez nadpisu
A zkoušel jsi někdy jet třeba fiatem Seicento??Tak když chceš šlápnout na brzdu,tak sešlápneš i spojku >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - DoubleSix
1. 3. 2007 11:48
Bez nadpisu
Seicento nepovažuji za auto >:D

Chápu, že může být i hůř než v Megane, ale na nižší střední třídu tam ten Megane má na pedály malý prostor.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Ferin"
1. 3. 2007 11:54
Re: Re:
To víš, Francouzi sou o něco menší, takže chlapa s desítkou abys tam pohledal. Ale i u nás je myslím nejprodávanější 9 (a pak snad 8). I když, ta dnešní mládež neví, kde by zarazila růst. ;-)
neregistrovaný "tv"
1. 3. 2007 13:38
Bez nadpisu
U nas v sirsej rodine (az na jedneho) nema nikto vacsiu nohu ako 9-ku. Myslim, ze 8-ka je dost bezny rozmer. No ale ako vravim, po 80-tisic km s Berlingom, na ktore som si uz zvykol, nemam v ziadnom aute problem.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - DoubleSix
1. 3. 2007 14:56
Bez nadpisu
tv, Ferin : u nás v rodině tedy vládnou trochu větší čísla bot. Máme tam dokonce i jedny 12 >:D , ale to už jsou spíš futrály na housle, než boty.
Rozbalit vlákno
3
1. 3. 2007 15:08
Re: Re:
tv: 8 bezny rozmer? To by si mel prijit na navstevu k nam... >:D

ja 12-13

otec 13-14 (naposledy si liboval v nejakych 15 ze ma konecne botu, ktera nikde netlaci)

segra 9-10
neregistrovaný "Ferin"
1. 3. 2007 15:10
Re: Re:
Tak to by mohla hrát ségra v pohádce o třech přadlenách-sudičkách. >:D

Tak velký boty se snad ani na baby nešijou, ne?
1. 3. 2007 15:15
Re: Re:
To nevim...me staci kdyz do kramu vlezu ja...mame tyhle a tyhle.

I kdyz poslednich par let je to lepsi :-)

(btw: mozna sem spletl prevod cisel, pamatui si ze ma 44)
neregistrovaný "bechy"
2. 3. 2007 08:08
Bez nadpisu
děkuji za informace. A jak to je s poruchovostí?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "IT"
2. 3. 2007 13:39
Bez nadpisu
S poruchovostí čeho? Boty vynechme. Dvě jsou solidní a třetí je zatím neznámá.Realita.

Kdosi psal Jazz: 5D nebo City?To má ještě větší kufr, ale stále to zavání mícháním tříd. Sice cenově se může něco prolnout,ale rozměrově zpravidla ne.

Jazza bych srovnával Fabií1-2,Cliem,Yarisem, Swiftem atd....

Ceeda s Focusem a zbytkem nižší stření třídy....toho je...

BTW:Co je priorita? Cena,nebo rozměr,spotřeba,kufr...?? KAždé srovnání je nepřesné,resp. nedá se z toho dělat závěr. :'-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
2. 3. 2007 13:46
Bez nadpisu
Dong - chodte cela rodina na zasnezeny kopec a spustajte sa dole len na topankach (doporucujem s co najhladsou podrazkou), stavim sa, ze do roka to bude modny hit :-)
Rozbalit vlákno
1
2. 3. 2007 15:00
Re: Re:
tv: Ja ale nelyzuji...nejak me to nelaka :-)
neregistrovaný "IT"
2. 3. 2007 17:42
Bez nadpisu
2 all: Všimli jste si, že se KIA v ČR prodává s jinými značkami u jednoho prodejce? U nás je to Škoda,teď v Brně s Nissanem atd...

Kluci sloveští: jak je to u vás? Sama nebo společně? Ten společný prodej značí,ale je to můj odhad, že je má konkurence "pod kontrolou", nebo se pletu? Že mám tak trochu cosi zmapováno, jen abych si ujasnil, jestli náhoda nebo systém.... ;-)
Rozbalit vlákno
0
2. 3. 2007 18:34
Bez nadpisu
Já nevím jak je to s KIAou :shock: ,ale to snad záleží na prodejci od kterých značek získá zastoupení ne?Teď když už nemohou automobilky vyžadovat po prodejcích výhradní zastupování.Znám např. prodejce Renault-Škoda pod jednou střechou...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
2. 3. 2007 19:50
Bez nadpisu
Ja poznam Renault-Nissan (to nie je az taka zvlastnost, ale myslim, ze oni to predvali spolu este pred akviziciou), Renault-BMW a Citroen-Chevrolet. Co sa tyka KIAe, znacna cast predajcov Kie na SK patri do nejakej skupiny a vsade predavaju spolu s Daimler-Chrysler.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vratuch"
2. 3. 2007 20:08
par info o ceede z vnutra fabriky
dostal som sa ku par informaciam z vnutra fabriky kia v ziline. nikto odtial zatial velmi nedoporucuje ceed kupovat. pri vystupnej kontrole sa nestava ze by nejake auto bolo bezchybne. na jednej strane to moze znamenat ze chyby sa odstrania vdaka kvalitnej vystupnej kontrole, ale na druhej strane to svedci aj o tom ze fabrika este potrebuje cas. dalsia informacia je o crashtestoch ceedu. tento dopadol dost zle a kedze oficialne vysledky este neboli zverejnene, automobilka pravdepodobne robi upravy a bude repriza. tato informacia sa zda byt velmi pravdepodobna. napriklad fiat bravo sa este ani nepredava a crash test ma uz za sebou s 5 hviezdickovym vysledkom. ceed sa vyraba uz tusim minimalne 4 mesiace a vysledky crashtestu stale nikde. je to skoda - take Rio dosiahlo slusny vysledok 4 hviezdy. Podla reci kie o pevnosti ceedu som cakal 5 hviezdove auto.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "IT"
2. 3. 2007 23:43
Bez nadpisu
2 vratuch: Takové auto z Kolína si také koupí jen nadšenec,nebo kdo to má jako 3-4 auto do domu,pro děti,milemku... ;-)

V ČR chybí jen Nošovicím přes 500 techniků na rozběh výroby a holt nejsou.

Celkově ČR automob. průmyslu asi 5 tis., vč. kvalifik.dělníků.

V JM kraji stovky lidí pro technologická centra do vývoje...atd.Tam zase VŠ..

Zelená louka,lidé, kteří asi nikdy auta nedělali...právě proto nesdílím optimismus a z toho odvíjející se kvalitu či záruku. To je ta moje def. "technolog. zázraku". Prostě to chce čas, jenže navodili očekávání a jde o to,jak dalece ne-reálná. To není NIC proti KII atd, jenom logická úvaha,že to tak chodí a že to tak bude i zde.Nic víc.

Proto jsem už dávno napsal,že věty,jak se mají druzí bát jsou silácké, ale až bude Ceed2,tak to bych ty věty bral naopak hodně vážně,jenže zase i cena bude jiná. Nějak tak to bude,nejspíš... ;-)
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57